Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#108901) blueboi69 válasza Samott (#108876) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja a hőszivattyúra nem reagáltam.
Tehát hosszabb távon tervben van, hogy hőszivattyúval csinálni a melegvizet, de ez egyelőre távoli tervben szerepel, mivel ahhoz gépészethez is kell hozzányúlni.
A jelenlegi HMV tárolóban van menetes furat (Igu, remélem jól mondtam), így annyi az upgrade, hogy kitekerem a csavart, be a helyére a fűtőpatront és kész.
Nyilván előtte elzárom a vizet, merthát mégsem szeretnék 5/4" átmérőjű vízsugárból szökőkutat a kazánhelyiségben. :C

(#108902) hobizoli válasza Bujdy81 (#108879) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ausztraliaban ezert is csinaltak akkutelepeket, az felveszi a tobblet toltest, es amikor kell leadja, ezzel menedzselhetove valik a terhelesszabalyzas

több drón kell ;P

(#108903) blueboi69 válasza -NoVa- (#108900) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD
Ahogy írtam Bujdynak is, az egész építésnek nyilván van élvezeti értéke is számomra, nem pusztán a számok!

"Összefoglalva akkor egy szigeteletlen házon akarsz napelemmel havi 15k-t nem meghaladó költségen optimalizálni?"

Az áram csökkenne és a gázfogyasztás is, mivel a melegvíz előállításhoz gázt használunk. Tiga is kérdezte, kimatekoztam, de már kb el is felejtettem, de asszem ilyen 30-40ezernyi pénz megy el egy évben gázra, vízmelegítésre.
Namost ha ezt kiváltom és az áramszámla is kevesebb, márpedig a klíma miatt tuti kevesebb lesz, sőt ha átmeneti időben klímával tudok a fűtésre rásegíteni napenergiából, akkor mégkevesebb gáz fogy. Szóval becslések szerint évente 50-60ezernyi pénzt tudnék spórolni a jelenlegi árakkal számolva.

A másik, hogy pl az inverter is jó hírnek örvend, szinte bármikor eladható minimális bukóval, ahogy a napelemek is. Legrosszabb esetben eladom a cuccokat és ami visszajön azt eliszom :)

(#108904) Jahno válasza blueboi69 (#108903) üzenetére


Jahno
őstag

És mennyivel jobb lenne kb. évi 200at spórolni hasonlóan kivitelezett cuccal (:-

(#108905) blueboi69 válasza Jahno (#108904) üzenetére


blueboi69
csendes tag

És mégis hogyan?
15k*12 az 180ezer. Nemhiszem, hogy visszakapnék még 1.5havi villanyszámlát. Ahhoz durván túl kéne termelni.
Másrészt ugyanott vagyunk mint az elektromos autónál, hogy jó-jó olcsóbb, de a kezdő díja drága. Ugyanezt érzem a napelemnél is, nem tudok erre most kb 2.5M forintot áldozni.
És az 50%-os kezdvezmény sem jön le ebből azért olyan triviálisan, mert 50% a munkadíjból jön le, 50% az anyagárból. Tehát ha 2.5M forintból 500k a munkadíj, akkor abból kapok 250ezret, a 2M-ból meg 1M-t, és akkor 1.2M-ból van meg, ami már 50%-al több, mint amit erre akartam szánni. Bár végülis lehet ennyi lenne a vége amúgyis... Csakhát ne kéne most kifizetni azt a fránya 2.5M-t előre...

Sztem kérek még pár ajánlatot más cégektől is. Még megvan a cím, akik Bujdy-nál csinálták.

(#108906) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Egyébként itt van ugyanaz az inverter, magyar cégtől, garival. Oké, egyéni vállalkozó, de legalább itt van helyben.
http://irsasolar.addel.hu/45374-sziget-uzemu-inverter-es-toltesszabalyozo-egyben/673785-5-kva-48-v-tiszta-szinuszos-szigetuzemu-napelemes-inverter-80a-vm-iii

Vagy ez az eredeti, talán mégjobb:
https://www.onellato.com/spd/HY-AXPERT-5032VMII/Axpert-HY-5032-VMII-5000W-48V-Hybrid-inverter-500V

cca. 300k és akkor se szállítás, se gari, se vám se várakozás.

(#108907) npera válasza blueboi69 (#108906) üzenetére


npera
újonc

Blueboi, itt van Tesla Björn friss videója. A hazai pályán épített házukon van szolár cucc. Még nem néztem meg, de hátha merítesz belőle inspirációt.

(#108908) blueboi69 válasza npera (#108907) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszi, egyelőre csak beletekertem, hogy miről szól, de végignézem, jónak tűnik!
Azért drónnal nézni a kínai munkásokat a lapostetőn szerelés közben... hát szép. kemény, hogy mindegyik maszkban dolgozik! Nemsemmi. Itthon senkit nem látsz maszkban az építőiparban.

(#108909) Phülöp


Phülöp
addikt

Urak,

ha akarnék NAS-t venni, ez a cucc ajánlott-e bele?

Seagate IronWolf NAS 6TB CMR HDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#108910) Grillo válasza blueboi69 (#108908) üzenetére


Grillo
senior tag

Most miért? Én is a Sparkkal örökítettem meg az ablakbontó szakembört. És mivel nagyon figyelek a szabályosságra (már a légtérengedély, a regisztráció esetén kívül), még engedélyt is kértem a gdpr-nak megfelelően, hogy megörökíthetem-e.

(#108911) Sipi-


Sipi-
tag

qnadam: Dji Phantom 3 Professional drón
Az egyik lakó hirdeti a társasházban, ahol lakok.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#108912) Phülöp válasza Sipi- (#108911) üzenetére


Phülöp
addikt

ez szerintem nem qnadam elveszett vasa
megvan a doboza

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#108913) Sipi- válasza ezittketto (#108857) üzenetére


Sipi-
tag

Nagyon kell a led?
A házban ilyet hirdetnek már egy ideje:
"Kihasznalatlansag miatt elado egy Microsoft All-in-One Media vezeteknelkuli billentyuzet, beepitett touchpad. Talan 2 alkalommal volt osszesen hasznalva, kifogastalan allapotban!
8.000ft"

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#108914) Sipi- válasza Phülöp (#108912) üzenetére


Sipi-
tag

Gondoltam. Csak az elveszett helyett ajánlottam neki :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#108915) Sipi- válasza blueboi69 (#108903) üzenetére


Sipi-
tag

Évi 50-60ezer forintos költségcsökkentésre akarsz beruházni alaphangon 1 millió forintot (vagy többet)? :F Nekem nem tűnik jó befektetésnek...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#108916) blueboi69 válasza Sipi- (#108915) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Lehet, hogy több lesz. Az eredeti terv az volt, hogy kb ennyit váltsak ki, sőt talán még kevesebb is lett volna az igény, csak nézve, hogy milyen rendszerkomponensek vannak, ennyi simán kiválthatóvá válhat.
Ezen még matekolok egy kicsit, ki kéne számolni, hogy mennyit tudna termelni egy ilyen rendszer valósan, ami felhasználható is.

Ha mondjuk hőszigetelésbe fektetnék, azzal csakis a fűtésen tudnék fogni. Namost évente kb 150-180ezer megy el fűtésre. A hőszigetelés pedig az épület sajátosságaiból adódóan kb sosem térülne meg. A padlásra megy még egy réteg szigetelés, de ez mindentől független. Azt még kevésbé ésszerűnek tartom továbbra is.

(#108917) Samott válasza Phülöp (#108909) üzenetére


Samott
addikt

A kulcs az hogy CMR, en ugy lattam hogy ajanlott vinyo.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#108918) Jahno válasza npera (#108907) üzenetére


Jahno
őstag

Szolárcuccról is van másféle statisztikák, de nem merem mutatni. Vajon idén lesz Tesla önvezető vagy csak újabb ígéretek? Ha már Vegasban az alagút elérte a 200km/h-t. Janem :DD

(#108919) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Találtam egy jó simulator-t, ami kicsit precizebben tud számolgatni:
https://pvsol-online.valentin-software.com/#/

(#108920) Jahno válasza Phülöp (#108909) üzenetére


Jahno
őstag

Úgyis utólag tudod meg, hogy jó ötlet volt-e. Ezek az újabbak eléggé zörögnek, max. ennyi. Én megvenném, mindenki más márkát szid az a jó :-)

(#108921) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Az kemény :Y

Nem tudom hogy lehet értelmesen vágólapról idemásolni képet, de marad a szöveg:

"Nálunk az Egyesült Királyságban az áramszolgáltató levélben jelezte a múlt héten, hogy 70%-os árnövekedés lesz 2022 január 1-től. Át is kellene állítanom a szigetüzem által termelt villany fogyasztásmérőjének kilowattóra egységárát az eddigi 17 pennyről 29-re. Egyik szemem sír, a másik meg nevet. A szomorúságot a drágaság okozza, a vidámságot meg az, hogy a napelemrendszerem eddigi elméleti 30 éves megtérülési ideje 17,6 évre csökkent az áremelés által. És ki tudja milyen árak jönnek még a jövőben... 🤔 A románok mesélik itt nekem, hogy náluk az elmúlt években kis lépcsőkben meg háromszorozódott a közüzemi számlák ára. Más távolbaszakadt honfitársnak valami szignifikáns áremelkedés várható még?"

Első kommentek egyike:

"Spanyolooknál is nagy mumus a villany, három tarifa van ebböl csak 00-06 közötti olcsóbb idöszak ami nagyjából állandó a többit tolagatják és napi szinten változik. Most egész jól lement nappali áram csak a háromszorosa az éjszakai csak a duplája a tavalyinak. Cégek jauár végétöl érezni fogják lakosság márciustól amikor elkezdik kiosztani az új éves szerzödéseket. Jó is lenne ha Angol mintára csak 70%-ot emelnének és nem annak kellene örülni, hogy a napelemek megtérülése 30-ról 10 év alá csökkent...."

Nem merem odaírni, hogy nálunk rezsicsökkentés van :U

(#108922) Samott válasza blueboi69 (#108921) üzenetére


Samott
addikt

Valasztasok lesznek par honap mulva. Majd utana. Amig "rezsicsokkentes" cimke alatt a paici arnal dragabban kaptuk a gazt/aramot adidg mehetett, de most hogy arak elszabadultak kerdes hogy meddig tarthato ez.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#108923) -NoVa- válasza blueboi69 (#108921) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem szeretem a rezsicsökkentést. Most én fizetem még 10 másik család rezsijét is adóból, ahelyett, hogy közvetlenül a sajátomat kapnám piaci áron.

(#108924) Phülöp válasza Samott (#108917) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszönöm.
Ha valami lesz, akkor ez.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#108925) zetor2000 válasza blueboi69 (#108916) üzenetére


zetor2000
senior tag

Izé...
Nekem nagyon nem adja:
Van pénzed, és égeti a zsebed, napelem jó ötletnek tűnik... De.
Most kiadsz ~1M-t, hogy átérezzed, mit jelent a napelemes rendszer. Magadnak megveszed, telepíted, használod, élvezed... Fogsz rajta évente ~<100E-t. 10 év alatt megtérült a beruházás, ha mindent is jól csináltál. Ez biztos jó irány? A mérleg másik oldala:
Vársz / összeraksz másik ~2M-t, és felrakatsz (!) egy szaldós elszámolású rendszert, ami 10 év alatt a bekerülési költségénél talán többet is ad, mert sokak villanyautót IS ezzel töltenek. Igen, ez cca. 3M, de garos, nem te keccsölsz (bár ez lehet a lényeg benne), nem neked kell drótozni, nem téged bsz meg villany / szolgáltató... nem kell feleslegesen parázni mindenféle inverterrel, hogyha megrendelem, jó lesz e?, megvámolnak e (és ha igen, mennyire) + szopni a postával, hogy adja vissza az áfát/vámot, mert EUn belülről jött / a kínainak már kifizetted...

Ha nem akarsz várni, akkor jobb, ha elviszed a családot egy napsütéses országba, és mindennap veszel nekik valami finomat. Vagy leszigeteled a házat - jó, most volt bepucolva, de van, aki megcsinálja megint, és az is hozhat évi ~20E+ megtérülést. Vagy a tetőt, a kandallóból egy olyan "igazit", járólapozást úgy, hogy ne kelljen jövőre megint lerakni, mert felfagyott...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108926) zetor2000 válasza Phülöp (#108909) üzenetére


zetor2000
senior tag

Igazából merevlemez gyártó 3db maradt...
A WD, a Seagate és a Toshiba. Ez utóbbi elég pici részt hasít a piacból.
WD-nél a RED NAS / RED NAS Pro széria az, ami valóban NAS célokra készült, esetleg a Gold, ami meg mindenre is javallott, csak annak az ára az, ami sokakat eltántorít a megvételtől.
Seagatenál az IronWolf sorozat ez a fajta.
A választás kábé rajtad áll.

Nekem a régi NASban Seagate Constellation-ok voltak, sok évet mentek, mára 4ből 3 bibis. A most használt NASban WD RED-ek vannak (még nem volt RED NAS Pro, amikor vettem ezeket, ez az elnevezés 1-2 éve van, asszem), ~3 éve mennek, eddig zökkenőmentesen.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108927) zetor2000 válasza blueboi69 (#108921) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ide vágólapról legjobban úgy lehet képet posztolni, hogy elmented paintban (paint -> új kép, beilleszted a vágólapot), és a kapott képet felmásolod a kek.sh oldalra. Onnan linkeled alul, a kép ikonra bökve.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108928) Phülöp válasza -NoVa- (#108923) üzenetére


Phülöp
addikt

Soros bérenc teCCik-e lenni?

/nem akarod tudni, mennyi a villanyszámlánk

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#108929) Phülöp válasza Phülöp (#108928) üzenetére


Phülöp
addikt

.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#108930) zetor2000 válasza ezittketto (#108857) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyet nem fogsz találni értelmeset...
Ami vezeték nélküli, az akku/elemmel üzemel. A led meg fogyaszt. Ergo, ha használod, akkor világítanak a ledek (100+db, gombonként 1db minimum, ha rgb lenne, akkor minimum 3), az üzemidő meg karcsú lenne.
Én is kerestem, de ez az oka, hogy nincs.
Vezeték nélküliből van fasza.
Ledesből is van fasza.
Vezeték nélküli ledesből van drága, amit nem akarsz megvenni / folyton tölteni.

Kompromisszum: vegyél egy powerbankot, és egy USB ledet, amit a vezeték nélküli klavira irányítasz, amikor sötétben gépelsz. Nem szép megoldás, de a powerbank is jó lehet később...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108931) Grillo válasza zetor2000 (#108926) üzenetére


Grillo
senior tag

Most beraktam én is a Red Prot-eddig ok, és ment vissza a WD Caviar. Mikor letakarítottam, akkor láttam, hogy 2011-es gyártás. Mondjuk nincs is rajta semmi fontos, majd kiváltom egyszer, de egyenlőre ok. A Hita ment a fiókba, az is 10 éves, de az már kezdett kókadni.

(#108932) Jahno válasza -NoVa- (#108923) üzenetére


Jahno
őstag

Még nem merem elkiabálni, de németek továbbra sem emeltek a villanyszámlámon. Idehaza megtoltam a melót, alig 3 júzer maradt a szerveremen. Azok költöznek, aztán mindent lemondok. Így most annyi rezsicsökkentés lett, hogy egy vasért fizetek annyit, mint előtte háromért. Inkább eliszom :-/ Szolgáltató rendes arc, megdumáltuk, hogy a 30-60 napos felmondási időt 5 percre redukálják. Szólok, kihúzzák, leszámolunk.

(#108933) Jahno válasza Phülöp (#108928) üzenetére


Jahno
őstag

Az ott occsó, nem? Ráadásul most élesztik az atomot, ezek jó arcok, nekem bejön a stratégia :R Csak valami sötétzöldek ne kavarják meg.

(#108934) Jahno válasza Grillo (#108931) üzenetére


Jahno
őstag

A mindenki által szidott zöld WDim 12 éve mennek. Haver pld. szidta a Toshibát, abból a 6 terásom pár hetet élt, kereskedő inkább másra cserélte, mert mind szar volt. Mellette a cserélt Seagate is pár napot ment és lekonyult.

Fotomasinaval jó pár évre meg vagyok, most majd hdd, szerver, hasonló jön.

(#108935) zetor2000 válasza Jahno (#108934) üzenetére


zetor2000
senior tag

Énnekem nincsenek ilyen sztereotíopiáim... láttam szériában elhasaló WD-ket, aztán sosem meghaló hazai IBM-et, persze az enyém megdöglött... Volt Quantum is, ami jajj... aztán pár Samsung is akadt, ami másnak tré volt, nekem meg mai napig megvannak, működnének, ha gépbe kerülnének. Maxtor is jó volt, amíg... most ez a 3 vergődik, ameddig az SSD árak be nem zuhannak / a tömegtermelés igazán fel nem fut. Kapacitás / ár még OK, de ha a sebességet is nézzük, mint tényezőt, akkor már vegyes lehet a kép - pár év múlva, amikor a 2TB+ méretű SSD is értelmes áron lesz, akkor már tuti.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108936) Phülöp válasza Jahno (#108933) üzenetére


Phülöp
addikt

nem mondanám olcsónak
főleg, hogy 12e kWh körül van az éves fogyasztásunk (és ebben nincs semmi extra)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#108937) cyberde válasza blueboi69 (#108851) üzenetére


cyberde
csendes tag

Blubi!

Olvasom itt a kálváriádat az autóval, meg az elkövetkező kálváriáidat...

Egy jótanács, amit vagy megfogadsz vagy nem.

Az élet olyan mint a kockajáték, vagy az egykörös póker. Nem dobhatsz folyamatosan két hatost és nem kapsz folyamatosan négy ászt! Nem fogsz folyamatosan jól járni. Gyakrabban fogsz szopni!

Te már dobtál háromszor egymás után két hatost, kaptál háromszor egymás után négy ászt. Van egy szeretnivaló feleséged és két imádnivaló gyereked. Legyen elég!

Keress a soknál több pénzt (avval amihez értesz) és fizesd ki a szakembert, (aki ahhoz ért amihez te nem) és aki megoldja a promlémádat. Az lesz a következő két hatosod/négy ászod!

A fennmaradó szabadidődet, meg töltsd a családdal, amíg lehet!

:K

(#108938) zetor2000 válasza qnadam (#108845) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mennyit engedsz a feléből? :D
Pénzem nincs rá, de azért megkérdezem, hogy egy ilyen masinát mennyiért lehet piacra engedi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108939) blueboi69 válasza cyberde (#108937) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszönöm szépen! :R :R :R

Tényleg átgondolom. Holnap átjön apám is (villamosmérnők, ő is konyít az áramhoz) összevetjük a pro-contra érveket aztán hagyjuk a dolgot kicsit leülepedni amíg nem jön meg a zsé és majd akkor hidegfejjel döntünk arról, hogy mi legyen.

(#108940) npera válasza cyberde (#108937) üzenetére


npera
újonc

+1

Ritkán írsz, de akkor azt érdemes elolvasni :R

Blueboi, ezt most tényleg gondold át.

(#108941) -NoVa-


-NoVa-
őstag

DIY kisebb léptékben, de leköt:

(#108942) npera válasza -NoVa- (#108941) üzenetére


npera
újonc

Low key, nagyon szép munka. A csatlakozók forrasztása ha csak a galvanikus kapcsolat igényelt megoldható számomra is. De ha szép IS kell legyen, akkor jobb ha más forrasztja :B

(#108943) Sipi- válasza npera (#108942) üzenetére


Sipi-
tag

Ma én is forrasztottam, mert ki kellett próbálni a Lidl-ben vett nagyítós "harmadik kezet". Szép nem lett, de működik :D

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#108944) JonesC válasza -NoVa- (#108923) üzenetére


JonesC
csendes tag

Olyan van. :) Csak a rezsicsökkentő brigád az, amelyik nem sávosan adóztat :D

(#108945) npera válasza Sipi- (#108943) üzenetére


npera
újonc

Zsírpatent!

Milyen pákával nyomod?

(#108946) Sipi- válasza npera (#108945) üzenetére


Sipi-
tag

Régi, nagyon egyszerű, nem szabályozható (talán) 30W-os OBI-s alap pákával. Csak egy ellenállást kellett beforrasztani, meg az ESP8266-ba a lábakat és a panelra a tüskesort. Vékony (0,56 mm-es) forrasztóónnal nem volt nehéz. Csak az egyik tüskesor a panelban kicsit kimozdult, így nem fekszik fel a panelra. De az elektromos érintkezés megvan és egyébként meg nem nézegetem :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#108947) npera válasza Sipi- (#108946) üzenetére


npera
újonc

:R

(#108948) npera


npera
újonc

Ez volt már? ID4 "motor" teardown.

(#108949) blueboi69 válasza Sipi- (#108946) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hehehe, nekem is van olyan lidlis nagyítós állványom, de ritkán használom. És én is nemrég tettem le a pákát, szintén esp9266 :D
Riasztóhoz illesztem hozzá, de nem merem most elkezdeni bekötni, mert mindenki alszik és nem hiányzik, hogy valami miatt elkezdjen riasztani... :U

(#108950) Sipi- válasza blueboi69 (#108949) üzenetére


Sipi-
tag

Én Tasmota-t raktam rá, nem a saját programom. Félelmetes, hogy 600 kbyte-ba mennyi mindent belezsúfoltak :Y

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.