Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10401) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Dudu, nem akarlak megbántani, de te nem sokat lehetsz a gyerekeiddel

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#10402) eattila válasza FőDudu (#10400) üzenetére


eattila
csendes tag

Tehát nincs recept, minden gyerek más :) Máskor és más jön rá. Nem összehasonlítható. 2 unokatesója van Adélnak. Mindegyik más. A kissebb ráadásul nyughatatlan, feszt izeg, stb. Én nem bírnám. De attól még nem a szülei hülyék, ilyen a gyerek. Nem újkeletű a dolog, csak régen az infó nem terjedt így. Aztán putty.

Van ahol minden szülő dolgozik, mert kell. Az is nagy logszika, hogy oviba odaérjenek érte. Vagy iskolába.

Én csak azt mondom, hogy más élethelyzetek, más emberekkel mást eredményeznek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#10403) Jahno válasza eattila (#10402) üzenetére


Jahno
őstag

Sok évvel ezelőtt volt vita akkor is Bujdy/Duduval, hogy ahogy a szülő neveli. Oszt tess, itt a szomszéd 6 gyereke, szerintem egyformán nevelték, mégis homlokegyenest mások. Odaérés, meg a logisztiks más, de ha itt felmérést csinálnék az elméletből, hogy egyszer csak útközben a gyerek nem közli, hogy "pisi lesz" "kérek kiflit" vagy csak simán nyűglődik, mert az volt A Terv, hogy ez nem lesz és valaki ezt el is tudja tervezni, megcsinálni, így működik, arra szerintem simán közlik 200ból 200an, hogy nem is látott gyereket, vagy esetleg nagy a baj, azonnal vigye el szakemberhez. Ez olyan, mint mikor asszony nekem mondja, hogy "igazad van" :-D Na, olyankor mit kell csinálni?

(#10404) eattila válasza Jahno (#10403) üzenetére


eattila
csendes tag

Futni bazki :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#10405) FőDudu válasza Gabibácsi (#10401) üzenetére


FőDudu
addikt

Valoban, nap kozben iskolaban van :)

Reggel egyutt reggelizunk, este egyutt vacsorazunk, delutan minimum fel ora kutya setaltatas, kis beszelgetes, stb. De teny, hogy tobbet van a barataival, mint velem. Valahol ez a normalis nem?
Lecket az iskolaban irja meg, biciklizni is inkabb a koranak megfelelo sracokkal szokott.

Hetvegen tobbet vagyunk egyutt.

FőDudu

(#10406) -NoVa- válasza FőDudu (#10397) üzenetére


-NoVa-
őstag

Asszem bonyolultabb rétegek már nem jönnek át egy összetett mondatból, leírom egyszerűen. Semmilyen körülmények között nem jó a kéziváltó, csak hülye keleteurópai mentalitással az terjedt itt el. 2 pedállal, kart nem piszkálva sokkal pihentetőbb az autó, 3 pedállal és a fakanállal bűvészkedve dugóban meg nem. A többi lényegtelen körítés, másnak átjött.

(#10407) FőDudu válasza eattila (#10402) üzenetére


FőDudu
addikt

Na azert itt is a szulo a hibas. Anyja kb ra se birt nezni a gyerekere (szules utani depresszio), nem csoda, ha a gyerek furcsa lett.

FőDudu

(#10408) eattila válasza FőDudu (#10407) üzenetére


eattila
csendes tag

Az nem az anya döntése volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#10409) FőDudu válasza -NoVa- (#10406) üzenetére


FőDudu
addikt

Atjott, csak nekem a mogottes magyarazat nem volt logikus.
Mi sosem utazunk ehes/faradt/nyugos/beteg gyerekkel.
Halasztottunk mar el utazast ilyen miatt - mindenki megertette.
Ez talan a mi hulyesegunk - nekunk eddig sok stresszt megsporolt.

De ezek szerint mi vagyunk a kuloncok - masnak fel sem merul az ami nalunk evidens.

Automata valtos resszel egyetertek - csupan annyit jegyeztem meg, hogy nagyon leszukiti a talalati listat.
Pont azert mert nem terjedt el. Ettol fuggetlenul nekem is van kozvetlen csaladban akinek automata valtos az autoja. Rendesen karban tartva orok elet meg egy nap. Nem olyan lutri, mint egy manualis kuplung. Igaz nem is kezzel vezerelt, azaz nem manualis :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#10410) FőDudu válasza eattila (#10408) üzenetére


FőDudu
addikt

De tuti volt hatasa a kislanyra...
Meg olyan eset amikor 3 evesen elvartak, hogy egyedul aludjon el.
Azaz nem mentek vele lefekudni, elvartak, hogy egyedul aludjon el.

Ilyenekbe sem lehet bele szolni - pedig kb mindannyian tudjuk, hogy 3 eves gyerek meg kicsi ahhoz, hogy onallo legyen.

FőDudu

(#10411) eattila válasza FőDudu (#10409) üzenetére


eattila
csendes tag

Utazás és utazás között lehet elég nagy difi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#10412) -NoVa- válasza FőDudu (#10409) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkor ezentúl nem autózunk el étterembe amíg el nem múlik az éhség, és csak akkor megyünk haza aludni, ha már nem fáradt. Értem.

(#10413) Jahno válasza eattila (#10411) üzenetére


Jahno
őstag

És ha útközben jön rá, akkor meg kell állni, kirakni az út mellé és megvárni míg elmúlik!

(#10414) FőDudu válasza eattila (#10411) üzenetére


FőDudu
addikt

Hosszabb utazasra gondoltam.
5-10 perces utat (dokihoz vagy epp ovibol haza) szukseg szerint kenytelen az ember megoldani.

A hetvegi allatkert latogatast vagy epp kulfoldi utazast azonban el lehet halasztani.
Ugyanigy nem kotelezo elmenni a nagymamahoz egy beteg gyerekkel. Meg fogja erteni.
Hacsak nem epp ra akarjak bizni amig meggyogyul. De elotte ugyis orvoshoz kell menni.

FőDudu

(#10415) eattila válasza FőDudu (#10410) üzenetére


eattila
csendes tag

Hatása biztos volt. De nem ő kaart depis lenni.

Sógorék kisfia elalszik egyedül. Felviszik, mesélnek neki egyet aztán aludj. Kivételek erősítik a szabályt lehet, de azért van ilyen is. Enyém lány meg velem alszik el. Konkrétan a bal karomon. Ha átviszem a helyére, akkor 1 óra múlva visszajön. Nem ragaszthatom oda. Majd beleérik.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#10416) eattila válasza FőDudu (#10414) üzenetére


eattila
csendes tag

Azért a fővárosban vagy nagyobb városban egy nem kirándulós út is lehet 30-40 perc. Vagy több.

De állatkertbe, kirándulásra tényleg nem viszünk beteg gyereket. De az utazás nekem az, ahol 10 percnél tovább haladunk valami járművel valahová.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#10417) qnadam válasza FőDudu (#10397) üzenetére


qnadam
veterán

azért is, meg amúgy is. nálam senki nem ordít a kocsiban, mégis automatát akartam:)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10418) FőDudu válasza -NoVa- (#10412) üzenetére


FőDudu
addikt

3 evessel eleve nem mentek ettrembe, hogy ne zavarjon masokat.....
Ez az alap. Ha meg valoban olyan nyugos, akkor foleg nem.

Vannak eleg jo megoldasok ehseg ellen. Croissant/muesli bar/stb eleg jol elfer a kesztyutartoban is es SOS eseten jol jon. Biztosan van amit a gyerek is szivesen megeszik es nem egy karos szar.

Az meg megint alap, hogy tudod mennyit bir a gyerek es addigra hazaerj.

Latom tok forditva mukodunk. Nalunk alap volt, hogy amig a gyerek rendszeresen aludt (nappal is), addig nem latogattunk alvas idoben masokat. Akkor sem ha 2 eve nem lattuk. Es itt vissza is tertunk a gyereknek rendszer kell az eletebe.

Amig a gyerek kisebb volt, akar karacsonykor is max este hetkor indultunk haza, hogy nyolckor a sajat agyaban aludjon a gyerek.

FőDudu

(#10419) FőDudu válasza qnadam (#10417) üzenetére


FőDudu
addikt

Kell a kezed fotozni? :)

FőDudu

(#10420) Gabibácsi válasza FőDudu (#10405) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem világos hogy te nem neveled őked, mindent az asszony csinál.
Múltkor leírtad hogy először vagy velük egyedül...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#10421) FőDudu válasza Gabibácsi (#10420) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugy egyedul, hogy az anyja keso este er haza es csak masnap reggel talalkoznak.
Nalunk ritkan fordul elo, hogy a gyerek az anyja nelkul van egesz este (azaz csak velem).
Altalaban mindketten itthon vagyunk amikor lefekszik.

De a nyelvtanfolyam miatt teljesen ram maradt a suli utan. Jol emlekszel.
Teny, hogy a nejemnek tobb munkaja van a gyerek neveleseben, mint nekem.

FőDudu

(#10422) #09908736


#09908736
törölt tag

Még egy kis Aranyélet.
Igazából megnézetném minden kis pöccsel, aki keménykedik, hogy gengszter élet, jee, mekkora menő vagyok.
Aztán majd jön a karma...

(#10423) Gabibácsi válasza #09908736 (#10422) üzenetére


Gabibácsi
tag

Még nem láttam

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#10424) #09908736 válasza Gabibácsi (#10423) üzenetére


#09908736
törölt tag

Nem is akarok spoilerezni, de már az első két évad alapján is minden normális ember felméri, hogy semmi sincs ingyen.
Persze, bulák, meg lóvé, meg thug life. Aha.

(#10425) FőDudu


FőDudu
addikt

Azt hittem Subway jobban fizet.

220e netto uzletvezetokent?

FőDudu

(#10426) qnadam válasza FőDudu (#10419) üzenetére


qnadam
veterán

kell a kezem a zasszony combjára tenni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10427) -NoVa- válasza FőDudu (#10418) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ok, van A gyerek, Az igényei, A napirendje, és teljesen alárendelitek magatokat.
De ha több is van, melyik lesz a master, ki a slave, melyik tegye félre az egoját, és fogadja el, hogy másodrendű?

(#10428) FőDudu válasza qnadam (#10426) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor nem uj limuzint vezetsz - ott rovid lenne a kezed :)
BMW vagy ujabb Audi eseten eleg vastag a 2 ules kozotti resz....

Azokban nem jatszik egy gyors kezimunka. :)

FőDudu

(#10429) FőDudu válasza -NoVa- (#10427) üzenetére


FőDudu
addikt

Egyszeru. Ti akartatok gyerekeket, ti alkalmazkodtok a gyerekek igenyeihez. :)
Ti vagytok a gyerekekert es nem forditva.

Nincs master/slave - tudjatok mire es mikor van szukseguk. A szerint lehet az eletet szervezni.
Nem lehetetlen, hidd el. Igaz nekunk csak 1 van - ez a konnyebb verzio.
Lehet, hogy nem fer bele par szulonek tetszo program (mozi/szinhaz/edzes/stb) - de nem tart orokke ez az allapot. 5-6 evesen mar kb onallok lesznek... A fiam mar nekunk csinal reggelit.

Elhiszem, hogy nehez - de nekunk ez valt be. De ahogy mondtam ez csak egy pelda, van ezer masik is.

Amugy a napirandet mi alakitottuk ki - ugy, hogy figyelembe vettuk a bioritmusat es az ovi/suli miatti dolgokat.
De ahogy mondtam a lenyeg a rendszeresseg. Legyen tobb fix pont a nap soran ami kotelezo. Nem katonasag, de szukseguk van a rendszeressegre. Napi rutin, megszokja, kesobb mar magatol csinalja. Nem robot, csak kell nekik is valami, hogy ne csak eljen bele a vilagba.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#10430) zetor2000 válasza FőDudu (#10377) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezt eléggé félreolvastam, de aztán rájöttem, hova tegyek ékezetet... meg melyik betű maradt ki :)

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#10431) FőDudu válasza FőDudu (#10429) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt egy link a rendszeresseg szereperol - ha valakit erdekelne.

FőDudu

(#10432) FőDudu válasza zetor2000 (#10430) üzenetére


FőDudu
addikt

Neha kimarad 1-1 betu. Pedig tuti jol irom le. Vagy a helyesiras ellenorzo vagy kezdek butulni...

FőDudu

(#10433) zetor2000 válasza Jahno (#10360) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ahha.

Én év elején vettem mosógépet, mert a régi nem akart mindig centrifugálni. Ugyanaz a program ~8 éve, szóval ugyanaz a tárcsa meg pár gomb, nem nagy etwas, pedig nem az én műfajom. Aztán mielőtt megérkezett az új, csak sikerült lezavarni még egy programot, na mondom, akkor csak valami felakadt, de már mindegy, leviszem a régit. Az újat mondtam még a boltban, hogy elvihetnék, de végül a szállítóknak se nagyon akart feküdni, a jatt meg megoldotta a kérdést. De az nem volt ilyen mosógépcsere programban, csak sima "veszek egy másikat " eset volt. Egy ideje létezik, hogy a kereskedő oldja meg a kérdést, szóval akinek esetleg kellene mégis a régi, hát "megoldható", ezek szerint.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#10434) zetor2000 válasza FőDudu (#10432) üzenetére


zetor2000
senior tag

A helyesírásellenőrzőben ékezet nélkül átmegy a "csopogo oral" meg a "csopogo orral" is :) Csak más a jelentés.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#10435) FőDudu


FőDudu
addikt

Solo fele Star Wars epizodot erdemes megnezni, vagy inkabb kerulendo vacak?
2160p-ben le tudom kapni - nem tudom megeri-e azt a kb negyed orat ....

FőDudu

(#10436) FőDudu válasza zetor2000 (#10434) üzenetére


FőDudu
addikt

Az automatikus kiegeszitest mar ki kellett kapcsolnom, hulye Safariban mar az alapertelmezett billentyuzethez tartozik es nem a bongeszoben van. Szoval az angol billhez kinyomtam.

Aztan ugye ha ekezettelen szovegre nyomok check Grammar With Spelling opciot, akkor az magyar szovegre nem igazan reagal.

FőDudu

(#10437) blueboi69


blueboi69
csendes tag

En nem szallok be a gyerekneveles flame-be. Amit barataink az ikrekkel vegigszoptak, az rank nem volt igaz. Sokszor erzem azt, hogy nekunk nagy mazlink van a gyerekkel. Ezert felunk a masodiktol :D

(#10438) qnadam válasza FőDudu (#10428) üzenetére


qnadam
veterán

nem új :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10439) FőDudu válasza blueboi69 (#10437) üzenetére


FőDudu
addikt

En azt mondom, hogy nem lehet akkora makunk, hogy csak a szerencsen muljon milyen egy gyerek.

Persze vannak a genek, attol is fugg ugye hogy lesz-e valami erzekenysege/allergiaja vagy oroklott betegsege.
De szerintem igen sok mulik a szulokon is.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#10440) zetor2000 válasza FőDudu (#10435) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem olvastam róla kritikát, de szerintem ez ilyen fanatikusoknak való, én az első pár részt kedvelem, a többi nem nagyon érdekelt. Inkább más sci-fi. Ha 15 perc a DL, akkor akár jó film is lehet :) Én szerintem megvárom, amíg megy a TVben.
Többiek biztos jobbak ebben is. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#10441) FőDudu válasza zetor2000 (#10440) üzenetére


FőDudu
addikt

En sem toltenem le csak ugy ajanlas nelkul.
26 gigat foleg nem.

FőDudu

(#10442) zetor2000 válasza FőDudu (#10441) üzenetére


zetor2000
senior tag

Megoszlanak a vélemények, pláne, hogy kéne ismerni a Klónok háborúja vagy mi rajzfilm sorozatot is.
Amúgy... alul olvasható pár vélemény.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#10443) Jahno válasza FőDudu (#10418) üzenetére


Jahno
őstag

Na, nálam akkor lett volna nagy hiszti ha már ilyen korán 8kor haza kell menni karácsonykor.

De mégis milyen rendszerről beszélsz? Minden 2. héten szerdán 16óra és 16:10 közt nyűgös lehet és akkor azt így tudos előre?

(#10444) eattila válasza qnadam (#10426) üzenetére


eattila
csendes tag

Rééégimódi :D

Múltkor hugomékkal vacsoráztunk egy étteremben, aztán ránk néztek, és a férje megkérdezte, hogy ti még szeretitek egymást? :D Mert fogtuk egymás kezét. Meg a kolleganői is feszt fennakadnak ilyeneken, hogy olyan, mintha friss házasok lennénk.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#10445) eattila válasza FőDudu (#10435) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem nem ér egy letöltést sem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#10446) eattila válasza blueboi69 (#10437) üzenetére


eattila
csendes tag

Dettó basszus! Mi is úgy érezzük, hogy ennél már csak rosszabb lehet, pedig nem volt probléma mentes a lány. De amúgy mázlink van vele.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#10447) FőDudu válasza Jahno (#10443) üzenetére


FőDudu
addikt

Inkabb olyasmi, hogy a napban fix pontok vannak.

-reggeli
-ebed
-vacsora

- rendszeres fogmosas
- jatekok elpakolasa, agynemu megigazitasa (nem csak kimaszunk az agybol)
- nem hagyjuk szet a cuccainkat, a levetett ruha megy a ruhas kosarba
- nem hagyjuk a tanyert az asztalon (legalabb a mosogatoba vagy mosogaogepbe rakja be).
stb..

Semmi katonas marhasag, csak olyan dolgok amik hasznosak vagy siman az alap rend reszei.

Ezek aprosagok, de ahhoz szoktatjak, hogy a napnak van egy menete, nem csinalhat mindig amit akar, stb...
Kellenek a fix pontok, kulonben a gyerek no a felnott fejere.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#10448) eattila válasza FőDudu (#10447) üzenetére


eattila
csendes tag

Jó, hát az nem biztos pont, hogy el kell pakolni. A napirend fontos, de sosem tartottuk be percre pontosan. Csak úgy, hogy reggel reggeli, dél körül ebéd, este meg vacsora. Persze fürdés, meg fogmosás, meg fekvés, de az sem határozott időben.

A biztos pont én vagyok. Meg az anyja. Bármi más változhat munkarend, lakóhely vagy betegség miatt is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#10449) Samott válasza FőDudu (#10447) üzenetére


Samott
addikt

Nyugi, igazad van, a rendszer az fontos. Engem is igy neveltek en is igy fogom a gyerekemet. Legfeljebb o is mernok lesz. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#10450) FőDudu válasza eattila (#10448) üzenetére


FőDudu
addikt

Suli idoben nalunk max este kilenckor fekves. Kulonben reggel komas a gyerek - szoval a bioritmusa miatt kellett igy kialakitani. Epp ezert gyerek fuggo - nalunk igy valt be.

Tavaly 8 korul fekudt, mert egy heten 2x volt nulladik oraja. Iden nincs nulladik, kesobb fekszik.
Bevalt. 6:45-7:00 korul kel, kis reggeli, legkesobb 8-kor indulas a suliba (8:20-kor kezdodik, 5 percre van a suli).

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.