Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

[link] jobb alsó widgetet szeretnék, mire keressek rá? (galaxy s2-n a gyári kétsoros és elfoglalja az oldal felét)

(#10652) darvinya válasza Des1gnR (#10611) üzenetére


darvinya
titán

Kipróbáltam.

És egy rakás sz…r.
Pontatlan 1km-rel arrébb vitt, letölt 30MB-ot, de még így is csak online-on megy, nincs alternatív útvonal.

Gmaps ezerszer pontosabb, van benne alternatív útvonal.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10653) mttssz válasza Sanyi.mTs (#10651) üzenetére


mttssz
senior tag

Ez?

(#10654) OgKush válasza darvinya (#10652) üzenetére


OgKush
senior tag

Igen, én csepelről akartam eljutni a westend-be, és a hév-4;6 helyett 5 busszal vitt volna el... Érteélmetlen..

Gmaps viszont nekem nem megy gps-el, kell neki 3g is. :F

(#10655) Sanyi.mTs válasza mttssz (#10653) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

jónak tűnik. majd kipróbálom.
ezzel lehet olyan félképernyőset is csinálni, mint amit linkeltem?

(#10656) mttssz válasza Sanyi.mTs (#10655) üzenetére


mttssz
senior tag

Nem tudom, mikor használtam akkor csak rendeset csináltam. Legfeljebb a launcherrel át lehet méretezni.

(#10657) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

titanium backup mindenről csinál mentést ?
Gondolok itt egy launcher beállításaira is.

(#10658) darvinya válasza OgKush (#10654) üzenetére


darvinya
titán

Hát ez a SmartCity sem megy 3G nélkül, azaz online kell hozzá.
Úgy mint a Gmaps -hoz.

Akkor már nem teljesen mindegy.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10660) tonyqa23 válasza atillaahun (#10647) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Hogy lehet ezeket beállítani? A bkv-s útvonaltervre gondolok. A másik,h nektek beszél is a google navi? Nekem csak pittyegéssel jelzi,ha valami kereszteződés vagy kanyar jön. Valamit fel kell tenni hozzá?
Létezik olyan program, amibe én ki tudnám választani az utcákat, így elkészítve egy összetettebb útvonalat, és később azon vezetne végig, mint egy gps? Persze autós.

[ Szerkesztve ]

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#10662) tomy86 válasza scream (#10634) üzenetére


tomy86
addikt

Cash Droid

(#10651) vegytek: Widgetsoid

[ Szerkesztve ]

(#10663) kymco válasza ADAM1337 (#10657) üzenetére


kymco
veterán

Igen, de launchere válogatja, hogy mit kezd vele. Sokszor a launcher saját mentése sem tökéletes. A widgetek helyreállítása nem erősségük. Nekem a nova-t elég korrektül vusszaállítja a tb, és emlékeim szerint a holo-t is. Úgy emlémkszem az adw-vel és anno a 360-nal szívtam.

www.refujvaros.hu

(#10664) ADAM1337 válasza kymco (#10663) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Holo van fent egy tabletről van szó. (bár lényegtelen h tablet v telefon sztem.)

[ Szerkesztve ]

(#10665) OgKush


OgKush
senior tag

(#10667) atillaahun válasza tonyqa23 (#10660) üzenetére


atillaahun
veterán

Hát csak simán átváltod az autós ikont buszra a GNavi jobb felső sarkában. És onnantól úgy tervez. Beszélni nekem is beszél alapból, nem tudom a tied mi lelte. Nincs lenémítva? Mármint nem a media hangerő, hanem maga a program. Bár akkor meg nem pittyegne. Hmm.
Akkor még a Google TTS körül lehet gond. Ami beszéddé alakítja a szöveget. Bár ez is alaptartozék. Nem dobtad ki véletlenül? Esetleg kapcsoltad ki a Hang-beállítások között?

[ Szerkesztve ]

(#10668) Švejk


Švejk
őstag

Egy alkalmazást ajánlanék mindenkinek:ssLauncher
Iszonyat, hogy milyen testreszabható, zseniális. Nem olyan, hogy letöltöd, használod, hanem érdemes rászánni egy kis időt arra, hogy kialakítsuk a legjobb felületet.
És komolyan, a leges-leges-legjobb launcher! :K

(#10669) petipetya válasza Švejk (#10668) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mitől annyira jó a számodra?

"nincs rá lezsóidő"

(#10670) Švejk válasza petipetya (#10669) üzenetére


Švejk
őstag

Eszméletlenül testreszabható; a teljes verzióban például lecserélheted az ikonokat, bármilyen betűtípust beállíthatsz, ezen apróságok kivételével mindent tartalmaz az ingyenes is. És tényleg, mindenki olyan telefont tud csinálni a sajátjából, amilyet csak akar. Nekem ez volt a legvonzóbb benne, pedig jó sok launchert megnéztem már...

(#10671) petipetya válasza Švejk (#10670) üzenetére


petipetya
nagyúr

A gyártóhoz tartozó widgeteket (pl. Sony időjárás, Samsung naptár, HTC óra stb,) nem lehet kirakni, igaz?

"nincs rá lezsóidő"

(#10672) TRob1 válasza Švejk (#10670) üzenetére


TRob1
veterán

Van olyan launcher amiben ezeket nem lehet megtenni? Akár még ingyen is?

Én pl. már hosszú hónapok óta meg se nézek egyetlen launchert sem, mert bőven elégedett vagyok az amúgy is lassan már 2 éve használt Go-val (egy ideig próbálgattam ezt-azt, de vhogy számomra egyik sem volt vonzóbb ezért vagy azért, így hát megmaradt - nem is kell jobb :D)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#10673) jilian


jilian
addikt

Sms íràsnàl miért van smiley jel az enter helyèn?
Böngészö, fb, stb. bàrhol az enter van fent, de sms-nél fordítva. :(((
(swiftkey 3)

(#10674) LonGleY


LonGleY
veterán

Ha csak utólag vettem memóriakártyát, de már be van népesítve appokkal a masina, akkor jól teszem, ha egyesével megnyitom az app infót és áthelyeztetem őket a memóriakártyára az infólapon erre szolgáló gombbal? Van valami, amire figyelnem kéne? (Úgy tűnik, a 95%-a engedi is ezt).

Az Opera Mobile infója így néz ki áthelyezés után:

Összes 27,36 MB
Alkalmaztás 432 KB
USB-alkalmazás 21,38 MB
Adatok 5,56 MB
Tárolókártya 0,00 B

Nem igazán értem, mi a frászt jelentenek ezek... Az "összeset" és az "adatokat" képes vagyok felfogni, a többit nem. Az "alkalmazás" jelentené a belső tárhelyet? De akkor ott miért marad bármi is? A runastic esetében pl. több mint 5 MB.

[ Szerkesztve ]

(#10675) dokee78 válasza jilian (#10673) üzenetére


dokee78
félisten

A fejlesztőt kérdezd. ;]

(#10676) Švejk válasza TRob1 (#10672) üzenetére


Švejk
őstag

Nem tudom melyik launcherrel tudok az alap felületből (első kettő) ilyet csinálni (második kettő):




Szerintem még Go-val sem.

[ Szerkesztve ]

(#10677) ADAM1337 válasza Švejk (#10676) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Szerintem elég ronda. :U

(#10678) TRob1 válasza Švejk (#10676) üzenetére


TRob1
veterán

De miért akarna akárki is olyan csúnya zagyvaságot csinálni mint a második kettő? ;] :F :)

(#10679) dokee78:
Nekem meg ránézésre máris a leges-leges-legrondább launcher. :DDD

Uhh, most nézem Play-en a GoLauncher számadatokat. Nem kicsit durva. Asszem akkor nem csak szerintem a legjobb, mert ahogy elnézem kb. egyik másik ingyenes vagy fizetős sem ér a nyomában sem értékelésben (nem feltétlen a kapott pontra értem, hanem az értékelőkre - és ahhoz képest nagyon is jó a pontszám), sem letöltésben/használatban.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#10679) dokee78 válasza Švejk (#10676) üzenetére


dokee78
félisten

Maradjunk annyiban,hogy neked ez a "leges-leges-legjobb launcher". ;)

Nekem a leges-leges-leges-leges legjobb launcher az APEX,bár a Novát,használom,mert azt vettem meg.

[ Szerkesztve ]

(#10680) LonGleY válasza Švejk (#10676) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerintem próbálgasd a 3-4 useres launchereket, lehetőség szerint alpha vagy beta verziókat, így egyszercsak rátalálsz a kívánt kinézetre. Pontos linkekkel nem szolgálhatok. Vagy ha továbbra is e stílus mellett tartanál ki, keress arról leírást, hogyan lehet profin betörni a telefont, hogy a képernyő működőképes maradhasson és remek pókháló effektet rakjon a képre. Úgy lennél totálmenő, még a grafikusok is beszarnak majd, ha meglátják a kezedben! Így csak mi zihálunk levegő után..

[ Szerkesztve ]

(#10681) Švejk válasza ADAM1337 (#10677) üzenetére


Švejk
őstag

OK, ízlések és pofonok... :))
Csak egy példa a testreszabhatóságra. Ne azt nézd milyen ronda, hanem azt, hogy mennyire változott az alaphoz képest

[ Szerkesztve ]

(#10682) darvinya válasza LonGleY (#10674) üzenetére


darvinya
titán

Alkalmaztás 432 KB - belső memória
USB-alkalmazás 21,38 MB - SD(belső tároló, ez a beépített háttértár) .androidsecure mappában van és csak adattárolási módban lehet látni gépen
Adatok 5,56 MB - data partíció
Tárolókártya 0,00 B - SD(belső tároló, ez a beépített háttértár) Android/data mappában van az app adatai nagyrésze

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10683) LonGleY válasza darvinya (#10682) üzenetére


LonGleY
veterán

Köszönöm szépen! És az áthelyezésre ez eszerint korrekt módszer? Nem csípem annyira a "fullos" rendszerturkákat. Valami letisztult, biztosan galibát nem okozó szoftver van erre esetleg?

A másik az adatok belső tárolón ragadása, ahogy írtam is, pl. a runastic-nál (5 MB, miközben az SD-re átrakott 12-t). Ilyen esetben inkább telepítsem újra a softot, vagy akkor is ugyanaz lenne a végeredmény, hogy kívánna a belső memóriából is egy szeletet?

Nem mintha egyébként különösen zavarna, hogy pár megák a belsőn is tanyáznak (így is elfért mindenem, áthelyezgetés előtt), de szeretem megérteni, hogy mi miért történik egy adott rendszeren.

[ Szerkesztve ]

(#10684) TRob1 válasza LonGleY (#10683) üzenetére


TRob1
veterán

Minden appból marad egy kisebb (vagy egy nagyobb) rész a telefonban is.
És "rendszerszintű" appokat (pl. kontaktkezelő, launcher, billentyűzet...), widgetes appokat, ilyesmiket ne tégy át sd-re.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#10685) LonGleY válasza TRob1 (#10684) üzenetére


LonGleY
veterán

Rendben, amit nem enged áttenni, azt nem fogom forszírozni (csodálkozom is, hogy egyeseknek ez miért oly fontos), itt inkább az volt a kérdés, hogy újratelepítés után is vajon ugyanígy nézne-e ki az eloszlás - tehát hogy bizonyos appok akkor is lefoglalnak belsőt, ha alapvetően az SD-re települnek?

Ja, és hogy általában melyik a gyorsabb? Mert ha a belső memória, akkor pl. a böngészőt és ilyesmiket is ott hagyom. (Kingston C4 32GB)

#10686: Értem, köszi! Akkor csak a nagyobb cuccokat ráncigálom át a kártyára.

Bár az is érdekes kérdés lehet, hogy mivel mégiscsak két különböző tárolóról van szó, akkor mely esetekben segíthet az, hogy a rendszer "kerregése" mellett ha egy másik tárolóról fut az aktuális app, akkor az mennyi pluszt jelenthet (a kártya lassabb mivolta ellenére). PC-nél pl. 2 HDD esetén sokat számíthat, hogy az egyikről fut a rendszer, a másikról a játékprogram.

[ Szerkesztve ]

(#10686) TRob1 válasza LonGleY (#10685) üzenetére


TRob1
veterán

Persze, akkor is maradna a belsőn ha újrateszed.

A belső mindig gyorsabb mint egy sd.

És amiket írtam, sokszor engedi áttenni, csak épp vagy nem müxenek, vagy hibákkal...

¤ R'n'R ¤

(#10687) tonyqa23 válasza atillaahun (#10667) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Nem, nem arról van szó,h olyan utakra engedjen, amiken lehet busszal menni. Olyan programra gondoltam,h pl én most kecskeméten vagyok, és még itt előre szeretnék egy jó nagy kacskaringós útvonalat tervezni Budapest térképen magamnak, ami majd ha felértem pestre és elindítom, akkor ezen fog végigvezetni. ilyen lehetőség van bármelyik navi programban?

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#10688) LonGleY


LonGleY
veterán

Akkor még egy-két csudi kérdés..

A google location-t (hely szolgáltatás) újratelepíttettem, hogy belakhassa az SD kártyát is, és a letölthető térképeknél lenyomtam Magyarországot, közel 50 megában. De mi a szöszre jó a location-s? Merthogy ez nem az offline térkép, az biztos.

Illetve... van valamiféle jogi herce-hurca, ami miatt szerencsétlen fővárosunkat nem engedi offline-osítani? (Párizs egészét pl. engedi.) Hiába jelölök ki nagyobb területet mint Bp., hogy végre ne piros kerettel jelezzen, akkor meg azt írja, hogy egy része nem kerül mentésre (gondolom Bp. úgy un bloc, csak a környéke).

[ Szerkesztve ]

(#10689) Des1gnR válasza LonGleY (#10688) üzenetére


Des1gnR
őstag

Próbálkozz többször és növeld csökkentsd a méretet, nekem is ritkán zöldült be, de összejött :C

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#10690) LonGleY válasza Des1gnR (#10689) üzenetére


LonGleY
veterán

Érdekes, hogy kiúsztatom ugyanazt a kijelölt méretet határainkon kívülre, és máris engedné a letöltést.. De még ha be is kékül valamelyik városunk fölött, akkor kiírja, hogy "a terület egy része nem kerül mentésre, szóval ne is álmodj offline térképről, még ha az egész világ is ráférne az SD kártyádra, kocsog!". De Bp-et akkor sem akarja sehogyansem.

[ Szerkesztve ]

(#10691) Des1gnR válasza LonGleY (#10690) üzenetére


Des1gnR
őstag

Van erre valami progi, hogy le tudd szedni offline nem?

Most találtam egy ilyet:
"Ugyanakkor a próbák során kiderült, hogy ha nagyjából tíz-húsz másodpercen át ránagyítunk a térkép egy részletére, és ujjunkkal mozgatjuk a letölthető térképrészlet pozícióját, előbb-utóbb a kezelőfelület piros kerete türkiz színűre vált, és engedélyezi annak letöltését. Mindhárom telefonon sikerült letölteni a főváros térképét, és azokat a mobilt repülőgépes üzemmódba kapcsolva is tovább tudtuk böngészni."

Forrás: http://www.origo.hu/techbazis/20120628-internet-nelkul-is-mukodik-a-google-terkepe.html

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#10692) LonGleY válasza Des1gnR (#10691) üzenetére


LonGleY
veterán

Azt ugyan nem tudom, van-e rá app, a térképek terén még műveletlen vagyok (pont az eddigi SD kártya hiány miatt). Hiába vált türkizre (tévedtünk a zölddel és a kékkel, az igazság a kettő közt :]), OK gomb nem jön vele, előbb még szüttyög egy kicsit, míg kitalálja, hogy mégsem oké. Jó lenne tudni, hogy mi a kula anyjáért..

[ Szerkesztve ]

(#10693) hardline


hardline
senior tag

Üdv!
Olyan alkalmazást keresek, amivel a PC-n lévő játékokat lehetne irányítani. Konkrétan autós játékokra gondolok, és giroszkóp használatával. (Láttam valahol egy videót, hogy a telefont előre döntve gázt adott, oldalra döntve pedig kanyarodott a jármű) Valami ilyen létezik androidra?

(#10694) LonGleY válasza Des1gnR (#10691) üzenetére


LonGleY
veterán

Nahát, 78 megában most szedegeti az egész területet!
Ezek vajon tudnak automata frissülni netről? :]
Na jó, biztos sokat kívánok... (pedig szerintem nem).

[ Szerkesztve ]

(#10695) jilian válasza dokee78 (#10675) üzenetére


jilian
addikt

Akkor ez ilyen nyomi?
...azt hittem valahol elàllítottam. :(((
Van alternativa a Swiftkey-re?

(#10696) mttssz válasza jilian (#10695) üzenetére


mttssz
senior tag

Smart Keyboard Pro, szerintem tökéletes.

(#10697) jilian válasza mttssz (#10696) üzenetére


jilian
addikt

Megnézem.

(#10698) DS39 válasza mttssz (#10696) üzenetére


DS39
nagyúr

szavak kitalálásában azért a swiftkey-től messze van, a magyar szótára is gyengébb, de legalább kevesebb memót eszik. nálam pl hiába van bekapcsolva hogy automatikus nagybetűvel kezdje, nem kezdi, se a trial, se a pro.

(#10699) mttssz válasza DS39 (#10698) üzenetére


mttssz
senior tag

Predikció az első dolog amit kikapcsolok, engem idegesít minden billentyűzetnél. Nagybetűzés nekem tökéletesen működik, az automatikus . is.

(#10700) Petreszku


Petreszku
senior tag

Sziasztok. Kicsit off lesz a kérdésem szerintem. Mire jó pontosan a google play? Belépésnél ide is jó a gmail fiókom jelszava és felhasználó nevem? Előre is köszönöm a válaszokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.