Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) Sabber


Sabber
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha veszek egy WIFI-only tabletet melyen Android 4.3 rendszer van arra valamilyen módon tudom csatlakoztatni a vodafone-os mobilnetemet?
Fel fogja ismerni az Andro?
Kell hozzá valami app hogy kezelni tudja?

Köszönöm

Üdv.
Szabolcs

(#31902) Tyer válasza Sabber (#31901) üzenetére


Tyer
őstag

Nem fogsz tudni 3G-t használni sehogy, max, ha van rajta 3G ready kiaklakitás, és akkor is valószinüleg cska a saját márkás stick-kel és netkártyával

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#31903) air válasza Sabber (#31901) üzenetére


air
nagyúr

Nem biztos, hogy közvetlenül a tablet felismeri és támogatja a mobilstick-et. Egy hordozható wifi hotspot-ra viszont biztosan tud csatlakozni.

(#31902) Tyer:
"Nem fogsz tudni 3G-t használni sehogy"

Azért ez egy kicsit erős túlzás.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31904) Tyer válasza air (#31903) üzenetére


Tyer
őstag

De akkor mindek a stick, ha van benne Wifi?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#31905) Jazz válasza Tyer (#31838) üzenetére


Jazz
veterán

Leformáztam az sd karit, de random néha eldobja. ("lehet hogy hiábás az sd kártya, újraformázza?" - és csak a ki-be kapcsolás segít). Lehet az ébresztegeti egyébként.
Sandisk 32Gb. Ez akkor azt jelenti hogy kuka, és sd-kari csere?

(htc titan 2 android (értsd.) )

(#31841) xSide: bocs, ezt inkább passzolom. más út kell.:)

free your mind

(#31906) Sabber válasza Tyer (#31904) üzenetére


Sabber
aktív tag

Azért mert nem mindenhol van Wifi jel??? :W

(#31907) air válasza Tyer (#31904) üzenetére


air
nagyúr

Ugye ezt nem komolyan kérdezted? :Y

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31908) Tyer válasza Sabber (#31906) üzenetére


Tyer
őstag

Jajj,
Najo, megprobálom:
A Wifi only azt jelent, hogy csak wifi van benne...
Arra esetleg van lehetöség (Myaudio, és még egy gyártó tudja), hogy saját stick-et bele tudsz tenni (kb 12000 ft), amibe tehetsz netkártyát. Ezt irtam le, erre irta air, hogy lehet, hogy kompatibilis, de wifi hotspotra tud csatlakozni. Erre kérdeztem, hogy akkor minek stick, ha a tablet tud wifi-t.
Ennyi.
Szerintem a wifi-only (a legtöbb ilyen) tablet-be nem tudsz 3g-t varázsolni...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#31909) atike válasza Tyer (#31908) üzenetére


atike
nagyúr

Azon múlik, hogy az androidon, amivel a készüléket kapod bele van-e fordítva a kernelbe az USB sticeket kezelő driver. Igen, a MyAudio és még egy pár másik cég is úgy adja ki a tabletjét, hogy kezeli... Nem csak sajátmárkás, hanem egy rakat egyéb típust is kezelnek amúgy.

Mi értelme van? Csak az, hogy elég sok helyen nincs még wifi, nemhogy free wifi... :) És sokszor előnyös, ha wifi nélkül is tudsz netezni... :)

Nem láttam még ilyet leírva, de miért ne lehetne a wifi only-s tablet kernelében usb stick támogatás?

Csak hasra leírt árakkal: tablet 40.000 / tablet 3G modemmel 45.000 / tablet + stick 50.000... Szóval miért is ne lenne... :)

(#31910) Sabber válasza atike (#31909) üzenetére


Sabber
aktív tag

Egész pontosan az Új Nexus 7 Wifi- only-re gondoltam.
Azt gondoltam hogy megveszem rádugom usb-vel a stick-et és már van is mobilnetem.
Ehhez mit szólsz?

Üdv.

(#31911) air válasza Tyer (#31908) üzenetére


air
nagyúr

Senki nem akarja belevarázsolni a 3G-t. Én arra céloztam, hogy USB OTG kábellel nem biztosan tudja támogatni a mobilstick-et. De egy hordozható wifi hotspot biztosan megoldás!

(#31910) Sabber:

Azokban az eszközökben nem szokott stick támogatás lenni, amiknek van 3G-s változata. Hogy a Nexus ilyen-e azt pontosan nem tudom, de elképzelhető.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31912) atike válasza Sabber (#31910) üzenetére


atike
nagyúr

Csak azt, amit leírtam már..... :)

Ha a kernelben benne van az USB stick (dongle) támogatás akkor fog menni vele. Ha nincs benne, akkor nem fog.

Módosítok picit:

Itt egy widget és vele egy leírás arról, hogy elvileg ezzel megoldották. :)

(#31913) air válasza atike (#31912) üzenetére


air
nagyúr

Nem oldották meg! Sőt!

!! Attention Android 4.3 users: the Google kernels seem to have module loading disabled !! If you own a Nexus 10 or a new Nexus 7 Wifi you will not be able to use PPP Widget with the Android 4.3 stock kernel !! Blame Google.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31914) Sabber válasza atike (#31912) üzenetére


Sabber
aktív tag

Rendben, köszi!

Air neked is, és épp én is olvastam hogy nem oldották meg, de sebaj a hotspot megoldás jónak tűnik!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31915) atike válasza air (#31913) üzenetére


atike
nagyúr

Itt találtam... Itt azt írja, hogy neki sikerült...

(#31916) Sabber válasza atike (#31915) üzenetére


Sabber
aktív tag

Oké de ez nem az új N7
2012 szept dátummal van a hozzászólás.

(#31917) air válasza atike (#31915) üzenetére


air
nagyúr

Nem tudom, hogy te hol láttad, hogy új Nexus-sal is sikerült. Én csak azt látom, hogy az utolsó hsz, ami aug. 4-ei, az is régi Nexus-ról ír. :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31918) atike


atike
nagyúr

Jólvanna. Elsiklottam az ÚJ szó felett... :B Én kérek elnézést, nem ahhoz van. :R

(#31919) harry3


harry3
őstag

Akiknek SONY telefonjuk van, azoktól kérdezném, hogy a beépített biztonsági mentéses alkalmazás, mindent elment, mint a Titanium Backup? Bár egy alkalmazással próbáltam ki csak, ott mindent elmentett, amit korábban csináltam, ez akkor mindegyiknél így lesz és a telefon újratelepítésénél minden adatot visszaállít?

(#31920) pepe091 válasza harry3 (#31919) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen.

(#31921) petipetya válasza harry3 (#31919) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igen, szó szerint így írja:

- rendszer alkalmazások adatai
- letöltött alkalmazások és adataik

"nincs rá lezsóidő"

(#31922) harry3 válasza petipetya (#31921) üzenetére


harry3
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek. Nem voltam benne biztos, így gondoltam jobb előtte megkérdezni, mint akkor szembesülni vele.

Másik kérdés: ha az alkalmazáskezelőben leállítok egy alkalmazást, akkor az addig nem indul el, amíg meg nem nyitom? Pl. a WhatsApp esetében nem fog magától elindulni egy idő után?

[ Szerkesztve ]

(#31923) Jacak válasza harry3 (#31922) üzenetére


Jacak
senior tag

Az attól függ,vannak-e olyan "funkciói",h. bizonyos események bekövetkeztekor újrainduljanak,pl. mobil adatforgalom bekapcsolása,új alkalmazás telepítése,v. eltávolítása,stb.,stb.

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#31924) harry3 válasza Jacak (#31923) üzenetére


harry3
őstag

Annyi kellene, hogy a hasonló folyamatosan futó alkalmazásokat este leállítanám vagy ha hosszabb ideig nem vagyok internetközelben, mert akkor úgy sem használom. Ha internethez csatlakozok, akkor nem lenne baj, ha elindul. Azért kérdezem, mert a Greenify tudja hibernálni, de ahhoz root szükséges, rootolni pedig nem szeretnék.

(#31925) Jacak válasza harry3 (#31924) üzenetére


Jacak
senior tag

Pedig rootolás nélkül nem fog menni.Míg nincs rendszergazdai jogod a telódon,addig csak felhasználói jogosultságod van.Az appok futását a teló feladatkezelője lövi ki alaphelyzetben,ebbe nem enged beleszólást.Pontosabban,leállíthatod ugyan,de újraindul az appok jó része,a már említett feltételek teljesülésekor,v. más esetekben.

[ Szerkesztve ]

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#31926) Viper26


Viper26
nagyúr

XLS szerkesztésre melyik lenne a legjobban bevált app?

Pixel 7 | FR955

(#31927) harry3 válasza Jacak (#31925) üzenetére


harry3
őstag

Akkor letesztelem inkább, ha nem fog működni, akkor marad a root, mert azzal elég sok energiát megspórolnék.
Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#31928) Richee11


Richee11
senior tag

Van olyan alkalmazás, ami a Pécsi buszok menetrendjét mutatja?

(#31929) Jacak válasza harry3 (#31927) üzenetére


Jacak
senior tag

Nincs mit,de tudod,nem is lenne ezzel a memóriakezeléssel semmi baj,ha jópár app nem olyan hulladékul lenne megírva,ahogy,és nem húzná úgy az aksit,meg a procit feleslegesen... :(

[ Szerkesztve ]

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#31930) Paladin1492 válasza Richee11 (#31928) üzenetére

Van igen.[link]

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#31931) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Üdv!
Még mindig a gyári sms küldő vs. Handcent sms dologgal vok bajban. Az alkalmazásinformációnál a gyári sms küldő alkalmazást csak kényszerített leállítással tudom leállítani. De csak 1 sms erejéig, mert a 2. sms-nél, amit kapok, már megint a gyári jelez. Hiába alapértelmezett a Handcent. Letiltás gomb inaktív, így max a TB-al tudnám letiltani. Az nem lenne problémás? Vagy letiltás után hiba nélkül vissza lehet állítani? Esetleg le is törölhetem a system/app-ból az Mms.apk-t? Mert amikor a második smst kapom és a gyári jelez, olyankor a Handcent nem és attól tartok, hogy nem fogom megkapni az smst.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#31932) Richee11 válasza Paladin1492 (#31930) üzenetére


Richee11
senior tag

Köszönöm szépen!! :)

(#31933) Jacak válasza tonyqa23 (#31931) üzenetére


Jacak
senior tag

Üdv.Ha használsz Tibit,akkor ezek szerint van root.Tibivel lemented a gyárit,majd eltávolíthatod(én így tettem),v. jegelheted,és működnie kell a Handcentnek.

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#31934) Tyer válasza tonyqa23 (#31931) üzenetére


Tyer
őstag

Elvielg be tudod állitani, hgoy a gyárinál kikapcsolod a jelzést.
Én régebben ugy cscináltam.

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#31935) tonyqa23 válasza Jacak (#31933) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Van root meg Tibi is. Csak én ezt a TB-t nem nagyon értem,hogy hogy tudom kimenteni az apk-t. Mert csináltam egy mentést, de az csinált egy "tar.gz" meg egy ".properties" fájlt. Ha system/app-ból kiszedem az mms.apk-t az nem jó ötlet?

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#31936) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Root nélkül hogy mentem át appjaim saját tartalmát régi telóról (Huawei G300, Android 2.3) újra (Nexus 4, 4.3)?

(#31937) air válasza Bone123 (#31936) üzenetére


air
nagyúr

Helium-mal.
Bocs, most látom, hogy 2.3 a forrás. A Helium-nak pedig 4.0 kell.
Akkor sehogy.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31938) air válasza Paladin1492 (#31930) üzenetére


air
nagyúr

Micsoda egy igénytelen fos. :O

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31939) Jacak válasza tonyqa23 (#31935) üzenetére


Jacak
senior tag

Miért akarod kiszedni?

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#31940) Bozek válasza tonyqa23 (#31935) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az .apk.gz fájlt kicsomagolod és meg is van hozzá az APK. :)

(#31941) tonyqa23 válasza Jacak (#31939) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Mert csak ezt a megoldást ismerem és eddig ez a féle bevált, ha valamit el akartam takarítani, akkor system/app könyvtárból kitörlöm. Csak azért nem mertem eddig, mert arra gondoltam,h a Handcent esetleg erre épül, vagy ezzel műxik rendesen.

(#31940) Bozek

Mivel lehet kicsomagolni?

Más tészta:
Nova Prime-ban kitöröltem egy játékot, ami egyébként egy mappában volt, viszont a mappából nem tünt el, csak ha kitöröltem az egész mappát és újraszerkesztettem a maradék játékokkal. Olyan szinten megbolondult ettől a kitörléstől, h beleégett az ikon képe a főképernyőbe is, csak egy restart oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#31942) harry3 válasza Jacak (#31929) üzenetére


harry3
őstag

Eddig nem indultak újra, remélem így is lesz. Hát igen, eléggé sok az olyan alkalmazás, amit ha bezárok ugyan úgy fut a háttérben. A WhatsApp pont olyan, ami folyamatosan szinkronizál, érthető, hogy minél hamarabb megérkezzenek az üzenetek. Nem tudom, hogy meg lehetne-e oldani, de pl. az Outlook-nál be lehet állítani hogy mettől meddig ne szinkronizáljon, ami szerintem hasznos, leginkább éjszaka.

(#31943) LonGleY válasza tonyqa23 (#31941) üzenetére


LonGleY
veterán

GZip, sima WinRAR pl.

(#31944) tonyqa23 válasza LonGleY (#31943) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Ok, köszi!

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#31945) FZsolt15


FZsolt15
aktív tag

A PlayerPro próba ideje után mi történik? Nekem csak kiírja, hogy lejárt de pont úgy használható.

(#31946) Jacak válasza tonyqa23 (#31941) üzenetére


Jacak
senior tag

...De azért írtam,h. ha Tibivel lemented,majd törlöd(nem a mentést,hanem magát a működő rendszeralkalmazást),akkor eltűnik az app apk-ja,data-mappája,és a dalvik-cache fájlja is,így minek bütykölni kitörléssel?Amúgy,a másik dolog az,h. az üzenetet(sms) adatbázisa ettől nem törlődik,a Handcent is azt használja természetesen.

(#31942)harry3:
-Nem indultak újra.Lehet,nem teljesült még erre vonatkozó feltétel.V. nem látsz minden futó,v. gyorsítótárazott folyamatot.A szinkronizáció meg éjjel... Nem 1xűbb repmódba rakni a telt?

[ Szerkesztve ]

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#31947) kovisoft válasza Viper26 (#31926) üzenetére


kovisoft
őstag

Talán a Kingsoft Office.

(#31948) Neck válasza kovisoft (#31947) üzenetére


Neck
veterán

És fizetősből?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#31949) Bozek válasza Neck (#31948) üzenetére


Bozek
nagyúr

Fizetősből én az OfficeSuite-ot használom, nekem bevált.

(#31950) spiritex


spiritex
veterán

Létezik olyan app, ami a betáplált címeket úgy rakja sorba, hogy a leggazdaságosabb legyen körbejárni őket pl. egy pizzafutárnak? Tehát ismeri az adott várost, az utcákat, a behajtani tilos táblákat, kötelező útirányokat, és ezek alapján megmondja a futárnak, hogy milyen sorrendben tudja a leggazdaságosabban bejárni a címeket? Ha nem androidra, akkor bármilyen más módon létezik erre megoldás?
Előre is köszi a futár ismerősöm nevében!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.