Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82701) aprokaroka87 válasza air (#82698) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

megnéztem ezt a wakelock appot
hát most az a kérdés hogy melyik az elönyösebb az hogy 120x éleszti fel pl 2mp-re vagy az ha pl 5x 120mp-re

ugyanis ha jól értelmezem akkor inkább az számit hogy mennyi ideig pögeti fel a cpu-t.

(#82702) Mr X válasza aprokaroka87 (#82701) üzenetére


Mr X
veterán

Az egyik 240mp használat, a másik 600mp. Melyik ehet többet? :)

(#82703) #79335424 válasza #79335424 (#82651) üzenetére


#79335424
törölt tag

Találtam egy elég jónak tűnő fordítót. Speak And Translate. Legalábbis, funkcióiban jónak tűnik, de valószínűleg kelleni fog a pro, mert a free -ben fix a Microsoft szerver, csak a fizetőst lehet átállítani, pl. Google -re. Ha perfekt lennék, akkor nem kéne az app, de így is gyanús, hogy nem teljesen pontos a fordítása. Szerinte ez a tesztmondat:

Mit nekem te zordon Kárpátoknak Fenyvesekkel vadregényes tája!

Így hangzik németül:

Was ich Sie sind romantische Landschaft von Pinienwäldern in Zalakaros? :D

[ Szerkesztve ]

(#82704) vicze válasza #79335424 (#82703) üzenetére


vicze
félisten

Majdnem. :P

(#82705) Oldman2 válasza #79335424 (#82703) üzenetére


Oldman2
veterán

Pinienwäldern in Zalakaros?

:C

(#82706) aprokaroka87 válasza Mr X (#82702) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a 600 de ha csak 1 éleszti fel,szerintem az a gond
ezt nevezükk app beragadásnak,nemde?
vagyis az adott folyamat folyamatosan pörgeti a cpu-t mind órajel,mind terheltség szempontjábol

(#82707) air válasza aprokaroka87 (#82701) üzenetére


air
nagyúr

Az ébren töltött idő számít, nem az ébresztések száma.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#82708) junkpod válasza Viktor0610 (#82640) üzenetére


junkpod
nagyúr

Annyira eroforras igényes az Adobe app, hogy amint meglattam, hogy van saját Google app erre, látatlanban töröltem és telepítettem a Google t.
Érdekes a MS excellent is panaszkodnak sokan, arra is van saját Google app, amivel még nem volt gondom.

Box's don't touch!

(#82709) aprokaroka87 válasza air (#82707) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

mostmár rájöttem
viszont a system logban alarmmaneger nél vannak wakeup részek,de az meg kissé kaotikus

bár ha jól emlékszek,annó valami terminal emulatoros parancs megmuttata ugyanezt nagyjábol
bár az CM rom volt...lehet hogy abban benne volt

(#82710) aprokaroka87 válasza aprokaroka87 (#82709) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

viszont ha beírom az emulatorba hogy dumpsys alarm abban beadja azt is.
viszont ide is kell a root...a francba

(#82711) air válasza aprokaroka87 (#82709) üzenetére


air
nagyúr

CM-ben mindig van root. Így az megint nem releváns, hogy abban mit tapasztaltál.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#82712) unravel


unravel
őstag

Greenifyban az ekszperimentál fícsörszből mit érdemes bekapcsolni/kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#82713) beg válasza unravel (#82712) üzenetére


beg
veterán

Ami nem akasztja meg a telefonodat (ezért experimental) és hasznát vennéd. Ki kell próbálnod egyesével.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82714) hhheni válasza ollie (#82667) üzenetére


hhheni
tag

és te tudod rendesen használni? neked nem írja, hogy a földrajzi helyzeted miatt nem elérhető?

(#82715) Ver'alor


Ver'alor
tag

Tudtok valamit a Youtube Gaming Magyarországi elérhetőségéről (megjelenéséről)?

May the 4th be with you!

(#82716) tobias40


tobias40
veterán

Hi all!

Keresek androidra olyan zenelejátszó programot ami képes a helyi hálózatomon levő NAS-ról lejátszani a zenéket mp3,flac stb.
Minél több formátumot kezeljen és feltétlen játsza le a Nasról a zenéket amit egy Bt. kihangosítón(hangszórón) szeretnék megszólaltatni.(olyat amit már lehet kapni bárhol 4-5 ft-ért)

Amúgy melyik a leginkább ajánlott lejátszó manapság?(nem baj ha a különbözően kódol filmeket is lejátsza de nem feltétel..)

Előre is köszi! :R

(#82717) junkpod válasza #79335424 (#82703) üzenetére


junkpod
nagyúr

A Google fordító nem jól beszél németül?

Box's don't touch!

(#82718) junkpod válasza tobias40 (#82716) üzenetére


junkpod
nagyúr

BS.Player, Kodi.

Box's don't touch!

(#82720) Syl válasza junkpod (#82717) üzenetére


Syl
nagyúr

Gugli fordítónak pl. a szimpla "basket case" magyarítása sem megy. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#82721) tobias40 válasza junkpod (#82718) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!

A "free" miben tud kevesebbet mint a fizetős?
Mindkettő tudja azokat amiket leírtam?Mármint mindkettő amit ajánlottál?

Üdv!

(#82722) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

amúgy a bing forditó jobb mint a google forditó?

mondjuk én inkább a szövegfelolvasók fejlödésére lennék kiváncsi
mert nálam a "maris" hát úgy beszél mintha karót nyelt volna.
De pl a multkor egy hosszabb szöveg olvasása közben mintha rekedni kezdett volna:)

(#82723) #79335424 válasza junkpod (#82717) üzenetére


#79335424
törölt tag

Áhhh! Én ezt nem értem. Az Android alkalmazásfejlesztés elsajátításának előfeltétele a fantázia és az innovatív gondolkodás kiírtása? Ez is beszél németül. Méghozzá német fonémák szerint. De hogy? Én ehhez nem töltöttem le semmit, az app meg túl kicsi egy nyelvi fájlhoz. Akkor csak egy lehetőség marad. Streameli a hangot. Tééényleg??? Micsoda idő és sávszélesség pazarlás! Az app kiírja a szöveget. Miért nem ad lehetőséget a helyi beszédmotor használatára? Mariska mellett, nekem megvan a német, angol és spanyol nyelvi fájl is. Taskerről hallottak már az alkalmazásfejlesztők, vagy ők vmi másik bolygón élnek? A Tasker plugin úgyis fizetős feature szokott lenni. Adják drágábban, csak ne vegyék el a saját alkalmazásuktól a sokoldalúság lehetőségét! Tök egyszerű. Beállítom a két nyelvet. Ez egy-egy broadcast üzenet a Taskernek, ami ez alapján cserélgeti a TTS -ben a nyelvi fájlt. Aztán már csak a szöveget kell egy broadcastba tenni és már indulhat is a beszéd. Sőt! Ha már az automatizálónál van a szöveg, akkor automatikusan oda forwardolja, ahova a user akarja. SMS, e-mail, FB, Whatsapp, stb. Vagy, mehetne tovább audió fájlként is. Pl. a Whatsapp -ban van audió chat lehetőség. Szvsz. egy kis fantáziával és törődéssel csomó hasznos lehetőséget ki lehetne hozni egy-egy alkalmazásból. Ehelyett, most full 4G -n is "homokórázás" van. :W

[ Szerkesztve ]

(#82725) aprokaroka87 válasza #79335424 (#82723) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a tts motorok használatának mellőzését én sem értem
pedig hasznos lenne.
föleg egy gyengén látó ember számára

(#82726) #79335424 válasza #20749568 (#82724) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az egyszerű user szempontjából teljesen mindegy. Ő ugyanúgy használhatná, mint most. Ez egy sor a Playen, a feature listában. Itt tulképp csak egy "szabványról" van szó, amivel a fejlesztő lehetővé teszi, hogy az alkalmazás funkciói más akalmazásból is elérhetők és meghívhatók legyenek. Ez egy doksiban van leírva, amit anno,/ a Locale talált ki és ehhez igazodik a Roboton át, a Taskerig, az összes automatizáló. Sőt, az automatizálók project -jei küldhetők és fogadhatók. Szóval, az alkalmazás fejlesztője maga is elkészítheti és akkor a usernek csak importálnia kell. Pl. a Robotban is vannak "példák". Ezek gyakran igényelt projectek, amiket Tamás kidolgozott és közvetlenül a Robot menüjéből letölthetők. Szóval, lehet akár így is. Csak a fejlesztő hozzáállásán múlik.

[ Szerkesztve ]

(#82727) aprokaroka87 válasza #79335424 (#82726) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

mondjuk ehhez az is kellene hogy az Android valamilyen módon támogassa rendszerszinten az automatizálást...mert bizony vannak benne lehetőségek.
Csak valahogy ez pl hiányzik az oprendszerből alapszinten.

(#82728) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!
Apró gyermekem szeret meséket nézni androidos telefonomon.Sajnos mikor fogja a kezében gyakran hozzáér az ujja a kijelzőhöz és vagy megállítja vagy kilép a lejátszóból.
Nem tudnátok valami programot ajánlani ami ideiglenesen kikapcsolja az érintőképernyőt.
P.L.: Aztán valamelyik oldalsó gombbal aktiválni

(#82729) junkpod válasza Syl (#82720) üzenetére


junkpod
nagyúr

Speciel ezt én se értem...

Box's don't touch!

(#82730) junkpod válasza junkpod (#82718) üzenetére


junkpod
nagyúr

BS.Player somatom kedvence, őt kérdezd.
Kodi nagyon jó de inkább tv-vel való.

Somatom: én próbálgattam a Google forditot tolmács módban és nem volt lassú, és egész jól ment neki a fordítás is.

Box's don't touch!

(#82731) zeon.hu válasza lolka1980 (#82728) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

MXPlayer-ben van gyerekzár.

#?*@&!

(#82732) aprokaroka87 válasza lolka1980 (#82728) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az mx playerben van olyan lezárja addig az érintőképernyőt
lejátszás közben bal alsó sarok "lakat"

gyári lejátszó esetén nem tudom

(#82734) lolka1980 válasza zeon.hu (#82731) üzenetére


lolka1980
aktív tag

aprokaroka87

zeon.hu

Köszönöm.

(#82735) #79335424 válasza aprokaroka87 (#82727) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tévedsz. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy néhány bosszantó hiányosságtól, hibától eltekintve, jól működik alapszinten. Csak, a fejlesztők b..nak kihasználni a lehetőségeket. Alapesetben minden alkalmazás a saját homokozójában játszik és csak a rendszerrel kommunikál. A rendszernek pedig van egy "üzenőfala", ahova kiteszi az infókat. Ha egy alkalmazásnak jogosultsága van hozzáférni az adott típusú infóhoz, akkor a "falról" leolvashatja. Értelemszerűen, vannak közös pontok. Ha egy alkalmazás megtesz annyit, hogy egy ilyen, közös pontig eljuttatja az adatot, akkor a másik alkalmazás már hozzáfér. Ilyen közös pont pl. a vágólap. Esetünkben, ha a fordító alkalmazásban van egy olyan opció, hogy a fordítást automatikusan vágólapra másolja, az már elég. Amikor ez megtörténik, akkor a rendszer kiteszi a falra, hogy a vágólap tartalma megváltozott. Az automatizálónak pedig meg van adva, hogy figyelje ezt az üzenetet és olvassa fel a vágólap tartalmát.
DE!
Nem nehéz átlátni, hogy mennyivel gördülékenyebb és erőforráskímélőbb lenne a folyamat, ha a fordító, a szöveg tartalmát egy temp fájlba tenné. Az automatizálónak pedig nem kellene az üzenőfalat lesnie, mert a fordító közvetlenül neki címzett üzenetben értesítené, hogy X elérési úton megtalálható az a fájl, amivel dolgoznia kell. Természetesen, ez a kommunikáció történhet visszafelé is. Ez a Tasker plugin lényege.

(#82736) Syl válasza junkpod (#82729) üzenetére


Syl
nagyúr

A "basket case" jelentése kb a "veszett ügy".

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#82737) joci86


joci86
senior tag

Sziasztok!
LG G2 Minin a következő problémával szembesültem: a csengőhang hangerejét és az értesítési hang hangerejét külön kezeli a telefon, vagyis ha a hangerő gombokkal beállítom a kívánt szintet, akkor csak a csengőhang erősségét lövi be, az értesítéseké marad (esetemben a maximum). Érdekes módon a némításnál működik az együtt kezelés.

Létezik olyan alkalmazás, ami "összeköti" a kettőt, hogy ne kelljen külön állítgatni mindent? Csak idő kérdése, és elfelejtem összehangolni őket, és megint a szívbajt hozza rám az irodában 1-1 SMS :D
És természetesen profilokat sem lehet állítani. Furán gondolkodnak az LG-nél...

Köszönöm!

(#82738) #79335424 válasza #79335424 (#82735) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még egy lényeges érv a Tasker plugin mellett. Az alkalmazás fejlesztője és az átlag user is profitál belőle, mivel magát az alkalmazást nem kell túlbonyolítani és a beállítási lehetőségek is maradhatnak egyszerűek. A haladóknak ugyanis ott az automatizáló, amivel a legkényesebb igényeket is kielégíti a testreszabhatóság.

joci86:
Erre most mit írhatnék? Persze, hogy létezik. :) E-Robot, Tasker, stb.

[ Szerkesztve ]

(#82739) aprokaroka87 válasza joci86 (#82737) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a kérdés kicsit fura
te azt szeretnéd hogy ez a hangerő gombal történjen meg?
illetve hogy csak az értesitési hangokat szeretnéd némitani vagy esetleg csökkenteni?

(#82740) aprokaroka87 válasza joci86 (#82737) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

egyébként van egy szög egyszerű megoldás
beérsz a munkahelyedre értesitési hangokat leveszed
persze van más megoldás is pl egy automatizáló,de ez van
ez nem az LG hibája...inkább úgy a logikus ha külön van a 2 dolog szerintem,bár van ahol ez támogatott...mármint az eggyesités

(#82741) joci86 válasza aprokaroka87 (#82739) üzenetére


joci86
senior tag

Csak azért fura a kérdés, mert az LG-nél elég idiótán oldották meg a dolgot. :D
Mindegy, hogy a hangerő gombbal, vagy az értesítési sávról lehúzva történjen meg a beállítás, az lenne a lényeg, hogy elég legyen csak a csengőhang hangerejét állítani, és ehhez igazodjon az értesítési hang hangereje is.
A problémám röviden: az irodában szeretném, ha halkan jelezne (hívás, SMS, email, Viber, stb.) bizonyos eseményeket, irodán kívül pedig max hangerőn értesítsen mindenről. Mindezt anélkül szeretném elérni, hogy külön kellene állítgatnom mindent.
De Koreában kitalálták, hogy pl. a hangerő gombbal állítva kizárólag a csengőhang erősségét változtatja, az értesítésé marad. Mivel irodán kívül maxon használom, eléggé meg tud ijeszteni egy váratlan SMS munka közben (egészen biztos, hogy néha elfelejtem beállítani, vagy éppen visszaállítani). Külön állítgatni meg macerás.
Igazából csak annyit szeretnék, hogy a csengőhang hangerejéhez igazodjon az értesítéseké, a kettő legyen ugyanolyan erősségű. (A legegyszerűbb az lett volna, ha az LG betesz egy választható opciót, amit kiválasztva együtt mozog a két csúszka, ha már mindenáron külön akarják megjeleníteni.)

@Somatom
Köszönöm, ránézek :)

(#82742) aprokaroka87 válasza joci86 (#82741) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

igen tudom mire gondolsz
nállam pl a quicksettings appban van olyan opcio,de csak látszolag

(#82743) #79335424 válasza joci86 (#82741) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az egyszerűbb megoldás két hangprofil. Mindkettőben fixen megadod a két sáv értékeit és ha aktiválod a profilt (ráböksz), akkor mindkettőt beállítja anélkül, hogy a két sáv össze lenne kapcsolva. A másik lehetőség, hogy automatizálóban az egyik sáv értékét letárolod egy változóba és ha változik, akkor ugyanarra beállítja a másik sáv értékét is (segítek benne). Ez konkrétan a két hangsáv összekapcsolása.

[ Szerkesztve ]

(#82744) joci86 válasza #79335424 (#82743) üzenetére


joci86
senior tag

Köszönöm szépen!
Keresek valami profilos appot, és létrehozok egy általánost és egy irodait. LG-nél sajnos nincs gyárilag ilyen profilosdi...

Ha nem lenne az igazi, akkor az automatizálós appnál köszönettel igénybe venném a segítséged :)
De tényleg csak akkor, ha nem találok rendes alkalmazást a hangprofilokra.

Köszönöm! :R

(#82745) #79335424 válasza joci86 (#82744) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pl. Elixír2 Widgets. Lehet, hogy az Elixír2 is kell hozzá. Nálam az Elixír2 minden összetevője telepítve van, de sztem a hangprofilokhoz elég a widget is.

(#82746) CoolBoy323 válasza aprokaroka87 (#82683) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De ket hetig semmi?

Akkor ha az android a gond, tegyek fel egy windowst? :D

(#82747) unravel


unravel
őstag

MTKLogger .. erre semmi szükségem ugye?

illetve van valami online lista ami tartalmazza a nyugodszívveltörölhető rendszeralkalmazásokat?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#82748) aprokaroka87 válasza CoolBoy323 (#82746) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

root nélkül az android sokmindenben buta

rakhatsz rá windowst is persze:)

(#82749) CoolBoy323 válasza aprokaroka87 (#82748) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De garis, igy nem rootolnam...
Meg nem is sajat, tesztelem.

Ha veletlen "elbarmolom" a roottal, nimcs kedvem orakat szivni vele.

Szoval root nelkuli megoldas kellene :/

(#82750) aprokaroka87 válasza CoolBoy323 (#82749) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

azóta is az Android os folyamat meriti?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.