Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81751) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

sziasztok
tudnátok ajánlani egy sallang és reklámmentes zene lejátszót? köszi

| Samsung Galaxy S23 |

(#81752) Mr Dini válasza StarKiller89 (#81751) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

PowerAMP

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#81753) Katicakatica


Katicakatica
újonc

Sziasztok! Véleményeteket, tanácsotokat szeretném kérni. Van egy pár hónapos Samsung androidos mobiltelefonom. Augusztus elejéig nem volt vele semmi gondom. Clean Master memória tisztító alkalmazást használom. Eddig a legnagyobb hőségben is jó volt a telefonom akkumulátor és CPU hőfoka. Viszont pár napja a Clean Master gyorsító részében ez van írva: CPU hőfoka 30 %-al túlhevült, 65 celsius fok. Próbáltam hűteni, 3 celsius fokkal csökkent. Néztem a Battery Doctor alkalmazásban, az akkumulátor hőmérséklete 34 celsius fok. Azóta állandóan magas a CPU hőfoka. Sokszor 55 celsius fok. Az akkumulátor hőfoka szerintem jó. A mobiltelefont a házból nem vittem ki, strandra sem. Kikapcsoltam, pihentettem a telefont éjszaka és még nappal is. Mikor visszakapcsolom a telefont pihenés után, akkor is rögtön legalább 55 celsius fok a CPU hőmérséklete. Elmondanám még azt is, hogy szinte csak az alap telepített alkalmazások vannak a telefonomon, tehát nincs túlterhelve a memória. Kíméletesen bánok a telefonnal, játékok sincsenek telepítve, képeket és videókat nem tárolok. Az eszközön csupán pár telefonszám van. Most is van 37 % szabad RAM. Szerintem ez jó. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy mi a fentiekkel kapcsolatosan a véleményetek. Természetes az, hogy nyáron ilyen magas a CPU hőfoka, még éjszakai kikapcsolás után is? Mennyi a normális CPU hőmérséklet pihenéskor és használatkor? Még azt is szeretném kérdezni, hogy melyik androidos alkalmazás tudja kimutatni a legpontosabban a CPU hőmérsékletét megbízhatóan? (Tehát nem az akkumulátor hőmérsékletét.) Letöltöttem a "Device" alkalmazást, azt állítja, hogy a CPU hőfokát mutatja. Viszont a hőfok amit mutat, az akkumulátor értékével egyezik meg, tehát valami bibi van. Letöltöttem a CPU-Z alkalmazást is, ez már inkább hasonló hőmérsékletet mutat, mint a Clean Master. Szóval tényleg nem tudom mit tegyek. Vigyem a telefont szervizbe? Tudnátok nekem valami szuper jó ötletet írni? Köszönöm. :R

(#81754) StarKiller89 válasza Mr Dini (#81752) üzenetére


StarKiller89
senior tag

esetleg ingyenes lejátszó?

| Samsung Galaxy S23 |

(#81755) elfelejtette válasza Katicakatica (#81753) üzenetére


elfelejtette
veterán

Első lépésben töröld le a p*csába a Clean Mastert.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#81756) ollie válasza StarKiller89 (#81754) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#81757) Katicakatica


Katicakatica
újonc

Samsung androidos mobiltelefonokhoz, milyen szuper jó alapvető (feltétlenül szükséges) alkalmazásokat tudnátok nekem javasolni? Pld: Memória és sebesség gyorsító, felesleges fájl tisztító, vírus védelem, battery saver (akkumulátor kímélő), CPU hőmérsékletének minél pontosabb kimutatása "nem az akkumulátorét", CPU hűtése, stb. Jó ha minél kisebb az alkalmazás, és nem terheli nagyon a telefont. Én eddig Clean Master, CM Sedurity, Battery Coctor alkalmazásokat használtam, de szerintem megterhelik a telefont. A most letöltött Device alkalmazás nem tudom, hogy jó-e, mert szerintem az akkumulátor hőfokát mutatja. Mindenféle jellegű javasolt alkalmazás érdekelne. Köszönöm előre is. :R :R

(#81758) Edi77 válasza Katicakatica (#81757) üzenetére


Edi77
őstag

Feleslegesek a gyorsítók, RAM kezelők és vírusvackok. Takarítónak a legjobb az SD Maid. A Clean mastertől szabadulj meg gyorsan, ahogy elfelejtette is mondta. :)

[ Szerkesztve ]

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#81759) junkpod válasza Katicakatica (#81753) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát a telefon memóriát nem tudod tulterhelni. Ha túl elégszik azt egyrészt érzed, másrészt az android maga fog üzenni es/vagy kikapcsolni a telot. Azt hogy egy applikacio mit ír ki az mindegy.
Amúgy meg gondold el, a 37 fok 17-tel több mint a 20 fok. Ezért a telefon minden alkatrésze is 17 fokkal melegebb mint tavasszal. Ha akkor 42 fokos volt a CPU most 55. Amúgy meg egy CPU esetén 65-70 fok még nem gáz.

Box's don't touch!

(#81760) géeles válasza Katicakatica (#81757) üzenetére


géeles
aktív tag

És mégis melegszik meg lassú?
Ezeket nagyon gyorsan töröld, és egy fikarcnyit se foglalkozz a hőmérsékletekkel....

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#81761) 7Sony7 válasza Katicakatica (#81757) üzenetére


7Sony7
addikt

A többiekhez még annyitt tennék hozzá, hogy (nálam legalábbis) túlmelegedés esetén a rendszer visszaveszi az órajelet, hogy ne melegedjen tovább. Ha valamiért mégis, akkor kikapcsolja a telót.

-

(#81762) #79335424


#79335424
törölt tag

Szegény Tamás! Kellemes hírre fog visszajönni a nyaralásból. Az Elixír2 eltűnt a Play -ről. Ha ezt a múltkori figyelmeztetés miatt lépte meg a Google, akkor ez már tényleg a gusztustalankodás netovábbja. Nem írhatom le, amit gondolok, mert bannolnának. :(

(#81763) Deck válasza #79335424 (#81762) üzenetére


Deck
titán

Mér lépték meg?

PS5

(#81764) #79335424 válasza Deck (#81763) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még nem tudni. De, ha ezért, akkor nem látom túl fényesen az Androidos jövőképet.

(#81765) Katicakatica válasza junkpod (#81759) üzenetére


Katicakatica
újonc

Azért valami CPU hőmérsékletet mérő alkalmazás kellene nem? :)) :))

(#81766) CoolMan válasza Katicakatica (#81765) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Két éve fogalmam sincs a telóm CPU hőmérsékletéről!! de működik rendesen. :U

(#81767) gatto_ válasza Katicakatica (#81765) üzenetére


gatto_
senior tag

A cpu hőmérséklet mérő folyamatosan monitorozza a cpu-t, amivel gyakorlatilag terheli.
Tök fölösleges. Ha gond van a hővédelem visszaveszi a frekvenciát amíg ki nem hűl.

(#81768) Bozek válasza Katicakatica (#81757) üzenetére


Bozek
nagyúr

"CPU hűtése"

Vigyél magaddal egy flakon vizet és ha melegszik, dobd bele a telefont. :D Amúgy hogy gondoltad, hogy egy alkalmazás megoldja ezt?

(#81769) #79335424 válasza Bozek (#81768) üzenetére


#79335424
törölt tag

Írnám, hogy pl. governor váltással, de Samunál az nem járható út, mert eleve dinamikusan kezeli a governorokat.

[ Szerkesztve ]

(#81770) RAZERXX


RAZERXX
tag

Sziasztok lg mit ajánlotok rotolásra lolipop van rajta !

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#81771) gatto_ válasza RAZERXX (#81770) üzenetére


gatto_
senior tag

Nincs olyan, hogy LG rootolás. Típustól függ a módszer. A készüléked topikjában érdeklődj inkább.

(#81772) Bferibörs válasza Katicakatica (#81765) üzenetére


Bferibörs
addikt

nem kell , az android kezeli és szól is,kikapcsol ha túl melegszik,írták feljebb is.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#81773) junkpod válasza Katicakatica (#81765) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha stresszelni akarod magad...

Box's don't touch!

(#81774) RAZERXX válasza junkpod (#81773) üzenetére


RAZERXX
tag

sikerült rootolni LG l90 lolipopos telómat mit érdemes eltávolítani én (legszívesebben minden leszednék hogy minél gyorsabb legyen ) tehát ami tuti nem kell ?

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#81775) Deck válasza RAZERXX (#81774) üzenetére


Deck
titán

Amit nem használsz.

PS5

(#81776) Dottore válasza Katicakatica (#81765) üzenetére


Dottore
addikt

Bogár :) Mivel láthatóan érdekel a telefonod működése, viszont rossz irányból közelíted meg, első körben itt van két cikk. Olvasd el őket.

Az Android és a RAM - miért nem ajánlatos memóriakezelőt használni?
Az Android memóriakezelése

(#81777) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Megin egy csomó progi le lett árazva 0$ra az amazon app-ban!

[ Szerkesztve ]

(#81778) Quasi_modo válasza Katicakatica (#81753) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Néz meg ezzel: [link]

valami

(#81779) teo77 válasza Katicakatica (#81757) üzenetére


teo77
őstag

A Greenify (az én szememben) az egyetlen igazán hatékony memória rendben tartó és így akkut kímélő alkalmazás. Must have app! Csak okosan állítsd be!
(Én nem a legújabb verziót használom)

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#81780) Jazz válasza Dottore (#81776) üzenetére


Jazz
veterán

Ez mind szép és jó amíg viszonylag sok a memória, új a telefon, nincs belakva a rendszer. De még akkor se...hiszen a rendszer dönti el hogy mire van szükséged, gyakoriság/"beosztás" szerint, és sokszor ez teljesen hibás következtetéseket von maga után.
Haszontalan dolgokat a megmóriában tart, az iGo-t meg pl. kilövi a háttérből, mert úgy ítéli hogy nem használod, holott csak egy telefonálás miatt léptél a főmenübe, meg hogy megnézd az sms-ed.

Nálam az a helyzet szaggat, akadozik a telefon sokszor. Sok mp mire betölti a főoldalt, soronként rajzolja ki az ikonokat, widgeteket. Ami kell azt nem tölti be, de a rohadt galéria az ott virít 50mb-ot lefoglalva, amit soha az életben nem használtam. Az iGo is van hogy fél év mire betölt. Viber igo böngésző, ez meg az, és kész behalt a telefon. Azt se tudom már mit helyezzek a telefon-sd-re, mert internal storage asec mappája 500Mb így is. De sajnos teljes egészében nem lehet progit áthelyezni másik meghajtóra, és nem, az internal asec nem az sd-ről van hivatkozva, hanem tényleg ott foglolja a helyet, hiszen sokszor telepíteni sem enged semmit "nincs elég hely az eszközön", egyes almappa direkt törlését követően meg hipp-hopp, felszabadult a rendszer szabad helye, lehetett telepíteni. Ez is milyen már, hogy nem lehet megadni az alapértelmezett telepítési utat. Külön rom-al kell trükközni hogy a külső sd-t tudd használni a telefon-sd-vel. Agyon van szabályozva, irányítva a saját telefonunk kezelése, hogy nehogy ki tudd tolni a tervezett élettartamát, hanem vegyél új telefon.

Bizony, ez a megmória kezelés sem tökéletes, messze nem, ha be van lakva a telefon és viszonylag kevés a memória. Task killer teljesen felesleges, mert egyből visszakerül az alkalmazás ez tény. Egy módszer van: elixir-ben lefagyasztani a progikat. Pl. google szolgáltatások valami 3x60Mb-ot evett minimum. Lefagyasztásával sikerült némileg gördülékenyebbé tenni a rendszert de még mindig nem az igazi. (egy részének lefagyasztásával, nagy részét nem használom). Viszont van sok olyan amit folyton a memóriában tart, és csak ritkán használod, sőt, kell a fenének hogy gyorsan betöltődjön. Viszont ha ezt lefagyasztod, állandóan visszakéne tölteni....
Miért kell eljátszani a mesterséges intelligánciát, mikor egy vicc az egész rendszer. Miért nem bíznak a felhasználókban, miért nem dobnak ki egy android for advanced user verziót, aztán ott és úgy szabja testre a user a telefont ahogy akarja. Aki meg a 21. század ellenére továbbra is egy bites felhasználó, annak meg maradnak a user friendly megoldások. (de nem hiszem hogy jeleneleg sok ilyen van).

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#81781) Mr Dini válasza Jazz (#81780) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Ha van rootod, linkeld át az egész Android mappát!

Egy módszer van: elixir-ben lefagyasztani a progikat.

Sajnos az Elixir2-t most szedték le a Playről=irtják ki az igazán hasznos progikat... :((( :O

Ha ilyen sok felesleges appod van egy factory reset tud segíteni! :DDD

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#81782) Jazz válasza Mr Dini (#81781) üzenetére


Jazz
veterán

Sajnos nem feleslegesek.:(
Leszedték a playerről? :W Mondom én....amivel testre tudnád szabni a telefonod, amivel beletudnál piszkálni a gyártó által meghatározott "amortizációs" periódusba, az delete... ;) (vicc)

Persze hogy van root. Kinek nincs. Ez adja az android lényegét. Linkeljen át? Nekem elég lenne csak az asec mappát átlinkelni. De az nem csak úgy megy. Ahogy a belső-külső sd felcserélése sem.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#81783) air válasza Jazz (#81780) üzenetére


air
nagyúr

Kellően advanced júzerek az Androidot is tudják használni.
Csak nem a low-end, low-cost belépő telefonoktól kell elvárni, hogy úgy tudd használni, ahogyan te akarod. Azok egyféleképpen használhatók, kicsi varianciával.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#81784) Dottore válasza Jazz (#81780) üzenetére


Dottore
addikt

Nálam működik a dolog. Nexusom van és egyszerűen csak használom. Mindent, kivéve Viber ami nincs. Arra akarok utalni, hogy a dolog nagyban függ a készüléktől is. Sajnos, nem sajnos, de ez egy másik beszélgetés, ne menjünk bele.

[ Szerkesztve ]

(#81785) junkpod válasza Jazz (#81780) üzenetére


junkpod
nagyúr

Bocs de ha az igo-t kidobja mikor háttérbe kerül , az az igo hibája, jobban kellet volna megirni. Érzésem szerint nem igazán írták át androidra, hanem inkább valami futtató keretet raktak köré, az egész mukodese (és felulete) is rendszeridegen.
Illetve ha ennyire szorít neked a telo, akkor talán kicsi, használd kevesebbre vagy vegyél nagyobbat.
Tapasztalatom szerint services tiltás a leghatekonyabb gyorsítás.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#81786) BenszeT


BenszeT
tag

Hali!

Keresővel nem találtam, ezért megkérdezem:
Van olyan ingyenes progi, amivel nyilvános wi-fi hálózat esetén védelmet biztosít hacker-ek ellen :)
Avast secureline 7napig ingyenes, valami hasonlót keresek.

(#81787) Quasi_modo válasza Jazz (#81782) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Persze hogy van root. Kinek nincs. Ez adja az android lényegét.
Tévedés. Jó nagy.

valami

(#81788) #79335424 válasza BenszeT (#81786) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nincs. Használhatsz VPN -t, ami valamelyest védi a kommunikációdat, de az eszköz attól még elérhető a routerben. Ha azt feltörték (vagy fel sem kellett törni), akkor.... Hányszor gondolkoztál el azon, hogy ha látsz egy Mc Donalds nevű SSID -t és a csatlakozás után egy Mekis captive portal -t, akkor biztos, hogy a Meki routeréhez csatlakoztál?

(#81789) Katicakatica válasza Dottore (#81776) üzenetére


Katicakatica
újonc

Olvastam a cikkeket. Most már értem. Tényleg hasznos volt. Talán még jó lenne a CPU hőfok mérésének fortélyáról is olvasni egy jó cikket. Eddig nem találtam. Bár többen állítják, hogy nem jók a CPU hőfokának mérésére alkalmazásokat letölteni, mert monitorozza a processzort. :K

(#81790) Mr Dini válasza Jazz (#81782) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Dehogynem!

Terminal emuba kiadod, h ln -s /honnan /hova (Busybox lehet kell hozzá)

De ha van LP-d tudtommal ott is meg lehet oldani mappa összefűzés néven.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#81791) Dottore válasza Katicakatica (#81789) üzenetére


Dottore
addikt

Tegyük fel az átlagosnál jobban melegszik a telefonod, amit okozhat egy olyan alkalmazás is ami folyamatosan használja a processzort. Első körben minden cleanert, ram és cpu monitort, akksi újraélesztőt, vírusírtót, etc. letörölnék (amennyire csak gyárilag tiszta lehet), így ha a probléma megszűnik, nyilvánvaló, hogy hol kell keresni a hunyót.

Ellenben ha nem, akkor jöhet a Wakelock Detector vagy valami hasonló app, ami segít megmutatni milyen alkalmazások futnak a háttérben akkor is amikor nem kellene nekik.

(#81792) SharpSA válasza Dottore (#81791) üzenetére


SharpSA
veterán

Én legelőször újraindítanám a készüléket. Utána jöhet egy cpu terheltséget mutató program. Ha valami beakadt, akkor újraindítás talán jót tesz neki, ha nem, akkor meg lehet törölni.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81793) Katicakatica


Katicakatica
újonc

Nekem android kitkat 4.4.2 van, Dalvik. Hogyan tudom elérni, hogy váltani tudjak ART környezetre. Olvastam egy blogot azt irják, hogy a fejlesztői mód aktiválásával át lehet állni ART környezetre. Hát én ezt a lehetőséget nem találtam meg. Root-ra jelenleg nincs szükségem. Lehetséges ART módra átállnom, és miképpen? :B

(#81794) Jazz válasza air (#81783) üzenetére


Jazz
veterán

Elég pro volt a maga idején, a magas igényeknek megfelelően is lett kiválasztva, csak azóta eltelt három év.
De még messze bőven tudna mindent, az össze appal, kompromisszumok nélkül, ha kézben lehtne tartani a négyes fogatot: internal storage, phone sd, external storage, memory.

(#81784) Dottore: itt is megy, ment, és menne is a sok extra igénnyel, ha nem lennének a korlátok.
(#81785) junkpod: le is lett tiltva.:) Lehetne venni újat jobbat nagyobbat, persze, ez a legegyszerűbb.
(#81787) Quasi_modo: root nélkül nincs rá szó, annyira be vagy korlátozva. Ennyi erővel vehetnél iphone-t is. Szerintem ezzel a legtöbben így vannak. Persze nyilván root nélkül is van élet...arra ahogyan a mérnökök megálmodták mire és hogyan használják az felhasználók a telefonjukat...
(#81790) Mr Dini: terminal faild.:S

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#81795) #79335424 válasza Katicakatica (#81793) üzenetére


#79335424
törölt tag

Beállítások -> a telefonról. Ekkor megjelenik egy adattábla. Lesz benne egy olyan, hogy "Build szám". Azt kezdjed el sűrűn bökdösni. Ha jól emlékszem, akkor hét bökés után fejlesztő leszel :) és lesz fejlesztői menüpontod a Beállítások menüben.
De, én nem javaslom az átállást, kellő tudás, rákészülés, de legfőképpen teljes rendszer mentés nélkül. Az egy olyan művelet, ami nagyon mélyen érinti a teló "lelkét". Bármi közbejöhet. Még egy adalék. Ha Samud van és ilyesmit veszel a fejedbe, akkor olvass utána az EFS -nek! Ne kezdj semmilyen, rendszert érintő műveletbe EFS mentés nélkül!!!

[ Szerkesztve ]

(#81796) atosan válasza Katicakatica (#81793) üzenetére


atosan
addikt

Beállítások/telefonról menüben van olyan, hogy build szám vagy építtési szám, arra kell 7szer pötyögni és előjön a fejlesztői lehetőségek. azon belül már megtalálod a váltás lehetőségét ART-ra.
Megint lassú atosan bácsi :D

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#81797) Dottore válasza Jazz (#81794) üzenetére


Dottore
addikt

Ja így könnyű érvelni, korlátok mindig vannak, pl. a végén bele is halunk az egyikbe. :D

Katicakatica
Ahogy előttem is írták ne tedd. Az ART jó, de megfelelő verziószám és hardver sem ARTneki.

[ Szerkesztve ]

(#81798) Jazz válasza Dottore (#81797) üzenetére


Jazz
veterán

Most ezen mit nem lehet érteni. Kapacitás korlát-elosztás, a négyes fogat (Jelen esetben: 800Mb/2Gb/32Gb/512Mb), amit nem te irányítasz, csak kis mértékben, és korlátozott jogaid vannk.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#81799) #79335424 válasza Dottore (#81797) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak a magad nevében nyilatkozz, mert vannak olyanok, akik sose halunk meg! :D

(#81800) Katicakatica válasza #79335424 (#81795) üzenetére


Katicakatica
újonc

Igazad van, amikor a tudás bizonytalan ne akarjunk sokat elérni. Ráadásul a telefonom pár hónapos, kár tönkre tenni. Bár root-on gondolkodom, de veszélyezteti a 2 éves garanciát. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.