Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82901) Dottore válasza #20749568 (#82900) üzenetére


Dottore
addikt

Inkább azt mondanám sokan azt sem tudják. hogy van. Az üzenetküldő vonatra úgy ül fel az ember, hogy saját maga generálja.

Ott van a családom. Anyukám vett egy telefont, húgom meg gyerekek intézték az okosítást. Mondom egyszer, én Hangoutson fogok írni ne lepődjön meg. Az meg mi? Nem tudja, hogy olyan van, mert Vibert használnak unokákkal. Unokák idegyertek. Viber? Az, mert mindenki azt használja. Hangouts? A meg mi, nem ismerik, én viszont azon írok, beszélek velük, így hát szorgalmasan válaszolnak is ha szeretnének kapcsolatba maradni velem.

[ Szerkesztve ]

(#82902) atike válasza Dottore (#82901) üzenetére


atike
nagyúr

+1 a Hangoutsra...

Egyre jobb, egyre szebb, alapból ott figyel minden (eddig kezembe került) Androidos telón....

Fene nem rak fel külön Viber-t, Skype-ot, WhatsApp-ot vagy azt amit... :)

(#82904) #79335424 válasza Dottore (#82901) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezzel én is így vagyok. Fillérekért VOIP -ozok, úgyhogy engem nem zavar, ha vkit mobilon kell hívnom. Aki meg ettől is olcsóbban akar velem kommunikálni, az használjon Whatsappot és pont.

(#82905) Dottore válasza #79335424 (#82904) üzenetére


Dottore
addikt

Azért csak felvennéd a Hangoutsot is ha azon keresnének nem? :D

(#82906) Narxis válasza Dottore (#82905) üzenetére


Narxis
nagyúr

:DD

Thanos was right.

(#82907) #79335424 válasza Dottore (#82905) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az túl bonyolult lenne. SMS -ben rá kell küldeniük a telómra egy kódot, amire elindul a VNC szerver. Aztán csatlakozni, távirányítással kiolvasztani a Hangoutsot, aztán már hívhatnak. Viszonylag csekély esélyt látok erre. Már csak azért is, mert azt a kódot csak én ismerem.

(#82908) atike válasza #79335424 (#82907) üzenetére


atike
nagyúr

:F

Ja, leesett... :)

(#82909) Dottore válasza #79335424 (#82907) üzenetére


Dottore
addikt

Ja hát így könnyű. Tökön lőni én is tudom magam ha ennyire akarom. :D

[ Szerkesztve ]

(#82910) DeathAdder válasza #20749568 (#82890) üzenetére


DeathAdder
veterán

Igen, ez jó lesz :)

Köszi!

(#82911) gam3r-x


gam3r-x
csendes tag

Sziasztok!
Androidon használok Igo navigációt, de nem tudom full képernyősre állítani, az óra akksi, térerő ikonja mindig látszik. Átírtam a .sys fájlban a fullscreent 0-ról 1-re, de semmi nem történt. Van ötletetek?

(#82912) beg válasza gam3r-x (#82911) üzenetére


beg
veterán

A szülinapp-ban nincs ilyen fájl, ha jól rémlik. :U

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82913) #79335424 válasza Dottore (#82909) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mint írtam, Whatsapp és pont. Nekem így kényelmes. Az az egygombos hangüzenet nagy kincs. A Hangouts egyébként helyi névjegyzéket használ, vagy fiókba szinkronizáltat? Nekem nincsenek fiókba szinkronizált névjegyeim.

(#82914) Dottore válasza #79335424 (#82913) üzenetére


Dottore
addikt

Relax... amatőr hiba lenne részemről a te technológiával kapcsolatos életed átlagosnak gondolni és arra ráfeszíteni a Hangotsal való kapcsolattartást. :D

(#82915) twine válasza Dottore (#82914) üzenetére


twine
addikt

:DDD :C

(#82916) #79335424 válasza Dottore (#82914) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jó, jó. De tényleg érdekel, hogy helyi (Google fiókhoz nem társított) telefonszámot is le tud -e kezelni? Ha Whatsappot használok (sztem a Viber is ilyen), akkor a helyi névjegyzékben is megjeleníti a Whatsapposokat (Vibereseket). Ez működik a Hangouts -nál is, vagy ehhez szinkronizálnom kell a névjegyeimet valamelyik Google fiókkal?

[ Szerkesztve ]

(#82917) beg


beg
veterán

"QuickPic Developer Addresses Sale To Cheetah Mobile, Says Ads 'Won't Be Coming Soon"

Értjük mi, soon...
Uninstall.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82918) Deck


Deck
titán

Melyik a legjobb widget olyan célra, hogy lássam mennyi szabad helyem van?

PS5

(#82919) beg válasza Deck (#82918) üzenetére


beg
veterán

Mindegyik ugyanazt jelzi ki, tehát mind a legjobb. Kinézet dönthet, elixír 2 widget jó döntés lehet.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82920) Dottore válasza #79335424 (#82916) üzenetére


Dottore
addikt

Erre nem tudok neked válaszolni, mert mindig szinkronizálva voltak a névjegyeim, de igen, azt gondolnám kell a Google fiók hozzá.

De a Google fiók társítás, szinkronizálás miért nem kóser?

dekrer
Zoopert mondanám.

[ Szerkesztve ]

(#82921) #79335424 válasza beg (#82919) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azzal egészíteném ki, hogy sztem az a jó widget, aminek lehet állítani a frissítési periódusát. Ettől ugyanis nagy mértékben függ az erőforrásigénye.

(#82922) beg válasza #79335424 (#82921) üzenetére


beg
veterán

Akkó' zooper.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82923) Kroni1 válasza Dottore (#82905) üzenetére


Kroni1
veterán

A hangouts ugyan ott van mindenkinek, de nekem konkrétan a Z3C-n akadozik a legujabb verzionál ha pörgetem a címtárat, (a réginél jó volt) és nem tetszik hogy a kapcsolatoknál nem tudom beállitani hogy csak a hangouts kontaktokat mutassa, vagy legalább azokat tegye előre.. Ez a másik kettőnél megy alapból. Más bajom nincs vele, csak annyi, hogy hiába van telepitve, sok ismerősöm sose jelentkezett be, ugy meg nem tudok irni nekik..

(#82924) Dottore válasza Kroni1 (#82923) üzenetére


Dottore
addikt

Akadás dolgát nem tudom, mert nálam mindig ok volt, de az biztos, eléggé el tudnak térni a felhasználói szokásaink.

Vannak a kontaktjaim amiket szinkronizálok , ha hívni akarok valakit felhívom. Persze van olyan is aki nincs benne, azt beírom manuálisan, aztán vagy felveszem a címlistába, vagy nem. A többit nem is értem, mi lehet még ami hiányozna, vagy másképp csinálnám ami miatt kellene pl. a Viber

(#82925) #41133696 válasza felixo (#82863) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, jelentős részben. Nem mindenhol.

(#82846) GoodSpeed: Így több mint 1 nap távlatából... sokkal jobb vétel mint az előző Launcherem volt. Jobban van megoldva az ikonok elrendezése is. Viszont van egy dolog - ha tárgyilagosak akarunk lenni, akkor ezt is le kell írni -, amiben eddig a gyári megoldás a legjobb. A tájolás témaköre. A TFS és a Next is, ha elrendezem fekvőben a modulokat, ikonokat és mappákat, majd megváltozik vízszintesre a tájolás, akkor ellentétben a gyárival egy nagy katyvasz lesz az eredmény. Mivel állómódban nem igen szoktam használni még az esetek egy számjegyű százalékban kifejezett részében sem, így egyszerűen a Next-ben (de akár rendszerszinten is megtehettem volna - azt állítottam be, hogy tájolás vízszintesen, azaz nem rendszer szerint.

(#82926) #79335424 válasza Dottore (#82920) üzenetére


#79335424
törölt tag

A "para" rész:
1. Nem tetszik a policy, hogy hogyan használhatja fel a Google a szinkronizált névjegyeket. Ezek személyes adatnak minősülnek.
2. Abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán lenne jogom beleegyezni és így szinkronizálni. Ugyanis, a sajátom kivételével, ezek nem az én személyes adataim. Csak olyan jogosultságot engedélyezhetek, amivel magam is rendelkezem. Márpedig, más személyes adatainak, idegen szerveren tárolásához sztem külön engedély kéne annak a jogtulajdonosaitól. Ők ugyanis nem feltétlenül egyeztek bele a Google feltételeibe. Ez, persze csak egy érdekes, elméleti kérdés, de azért kíváncsi lennék arra, hogy a Google egyáltalán írhat -e ilyen igényt a policy -ben.

A gyakorlati rész:

1. Többször olvastam már névjegy keveredésekről, duplikálódásokról. Ezer éve Androidozok, de nekem még soha nem volt ilyen. Sztem, amíg kliensen, vcard -ba mentek és azt, független szerveren szinkronizálom, addig ilyen nem is fog történni.
2. Pár hónapja egyik ismerősöm a kezembe nyomott egy Samut azzal a kéréssel, hogy a névjegyek közti keresésnél megjelenő találatokból szedjem ki a telón kívülieket. Gondoltam, hogy mi sem egyszerűbb. Tiltok minden, kliensen kívüli névjegy megjelenítést és ennyi. Hát nem ennyi. Lehet, hogy user error, de nem sikerült teljesítenem a kérést. A keresőben mindíg ott voltak azok a találatok is, amik nem voltak a teló névjegyzékében. Persze, csinálhattam volna mindenféle vipe -okat, de nálam sohasem jött elő ilyen probléma, nem kellett semmilyen hókuszpókusz.

(#82927) Kroni1 válasza Dottore (#82924) üzenetére


Kroni1
veterán

Egyetértek, mindenki máshoz van szokva. Nyilván praktikus, hogy már minden droidoson ott van alapból, és nem kell telepíteni semmit, ez elvitathatatlan. Az én problémáim is csak apróságok, csak már megszoktam a jót, és idegesitett, hogy nem tudom az összes névjegyből kiszűrni a hangouts használókat, a másik kettő átláthatóbb, de ennyi.

amugy ios-re is fel lehet tenni vajon? asszonynak az van.. közben látom h igen.

[ Szerkesztve ]

(#82928) Dottore válasza #79335424 (#82926) üzenetére


Dottore
addikt

Értelek. Akkor a Viber vagy mondjuk a WhatsApp policy ezzel szemben ezek szerint elfogadható számodra. ;)

A gyakorlati részre vonatkozóan az nem a Google sara, a gyártók a saját megoldásaikkal nagyon meg tudják tekerni a névjegykezelést. Egyszer volt egy Xperiám, ott dettó ez volt. Ez mondjuk nagyon sajnálatos, mert azóta mindent Nexus szemszögből nézek és a hajam égnek áll néha.

Kroni1
Volt egy időszakom mikor a minimalizmus átköltözött a munkámból az életembe és ez a programokat is érintette amit használok. Szerintem nekem ez nagyon jót tett. :)

[ Szerkesztve ]

(#82929) #79335424 válasza Dottore (#82928) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Whatsapp policy sem kerek, de van egy óriási különbség a Google alkalmazásokhoz képest. Nem rendszeralkalmazás, 10 méteres jogosultsági listával, ami gyakorlatilag teljes fennhatóságot biztosítana számára a telómon és ha esetleg megvonnék tőle vmit, akkor max. nem működne, de nem befolyásolna n+1 egyéb rendszeralkalmazást, vagy szolgáltatást.

(#82930) Dottore válasza #79335424 (#82929) üzenetére


Dottore
addikt

Rendben, világos, ezt te így csinálod. Csak kíváncsi voltam.

(#82931) air válasza #79335424 (#82926) üzenetére


air
nagyúr

Valakinek a telefonszáma nem személyes adat, hanem információ.
Hiszen a telefonszám nem a tiéd, hanem csak egy ideig használod.
Nem

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#82932) air válasza air (#82931) üzenetére


air
nagyúr

Lemaradt az előzőből:
Nincs egyik központi adatnyilvántartásban sem a személyedhez rögzítve.
Ilyen alapon a villanyóra, vagy a vízóra száma is személyes adat lenne.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#82933) TIstvan4


TIstvan4
tag

T hozáértők!

Találtam egy appot.
Ezt: Root External 2 Internal SD
kitkat esetén is müködik?

(#82934) #79335424 válasza air (#82931) üzenetére


#79335424
törölt tag

A személyes adat

A személyes adat bármely olyan adat, ismeret, vagy akár adatok összessége, amely egy konkrét, élő természetes személlyel közvetlenül vagy akár közvetve kapcsolatba hozható, beazonosítható, valamint az adatból levonható, az érintett személyre vonatkozó következtetés.

Személyes adat például munkavállalónk vagy ügyfelünk neve, címe, születési adatai, igazolványainak száma, végzettségére és képességeire vonatkozó információk, TAJ száma és adóazonosító jele, privát telefonszáma és e-mail címe, arcképmása, hangja, vagy épp kézjegye.

(#82935) vicze válasza #20749568 (#82900) üzenetére


vicze
félisten

Kötelezően rajta kell legyen a készüléken, ha Google Android logos. Fixen meg van határozva milyen appok kell kötelezően fenn legyenek alapból, sőt az is hogy hol.
Egy HTC-n 1000% hogy ott van, ha nincs akkor mókolt kínai ROM, vagy simán mókolt.

[ Szerkesztve ]

(#82936) air válasza #79335424 (#82934) üzenetére


air
nagyúr

Forrás?

A 2011. évi CXII. törvény az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló törvényben ugyanis nincs szó telefonszámról.
Sem a NAIH Adatvédelmi értelmező szótárában.
De még a wikipédián sem.

Pedig itt eléggé részletesen felsorolnak jó néhány személyes adatnak minősülő adatot:
"A személyes adat törvényben értelmezett fogalma tág: adatnak minősül minden olyan információ, ami az adott személyt jellemzi, rá vonatkozik, vagy vele kapcsolatba hozható. Ilyen adatok például a természetes személyazonosító adatok (név, lakóhely, születési hely és idő stb.), illetve a családi állapotra, a szakképzettségre, az egészségi állapotra, gyógyszerfogyasztásra, a vagyoni helyzetre, munkahelyre, érdekképviseleti, szakszervezeti tagságra, ismerősökre, barátokra, szexuális partnerekre, utazásokra, vásárlásokra és a banki ügyekre, … vonatkozó adatok."

De ha már te írtad: "valamint az adatból levonható, az érintett személyre vonatkozó következtetés"; milyen következtetés vonható le valakinek a telefonszámából?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#82937) #79335424 válasza air (#82936) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kérdezd meg "barátunktól", hogy "Telefonszám személyes adat"! A találatok között:
LINK
LINK

[ Szerkesztve ]

(#82938) air válasza #79335424 (#82937) üzenetére


air
nagyúr

Érdekes, de nem értem a dolgot. :(
A magyar törvény és az adatvédelmi hatóság szerint nem személyes adat.
Sőt szerintem az IP sem az, ugyanis nem azonosítható be egyértelműen a használója. Az esetek egy részében talán igen, de döntő többségében biztosan nem.
Nem akarok hosszú flémet, csak arra akartam rávilágítani, hogy a "para"-ként felhozott érved gyenge lábon áll.
De az is lehet, hogy neked és a szakértőnek van igaza, az Eu-s hivatallal együtt, és a magyar törvény és adatvédelmi hivatal tart tévedésben olyan bambákat, mint például én. :O

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#82940) vicze válasza #20749568 (#82939) üzenetére


vicze
félisten

Akkor rajta volt méghozzá a kezdő képernyő egyik mappájában.
Vitatkozhatunk erről, de a Google szabályozása elég tiszta ezzel kapcsolatban. Vagy ezeket megcsinálod és elhelyezed, vagy nem kapsz Play Store-t és Google+Android logót.

[ Szerkesztve ]

(#82941) dave0825


dave0825
őstag

Tudtok valami jó programot, ami a soros portra küldött adatokat írja ki? Próbáltam többet is, de egyik sem működött valamiért. :F OTG-vel kötöttem rá egy Arduino-t a telefonra, de valamelyik program azt írja, hogy nincs csatlakoztatva, valamelyik működése leáll, valamelyik semmit nem ír... Másik Arduino-ra rátöltött programnál sem működött egyik sem.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#82942) #79335424 válasza air (#82938) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bizonyára rendkívül pontos ismeretekkel rendelkezel e témakörben (is), de nekem a két link (meg a többi találat) némileg hitelesebbnek tűnik. Ezért bocs, de nem kívánok veled azon vitatkozni, hogy személyes adat -e a privát telefonszám!

[ Szerkesztve ]

(#82943) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

S tervező widget kiváltására tudtok valami jó alternatívát? Sajnos lollipop telepítése óta lefagy folyamatosan...

Thx

(#82944) ctibor


ctibor
senior tag

A Viber - WhatsApp - Hangouts tapasztalatokhoz:

4 üzenetküldő app van a telefonomon: face Messenger, Viber, WhatsApp és Hangouts. És egészen furcsa módon ezekből éppen egyedül a Hangouts az, amelyik nem reagál, ha hívnak rajta, pedig allitolag az van a legmélyebben integrálva az androidba. Ha én hivok mást, akkor működik. A másik három a legtöbbször mindkét irányba használható.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#82945) Dottore válasza ctibor (#82944) üzenetére


Dottore
addikt

Csodálod, ilyen társaságban?! :D

(#82946) arti1121 válasza #79335424 (#82881) üzenetére


arti1121
senior tag

abban tudnál segíteni hogy a whatsapp azt irja első használatakor hogy a telefonján a dátum pontatlan 2015.09.03. de a telefonon csak igy van 2015.szeptember.3, gondolom a formátum a gondja vagy mi? de nincs másik formátumra lehetőség és nem enged tovább. a telo sony z3c

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#82947) Mr X válasza arti1121 (#82946) üzenetére


Mr X
veterán

Próbáld ki, hogy átállítod a rendszernyelvet angolra és úgy indítod a Whatsappot.

(#82948) Bozek válasza CB (#82608) üzenetére


Bozek
nagyúr

Talán állítsd át a Control Method-ot Idő-re. Jelenleg NFC vagy alkalmazás kezeli, ezért nem tudod átállítani.

(#82651) Somatom: Én a Vocre Translate-et próbáltam, nem tűnt rossznak. Bár ez is online, de nagy adatforgalmat nem generált.

(#82780) Somatom: Ez még mindig alpha, csak már a 73-as verziónál tartanak. :) Én még a 66-ost használom, de amint lesz időm újrarakni a szoftvert, felmegy ez.

(#82875) Somatom: Amerre a madár se jár. :D Amúgy meg a Telekomnak hála 2 napig nem volt NET-em (mondjuk a vezetékes telefonszámokat is összecserélgették a faluban). Mobilról nem szeretem az oldalt nézni, a PC-n nincs WiFi, a laptopot nem volt kedvem elővenni, a cégnél meg időm nincs. :)

(#82949) arti1121 válasza Mr X (#82947) üzenetére


arti1121
senior tag

megvolt az angol de ott 04.09.2015 van sőt a német, spanyol, orosz,

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#82950) #79335424 válasza Bozek (#82948) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Megnézem!
Te jó ég! Van még olyan pontja a Földnek, ahol nincs net? Oh, persze! Nálunk. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.