Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32601) LonGleY válasza Jazz (#32600) üzenetére


LonGleY
veterán

Vegyél egy 500 forintos USB-s kátyaolvasót és PC-n tesztelj! Attól még mert Android, nem muszáj mindent azon összebohóckodni...

[ Szerkesztve ]

(#32602) Jazz válasza LonGleY (#32601) üzenetére


Jazz
veterán

32591

Nyilván meg van az oka hogy miért így kell. PC-re még 500Ft-os usb átalakító sem kell. Telefon Usb ráköt, és mint USB meghajtó teszteled, azt csinálsz vele amit akarsz. Még a belső SD-vel is ugyan ezt eltudod játszani ha akarod....

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#32603) LonGleY válasza Jazz (#32602) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha nem a telefonod által esetleg visszafogott sebességet, hanem tisztán a kártya tulajdonságait szeretnéd abajgatni, akkor nem jó az USB mód, legalábbis én nem így csinálnám. Nálam van különbség az USB mód és a rendes kártyaolvasós módszert közt, de ezt biztos a telefon típusa is válogatja.

PC-n meg adottak a CrystalDiskMark, HD Tune Pro stb. szoftverek.

[ Szerkesztve ]

(#32604) Bozek válasza petipetya (#32597) üzenetére


Bozek
nagyúr

Xperia V-n se elég, ha hosszan nyomom. Szóval érdekes.

(#32605) Jazz válasza LonGleY (#32603) üzenetére


Jazz
veterán

Igen, PC-n adottak. Én android-ra keresek (a linkelt okok kapcsán).

free your mind

(#32606) LonGleY válasza Jazz (#32605) üzenetére


LonGleY
veterán

Linket láttam, okot nem, de te tudod. Én nem bíznék ilyen téren Android megoldásban. Ha a mobilitás a cél, akkor pedig érdekes lenne órákig futtatni egy ilyen tesztet a kedves eladó jelenlétében. :]

[ Szerkesztve ]

(#32607) handrash válasza air (#32588) üzenetére


handrash
őstag

Értem köszönöm.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#32608) gipsztigris válasza fdisk (#32598) üzenetére


gipsztigris
addikt

A cerberust nem használtam, az Avast a család összes gépén fent van és még a Galaxy Minin sem érezni, hogy fogná.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#32609) Jazz válasza air (#32588) üzenetére


Jazz
veterán

Nem akartam belemenni, de legyen.:
Ugye fel-fel ébred a telelefon (nem csak a proci, a kijelző is bekapcsol).
Másik sd-karival nem csinálja. (most gondolhatnád, azért mert az üres)
Formázott-al is ugyan úgy be-be kapcsol.
USB módban nem ébred fel (értelemszerűen, mivel le van választva telóról). (már 4 órája fut a full sector teszt, és semmi ébredés (se hiba))
Na ilyenkor mi van. Egyértelmű hogy az sd-karival nem stimmel valami. Még ha a memória egységek hibátlanok is.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#32610) LonGleY válasza Jazz (#32609) üzenetére


LonGleY
veterán

Vagy a telefonoddal.
Vagy valamelyik programoddal.

[ Szerkesztve ]

(#32611) Jazz válasza LonGleY (#32610) üzenetére


Jazz
veterán

Mondom: "Másik sd-karival nem csinálja." Te el is olvasod azt amit írok?:) Na ezért nem akartam belemenni.
...100% hogy a memóriával. Nincs "vagy". Hát nem egyértelmű? De hagyjuk, teljesen lényegtelen...

free your mind

(#32612) Logeeen válasza Jazz (#32609) üzenetére


Logeeen
senior tag

Újraparticionálni próbáltad a kártyát?

#Xiaomi 13T#

(#32613) Jazz válasza Logeeen (#32612) üzenetére


Jazz
veterán

Persze, de semmi változás. Lehet azt még kipróbálom hogy több részre partícionálom, átrakom ntfs-re, ext3-ra, majd vissza teljes FAT32 single partícióra....hátha.
Írás/olvasás ügyileg hibátlan amúgy. Csak néha "eldobódik". Mindegy, 32Gb-os pendrive-nak még tökéletes lesz.:)

De ezek után nem tudom milyen márkát merjek venni, és honnan. Ennyi erővel minden zsákbamacska.

(#32610) LonGleY: Persze hogy felébred a teló, ha "az sd kari hibás, lehet hogy újra kell formáznia", csak nem jut el eddig a pontig, mert visszatalál.
Egy CL10-es esetén meg egy 32Gb-os teszt nincs egy óra.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#32614) LonGleY válasza Jazz (#32613) üzenetére


LonGleY
veterán

Szimpla CL4-es, vagy ha sokat másolsz, CL10-es Kingston-t. Nem kell bonyolítani. Kifogtál egy rosszat, de erre kis esélyed lesz legközelebb.

(#32615) ERPY: A lényeg a használati érték a CL választásakor - nameg az ár. A 10-es pl. nincs kis fájlokra minősítve, így gyorsabb lehet a 4-es vagy 6-os, ha apró állományokkal kell dolgoznia (pl. millió fájlos térkép adatbázis, játékok). Normál vagy nagyobb fájlok esetében a 10-es szuperál jobban, de egy telefonban nem igazán érezni a különbséget. Ha nem másolsz rá naponta gigákat, akkor gyakorlatilag lényegtelen, hogy milyen sebességű kártyán csücsülnek a zenéid. A márka meg ízlés kérdése, az olvasottak és személyesen tapasztaltak alapján a Kingston-t inkább a telefonok, míg a SanDisk-et a fényképezőgépek szeretik jobban.

[ Szerkesztve ]

(#32615) ERPY válasza LonGleY (#32614) üzenetére


ERPY
őstag

Írd élesbe, hátha más is tanulhat belőle.

(#32616) basaja válasza tomi0816 (#32590) üzenetére


basaja
senior tag

X.-plore ... Szvsz ;-)

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#32617) Jacak válasza tomi0816 (#32590) üzenetére


Jacak
senior tag

Én is az X-plore-ra voksolok.FTP-t is tud,LAN-t is,és Picasa-ra is tud feltolni 'elvileg',plusz 2 oldalas,mint a Total Commander,és saját kép-,videolejátszó funkciója is van.

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#32618) Jazz válasza LonGleY (#32614) üzenetére


Jazz
veterán

Android nem látja ext-et. Ez milyen már.... Normális?
Ráadásul telón belül le se lehet formázni (auto fat32-re formázna gondolom).
Wtf?

"Kifogtál egy rosszat, de erre kis esélyed lesz legközelebb."
Én inkább a tutira mennék, mint hogy összekulcsolt kézzel reménykedjek, hogy a következő sandisk nem adja meg magát...

Számomra csak CL6 játszik. (CL10 nem a kis file-okra nincs minősítve, hanem a töredezett partícióra történő írásra. De a gyakorlatban, a telefon külső sd-jén (ami szinte pendrive-ként funkcionál), ilyen állapot nincs. Mindig töredezett. CL10 marketing fogás (hazugság). Akkor lenne korrekt az a 10, ha ugyan azok a feltételek vonatkoznának rá íráskor mint a többi class-ra. De ezek legyártása nyilván többe került volna. Így kitaláltak valamit, ami jól is hangzik, fél igazság, és még el is lehet adni, és fejleszteni se kellett nagyon a gyártósoron. Ezért több pénzt biztos nem adok, és felesleges is. Aki gyakran másol nagy file-okat, annak jobb a CL10 (addig amíg nem lesz széttöredezve a partíció).

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#32619) Jacak válasza Jazz (#32618) üzenetére


Jacak
senior tag

"Android nem látja ext-et. Ez milyen már.... Normális?"
Igen.

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#32620) LonGleY válasza Jazz (#32618) üzenetére


LonGleY
veterán

Igen, FAT32-t formáz az Android alapból. Akkor miért akarsz mást? Különben hogy gondoltad, miként működne USB-módban Windows-on egy Linux-os partícióval? Gondolkodjaaaaamaaaaa...

---

Nem véletlen adnak garanciát a termékekre... a memóriákra pedig legtöbbször 5-10 évet. Szerintem menj rá a Kingston-ra, pár napon belül indok nélkül is visszaviheted, ha boltban vagy webshopon veszed.

[ Szerkesztve ]

(#32621) Jim74


Jim74
nagyúr

Erre esetleg valaki? :R

(#32622) pepe091 válasza Jim74 (#32599) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Az első teljesen stock ROM-on szerintem nem kivitelezhető. A másodikra a Power Toggles-t ajánlom, én is ezt használom, 100%-ban testreszabható.

(#32623) Jim74 válasza pepe091 (#32622) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. :R

(#32624) Jazz válasza LonGleY (#32620) üzenetére


Jazz
veterán

Téééé, nem hogy működne, de működik is...!
Usb módban a windows látja az ext-et, hybrid forma. Tanuljááááál. És mivel az Androidnak több köze van a linuxhoz mint a windowsnak, illdomos lenne hogy az is láthassa....:DDD

free your mind

(#32625) Bozek válasza Jazz (#32624) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az biztos, hogy adattárolási módban nem látja. Esetleg MTP-nél igen, mivel úgy a belső memóriát is észleli, ami elvileg ext partíció.

[ Szerkesztve ]

(#32626) LonGleY válasza Jazz (#32624) üzenetére


LonGleY
veterán

A pendrive-okat (memóriakártyákat stb.) Linux alól is FAT32-re szokás formázni, ha mégis EXT, akkor csak a 2-es variánsra. A 3-astól kezdve ugyanis naplózik, ami a flash technológiának megterhelő. Ezért nem szabad NTFS-re sem konvertálni őket - kivéve egyes esetekben, ha valami bootolható lemezt készítesz, vagy muszáj meglépned a 4 GB-os fájlméret-korlátot.

Az exFAT-ot (már ha erre gondoltál hibrid alatt) a Google-fiúktól kérvényezd, hátha bedobják a támogatásba. :]

[ Szerkesztve ]

(#32627) LonGleY válasza LonGleY (#32626) üzenetére


LonGleY
veterán

Annyit korrigálnék a 4 GB-os dolgon, hogy pont arra lenne való az exFAT. De az egy MS fájlrendszer, szóval már csak ezért sem állja meg a helyét a több-köze-van-a-linuxhoz kijelentésed.

(#32628) madrac válasza zhata (#32556) üzenetére


madrac
őstag

Használtam pár napig, de úgy néz ki, hogy ez volt az ami lassította a telómat. Azóta áttértem TrustGo-ra, aminek nincs ilyen problémája, és nagyon jókat olvastam erről is. Antitheft részére még nem jöttem rá hogy kell használni..
Érdemes összehasonlító tesztet is nézni róluk: Best Free Antivirus App for Android

(#32629) LonGleY


LonGleY
veterán

Tudtok olyan appot, ami kiírja a beállított programok árait (esetleg forintban)? Gyakorlatilag App Sales alternatíva kéne az App Watcher mellé, mert az sajnos nem ír árakat. Értesítés nem is kell, csak frissíthető lista.

(#32630) janakbacsi


janakbacsi
őstag

van értelme pl. egy advance task manager program használatának az androidos kütyükön?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#32631) tskó válasza Jazz (#32618) üzenetére


tskó
tag

Ha nincs benne a kernelben az ext2 támogatás akkor nem látja, ha nagyon kell cserélj kernelt vagy keress a kerneledhez ext2 modult, beirod az init.d-be hogy töltse be boot-kor és látni fogja.

(#32632) tskó válasza adise (#32405) üzenetére


tskó
tag

vnc vagy remodterdp

(#32633) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!
Call Meter 3G-ben kellene egy kis segítség!
Van arra valamilyen megoldás hogy ha sms-t írok ékezettel (természetesen a 160 karakteren belül)akkor ne számolja több SMS-nek hanem csak 1-nek?
Köszönöm a válaszokat előre is! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#32634) basaja válasza keke69 (#32633) üzenetére


basaja
senior tag

Esetleg ha Handcent SMS appot használod, akkor nem kell a Call Meterben kurkászni...

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#32635) air válasza janakbacsi (#32630) üzenetére


air
nagyúr

2.2 óta nincs.

( #32633 ) keke69

A kérdésnek semmi köze a Call Meterhez. Ha az üzenet csak 2 smsbe fér bele, és ezért a rendszer így küldi el, akkor a Call Meter kettőt fog számolni. Ez így van jól.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#32636) keke69 válasza air (#32635) üzenetére


keke69
őstag

Éppen ez a gond hogy simán beleférne 1 sms-be mivel nem hogy 160 karakter hanem mondjuk csak 50 de ékezetes betűket használok és így 2 sms ként számolja ha ugyan ezt az sms-t elküldöm ékezetek nélkül akkor csak 1 sms-nek számolja!
A rendszer csak 1-nek számolja(mikor ímegírom az sms küldésnél csak 1-nak írja) a Call Meter 3G számolja 2-nek!

basaja :ezen a problémán kívül semmi bajom ezzel a programmal és tud mindent egyben számolni így inkább maradnék is mellette ezt az egy problémáját szeretném inkább orvosolni!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#32637) air válasza keke69 (#32636) üzenetére


air
nagyúr

Hidd el, amit a Call Meter 2-nek számol az 2! A rendszer egynek mutatja, de ettől függetlenül lehet, hogy 2, 3 vagy akár még több üzenetben kerül továbbításra a szöveg. A mostani telefonok már összeillesztik, és egynek mutatják a több szegmentben elküldött üzeneteket.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#32638) petipetya válasza Bozek (#32604) üzenetére


petipetya
nagyúr

Újra megnéztem, biztos ami biztos alapon. :)

Home gomb hosszanti nyomása hozzá be a Google Now + kereső párost, míg a home gomb dupla bökése az utoljára használt alkalmazások listáját.

"nincs rá lezsóidő"

(#32639) air válasza petipetya (#32638) üzenetére


air
nagyúr

A Home gomb hosszú nyomása alapértelmezetten a recent apps-t hozza be ICS óta, hacsak nem állítasz be valami mást custom launcherben.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#32640) keke69 válasza air (#32637) üzenetére


keke69
őstag

Okés,igazad van,de akkor még mindég nem értem ha 160 karakter 1 SMS akkor hogyan létezhet az állításod!
Nem vonom kétségbe a tudásodat csak nem értem akkor miért van!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#32641) darvinya válasza air (#32639) üzenetére


darvinya
titán

:(

Ez csak Sony-nál van így 2012-es modelleknél.

(#32640) keke69

160 karakter az csak ékezet nélkül! van.
Egyes ékezetek pl: űő 4 karakternek minősül küldéskor.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#32642) petipetya válasza air (#32639) üzenetére


petipetya
nagyúr

Vitatkozz csak, de az Xperia S esetén gyári rom alatt az érvényes, amit én mondtam.

"nincs rá lezsóidő"

(#32643) keke69 válasza darvinya (#32641) üzenetére


keke69
őstag

Hát az fasza!Most nem lettem boldog!
Köszi!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#32644) air válasza petipetya (#32642) üzenetére


air
nagyúr

Én ugyan nem vitatkozom senkivel. Sőt, inkább úgy látom te és darvinya állítotok ellenkező dolgokat.
Szerinte csak a 2012-es Sonyknál - ami egyébként neked is van - jön elő a home hosszú nyomására a recent apps.
Szerinted pedig a Google Now jön elő. Akkor ki vitatkozik kivel? :P

(#32641) darvinya
Kollégám Samsungján, gyári ICS-vel szintén a recent apps jön elő a fizikai home gomb hosszú nyomására. :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#32645) darvinya válasza air (#32644) üzenetére


darvinya
titán

Igen ICS ott van, de JB-n már nem.

De pl: P JB-n recent apps van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#32646) tomy86 válasza keke69 (#32636) üzenetére


tomy86
addikt

"A rendszer csak 1-nek számolja(mikor ímegírom az sms küldésnél csak 1-nak írja) a Call Meter 3G számolja 2-nek!"
Viszont a szolgáltatód is kettőnek számolja. Majd nézd meg a számlát, azon annyi sms lesz, mint a call meterben. Egyébként ez nem új dolog. Már régóta nem fér 160 karakter egy sms-be, ha az speciális karaktereket tartalmaz (á,ő,ű,ú,í). Hivatalos info erről (igaz, hogy telenoros, de ez nem szolgáltató függő).

[ Szerkesztve ]

(#32647) petipetya válasza darvinya (#32645) üzenetére


petipetya
nagyúr

air és darvinya, levideóztam a dolgot: youtube

Más történet, hogy gépen ritkán dolgozom, és valamit profilokkal kapcsolatos dolgot kérdezett youtube. Kattintgattam arra, amit logikusnak láttam, erre két külön profilra szedte a youtube fiókomat: xy és xy@gmail.com. Addig kattintgattam, amíg sikerült megint összekapcsolni a kettőt.

Viszont Google+ profilból még mindig kettő van, a normális xy@gmail.com és egy xy külön. Ezt az xy-t külön törölni nem tudom, mert akkor az egész Google+ profilom elúszik. Hogy ez mi a nyavaja és mit tudok kezdeni vele, arra még nem jöttem rá. :D

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#32648) keke69 válasza tomy86 (#32646) üzenetére


keke69
őstag

Akkor jól átvertek,mert előbb hívtam és a csajszi azt mondta,hogy a 160 karakter ékezettel együtt van!
Vagy fogalma sincs róla!Ez is elképzelhető mert megszámolta mennyit küldtem annyit mint a Call Meter is mutat de ő meg azt mondja nem lát benne duplát.

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#32649) San398 válasza keke69 (#32648) üzenetére


San398
őstag

Minden úgy van ahogy tomy86 leírta.(Ez az unicode karakteres sms már 10 éves tehát nem új dolog)A speciális karaktereket ha beütöm sms-nél akkor rögtön leesik a karakterszám 160-ról 70-re jelezve hogy az a karakter több helyet foglal küldésnél. A következő speciális karakternél már nem csökken a karakterszám. (Lenovo P770)

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.