Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10051) FőDudu válasza -NoVa- (#10046) üzenetére


FőDudu
addikt

Belkin/Elgato/Startech TB2 dokklok 40-60 Euro aron mennek Ebayen.
Azt hiszem ez nem kerdes :)

1 kabel a gepbe, dokkolon meg ott a rengeteg port meg halozat es hang is...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#10052) FőDudu válasza -NoVa- (#10050) üzenetére


FőDudu
addikt

5.1 helyett 10.2 lesz :)

FőDudu

(#10053) Grillo válasza -NoVa- (#10050) üzenetére


Grillo
senior tag

Az már 10.2. Szerintem az úgy már nagyon fasza vóna.
És akkor berakom a gyerekeknek a Egri csillagokat, és faszán lehet élvezni Bornemisza Gergő török életeket nagyon kioltó találmányait.

(#10054) eattila válasza -NoVa- (#10041) üzenetére


eattila
csendes tag

Tudom, hogy az alapból hangos. De ha a filmekben a hangtompító tényleg 0-ra csökkenti a lövések hangját (ami ugye az életben nem így van) akkor ez is lehetne halkabb. De bármilyen aláfestő zenére is igaz :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#10055) #09908736 válasza zetor2000 (#9978) üzenetére


#09908736
törölt tag

Fiam kapott egyet, jópofa cucc, tanulni pont megfelelő, simán odavágta a konyhaajtóhoz, semmi baja nem lett. Plusz akku kell.

Hétvégén meg kibéreltünk egy lézerharc arénát, 1 órát lődöztek egymásra a kölykök, ezt kapta tőlünk 10. szülinapjára. Most az összes ilyen szülinapot akar.

[ Szerkesztve ]

(#10056) Jahno válasza eattila (#10054) üzenetére


Jahno
őstag

Filmekben az a fura, hogy nem hallom a szán csettenését és magát a zárat sem.

(#10057) Gabibácsi válasza Jahno (#10044) üzenetére


Gabibácsi
tag

mondjuk ha szólnál... holnap is szabin vagyok

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#10058) Gabibácsi válasza Jahno (#10056) üzenetére


Gabibácsi
tag

a szán az csúszik, nem csetten

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#10059) chris-77 válasza Jahno (#10056) üzenetére


chris-77
újonc

Lehet mégiscsak az 5.1 lenne az üdvözítő megoldás.. :DDD :P

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#10060) eattila válasza Jahno (#10056) üzenetére


eattila
csendes tag

De azt igen, ha mozdítja a stukkert, mert csörög :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#10061) eattila válasza Gabibácsi (#10058) üzenetére


eattila
csendes tag

A szán az csetten is. Már pisztolyon. Mikor a helyére ugrik.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#10062) Jahno válasza Gabibácsi (#10057) üzenetére


Jahno
őstag

Szerdán ebédezhetnénk, meg akkor rakd be újra a kocsiba a miniPC-t és szirszarokat.

(#10063) FőDudu


FőDudu
addikt

Kivancsi lennek egy Deloitte vezerigazgato miert lesz penzugyi allamtitkar.
Hivatalosan ott nem lehet annyit keresni mint a Deloitte-nal :)

https://index.hu/gazdasag/2018/10/29/a_deloitte_volt_vezere_lesz_a_penzugyi_allamtitkar_-_egy_kinevezes_hattererol/

FőDudu

(#10064) Gabibácsi válasza eattila (#10061) üzenetére


Gabibácsi
tag

marhaság, a szán húzva vagyon by paci

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#10065) Gabibácsi válasza Jahno (#10062) üzenetére


Gabibácsi
tag

minek raknám be, ha úgyis itthon vagyok? vagy hová akarod hogy menjek?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#10066) Jahno válasza FőDudu (#10063) üzenetére


Jahno
őstag

Más fajta kihívások elé nézett (:-

(#10067) Jahno válasza Gabibácsi (#10065) üzenetére


Jahno
őstag

Gondoltam szerdán már nem vagy. De akkor még akármi is lehet.

(#10068) eattila válasza Gabibácsi (#10064) üzenetére


eattila
csendes tag

Az is szán, meg a pisztolyon levő felső rész is szán.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#10069) Jahno válasza Gabibácsi (#10058) üzenetére


Jahno
őstag

Meg sem áll soha, mi?

(#10070) Phülöp válasza -NoVa- (#10014) üzenetére


Phülöp
addikt

Még halkabban jegyzem meg, hogy nekem jelenleg nincs is tévém - kénytelen vagyok olvasni a filmeket, és odaképzelem a hangokat magamnak. De nem csak a beszédhangokat, de az effekteket ugyanúgy, mint az aláfestő zenét. Betétdalokkal együtt...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#10071) -NoVa- válasza FőDudu (#10063) üzenetére


-NoVa-
őstag

Annyira nem szokatlan, sógor is volt Deloitte igazgató, aztán az MNB-nél folytatta, és szerette az addigiakhoz képest stresszmentes, és annyira azért nem szarul fizető állami környezetet. Azért később lépett az IMF-hez.

(#10072) Gabibácsi válasza Jahno (#10067) üzenetére


Gabibácsi
tag

kedd-szerdára tettem át, pihizni
de akármi is lehet, csak mondjad mit csináljak
csütörtök reggel megyek Prágába, találkozom a csajokkal az irodában, aztán ott is alszom az egyiknél aztán akármi is lesz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#10073) Gabibácsi válasza Phülöp (#10070) üzenetére


Gabibácsi
tag

az jó családi program lehet, egyikőtök mondja a beszédet, a másik meg a hangefekteket. 2.0 vagy mi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#10074) blueboi69 válasza Gabibácsi (#10073) üzenetére


blueboi69
csendes tag

De mono...

(#10075) -NoVa- válasza Phülöp (#10070) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kisgyerekes életmód mellett nappal, amikor látni a lapokat, akkor mesekönyvet lehet hangosan olvasni. Igaz, abból bármennyit, örömmel, és jár érte egy kupac csillogó szem meg fejlődő képzelőerő bőven.

A TV-n talán pár mesefilmet néztünk idén, meg pár naponta játszunk a gyerekekkel <<Ghost Of a Tale>>-t, amúgy csak porfogó. Most épp egy csempészhálózatot nyomoztunk ki a várban, aminek a feje úgy néz ki, egy szakácsnő, szóval simán lehet, hogy valami titkos gourman szektát buktattam le, legközelebb kiderül.

(#10076) #09908736


#09908736
törölt tag

Szóval akkor nincs senkinek linkje a teljeshez? A nemesfémes családhoz.

[ Szerkesztve ]

(#10077) blueboi69


blueboi69
csendes tag

En meg azon gondolkodtam, hogy kene csinalni otthonra napelemes rendszert. Megneztem nehany magyar forgalmazot akik kinalnak komplett szettet, ilyen 2-300wattos rendszer kb 100-150ezerbol megvan. Osszerakni en is tudom valszeg, ez nem olyan veszes osszeg. Akar szigetuzemu is lehet, de van olyan amit siman a konnektorba dugnak, es amikor sut a nap,akkor arrol megy a valami. Amikor meg nem sut, akkor meg a halozatot hasznalja. Visszataplalast leszarom, nem abbol fogok meggazdagodni, de ha sikerulne mondjuk megfelezni az aramszamlat, akkor siman behoz ennyi penzt 1-2even belul. Mit gondoltok errol?

(#10078) FőDudu válasza #09908736 (#10076) üzenetére


FőDudu
addikt

S03 fent van az aszfalton...

FőDudu

(#10079) FőDudu


FőDudu
addikt

kibaszott macska megint itt nyavog. Lemegyek es agyonverem.
Hogy tud egy 4 kilos allat fel kilo macskakajat megenni naponta?
Es a macska eszi meg - nem sundiszno/kutya/masik macska.

Kap egy kb 40 dekas konzervet es meg szarazat. 2 reszre elosztva (reggel/este).
A fergesseget kizarnam, rendszeresen fereghajtott allat.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#10080) Vodike válasza #09908736 (#10076) üzenetére


Vodike
tag

PU ment

exTiga

(#10081) Jahno válasza blueboi69 (#10077) üzenetére


Jahno
őstag

Gondold újra. Töltesz róla akkut és majd 12 voltos rendszerrel világítasz, vagy mit kezdesz éppen akkor rendelkezésreálló 150-200 wattal amikor süt valamennyi nap, meg ha pont jön egy felhő? Igaz ekkora igénnyel egy táblából kijössz, nem vesz el annyi időt a takarítása és valóban nem olyan bonyolult telepíteni sem.

(#10082) FőDudu válasza Jahno (#10081) üzenetére


FőDudu
addikt

Max masodik bojlert tud rakotni es amig abban van meleg viz addig valami homeros szeleppel onnan veszi ki a zokszigent :)

Bar 2-300W keves lesz ilyesmire.

Itt most csunyan fuj a szel - volt aramszunet is...
1500W szunetmentes jol vizsgazott. Net nem ment el, halak is vilagitottak, pumpajuk is ment tovabb.
Egyedul az asztalomnal levo switch nem volt rajta - igy direktben dugtam a laptopot a lentrol jovo kabelre.
Mintha mi sem tortent volna. :)

Vagy 5 percig pittyeget, aztan visszajott az aram.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#10083) Jahno válasza FőDudu (#10082) üzenetére


Jahno
őstag

Bojlerhez meg kollektor.

(#10084) FőDudu válasza Jahno (#10083) üzenetére


FőDudu
addikt

toltheti vele az akkus funyirot meg az akkus porszivot :)

FőDudu

(#10085) Jahno válasza FőDudu (#10084) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem mondjuk iszonyat mennyiségű 12 voltos ésvagy napelemmel tölthető cuccom van már, de sehogy nem adta ki a matek. Nautilisnál is már hatékonyabb lenne egy polis cucc, mint az akkori, de már beköltözött a civilizációba :-D

Ha úgy lennék, mint blubesz, akkor annyi előnyöm lenne, hogy nem kavarnám el mindig az akkutöltőim, mert ott lenne a tábla alatt. És amilyen szopóágon vagyok tuti minden nap összeszarják a madarak és csak a baj lesz ezzel is :-D Meg aztán elképzelni jó, de simán 100ezres beruházás egy nevenicns darabból is, azt meg elég sokára hozná vissza villanyszámlán, csak úgy.

(#10086) Jahno válasza FőDudu (#10084) üzenetére


Jahno
őstag

Ajajj, gondolkozóba estem. Ennek ellenére akkor sem jön ki. Rádióhoz nem érdemes, cucc csak kis fogyasztót tud kihajtani, aminél akkuval lehet támogatni, de az inverter sem végtelen szóval a porszívózás az ugrott.

Mi lehet olyan időszakos, amit vagy a napsütéshez igazítok, vagy jó lesz az 12 voltos esetleg inverteres körről?

Ha nagyon süt a nap akkor is kell 5 óra a lemerült, kisebb méretű akku töltéséhez. Nyáron sima ügy, télen passz, de majd hozzá fogok férni egy nagyobb cucc statisztikájához és akkor megírom :-)

Világítani külön körrel végtelenségi lehet, kamerarendszer, szirszarokra jók, de azok elenyészőt fogyasztanak. Lehet róla TV-t nézni 4-5 órát? Aztán 3-5-X évente 20ezer az akku, néha karban is kell tartani, meg se fázzon, fel se melegedjen nagyon, ki se süljön (gagyibb komplett cuccoknál pld. simán le lehet kopasztani az akkut nullára, ott az inverter semmit nem gondolkodik, viszi a mélybe).

(#10087) zetor2000 válasza #09908736 (#10076) üzenetére


zetor2000
senior tag

A nmagon is fenn van, pár féle verzió elérhető.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#10088) FőDudu válasza Jahno (#10086) üzenetére


FőDudu
addikt

Tesla fele energia tarolos verzio lehet a jovo - hacsak ki nem derul, hogy megis az atom a kornyezet kimelobb megoldas (akku gyartas es lebomlas vs hasadoanyag tarolas).

Lehet par ev mulva minden akkus lesz - aztan mehet a sziget uzem.
Ha egy TV is 50-100W korul eszik, akkor abba mar akar akku is mehetne - igaz ki az az allat aki egy 50+" tevet hurcolaszik :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#10089) zetor2000 válasza blueboi69 (#10077) üzenetére


zetor2000
senior tag

Sztem beszélgess a PowerStarral. Nekik van ilyen cuccuk, és értenek is hozzá.
Aztán elmondják a buktatókat. Van értelme, de kábé olyan helyen, ahol egyébkén nincs más áramforrás. Ott viszont nem nagyon van alternatíva.
Az akkucsomag amortizációját ~7 évben megállapíthatod, ~20 éves szünetmentesünknek lassan jön a negyedik akkucsomagja. Akármit csinálsz, többet nem fog bírni. Szóval a költségeknél amikor eljön a hetedik év, akkor venni kell új akkukat. A régiek ~200Ft/kg áron semlegesíthetők, ennyit levonhatsz a költségekből.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#10090) zetor2000 válasza FőDudu (#10088) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem. Inkább a tetőcserepük. Nekem az jobban bejön, és értelmesebb is. Persze lehet kombinálni, biztosan.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#10091) FőDudu válasza Jahno (#10086) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor te sem mostanaban vettel porszivot.
Ha jol remlik max 900w amit el lehet adni.

Azt is jol megszakertettek. Rohadjanakmeg...
[link]

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#10092) zetor2000 válasza FőDudu (#10091) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jam. Vagy vegyél iparit, vagy vizest/nedvest. Arra elvben nem vonatkozik a szabályozás.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#10093) Samott válasza FőDudu (#10088) üzenetére


Samott
addikt

Nem kell Tesla se hozza: DiY PCB Powerwal Project

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#10094) zetor2000 válasza chris-77 (#10036) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nincs mit. Én is csak nézegettem, mint h*gyozó malac az ólban, hogy ilyen is van? A BluTackot ismerem, de ezt nem. Szerintem adnak az eBayen méterre, csak érdeklődd meg.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#10095) FőDudu válasza zetor2000 (#10092) üzenetére


FőDudu
addikt

Ipari van...
1400wattos/vizesporszivo.
Aminek az alja egy komplett vodor.

Meg fujni is tud - hatha valamit fel kell fujni...

FőDudu

(#10096) -NoVa- válasza FőDudu (#10088) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pedig az. Akkuról tölteni az akkus cuccaidat, miközben a fő fogyasztók kb a hűtés meg a fűtés, amikre kevés a pufferakkus bármi. A Tesla még persze reklámozza a faliakkut, mert amit a kocsiból kivesznek 60%-osan, az még 20%-os koráig ellát pár ledet meg villanyborotvát, mielőtt veszélyes hulladékként végzi.

(#10097) ncc1701


ncc1701
veterán

Anya yarisának meg kellett hegeszteni a kipuffját. A hátsó dobba ami belemegy cső, az elfáradt. Szerelő spannak mondtam, h cserélje nyugodtan kompletten, de esztergált bele egy közdarabot, odahegesztette védőgázos hegesztővel, és szeva. Mellesleg felkerültek a téli kerekek is, pont időben, 24 fokban már kellett. :)

(#10098) eattila válasza ncc1701 (#10097) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem muszakis lesz a corolla. Szoltam a szerelonek, hogy utemezze be. Aszonta fel is kell ra kesziteni, megnezi vilagit e rendesen... Meg nyikorog a kuplung pedalom.

Teli papucs meg nincs fent. 2 darabot vennem kell. Mert a hatsok mar kukaksak. Az elsok meg mennek egy darabig. De majd nyarikat is venni kell.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#10099) Phülöp


Phülöp
addikt

babszem effekt befigyelt ma, leesett az első hó, nekem meg holnap délutánra van időpontom a gumishoz
gond nem volt végül, a parkolóba már bátran, kilinccsel előre csúsztam be
mondjuk, nem direkt

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#10100) blueboi69 válasza Jahno (#10081) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem feltetlenul kell akku hozza. Napsutesben is porog a villanyora. Idealis esetben a klimanak is elegendo powerrel :)
De pl megy a szerver, kamerarendszer, belso vilagitasok van ahol kellenek nappal is, pl gardrob garazdkapu, kertikapu, tv, akarmi. Sok aprosag van
Ha ezekre mind ramondod, hogy ahh ez semmi, akkor ezekbol a semmikbol jon ossze az aramszamla, mert nagyon mas nem megy. Ha meg duplaznek, akkor siman mehetne suto, fozolap, mosogatogep, mosogep is (persze kulon-kulon, nem egyszerre) ezek mind mukodhetnek napfenynel is.
Ha meg akksi is lenne, akkor inverterrel, az esti vilagitas mehetne rola.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.