Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82551) #79335424 válasza #79335424 (#82550) üzenetére


#79335424
törölt tag

Update:
Kenje a hajára a Google a rövid linkjét!
Maps Coordinates.
Térképben, a hely megosztására bökve, ezt kell kiválasztani. Sajnos, közvetlenül csak a Sygic -nek tudja átadni, de vágólapra is tudja másolni.

Fura, de nem találtam olyan alkalmazást, ami a navik között tudna konvertálni.

(#82552) w.miki válasza #79335424 (#82551) üzenetére


w.miki
veterán

kösz!
Ezzel a progival el is tudom menteni a google térképen is a helyemet?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#82553) air válasza w.miki (#82552) üzenetére


air
nagyúr

Nem.
Ahhoz nincs szükség erre a programra, azt meg tudja oldani a Google Térkép alkalmazása is.
Ez arra való, hogy kiszedje a GMaps-ből a koordinátákat, amiket egy ideje a GMaps nem tud.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#82554) #79335424 válasza w.miki (#82552) üzenetére


#79335424
törölt tag

Fordítva működik. A mentéshez nem kell külön alkalmazás, csak hosszan bökni a helyre. Aztán, felül van az a három pötty. Arra bökve tudod szerkeszteni a helyet, vagyis, egyedi nevet tudsz neki adni. Ez az alkalmazás a megosztásban tud segíteni. Ha a Térképben, a megosztásra böksz, akkor alapból tudod menteni névjegyként, tudod küldeni e-mail -ben, generálhatsz belőle QR kódot, stb. De, ezekben a rövid link formátum fog megjelenni, amiben nem láthatóak a koordináták. Így, a 3rd party alkalmazások nem tudják értelmezni. Pontosan ezért találta ki így a Google és az Androidos kliensben is ezért nem kijelölhetők (másolhatók) a koordináták. Ezen segít ez az alkalmazás.

(#82555) spiritex válasza spiritex (#82542) üzenetére


spiritex
veterán

Esetleg más valaki, aki használ Telegram-ot?

(#82556) beg
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#82556) beg válasza spiritex (#82555) üzenetére


beg
veterán

Nem, soha. Régóta használom, kösd össze a számodat vele bátran.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82557) Deck válasza spiritex (#82542) üzenetére


Deck
titán

Nem. Többen is használjuk, teljesen megbízható app.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#82558) TIstvan4


TIstvan4
tag

Szép napot kívánok!

Létezik egyszerü app linux parancsok appok futtatására?

[ Szerkesztve ]

(#82559) beg válasza TIstvan4 (#82558) üzenetére


beg
veterán

Terminal Emulator for Android
Ha gui-s alkalmazásokat akarsz futtatni, akkor arra nem való.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82560) TIstvan4 válasza beg (#82559) üzenetére


TIstvan4
tag

"valos" linux appokat.

Egyszer kétszer feltelepítettem a linux for android,és soksok ideig telepedett.Szép volt a felülete,de igazából semmire nem tudtam használni.Én voltam az ügyetlen v ténylegesen csak egy dísz linux?Debián volt

(#82561) aprokaroka87 válasza TIstvan4 (#82560) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

szerintem az nem is egy linux volt

(#82562) beg válasza TIstvan4 (#82560) üzenetére


beg
veterán

Ezt írtad: linux parancsok

Milyen linux alkalmazást akarsz futtatni, aminek nincs androidos alternatívája?

Egyébként van egy linuxos kerneled, ami egy java virtuális gépet hajt. (Tudom, nem ilyen egyszerű, de így rövidebb) Minek linuxra linux? :D

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82563) CB


CB
senior tag

Üdv!

LG nexus 5-öm van. Stock rom alatt nem lehet beállítani emelkedő csengőhangot. Valami progival be lehet a menübe varázsolni?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#82564) vicze válasza TIstvan4 (#82560) üzenetére


vicze
félisten

Az Androidra telepített Linux-ok a következőképpen működnek:
Van egy kész ARM-es(!) Linux image(ezek nem árt ha megfelelően preparáltak). Ezt felmásolod a telóra/tabletre.
Ezt az image-et el lehet indítani az Android kernellel, és chroot-tal belépni rá, itt GUI-t és VNC server indítasz konzolból, majd az Android-ról beVNC-zel a Linux-ra. (Inception)

A Lniuxon belül bármilyen Linuxos alkalmazást tudsz futtatni, amit lefordítottak ARM-re(!!!). A legnagyobb ARM-es repo-k Arch, Debian és Ubuntu-ra vannak.
A Legnagyobb gond, többnyire, hogy nem minden HW-hoz van megfelelő driver, és így több dolog nem működik a chroot-on keresztül.

Tehát az ARM Linux-ok alkalmazás kínálatát nézegesd, sok köze nincs az Androidhoz(semmi).

[ Szerkesztve ]

(#82565) air válasza TIstvan4 (#82560) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem ezt inkább ne forszírozd, a korábbi Android kontra desktop Windows kijelentésed fényében. :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#82566) #79335424 válasza CB (#82563) üzenetére


#79335424
törölt tag

Alkalmazással nem fogod tudni a menübe belevarázsolni, legfeljebb emelkedő csengőhangot tudsz velük összehozni. A módszer az, hogy készenléti állapotban, az alkalmazás egy beállított, alsó limitre állítja a csengőhang audiósáv hangerejét, majd, bejövő híváskor, időszakonként léptet rajta. Mivel én automatizálót használok, biztos nem telepítenék erre külön alkalmazást. De, kerestem Neked egyet.

Phone Ring Control (nem teszteltem).

De, szívem szerint én egyáltalán nem pazarolnék erre erőforrást. Hangszerkesztővel elkészíteném az emelkedő csengőhangot, a telóban pedig csak kiválasztanám, hogy azt használja.

[ Szerkesztve ]

(#82567) dokee78


dokee78
félisten

Tudtok egy bevált adat áttelepítőt?
Pár telefonon van gyárilag is,de éppen nincs a két telefonon.

Jöhet több is.
Teló számok,kapcsolat,üzenetek.
Tudom,hogy a kapcsolatokat a Google is menti,de olyan App kell ami ezeket megoldja Bluetoothon vagy wifi direkten.

(#82568) dokee78 válasza dokee78 (#82567) üzenetére


dokee78
félisten

:U
ShareIt is tudja. :B

(#82569) TIstvan4 válasza air (#82565) üzenetére


TIstvan4
tag

Ismét itt :)

köszönöm a választ "vicze1"

Lehet igazad van.Linux rendszert ne akarjak androidra.Az emulátorokhoz gondolom erős gép szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#82570) #79335424 válasza TIstvan4 (#82569) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen is, meg nem is. Androidra valóban ne akarj, legfeljebb Android helyett/mellett. Pl., ha RK3066 -os, vagy 3188 -as Tabod van, akkor tudsz rá telepíteni többféle ARM Linuxot az Android helyett, vagy mellé, dual boot -tal. Választhatsz ablakkezelőt (ajánlott az XFCE). Amlogicon pedig az OpenElec játszik. Egyes Samsung eszközöknél is látok rá esélyt, mert a Hardkernel egyes board -jai Samu SOC -ra épülnek.

[ Szerkesztve ]

(#82571) TIstvan4 válasza #79335424 (#82570) üzenetére


TIstvan4
tag

Most találtam linux tablet oldalt.
http://linuxgizmos.com/tablet-runs-ubuntu-touch-on-intel-core-m/
Akkor ez a megoldás nekem. :)

(#82572) CB válasza #79335424 (#82566) üzenetére


CB
senior tag

Köszönöm a választ.
Mindkét módszert kipróbálom.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#82573) #79335424 válasza TIstvan4 (#82571) üzenetére


#79335424
törölt tag

NEM!
Ez nem ARM, hanem X64 architektúrájú eszköz. Ilyet használnak a laptopok és az asztali PC -k. Mobil/Tab vonalon az ASUS nyomul ilyen architektúrájú eszközökkel. Ezekre nem akkora kunszt a Linux (ahogy a Windows 8/10 sem). Az ARM egy teljesen más story. Ha ARM Linuxról keresel infót, akkor a Raspberry PI, Picuntu, Rikomagic szavakra keresgélj! Ha a moddolás témakör érdekel (pl. Linuxium bootloader), akkor pl. a freaktab.com linuxos topikjaiban érdemes körülnézned.

[ Szerkesztve ]

(#82574) TIstvan4


TIstvan4
tag

Köszi szépen a válaszokat tanácsokat!!!!!!

(#82575) Tüske0614


Tüske0614
aktív tag

Sziasztok ! Biztos tud valaki segíteni, beautiful widgetbe hogyan tudnék külső témát beilleszteni ? Előre is köszönöm!

(#82576) szabi510 válasza GML (#82543) üzenetére


szabi510
tag

Note4, s6 és most g4
vicces mert I6 simán megnyitja...
Vannak olyan alkalmazások amik 5 percig nyitnak egy ilyen xls-t....

(#82577) SharpSA válasza szabi510 (#78146) üzenetére


SharpSA
veterán

Office PlanMaker Mobile vagy Office HD PlanMaker. Nálam ez utóbbi fut, bár ekkora méretű fájlt még nem adtam neki.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#82578) #79335424 válasza aprokaroka87 (#82433) üzenetére


#79335424
törölt tag

Makacs egy dög ez a MyTV. A Lucky Patcher -t inkább nem erőltetem, viszont a Gravityboxos tiltás nem hatja meg. Annyit elértem vele, hogy nem hangoskodik. Ettől elkezdett rezegni, pedig nagyon idegesít, ha rezeg a telóm, úgyhogy alapból tiltva van mindenütt. De a MyTV -s értesítéstől mégis berezgett. Na, azt is kiírtottam, de magát az értesítést nem sikerült blokkolnom. Végül, utasítottam a Robotot, hogy ha észleli a MyTV értesítést, akkor azonnal törölje az értesítési sávról.

(#82579) aprokaroka87 válasza #79335424 (#82578) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

egyébként vannak ám érdekes dolgok ebben.
a múltkor nálam az eggyik app olyan reklámot adott ki az értesitési sávra amire ha semmilyen interakcióra nem reagált...ha letiltottad az adott app értesités kezelelését 3 helyen...a reklám akkor is felugrott.
a megoldás is meglett...

(#82580) spiritex válasza Deck (#82557) üzenetére


spiritex
veterán

Beléptem és tényleg nagyon gyors és megbízható! Csak azt nem értem miért kell minden alkalommal kódot megadni a web-es verzióban, ha kilépek?
Szerk.:
Jaaa, mert hogy nincs is jelszó... ezek szerint ti soha egyik kliensből (web, desktop, droid) sem léptek ki?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#82581) Deck válasza spiritex (#82580) üzenetére


Deck
titán

Van asztali verzió az fut az asztali gépemen. Nem szoktam kijelentkezni.

PS5

(#82582) darvinya


darvinya
titán

Amióta 5.1 Lolli beindult, azóta butultak az app-ok.
pl: WPS Office, Adobe PDF Reader, stb.

Ami eddig funkció volt az egyszerűen már nincs, de az app mérete nőt.
De mi a sz…rtól tud nőni a mérete, ha funkciót veszít.? :(((

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#82583) aprokaroka87 válasza darvinya (#82582) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ne ezt én is tapasztalom,főleg eggyes google appoknál

(#82584) Jakuu


Jakuu
őstag

Na Somatom vegre megoldottam az emulated hulyeseg eltunteteset, igaz a xexstorage module (WSM Tools) Miui 7 alatt nem mukodik, de az Xposed, XinternalSD moduljaval ugyanugy meglehet oldani.
Igy vegre nincs emulated SDcard0 es az sdcard1 lett az alapertelmezett kulso meghajto.

(#82585) #79335424 válasza darvinya (#82582) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pl. Dalvik -> Art
Ha jól tudom, akkor az az alapvető különbség, hogy Dalvikon az alkalmazások induláskor fordulnak le programkódra, Arton pedig telepítéskor. Ez elvileg nagyobb méretet és gyorsabb indulást eredményez. A gyakorlatban nem tudom, mert nincs Lollim.

Jakuu:
Köszi! Utánanézek! De lehet, hogy előbb ezt a mocsok SELinuxot kéne valahogy kikapcsolni, nehogy bekavarjon. Az emulált tárhely kiiktatásához biztos kell egy-két reboot. Olyankor meg ez a szemét visszaáll enforced -re.

[ Szerkesztve ]

(#82586) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok, tudtok mondani appot, ami meg tudja mutatni hogy melyik programok voltak ébren?
Gsam-et szedtem le és azt mutatja, hogy ébrentartás: 1 óra 25 perc mondjuk. Viszont nem tudom, hogy melyik program. Ilyenkor egyébként az lenne a jó, ha nem lenne "awake time"? Baj ez amúgy nem? Mert olyankor is jobban merül. Nem? Wakelock detectort felraktam, de azon se igazodok úgy ki, hogy mi tartja ébren a telefont.
LG G4 5.1.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#82587) nonosmr


nonosmr
csendes tag

Hello.
Egy olyan kérdésem volna, hogy hol tudnám a z1 compactomat megjavittatni. Csak egy digitizer javitást szeretnék. Vagy mennyiért tudják ezt megcsinálni? Egyáltalán meglehet? Es ha igen ki az illetékes akinek írhatok ez ugyben?

(#82588) Quasi_modo válasza nonosmr (#82587) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ezt hány helyre fogod még bekopizni?

valami

(#82589) aprokaroka87 válasza nonosmr (#82587) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ahol vásároltad,szerintem ott érdeklődj

(#82590) darvinya válasza #79335424 (#82585) üzenetére


darvinya
titán

Na ne…attól, hogy mikor fordítódik le a méretnek nem kell nőni.

aprokaroka87

Sajnos nem csak azoknál.
Még a végén WP szintre sülyednek.
Vagy csak szimplán csak új rendszeren elérhető, és ezzel is rákényszerítve újra.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#82591) #79335424 válasza darvinya (#82590) üzenetére


#79335424
törölt tag

A programkód mérete nagyobb. Ha telepítéskor fordul le, akkor a telón így tárolódik. Ezért kell több hely Arton, mint Dalvikon. Ez nem találgatás, hanem tény. Csak azt nem tudom, hogy a gyakorlatban ez jár -e gyorsulással, induláskor kisebb erőforrásigénnyel, vagy sem. Én úgy vagyok vele, hogy ha az SGS 2 megbírkózott a Dalvik -kal, akkor ez a 8 magos proci is elboldogul vele. Nekem nkncs bajom a sebességével, úgyhogy jó nekem így, Dalvikon.

[ Szerkesztve ]

(#82592) darvinya válasza #79335424 (#82591) üzenetére


darvinya
titán

De maga az apk nő.
Ráadásul dalvik-ot használok és telepítet is nő, pedig funkciót vesztet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#82593) aprokaroka87 válasza darvinya (#82592) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

van ilyen amúgy
pl a multkor pl kicsit belenéztem a google maps apk-ba hogy mi van ott?:)

(#82594) #79335424 válasza darvinya (#82592) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem az apk méretekről nem lehet általánosságban, érdemben beszélni. Csak egyes alkalmazásokra konkretizálva. De, mivel van elég helyem, így ez a téma nem foglalkoztat.

(#82595) vicze válasza darvinya (#82592) üzenetére


vicze
félisten

Továbbra is kicsit zagyva amit mondasz mert csak a tőmondatokból nem feltétlenül áll össze a kép.
5.1-et írtál, erre "Ráadásul dalvik-ot használok", így most erre eléggé csak vakarom a fejem...

Az hogy egy apk mérete hogy változik nem tudom, hogy függ össze az Android verzióval, vagy a funkcióval?
Belerak egy nagyobb méretű textúrát, az appba, hogy pl. a QHD-t is támogassa, és egyből jóval nagyobb lesz.
Egyszóval a levont következtetéseid érthetetlenek így.

(#82596) darvinya válasza vicze (#82595) üzenetére


darvinya
titán

Azt írtam, hogy mióta 5.1 Lolli elindult.
Ez nem azt jelenti, hogy én azt használom.

4.4.4 óta nem képkét vannak benne legtöbb elem.
QHD lassan 1 éve támogatott.
Tehát ezek nem növelhetné méretet.
Funkció pedig nem API-kra vonatkozik (bár lehet, hogy új rendszernél alap).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#82597) vicze válasza darvinya (#82596) üzenetére


vicze
félisten

Most ennyi erővel 2009 óta növekednek az alkalmazás méretek, ez elég folyamatos dolog. :U Ide most egy "Pepridge Farm remembers" meme jönne.
Konkrét alkalmazás nélkül meg nem lehet nagyon magyarázatot mondani, mert eléggé attól függ, hogy a fejlesztő mit csinált. Az meg továbbra se értem, hogy egy funkció miért függ össze a mérettel?
Csak egy hülye példának hoztam fel a QHD-t, bármitől nőhet nyilván maga az APK.

[ Szerkesztve ]

(#82598) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Windows Phone-ról váltanék Androidra, viszont lenne pár kérdésem:

1. Megoldható, hogy két Instagram profilt használjak egy eszközön? Mindkettőhöz kellene minden, új képeket felrakni, lájkolni, reposztolni, stb.
2. Fényképek szinkronizálása működik a OneDrive appal? Háttérben Wi-Fi-ről, ahogy Windows Phone-on is megy.
3. A Heroes 3 HD csak tabletekre érhető el, vagy működik telefonon is?

Egyelőre ennyi, előre is köszönöm mindenkinek! :R :R :R

(#82599) #79335424 válasza darvinya (#82596) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem ez független az Android verzióktól. Kb. két éve a Dolphin 10MB alatt volt, most 16 egy frissítés. Firefox 26 --ról, 42 -re. Ez van. Saját tapasztalatból tudom, hogy ha Robotban vmit utólag akarok átvariálni, akkor sok dolgot kell pluszban hozzáírnom, hogy alkalmazkodjon az új feltételekhez. Tehát apróságok miatt is sokat nőhet a kód mérete.

[ Szerkesztve ]

(#82600) zebede


zebede
őstag

Másnak se megy egy ideje a TVGO, hiába van felreakva az 1.0.12 meg a RootCloak?
Vagy csak nálam zavar be a Lollipop-Xposed combo?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.