Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29851) LonGleY


LonGleY
veterán

IP-kamera jellegű videojel továbbításra mit ajánlanátok? Esetleg IP Webcam?

Asztali programként, nézegetőnek a WebCamXP-re gondoltam. A leírás szerinti VLC sem rossz ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#29852) Orionk válasza LonGleY (#29845) üzenetére


Orionk
senior tag

köszi, ha továbbra is fennáll a probléma, akkor jelentkezem.

Egy másik kérdésem lenne, hogy tudnátok-e ajánlani valami jó offline térképet ?

2 nap múlva utazunk nyaralni és megfordulunk Szerbiában, Boszniában, Horvátországban és Montenegróban is.

Olyan térképet keresnék, amiben a fenti országok megvannak és nem igényel online internetet. A Sygic-et próbáltam pár hónapja, de az Szerbiában nem tartalmazta az utakat.

Esetleg valami offline Google Map ?

köszi

(#29853) LonGleY válasza Orionk (#29852) üzenetére


LonGleY
veterán

Az OsmAnd jó erre. Az ingyenes verzióban már 10 különböző letöltés is kijelölhető, nem csak 3 (a különbség annyi, hogy ha törölsz valamit, akkor nem pakolhatsz a helyére mást, konkrétan 10 letöltési lehetőséged van egy telepítésnél - legalábbis most ezt így értelmeztem). Ebből egy a World basemap, egy a hang, és akkor még 8 országnyi offline adatot leszedhetsz mellé. A magyarországi térképből kétféle is akad (nem tudom mi köztük a különbség), és a szerb utakkal sincs gondja. A Wikipédia anyagokat nem kezeli egyedül, csak a + verzió. Mondjuk azt valahogy sosem tudtam előhúzni a fizetősben sem.

A Nokia navit én is visszasírom (E52). Az olyan szinten perfekt volt, hanggal együtt, hogy ki kellett iktatni...

[ Szerkesztve ]

(#29854) LonGleY válasza LonGleY (#29853) üzenetére


LonGleY
veterán

Közben megnéztem, a horvát térképből is kettő van, a különbség pedig úgy néz ki, hogy az egyik inkább túrista-jellegű térkép.

(#29855) Orionk válasza LonGleY (#29853) üzenetére


Orionk
senior tag

köszi, ezt mindjárt kipróbálom.

Offline Google Mapról hallottál már ?, létezik ?, mert ott megvan minden. :)

(#29856) LonGleY válasza Orionk (#29855) üzenetére


LonGleY
veterán

Külön ilyen program nincs. A hivatalos Maps-ben lehetett lementeni bizonyos kijelölt részeket (MO-on is, csak kicsit nehézkesebb), de nálam az sosem működött normálisan (homályosak voltak a letöltött részek, mikor offline-ban használtam volna őket), navigációt meg végképp nem érsz el olyankor. A 7.x verzióval még nem próbáltam, ez mennyit finomodott... konkrétan most meg sem találom az appon belül az offline részek letöltési lehetőségét, szerintem már eltávolították belőle ezt. Esetleg egy olcsó, roamingos netelérés? Mostanában javulgat a helyzet ebből a szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#29857) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Energiagazdálkodásra milyen programokat ajánlotok??! :) greenify van

halahala

(#29858) Pszihonaranc válasza xenom0rph (#29857) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Egyértelműen juice defender :K

(#29859) Orionk válasza LonGleY (#29856) üzenetére


Orionk
senior tag

Drága a roaming net.
A Vodafonnál most valami olyat ajánlottak, hogy napi 900 forint és ezért kapok napi 200 megabájtot, meg nem emlékszem már, hogy mennyi kedvezményes percet.

Én drágának találtam, inkább majd néha lesem az ingyen wifit. :)

A két horvát térkép közül hogyan látod, hogy melyik a tursita és melyik nem ?

Ahogyan te is mondtad letöltött magának valamit és 9 ingyenes maradt meg.
Most lehúzom, szerbiát, boszniát, horvátokat, montenegrót és még 5 marad.

Húú remélem jó lesz. Ha jó lesz, akkor nagyot segítettél. :)

(#29860) xenom0rph válasza Pszihonaranc (#29858) üzenetére


xenom0rph
őstag

Meglesem, még valami?

halahala

(#29861) Logeeen


Logeeen
senior tag

Erre valaki valamit? :U

#Xiaomi 13T#

(#29862) FZsolt15 válasza Logeeen (#29861) üzenetére


FZsolt15
aktív tag

Valószínű, hogy fog menni. Elég ha bemásolod a system\app mappába az apk. fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#29863) Logeeen válasza FZsolt15 (#29862) üzenetére


Logeeen
senior tag

Én is erre gondoltam... Köszi :)

#Xiaomi 13T#

(#29864) Jacak válasza Logeeen (#29812) üzenetére


Jacak
senior tag

Én arra tippelnék,h. nem megy CM-mel.

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#29865) air válasza xenom0rph (#29857) üzenetére


air
nagyúr

Energiagazdálkodásra nem plusz alkalmazást kell használni. Hanem a felesleges vackokat kell kihajítani, és értelmesen megválogatni a használta appokat. Esetleg Greenify, de azon kívül nem nagyon van más használható. Juice defender és társait inkább felejtsd el!

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#29866) fdisk


fdisk
őstag

A TB-ben van olyan funkció, h dalvik integrálása a romba.
Ez mire való, és miért jó?
Vannak veszélyei az integrálásnak?

És mondjatok már pár rendszer alkalmazást, amik teljesen feleslegesen futnak a rendszerbe , és kockázat nélkül lehet fagyasztani.(jb 4.1.2)

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#29867) Jacak válasza air (#29865) üzenetére


Jacak
senior tag

...Nem akartam belevauzni,de:
+1.
Ez az én véleményem is.
...Ja,és sztem meg:
-Csoda-appok nincsenek,amik titokzatos módon energiát képesek megspórolni... :)

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#29868) Logeeen válasza Jacak (#29864) üzenetére


Logeeen
senior tag

Egy próbát megér.
Valaki nem tudná nekem kiszedni a romból és feltölteni valahova egy samsung stock JB zenelejátszóját?

#Xiaomi 13T#

(#29869) batai15


batai15
félisten

Van értelme ezeknek a ram felszabadító appoknak ? Elvileg a droid dinamikusan kezeli de ma elfogyott és csak reboot segített. Na de így sose fogok jó uptime-ot elérni.

(#29870) Jacak válasza Logeeen (#29868) üzenetére


Jacak
senior tag

Végülis,ja.
(#29869) batai15:
-Sztem meg nem is annyira lényeges a hosszú uptime,max. még(ha van root) azt csinálhatod,h. relatíve sürübben újraindítod az UI-t,ettől az üzemidő-számláló nem fog újraindulni,de kipucolod a memóriát vele.

[ Szerkesztve ]

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#29871) air válasza batai15 (#29869) üzenetére


air
nagyúr

Nincs. Ha egy alkalmazás beakad, zárd be az alkalmazáskezelőben! Ha többször is eljátssza, és/vagy bedönti a rendszert, dobd ki, és keress alternatívát!
A task killer appok semmit sem érnek.
Uptime? Kit izgat? Ez telefon, nem szerver.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#29872) Deck válasza air (#29871) üzenetére


Deck
titán

+1

PS5

(#29873) LonGleY válasza Orionk (#29859) üzenetére


LonGleY
veterán

A két extra térkép ott van egy külön szekcióban, nem téveszted össze a szokásos Europe-osokkal.

Tuti jó amúgy, megnyugodhatsz. Nem olyan gyors és szép, mint a Google Maps, de legalább működik.

(#29874) spiritex


spiritex
veterán

Mivel többen is dicsértétek a Smart Keyboard-ot így feltettem. Van még mit javítani rajta, de tényleg jó. Pl.nem mindig rakja ki a pontot a dupla szóközre, nem minden befejezetlen szó után megnyomott szóközt cserél fel a vesszővel, egy ajánlott szóba való törlés után már nem ad tippeket, meg a lenyomott vessző után nem rak szóközt. Egyelőre ezeket találtam. Nem tudnám egyértelműen kijelenteni, hogy ez a jobb vagy a SwiftKey, mert mindkettőnek vannak hianyosságai, de nem bánom, hogy kipróbáltam a Smart-ot!
Olyan beallitása nincs, hogy ha vesszővel fejeztetek be egy szót, akkor rakjon utána egy szóközt?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29875) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!
Windowsos launchert tudtok mondani? Rendes start menüvel meg minden... Köszi! :)

Üdv. Johnny

(#29876) LonGleY válasza spiritex (#29874) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem tudom, ezeket az automata hülyeségeket az elsők közt tiltottam. Meg tudom nyomni a shift, pont és vessző gombokat magam is, amikor kellenek...

[ Szerkesztve ]

(#29877) megint én


megint én
őstag

Hali!
Lenne egy kicsikét összetettebb kérdésem.
Tudtok-e olyan progiról, ami szinkronizálja az összes létező módon a névjegyeket, beleértve a FB, a telszámok, a Skype, egyszóval minden ami csak lehet! És ha van ilyen, akkor esetleg még backupot csinál dropboxra, és szinkronizál Gmaillal. :U :U :U Nem tudom sok-e ez így egyszerre, de ha nagy részét tudná valamelyik progi, akkor már érdemes lenne kipróbálnom.

(Azért kéne, mert már sokadik ROM csere, és most teló csere után mindig szanaszét dobálja a névjegyeket, a legrosszabb esetekben úgy, hogy a már meglévő FBhez írok egy számot, és utána vesz egy céges telót is az illető, amit csak hozzádobok... Na onnantól már kibogozhatatlan néha.)

[ Szerkesztve ]

(#29878) spiritex válasza LonGleY (#29876) üzenetére


spiritex
veterán

Én is meg tudnám, de rengeteg leütést lehet ezekkel a "hülyeségekkel" megspórolni. Ha már Smart, azaz okos billentyűzetet használ az ember, akkor legyen már minél gyorsabb a gépelés..

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29879) megint én válasza megint én (#29877) üzenetére


megint én
őstag

Lejárt a szerkidő...

(IMG:https://lh4.ggpht.com/xA9eHnPm2B9mJKEjrzt3og0-TmxPx6jRNN47DWZxrG-KrA0Mq55B9TSgemHbPNOeNudU=h900-rw)(/IMG)

Ami még k.vára nagyon fontos, hogy amikor előjön a contacts, akkor ne a "régi" billentyűzet jöjjön ki, hanem a teljes bill. Mert a mostani ROMban ez a contact+ van, és nem lehet betűkre váltani, egyszerüen nincs rá lehetőség, és így nagyon nehéz keresni.

[ Szerkesztve ]

(#29880) LonGleY válasza megint én (#29877) üzenetére


LonGleY
veterán

Amikor felrakod a friss rendszert, beállítod a FB-ot, Skype-ot, azután add meg a gmail accod. Ilyenkor a leszinkronizált névjegyek már tartalmazni fogják a linkeléseket. Ha mégsem, akkor az előzőleg Super Backup-al készített névjegyek mentést állítsd vissza. Így az eredeti állapotnak kellene helyreállnia. Saját felhőbe és Dropboxba szinkronizáló appot a többiek biztos tudnak (csak szükség van-e rájuk?).

(#29881) megint én válasza LonGleY (#29880) üzenetére


megint én
őstag

A FBvel már csak az a baj, hogy ha egyszer felrakom, akkor vagy folyton szinkrózik, vagy nem tudja szinkrózni a névjegyeket. És lehet, hogy én vagyok finnyás, de nagyon idegesít, amikor folyton fut a háttérben amikor semmi szükség nincs rá, ráadásul mindig értesít, ha írnak, meg ha posztolnak a falamra, stb...

(#29882) LonGleY válasza megint én (#29881) üzenetére


LonGleY
veterán

A FB kontaktok pótolhatók Ubersync-el. Csak az nem tudja a telefonszámaikat kipakolni, de a nevek és kisképek összevethetők a gmailes címtáraddal.

(#29883) megint én válasza LonGleY (#29882) üzenetére


megint én
őstag

Köszi!
:R
Kipróbálom, de talán maradok a sima FBnél.

Más... a billentyűzetet mé nem tudom előhozni?
Most egy Lenovo p780am van, és "sajna" nem gyári ROM van rajta, hanem valami Apexra épült leves, és ha jól vettem észre, akkor contact+ van rajta, és nem tudok tallózni a névjegyek között. Ez valami íííszonyat zavaró.

(#29884) megint én válasza megint én (#29883) üzenetére


megint én
őstag

Hoppá, user off! Van full keyboard! :B

(#29885) atillaahun


atillaahun
veterán

Csak félig Android-os kérdés ugyan, de gondolom ti sem találtatok még olyan programot vagy módszert, amivel PC-n le lehet játszani (stream-elni) a teló SD-jén ES Explorer-rel megosztott videót, zenét?
Meg tudom indokolni, de nincs kedvem, így ha lehet ne kérdezzétek meg mi a pöcsnek ez neked... :N

Másik kérdésem képernyő kapcsolgatós proxy-hoz: olyan app-al találkoztatok ami automatán jól állítja a rezgő módot, ha letakarom a proxy-t? Csak mert amit most használok a Smart Screen Off Pro általában teszi a dolgát rendesen, de ez a funkció nem működ benne. :(((

[ Szerkesztve ]

(#29886) spiritex válasza atillaahun (#29885) üzenetére


spiritex
veterán

Még nem próbáltam, de az [Airdroid] képes rá szerintem.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29887) TomWexX


TomWexX
addikt

Üdv.
Tudnátok ajánlani alternatívát a 3g watchdog helyett? (aminek van jól kinéző widgetje) Nem lenne vele bajom, csak a wakelock detector szerint nagyon sokat ébresztgeti a telót. A gyári számláló nem játszik, mert egyrészt nincs hozzá widget, másrészt a JB frissítés hazavágta és össze-vissza számlál.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#29888) atillaahun válasza spiritex (#29886) üzenetére


atillaahun
veterán

Most vagy én nem értem vagy te. Nem Android végen van gondom hanem a PC-n. A megosztás ES-el is megtörtént, és elérhető az SD tartalma PC-n, csak lejátszani nem tudok semmit, mert másolni akar először.

(#29889) domerator válasza TomWexX (#29887) üzenetére


domerator
veterán

Nem kötözködés, de a shot szerint min. 4 másik cucc is többször rugdalja a rendszert mint a watchdog... :F

(élen a nyomorult, agyonsztárolt krómmal) :((

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#29890) #16695808 válasza TomWexX (#29887) üzenetére


#16695808
törölt tag

My data manager, jó és pontos

(#29891) kalapacsolok válasza kalapacsolok (#29815) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Még egy kérdés: gyakran fotózok 1 helyszínen különféle dolgokat, később viszont ezek azonosítása problémákba ütközhet. GPS-pozíció nem segít, valami megjegyzést szeretnék a fotóhoz hozzáfűzni - akár egy kis hangfájl, akár egy kis jegyzet... Galaxy Note 2-m van. Ezen van olyan, hogy ceruzával írok a fotóhoz - és elmenti, viszont ilyenkor új képet kreál és sokkal kisebb méretben menti el a képet, tehát rossz...

Lehetséges a fotókhoz másféleképp vmi infót csatolni, amit később meg tudok nézni?

(#29892) Rimuru válasza atillaahun (#29888) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha már megjelenik a gépeden akkor egyszer le is töltötted. Amúgy FTP-t használsz? Van annak is topicja.

Vigyázat, csalok!

(#29893) TomWexX válasza domerator (#29889) üzenetére


TomWexX
addikt

Tudom hogy van más is, de míg a chrome 13s-ig pörgeti a procit, addig a 3g watchdog majdnem 4 percig. Mellesleg kipróbáltam az összes böngészőt, de én akkor is a chrome-ot használom. ;) (majd lefagyasztom greenefy-vel)

fjani1981: Köszi, kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#29894) aizen92 válasza TomWexX (#29887) üzenetére


aizen92
addikt

ez milyen program?

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#29895) TomWexX válasza aizen92 (#29894) üzenetére


TomWexX
addikt

Melyik? Amiről a screenshot készült? Az a wakelock detector.
(A 3g watchdog pedig mobilnet számláló)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#29896) S e t h válasza aizen92 (#29894) üzenetére


S e t h
nagyúr

wakelock detector

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#29897) freemanone válasza atillaahun (#29885) üzenetére


freemanone
őstag

Ez az app kifejezetten erre a célra szolgál: [link]
Vagy a másik megoldás a chromecast kütyü berendelése. Igaz nem a PC játtszaná le, hanem a HDMI bemenettel rendelkező eszköz, de elég hasonló ahoz amit szeretnél. Mondjuk nem tudom, hogy itthon elérhető-e már.

[ Szerkesztve ]

(#29898) aizen92 válasza TomWexX (#29895) üzenetére


aizen92
addikt

köszönöm mindkettőtöknek! :R

hasznos progi! 800as ébresztés: K9mail :D valami át kell kalibrálni rajta ezek szerint

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#29899) air válasza #16695808 (#29890) üzenetére


air
nagyúr

Az valóban nem ébreszti fel sokszor a rendszer. Folyamatosan ébren tartja. :P

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#29900) atillaahun válasza Rimuru (#29892) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem.
Itt most egy egyszerű helyi hálózati megosztásról van szó. PC-k tartalmát egyszerűen meg lehet osztani LAN-on és filmet nézni pl. egy másik otthoni gépről. A telefon SD-je is ugyanígy meg van osztva LAN-on csak itt a windóz nem akarja egyből lejátszani a videót (stream-elni), hanem előbb másolna.
Ezt nem tudom, hogy most PC-n kell csak rá egy másik célprogram, vagy eleve az android-os ES Explorer általi megosztást nem tudja kezelni ilyen formán a windóz.

Az FTP topic egyébként elég kihaltnak tűnik. :(

(#29897) freemanone
Ránézek, köszi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.