Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) St3ven válasza St3ven (#10719) üzenetére


St3ven
addikt

Végül feltettem a Launcher 7-et. Eddig tetszik, és ez a logoutos cikk is nagy segítségemre volt a beállításában.

Aki esetleg szintén használja, nem vett észre szembetűnő akksiidő-csökkenést? Nekem a használat intenzitásától függően 3-5 napot bír egy töltéssel az akksi, viszont csak a mai napon, 100%-ra töltést követően - miután már tegnap teljesen be volt konfigolva a launcher, azaz nem nyomkodtam sokkal jobban a telót - annyit merült, mint alapesetben két nap alatt. :(

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#10902) spiritex válasza Cyrin (#10886) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, hogy megnézted, így legalább akkor már tudjuk, hogy bug-ról van szó, meg is írtam nekik.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#10903) alexander12 válasza tomy86 (#10900) üzenetére


alexander12
aktív tag

köszi, ezzel működik :)

kíváncsi, OP8T

(#10904) OgKush


OgKush
senior tag

MasterCard Mobile app-ot használ valaki közületek?
LEszedtem, regeltem a telót, minden fasza, csal nem tudom, hogy nfc-vel hogyan kell vele fizetni, nem is ír róla a play-en semmit. [link]

(#10905) LonGleY válasza St3ven (#10901) üzenetére


LonGleY
veterán

Miért nem használsz normális launcher-t?

(#10906) attiati válasza attiati (#9717) üzenetére


attiati
veterán

a kérdésem továbbra is ez lenne:

létezik az alábbi ébresztőóra?

1. szinte bárhol megérintem a képernyőt, menjen szundira
2. ébresztőt kikapcsolni viszont csak szándékosan lehessen
3. rezgést csak késleltetve kezdje (pl 10 másodperccel később)
4. növekvő hangerővel ébresszen
5. plusz pont, ha kikapcsolt állapotban is tud ébreszteni (igen, tudja a készülék alapból is, Atrix 2 ICS)

azt hiszem semmi más extra nem kell

[ Szerkesztve ]

(#10907) LonGleY válasza attiati (#10906) üzenetére


LonGleY
veterán

A válasz továbbra is ez az 5-ös pontra:

Egyik Androidos készülék sem tud kikapcsolt állapotban ébresztést, hiszen úgy egyik app és semmi sem fut. "Repülő" módba kell rakni a telefont, ha nem kívánsz hívást fogadni éjjel, úgy kikapcsolnak a hálózatok és semmit sem fogyaszt a telefon, úgy már tudsz majd 3rd party appot használni ébresztésre. Amelyik speciális darab tudja, az valójában nem kapcsol ki teljesen.

Itt egy trial, ha még nem próbáltad volna, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#10908) attiati válasza LonGleY (#10907) üzenetére


attiati
veterán

"Egyik Androidos készülék sem tud kikapcsolt állapotban ébresztést... Amelyik speciális darab tudja, az valójában nem kapcsol ki teljesen."

És akkor ilyenkor milyen állapotban van, ha nem kapcsol ki teljesen? Most próbáltam ki: ébresztő aktiválódás előtt 25 másodpercig bootol a telefon és csak utána kezd el ébreszteni. Szundi lenyomás utána "shooting down" és újra kikapcsol.

De ha gondolod, kipróbálhatom azt is, hogy megnézem az aksi állapotát kikapcsolás előtt és reggel is, és ha fogyaszt az aksi, akkor lehet nem kapcsolja ki teljesen. Bár lehet, hogy félig-kikapcsolt állapotban sem fogyasztana semmit, akárcsak teljesen kikapcsolt állapotban.

szerk: ha lenyomom az ébresztőt, akkor pedig újabb fél perc kell a telefonnak, hogy rendesen bekapcsoljon.

Szóval szerintem ilyenkor teljesen ki van az kapcsolva, ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#10909) LonGleY válasza attiati (#10908) üzenetére


LonGleY
veterán

Eszerint a tiedben van rtc áramkör, hurray! Ehhez viszont bizonyosan nem fér hozzá egy külső app, szóval marad a repülőgépes mód. Ahhoz már jó lehet az alább linkelt Gentle Alarm, vagy egyéb hasonló. A trial ingyenes, good luck!

[ Szerkesztve ]

(#10910) attiati válasza LonGleY (#10909) üzenetére


attiati
veterán

ez tök jó :) akkor megnézem, hogy milyen a JB beépített ébresztője :)

Az alarm clock plus is tetszett, de nem tudom mitől van, hogy leghalkabbról kezdi az ébresztést és alig hangosodik. Ezen nem lehet állítani?

(#10911) DS39 válasza LonGleY (#10909) üzenetére


DS39
nagyúr

Huawei Y200, G300 tudja a tényleges kikapcsolásos ébresztést, jó cucc, bár a repülőmód sem fogyaszt sokat.

(#10912) LonGleY válasza attiati (#10910) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem használtam. De még egy ötlet: Alarm Clock Xtreme Free

(#10913) attiati válasza LonGleY (#10912) üzenetére


attiati
veterán

Épp most raktam fel. Nincs benne késleltetett rezgésindítás. Egyébként jó.

DE: Alapból az összes ébresztő ott bukik el (ez is), hogy szundi gombra kell nyomni a szundihoz.
Olyan kéne, amit bárhol lenyomok, szundira megy. Ha meg kikapcsolásra nyomok véletlenül, akkor adjon fel egy matekpéldát.

(#10914) LonGleY válasza attiati (#10913) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor rányomsz. :]

(#10915) oncsi


oncsi
őstag

Valaki mondja el legyenszíves, hogy milyen technikai oka van annak, hogy nincs normálisan működő Call Recorder.
A 2002-ben vet Motorola MPX 200 pl. tökéletesen működött ezen a téren is.
Azóta több rendszerben is próbálkoztam, de mindig csak fél megoldásokat találok rá. Pedig fontos program lenne nagyon nekem.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#10916) DS39 válasza oncsi (#10915) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem jogilag aggályos a dolog.

(#10917) LonGleY


LonGleY
veterán

A Dropbox gyakorlatilag egy böngésző, amivel tallózhatom az accountom cuccait, meg feltölti a képeim.

Hogyan tudnék kiválasztani egy mappát a memóriakártyáról, amit pluszban szinkronizálnia kellene?

(#10918) Musaka válasza LonGleY (#10917) üzenetére


Musaka
senior tag

Ez képes dropbox-xal szinkronizálni. Igaz soha nem használtam így nem tudom mennyire jó, és pont arra jó e amit te szeretnél.

(#10919) kymco válasza LonGleY (#10907) üzenetére


kymco
veterán

Egyes új kínai csodák már képesek kikapcsolt állapotból is ébreszteni.

www.refujvaros.hu

(#10920) darvinya


darvinya
titán

Egyik telefon sem képes kikapcsolt állapotban ébreszteni.
Ameddig kikapcsolt készülékben van aksi addig nincs kikapcsolva, csak az Op. rendszer nem fut.
Az app Op. rendszeren fut azt csak célzottan irányítot ébresztő boot mechanizmusa van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10921) St3ven válasza LonGleY (#10905) üzenetére


St3ven
addikt

Megtetszett a Launcher 7 minimalista felülete, és mivel nem használok sok programot, egész jól kézre áll.
Eddig ADW-t használtam (nem az EX verziót, hanem az alapot, annak is az ICS-sítés előtti utolsó verzióját).

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#10922) Ryle válasza zozyk (#10893) üzenetére


Ryle
tag

Hát akkor ideje megvásárolnom. :)

Köszönöm szépen

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#10923) goom


goom
senior tag

- bocs, rossz fórumra írtam -

[ Szerkesztve ]

(#10924) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Androidhoz van valami fáljkezelő pl mc?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#10925) atike válasza PumpkinSeed (#10924) üzenetére


atike
nagyúr

Elég sok...

Total Commander kapásból, Astro File Manager, ES File Explorer.... :)

(#10926) Nocsesz1


Nocsesz1
senior tag

Tudnátok ajánlani widgetet a email, sms, telefon számmal való esemény jelzőre? :R

HAJRÁ VIDI !!

(#10927) spiritex válasza St3ven (#10921) üzenetére


spiritex
veterán

Nézd meg pl. Android Assistant-tal a Battery usage alatt, hogy hány%-ot szívott az új launcher-ed.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#10928) goom válasza Nocsesz1 (#10926) üzenetére


goom
senior tag

Nekem az eddig kipróbáltak közül a Droid Notify Pro vált be legjobban (van Lite verziója is, ezt elkötelezettség nélkül tudod tesztelni).

(#10929) dokee78


dokee78
félisten

1-2 napja nem tudom az akkum 100%-ra tölteni.
Ma is egész éjszaka töltőn volt és csak 48%-ra töltötte fel.

Van valami rejtett fájl,amit törölnöm kellene,hogy megjavuljon?
Vagy a ROM-ban keletkezett valami hiba,esetleg haldoklik az akku?

(#10930) LonGleY válasza St3ven (#10921) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerintem Apex + egy csempés háttérkép és készen vagy - és még működni is fog. :p

(#10931) darvinya válasza dokee78 (#10929) üzenetére


darvinya
titán

Miért nem nézed meg *#*#4636#*#* akkumulátor menüben az akku állapotát.
Ott kiírja, hogy jó vagy nem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10932) St3ven válasza spiritex (#10927) üzenetére


St3ven
addikt

Azt hiszem, nem nagyon kell itt mérni: alig több mint 24 órát követően 64%-on van az akksi, úgy, hogy ezalatt volt 3-4 SMS, 10 perc netezés, meg két db egyperces hívás.

Máskor aktív használattal második nap este áll ennyin, erősen kímélve harmadik nap este.

Szóval visszatérek a jól bevált ADW-hez. Ettől függetlenül az a

(#10930) LonGleY
GB-del tolom, arra nem megy fel az Apex. :(

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#10933) dokee78 válasza darvinya (#10931) üzenetére


dokee78
félisten

Ennyit ír,de attól függetlenül mégsem tölti.

Valóban nem jó GB-re az APEX,de a Holo launcher szinte ugyanúgy néz ki és a tudása sem igazán marad el tőle.

[ Szerkesztve ]

(#10934) St3ven válasza St3ven (#10932) üzenetére


St3ven
addikt

Folyt.:

Ettől függetlenül az a letisztult, áttekinthető felület nagyon bejött. Érdekes, hogy pont ez szívta az akksit, miközben az ADW widgetes felülete meg alig.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#10935) Nocsesz1 válasza goom (#10928) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Köszönöm szépen kipróbálom.

HAJRÁ VIDI !!

(#10936) darvinya válasza dokee78 (#10933) üzenetére


darvinya
titán

A fw halt be.
Újrahúzás után is fenn áll akkor egy Stock-kal nézd meg.
Ha annál is fenn áll akkor nagyobb a baj, mint aksi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10937) dokee78 válasza darvinya (#10936) üzenetére


dokee78
félisten

Ha fw gond akkor szerinted feltölti csak nem mutatja 100 %-nak?
Este újrarakom.

(#10938) sumsang válasza dokee78 (#10937) üzenetére


sumsang
aktív tag

próbáld meg, hogy aksi ki, majd visszarakva bekapcsolás nélkül töltöd 2-3 órát.

(#10939) LonGleY válasza Musaka (#10918) üzenetére


LonGleY
veterán

Köszi! Végül én se próbáltam ezt a Dropsync-et, mert igazából csak pár fájl kell, amiket inkább átdobok AirDroid-al, de a linket elraktam a nagy túlélő készletbe. :] Ahogy nézem, kb. ugyanezt a megoldást nyújtja a FolderSync is, ami viszont egy rakat másik protokollal is együttműködik.

[ Szerkesztve ]

(#10940) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Letezik olyan battery app, ami megmutatja, hogy egy konkret telepitett program, hany %-ot fogyasztott, egy toltesi ciklus alatt?

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#10941) spiritex válasza zoleeno1 (#10940) üzenetére


spiritex
veterán

(#10927)
Nem battery app, de sokkal több annál..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#10942) wardemi válasza zoleeno1 (#10940) üzenetére


wardemi
senior tag

Ott a JB rendszere az nem jó? vagy nem tudom mit akarsz pontosan :) (rákattintasz az akunál a diagramra ott megnyílik alatta mi mennyit evett.)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10943) spiritex válasza wardemi (#10942) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, de nem az összes app-ra lebontva. Őt az érdekli szerintem.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#10944) wardemi válasza spiritex (#10943) üzenetére


wardemi
senior tag

Jogos, elképzelhető :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#10945) flash-


flash-
veterán

sziasztok Androidosok

kérdezném tőletek hogy ha nincs jegelve a telefonon a google maps,akkor jobban merül a telefon?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10946) LonGleY válasza zoleeno1 (#10940) üzenetére


LonGleY
veterán

GSam Battery Monitor

Eddig ódzkodtam ezektől (hogy beépülnek, kinyírhatatlanok, pluszban leszívják az akksit), de ezzel nincs ilyen baj: százalékos arányban lehet kötvetni, mi mennyit kanyarít ki magának a teljesítményből - tulajdonképp a rendszer adatait elemzi ki, így ki lehet kapcsolni az app automatikus indítását. Be lehet kattintani, hogy mikortól nézze a statisztikákat (pl. 100%-os töltöttségtől, vagy az erre szolgáló ikonra kattintástól kezdve).

[ Szerkesztve ]

(#10947) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Koszonom mindenkinek a valaszt, kiprobalom!
wardemi: termeszetesen a beepitett monitort ismerem :) csak azt az appot amire en vagyok kivancsi nem mutatja.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#10948) LonGleY


LonGleY
veterán

Task- és appmenedzser kérdéskör

Task manager-ból próbáltam kettőt, a Sand Studio (AirDroid) féle Task Manager-t és az ES Task Manager-t. Míg az első kijelzi a futó folyamatok listájában, hogy mi mennyi memóriát csócsál, addig az ES-féle tud cache-t üríteni pluszban (de nem jelzi, hogy mi mennyi tárhelyet vagy memóriát foglal). Viszont egyik sem tud futó folyamatot valójában leállítani! :Đ Röhej, de így van. Az imo messenger-t ugyanis néha ki szoktam lőni, így az a referencia appom erre (alapvetően a notification bar-on tanyázik, így látom, hogy megy-e vagy sem), de azt csak a rendes app infóból lehet leállítani "kényszerítve".

Ezeken kívül fent van a Sand Studio-s App Manager, ami pedig a programok tárhelyen való terpeszkedésük mértékét mutatja az app listában.

A kérdésem, hogy van-e olyan nem bloatware, nem automatikusan induló task manager, ami valójában le tudja állítani a futó folyamatokat, vagy van-e ennek valami lelki háttere, hogy ICS-en külső program ilyet nem tud?

Ha nincs rá valami ultimate megoldás, akkor továbbra is a Sand Studio-sokkal fogom listázni őket, ha kíváncsi vagyok rájuk, és rendszerből zárom őket, cache-t meg ES Task Manager-ből törlök. Igazából az is jó, ha egy pici, egyszerű cache ürítőt ajánlotok, mert míg a Sand-es appokat szeretem, addig ez a lassúka ES kicsit szúrja a szemem.

(#10949) #40351744 válasza flash- (#10945) üzenetére


#40351744
törölt tag

Ha nem használod, és fontos az üzemidő, akkor szerintem jegeld nyugodtan! :K Az előre telepített programok általában mind aksi gyilkosok.

(#10950) spiritex válasza #40351744 (#10949) üzenetére


spiritex
veterán

A Superuser-féle jegelés egyébként megfelel a rendszer-féle Disable-ének?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.