Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115201) Songo válasza Meggyi001 (#115168) üzenetére


Songo
senior tag

Nem erre gondolok. ott kiírja igen de ez nem megoldás. nekem az kellene hogy amikor hív akkor a hívó szám alatt régen írta hogy mikor és mennyit beszéltem vele korábban. az utolsó 3-5 alkalmat. ezt szeretném újra.

(#115202) Somatom válasza hati (#115198) üzenetére


Somatom
veterán

Küzdök vele, de nem akarja, amit én. Már az gyanús, hogy a kapcsolatnál valami 4322 -es port az alapértelmezett. Az SMB -nek fix portja van, aminek semmi köze sincs a 4322 -höz. Hogy tudok neki megadni SMB megosztást?

Harcosposta:
Ugye, nem Windows -t használsz a PC -n? Annál van egy pár buktató. Pl. az, hogy azonos munkacsoportban kell legyenek az eszközök. Meg, kell valami jogosultságot is beállítani, de ezt már nem vágom, mert nem használok Win -t.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#115203) Meggyi001 válasza Songo (#115201) üzenetére

Hívás közben, amikor még nem vetted fel, akkor írta ezeket?

https://gamergep.hu/

(#115204) #72797440


#72797440
törölt tag

Új gépem van. Nem volt megosztva a mappa. Már látja

(#115205) melan válasza tomy86 (#115195) üzenetére


melan
senior tag

Köszönöm!
Úgy látom ez jó lesz :R

(#115206) Somatom válasza #72797440 (#115204) üzenetére


Somatom
veterán

Egyébként a pro verzió Tasker plugin, tehát, ha nem lenne elég, amit a Foldersync -ben megadhatsz feltételnek, akkor automatizálóból is indíthatod a szinkronizálást. Abban pedig bármit megadhatsz feltételnek. Pl., hogy X ideje legyen kikapcsolva a kijelző (vagyis, csak akkor kezdje meg a szinkronizálást, ha nem használod a telót).

Tomy86:
Ezzel az UPnP -vel csak az a bibi, hogy a DLNA kiszolgáló ki van kapcsolva a NAS -on. Az SMB meg nem médiaszerver. Viszont, lett hegesztve rá egy WebDAV szerver, ami még ér egy próbát. A Kodival is ezt használom külső hálón.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#115207) #72797440 válasza Somatom (#115206) üzenetére


#72797440
törölt tag

Egyelőre az ingyenes E-Robot-ot használom de már ott is kell root bizonyos feltételekhez. Megy a szinkronizálás szépen. Az SD kártyát egy az egyben szinkronizálja de az Internalt nem. Azon belül minden egyes mappához külön feladatot kell készíteni. :((( Az automatizmust nem próbáltam még. Remélem nem csak megnyitja hanem el is kezdi a szinkronizálást.

Muszáj valami auto mentés mert páromnak múlt hónapban nekem meg múlt héten romlott el a 3 hónapos drágábbik Kingston SD kártyáink. Neki garanciális csere lett, adatoknak annyi, nekem tulajdonképpen nem tudom mi baja lett mert a PC látta tehát elmentettem, formáztam és visszakerült a telefonba. Párom azt mondta neki is így kezdődött.

[ Szerkesztve ]

(#115208) Somatom válasza #72797440 (#115207) üzenetére


Somatom
veterán

Robotban a külső alkalmazásoknál találod a Foldersyncet, de valamiért úgy nem működik az indítás. Helyette az alkalmazások -> parancsikon indítása műveletet kell használni, és ott betallózni a kívánt szinkron parancsikonját. Természetesen az adott szinkron fog indulni (enélkül nem sok értelme lenne az automatizálóból indításnak). Csak az lesz a bibi, hogy ha jól rémlik, akkor az ingyenes Robotban csak alap esemény -> művelet parancsokat tudsz megadni, feltételeket már nem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#115209) tomy86 válasza Somatom (#115206) üzenetére


tomy86
addikt

Ezek nem is szerepeltek az eredeti kérdésben :) NAS-t nem használok, úgyhogy azt passzolom.

(#115210) Phülöp válasza melan (#115186) üzenetére


Phülöp
addikt

VLC tudja azt, amit te szeretnél. SMB alapon.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#115211) Bozek válasza #72797440 (#115200) üzenetére


Bozek
nagyúr

Milyen Windows? A PC felhasználó biztos jó? Nekem simán csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

(#115212) Somatom válasza tomy86 (#115209) üzenetére


Somatom
veterán

A könyvtárszerkezet szempontjából lényegtelen, hogy NAS, vagy PC. Az UPnP -hez viszont nem elég egy megosztás. A szerveren futnia kell egy médiakiszolgálónak. Az eredeti kérdés hálózati megosztásra vonatkozott, nem médiakiszolgálóra. Az más kérdés, hogy a Windows Media Player tartalmaz médiakiszolgáló lehetőséget is. Én viszont nem szeretnék a NAS -on erőforrást pazarolni egy külön médiakiszolgáló futtatására.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#115213) Somatom válasza Phülöp (#115210) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Tényleg. VLC -vel egész tűrhetően működik. Van teljes mappa lejátszás, sorbafűzés, és lejátszólista is. A következőre léptetésnél sem akad el. Remix OS -en teszteltem, a LAN kapcsolattal.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#115214) tomy86 válasza Somatom (#115212) üzenetére


tomy86
addikt

Erre válaszoltam: "Ezzel az UPnP -vel csak az a bibi, hogy a DLNA kiszolgáló ki van kapcsolva a NAS -on"
A könyvtárszerkezet nem tudom, hogy jön ide :F

(#115215) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Van itt olyan, aki használ Tampermonkey-t Dolphinhoz?
Érdekelne, mennyire használható.

#?*@&!

(#115216) Phülöp válasza Somatom (#115213) üzenetére


Phülöp
addikt

Nálam OpenElec fut a médialejátszón, arra van dugva egy külső vinyó. Simán bármelyik mappáját be tudom tallózni, kedvenc hálózati helynek hozzáadni Androidos telefonon futó VLC player-rel. A telefonra egy BT hangszóró van csatlakoztatva. Így szoktam főzni 3 helyiséggel odébb... :)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#115217) Songo válasza Meggyi001 (#115203) üzenetére


Songo
senior tag

jaja ugyanazon a képernyőn amin fel is tudtam venni. így a sok ismeretlen szám között láthattam kivel beszéltem már.

És a vicc hogy néha bizonyos helyzetben most is feldobja ezt de nem mindig és ha zárolt képernyőn érkezik a hívás akkor tuti soha nem pedig régen igen.

(#115218) Somatom válasza tomy86 (#115214) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor nem tudom, mire értetted, hogy passzolod a NAS -t. Tök mindegy, hogy NAS, vagy PC. A UPnP nem könytármegosztáshoz, hanem médiakiszolgálóhoz kapcsolódik. Ha csak megosztott mappa van (ahogy az eredeti kérdés szólt), akkor a UPnP nem működik. Nálam ehhez a DLNA kiszolgálót kellene aktiválni a NAS -on. A DLNA egy külön certifikációjú UPnP.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#115219) tomy86 válasza Somatom (#115218) üzenetére


tomy86
addikt

"Ha csak megosztott mappa van (ahogy az eredeti kérdés szólt)"
Hol írt a kérdező megosztott mappáról? Hálózaton tárolt zenéről volt szó, ami mappákban van. Leírtam, hogy én mit használok. Erre írtad, hogy nálad elvéreznek ezek a progik, mert nem tudnak almappákat beolvasni. Válaszoltam, hogy az ajánlott progi ezt tudja. Erre jössz azzal, hogy ez neked akkor sem jó, mert a DLNA ki van kapcsolva a NAS-on. Ez már szerintem szimplán kötözködés, főleg hogy a kérdezőnek megfelelt a program. Részemről ennyi.

(#115220) zeon.hu válasza zeon.hu (#115215) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Működik :)

#?*@&!

(#115221) hati válasza Somatom (#115202) üzenetére


hati
addikt

Szó sem volt SMB-ről Annyi írtál, hogy hálózaton keresztül játszanál le zenéket. Erre írtam, hogy én mit használok. Arról, hogy NAS-ról játszanál le, szó sem volt. Az appohoz szükségesek a linkelt SZERVER (MediaPortal és MPExtended) komponensek. Ezek olvassák fel (pl. kezelik a gépre kötött TV tunereket, megjelenítik az EPG/műsorújságot, ütemeznek felvételt, stb.) és továbbítják az appnak a tartalmat. A szerver ez esetben egy windows-os gép, nem egy NAS.

Az app egyedül kevés.

[ Szerkesztve ]

(#115222) WhiteWalker válasza Somatom (#115213) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nekem a BSplayer jobban bejött mint a VLC ;) Szintén hálózatról való lejatszasra használom.
Tennék azzal is egy próbát.

[ Szerkesztve ]

(#115223) csipuka válasza #72797440 (#115200) üzenetére


csipuka
senior tag

A Foldersync magatol is elegge konfiguralhato. Ha jol emlexem, akkor be lehet allitani melyik nap melyik orajaban csak az adott wifin es ha tolt a telo induljon a szinkron.
Ha megy a gep amire a backup keszul, akkor ennyi feltetel eleg lehet, nem?
En altalaban kezzel inditom tovabbra is:
1. Tudom, hogy felmentek a kepek.
2. Asszony sok szemetet keszit, ezert elotte raveszem, hogy valogasson :)
Erre mondjuk eleg egy heti emlekezteto nekem.

(#115224) Somatom válasza tomy86 (#115219) üzenetére


Somatom
veterán

És hati.
Nem vitatkozom ezen, elengedtem a témát.

Giinos:
Ismerem a BS -t, ARM -en használtam is, de sajnos, Remix OS -en nem működik. Indításkor FC -vel elszáll.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#115225) MikeWazowski válasza kory24 (#115176) üzenetére


MikeWazowski
addikt

nincs bajom a google alkalmazásokkal, használom is őket, de ez a térképes zaklatás már sok volt...

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#115226) Somatom válasza MikeWazowski (#115225) üzenetére


Somatom
veterán

Szerintem is egy merénylet, de szerencsére kikapcsolható.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#115227) Edi77


Edi77
őstag

Sziasztok!

Keresek egy olyan appot, amibe a napi étkezéseket lehet bevinni. Nem kalóriaszámlálós és edzéses alkalmazást, hanem sima egyszerűt, amibe lehet beírni napi szinten, hogy mit fogyasztott az ember adott napokon. Van ilyen? Előre is köszönöm a segítséget. (Ecxcel nem játszik, macerás)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#115228) 1egaly


1egaly
aktív tag

Melyik a legjobb launcher,ami modern,kis fogyasztású,pattogós?

Kösz a választ! :)

(#115229) laleeee válasza 1egaly (#115228) üzenetére


laleeee
őstag

Nova Launcher (prime)

(#115230) Phülöp válasza laleeee (#115229) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem vagy 2 napja bajom van vele. Hiába alapértelmezett, néha előbukkan helyette a gyári launcher. Olyankor elég valami app-ot elindítani majd bezárni, és újra a Nova jön elő. Nem igazán értem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#115231) kaciokos válasza Somatom (#115213) üzenetére


kaciokos
őstag

Total Commander beépített médialejátszója?

(#115232) Somatom válasza kaciokos (#115231) üzenetére


Somatom
veterán

Az előbb kipróbáltam a LAN plugin -nal. Az is működik. Persze, fapados, ahogy a VLC is. Össze sem lehet hasonlítani, mondjuk egy GoneMad -del. Csak, abban sajnos, nincs hálózati támogatás. Ezt lehetett áthidalni a CIFS csatolással. Úgy már kb. 10 perc alatt beolvasta a teljes music megosztásomat (több, mint 20 ezer szám). Azután kánaán volt. Borítók, keresés, listák, hangerőkiegyenlítés, dalszöveg, stb. Persze, ez nem telón az igazi, hanem miniPC -vel monitoron. Nagy kár, hogy általánosan nincs Androidon CIFS.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#115233) Somatom válasza Phülöp (#115230) üzenetére


Somatom
veterán

A mostani telómon én is hasonlóképpen szívok az Apex -szel. Időnként leáll és olyankor hiába van alapértelmezettnek beállítva, a rendszer az alkalmazásválasztót dobja.
Régebben is volt ilyen, csak az előző telóimon volt root jogom, amivel letilthattam a Google indítót (persze, csak "okosban"). Mivel így a rendszernek nem maradt választási lehetősége, ezért automatikusan újraindította az Apexet. Az egészből csak egy villanásnyi kimaradást lehetett érzékelni. Most meg nyomogatom az alkalmazásválasztón a "mindíg" -et, de hiába, mert nem jegyzi meg a rendszer. :W Ha tud vki root nélküli megoldást, akkor ne tartsa magában!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#115234) kaciokos válasza Somatom (#115232) üzenetére


kaciokos
őstag

Jaja, fapados, alapból én sem azt használom, de egyrészt a LAN plugin-nel az SMB lejátszás simaliba, másrészt buliban hasznos az az alapértelmezett viselkedése, hogy ha valaki TC-ben rátappan egy mp3-ra, akkor azt berakja a lejátszási lista végére.

(#115235) colonia


colonia
aktív tag

Android 7 alatt nem megy nálam a Changelog Droid app. Tud valaki hasonló alkalmazást? Köszönöm! :R

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#115236) Somatom válasza kaciokos (#115234) üzenetére


Somatom
veterán

Hasonló célból keresek én is lejátszót. Régebben hozzászoktattam a társaságot a Silverjuke -hoz, ami tökéletes ilyen célra. Ennek kerestem az Androidos megfelelőjét, hogy a többieknek minél kisebb gond legyen az átállás. A GoneMad állt hozzá a legközelebb. De, most erre vagy veszek egy USB -s háttértárat, vagy beáldozok egy miniPC -t célgépnek, amit megtartok JB 4.2 -n, mert azon még megy a CIFS.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#115237) tutis


tutis
őstag

van olyan alkalmazás ami védetté tesz 1-1 galéria mappát? Olyan app kellene ami együtt működik a sima gyári galéria appal, szóval ha azon belül nézem a képet tartalmazó mappákat, 1-1 mappát le szeretnék védetni jelszóval.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#115238) laleeee válasza Phülöp (#115230) üzenetére


laleeee
őstag

Hál'Isten, nekem még nem..

(#115239) Ryder62


Ryder62
őstag

Hali,

Melyik víruskergetőt érdemes leszedni?

(#115240) #73959936 válasza Ryder62 (#115239) üzenetére


#73959936
törölt tag

Amennyiben zárt androidot használsz - semelyiket.

Ha mégis szükséged van rá válogass tessék

(#115241) hgabor19


hgabor19
aktív tag

Üdv,

Olyan fordító progit keresek, ami oda-vissza automata nyelvfelismerős. Pl. Német-Magyart tudja oda-vissza úgy ,hogy max a mikrofon gombot kelljen nyomni hozzá. És ne kelljen mindig az előre beállított nyelvek között váltani sem.
Létezik ilyen?

Köszi,

(#115242) #73959936 válasza hgabor19 (#115241) üzenetére


#73959936
törölt tag

+1

(engem is érdekel.)

(#115243) bigrock válasza Ryder62 (#115239) üzenetére


bigrock
addikt

Mindegyiket érdemes leszedni - az eszközről... :)

(#115244) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Létezik értelmes magyar nyelvű billentyűzet? Mert a pupom kezd tele lenni a gboarddal , hogy a ragozott szavakat , vagy foneveket képtelen kezelni és állandóan atjavitja valami total másra :(((
Amúgy megfelelne de ez a feature már kezd idegesíteni.

(#115245) Ronam válasza WhiteWalker (#115244) üzenetére


Ronam
addikt

Sziasztok!

Tudnatok ajanlani valami programot, amivel lehetne novelni a hivasok hangerejet? Nem a csengohangra gondolok.. Egy Redmi Note 3 telefonom van, es max hangeron is elofordul, hogy alig hallom akivel beszelek. Jelenleg ViperOS van a telefonon, de MIUI-n is ugyanilyen halk volt. Elore is koszi! Ja, es nem valasz akart lenni, sorry.

[ Szerkesztve ]

(#115246) bigdady


bigdady
nagyúr

Aqua mail re szokott akció lenni?
Kiírta most 50 % kedvezménnyel megvehetem rákattint ok de 1590 ft

(#115247) WhiteWalker válasza bigdady (#115246) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Igen,szokott lenni. Úgy vettem én is.

(#115248) MADcat válasza bigdady (#115246) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

aham :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#115249) bendi806


bendi806
aktív tag

Sziasztok!

Angol szótár programot keresnék, lehetőség szerint offline, szövegfelolvasó funkcióval...

ismertek ilyet?? :)

Köszönöm szépen...

További szép estét :)

(#115250) Bozek válasza bendi806 (#115249) üzenetére


Bozek
nagyúr

Magyar-Angol Szótár, vagy ugyanennek a fizetős verziója. Nem tudom, hogy a reklámokon kívül van-e más különbség a kettő között, én megvettem anno.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.