Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30151) air válasza #46372352 (#30149) üzenetére


air
nagyúr

Csak eddig kellett volna visszaolvasnod. :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#30153) batai15 válasza #46372352 (#30149) üzenetére


batai15
félisten

Ezekkel mi baj?

(#30155) alitak válasza alitak (#30135) üzenetére


alitak
senior tag

valaki erre esetleg?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#30156) tomy86 válasza batai15 (#30143) üzenetére


tomy86
addikt

"Amiért jobb a nova nekem.... app drawerben mappa is lehet"
2.0 óta az Apexben is.
De tényleg gyorsabb lett a Nova. Nemrég váltottam Apexről és a korábbi tapasztalataimmal ellentétben, jelenleg a Nova sokkal gyorsabb. Viszont,ha valaki ingyenest használ, akkor az Apexben kevesebb a korlátozás.

(#30157) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Melyik az a böngésző amit gingerbreadre a legjobban ajánlotok? Opera Classic eddig nálam a nyerő, de keresnék valami hi-tech browsert: ha tudtok jobbat szívesen várom válaszaitokat!
Amik nem jöttek be: Opera (az új), Next browser, UC Browser, Firefox, Dolphin brw. + jetpack.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#30158) LonGleY válasza jonnyjoker01 (#30157) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha szeretnél egy WebKit-eset, akkor Boat Browser. A Dolphin-nál kicsit gyorsabb, annál letisztultabb. Egyéb alternatíva nemigen lesz.

(#30159) dokee78


dokee78
félisten

A szürke háromszög jelzi a Glonass műholdakat?

(#30160) air válasza tomy86 (#30156) üzenetére


air
nagyúr

Ugyan még nem volt rá igényem, de hogyan lehet mappát létrehozni az Apex appdrawer-ében? Ikonokat nem lehet egymásra húzni, mert ha megfogok egy ikont, akkor azonnal kihúzza a homescreen-re.

Ja, látom ez csak a Pro-ban működik. :B

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#30161) LonGleY válasza air (#30160) üzenetére


LonGleY
veterán

Menü > mappa létrehozása > elemek kiválasztgatása > leokéz.

Ha az ikonokat megfogod, csak az asztalra lehet dobni őket, ahogy a mappákat is. Törölni viszont úgy is lehet, hogy megragadás után a képernyő felső szélére húzod a mappát.

[ Szerkesztve ]

(#30162) batai15 válasza tomy86 (#30156) üzenetére


batai15
félisten

Ugy vagyok vele hogy az a 900ft nem sok. Sokak naponta többet költenek bagóra. Nem iszom nem dohányzom ennyit meg veszek ráadásul minden eszközre telepithetem. Aki meg sajnálja ugyis lewarezolja.

(#30163) LonGleY válasza #46372352 (#30154) üzenetére


LonGleY
veterán

A pontosság a GPS mintavételezés gyakoriságától függ. Meg, hogy épp mikor nyalábolja az infókat, pl. egy sprintszakasz lehet, hogy épp kimarad (ez inkább csak bringánál lehet gond, hogy nem mindig kapja el a valódi max. sebességet), de az átlagokban nem kéne nagy különbségeket kapj (hacsak nem ment el a jel menet közben). Amúgy volt sportolóként nem rohadt mindegy, hogy milyen színű lenne a felülete, ha kivennéd futás közben a zsebedből és feloldanád a képernyőt? Hogy jön ide a pirosimádat? Ugyanez a reklámcsík kapcsán is: használd, ne a külcsín érdekeljen... vagy vedd meg, ha ennyire zavar!

Inkább számít az, hogy milyen funkciókat használsz, mennyire szimpatikus a webes felület, a generált térkép, milyen a program használata. Nálam pl. már csak azért is az Endomondo a befutó, mert több ismerősöm is használja, és így látom az ő edzéseiket is. Nameg jó az app és a megosztó funkciók.

[ Szerkesztve ]

(#30164) tomy86 válasza batai15 (#30162) üzenetére


tomy86
addikt

Egyetértünk, bár nyilván van, akinek az is számít és ha lehet, inkább ingyenes verziót használ. Igazából a lényeg az volt, hogy már nem csak a Novában lehet a drawerben mappát létrehozni.

(#30160) air: az tényleg kimaradt, hogy ez csak a pro verzióban érhető el. Bár soha nem használtam se az Apexben, se a Novában. Inkább létrehozok több programcsoportot, számomra az átláthatóbb és kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#30165) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Bluetooth tethering alkamazásra lenne szükségem. A Nokia 808-asomban lévő sim kártyán lévő mobilnetet szeretném megosztani BT-on keresztül az Asus Memo Pad 7 HD-mnek. Mivel a 808-asomon lévő wifi hotspot alkalmazás csak ad-hoc wifi hálózatot tud létrehozni (és legjobb tudomásom szerint az android nem tud ad-hoc wifi hálózathoz kapcsolódni), így BT-on keresztül tudom csak megosztani a mobilnetet. Viszont amit eddig play-en próbálgattam az nem erre való volt, hiába BT tether(ing) volt a neve. Tudna valaki ilyen alkamazást ajánlani?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#30166) dokee78


dokee78
félisten

Régóta használom a Nova Primet,de mégsem tudom,hogyan tudok az appdrawerben mappát létrehozni. :F

(#30167) LonGleY válasza dokee78 (#30166) üzenetére


LonGleY
veterán

Múltkor negyed órát szórakoztam a Novával, és valahol a menüben bukkantam rá a mappázásra. Csak egy idegesítő szarság az Apex-hez képest a kezelése, kezdve a rejtettségétől.

[ Szerkesztve ]

(#30168) tomy86 válasza dokee78 (#30166) üzenetére


tomy86
addikt

Na ez tényleg elég érdekes módon van megoldva.
Nova beállítások - alkalmazásfiók - alkalmazástár-csoportok. Ott van a "Fül" és a "Mappa" menüpont. Rámész a mappára, a + jellel létrehozol egy mappát, amit azután bármelyik alkalmazáscsoporthoz hozzá tudsz adni, ugyanazzal a módszerrel, ahogy bármilyen programot.

(#30167) LonGleY: korábban én is az Apexet használtam, de most ismét kipróbáltam a Novát az itteni hozzászólások hatására és jelenleg fényévekkel gyorsabb, mint az Apex (abszolút ugyanazokkal a beállításokkal használom).

[ Szerkesztve ]

(#30169) dokee78 válasza tomy86 (#30168) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi. :R

(#30171) fatal` válasza batai15 (#30143) üzenetére


fatal`
titán

Apexben is van már mappa az AppDrawerben.

(#30158) LonGleY: Az UC Browser is elég jó.

Úgylátom nem csak én tapasztaltam, hogy sokkal gyorsabb lett a Nova. :)

[ Szerkesztve ]

(#30172) dobolson


dobolson
senior tag

Tudtok olyan alkalmazást, amivel úgy tudok zenét vágni, hogy pl a közepéből kinyeshetek 10 mp-et, majd úgy menthetem el a számot, hogy azt a részt ténylegesen kidobtam belőle? Szóval nem ilyen ringtone maker kéne, hanem amivel konkrétan kivághatok egy adott részt a nótából. Thx!

(#30173) dauphin válasza petipetya (#30147) üzenetére


dauphin
aktív tag

Petipetya: Köszönöm.
Probert75: Köszönöm :) .

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#30174) LonGleY válasza dobolson (#30172) üzenetére


LonGleY
veterán

Windows > Audacity / mp3directcut

(#30171) hunfatal: Én is most próbáltam a friss verziót Novából, de nem látom, hogy melyik részén kellene gyorsabbnak lennie. Mire értitek?

[ Szerkesztve ]

(#30175) dobolson válasza LonGleY (#30174) üzenetére


dobolson
senior tag

Oké, akkor először felteszem a win7-et a telóra. :DDD Köszi, akkor marad a pc. :)

(#30176) LonGleY válasza dobolson (#30175) üzenetére


LonGleY
veterán

Nade most nem egyszerűbb, mint a telefonon szórakozni? Úgy könnyebb elrejteni a vágást, ha gépen, precízen dolgozol, a vágott részek egymás alá mosásával. A szimpla vágásnál a mp3directcut-nak annyi az előnye, hogy újra sem kell kódolnia a hanganyagot a mentéshez. Az Audacity viszont a profibb.

[ Szerkesztve ]

(#30177) petipetya válasza dobolson (#30172) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ringdroid.

Azt még megértem, hogy a WP-s cimborámnak sokszor le kell ülni a gép elé, na de egy Android esetében nehogy már a nyúl vigye a puskát. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#30178) rgyorgy


rgyorgy
tag

Sziasztok tudom ,hogy nem ide vág de hátha tudtok segíteni.
Párom telefonján néhány alkalmazás telepítésénél a play -24 hiba kódot ír ki.
Furcsa mert egy hét el ezelőtt még az én telefonom volt és nem volt ilyen gond.
Próbáltam már a play frissítéseit el távolítani de így sem jártam sikerrel.
A másik dolog, hogy neki csak 2g az sd kártyája az enyém meg 16g volt lehet ez a probléma?
Köszi a válaszokat ui: google már próbáltam.

Jiayu s3, LG g pad 8.3

(#30179) tomy86 válasza LonGleY (#30174) üzenetére


tomy86
addikt

Nálam már a főoldalak lapozásakor is megakadt néha az Apex, de főleg az appdrawerben a programcsoportok lapozásakor volt feltűnő. A Novában eddig ilyet nem tapasztaltam (pedig régebben az Apex volt gyorsabb). Droid 4.0.4, 1GHz CPU és 512 MB ram mellett.
Régebben az is tetszett az Apexben, hogy nem kellett külön progit telepíteni az értesítésekhez, de már ez az előny is megszűnt.

(#30180) cappa72 válasza dobolson (#30175) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tegyél fel Linuxot a telóra, és ott Audacity ;)
Ne haragudj, ezt nem bírtam kihagyni.

Audio editor?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#30181) LonGleY válasza petipetya (#30177) üzenetére


LonGleY
veterán

Persze, végülis az Androidra is vannak ún. képszerkesztők. Aztán, ha a minimálisnál kicsit bonyolultabb dolgot oldanál meg, vagy egy kicsit igényesebben tennéd, megborul a nyúl és a puska elmélete. Ahol a mobilitás a lényeg, egyetértek a mobilapplikációk használtával. Viszont, ha adott egy probléma, amire kézenfekvő az asztali gépet használni, akkor miért ne ajánlanám azt? Elvégre az egyszerűség nyer, nem? Valósznűleg az ember sem vág minden nap szét egy zeneszámot, hogy ezért külön program kelljen a telefonra. Az asztalin pedig nem számít, hogy a két portable ott fekszik-e, amikkel egy mozdulat a kívánt művelet.

(#30179) tomy86: Nálam ez rendben van, nem tűnik fel, de elhiszem. Ugyanilyen gépem van, csak 3-as végű droid verzióval. Az, hogy különszedték az értesítés dolgot pluginként, nem jelent gyakorlatilag semmit. Attól még ugyanaz a funkció.

[ Szerkesztve ]

(#30182) tomy86 válasza LonGleY (#30181) üzenetére


tomy86
addikt

"Az, hogy különszedték az értesítés dolgot pluginként, nem jelent gyakorlatilag semmit."
Nem tudom, hogy amiatt van-e, de azóta nem hajlandó a Light Flow progival párban működni (vagy az egyik jelzett vagy a másik). Lehet, hogy a Light Flow "hibája", de mindegy is, mert a Light Flow hasznosabb számomra, úgyhogy Apex/Nova értesítés kilőve. :)

(#30183) LonGleY válasza tomy86 (#30182) üzenetére


LonGleY
veterán

Jahogy 3rd party kooperáció... na, az lehet.

[ Szerkesztve ]

(#30184) dobolson válasza LonGleY (#30176) üzenetére


dobolson
senior tag

Köszi a segítséget! Azért nem is pc-re kerestem a megoldást (bár gondoltam, hogy ott profibb lehet a manőver kivitelezése), mert most nem volt szükségem arra, hogy hibátlan legyen a végeredmény, hanem csak hogy nagyjából halljam a nótát a nem kívánt részek nélkül. A telóval már szívesebben buherálok amúgy mindent, mint laptoppal, azért gondoltam, hogy hátha van valami megoldás, ami itt ismert már. De köszi még egyszer! :R

petipetya
A ringdroid is csak kivág egy adott részt, de utána csak azt menti el, a teljes számot nem a kinyesett rész nélkül.
cappa72
Audio editor dettó! :) Annyit nem ér az egész.:)

[ Szerkesztve ]

(#30185) csaba83


csaba83
csendes tag

Sziasztok!
A problémám a névjegyek vezetéknév-keresztnév elrendezésével kapcsolatban lenne.
Amikor a vezetéknévhez voltak írva a vezetéknevek és utónévhez a keresztnevek, akkor a telefonkönyvem rendben volt viszont az üzeneteknél és a vibernél valamint a hívások közben is felcserélve hozta a neveket.
Most átírtam, hogy utóneveknél a vezetéknevek és vezetékneveknél a keresztnevek szerepelnek... mindenhol rendben van csak a telefonkönyvben nem jó a lista.
Gmail-ről szinkronizál a telefon. Gmail-en beállítottam, hogy a "keresztnevek" szerint rendezze a listát és így jó lett, de a telefonon sehogy se tudom.
Szóval egyszerűen a problémám: Szeretném ha figyelmen kívül hagyná ezt a magyar módszerrel történő név rendezést (mert úgy láttam nem megy neki rendesen) mert felvittem már a neveket úgy, hogy ha külföldi módon rendezi akkor úgy fogom látni ahogy én szeretném...
Remélem érthető és tudtok segíteni.
Köszönöm előre is!
(android 4.1.2. galaxy s advance)

[ Szerkesztve ]

(#30186) S e t h válasza tomy86 (#30168) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én egy rakás embernek javasoltam már, utána csak lestek mint Matolcsy az általános iskolai elsős matek tankönyvre.Anno azt mondtam mikor először felraktam, hogy konkrétan olyan érzés, mintha megduplázták volna a procik számát, annyira gyors és smooth lett a kezelői felület.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#30187) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sziasztok!

Olyan zenelejátszót keresek amiben lehet "lassan" beletekerni a zenékbe, ez hosszabb összeállításoknál lenne számomra jó. Valahogy úgy képzelem el, mint az MX playernél a videóba való beletekerést, amikor is elég a képernyőn jobbra, vagy balra húzni az újad, hogy a videóba tekerjen.
Előre is köszönöm!

(#30188) spiritex válasza qpakcovboy (#30187) üzenetére


spiritex
veterán

Mert ezt nem tudja mindegyik?!? A PowerAMP, amit évek óta használok nagy megelégedéssel tudja ezt a "bonyolult" funkciót. Vagy azt szeretnéd, hogy közben haljad a gyors tekerést?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30189) qpakcovboy válasza spiritex (#30188) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Poweramp nincs fent gyárilag. A gyári ezt a bonyolult funkciót sajnos nem tudta. Köszi a gyors választ!

(#30190) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Kellene offline térképes navigáció Galaxy S Advance-ra. Magyar és szomszédos országbeli térképpel, magyar hanggal, akár fizetős is jöhet.
Mit ajánlanátok? IGo, ahogy olvastam, túl macerás (ha jogtisztán akarjuk magunkévá tenni) és röhelyesen sokféle Samsung telóra jó (vagy 4 fajtára, miközben a Samsung meg fossa a picit eltérő de hasonló típusokat)

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30191) TomWexX válasza E.Kaufmann (#30190) üzenetére


TomWexX
addikt

Navigon potom 18k-ért EU térképekkel?
Vagy 12k-ért kelet EU ezekkel az országokkal: Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Rep., Estonia, Hungary, Kosovo, Latvia, Lithuania, Macedonien, Montenegro, Poland, Romania, Serbia, Slovakia, Slovenia

iGO navigáció Androidra (röviden: felejtős)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#30192) E.Kaufmann válasza TomWexX (#30191) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na pont az uccsót olvastam. Ezért is kellett alternatíva, nem tudom mit tököl az IGo
Köszi

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30193) spiritex válasza qpakcovboy (#30189) üzenetére


spiritex
veterán

Esetleg a jetAudio-ra is ránézhetsz.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30194) fatal` válasza tomy86 (#30182) üzenetére


fatal`
titán

Pedig a Nova a Missed Ittel együtt jó, mindenféle értesítés jelzés kint marad az ikonokon, akkor is, ha már kitörölted az értesítést (persze csak a missed itben beállított appokhoz).

(#30189) qpakcovboy: Ez erősen telefonfüggő, pl. a Sonykon a gyári appban is van csúszka, amivel tudsz tekerni, és a Samsungokon is láttam már ilyesmit.

Szerintem a stock android lejátszó is tudja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#30195) diegho


diegho
nagyúr

Időjárás+óra app-okat keresgéltem, konkrétan az android weather&clock-ot tettem fel, de így szeretném belőni
viszont fogalmam sincs hol tudom kikapcsolni az 5 napos előrejelzést, nem találtam sehol lehetőséget rá.

(#30196) freemanone válasza fatal` (#30194) üzenetére


freemanone
őstag

tekerni minden lejáttszóval lehet, de _LASSAN_ tekerni már nem. 1-2órás mixek esetén az a tekerő sáv semmit sem ér, mert 10-20 perceket tudsz csak beletekerni egy hirtelen mozdulattal...

(#30197) spiritex válasza freemanone (#30196) üzenetére


spiritex
veterán

Akkor újfent ajánlom a PowerAMP-ot, mert annál az előre- ill. hátra nyíl tartásával 5 másodperceket ugrik a megfelelő irányba.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30198) TomWexX válasza qpakcovboy (#30187) üzenetére


TomWexX
addikt

PlayerPro (van trial változata is)
Most próbáltam ki egy 1 órás mix-el, a csúszkát is egész pontosan odalehet tekerni a kívánt időhöz, és + van előre-hátra nyíl gomb, amit ha folyamatosan nyomsz, akkor 5-10mp-ként ugrik.
Anno kipróbáltam a poweramp-ot is, de szerintem a playerpro annál sokkal jobb lejátszó, annak ellenére hogy mindenki azt ajánlja. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#30199) LonGleY válasza TomWexX (#30198) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem vagy egyedül ezzel. :]

(#30200) tomy86 válasza fatal` (#30194) üzenetére


tomy86
addikt

Az az Apexben is jelez az ikonokon a saját pluginjét használva, csak valamiért a Light Flowban beállított különböző LED színek nem működtek. Tehát nem az volt a gond, hogy eltűnt a jelzés, hanem meg sem jelent az adott ikonon. Ha kilőttem a Light Flowt, akkor megint működött. Novában már ki sem próbáltam a hozzávaló plugint. Lényegesebb, hogy a LED színéből lássam, hogy milyen eseményről maradtam le - anélkül hogy a telefonhoz kellene nyúlni -, mint az hogy 2 vagy 32 olvasatlan mailem van. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.