Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10751) -NoVa- válasza Bujdy81 (#10750) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nekem is csak ez kell, de mégsem veszek dízelt arra, hogy minden reggel 120-as tempóval elguruljak a 4 kilométes élhosszúságú munkahely-ovi-otthon háromszög szárain :)
Illetve az 1.4 16V szívóbenzines is tudott nagyon dinamikusan mozogni automatával, több papírja is van róla asszonynak. A 930 kilós össztömeg mondjuk jót tesz a 100 lóerő alá, de ez most már inkább bontóba fog mozogni, és a tyúkólnak használt Jazzt kéne valahogyan forgalomba helyezni.

(#10752) BobaHWSW válasza Bujdy81 (#10750) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Elnezest, nem akartam serto lenni.

Account feltoresrol szo sincs. Amiota az eszemet tudom elfogadhatatlannak tartom a dizelt autoba. Undorito a hangja, hanyinger kelto a rezgese valamint a kornyezetet es az egeszsegunkre is karosabbban hat. Az, hogy joesetben kevesbe megy csak kulon bonusz.

Es azt tenyleg nem viccbol mondtam, hogy elmenne az eletkedvem. Akarhanyszor utazok dizel autoban (ritka de megesik... A cegben a legtobb auto hibrid vagy elektromos de meg van par dizel kisbusz) azok bizony rendkivul gyomorforgatoak.

Amugy azt is elfogadom, hogy a mai PC vilagban megvetendo ha barkinek velemenye van.

De megismetlem, nem akartam serto lenni. Qnadam tultette magat vagy csak magaban lehulyezett. De nem volt itt semmi palfordulat.

Jah, a dizel hondat pedig csak viccbol irtam, hogy elgondolkodnek rajta.

(#10753) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Az kulon szerencse, hogy mindenfele szopas papirmelo es egyedi plusz adozas van dizel autokra itt nomeg vannak kutak ahol olyat tankolni se lehet.

Kanadaban szinten nem jarhato ut. Kutak ketharmadan nincs is dizel es boltokban is nagyon kell keresni a dizel szemely autot. Europai dolog de mar mulo karos szenvedely en ugy erzem.

(#10754) Jahno válasza BobaHWSW (#10752) üzenetére


Jahno
őstag

Ez is viszonyítási alap kérdése, felétek az elektromos autó környezetkímélő, aztán majd kiderül mennyire. Lengyelország, Németország már nem ilyen egyszerű, ott az elektromos szennyezi a környezetet és azért pld. Kanada/USA egy része is fordítva van bekötve, még ha nem is ilyen konkrétan az utcán köp pofán a 7es busz, akkor is.

(#10755) Sipi-


Sipi-
tag

Megnéztem az Aranyélet utolsó sorozatát is. Hmm, nem ilyen befejezésre számítottam :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#10756) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

divorced

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#10757) qnadam válasza Gabibácsi (#10756) üzenetére


qnadam
veterán

gratulálok, bár nem tudom, mi ilyenkor a szokás :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10758) Jahno válasza Gabibácsi (#10756) üzenetére


Jahno
őstag

Így szokták Fácsebúkon is :-D Bár inkább a kapcsolatban és a bonyolult a jellemző.

(#10759) Gabibácsi válasza qnadam (#10757) üzenetére


Gabibácsi
tag

remélem szokás inni is, mert kéne

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#10760) -NoVa- válasza Gabibácsi (#10759) üzenetére


-NoVa-
őstag

Innentől mást se nagyon szokás. Kanapéról tévével veszekedés még mehet asszem.

(#10761) Bujdy81 válasza BobaHWSW (#10752) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ja, nem sértettél meg. Engem speciel tuti nem.

Csak eléggé szűk látókörű volt a kijelentés, amit nem szoktam meg tőled! ;)

Hogy egy dízel nem megy, az pont olyan kijelentés, mint az, hogy a benzines nem megy.

Nem hiszem, hogy az 1.4 szívó benzines autók jobban mennek, mint egy 5.0 TDI. Szóval alma a körtével.

Abban igazad van, hogy zajos, vibrál, egyetértünk.

Az biztos, hogy a kibocsájtott korom nem jó. Viszont ahogy nő a befecskendezési nyomás a benzinesekben, ott is megindul a korom kibocsájtás és a kiengedett benzol származékok sem az egészség ápolói…

A hybrid, elektromos autók LOKÁLISAN biztosan környezetkímélőbbnek tűnnek, de nem vagyok 100% meggyőződve, hogy az akksik/napelemgyárak által elpusztított kínai természetet is betesszük a mérlegbe, akkor is ennyire szép-e a leányzó fekvése… :(

(#10762) Gabibácsi válasza -NoVa- (#10760) üzenetére


Gabibácsi
tag

Veszekedni mindig van kivel :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#10763) Jahno válasza Bujdy81 (#10761) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt már nézegetik a szélerőműveknél is, hogy egyre jobb a hatásfokuk, de még a beton/acél/gödör/hulladék miatt még mindig irreálisan nagy az ökolábnyomuk.

Környékünkön elektromos autóval legjobban mos Németország szennyez, meglátjuk mi lesz belőe, de ha így folytatja akkor helyet fog cserélni Kínával, ahol kitűzték a látható kék eget és meg is fogják csinálni.

(#10764) -NoVa- válasza Jahno (#10763) üzenetére


-NoVa-
őstag

Végülis a magasépítészetük előbb-utóbb felér a szmogréteg fölé.

(#10765) npera válasza Bujdy81 (#10761) üzenetére


npera
újonc

Sarkított példa, mert az látványos:

1.4-es szívó benzines kiforgatva 6500/min fordulatig egész jól megy. Míg az 5-literes V10-es dízel kiforgatva 6500/min fordulatig már egyáltalán nem megy. Sőt, szét is esett darabjaira.

:C :Y

(#10766) Jahno válasza -NoVa- (#10764) üzenetére


Jahno
őstag

Az újabb modellek közt már alacsonyabbak is vannak, Bobáéknál is rájöttek, hogy nem kell olyan magasra építeni, hanem oda kell rakni ahol fúj a szél :-D Feléjük két lapátosakat is telepítettek, meg mindenféle sok szép újítással nyomják. Ezzel a beton/acél igénye is kisebb, valmint négyzetméter/watt arányszám is nagyobb.

(#10767) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Uniqa adott egy 29 ezres ajánlatot.
Átkötöttem K&H-hoz 13 ért.

Astrára
ami vasárnap lesz 20 éves :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#10768) Jahno


Jahno
őstag

Na, most néztem, ezt mi sem gondoltuk volna, hogy....

Na, leírom jegyzetnek az okoskodást, de egyelőre tuti hibásak a számok, csak holnap tudjuk honnan kell folytatni :-D

ekkora az arány :-O Újra kell számolni, de egy közepes dízel 120 gramm / 100 kilométert termel. Ha ugyanezt németeknél vagy itt-ott Kanadában tennénk meg mondjuk egy kis Leaf autóval, akkor 100 kilométerre kb.13 kilowattórányi töltés kell, amit most 450 gramm/kilowatt szennyezéssel állítanak elő. Szóval az elektromos 48szor jobban szennyez.

(#10769) eattila válasza qnadam (#10757) üzenetére


eattila
csendes tag

Bebaszcsi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#10770) eattila válasza Gabibácsi (#10756) üzenetére


eattila
csendes tag

Grat.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#10771) Sipi- válasza Gabibácsi (#10767) üzenetére


Sipi-
tag

Picasso biztosításán 2369 forintot tudnék spórolni az éves díon biztosítóváltással. Annyiért nem szórakozok vele.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#10772) JonesC válasza Jahno (#10768) üzenetére


JonesC
csendes tag

Az a 450 kicsit soknak tűnik.

(#10773) -NoVa- válasza Jahno (#10768) üzenetére


-NoVa-
őstag

Elszámoltad, dízelnél 0.12 kg/km az átlag számolható CO2 mennyiség, azaz 12 kg 100km-en, elektromosnál meg 5.85 kg. Szóval az elektromos feleannyira szennyez.

(#10774) -NoVa- válasza JonesC (#10772) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az már egy komoly eredmény, volt az 600 közelében is. A sok szélkerék meg napizé meg hasonlók üzemkiesését ellensúlyozó szénerőművek már csak ilyenek, felhő meg este meg szélcsend az van. Csak ugye ott illik rettegni az atomtól, mert azzal nehéz megkerülni az Amerikai vagy Orosz komoly függőséget, marad a szívás a szénnel.

(#10775) qnadam válasza eattila (#10769) üzenetére


qnadam
veterán

az világos, csak nem tudtam, hogy szokás-e gratulálni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10776) Frawly válasza Gabibácsi (#10727) üzenetére


Frawly
veterán

Pedig régen mindenjobbvót. A monitorok is :DDD

Ha már komondor, feléd és Jahno felé lenne olyan kérdésem, hogy van valamelyikőtöknek egy meglehetősen teljes C64-es játékgyűjteménye archívumban, d64 és hasonló formátumban? Gondolom pár giga megvan, mert hiába kicsik, meg jól tömöríthetők, elég sok készült.

Én is összeállíthatnék ilyet, de mire C64-es oldalakról egyenként leszedem, megöregszek.

[ Szerkesztve ]

(#10777) Gabibácsi válasza Frawly (#10776) üzenetére


Gabibácsi
tag

persze hogy van
kb minden IS megvan
hová tegyem? talán 2 giga kb, de demok is nemcsak játékok

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#10778) FőDudu


FőDudu
addikt

Nem ertem a zembereket.

Kollega meseli, hogy vesz egy uj Berlingot, vagy a Ford hasonlo autojat.
Indok: most van egy Antaraja ami 9 litert eszik. 2.0 Dizel.
A regi Berlingoja (1.6d) evett 6.5-et - arra irt a gyar 5 litert.
Most az uj Berlingora irnak 4 litert, azaz majd eszik 5-5.5 litert es az jo lesz.
Egy evben megy 20e kilmetert - ebbol felet varosban (3-3 km reggel/este)

:F

20e KM-en ugye van 200x100Km. Ha a difi 2.5 liter lesz az mostani arral szamolva kb 680 Euro sporolas Egy evben. Kozben meg atul egy terepjarobol egy egyterube. Es ugye az uj auto ertekveszteset meg nem is szamoltuk...

FőDudu

(#10779) Samott válasza FőDudu (#10778) üzenetére


Samott
addikt

Uj, masik autot akar es igy tudja megmagyarazni maganak. Mikozben csak egy uj, masik autot szeretne.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#10780) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Lehet csamcsogni:

https://divany.hu/szuloseg/2018/11/06/gyerek-uj-zeland-amerika

Kollegam felesege a kedves interju alany.

Kollegam valahogy nekem eloben elegge mast mondotr. :D

(#10781) BobaHWSW válasza Bujdy81 (#10761) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Konkretan az 1.6 hdira ment a reakciom. Ne keverd ide az 5.0tdit. 1.6 mindent csinal csak menni nem megy.

Szerintem.

Na, asszem ez a kulcsszo. Kellemes napot, csak semmi vitatkozas. :K

(#10782) Jahno válasza Frawly (#10776) üzenetére


Jahno
őstag

Tömörítve 500 megába a világ belefér, de van egy Gömbibá-féle válogatásom is, meg ezazamaz. Ezt szerintem Ő is megírja :-D Commandos legyen, az király.

(#10783) Bujdy81 válasza BobaHWSW (#10781) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Jogos.

Bár amúgy megdöbbentő, hogy az 1.6 HDi Pug halad a forgalommal dinamikusan, míg az 1.6 HDi C4 Grand Picassoval bátran előzök bárhol. Igaz, síkon, tengerszint felett párszáz méterrel!
A Citrom 110 LE elvileg, a Pug 93. És óriási az eltérés dinamikában.

Természetesen egyik sincsen sehol az MR2 megugrásához ha kellett, de normális közlekedésre alapfokú terepen, tehát pl. itthon, vagy Erdélyben, Tátrában teljesen megfelel.

Azt már tudjuk, hogy nem 4x4 a Citrom, mert egyik alkalommal anya betolatott egy olyan lejtésű udvarba, hogy ki kellett húzni, de azt ki kellett volna húzni nagyobb motorral is! Lényeg, hogy ott most nem volt faház! :D :D :D

(#10784) eattila válasza qnadam (#10775) üzenetére


eattila
csendes tag

Én se. De nekem anno gratulaltak. Es jol esett.:D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#10785) Jahno válasza -NoVa- (#10773) üzenetére


Jahno
őstag

Az 5.85nak is nagy szórása kell hogy legyen, ha 1kwh előállítása most éppen 28* annyival jár Albertában, mint Ontarioban.

(#10786) zetor2000 válasza chris-77 (#10725) üzenetére


zetor2000
senior tag

kérdés 1:
Amikor beírtam, hogy ott elérhető, az egyben 1-2-3 évad már törölve lett, mert csak... "tiltott anyag" :)
De szerintem megtaláltad, ami érdekelt.

kérdés 2:
Ott is zetor2000 voltam, de a Guga féle topikban csak ritkán voltam jelen.
Kezdetben inkább csak a Bolhapiac érdekelt, meg 1-2x ugattam bele hálózatos meg egyéb topikokba, aztán elkezdtem olvasni a Guga félét, amiben Ti is voltatok, meg lettetek. Aztán a fórum végén már ide evett a fene engem is :)

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#10787) npera


npera
újonc

Dlágaszágok.

Ma végre eljutottam, hogy megvegyem a számítógéphez a hangszórókat és asszonynak a sztrímelő cuccát. Ezzel ki lehet majd nyomni a jelet a nappaliban az erősítőre vagy a felső szinten az íróasztalára rakott kis hangszóróra.

Kábeleket is einstandoltam, kellett RCA-kábel az SMSL DAC és erősítő közé. Valamint vettem jó bika hangszórókábeleket, hogy fusson szépen a delej a hangszóróig. Banándugók is lettek.

Most már csak egy jelkábel kell az erősítő és a sztrímelő közé, de nem vagyok benne biztos, hogy van-e 2 db optikai az erősítőn vagy 1 optikai és egy koax. És úgy emlékszem, hogy valahol el is raktam egy koaxot, így most megpróbálom megtalálni.

A hangszórókon meghallgattam a Metallica: Ecstasy of Gold című nyitányt és a méretéhez képest meggyőzően szólt ez is. Skype és Jutúb célra elég lesz. Néha még akár zenét is tudok búgatni rajta, ha nincs itthon senki.

(#10788) npera válasza Bujdy81 (#10783) üzenetére


npera
újonc

Hazafelé az Auris HSD fogyasztása felment 4,1 literre. Botrány.

(#10789) zetor2000 válasza npera (#10724) üzenetére


zetor2000
senior tag

"De a lényeg: 24,3 km távra lett 3,7 literes fogyasztás. Egyszer próbaképpen felgyorsítottam 110-re is padlógázzal (egy kis német autobahn szakaszon Katterhammen mellett)."

Ez a 3,7 literes fogyasztás 100km-re vonatkozik, vagy értsem úgy, hogy ~25 km-en fogyasztott 3,7et, azaz ~14 lityi/100 km? Mertazértnemmindegy...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#10790) Sipi- válasza BobaHWSW (#10781) üzenetére


Sipi-
tag

Méghogy nem megy az 1.6 HDi? Megy az.

Csak komótosan :)

A szintén 90 LE-s 1.6-os benzines Almera viszont érezhetően jobban gyorsult, cserébe dupla annyi benzint evett, mint a nagyobb felületű dízel Picasso gázolajból.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#10791) Sipi- válasza BobaHWSW (#10780) üzenetére


Sipi-
tag

Mely részekről mondott mást?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#10792) Gabibácsi válasza npera (#10788) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem lement 9.4-re 9.5-ről a prágai úttól

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#10793) npera válasza zetor2000 (#10789) üzenetére


npera
újonc

100 km-re vetítve. A vicc az volt, hogy leadás előtt tele kellett tankolni. Odaálltam, fogtam a pisztolyt és töltöttem bele a 95-ös versenybenzint. Mielőtt még el tudtam volna mélázni az élet értelmén (42) már kattant is a töltőfej, hogy ennyi volt. Valami minuszkuláris mennyiséget tudtam belelocsolni, alig fogyott valami.

Ki volt rakva demó autónak a MY19 Land Cruiser, az valami elképesztő élőben. Városban parkolni még lehet vele, de az ablakon mászhatsz ki, mert az ajtót tutira ki nem nyitod egy halszálkás parkolóban. Mondjuk az orrát nehezebb leverni a padkával, mint egy Opel Ampéra esetében....

5-ajtós változatban Invincible felszereltséggel és off road csomaggal kéne.

(#10794) npera válasza Gabibácsi (#10792) üzenetére


npera
újonc

Nem úr aki nem herdál :C

(#10795) BobaHWSW válasza Sipi- (#10791) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Hazakoltozes. A szeretnenk hazakoltozni es a "majd hulye leszek..." kozott latok nemi kulonbseget.

Oviba es iskolaba nemtudok beleszolni. Azt en is hallottam, hogy a fejlett orszagok kozul ujzelandon van az egyik legmagasabb gyerekongyilkossagi arany.

Az egesz orszag es az ovibes az alsos osztajok halal nyugisak. Aztan a gimi mar kevesbe, es amikor meg rajonnek, hogy az egyetemi szinten esetleg mas orszagokban sokkal magasabb elotanulmanyokat varnak el akkor jon a padlot fogas.

Kb mint amikor a rossz tanulot megdicserik amiert nem bukott meg aztan meglepodik, hogy allandoan dicsertek de megse kerult be az egyetemre.

Nagyon sok kollegam akkor lepett le innen amikor altalanos vagy inkabb gimis koru lett a gyereke pont ezekbol az okokbol.

(#10796) Gabibácsi válasza npera (#10794) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem értem ebben mi a herdálás

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#10797) npera válasza Gabibácsi (#10796) üzenetére


npera
újonc

Hát több, mint mondjuk 6 liter, ami a herdálás egyfajta pereme (most találtam ki). 6 alatt spúrkodsz, 6 felett herdálsz. Átmenet nincs, csak extremitások. IS.

(#10798) -NoVa- válasza npera (#10787) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igazából az az erősítő mozgatja a fantáziámat. Van egy szett döglött erősítős GigaWorks T40-em a padláson, adja magát az upgrade. Most rágódhatok végtelen sokat.
Nehezítésnek akad itt működő T20, azt sem használom. Az a RetroPiera van kötve, aztán ott áll offline. Kicsit még nőhetnek a gyerekek, mire bármire jut energia.

(#10799) eattila


eattila
csendes tag

Ha mar audio. Anno (6-8) eve nagymamam az asztali gepehez kapott skypera egy logitec 2.1 es akarmit. Altalaban karacsonykor volt hasznalva. Na azt a gepet leselejtezte, mert kapott laptopot. Vele a 2.1-et is. En meg elhoztam. Ha nem vezetekes lenne a "taviranyitoja", talan meg a tvre is rakotnem.

De nincs hely neki az asztalomon a noti+monitor+eger+wacom tabla+jegyzetfuzet mellett....

Szerk.: S220 a tipusa.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#10800) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Na Kanada utan felirom Ujzelandot is az orszagok listajara ami nem fogadja el a magyarorszagi orszagos fordito es hitelesito iroda dokumentumjait. Pompas.

Kressz vizsga elnapolva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.