Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) Jacak válasza 0xmilan (#30645) üzenetére


Jacak
senior tag

Előre sehonnan se fogod tudni.De mint azt mások is írták,vissza lehet alakítani felhasználói alkalmazássá.Utána nyomsz a Link2sd-ben egy gyors újraindítást(csak a felhasználói felületet indítja újra),és elvileg müxik az app.
"hiszen root jogot sem kér"
Dehogynem.

[ Szerkesztve ]

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#30652) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdv

Kellene egy olyan napló alk. amibe 1-10 oldalnyi word doksit alkalmanként, be tudok másolni , és szinkronizálni is tudom legjobb a guglival lenne köszi

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#30653) Victoryus94 válasza LonGleY (#30622) üzenetére


Victoryus94
őstag

Elnézést, hogy hozzá szólok, de ha jól tudom, ez az UI-n múlik.
Az én wayteQ tabomba lehet állítani az UI-t tabletra, és nexus-ra. Újraindítás után észrevehető a különbség.
Egyébként függhet a DPI-től, vagy az Android verziotól is.

[ Szerkesztve ]

(#30654) Victoryus94 válasza gyuszmó (#30652) üzenetére


Victoryus94
őstag

Google drive?

(#30655) tomy86 válasza 0xmilan (#30649) üzenetére


tomy86
addikt

Itt nyomsz rá hosszan:

De lehet, hogy tényleg csak a pro tudja.

[ Szerkesztve ]

(#30656) Victoryus94 válasza tomy86 (#30655) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nem tudom, hogy pro kell-e hozzá, de a root biztosan.
Én erre más alkalmazást használtam, de sajnos már nem emlékszem a nevére.

(#30657) tomy86 válasza Victoryus94 (#30656) üzenetére


tomy86
addikt

Root nélkül, hogy csinálsz rendszeralkalmazást egy letöltött progiból? :F

(#30658) 0xmilan válasza Jacak (#30651) üzenetére


0xmilan
addikt

Link2SD-vel már a 2. próbálkozásnál kapom ezt az üzit:
pkg: /cache/*appneve* Failure [INSTALL_FAILED_INVALID_APK]

Megpróbáltam /system/app mover-rel, de ez is úgy rakja vissza, mintha most telepítettem volna, az összes adat eltűnik, pedig ott van minden /data/data-ban.

Tehát továbbra is keresek olyan appot, amivel normálisan lehet mozgatni rendszeralkalmazást felhasználói alkalmazássá...

(#30659) Victoryus94 válasza tomy86 (#30657) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ha csak nem vagy alkalmazásfejlesztő, sehogy.
Ha neked nincs rendszergazdai jogod, programnak sem tudod megadni.
Szóval a root elkerülhetetlen.

milangfx:
Esetleg ez alapján megpróbálhatod mozgatni: http://codeguide.hu/2013/02/13/android-hack-gyari-alkalmazasok-eltavolitasa-2/
De nem tudom, ér-e valamit.

[ Szerkesztve ]

(#30660) tomy86 válasza Victoryus94 (#30659) üzenetére


tomy86
addikt

Ezt mind tudom. Arra próbáltam utalni, hogy az alapvető, hogy root kell, de milangfx hozzászólásaiból kiderült, hogy van root, tehát ez fel sem merült, mint probléma.

(#30661) gyuszmó válasza Victoryus94 (#30654) üzenetére


gyuszmó
őstag

Megnézem köszi :R

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#30662) jonnyjoker01 válasza 0xmilan (#30658) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szerintem hagyhatod a francba. Sok alkalmazás, amit nem alakíthatsz rendszeralkalmazássá átalakítottál, szóval elkutyulódtak a fájlok. Ha egyik alkalmazás sem képes visszamozgatni őket, akkor elfelejtheted az alkalmazásadatokat, töröld le az appokat, és telepítsd őket újra. :(

Üdv. Johnny

(#30663) LordRajZoL válasza dauphin (#30623) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

A google naptárba mentesz vagy a teló saját naptárába?
Ha saját akkor soha nem fog megjellenni

zZz

(#30664) dauphin válasza LordRajZoL (#30663) üzenetére


dauphin
aktív tag

A DigiCal-t használtam, amit a Play-ről töltöttem le. Úgy vettem észre, hogy amit beírtam a DigiCal-ba az megjelent a telefon saját naptárában is. Ha pedig ott megjelent, akkor elvileg onnan megy tovább a szinkronizációval. Vagy rosszul gondolom? Érdekességképpen a Google Naptárbeli bejegyzésem pedig látható a DigiCal-ban és a telefon kalendáriumában egyaránt, tehát nem értem, hogy mi lehet a gond. :(((

U.i.: Azért megjegyzem, hogy most ismerkedem az androiddal, ez az első ilyen rendszerű mobilom. Eddig Wave 2-vel nyomultam, azon pedig a Bada2 fut, kicsit hasonló, de itt ki is merül az egyezés közöttük.

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#30665) 0xmilan válasza jonnyjoker01 (#30662) üzenetére


0xmilan
addikt

Visszaraktam őket kézzel /data/app-ba, azért köszi mindenkinek a segítséget!
Ezeket az appokat nem ajánlott system-re rakni:
Doodle Jump, Go Keyboard és kiegészítői, HuMap, Opera Mobile/Mini, QuickPic.
Ebből igazából csak az Opera a fájó pont a sok könyvjelző / gyorsindító miatt.

(#30666) jonnyjoker01 válasza 0xmilan (#30665) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Kösz az infót :DD :N

Üdv. Johnny

(#30667) Victoryus94 válasza 0xmilan (#30665) üzenetére


Victoryus94
őstag

Arra meg ott az opera link.
Szinkronizálja magát felhőbe.

(#30668) fatal` válasza air (#30600) üzenetére


fatal`
titán

Táblán nyílván nem... A kérdés viszont telefonra vonatkozott és ott oldalt van.

[ Szerkesztve ]

(#30669) air válasza fatal` (#30668) üzenetére


air
nagyúr

Akkor légy kedves elolvasni az eredeti kérdést!
Tabletre vonatkozott.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#30670) Jacak válasza 0xmilan (#30665) üzenetére


Jacak
senior tag

Egy kérdés:
-Miért akartad ezeket a systembe rakni?
(#30658):
-És minek akartad azokat felh.alkalmazássá tenni?

[ Szerkesztve ]

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#30671) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Tudtok ajánlani valami jó contact widget-et? Ami méretezhető meg minden. Lehet fizetős is.
köszönöm

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#30672) 0xmilan válasza Jacak (#30670) üzenetére


0xmilan
addikt

Azért raktam ezeket system-be, mert a kicsi buta kínaik úgy particionálták az Y300 belső memóriáját, hogy kis tisztogatás után fél giga szabad - kihasználatlan - hely volt a system partíción (a kb fél giga használt mellett). Jelenleg így néz ki:
/system: 536 MB used, 474 MB free
/data: 312 MB used, 823 MB free
Az a 474 MB full fölöslegesen van szabadon a system partíción, mert soha semmi nem fog oda települni.. Ezért próbáltam valahogyan hasznossá tenni és átpakolni a user appokat, ezzel helyet felszabadítva a /data-ról is.

A második kérdésedre: Kiderült, hogy nem minden app működik, ha /system-re van átrakva (ezt spec. máig nem tudtam), ezért próbáltam a nem működőeket visszarakni /data-ra, de az .apk-t hiába mozgattam, az oda-vissza helyezés után az app már nem látta a saját adatait, pedig minden ott volt (van) a /data/data-ban.

Ezek után esküszöm a /system partícióra fogom rakni a fotóimat meg a zenéimet, a kínaiak meg b3k4ph4tj4'k. :)

(#30673) fatal` válasza air (#30669) üzenetére


fatal`
titán

Hoppá, tényleg figyelmetlen voltam, bocs. :R Az aláírását néztem most. :B

(#30674) adise


adise
őstag

Az uj google mapsben, hogy lehet offline lementeni a terkepet? Sehogysem jottem ra.

(#30675) San398 válasza adise (#30674) üzenetére


San398
őstag

[link]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#30676) Jacak válasza 0xmilan (#30672) üzenetére


Jacak
senior tag

Aham,gondoltam,h. ilyesmi az oka.Én is piszmogok hasonló dolgokkal,bár nekem már nyamvadt 100 free megám sincs a /data-ban.Sőt,a 0.89 gb sd ext2-partíción is már csak alig 385 mega szabad.A /systemben sincs sok,pár mega,szintúgy a /custpack-ban.De mivel az ADW Launcher EX hajlamos ezen a krehácson 1-1 reboot után "elfelejteni" a kitett widgeteket,így azok appjait hiába linkelem ext2-re,bexarnak a widgetek.Ezért machinálok olyanokkal,h. a /data/app-ból az apk-t másolom a /system,-v. a/custpack-ba,majd onnan visszalinkelem az eredeti helyére,felülírva az eredeti fájlt,a lib,dex-eket szintúgy(sőta data-könyvtárakat is),de ezeket csak /custpack-ba,mert a /system alapesetben,bootkor r/o, nem r/w,tehát csak olvasható.

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#30677) Logeeen válasza Jacak (#30676) üzenetére


Logeeen
senior tag

Aha... És ezt most magyarul is... :K :))

#Xiaomi 13T#

(#30678) LordRajZoL válasza dauphin (#30664) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Sajnos rosszul gondolod
MIndig van egy google naptár s egy telós naptár

Note figyelmezetett is ha a gyáriba irok hogy ezt bizza nem fogja szinkronizálni.

Érdemes a beálitásokat átnyálazni ott biztos van lehetöség a naptár cserére

Próbáld ki pl Jortet ott a beálitások közt rögtön értenni fogod mire gondolok

[ Szerkesztve ]

zZz

(#30679) FZsolt15 válasza cikasz (#30671) üzenetére


FZsolt15
aktív tag

(#30680) LonGleY válasza cikasz (#30671) üzenetére


LonGleY
veterán

Android Pro Widgets + license

Ez jó megoldás a gyári naptár, kontakt, sms stb. widgetek pótlására (ha egy külső launcher használata miatt nem lennének elérhetők), sőt azoknál jobban beállítható és sokszor pofásabb darabok.

[ Szerkesztve ]

(#30681) gologolo


gologolo
tag

Sziasztok!

Locus Pro-hoz keresek angol vagy magyar TTS-t ami segít hangot varázsolni a program navigációjához.

Nah a második kérésem már nem lesz egykönnyű de hátha vannak itt természetjárók. Ausztriához szeretnék offline map-ot Locusba, valami hasonlót mint itthon a turistaterkepek.hu

Köszi szépen

(#30682) gacsoi


gacsoi
senior tag

Ma feldobtam a wakelock detectort . Futtatás után kiderűlt, hogy valami 1013 szolgáltatás tartja ébren sokat a telefont. Valaki tud erről valamit?

(#30683) sutszi válasza gacsoi (#30682) üzenetére


sutszi
veterán

Azon belül konkrétan melyik folyamat?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#30684) #40351744 válasza gacsoi (#30682) üzenetére


#40351744
törölt tag

Media Server lesz szerintem. Akkumlátor menüpontban a médiaszerver ott van a fogyasztók között?

(#30685) w.miki


w.miki
veterán

ööö... hát ez 1/2 off, de hátha tud valaki segíteni
Rootolt Defy-m van, a jogot ugye a superuser.apk kezeli...
feltettem egy másik superuser.apk-t is (cwm), aztán azt inkább letöröltem...
azóta gond van a root jogot használó programokkal
konkrétan a DualMountSD, nincs ott az engedélyezett alkalmazások között, azóta pedig nem kérdez rá a superuser, hogy engedélyezzem-e... és nem is működik nélküle...

hiába töröltem/újratelepítettem, akkor sem kérdezi meg, hogy engedélyezzem-e
hogyan tudnám felvenni az engedélyezett listára úgy, ha nem kér engedélyt

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#30686) Mr X válasza w.miki (#30685) üzenetére


Mr X
veterán

A superuser beállításaiban arra van állítva, hogy kérdezzen?

(#30687) w.miki válasza Mr X (#30686) üzenetére


w.miki
veterán

igen, üzenetablakban... mindig is ezen volt, és így is csinálta előtte... :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#30688) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Hogyan csinálnátok meg azt, hogy a gsm hívásoknál, ás Viberen is tiltva legyen egy dal szám?

Köszi!

Ps: Ha szoftvert ajánlanátok, mindenképp magyar, vagy német legyen!
Köszi!

(#30689) HardRic


HardRic
addikt

[link]
A három Budapesti menetrend app közül melyik a legjobb?

(#30690) Fandango válasza HardRic (#30689) üzenetére


Fandango
veterán

A 3.-at szoktak ajanlani, eleg surun frissitik.

(#30691) LonGleY válasza HardRic (#30689) üzenetére


LonGleY
veterán

A 2. is korrekt, csak tudni kell, hogy mindig van egy kis eltérés a köztes megállókban ténylegesen jelzettekhez képest. Olyan 5 perces intervallumban mondható csak pontosnak. Mintha a megállóhoz érést a becsült percek alapján számolnák ki, nem pedig valós, felvitt adatokat jelentenek.

[ Szerkesztve ]

(#30692) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Felraktam én is a Wakelock Detector programot, és találtam valami furcsát.

A kép alapján elvileg a World Weather Clock Widget a mérés idején 422 alkalommal ébresztette a telefont, ami a többi alkalmazáshoz képest nagyon sok.

Nem lehet, hogy annak a programnak köze van ahhoz, hogy a telefon a normálistól eltérően gyorsabban merül? :DDD

Ha igen akkor csak törölni kéne, és valami más alkalmazást kéne használni. Ami talán kevésbé szívja az akkumulátort.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#30693) LonGleY válasza LyonnaisFan1 (#30692) üzenetére


LonGleY
veterán

Nézd meg a CPU táblázatot! Sokszor van, hogy egy sokkal kevesebbet ébresztő app sokkal többet pörgeti a processzort, és igazából az az, ami közvetlen köthető az akkudőhöz (és ott ugynaúgy írja az ébresztések számát). Ettől függetlenül, a fenti értéket látva ezt a Weather bigyót instant leölném (vagy legalábbis az ennyire sűrű autó-frissítését)...

[ Szerkesztve ]

(#30694) gacsoi válasza sutszi (#30683) üzenetére


gacsoi
senior tag

AudioOut_2

Xiawave : igen ott van. Ez jelent valamit?

[ Szerkesztve ]

(#30695) LyonnaisFan1 válasza LonGleY (#30693) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Még jó, hogy mellékelted azt a kis képet! :D :D

Nyahszóval: Azon mérés alapján ilyen eredmények jöttek ki:

A kép alapján a playen nem elérhető "Expekt" android alkalmazás a második legtöbbet fogyasztó. És a kék csík is pontosan annyi mint az android rendszernél.
Ezek szerint az nagyon szívja az akksit, és azt ki kellene gyomlálni a telefonból. :D

-

A Weather Clock pedig biztosan uninstallt kap, és majd használok másikat. :DDD

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#30696) #40351744 válasza gacsoi (#30694) üzenetére


#40351744
törölt tag

Attól függ, hogy hanyadik a fogyasztók között. Ha az első, akkor valószínűleg beragadt, és valamelyik média alkalmazásod ( tehát audió, vagy videó ) folyamatosan pörgeti a procit, ezzel együtt a médiaszervert is. Érdemes lenne, ha ezeket az alkalmazásokat megemlítenéd, hogy miket használsz, így talán könnyebben azonosítható a ludas. Sajnos nagyon sok esetben a médiaszerver a felelős a megnövekedett akkuhasználat miatt. :((

Itt egy példa:

Az " AudioOut_1" használta a CPU-t 4 percig, jelen esetben ez a külső hangszóró ugye.

[ Szerkesztve ]

(#30697) gacsoi válasza #40351744 (#30696) üzenetére


gacsoi
senior tag

igazából a poweramp és az mx player.
És igen, első a fogyasztók között.

[ Szerkesztve ]

(#30698) #40351744 válasza gacsoi (#30697) üzenetére


#40351744
törölt tag

Nos igen, sejtettem. Érdemesebb lenne esetleg egy BetterBatteryStats appot ráereszteni a telefonra, ezen a linken ingyenesen, legálisan le lehet tölteni, majd kb 1 órát békén hagyni, és a " Partial Wakelocks " menüpontra ránézni, hogy mi tartja ébren sokáig a telefont. :) Esetleg ide is posztolhatod, ha gondolod.

(#30699) gacsoi válasza #40351744 (#30698) üzenetére


gacsoi
senior tag

Már tolom is fel :)
És köszönöm !

(#30700) San398


San398
őstag

Ha már a Wakelock Detector a téma akkor valaki hozzáértő ránézne.Mi lehet ez a naptár tárolása?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.