Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-02 09:11:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81601) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

Ma jött meg a Nexus 5 telefonom, nagyon meg vagyok vele elégedve, hihetetlen gyors az egész. Nos, mivel ez az első Androidos telefonom, szeretném kérni a segítségetek, hogy milyet appokat érdemes elsősorban telepíteni, vagy mit érdemes lecserélni a gyári megfelelője helyett? Pár alapnak mondható appra gondolok. :) Köszi előre is.

Samsung Galaxy S23

(#81602) aprokaroka87 válasza StarKiller89 (#81601) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Videólejátszó:Mx player,vlc
képnézegető:Quickpick
Fájlkezelő:Solid explorer
Zenelejátszó:JetaudioPlus

de igazábol az igényektől is függ.

valakinek meg más jön be.

[ Szerkesztve ]

(#81603) #79335424 válasza aprokaroka87 (#81600) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem az egyszerűen megoldható, de nem jelent túl hatékony védelmet. Aki ellopja, annak valószínűleg nem az adataid kellenek, amik egyébként szintén töröltethetők távirányítással. Újrahúzza a telót és csókolom. Ha nem tudja, akkor legfeljebb beszer áron továbbadja (kidobja). Te egyik esetben sem vagy előrébb. Ami az "elrettentést" illeti, az úgy lenne hatékony, ha még a lopás előtt megtudhatná, hogy nincs értelme ellopnia, mert számára semmiképpen sem lenne hasznos. De a lopás után ennek semmi értelme. Nem fogja visszahozni azzal, hogy "Lenyúltam, de mivel nem tudok vele mit kezdeni, ezért inkább visszaadom".

(#81604) aprokaroka87 válasza #79335424 (#81603) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát igen,jelenleg nincs 100%-os védelem.
Illetve van mondjuk 99%-os ha odafigyelek rá...max akkor van bibi ha engem is elrabolnak a telefonnal eggyütt :)

(#81605) #79335424 válasza aprokaroka87 (#81604) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahha. Dögös szöszik, hogy aztán szexrabszolgaként tartsanak fogva, a telóval meg elrettentő filmeket kelljen készítened a válogatott kínzási módszereikről.
Sztem inkább azt az ébresztős projectet erőltesd! :)

(#81606) aprokaroka87 válasza #79335424 (#81605) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az már kész van
de igazábol magamtol kelek fel :)

Viszont jó lenne bele fejleszteni valami agytornás dolgot,hogy tuti ne aludjak el és ne legyen könnyű kikapcsolni :)

mármint ha használni szeretném

[ Szerkesztve ]

(#81607) Jakuu válasza ollie (#81571) üzenetére


Jakuu
őstag

Nem az irastiltas a problemam, az SDFix meg volt.
Hanem ez. V5+xexstorage, 1db meghajto vs V6, 2db meghajto ahol az appok nem az SDn latjak az adatokat, igy a tibi menteseim semmit nem ernek.


(#81608) #79335424 válasza aprokaroka87 (#81606) üzenetére


#79335424
törölt tag

Léteznek ilyen alkalmazások, de sztem ez a legveszélyesebb kategória. Még hardveres problémák is adódhatnak a használatukból. Ha egy ébresztő addig bömböl, amíg másnaposan nem oldok meg egy másodfokú egyenletet, akkor nagy rá az esély, hogy hardveresen fogom befolyásolni a működését. Nagyot koppan akkor, azután elhallgat.

(#81609) aprokaroka87 válasza #79335424 (#81608) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát igen,meg falhoz vágás ellen nem ér semmit :)

(#81610) Narxis válasza #79335424 (#81608) üzenetére


Narxis
nagyúr

Törésálló teló kell és kész.

Thanos was right.

(#81611) #79335424 válasza Jakuu (#81607) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem az a bibi, hogy az előző verzió sdcard1 -ként azonosította a belső tárhelyet. Csakhogy, az emuláció miatt, ez felborult. Nézd meg az elérési útját! Nincs olyan valós elérési út, hogy /emulated/0/, pedig ott azt írja. Így keveredtek össze az sdcardok és az elérési útjaik. Úgy szeretnék összefutni azzal, aki a Google -nél az ilyen merényleteket kiagyalja. Még a mentőben is ütném.

[ Szerkesztve ]

(#81612) friccccc


friccccc
tag

SZiasztok

Google map offline részéről kéne egy kis help.
A kérdésem a következő lenne, külföldi használat esetén ha jól tudom offline módban használható.
Hol tudom a térképet lementeni, illetve gps el (kizárólag) tud nekem naviként működni külföldön?
9.12.1 es verzió van fent

előre is köszönöm
:R

(#81613) Tesztelo.hu válasza drnet (#81567) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Én csak PC-n használom a Skype-ot, de szerintem teljesen normális, ha sárgára vált, ha nem használod a telót, hiszen nem használod a telót. :) Pont ezt jelenti.
Ettől függetlenül persze ki kellene csörögnie, az üzeneteknek meg kell érkezniük.
Meg kellene nézni az adatbeállításaidat. Pl. nem kapcsol ki a wifi, amikor kikapcsolod a kijelzőt? Ha igen, van mobilos adatkapcsolatod? Ha van, a Skype nincs letiltva a használatától?

(#81614) teo77 válasza aprokaroka87 (#81594) üzenetére


teo77
őstag

Nem lassú, hisz az sd0-rol való másolás néhány MByte/mp-vel megy(ahogy számoltam). Szoval nem az a baj. Ugyanígy viselkedik a µTorrent is és az ADownloader is.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#81615) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

Milyen alkalmazás kell ahhoz, vagy hol találom meg azt, hogy érintéssel oldjam fel a telefonomat? (Nexus5)

Samsung Galaxy S23

(#81616) aprokaroka87 válasza teo77 (#81614) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

probáld ki egy class 10-es minőségibb sd kártyával,ha van rá lehetőséged.

(#81617) #79335424 válasza StarKiller89 (#81615) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt nem értem. Részleteznéd? Nem találod a pinkód, vagy pattern lock lehetőséget?

(#81618) aprokaroka87 válasza teo77 (#81614) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

esetleg probáld ki hogy csökkented a letöltési sebbeség maximumát,hátha segít.

(#81619) StarKiller89 válasza #79335424 (#81617) üzenetére


StarKiller89
senior tag

úgy értem, hogy le van zárva a telefon, kettőt koppintok a képernyőre és "felébred" a telefon, tehát nem az oldalsó feloldó gombot használom

Samsung Galaxy S23

(#81620) #79335424 válasza StarKiller89 (#81619) üzenetére


#79335424
törölt tag

Alapesetben, kikapcsolt kijelzőnél nincs érintésérzékelés, ezért ilyen beállítási lehetőség sincs. Amelyik teló tudja ezt a funkciót, annak a kernele tartalmazza a szükséges módosításokat. Nem hardveres a különbség, de egy egyszerű alkalmazással ezt nem lehet megoldani. Azt nem tudom, hogy Nexus -hoz létezik -e olyan, custom kernel, amire támaszkodva ezt meg lehetne oldani.

[ Szerkesztve ]

(#81621) ollie válasza StarKiller89 (#81619) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Felejtsd el, nagyon hamar leszívja az aksit olyan telefonoknál, melyeknél nincs gyárilag ilyen funkció. AMOLED-nél még megoldható extra fogyasztás nélkül, de az N5-ön IPS panel van.

***

(#81622) StarKiller89 válasza ollie (#81621) üzenetére


StarKiller89
senior tag

nokia lumia 520-ról váltottam nem volt egy erős akksi benne, de gond nélkül ellátta ezt a funkciót

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23

(#81623) ollie válasza StarKiller89 (#81622) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De az nem is androidos volt.

***

(#81624) Jakuu válasza #79335424 (#81611) üzenetére


Jakuu
őstag

Pontosan, erro beszelek en is.
Eddig ezt megtudtam oldani a xexstorageval, amivel eltuntettem az emulated kretenseguket, de sajnos most mar nem mukodik igy, az uj custom romokat se tudom feltenni, se a gyarit, annelkul, hogy az eveken at szepen felepitett menteseim, adataim,navigaciok menteseit, adatait, terkepeit stb hasznalni tudjam. Ilyenkor en s elkuldom magamba ezeket a gyokereket, akik kitalalta ezt az egesz emulated hulyeseget.

(#81625) rgeorge válasza StarKiller89 (#81622) üzenetére


rgeorge
addikt

A kijelző típusának nincs köze a duplakoppos ébresztéshez, a kernelnek (és a SOC-nak) kell támogatnia, hogy az érintésérzékelés alvó állapotban is működjön. A Nexus 5-ön megoldható (keress rá a "double tap to wake nexus 5"-ra) de erős mókolással.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#81626) air válasza StarKiller89 (#81622) üzenetére


air
nagyúr

Miért váltottál? (Költői kérdés)
Látod mennyivel jobb telefon a L520, mint ez a fos Nexus 5!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#81627) Quasi_modo válasza teo77 (#81563) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

alapból nem is volt írható lolliban;csak egy appal trükközve lehet íratni rá appokkal.
LP alatt simán írható a kártya, ha engedélyt adsz az alkalmazásnak.

valami

(#81628) #79335424 válasza rgeorge (#81625) üzenetére


#79335424
törölt tag

De, van köze. Az Amolednek nincs háttérvilágítása, maguk a pixelek világítanak a megjelenítendő képtől függően. Ha teljesen fekete képet jelenít meg, az elvileg null energiaszintű. Ezért megoldható, hogy az állandóan bekapcsolt kijelző se merítse az akkut. Ez a duplakopp trükk Amoleden.

(#81629) teo77 válasza aprokaroka87 (#81616) üzenetére


teo77
őstag

Miért gondolod, hogy a kártyával van a baj, ha az rendesen írható fájlmásolással? Nincs szükségem egy új, class 10-esre, nem szeretnék a fiókba tenni ezt, ha nincs baja. Hogy a torrent letöltés nem szereti, nem kellő ok nekem a cserére. Azért kösz a tippet! 👋

Quasi_modo: a Fludban ilyet nem találtam. Minden egyes alkalmazáson belül engedélyt kell adni az írásra?

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#81630) beg válasza teo77 (#81629) üzenetére


beg
veterán

Mert unalmában ráér találgatni. Kérdeztél, kimerítően válaszolt és elmondta a véleményét.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#81631) arti1121


arti1121
senior tag

van valakinek ötlete arra hogy a Sony zene app miért nem lát egyetlen MP3 -at sem. prerootolt rendszer van fent de ez másnál működik rendesen. az app adatait már töröltem, töröltem a system /appbol majd telepítettem normál apk-bol, csináltam tiszta telepítést de semmi. a VLC meg simán látja. a rescenn média alkalmazás leáll indít ás után.
ha fájl kezelőből megnyitok vele egy MP3 -at akkor lejátsza.

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#81632) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Az elfogadható dolog ha a teló 20 perc skype után kiirja : az ön akkumulátora tulhevült , kérjük távolitsa el az akkumulátort?
vagy most nem birják a meleget???

(#81633) ollie válasza nagyfejü (#81632) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Készülék típusa?

***

(#81634) #79335424 válasza nagyfejü (#81632) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha ezt ma, szabadban csináltad, akkor símán. Ilyet már az enyém is produkált.

[ Szerkesztve ]

(#81636) Bozek válasza teo77 (#81560) üzenetére


Bozek
nagyúr

Gigabites NET-ed van? :D

(#81637) Mr Dini válasza #46372352 (#81635) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A wines usered és jelszavad kell beírni. (Ha nincs jelszó csak usernév kell)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#81638) #79335424 válasza #46372352 (#81635) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem csoportnév kell neki és a PC -n létre kell hoznod egy felhasználói fiókot, jelszóval. Na, annak a jelszava fog kelleni. Mielőtt azt gondolnád, hogy ez Android marhaság, szólok, hogy nem, ez Windows marhaság. Linuxos, Androidos SMB megosztásoknál nincs szükség ilyen plusz bonyolításokra.

(#81640) drmotto


drmotto
őstag

G2 mini-n heliummal csináltam pár játékról mentést. Ezeket utána átmásoltam egy Sony M4-re, telepítettem a heliumot, és az nem talál egyetlen mentést sem. Próbáltam SD-ről is, de semmi. Volt reboot, az se segített.
Valami ötlete valakinek, hogy mi a baja? Illetve van-e bármi más mentés ami megy rootolatlan telefonon is? (Aqua-ra nincs root még tudtommal.)
Köszönöm!

(#81641) ux1 válasza #79335424 (#81628) üzenetére


ux1
addikt

Nincs köze. (Nexus4 nem amoled.) Az érintő amúgy is független a kijelzőtől. Kernel trükk az egész. Pl. HellsCore kernel.

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#81642) #79335424 válasza ux1 (#81641) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak azt írtam, hogy egyes Amoled készülékeknél megoldható kerneltámogatás nélkül is. Azt nem írtam, hogy a Nexus 4 az Amoledes. De látom, hogy nem vágod a módszer lényegét. Még egyszer nekifutok, részletesebben. Alapból egyértelmű, hogy kernel támogatás kell ahhoz, hogy a kikapcsolt kijelző érintést érzékeljen. Ha nincs kernel támogatás, akkor csak bekapcsolt kijelző esetén működhet. A bekapcsolt kijelző viszont energiafaló. De, mitől? Attól, hogy megy a kijelző háttérvilágítása. Kivétel az Amoled, mert annál nincs háttérvilágítás, hanem maguk a pixelek világítanak. Minél világosabb tónusúak a megjelenítendő képpontok, annál több energiát igényel a megjelenítésük. Ezért lehet Amolednél takarékoskodni az energiával úgy, hogy sötét tónusú témát használsz, vagy fekete filtert teszel a pixelek egy részére. Erre van is alkalmazás, a Pixel Off. Gondoljuk tovább! Mi lenne, ha az egész képernyőre, egy teljesen fekete filtert húznánk? Akkor egyáltalán nem világítanának a pixelek, tehát a kép megjelenítése null energiát igényelne. Így viszont maradhatna bekapcsolva a kijelző, hiszen nem fogyasztana többet, mint kikapcsolva. Azt kell megoldani, hogy az alapértelmezett screen timeout végtelen legyen, helyette, a kívánt timeoutnál aktiválódjon egy full fekete filter. Ez lehet akár egy teljes képernyős, floating widget. Widget -nél lehet rendelni érintéshez funkciókat. Ez lehet dupla érintés is, a funkció pedig a widget deaktiválása. Az eredmény ugyanaz, mintha duplakoppal ébresztenénk a kijelzőt. Vagyis, nem a kijelzőt kapcsoljuk ki, hanem megszűntetjük azokat az okokat, amik miatt ki kéne kapcsolni a kijelzőt. Így már érted?

[ Szerkesztve ]

(#81643) air válasza ux1 (#81641) üzenetére


air
nagyúr

"Az érintő amúgy is független a kijelzőtől."

Nem mindenhol. Van ahol a digitizer kizárólag akkor él, amikor a kijelző be van kapcsolva.
Kernelben így oldották meg. Ha egy ilyen készülék sima TFT panellel van szerelve, akkor nincs értelme a dupla koppos ébresztésnek, mert amúgyis folyamatosan ébren van a kijelző, és pár óra alatt szépen le is szívja az akkumulátort.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#81644) atosan válasza teo77 (#81629) üzenetére


atosan
addikt

Igen, minden alkalmazás külön kéri az engedélyt, ha nem hanyagolta el a fejlesztő.

Maine coon

(#81645) drnet válasza Tesztelo.hu (#81613) üzenetére


drnet
aktív tag

Hát ez az. Az a bajom, hogy telón nem úgy működik, mint pc-n. Nem az zavar, hogy kiírja, hogy nem vagyok a gépnél, hanem az, hogy ki sem csörög. Emailt pl. fogadja, tehát wifi, net van. Skypot én nem tiltottam le. Azt sem tudom, hogy kell.

(#81646) teo77 válasza teo77 (#81560) üzenetére


teo77
őstag

:D Akarom mondani, több száz kB-al :)

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#81647) aprokaroka87 válasza arti1121 (#81631) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a médiatároló adatait törölted?

(#81648) kaciokos válasza drnet (#81645) üzenetére


kaciokos
őstag

Nem lehet, hogy kevés a RAM a készülékedben, és más alkalmazások kiszorítják a Skype-ot? Sajnos a Skype bazi sok memóriát igényel, ráadásul én azt tapasztaltam, hogy az utóbbi verziók (ha jól emlékszem, 4.4 után, de nem tuti) hagyják is magukat kilőni. :(

(#81649) fukyu


fukyu
tag

Sziasztok!

Tudnátok olyan böngészőt javasolni, amit ha elindítok, akkor nem a legutoljára megnyitott ablak jön be, hanem mondjuk a könyvjelzők listája (vagy egy olyan felület, ahol egy kattintásra be tudom hozni a leggyakrabban nézett site-jaim). Jó lenne nekem a chrome is, de nem találtam ilyen beállítást.

(#81650) Mr Dini válasza #46372352 (#81639) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Kipróbáltam egy win8.1-el és így müködik. Kell neki egy lehetőleg rendszergazda fiók plusz a jelszava. Mondjuk azt nem értem miért kéne Neked új groupot létrehoznod... :F

fukyu:

Firefox, UC, Dolphin mind ilyen.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.