Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#108951) hobizoli válasza Samott (#108899) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igazabol ha a megyeszekhelyek melle telepitodne egy-egy akkutelep, akkor az tudnak a kornyek ilyen jellegu terheleset menedzselni

több drón kell ;P

(#108952) hobizoli válasza zetor2000 (#108837) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en ezt a 15"-s Asus Vivobook-t irtam mar masoknak is 8/256 meg 16/512-s konfigban is

ilyen alap dolgokra tok eleg, FB, web, YT, office megy rajta egy röcc nélkül... erre nem kell 8core CPU, meg dedikalt VGA

ami manapsag kell az extrakban, azt is tudja

több drón kell ;P

(#108953) hobizoli válasza npera (#108948) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ilyen hajtokar meret dimenziokat lehet vhol nezegetni vmi tablazatban?

:DDD

több drón kell ;P

(#108954) Samott


Samott
addikt

Klasszikus onvedelmi fogasok.

+

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#108955) zetor2000 válasza hobizoli (#108952) üzenetére


zetor2000
senior tag

Asszem aki vette asszonyka, már belakta. Majd ha esetleg betojik, viszik vissza. Windows volt rajta eleve, odahaza volt vmi céges office, azt rátette az embere - volt kollegám (nem IT vonalon, de egy helyen melóztunk), a többit feltette a ninite.com :D most van neki, ami nagyon kellhet. Firefox, Chrome, Thunderbird, nekem meg ha kéne, akkor TeamViewer. Emellé még ment pár apróság, de az kábé lényegtelen.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108956) zetor2000 válasza Samott (#108954) üzenetére


zetor2000
senior tag

Háttt... azért a déli-keleti országrész pálinkáit körömlakknak nevezni.. :D
Szeged / Békéscsaba / Gyula mind olyan település, ami körül elég rendesen főznek, és amiket onnan kaptam / vettem, azok egyike se okozott csalódást :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108957) Grillo válasza zetor2000 (#108956) üzenetére


Grillo
senior tag

Jó, hát én a jós kis zalai noából még borecetet sem csinálnék, de mindegy. :DDD

(#108958) zetor2000 válasza Grillo (#108957) üzenetére


zetor2000
senior tag

Olyat szerencsére nem ittam még, de inkább kerülöm is, mint az "asztali rozé"-t :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108959) Jahno válasza Samott (#108954) üzenetére


Jahno
őstag

Zalai merülés grillgyújtós pálinka jobban egybevágna az ecetes borral. Bár évek óta nem láttam házi főzetet.

(#108960) hobizoli válasza zetor2000 (#108955) üzenetére


hobizoli
nagyúr

sogornak behanyt a Thinkpad-je, vmi 4gen akarmi, szoval nem mai darab
novemberben csereltek benne hutoventit, de beszart megint benne, ugy kerepel, mintha muszaj lenne
tisztitassal stb volt 35k a mutatvany

de aszondja, most vesz egy ujat

amugy semmi extrat nem csinal, de neki egybol egy gamer noti kell, mert az fuuu

labancoknal is 2000+ EUR egy olyan, ami neki kellene
de emailezgetni meg FB kajak nemtom minek, mert azon kivul vmi DOS-s(!!) baromsaggal szenvedett sokaig, azert volt a regi HP notijan is Win7, mert az vmi kompatibilitasi modban tudta futattni

mutattam neki par konfigot, volt koztuk egy HP is... aaaa, az nem kell, mert szar
(abban is a hutoventi rogyott meg)
most akkor ennyi erovel a Thinkpad is szar :DDD

meg kerdezem tole, hogy mekkora hattertarra gondolt a notiba
2TB
miiiiinek?

amikor megvette masfel eve ezt a Thinkpad-t 120k-ert hasznaltan egy rokonatol (alig baszta at...), akkor mondtam neki, hogy ennel sokkal ujabbakat lehetne venni ennyiert
de ez majdnem 500k volt ujonnan...ja kb 6-7 eve lehet

mondtam neki, hogy ha annyira jatszani akar, akkor a gamer noti helyett vegyen egy konzolt meg egy ilyen Asus Vivo-t, oszt kesz

tegnapelott mar desktop gep volt a terv, 32"-s hajlitott freesync monitorral, de jatszani nem akar most azon, mert a videokartya draga (az)...

:U :DDD

több drón kell ;P

(#108961) npera válasza hobizoli (#108953) üzenetére


npera
újonc

ID4 hajtókar vs Model 3 hajtókar összehasonlító táblázat? :C

(#108962) npera válasza Samott (#108954) üzenetére


npera
újonc

Az az "outcome only" picit durva, de vélhetően minden előítélet statisztikán alapul elven íródott...

(#108963) hobizoli válasza npera (#108961) üzenetére


hobizoli
nagyúr

neeeem, ICE motoros vasaknal

több drón kell ;P

(#108964) Samott válasza zetor2000 (#108956) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem pont arra gondolt a szerzo, hogy onnet jon a legerosebb, legjobb cucc.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#108965) npera válasza hobizoli (#108963) üzenetére


npera
újonc

Tutira minden is fenn van neten. 2D-s rajzot viszont 100%, hogy nem lehet kirakni, mert az IP-nek minősül.

(#108966) Jahno válasza Samott (#108964) üzenetére


Jahno
őstag

Átlag arc sajnos az erősre mást szokott érteni, meg nem is mindig van párhuzamban, hogy mi a "legjobb". Világ el van tévedve és a félig odakozmált metiles vacakhoz szokott. Meg is fejtik, hogy az az erős és az jó, közben nem erős és nem is jó. Szerencsétlen turistát meg vidéken megpróbálják teletömni ezekkel a házi kotyvalékokkal, aztán végképp nem érti a világot, de megfejti, hogy a pálinka az szar. Nem általában a pálinka, hanem az ilyenek a szarok, mer tolyan gyűjtófogalom, mint az Android.

(#108967) WiZARD válasza Jahno (#108966) üzenetére


WiZARD
addikt

pont mint az "erős kávé" :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#108968) Jahno válasza WiZARD (#108967) üzenetére


Jahno
őstag

Na, a kotyogós megmondósok. Igen, ahhoz hasonlítható. Ezért is pislogtam, mikor Jászberényban falu széle külsőn 300 forintért vagy mennyiért jót adtak. De lehet csak 190 volt, múltkor beszámoltam :Y

(#108969) zetor2000 válasza hobizoli (#108960) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát vegyen, ha ennyire égeti a zsebét a pénz...
Amúgy nem baj, ha most vesz egy rendes vasat, egy ideig "bírni fogja", amit használ rajtuk.

Dosos vackokhoz meg a FőDudu féle pénztárgép kell, vagy a mindenen is futó DosBox, azt jónapot. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108970) zetor2000 válasza WiZARD (#108967) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez az "erős kávé" eléggé tág fogalom. :)
Mert aki a 3-in-1 vackokhoz szokott, annak kábé bármilyen kávé erős lehet, aki meg az égettgumiízű kotyogós főzethez, annak meg bármi is gyenge. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108971) zetor2000 válasza Jahno (#108966) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azért a _jó_ pálinkát meg lehet ismerni onnan, hogy nagyon nem kínálgatják. :D
Én kaptam anno ~15-18 éves, hordós érlelésűből (gazdája se tudta, mikori) egy 3 centest, na, az rendben volt. Többet nem is kínáltak belőle. Pedig!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108972) WiZARD válasza zetor2000 (#108970) üzenetére


WiZARD
addikt

erős=keserű? :F

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#108973) npera


npera
újonc

Most lehet többen kitérnek a hitükből, de a pálinkában mi a jó?

Egy jó bor vagy jó sör az kifejezetten élvezetes ízkombinációt ad. Akár magában vagy fajtájától függően valamilyen ételt kiegészítve. Vagy desszertként.

A pálinkától csak rákódok és rámjön az okádási reflex. Disclaimer: lehet még csak pocsékat kínáltak eddig...

(#108974) Jahno válasza npera (#108973) üzenetére


Jahno
őstag

Lásd utolsó mondatod, mikor Zalában a tüdőkiköpős az "áááááeéssség, ez bezzzeg odabasz" És nem is sejti, hogy simán lehet 40% alatti ez a "bezzegezerősebbenvanlendület", oszt a 48%ost meg lebénázza, mert fasza illatos és selymes. Nehéz ügy. Majd esetleg nyárig ha belefutok valamibe, akkor félretolom, attól függ mi az ízvilágod, vagy a kicsit fanyar birses vonalat bírod-e.

(#108975) Samott válasza npera (#108973) üzenetére


Samott
addikt

En mondjuk pont a borban nem talalok semmi jot. A palinka se az en vilagom de egy rum vagy a viszki az kellemes tud lenni. Vagy egy sor grillezes kozben. De a bor? Mint a tinta, vacak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#108976) npera válasza Jahno (#108974) üzenetére


npera
újonc

Vélhetően csak pocsékot kóstoltam eddig.

(#108977) npera válasza Samott (#108975) üzenetére


npera
újonc

Én egyik-másik bor illatától főtt ételben teljesen oda tudok lenni. Ad egy extra kis ízhatást.
Meg vannak olyan akár desszertborok, akár "sima", ami nagyon kellemes illatot, ízhatást és lenyelés utáni fennmaradó utóízt ad.

Persze van olyan is, ami túl édes, túl savanyú vagy csak semmilyen.

(#108978) Jahno válasza Samott (#108975) üzenetére


Jahno
őstag

Mert nem ittál még rendes bort (:- Sörben is ugyanez, egyszer valaki azt próbálta magyarázni, hogy a sörben nincs ízlés kérdése, mert valaki vagy szereti vagy nem, aztán fel is sorolta az összes olyan "jó" sört, amit meg nem bírnék inni :C

Na, két bor közt is legalább ekkora különbség lesz, meg majd öregszel és akkor rájössz, hogy nem csak az édes-féle van, amivel fiatal korodban kezdtél, és félédes, ilyenforma fehér meg olyan, Cabernet és Portugieser vagy kinek mi akár csak úgy magában is. Van a száraz, bikavéres, meg mindenféle fűrészporízű, azt én sem bírom, de klasszikus kólás kivitelben is ihatatlan mosléknak tartom. Egy Teleki portugálost meg üveggel magában is megiszom. Rosét meg csak szigorúan fröccsnek, de ott vannak magában ihatóan a midnenféle afrikai vagy ausztrál borok, görögöktől a mazsola, máshonnan az áfonyabor, eperbor, vagy csak magában egy különálló kasztként a Syrah. Sosem tudni, de eleve két eperbor közt akkora különbség lehet, mint ha jeges zöld teát hasonlítanánk a Murphyhez. És akkor nem is értek hozzá tudományosan, csak fogyasztom :-D

Más meg ugye a viszikivel van úgy, hogy pfejj, mi ez a benzinízű izé, mi ebben a jó?

(#108979) Samott válasza Jahno (#108978) üzenetére


Samott
addikt

Minden szarral tukmalnak mar, ittam mar mindenfelet, olaszoknal Chiantit, franciaknal Beaujolais-t (meg mindenfele mast is mert kinaltak, kostoltam) itthon is vegigkostoltam mar mindent. Nem haziborok, jofajta neves boraszatbol cuccok. Mind kivetel nelkul szar volt.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#108980) -NoVa- válasza npera (#108973) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kollégaúr almapálinkájára bármikor szívesen visszaasszociálok, az első pillanatnyi melegség után hosszan lecsengő friss és tökéletes almaíz, a savasságával, savanykás édeskés élénkségével, de azt hiszem pár évnyi somelier skillset hiányzik még, hogy jól átadjam az élményt, nem IEM ez.

Kb mint a whiskey, van a standard sétálójános féle középszerűség, meg különböző ízvilágok mentén egy pohár Hibiki Suntory vagy Talisker Dark Storm már kulináris élmény. Ritkán iszok alkoholt, nagyon ritkán, de akkor már lehetőleg élmény legyen, ne csak üssön.

(#108981) Jahno válasza Samott (#108979) üzenetére


Jahno
őstag

" jofajta neves boraszatbol cuccok."

Akkor ez volt a baj :DD Ilyenkor mindig valami megfejthetetlen száraz vörösbe futok.

(#108982) Samott válasza Jahno (#108981) üzenetére


Samott
addikt

Jo, nyilvan Pistabacsi a hegyrol jobbat csinal, de nekem ehhez volt szerencsem. Elvileg a farnciaknal sok jo bor van, a haver akivel kint voltunk eleg sokat megivott beloluk, minden alkalamommal bizonygatta hogy ez most jo lesz. :) Nem volt az.

Mas, a k.rva anyjat az ilyen rohadeknak: Djoković maszk nélkül járt eseményekre, fotózkodott emberekkel, miközben ügyvédei szerint már koronavírusos volt

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#108983) zetor2000 válasza WiZARD (#108972) üzenetére


zetor2000
senior tag

Messze nem.
Nehéz megfogalmazni, de egyáltalán nem feltétlen kell egy erős kávénak keserűnek lennie. Nyilván a kávé felfőzve "keserű", de attól még nem biztos, hogy erős. Az én fejletlen nyelvi kifejezőeszközeimmel macerás ezt megfogalmazni.
Én onnan tudom, hogy volt valami, hogy egy kicsit kipattan a szemem, és esetleg egy kicsit jobban ver a szívem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108984) zetor2000 válasza npera (#108973) üzenetére


zetor2000
senior tag

Engerm az (utó)íze szokott megfogni. Meg, hogy utána jönni szokott valami finom étel, mert aperitifként is fogyasztom.
Ha esetleg megfelelő időben itthon vagy, akkor belefuthatsz "pálinkafesztiválba". Itt általában a neves és kevésbé neve "bolti" termékek vannak jelen, a házi szőttesek hátrábbszorulnak. De ilyen helyeken azért ki lehet fogni komoly anyagokat.

100éve volt itt Pesten a belvárosban egy, ott volt rendes málna. Az megvett, csak én nem akartam annyit kiadni egy üvegre. Aztán láttam és olvastam, meg mesélték, hogy mennyi macera van vele, és akkor kábé leesett, hogy ezzel van meló, mire pálinka lesz. És ez egy relatív lédús gyümölcs. De egy birs, vagy bodza / csipkebogyó...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108985) zetor2000 válasza Samott (#108975) üzenetére


zetor2000
senior tag

A rumot azt aláírom, hogy jó tud lenni, de abból is ittam már olyat, hogy inkább nem kérek többet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108986) Sipi-


Sipi-
tag

Kellene a hőmérőimnek valami házat csinálni. Kb. 6,5 x 6,5 x 4 cm-es kis dobozka kellene. Rajta néhány lyuk és természetesen nyitható (mert valahogy bele kell rakni a panelt).
Miből volna érdemes megcsinálni, amit könnyű kivágni, de mégsem papír. Wifi-nek be és ki kell "jutnia", mert azon kommunikál :)
Vettem Praktikerben vagy Obiban már hobbiüveget, de túl vastag, nehezen vágható. Van ebből vékonyabb (1-1,5 mm-es)?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#108987) Samott válasza Sipi- (#108986) üzenetére


Samott
addikt

3D nyomtatas. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#108988) zetor2000 válasza Sipi- (#108986) üzenetére


zetor2000
senior tag

Sima elektromos kötődoboz?
OBO van elég pici - bár nincs rajta felesleges lyuk, csak ami a rögzítésekhez kell, wifi gond nélkül átmegy rajta.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#108989) eattila válasza Samott (#108979) üzenetére


eattila
csendes tag

Eperpálinkát szerettem. Pedig enm vgyok pálinkás.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#108990) Sipi- válasza zetor2000 (#108985) üzenetére


Sipi-
tag

Fiatal koromban söröztem, meg volt amikor vodka-narancsot ittunk haverokkal. Utána jött a whisky-kóla, majd jóval később rumos kóla (vagy Cuba Libre koktélként). De leginkább semmilyen alkoholt sem iszok. Utoljára novemberben céges vacsorán ittam néhány Cuba Librét, előtte meg vagy 1,5 évvel korábban :D
Töményt nem tudom meginni, azonnal hányingerem lesz tőle. Egyszer ittam (részegen) egy feles pálinkát, majdnem összehánytam a kocsmát, erősen kellett a gyomrommal harcot vívnom.
Bort Egerben ittam egyik pincében huszonévesen, nem volt rossz (de jó sem), de nem vágyok arra sem :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#108991) eattila


eattila
csendes tag

Hóeséses erdőjárás volt a leánnyal.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#108992) Phülöp


Phülöp
addikt

sör csak grillezős pácba, inni helyette inkább radler - nyáron, grillezéskor, akár 2-3 is
vörösbor csakis kajába
fehérbor fröccsnek, de ahhoz rendes szóda is kell
pálinka mostanában csak egy helyről (Csongrád), télen a hólapátolás után pont jól tud esni
rum már vagy 2 éve nem, előtte inkább a sokféleség okán volt mennyiség (évi 2-3 üveg is akár)
egyéb tömény nem
pezsgő évente egyszer, de akkor is inkább habzóbor

ha holnap betiltanák az alkoholt, nem mennék ki tüntetni

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#108993) Phülöp válasza eattila (#108991) üzenetére


Phülöp
addikt

ezek nem

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#108994) Samott


Samott
addikt

Retro jatekos, kezikonzolos: Miyoo Mini Review - pofas kis cucc.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#108995) eattila válasza Phülöp (#108993) üzenetére


eattila
csendes tag

:R

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#108996) Sipi- válasza Samott (#108987) üzenetére


Sipi-
tag

Az ötlet jó, a kivitelezés nehézkes tudás, gyakorlat és eszköz hiánya miatt. :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#108997) Sipi- válasza zetor2000 (#108988) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi, ez eszembe sem jutott :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#108998) Phülöp válasza Sipi- (#108986) üzenetére


Phülöp
addikt

Nincs valami cnc-s haverod?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#108999) Phülöp válasza zetor2000 (#108988) üzenetére


Phülöp
addikt

ennél jobb ötletem nekem sics, teljesen tökéletes megoldás
meg még szép is :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#109000) Grillo válasza zetor2000 (#108970) üzenetére


Grillo
senior tag

Én ebéd után ittam egy 10-ből 8as fokozatút (ez van a dobozon, DolceGusto), aztán kb 2től fél 5ig aludtam egy faszát. Mondjuk lehet még az oltás hatása.

Most épp az ikea oldalát nézegettük, mert ha már úgyis új az ablak, meg festeni kell, akkor már ne pakoljuk vissza a régebbi bútorokat, úgyis átmenetinek szántuk úgy 6 éve. Vannak árak, bakker.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.