Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81901) Jazz válasza #79335424 (#81900) üzenetére


Jazz
veterán

Nem nem.:N mnt\sdcard-on belül szépen látszik minden, almappákba lehet lépegetni is mint egy rendes filekezelőben, csak látszanak a könyvtárak méretei. (lehet te valami régebbi verziót használsz)

Egyébként baromi jó, látványos, sok információt ad, csak sokra nem megyek vele, mivel a telefon többi 70%-át nem tudod vele megnézni.
Úgy hogy maradt a kérdés nyitottan, mivel lehet hasonló módon csekkolni a mappákat....de bárhol.
Valami tipp?:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#81902) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Van vhol lista, h miket lehet droidról eltávolítani? Pl. cloud print nem kell, meg a gyári trial AV sem. Da Vinci-t nem tudom mi, etc... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#81903) canniball válasza Jazz (#81899) üzenetére


canniball
nagyúr

Felül ki tudod választani az extSD-t is (ha ez a cél).

Somatom!
Szerintem félrebökött. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#81904) beg válasza ViZion (#81902) üzenetére


beg
veterán

Ahány gyártó, típus és droid verzió, annyi féle listát tudnánk javasolni neked.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#81905) Jazz válasza canniball (#81903) üzenetére


Jazz
veterán

A cél inkább az internal stroage lenne, meg a \ gyökér...stb.
Pont az ext sd, meg a phone sd nem érdekes. (azt megtudom nézni egyszerűen, PC-hez csatlakoztatva, meghajtóként, win-es TC-vel.)

free your mind

(#81906) #79335424 válasza Jazz (#81901) üzenetére


#79335424
törölt tag

Figyu! Mielőtt tovább erőltetnénk ezt a nem - de - nem - de vitát, elolvasnád, hogy mit írtam a #81894 -es hsz. -ben, amire reagáltál? Nem gyanús, hogy nem is Neked szól?

(#81907) ViZion válasza beg (#81904) üzenetére


ViZion
félisten

:R ohh... fak. Mindegy a trial AV-t töröltem, többi nem para. Az a durva, h letiltás után is a futó appok között volt, így szét kellett hegeszteni, pedig nem szokásom...

Auto indulás szerkesztésére van ajánlat?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#81908) Jazz válasza #79335424 (#81906) üzenetére


Jazz
veterán

Nem írtál hsz. számot. Én azt hittem erre, a hsz-ed megelőző hsz.-re értetted.(#81899) Jazz. ;)
...Pff. most nézem. Én ugye #81893-ra válaszoltam, amit nekem írt rjg. Csak félrenyomtam, egy sorral feljebbre...furcsa is volt, hogy most mi van, miről beszélgetünk.:D (csak a reagálások jól illeszkedtek a szövegkörnyezetbe megtévesztően.:) )

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#81909) canniball válasza Jazz (#81905) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt én sem látom, gondolom azért mert nem sd-ként látszik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#81910) Jazz válasza canniball (#81909) üzenetére


Jazz
veterán

Igen, ez a baj. Én viszont pont azt szeretném elemezni.
A fejlesztők igazán kiterjeszthették volna ezt a mappa elemzőt bármire, nem értem miért kellett csak az sd-kre lekorlátozni.:S

(#81896) Balazska15: iGo ;)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#81911) datomi


datomi
tag

Tudom, hogy mostanában többször is volt, de tudnátok ajánlani valami jó zenelejátszót?
Powerampot megvettem, de rohadt hisztis :(
Általában motorozás közben szoktam hallgatni Note 4-ről, kb. 30-40 mp3-am van.
1-2 alkalommal patentül végigjátszotta az összeset, ma viszont elhallgatott, és azt írta ki, hogy túl sok a sérült fájl. Ha sérültek, akkor eddig hogy tudta lejátszani őket? :Y
Újraindítottam, akkor meg a licenszel volt problémája, szerencsére a semmi közepén is volt valami hangyaf@sznyi mobilnet, és kb. 4-5 újraindítás után kezdett újra működni.
Szerintem gáz, hogy fizettem egy szoftverért, amit nem tudok mindig és mindenhol szabadon használni.
Más is tapasztalt hasonlót a Poweramp-pal, vagy csak én vagyok balf@sz? :R

Xiaomi Mi 10 Lite 5G / Samsung Tab S5e

(#81912) Viktor0610 válasza datomi (#81911) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyik problémát sem tapasztaltam/tapasztalom.
Persze, én mindig azzal kezdem, hogy a licencet ellenőriztetem vele, mire eltünteti az erre szolgáló menüpontot. :D

Samsung Galaxy A54

(#81913) datomi válasza Viktor0610 (#81912) üzenetére


datomi
tag

Nálam nincs ilyen menüpot...

Xiaomi Mi 10 Lite 5G / Samsung Tab S5e

(#81914) Viktor0610 válasza datomi (#81913) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Beállítások - Névjegy. Nálam itt volt lehetőség az ellenőrzésnek. :)

Samsung Galaxy A54

(#81915) Dottore válasza Viktor0610 (#81912) üzenetére


Dottore
addikt

Most ez komoly? Már, hogy a Poweramp licenc ellenőrzés minden indításkor megtörténik és ha nincs net marad szopás úgy is, hogy megvetted?

[ Szerkesztve ]

(#81916) zeon.hu válasza datomi (#81911) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nem te vagy.
support még csak le se sz...a a problémát.

#?*@&!

(#81917) #79335424 válasza datomi (#81911) üzenetére


#79335424
törölt tag

E licenszprobléma miatt száműztem végleg, minden droidomról.

(#81918) Viktor0610 válasza Dottore (#81915) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyszer, telepítés után ellenőriztetem vele, és ezután sosem tapasztaltam a licenc hibát.

Persze, mindig van "mögötte" net, lehet, azért... :F

Samsung Galaxy A54

(#81919) Jazz válasza datomi (#81911) üzenetére


Jazz
veterán

Elixir+lucky patcher-el működésre lehet bírni...ha már egyszer fizettél érte. Amúgy tényleg vicc, hogy fizetsz az appért és nesze neked...

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#81920) Dottore válasza Viktor0610 (#81918) üzenetére


Dottore
addikt

Csúnya lenne ha így lenne. Ugyan én inkább a lightweight appokat csípem, de a Poweramp neve mindig felmerül mint best, ha valaki lejátszót keres.

[ Szerkesztve ]

(#81921) datomi válasza Jazz (#81919) üzenetére


datomi
tag

Lucky-hoz nem kell root?

Xiaomi Mi 10 Lite 5G / Samsung Tab S5e

(#81922) datomi válasza Dottore (#81920) üzenetére


datomi
tag

Megnézem ezt is.
Igazából nincs nagy igényem, tudjon lejátszani egy adott könyvtàrból és legyen benne hangszínszabályzó.

Xiaomi Mi 10 Lite 5G / Samsung Tab S5e

(#81923) #79335424 válasza Viktor0610 (#81918) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, ha van mögötte net, amikor épp ellenőrizni akar, akkor valóban nincs gond. Még csak nem is azzal van problémám, hogy neten ellenőriz. A baj az, hogy nem szól előre, viszont zéró toleranciát alkalmaz és azonnal blokkol, ha az általa előre be nem jelentett időpontban, épp nem tudok neki netet adni. Egy mobil eszköre szánt, alapvetően nem internetfüggő alkalmazásnál sztem ez elfogadhatatlan és megengedhetetlen. Több lehetőség is lenne. Pl. X indításos, vagy X napos tolerancia, egy, a működést nem befolyásoló értesítéssel.

datomi:
Music Folder Player. Mint ahogy a nevéből is látszik, ez az alapértelmezett működése és van benne hangszínszabályzó.

[ Szerkesztve ]

(#81924) bucsupeti válasza #79335424 (#81917) üzenetére


bucsupeti
senior tag

nekem pc-n nagyon bejott annak idején az AIMP orosz mp3 lejátszó. ez létezik androidra is. ajánlani tudom.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#81925) datomi válasza #79335424 (#81923) üzenetére


datomi
tag

Hát igen, motorozás közben nem mindig van net.
Kipróbálom, amit ajánlottál :R

Xiaomi Mi 10 Lite 5G / Samsung Tab S5e

(#81926) #79335424 válasza datomi (#81925) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem nem az Androidos megoldás jött be a legjobban. Vettem egy bicikli Km órát (tudod, olyan kormányra rögzíthető, jeladósat). A kormányra egy talpat kellett rögzíteni és abba lehetett belecsúsztarni az órát. A talpat a balos kapcsolóház mellé rögzítettem. Szétrobbantottam az órát és a hátlapra rögzítettem egy olyan MP3 lejátszót, aminek a gombjait kesztyűben is tudtam kezelni. Így, egy mozdulattal felpattintható lett. Egy jack hosszabbítót fixen elvezettem a lejátszótól, a kormánykifli közepéig (esetleg tovább lehet hozni a tanktáska alaplapján). Ebbe dugtam a sisakba épített füles csatlakozóját. Persze, ha teljes, kékfogas intercom rendszered van, azzal nyílván nem versenyezhet egy ilyen, barkács megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#81927) datomi válasza #79335424 (#81926) üzenetére


datomi
tag

Én is gondolkodtam, hogy külön mp3 lejátszót viszek magammal, de gondoltam a telefon úgyis nálam van, használom azt.
Nincs bluetooth-os cuccom, egy agybadugós fülest használok (anno a htc m7-hez kaptam), amit még maszkoló papírragasztóval rögzítek :D

Xiaomi Mi 10 Lite 5G / Samsung Tab S5e

(#81928) #79335424 válasza datomi (#81927) üzenetére


#79335424
törölt tag

Á, az nekem halál volt. Ha a sisak felhúzásakor egy picit is elmozdult, az az első 50Km -nél csak zavart, de a következő tankolásnál már ordítva téptem ki. Egyik cimborám egyedi autó és motorüléseket készít. Szétszedte a sisakomat és belefaragott nekem egy Sennheiser fülest. Na, úgy már rendben volt. Egyébként, a Gericke -ben, vagy a Louis -ban egész jó, utólag beszerelhető cuccokat lehet kapni.

(#81929) Bozek válasza Jazz (#81905) üzenetére


Bozek
nagyúr

DiskUsage, bár a belső memóriához root kell.

(#81878) wanted5: "beleszaladtam egy-egy helyzetbe ami után várhatom a sárga csekket", "nem vagyok gyorshajtó" - ez a kettő valahogy nem illik össze. Ha nem vagy gyorshajtó, akkor nem kapsz sárga csekket.

(#81930) zeon.hu válasza Bozek (#81929) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

pl ismerős helyen mégy, volt egy útjavítás nemrég, már visszaállt a forgalmi rend, de "véletlenül" kint felejtették a 30-as táblát.
soroljam még? :)

#?*@&!

(#81931) Bozek válasza zeon.hu (#81930) üzenetére


Bozek
nagyúr

"1 évben egyszer járok egy adott úton"

Akkor nagyon ismerős hely lehet. :D

(#81932) alex devil


alex devil
senior tag

Nekem még sosem volt Poweramp licensz bajom pedig volt amikor egy hétig sem volt netem.

S23

(#81933) zeon.hu válasza Bozek (#81931) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

példa volt :)

#?*@&!

(#81934) #79335424 válasza Bozek (#81929) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez sem fekete/fehér. Könnyű ezt az elvet követni, amíg csak az anyóshoz kocsikázik át az ember egy vasáfnapi ebédre. Tudod mennyivel mehetek a 2x2 sávos M0 -n? 70 -nel és szinte végig előzni tilos van. Egyszer próbálj meg munkaidőben annyival végigmenni! Garantálom, hogy nem lesz nyugodt utad, néhány 40 tonnás, román kamionnal a popsidban, miközben a sofőrjeik az öklüket rázva nyomják a dudát. Ehhez add hozzá azt, amiért így viselkednek! Hogy közben folyamatos a b..tatás, hogy mit tetvészkedsz, amikor késésben vagy és ha így folytatod, akkor csak a szar melókat fogod kapni, amikkel nagyon karcsú lesz a lóvéd. Nesze, tartsd be a sebességkorlátozásokat!

[ Szerkesztve ]

(#81935) air válasza #79335424 (#81934) üzenetére


air
nagyúr

Érdekes, hogy időről időre egyik-másik topikban rendre előjön ez a téma, és mindig az a végkövetkeztetés, hogy az a bunkó, pöcs, paraszt, aki betartja a szabályokat.
Mert ebben az országban csak lopva, csalva, hazudva lehet érvényesülni. És csodálkozunk, hogy még mindig ott tartunk, ahol vagyunk.
Szégyen. Ég a pofám, hogy egy ilyen országot kell a hazámnak valljak.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#81936) Jazz válasza Bozek (#81929) üzenetére


Jazz
veterán

Ismerem, sőt fenn is van. (root is van). Azért köszi.
De ez nem alkalmas filekezelő szinten mappa méretek csekkolására.
Ez csak annyit csinál, hogy felosztja neked az internal storage-et egy "kördiagramba" ahol az appok és fő mappák méretét látod. De hogy a system-en belül a lib-nek mekkore a mérete, azt már nem tudod megnézni. Ez egy áttekintést a rendszerről, azt is az appok szempontjából. Egyébként hasznos kis app.

free your mind

(#81937) Bozek válasza Jazz (#81936) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem neked nem ez van fenn. Van egy tippem, hogy csak név alapján jelentetted ki, hogy ismered, mivel kördiagram nincs is benne.

Rányomtam Solid Explorer-ben a System-re, megnéztem a tulajdonságait és ott kiválasztottam, hogy Megtekintés a DiskUsage-ban. Mintha pont azt mutatná, amire Te kíváncsi vagy. Egyébként ha ezen belül rányomsz a lib-re, akkor kinagyítja és ugyanúgy ott lesznek mellette az almappák, mérettel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#81938) #79335424 válasza air (#81935) üzenetére


#79335424
törölt tag

Fogalmam sincs, hogy a mondandómból hogy jutottál erre a következtetésre. Még halványan sem utaltam ilyesmire. Csak arra, hogy aki gyorsabban megy egy adott szituban, mint a megengedett, az nem feltétlenül felelőtlen, magát mások elé helyező, a szabályokat semmibe vevő, a többieket veszélyeztető egyén. De, azért van igazság abban, amit írsz. Az EU szigorúan tiltja, hogy egy sofőr olyan bérezési rendszer szerint kapja a fizetését, ami ösztönzi a több Km megtételére. Ennek ellenére, köztudott, hogy Mo. -on, a nemzetközi sofőrök túlnyomó része a megtett Km szerint kapja a fizetését, különböző jogcímek mögé bújtatva. Szted hány sofőr van, aki önszántából akar túlvezetni, ha egyébként nem fűződik hozzá anyagi érdeke? Hát nem fura, hogy ez még egyetlen hatóságnak sem tűnt fel? Tehát, tulképp az ilyen szabálysértések alapja valóban lopás, csalás, hazugság. A kérdés csak az, hogy ki a tolvaj, a hazug, a csaló? Ugye, hogy nem is olyan fekete/fehér a szitu?

(#81939) Bozek válasza #79335424 (#81938) üzenetére


Bozek
nagyúr

"a többieket veszélyeztető egyén"

Pedig de. 2011-ben és 2012-ben a balesetek 27%-a, míg 2013-ban és 2014-ben 28%-a gyorshajtás miatt történt. Statisztikailag sokkal rosszabb, mint az ittas vezetés (ez nagyjából 10%, 2014-ben kicsivel alatta volt). Persze lehet, hogy a gyorshajtók között is volt ittas, a két szám nem ugyanazon a statisztikán alapul.

(#81940) #79335424 válasza Bozek (#81939) üzenetére


#79335424
törölt tag

Elgondolkoztál már azon, hogy kik tolják eléd ezeket a statisztikákat? Én az élethelyzetről írok, ami a számok mögött van. Pont az a baj, hogy könnyebb a számokra hivatkozva szankciókat hozni, mint megkeresni a valódi ok-okozati összefüggéseket. Csakhogy én ezeket nem egy statisztikából olvasom, hanem nap, mint nap magam körül látom és a bőrömön érzem. Ha azt hiszed, hogy vmi mámorító érzés, amikor a f...ddal verik a csalánt, akkor közlöm, hogy nagyon nem az. Ezen pont azok tudnának változtatni, akik a szankciókat kitalálják. A bibi az, hogy őket viszont csak a bevétel érdekli és ezért egyáltalán nem érdekük a valódi problémák megoldása. Sokkal kifizetődőbb etetni a népet a statisztikai maszlaggal, tolni a marketinget a kaszához. A statuálás a lényeg, Pelikán elvtárs!

(#81941) zeon.hu válasza Bozek (#81939) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ahogy a statisztika készül (bár teljesen más témában):
Mikor beütött a válság, kicsiny városunkban kiadták az éves vendégéjszakák számát és büszkén hirdették, hogy ugyanannyi lett, mint a megelőző évben.
Azt már nem írták bele, hogy 1 évvel korábban agyba-főbe büntettek mindenkit, több tízmilliós bírságot szabtak ki még a nagy szállodákra is, mert benyelték az IFA-t. Emiatt következő évben mindenki bejelentett minden vendéget. Apám szerint (aki 40 évig volt szállodai szakember) kb felére eset vissza a város látogatottsága egyetlen év alatt.
Na, ennyire hiszek a hivatalos statisztikáknak...

#?*@&!

(#81942) vgyuri válasza Dottore (#81915) üzenetére


vgyuri
őstag

Poweramp nem minden indításkor ellenőrzi, hogy jogosan használom-e. Ha tudom hogy nem lesz netem pár napig, akkor még otthon Beállítások - Névjegy menüpontba bemegyek, utána net nélkül is kb. 1 hétig működni fog.

Az ideális az lenne, ha minden indításkor megnézné a vásárlást, utána 1 hétig net nélkül is működne.

(#81943) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Létezik jól működő walkie-talkie alkalmazás?
Lehetőleg bluetooth-on keresztül, de wifi se gond.
Real time-ra gondolok, ahol nem egy rögzített szöveget küldök át.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#81944) air válasza Jazz (#81936) üzenetére


air
nagyúr

Miért fontos, hogy a system/lib mekkora?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#81945) zseko válasza Jazz (#81901) üzenetére


zseko
veterán

X-plore-ban a Lemeztérkép funkció szerintem jó neked.

HR24.hu

(#81946) géeles válasza zeon.hu (#81943) üzenetére


géeles
aktív tag

Motorosoknál alap...
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidintercom&hl=hu

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#81947) zeon.hu válasza géeles (#81946) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!

#?*@&!

(#81948) darvinya válasza air (#81935) üzenetére


darvinya
titán

Teljesen érthető miért van így, és miért alakult ki ez.
Ameddig nem ésszerűség adja a szabályokat, addig ez lesz.
„Papír elbírja, dehogy kivitelezhető azt már bürokráciát/jogalkotókat nem érdekli.”

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81949) air válasza darvinya (#81948) üzenetére


air
nagyúr

A közlekedés biztonsága nem az ésszerűségen alapul.
Bizonyos dolgokra igaz, amit írsz, de pont a közlekedésre így általánosítani botorság.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#81950) darvinya válasza air (#81949) üzenetére


darvinya
titán

Dehogynem.
Sőt mivel azzal találkozunk nap mint nap, annak kellene a legjobban.

Te betudod tartani 30m-es szakaszon a 15 féle közlekedési táblát, ami csak azért van ott, mert évek alatt ott hagytak?
Ezt papírt elbírja.

Vagy olyan helyen van lámpás átkelő, ahol alig 10 ember kell át naponta, és 50-re ismét van egy csomópontos lámpa átkelő.
De tőle 600m-re a (dupla)buszmegállónál sima zebra van a dupla sávos úton.
Ezt a papír elbírja.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.