Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82351) #79335424 válasza vicze (#82348) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az biztos, hogy az RK3188 -hoz képest hatalmas ugrás, pedig nekem nem is a csúcs paneles verzió van. A 3188 össze tudott omlani, de ez atom stabil.

(#82352) vicze válasza aprokaroka87 (#82350) üzenetére


vicze
félisten

A HW gyorsítás nem olyan egyértelmű, sok esetben mikor SW-t látsz akkor is bizony valóságban HW van, és többnyire automatikusan is működik különösen H264-nél.
Amúgy gondoljatok bele, hogy egy 4GHz-s i5-öt 1magját fullra leterhel(néha droppol) egy FHD videó dekódolása, akkor az A9-cel az mit csinálna? :)
Multi-thread dekódolás van valóban, de ritka és nem mindent lehet így, pl. H264-nél működik bizonyos esetekben, ha a videó megfelelő kódolást kapott. De inkább csak más dolgok vannak párhuzamosítva.

(#82353) aprokaroka87 válasza vicze (#82352) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ha jól gondolom sw kodolás esetén telefonokban a neon coprocessor segít be.
eleve vannak alapformátumok amiket támogat...illetve lehet rá fejleszteni.
pl nálam a stereo ac3 hangot lejátsza az mx player hw+ kódolásban...az 5.1 csak sw-ben.

(#82354) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

TC vajon miért közli, hogy a külső sd nem írható, mikor bármi mással működik az írás.
(Minden jog megadva, eddig jó volt)

#?*@&!

(#82355) #79335424 válasza zeon.hu (#82354) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mert nem a ma frissült verzióval próbálod. :)

(#82356) Ciccuka válasza beg (#82292) üzenetére


Ciccuka
veterán

exFAT fájl rendszer segített. Köszönöm a tanácsot! (bár tökéletes nem lett, de simán viszi most már a nagyobb fájlokat, akadás nélkül)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#82357) zeon.hu válasza #79335424 (#82355) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Már ez se működik update nélkül?
No comment...

#?*@&!

(#82358) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

tudnátok ajánlani olyan ébresztő appot, aminél ha riasztás után kiválasztom a szundit be lehessen állítani hány percig tartson az, illetve, hogy ha aktiválom a szündi üzemmódot kapcsoljon ki a képernyő, ne kelljen még külön lezárnom

Samsung Galaxy S23

(#82359) #79335424 válasza zeon.hu (#82357) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, nincs Lollim. Mielőtt a hsz -ed olvastam, azelőtt két perccel frissítettem és láttam ezt a Lollis sd írást a feature listában.

(#82360) zeon.hu válasza #79335424 (#82359) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Akkor végképp nem értem, mert nekem se lolli van fent (a beta még bugos P7-re, de kérdéses, hogy felteszem-e a véglegest majd).

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#82361) Ciccuka válasza Ciccuka (#82356) üzenetére


Ciccuka
veterán

OTG Pendrive vagy MicroSD Android 4GB-nál nagyobb fájlok (.mkv) lejátszása

Megoldás tehát:
exFat-ra gyorsformázni
Legújabb BSPlayer
Legújabb BSPlayer ARMv7 VFP CPU support

Legújabb MX Player
Legújabb MX Player Codec (ARMv7)
Legújabb MX Player Custom Codec with DTS & AC3 Support (AC3-kat, hogy hanggal vigye)

Legújabb Total Commander - file manager hasznos lehet még

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#82362) #79335424 válasza zeon.hu (#82360) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tényleg! Rémlik, hogy voltak olyan gagyi gyártók, akik komolyan vették ezt a "nemírunkazesdére" marhaságot. ;] Szerencsére, egy olyan jónevű cégnél, mint a Zopo, elképzelhetetlen lenne egy ilyen merénylet. :N

[ Szerkesztve ]

(#82363) vicze válasza Ciccuka (#82356) üzenetére


vicze
félisten

Azt nézted hogy a hang nem csuszuk-e el, egy idő után?

(#82364) vicze válasza zeon.hu (#82360) üzenetére


vicze
félisten

4.4-en(ha az) az appok csak a saját mappájukba tudnak írni az SD-re, erre nincs is root nélkül megoldás.

Bocsi a duplát. :(

[ Szerkesztve ]

(#82365) Ciccuka válasza vicze (#82363) üzenetére


Ciccuka
veterán

Azt még nem. Néhány videó kicsit kevese3bb fps-el fut, de még nézhetőség határain belül.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#82366) zeon.hu válasza vicze (#82364) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

root nélkül is lehet élni??? sz.r lehet... :DD
csak egy filmet másoltam volna az sd gyökerébe, nem tetszett neki, másik fájlkezelő megoldotta.
mindenesetre frissítettem a TC-t, meglátjuk.

#?*@&!

(#82367) #79335424 válasza zeon.hu (#82366) üzenetére


#79335424
törölt tag

TC beállítások utolsó sor (Root jogok használata mindenütt) pipa + Supersuban TC engedélyezve?

(#82368) zeon.hu válasza #79335424 (#82367) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen.
Kinguser, de igen.
(Néha amúgy is fura, egyszerűen nem reagál semmire)

#?*@&!

(#82369) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Erdély túratérképet keresnék van esetleg vagy használ valaki?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#82370) darvinya válasza zeon.hu (#82368) üzenetére


darvinya
titán

Kinguser helyett használd SuperSU-t.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#82371) junkpod válasza Ciccuka (#82361) üzenetére


junkpod
nagyúr

Figyu, meg így 600 hozzaszolas után sem értem mi köze a fájl méretnek a lejatszhatosaghoz.
Segitek: semmi.
Ha már nem tudod média infóval kiolvasni a mozifilm kódolási adatait, akkor legalább osszd el a fájl méretet az idotartammal. Minél nagyobb ez a szám, annál nehezebb dekodolni.
Azr továbbra sem értem, hogy miért jó egy 5.1 hangsavot fhd videót mono hangszórós xvga képernyőn lejátszási, miért szenvedsz, amelyet, hogy letolten él egy kisebb release-et.
Hogy ezt egy 5 collnal kisebb képen nézed, az már csak ízlés dolga...

Box's don't touch!

(#82372) zeon.hu válasza darvinya (#82370) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ez volt a romban, hiba nélkül teszi (tette?) a dolgát, de lehet átállok.

#?*@&!

(#82373) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Sziasztok, nem tudom ez e a megfelelo hely, de olyan gondom lenne egy regi S Advance-el, hogy sem a gyari (aosp) sem naked browser alatt nem jelennek meg rendesen a videok... Hang van, kep nincs... Valami otlet?
Elore is nagyon koszi!

-= No way back from Here =-

(#82374) aprokaroka87 válasza [lAyCsI] (#82373) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

egy mx player segithet...ott meg válaszd ki az sw dekódert
Viszont a hardwer korlátozó tényező

de pl a maxthon browsert is kiprobálhatod

[ Szerkesztve ]

(#82375) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Sony Xperia E készülék, + Vodafone Red Medium EU csomag.

A készüléken telepítve van a BBM (blackberry messenger), viszont CSAK wifi-n keresztül működik.

Mobilnettel látszik a készülék, hogy online (a partnerek számára is) de semmi üzenetet nem tud küldeni / fogadni (vagyis látszólag elküldi de csak akkor küldi el valójában amikor wifi közelbe kerül).

Ez készülék, szolgáltató, vagy APP hiba lehet?

(én vodafone korlátozásra gondolok...)

Találkozott már valaki hasonlóval?

:R

(#82376) darvinya válasza bucihost (#82375) üzenetére


darvinya
titán

Valószínűséggel Voda korlátozás lesz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#82377) kaciokos válasza bucihost (#82375) üzenetére


kaciokos
őstag

Nem tudod egy másik (nem Vodás) kártyával kipróbálni? Persze csak ha független a teló.

(#82378) bucihost válasza kaciokos (#82377) üzenetére


bucihost
senior tag

sajna függő, esetleg az én (voda) kártyámmal tudom megpróbálni. Nekem megy a BBM, igaz BB telefonon :R

(#82379) twine válasza bucihost (#82375) üzenetére


twine
addikt

Szinte biztos vagyok én is a szolgáltatói korlátozásban...volt egy időszak, amikor a viberel is ezt csinálták...de az "megszűnt" feloldották...

(#82380) bucihost válasza twine (#82379) üzenetére


bucihost
senior tag

Akkor azt hiszem, reklamálok 1-et. Kicsit gáz, hogy egy havi 12k-s csomagon ilyen korlátozás van :W

(#82381) aprokaroka87 válasza bucihost (#82380) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

igazából nem értem a szolgáltatókat

kifizeted a mobilnetért a 12 ezer forintot...nem kis összeg

vajon ha csak gsm hivásra használnád akkor is kifizetnéd azt a 12 ezer forintot minden hónapban?

a mobilnetért fix összeget fizetünk..ami adott esetben többszöröse lehet...a gsm hivások havi árának

(#82382) bucihost válasza aprokaroka87 (#82381) üzenetére


bucihost
senior tag

Jelen esetben én nem a mobilnet-re fizetek 12k-t, hanem az egész RED csomagra, amibe foglalva van 2gb net. De a másik (flotta) csomagban, amiért használattól függően 5-8k-t fizetek havonta , és csak 100 mega net van a csomagban, ott nem korlátoznak? Na elmennek a ...csába :W

(#82383) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Amikor egy processzor Arm v7 32-bit kompatibilis, akkor melyiket a legoptimálisabb felrakni (ezek közül Arm v7-Neon, Arm v7-Tegra3, Arm v7-Tegra2)?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#82384) aprokaroka87 válasza Ciccuka (#82383) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az esetek jórészében az armv7-neon a megfelelő
kivétel eggyes Tegra soc-k.
mert azokbol van hogy hiányzik a neon coprocesszor.

(#82385) aprokaroka87 válasza bucihost (#82382) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nálam most kavarták meg a dolgot.
Adatbövitésre elkérnek+500 ft-ot 100mb-ért..persze ez arra jó hogy a lassitást feloldja...de most komolyan ár érték arány hol van?
a mobilonline 100mb csomag pl 1190ft/hó...vajon mibe fájna a szolgáltatónak ha pl 500mb-ot adna minimum?

(#82386) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

1)

Tudtok esetleg olyan app-ot vagy kiegeszitot, ahol sportesemenyeket lehet belepakolni a naptarba?
Azt lattam, hogy az aCalendarhoz van egy store nevu kiegeszito, de A) fizetos minden egyes csapat, B) nem jott be az aCalendar.

Business Calendar 2-t hasznalok.
A Google naptarnal hozza tudtam adni par csapatot (foci), de az pl. magyar csapatokat nem igazan kezel.

Volna erre esetleg otletetek, tippetek?

2)

A Business Caldendar 2 todo listajat tudom valamilyen asztali alkalmazassal szinkronizalni vagy csak a Google todo listajaval? (azzal egyebkent lehet?)
Eddig a ColorNote-t hasznaltam, azt nagyon szerettem, de azzal szerintem nem lehet. Esetleg a ColorNote-t a BC2-vel?

Elore is koszonom a valaszokat!

Munkahelyet valtottam, korabban nem hasznalt alkalmazasokra van szuksegem (naptar, todo lista, stb), mobilt is valtottam, lehet hogy jovok meg a napokban egy-ket hulyebb vagy kevesbe hulyebb kerdessel :)

Udv,
Peter

(#82387) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Olyan programot keresek, ami a SOC-ról tud adatokat kiírni, részletezi, melyik mag mennyire dolgozik, esetleg optimalizálni, húzni stb. Melyik programot ajánljátok, melyik a legjobb? Lehet akár fizetős is.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#82388) aprokaroka87 válasza wolfman (#82387) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

pl aida64. playen fent van

a proci huzás kernel függő
esetleg még system tuner app

[ Szerkesztve ]

(#82389) #79335424 válasza wolfman (#82387) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mit értesz "optimalizáció" alatt? OS szinten csak a Governorokba tudsz belenyúlni (root -tal). De, még ez is készülék függő, mert pl. a Samsungok gyárilag is dinamikusan kezelik a governorokat.

[ Szerkesztve ]

(#82390) ollie válasza Ciccuka (#82383) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha még mindig a Snapdragonos telefonodról van szó, akkor a Neon. A Tegra-s csak Tegra SoC-os telefonon/tableten jó.

***

(#82391) [lAyCsI] válasza aprokaroka87 (#82374) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

MX sajna nem jött be,
maxthon-t kipróbálom még...
köszi

-= No way back from Here =-

(#82392) twine válasza bucihost (#82382) üzenetére


twine
addikt

Pedig elvileg már nem kellene hogy probléma legyen ez a Vodánál, főleg nem egy RED csomagban:
[link] :U
Ahol elvileg eddig sem volt korlátozás....nem tudom,én passzolom a kérdést..de annyira egyértelműnek tűnik a problémád...(wifin megy, mobilneten nem...minden egyéb működik mobilneten.....egyenlő szolgáltatói pöcsösködés szerintem kivéve ha csak nincs adott alkalmazás beállításain belül opció, hogy csak wifin keresztül történjen szinkron, vagy hasonlók...)

[ Szerkesztve ]

(#82393) ollie válasza wolfman (#82387) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A frekvenciák állításához mindenképpen custom kernel kell. Az sem mindegy, hogy milyen telefonod van, mert a legtöbb ilyen buheráló app, csak bizonyos készülékeket kezel (persze root alap, már a custom kernel miatt is, na meg a custom recovery a kernel telepítéshez). Pl, vegyél egy pillantást a Trickster MOD és Franco Kernel Updater appokra.

(#82391) [lAyCsI]: próbáld az UC browsert. Az nekem 4.1-től 5.1-ig minden androidon lejátszott minden videót (persze ha kell a flash, akkor telepíteni kell, de figyelmeztet erre)

[ Szerkesztve ]

***

(#82394) aprokaroka87 válasza [lAyCsI] (#82391) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

de igazábol ez milyen videó
flash alapú vagy mi?

(#82395) wolfman válasza ollie (#82393) üzenetére


wolfman
veterán

rootolt a telefonom (Lenovo A916), aztán picikéket akadozik, csak gondoltam ezzel némi szuflát lehet még beletenni, hogy az is eltűnjön.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#82396) aprokaroka87 válasza wolfman (#82395) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az nem csak azon múlik .
eleve az android van rosszul megtervezve ilyen szempontból

(#82397) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Lehetséges hogy a Rutin alkalmazást azért nem tudom telepíteni mert külföldön vagyok? :F

Még a magyar számos telómmal is próbáltam.

PC ezt írja ki: "Ez az alkalmazás egyik eszközével sem kompatibilis."

Magán az eszközön pedig egyáltalán nem dob ki erre az alkalmazásra rákeresve találatot :(

(#82398) Oldman2 válasza DeathAdder (#82397) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem, akkor más hibaüzenetet mondana... milyen készülékre akarod letölteni?

(#82399) DeathAdder válasza Oldman2 (#82398) üzenetére


DeathAdder
veterán

Note 4 -re próbálom, illetve itt van mellettem a Moto G (1st gen) is, amiben a magyar kártyámat használom.

Gyorsan készítettem is három képernyőképet (mindkét mobil és a PC-n):

Telefonon még csak ki sem dobja a találati listáknál hiába görgetek.

Ja és itt is látható, hogy nem engedi telepíteni:

(#82400) aprokaroka87 válasza DeathAdder (#82399) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nekem pl engedi

esetleg probáld ki hogy letöltöd egy olyan telefonnal ami támogatja..majd mentsd le az apk-t
és azt telepitsd a te telefonodra...hátha

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.