Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10301) #09908736


#09908736
törölt tag

Megnéztem az S03-at. Baszki.
Nem is sokat aludtam, de már nem akartam a végét ma estére hagyni.
MuffHunterz

[ Szerkesztve ]

(#10302) -NoVa- válasza Jahno (#10297) üzenetére


-NoVa-
őstag

A neheze, hogy eleve azon gondolkoztam, hogy 16 éves az autó, a jobb hátsó lámpához vezető kábelkorbáccsal évek óta szopok, hogy néha áthúz, és indexre ködlámpázik meg tolatólámpára kattog az indexvisszajelző. A tavalyi lefolyóbeázós nyűgje miatt ha még nem is nevezném vízkárosnak, de nem bíztam benne túlzottan. A légkondi a legforróbb napokon átbillen fűtésre, azzal senki sem tudott semmi kezdeni. Meg persze ablaktörlőlapát, olaj, vezérműcsereérett lassan, szóval lehetett volna bele önteni 6 számjegyű összeget tegnap délelőtt is akár, nem kellett estig várni vele. Persze a kötelező biztosítást is egy hónapja fizettem be.
Hajlok az elengedésre, aztán még számolgatunk. Évjárat/felszereltség/automata váltó szintjén most épp 750-850k-ért látok ugyanilyeneket hirdetve, meg kéne kérdezzek valami karambolosautó felvásárló szakértőt, mit ér a roncs.

Most a biztosító kényelmes online bejelentőjéről lepattantam azzal, hogy összegszerű becsült kárt akarnak a másik autóra mondatni velem. Én ránézésre 200 ft-ot sem költenék olyan jellegű sérülésre, aztán lesz belőle bármi is, abból minden bármi 6 rétegben színre fújva.

(#10303) Bujdy81 válasza blueboi69 (#10253) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nekünk olyan 17 ezer a havi számla.

Megy a szerver (az kb. 2-3 ezer Ft/hó), sok lámpa, ami nem LED, mert nem találtam még rendes fényű LED-et, ha megy a futópad, akkor az sokat eszik, ez tény...

Öntöző is fogyaszt, napi 2-3 kWh-t, füvet is elektromossal nyírjuk...

(#10304) blueboi69 válasza eattila (#10285) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hat kis lakasban lehet kb 3-4lampa osszesen, plane ha lekapcsolgatod.. de sztem ez nem sok, mert amugy is csak napi 2-3orat vilagitanak, de jo otlet osszeszamolom. Bar nekunk sem minden vilagit, altalaban az a hazresz ahol eppen vagyunk, de jellemzoen 2-3lampatest mehet egyszerre.

(#10305) Jahno válasza FőDudu (#10300) üzenetére


Jahno
őstag

Engem is masszíroznak, hogy vegyek bontott oldalizét, javíttassam meg, cseréljük ki újra. Szavazzunk melyik legyen és végigjárom, aztán beszámolok :-D Lehet utánajárok ennek a bontós izének is, bár egyszerkétszer már nem sikerült.

(#10306) blueboi69 válasza -NoVa- (#10282) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Sztem ne a markaszervizt kerdezd...

(#10307) Bujdy81 válasza blueboi69 (#10274) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Miért megy a padlófűtés szivattyú folyamatosan?

Nekünk 2 db, 12 wattos szivattyú van a 142 négyzetméterre és az az idő kb. 10-20%-ában megy...

(#10308) Bujdy81 válasza Sipi- (#10275) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nekünk az A++-os 550 liter körüli hűtőnk kb. annyit fogyaszt, mint anyámék 1981-ben vásárolt, 110 literes Lehelje anno. Szóval a 20 éves hűtőt cserélni pusztán anyagi okokból is megérheti (most emlegettek pályázatot, az már lejárt?)

(#10309) Bujdy81 válasza FőDudu (#10278) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Kandalló? ;)

(#10310) blueboi69 válasza FőDudu (#10299) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Meraki ajandek ap-t kaptunk mi is, nem tudtam, hogy lehet flashelni :D de jo tudni

(#10311) blueboi69 válasza Bujdy81 (#10307) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nemtudom. Be van dugva konnektorba, nem a kazan vezerli. Gondolom igy nem szorul meg a tengely vagy a fasztudja. De az semmi az elozo tulaj maxon jaratta 60watton. Egesz nyaron igy ment, aki kijott szerelo az allitotta minimumra es mondta, hogy semmikepp sincs ertelme maxon porgetni, mert nem tudja a hocserelo ilyen rovid ido alatt atadni a meleget. Lehet kibaszasbol hagyta ugy a tulaj... Fenetudja. Leginkabb amugy azert megy folyamatosan, mert nincs ami vezerelje. Még.

(#10312) blueboi69 válasza Bujdy81 (#10308) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Majd rakeresek a hutore is, mindenestre 70centi szeles es ugyanennyi mely is, poppet nagyobb az atlagnal, de legalabb bosch.

Rakerestem A++, 505literes a fagyoval egyutt, 202kWh/ev ez kb 800ft/ho

[ Szerkesztve ]

(#10313) -NoVa- válasza blueboi69 (#10306) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én a szerelőket kérdeztem, azok meg piaci árakkal számoltak, egy eleve olyan javításról, amit ott nem csinálnak meg, mert nem karosszériaüzem. Aztán ez egy pár fotó utáni nagyságrendi becslés, részemről +-50%-ot még inoghat az egész, de az első számok sem szépek kiindulási alapnak. Most kereshetek valami céget, aki egyben elintézi, hogy itt az autó, ne legyen itt, aztán vagy egy összeget a kezembe nyomnak, vagy én fizetek, és kapok a végén működő összerakottat. Azt hamar felejtsük el, hogy én bontóba megyek, meg darabonként összevásárolgatom a hiányzó sérült bármiket, úgyis a felét kifelejtem, a másik feléből meg valami inkompatibilis példányt sóznak rám, nem az én világom.

(#10314) qnadam válasza -NoVa- (#10302) üzenetére


qnadam
veterán

a biztosítást visszautalják, ha eladod/kivonod/dunábaborítod.

szerintem tedd át a rendszámát a jazzre :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10315) FőDudu válasza blueboi69 (#10310) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet. 2 vagy 3 evig tart az 'ajandek' utana licensz kellene ra venni. Az meg nem eri meg, annyiert kapsz egy vadiujat nagyobb tudassal (de lehet, hogy kettot is).

En MR18-at flasheltem at - ha olyanod van, akkor gyorsan, mert az ujabb firmware-ek kiiktattak a reflash lehetoseget. Azaz 3 ev utan vagy veszel ra licenszt vagy kuka.

FőDudu

(#10316) qnadam válasza Jahno (#10305) üzenetére


qnadam
veterán

mitsuhoz van nagyon korrekt bontós, a mostani kiválasztásánál meg szinte szempont volt az ilyen jellegű háttér megléte :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10317) FőDudu válasza Bujdy81 (#10309) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt rakni is kell, ahhoz faskamra kell, szoval bonyolult.
Szomszed csinaltatott ilyen pelletes kandallot - majd iden telen ranezek.

FőDudu

(#10318) zetor2000 válasza Bujdy81 (#10308) üzenetére


zetor2000
senior tag

Asszem most fog (újra)indulni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#10319) qnadam válasza zetor2000 (#10318) üzenetére


qnadam
veterán

:R
akkor ezt még talán megvárom, úgyis másik hűtőn gondolkozom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10320) FőDudu válasza Bujdy81 (#10303) üzenetére


FőDudu
addikt

En GU10-ben talaltam. De abbol nincs sok itthon.

E27/E14 verziobol kellene kb 20db - azokbol meg nem talaltam meg a megfelelot.
Pedig van minta - a kollegam a hotelben szazasaval csereli oket. Es pont ez a baj.
Osram/Philips/GE/stb...

Nem az araval van gondom - 5-10 Euroert mar eleg jok akadnak - inkabb az elettartammal.
Egyik ismerosom rendelt kinait. No azon muanyag burkolat sincs - siman megfoghato a ledek forrasztasi pontja.
Bezzeg az nem doglik meg - beraktam a lepcso vilagitasahoz. De viszont nagyon feher fenyu - szobaba melegebb fenyu kellene.

Szinallitos/ledes/okosizzot meg nem probaltam. Vendeg halozatra fel lehetne logatni oket - akkor tuti nem fer hozza semmihez amit mi hasznalunk. Valahol ugyis ez a jovo - nem lehet a sok kinai teszteletlen szirszart raaggatni a sajat halozatodra amin mondjuk a NAS megy es a csaladi cuccaid vannak. Jo lesz az IOT - csak elore kell gondolkodni. SONOFF cuccok is kurvajok, de azt is csak untrusted halora logatnam. Es en meg messze nem vagyok annyira paranoias mint nehanyan :)

Szoval nem egyszeru feladat, dolgozuk rajta. :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#10321) Jahno válasza qnadam (#10316) üzenetére


Jahno
őstag

Ehhez is volt, a kalaptartó működött, az ABS már többélfe opcióból nem jött be, másiknál meg egy darabig csak jártam, néztem, telefonáltam, aztán feladtam.

(#10322) Jahno válasza Bujdy81 (#10303) üzenetére


Jahno
őstag

Ha nem tudnád, hogy LEDes szerintem nem mondanád meg róla.

(#10323) Jahno válasza FőDudu (#10320) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt mondjuk azóta sem értem, bár feléd a villanykapcsolókkal is baj volt. Olyan, mint az autóm, de én használom is :-D Igaz ahéten két LEDes fény elhasalt, egyik csoda Schelk márkájú vagy mi a tanyasi boltból, többiek kb. mennek örökké. Törzskocsmám az jó mintavétel lett volna rá, de már bezárt. 1200 forintos csoda Optonicák bírták rendesen. Odahaza ahogy fogy, egyelőre felesben van LED és cső, konyhában túl is méreteztem a Lument.

(#10324) qnadam válasza FőDudu (#10320) üzenetére


qnadam
veterán

egy pila (ami asszem osramékhoz tartozik) fáradt meg, szép diszkófényt csinál, a többiekkel nincs gond. viszont ha a hidegfehér amúgy mindenben szép és jó, akkor dobj köré egy kis színhőmérséklet-módosító fóliát :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10325) FőDudu válasza Jahno (#10323) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem is halomra hordjak a kollegak a 'nezd mar meg miert nem tolt a ledes lampa, pont a 3 eves gari utan doglott meg' , vagy a 'milyen SSD-t rakjak az MSI GE62-be' - amibol elvileg nem is volt SSD nelkuli modell mert 2db SSD es 1 DB HDD fer bele es ilyen szines billentyuzetes gamer laptop mint az Alienware cuccok. 16GB ram GTX1050TI, szoval egy allat. Neztem ra mint a legy, hogy ezt most igy hogy?

Lassan senkinek nem erek ra ilyesmire.

FőDudu

(#10326) FőDudu válasza qnadam (#10324) üzenetére


FőDudu
addikt

Abbol van jo sok bent a cegnel - valami vilagitos emberke ott hagyott egy ladaval.
Ilyen 20 centi koruli atmeroju szines foliak papir keretben....

FőDudu

(#10327) FőDudu válasza Jahno (#10323) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom miert, de ezek a modularis kapcsolok (Gewiss) faradnak.
Azokat is tizesevel cserelik igy 10 ev utan.

Es pl olyan helyen is mint az IT raktar - ahol jo esetben hetente 1x jarunk. Tehat meg csak hasznalva sincs rendesen.

FőDudu

(#10328) Jahno válasza FőDudu (#10325) üzenetére


Jahno
őstag

"Neztem ra mint a legy, hogy ezt most igy hogy?" Mert SSDt el lehetett adni jó pénézrt és a vincsi nagyobb.

(#10329) Jahno válasza FőDudu (#10326) üzenetére


Jahno
őstag

Még bontva és sérülten is 100 forint darabja. Ha filmes akkor meg végtelen, de szerintem Neked ez nem lesz jó. Én pár évig próbáltam valakiket taláni, hogy 5-X féle szníből vegyünk ívben és darabolva egyszerűbb, de nem jött össze.

Amúgy pár darab kis basz pont 2500, és veri a használhatalanság szintjét:

http://photoking.hu/termekek/fototechnika/vaku-tartozekai/rendszervakufenyformalok/rendszervaku-szinfolia/

Ez legalább nagy és occsó:

http://www.pako.hu/aruhaz/termek/283/lee___lee_1

(#10330) Jahno válasza FőDudu (#10327) üzenetére


Jahno
őstag

Nem Gira? Gewiss nem túl népszerű, de felétek akármit is el tudok képzelni.

(#10331) FőDudu válasza Jahno (#10328) üzenetére


FőDudu
addikt

Igy vette Amazonrol. Vadiujan.
Gyarto szerint nem keszult SSD nelkuli ebbol a sorozatbol.

Raadasul 2 db foglalat van az alaplapon, hogy akar RAID-es megfejtesek is mukodjenek.
Brutal gep, valoszinuleg nem volt olcso. 4K kijelzo, durva grafikus kartya, 16GB ram. Mindenzt kb 2 eve.
Gondolhatod az arcimket....

FőDudu

(#10332) FőDudu válasza Jahno (#10330) üzenetére


FőDudu
addikt

Gewiss meg Bticino vegyesen. Egyik a konnektor es a kapcsolok, a masik meg ilyen homerseklet szabalyzo LCD es hasonlo fancy dolgok.

FőDudu

(#10333) qnadam válasza FőDudu (#10326) üzenetére


qnadam
veterán

cto fólia kell neked, narancssárga. hidegfehér fényű vakura ha ilyet teszek, nem lóg ki a fénye az izzók közül, pont erre találták ki.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10334) FőDudu válasza qnadam (#10333) üzenetére


FőDudu
addikt

Az a baj, hogy az izzot kb be kellene vonni vele - az meg maceras. 40-50 centi atmeroju lampaba meg akkora darab kellene (2-3db E27-es kompakt fenycso van bennuk jelenleg).

Lehet kerek kollegatol parat kiprobalasra aztan ha bevalik olyat veszek.
Igy nincs felesleges probalgatas. Az OBI-ban kirakott es bekapcsolt az nem igazan olayn mint otthon kiprobalni.

FőDudu

(#10335) FőDudu válasza -NoVa- (#10302) üzenetére


FőDudu
addikt

750-800K nagyon sok egy 16 eves autoert.
Az automata valto az letszukseglet? Ezzel nagyon leszukited a palettat.

FőDudu

(#10336) qnadam válasza FőDudu (#10335) üzenetére


qnadam
veterán

hinnye, akkor engem átvertek? :D

azért elég sok autóból van automata is eladó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10337) Sipi- válasza #09908736 (#10301) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem még 3 rész hátravan belőle, de eddig se semmi.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#10338) -NoVa- válasza FőDudu (#10335) üzenetére


-NoVa-
őstag

Automata kell. Városban dugóban araszolni 2 ordító gyerekkel miért szivatnám feleséget kéziváltóssal?
Hasonlóan női okokból az sem hátrány, ha piros. A Volvoságból és a színből enged, ha 3 kopoltyús Quattroporteről van szó, de amennyit szívott ő is az alacsony orrával, simán rábeszélem egy CR-V-re is akár.

(#10339) Sipi- válasza Bujdy81 (#10308) üzenetére


Sipi-
tag

Tudok a pályázatról, de nekünk nem releváns most, mert jövő nyáron elköltözünk. Ez a kis hűtő ideiglenesen került használatba, amikor 2-3 éve meghalt a kombi hűtőnk. Aztán használatban maradt.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#10340) zetor2000 válasza FőDudu (#10320) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én eBayről rendeltem valami XY kínaitól, GU10es ledes fényforrásokat. Egy IKEA 3 karos, 5 foglalatos "csillár"ba.Ez ette a halogéneket, ami idehaza ~5-700Ft/db (230V/35-40W). Nos, miután megérkezett a 10 db kínai, ahogy fogytak a halogének, úgy cseréltem ezekre a ledes vackokra. Ezek lassan 2 éve nem akarnak meghalni... Ennyi idő alatt viszont halogénből ráment vagy 2-3 szett. A "jó" dolog, hogy az előszobában, 2 kisebb szobában, meg a fürdőben is ilyen halogénes megoldás van, persze azok nem mennek ennyit, szóval a 10 db kínai GU10ből még van asszem 2.
Éééééés... van "nappali" fehér, 'hideg fehér' meg "meleg fehér" verzió, és a GU10 mellett van még vagy 8-10 másik foglalat is. :) Ha kell, előkotrom a rendelést, de szerintem nincs jelentősége, kitől/honnan jött. Kínai, azt kész. Ez is olyan, hogy nincsenek eltakarva a ledek, simán megfogod. A spotoktól annyiban tér el, hogy amíg azok 30-45 fokban szórnak, ez 120 fokban, azaz sokkal világosabb a helység, mint sima spotokkal.

Szóval nem lehetetlen beszerezni fain fényforrást, csak ki kell várni a postát.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#10341) Sipi- válasza -NoVa- (#10338) üzenetére


Sipi-
tag

Miért ordítanának a gyerekek?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#10342) zetor2000 válasza -NoVa- (#10338) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy francia helyett egy olaszba ülne? halmozza a jóságot.
Szerintem vegyetek neki valami 1-3gen Yarist, annak sosincs semmi baja. Ami kopik, fogy, azt kell pótolni, és megy. Mondjuk automatával szerintem nem szerelték.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#10343) qnadam válasza Sipi- (#10341) üzenetére


qnadam
veterán

nem tűrik az automatát.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10344) Sipi- válasza qnadam (#10343) üzenetére


Sipi-
tag

Lehet, mert nálunk egyik autóban sem ordítottak sohasem. Babakocsiban igen, de az fokozatmentes volt, asszony lépési frekvenciájától függött a sebessége.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#10345) Jahno válasza qnadam (#10333) üzenetére


Jahno
őstag

Gányoljon, mikor 4 Euro a 2600-2700as bármilyen LEDes?

(#10346) Jahno válasza zetor2000 (#10340) üzenetére


Jahno
őstag

GU10 egy időben teszett, mert meglévőt is egyszerűen át lehetett vezetékezni, aztán nem tetszett, hogy nincs rendes hűtésük, de minmum vibrálnak is.

(#10347) qnadam válasza Jahno (#10345) üzenetére


qnadam
veterán

ha van kéznél, miért ne? nyilván ha valamit rendelni kell, akkor már nem sok értelme van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10348) zetor2000 válasza Jahno (#10346) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ennek a hűtése az a lemez, amin a ledek vannak, de érzésre se melegek. A vibrálás nekem ezeknél nem tűnik fel. Ez nem jelenti azt, hogy más ne látná, de az én szememnek ez má' mindegy kategória. 50-100Hz es TVknél érezhető volt, hogy villog a kép, itt ilyen effekt nincs.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#10349) Vodike válasza FőDudu (#10320) üzenetére


Vodike
tag

Sonoff cuccokat jol meg kell Tasmotazni, anelkul szar :)

exTiga

(#10350) zetor2000 válasza qnadam (#10319) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ne sokáig várakozz... már most ki lehet ölteni valami zűrlappot.
20-40 ropiért én is nekiállnék, ha nem lenne a mostani hűtőgép.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.