Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) -PLevi- válasza DS39 (#9950) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Köszi, ki is próbálom!

(#9952) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
GB alá milyen launchert ajánlotok? Egyetlen követelmény a mappába rendezés lehetősége a menüben is. Jelenleg Go launcher EX-et használok, de néha, hosszabb használat után eléggé belassul meg kicsit már váltanék is. Esetleg van jobb is ennél?

(#9953) raziel01 válasza frisco (#9949) üzenetére


raziel01
veterán

Aki beír bármit is egy fórumra az vállalja fel, hogy kap rá akár negatív akár pozitív reakciókat.
Akkor sem normális dolog, hogy 2-3 éves gyerek a telefont nyomkodja.

---------
SwiftKey 3 Keyboard új frissítése jó lett, az új téma ütős lett.

[ Szerkesztve ]

(#9954) atillaahun válasza raziel01 (#9953) üzenetére


atillaahun
veterán

Szerintem nem érti mi történik rajta, csak tetszik neki, hogy nyomkodja és mocorognak a dolgok össze-vissza. Gondolom egy idő után meg megunja mint bármi más játékot. Nem értem miért akkora gond ez.
Én se tiltanám, inkább felraknék rá egy jelszavazó programot, hogy ne tudja elnyomkodni a beállításokat, meg programokat, aztán úgy lehet még hamarabb megunná.

[ Szerkesztve ]

(#9955) darvinya


darvinya
titán

Totál OFF

Minden szülő egyben tanár, mintakép.

Attól nem buta, retardált, ügyetlen a gyerek, mert a tanára, mintaképe nem ismeri fel mire képes.

Az a tanára, mintakép tudatlansága, nem odafigyelése, hozzá nem értése.

És ez mostanság nagyon jellemző mint családban, mint óvodában, mint iskolában, mint az egész kis Hazánkra.

Jönnek majd a kifogások, hogy elfoglalt vagyok a pénzhajhászás miatt.

Uff: nagyon nem vagyok gazdag, sokat vagyok távol a pénzhajhászás miatt.
De ránézésre tudom, hogy mit várhatok el a gyermekeimtől.
Mert ismerem, tanára, mintaképe vagyok.

Totál OFF vége…

Szuverenitás hahaha…amikor a pénz a Úr.
Jogokkal a közértben sem lehet kapni semmi, ha nem fizetsz érte.

Totál totál OFF

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9956) handrash


handrash
őstag

Felraktam az APEX Launchert a Note (1) telefonomra. Egyes widgeteket pl. naptár nem lát. Gondolom ezek az eredeti TW részei.
Létezik megoldás?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#9957) dokee78 válasza BigBlackDog (#9952) üzenetére


dokee78
félisten

(#9958) fa4hu


fa4hu
őstag

Sziasztok!

Tudtok olyan megoldást, programot, amivel az egyénileg, sd-kártyáról hozzárendelt csengőhangok, azok beállítása menthető, és nem kell egy ROM-csere után megint mindent egyenként hozzárendelni?

(#9959) BigBlackDog válasza dokee78 (#9957) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Itt be lehet állítani valahogy, hogy a menü ne fekete hátterű legyen?

(#9960) Kvazár válasza Kakumix (#9926) üzenetére


Kvazár
őstag

Hali,

A user error nem kizárt! :N
A telepítés azért nem megy, mert azzal a hiba üzenettel elszáll, hogy nem támogatott ez a platform?! :F

Qemu-s virt. gépet, meg tényleg elég macera létrehozni, és valamiért a tab-on sem megy nekem ez a folyamat, pedig van egy csomó videó, meg írásos anyag ami szerint mennie kéne. (Legalább is nekik megy, de hiába csinálom ugyan azt, nekem nem megy!)

RDP-t és társait viszont hanyagolnám, mert már próbáltam és nekem nagyon lassú volt. (RDP-t, de gondolom a többi is ugyan olyan lett volna...)

Ellenben találtam egy másik módszert.
Meglehet azt is csinálni, hogy kvázi egy másod kijelzőt csinálsz a tab-odból. És az nekem müxik! :D
Ez sem valami eszement gyors egy megoldás, de legalább megy.

Eladó cuccaim: -

(#9961) dokee78 válasza BigBlackDog (#9959) üzenetére


dokee78
félisten

Átlátszóvá teheted a hátteret.
De az lehet csak a Plusban van.

(#9962) kariad


kariad
senior tag

(#9963) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Tesóm(lány) galaxy S2-jéhez kellene egy battery calibration progi, de olyan amihez nem kell root. Létezik ilyen? Köszi előre is. :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#9964) dokee78 válasza GrooveHero (#9963) üzenetére


dokee78
félisten

Root nélkül nincs Calibrációs app.

(#9965) #40351744 válasza GrooveHero (#9963) üzenetére


#40351744
törölt tag

Sajnos root nélkül nem lehet aksit kalibrálni :(

(#9966) BigBlackDog válasza dokee78 (#9961) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Megvan köszönöm, nem kellett a fizetős.

(#9967) Musaka válasza DS39 (#9945) üzenetére


Musaka
senior tag

Érintő kijelzőt? Ugyan már játszik laptopon mintha azzal született volna.
Látszik hogy a sok okos nevelő célzattal a gyereket a technikától eltiltó usernek nincs gyereke. Az én fiam is 3 és félévesen kezelte az egeret és laptopozott és nyomkodta az oda-nyulós telót :)
Könnyű azt mondani hogy tiltsd el ezektől a dolgoktól, de sajna a mai világunkban ezek a dolgok annyira mindennapiak hogy ezt nem tudod megtenni, ezért inkább kontrolláltan engeded.

(#9968) handrash válasza kariad (#9962) üzenetére


handrash
őstag

Mondjuk ez megfelel?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#9969) GrooveHero


GrooveHero
addikt

dokee78 és xiawave köszi a segítséget. :R
sokat számít egyébként, hogy kalibrálva van e, vagy nincs?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#9970) handrash válasza GrooveHero (#9969) üzenetére


handrash
őstag

Sokak szerint Igen. A Google szerint nem. :))

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#9971) GrooveHero válasza handrash (#9970) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi. Nem az én telefonom, tesóm meg lány, meg fél, hogy tönkretesze ma telóját, ha rootolom, azt sem tudja mire való, szóval elég macerás lesz ez így.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#9972) handrash válasza GrooveHero (#9971) üzenetére


handrash
őstag

Szerintem ne rootold mert csak gondot csinálsz magadnak! :N

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#9973) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Call Meter 3G-nél sikerült valakinek beállítania, hogy külön tarifával számolja a hálózaton kívüli sms-eket? Csak kimenő/bejövő felosztást sikerült eddig csinálnom. Minden más megvan, csak ez hibádzik.

(#9974) GrooveHero válasza handrash (#9972) üzenetére


GrooveHero
addikt

Milyen gondot? :))

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#9975) zozyk válasza handrash (#9972) üzenetére


zozyk
addikt

:N Ez hülyeség... :C

[ Szerkesztve ]

(#9976) dokee78 válasza zozyk (#9975) üzenetére


dokee78
félisten

+1
Nálam a ROOT már elengedhetetlen.

(#9977) mondomén válasza dokee78 (#9976) üzenetére


mondomén
őstag

Miért? Nem régóta vagyok droidon, érdekelne...

(#9978) punky10 válasza zozyk (#9975) üzenetére


punky10
addikt

Nem annyira...Nem az övé a telo,hanem a (telohoz kevésbé értő)lánytestvéré.Root nélkül ugymond hülyeniztosa rendszer,nem tudsz semmit ugy elrontani,hogy pikk-pakk ne lehessen rendbehozni.Azért a root már ad erre egy kis lehetőséget... :)

Stickermajom:adj hozzá még egy sms-tarifát,legyen pl "sms h.k."Beállitod a számláz@s kezdetét,a dijat...stbEzotán csinálsz hozzá egy szabályt,ott megadod,hogy kimenő irányba az előbb létrehozott tarifát használja.

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#9979) kariad válasza handrash (#9968) üzenetére


kariad
senior tag

Köszi! :R

Csak az a baj vele: kimenőnél a hívás indítás pillanatában indul a számláló, pedig a kapcsoláskor kellene :(

[ Szerkesztve ]

(#9980) handrash válasza GrooveHero (#9974) üzenetére


handrash
őstag

Tesókád olyat is törölhet például egy Rendszer mappából amitől fejreáll. a rendszer.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#9981) air válasza handrash (#9980) üzenetére


air
nagyúr

Én sem javasolnám, hogy egy hozzá nem értő ember telefonja root-olt legyen. Semmi szüksége rá.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#9982) whiskeys


whiskeys
őstag

tune in-hez hasonló rádió progit nem tudna ajánlani valaki? köszönöm szépen. :)

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#9983) raziel01 válasza whiskeys (#9982) üzenetére


raziel01
veterán

Az miért nem jó? Annál jobb nincs szvsz.

(#9984) kymco válasza punky10 (#9937) üzenetére


kymco
veterán

A két-három éves gyerek sajátítsa el a nagy motoros képességeket, sokat mozogjon, ugráljon, futkározzon, mellette sokat meséljenek neki énekeljenek vele, neki, dobálják a magasba, birkózzanak vele, ölelgessék, pörgessék. Nincs szüksége mások által leképezett vizuális világra. A mesehősök megelevenednek neki akkor is, ha azt az apa meséli, egy fadarab űrhajó vagy baba szerepét is simán betöltheti egyben. Fontos nála az, hogy a szülő közelében, a szülővel együtt élhesse meg a kisgyermekkorát. Nincs szüksége sem a baby tv-re, sem a videojátékok világára. Három gyermekem van. Kétéves korukban nem mobiloztak, és, amikor mobilra volt igényük, készítettek maguknak papírdobozból. Háromévesen nem lehet elsajátítani semmi értelmes dolgot a mobiltelefonon. Egyszereplőssé teszi őt, a kijelzőt nézi az anya és az apa minta helyett. A lányaim két-három évesen főztek, utánozva anyát, a fiam verte a műanyag szegeket a műanyag kalapácsával... talán engem utánozva.
Amiről te írsz, az nem az óvoda előtti kor, hanem a kisiskolás kor. Ott nagyon más már a helyzet. A nagy motoros képességek már a helyén vannak, van helye a finom motoros világnak, és bár ekkor sem tartom személy szerint támogatandónak az okostelózást, de már kisebb a kár, amit ez okoz. Persze technikailag fejlettebb lesz a társainál, amit vsz secperc alatt be tud hozni később az ebben visszatartott gyermek, de sokat veszít a szocializációjából szvsz, sokat veszít a fantáziavilágából, mert készen kínálják neki a képi világot. Ezt sok esetben nem lehet forintosítani, ezért manapság nem szempont...
Én személy szerint 10 évesen adtam a lányom kezébe okos telefont. Nagyon hamar megismerte, és kb 80%-ban ki is tudja használni, alig kellett segítenem (szinte egyáltalán nem). Nincs hátrányban azzal az osztálytárssal szemben, aki már 6 éves kora óta aktívan telefonozik.
De a telót nem viszi magával a suliba most sem, csak ha nagyon különleges ok miatt indokolt (évi 3-4 alkalom).
uff

www.refujvaros.hu

(#9985) whiskeys válasza raziel01 (#9983) üzenetére


whiskeys
őstag

nem mondtam hogy rossz. csak kicsit halk. ez nálad is jelentkezik?
pandora meg nem indul el.

[ Szerkesztve ]

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#9986) GrooveHero válasza handrash (#9980) üzenetére


GrooveHero
addikt

Szted ha 3 hónapja van meg neki a galaxy S2 és két hete mutattam meg neki, hogy hogyan kell vele normálisan fotózni, akkor mit fog törölni? Az ég világon semmit. :DD :N Még egy épkézláb Total Commander, vagy fájlkezelője sincs fent. Az egész telefon abból áll, hogy használja arr amire kell, viber, sype, what's app? play store-ból baromságok letöltése..kb ennyi. Hja igen, még a kihangosítót sem tudja, hogy működik. Szóval nem fog ő az egész dologból sem érezni, sem látni semmit. Ha meg bekakkant a telója, akkor úgy is én fogom visszaállítani, hogy gariba elfogadják. Illetve a szervízfutár, ha kijön. Bár futárja válogatja.

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#9987) goom


goom
senior tag

Megértem azokat, akik szeretnék már lezárni a gyereknevelés-féle mellékhajtást, és igazat is adok. Azonban mint a téma felvetője, tisztelettel szeretnék (afféle "utolsó szó jogán") hozzászólni, merthogy egész délelőtt nem volt rá alkalmam:
- azt gondolom, hogy feltettem egy egyszerű kérdést: senkit nem támadtam vagy bántottam vele
- békésen, indoklással válaszoltam az elég agresszív, kioktató stílusú hozzászólásra (szóval és írásmóddal is jelezve, hogy ez már OFF)
- próbáltam személyes síkra (pü) terelni a dolgot, de választ azóta sem kaptam
- ezek után jött egy khm, elég furcsa hozzászólás...

Nagyjából két tábort látok a hozzászólások alapján: gyakorló, tapasztalt szülőket - meg akik szerintem nem azok. Amíg ezen utóbbi táborhoz tartoztam, én is inkább az ő véleményükkel értettem volna egyet. De a világ - és benne mi - változunk, úgy látom. Ha teszik, ha nem...

Nem vagyok fiatal (44 leszek lassan) és az én nagymamám még nem tudott biciklizni - féltette is nagyon a lányát tőle. Anyukámnak meg nem volt soha jogsija, és erősen aggódott, mikor nekem lett. Én meg nem szeretnék efféle hibákba esni: amennyire lehet. Igyekszem felelős szülőként kontroll alatt tartani (nem pedig egyszerűen megtiltani) a kor szülte kihívásokat.

Lehet, hogy ezúttal nem sikerült, de ezt a kioktatást, megszégyenítést visszautasítom! Nyilvánosan, a fórum előtt - mint ahogyan az is történt.
Még egyszer kérem, bocsássatok meg az OFF-ért. Köszönöm türelmeteket, és részemről tényleg lezártam. Aki folytatni szeretné, állok rendelkezésére pü-ben.

(#9988) spiritex válasza dokee78 (#9964) üzenetére


spiritex
veterán

Akkor ez kamu? Mert ehhez nem kell.. [link]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#9989) stickermajom válasza punky10 (#9978) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszönöm, sikerült!

(#9990) GrooveHero válasza spiritex (#9988) üzenetére


GrooveHero
addikt

Végül is nem írja, hogy kellene :F

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#9991) tibee77


tibee77
őstag

Hát banyek sokat változott a világ, én még anno 14 évesen kaptam az első telómat (nokia 3310) miután elballagtam az általánosból.Itt meg már 6 évesen okostelefon! :O Ilyenkor érzem magamat öregnek, annak ellenére hogy csak 25 leszek. :D

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#9992) darvinya válasza GrooveHero (#9986) üzenetére


darvinya
titán

Te nem félsz a root jogtól, mert nem tudja TC-t kezelni.
„play store-ból baromságok letöltése..kb ennyi.”
És itt jön miért is mondták, hogy ne legyen root a telon.
Mert igen csak sok kártékony app van fenn a Play-en ami nem csak a rendszerre, de a pénztárcára is kártékony.(árnyék SMS/hívás Zimbabwe 2800Ft/mp-ért)

Battery Calibration app-ok

Pedig Li-Ion/Poly aksinál pedig placebo semmi más.

(#9987) goom

Talán a én hsz-em volt érthetetlen?

Akkor még túl fiatal vagy.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9993) milestone


milestone
tag

Sziasztok,
A húgom teljesen kezdő Androidosként véletlenül kitörölt egy SMS-sorozatot, melyet egy személlyel folytatott.
Van lehetőség visszanyerni azokat?
XPeria Tipo, gyári (Sony) ICS 4.0.4, semmilyen extra üzenetkezelő program nincs telepítve.

(#9994) handrash válasza milestone (#9993) üzenetére


handrash
őstag

Attól tartok nem megy.
Viszont kapóra jöttél az előbbi beszélgetés kontrájának :)

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#9995) TeeJay válasza Sofian (#9889) üzenetére


TeeJay
félisten

köszönöm ezt megnézzük és remélem működni fog legalább a hang csevegés
furának is tartom hogy nem álltak még rá jobban arra hogy wifi hálózat esetén okos telefonról
lehessen "telefonálni" hangban és/vagy videóban partnereknek

gondolom a skype app tudja ezt csak ugye ahhoz kell skype mindenkinek
míg a gmail/facebook fiókját szinte mindenki használja így azzal nincs macera :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9996) handrash válasza TeeJay (#9995) üzenetére


handrash
őstag

Már hogyne álltak volna rá! Tele van a Play VOIP app-al, és szolgáltató is van elég.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#9997) TeeJay válasza handrash (#9996) üzenetére


TeeJay
félisten

az oké tudom hogy van viber meg skype meg minden

de aki nem akar ezzel vacakolni csak használni a PC-n jól működő google chat-et
vagy a facebook videócsevegőt az örülne egy androidos verzióra is
ha már van ingyen wifi ne GSM fronton telefonáljunk jó drágán hanem neten keresztül ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9998) atillaahun válasza TeeJay (#9995) üzenetére


atillaahun
veterán

Az összes amerikai meg kanadai szám ingyen hívható a google voice-al már kb. 2 éve. Én azt nem értettem soha ezt hogy nem tiltatták le az ottani szolgáltatók. :F

(#9997) TeeJay
Android-on is megy egyébként a Gtalk-ban a voice/video chat már legalább egy éve. Csak hát mindenki rá van állva arra a szarok fészbukkra. Asszem beletelik még 1-2-3 évbe míg megtörténik a váltás a Google+ -ra.

[ Szerkesztve ]

(#9999) TeeJay válasza atillaahun (#9998) üzenetére


TeeJay
félisten

na akkor az a Gtalk lesz a nekem való
a lényeg hogy a gmail-t kezeli és az ottani partnerekkel lehet beszélni wifi-n
a videó nem is lényeges annyira végülis :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10000) aggleány válasza BigBlackDog (#9952) üzenetére


aggleány
addikt

Próbáld ki még a Nova Launchert is, mióta javasolta valaki, azóta használom, és nagyon elégedett vagyok vele, annyira, hogy megvettem a prémium verziót is, pedig nem sűrűn vásárolagok appokat. Mappákba is lehet rendezni vele a dolgokat, de akár külön füleket is létre lehet vele hozni. Én a füles megoldást használom, nekem sokkal jobban kézreáll, mint a mappázás. A háttér átlátszóságát is lehet állítani benne. :C

GrooveHero

Nem hozzáértő nőnek (meg fiúnak) nem szabad rootolni. Egyszer egy barátnőmnek rootoltam a telóját, és két napon belül véletlenül kitörölt egy rendszeralkalmazást, amit alig tudtam visszagyógyítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.