Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:03

LOGOUT.hu

~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148351) venember83 válasza Cartevo (#148349) üzenetére


venember83
nagyúr

(#148352) BenHans válasza venember83 (#148337) üzenetére


BenHans
addikt

Így már lehet fog keresni annyit, mint Ramsey. :Y

;]

"nem tudom, ki fogja megmenteni a futballt" Jaj, hogyne tudnád... Ha nem ez a féreg Al-Khesz, aki ingyen igazolható játékosnak többet mer ajánlani és egy Bárszával csinálja meg azt amit ők Malcom esetében a Rómával, akkor maradnak a szentéletű cimbik.
Amúgy a Barca mire jutott? Kiléptek? Mert ha nem, akkor még Perez csinálhat nekik saját Wijnaldumot. :))

#148341 Ringman: A végén még elhappolják Sarrit Lotito elől, aztán kénytelen lesz a lelátós horkolás helyett maga irányítani. :D Esküszöm megnézném, Mr. Spiaze után. A kispadon is úgy horkolna-e mint Verebes Pista a Napkeltében. :DDD

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#148353) sh4d0w válasza venember83 (#148350) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

És a FIGC

https://www.coreinfinity.tech

(#148354) venember83 válasza BenHans (#148352) üzenetére


venember83
nagyúr

Ennyi újdonság van: [link]

Ezen kívül szerintem az érintett felek az Európai Bíróság állásfoglalására várnak.

(#148355) Datsyuk válasza BenHans (#148352) üzenetére


Datsyuk
aktív tag

Most elképzeltem, ahogy anno, Pérez a telefonon lóg az egyik végén a sajtó a másikon meg Alaba ügynöke:
Mindannyian tönkre fogunk menni, ha nem lesz több bevételünk, legkésőbb 2 év múlva.
Heti 479k € szeretne Alaba, 5 évre? Persze nem probléma!
Hol is tartottam? Ja, igen! Szóval fenntarthatatlan a jelenlegi helyzet. Kérdezzétek csak meg Agnellit! Mármint ha majd újra bekapcsolta a mobilját....

[ Szerkesztve ]

(#148356) BenHans válasza sh4d0w (#148353) üzenetére


BenHans
addikt

Bocsi azt én is kihagytam, elvégre 1:1 ugyanaz a kettő. :K
Nem is értem miért válogatom a ruhát a mosáshoz, a szürke amúgy is már majdnem fekete.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#148357) BenHans válasza venember83 (#148354) üzenetére


BenHans
addikt

Akkor majd viselik a következményeket. Nem hiszem, hogy kötelezni lehetne más kiírást, hogy amennyiben egy konkurens nem partneri sorozatban indulsz is köteles legyen fogadni.
Alapítottak egy külön ligát ahol nincs verseny a bekerülésért sem a bennmaradásért, így okafogyottá vált a nemzeti bajnokságban való indulás a BL/EL/KL pedig végképp.
Vicces, hogy úgy emlegetnek versenyt, hogy nekik nincs, így önjelölten ott lehetnek többszörös pénzért mert ofkorsz róluk szól minden, és nem kívánnak ilyen fostos Sevillával, Rómával, Villarreallal, szórakozni és olykor kikapni tőlük, de azért az UEFA a versenyellenes, ők ellenben nem kartelleznek. Na ha ezt komolyan gondolják, akkor remélem olyan ügyvédeket fogadtak az UEFA-nál, hogy a végén még Perecéket vágja meg keményen az Európai Bíróság és visszafordítják beléjük a kést.
Még a végén olyanok lesznek mint a kínai bajnokság, vagy a 30 év felettiek mennek majd pénzt keresni vagy pár fiatal 2-3 évre, aztán vissza. :)) Ez lenne a legjobb, de nevetnék a végén még a JP Morgan is kiszállna mert nincs elég támogatottság és tényleg bedőlnek anyagilag. :DDD De hátha sikerül majd a Unitednek 1.5 milliárd eurósra pénzelt kerettel megverni a 250 milliós Villarrealt, aki örüljön, hogy kap a pénzből a játékosaiért cserébe. :))

Datsyuk: :DDD valahogy így

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#148358) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Úgy látom, hogy nincs mótvá' :DDD

Barca: elhappolnák a Valencia csapatkapitányát – sajtóhír

[ Szerkesztve ]

(#148359) venember83 válasza BenHans (#148357) üzenetére


venember83
nagyúr

Szívesen.

(#148360) Richard! válasza Soulfly842 (#148358) üzenetére


Richard!
addikt

Nincs rá péz, nem köll! :N

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#148361) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Micsoda szagertoi garda az emnettysportnal. :C :C :D

alt="" title=""

Huha. :C
Ludolf miert? :F Ludolf a lenszalvas. :))

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#148362) Cartevo válasza LyonnaisFan1 (#148361) üzenetére


Cartevo
őstag

A topicfoci is nézhetőbb, mint az M4, mivel színvonalasabb.

(#148363) mephi666 válasza LyonnaisFan1 (#148361) üzenetére


mephi666
nagyúr

Gundel hol marad? :D mondjuk ő kommentátor, de kb szakértőnek is hitte magát, olyan sorozatos blődségei voltak a 2010es vb-n (is)... elférne közöttük (emlékszem nem egyszer olyan játékosokat is emlegetett játék közben, akik nemhogy a pályán nem voltak, még a keretben sem :D )

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#148364) LyonnaisFan1 válasza mephi666 (#148363) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

:C
A kommentatori csapat asszem bemutatkozott mar, es benne van.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#148365) perempe válasza Cartevo (#148362) üzenetére


perempe
addikt

a tegnapi hang élő volt?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#148366) Cartevo válasza perempe (#148365) üzenetére


Cartevo
őstag

Remélem, bár itt már semmin sem csodálkoznék.

Akik a helyszínen telefonról hallgatják a riportert, rendre röhögik, hogy mást látnak.

(#148367) Richard! válasza Cartevo (#148362) üzenetére


Richard!
addikt

Mondjuk lehetne belőle egy montázst csinálni legközelebb, az tuti :K

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#148368) perempe válasza Cartevo (#148366) üzenetére


perempe
addikt

Nekem gyanús volt.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#148369) Soulfly842


Soulfly842
addikt

:Troll ON:

Azoktnak, akiknek nehéz értelmezni a szöveges tartalmakat, kiírásokat - hoztam videóanyagot :DDD ;] :P Ők lesznek a kommentátorok. :))

[link]

Az M4-nél pedig figyelni kell a tartalomra. Mindig nagyon odafigyelnek arra, hogy ne legyen hiba a munkájukban, minden precíz és tökéletes legyen minden sajtóanyagban.

Odafigyelnek pl. arra is, hogy ha ki raknak egy képet, akkor az is a lehető legjobban összeválogatott sajtóanyag legyen! ;]

:Troll OFF:

[ Szerkesztve ]

(#148370) Peterhappy válasza Soulfly842 (#148369) üzenetére


Peterhappy
őstag

A képet elnézve felmerült bennem a kérdés: a férfi vagy már a női csapatban? :)

@:LyonnaisFan1: Rudolf azért kellett, hogy meg legyenek tizenegyen, mert az vicces. Gondolom. De legalábbis szerintük. Gondolom...

(#148371) Peterhappy válasza Tibiajax (#148348) üzenetére


Peterhappy
őstag

Tegnap körkapcsolást rendeztem, egyszerre ment a magyar meccs, a spanyol-portugál és a Fradi BL-elődöntő (vízilabda) - külön-külön kis ablakokban.
Negyedek közötti szünetben valamelyik meccset néztem. Mókás volt úgy nézni a magyarokét, hogy közben a spanyol meccset hallgattam.

Egy Pedri - Fernan Torres összjáték után frankón felröhögtem, olyan volt, mintha a 2014-es spanyol válogatottból küldtek volna a pályára egy Chinese edition-t :D

Baráti körben ezt már csak Leo Messo effektusként emlegetjük.

(#148372) Soulfly842


Soulfly842
addikt

A Real Madrid vezetése mindig nagyon odafigyel arra, hogy méltóképpen búcsúzzon el játékosoktól sztároktól - akik sok évig a csúcsra emelték őket -, a nkeik járó ünnepélyes kertek között, a nekik járó tisztelettel.

Így tett Raúl-val, CR7-vel és Ramos-val is így fog :( No comment! :F :(((

Sajtóhír: Sergio Ramos 16 év után elhagyja a Real Madridot

#148370Peterhappy

Jó kérdés!

[ Szerkesztve ]

(#148373) LyonnaisFan1 válasza Peterhappy (#148370) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

:DDD ;]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#148374) LyonnaisFan1 válasza Soulfly842 (#148369) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Ez az ev sportfotoja. :C :C

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#148375) mephi666 válasza Soulfly842 (#148372) üzenetére


mephi666
nagyúr

A poolnál meg az évtizedek óta náluk dolgozó szertárosnak is díszsorfalat állt a csapat... :K Wijnaldumtól is szépen búcsúztak...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#148376) BenHans


BenHans
addikt

Fabrizio Romano:
"Manchester United have re-started contacts to sign Jadon Sancho. Talks on with player’s camp on personal terms [potential contract until 2026]. #MUFC No official bid yet. BVB prepared to sell Sancho - but only for €90/95m. No move from #LFC"

Agnelli megmondta: "The Super League was not an attempted coup d'etat, it was a desperate cry for help" :DDD
Ha ez létrejön ki is parodizálják magukat. Ez ám a krízis! :))
Ha nem röhögik körbe őket a beadványukkal együtt a bíróságon, akkor nem csak pályára lehet bírót venni. Várom a többi budget igazolást a szenvedő elittől, csak kenyér és víz legyen ezekben a nehéz időkben! :DDD

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#148377) venember83 válasza BenHans (#148376) üzenetére


venember83
nagyúr

Megmondod, mi köze van a Unitednek Agnellihez? :U

Köszike.

[ Szerkesztve ]

(#148378) venember83 válasza BenHans (#148376) üzenetére


venember83
nagyúr

Kéretik Laportát is köpködni, ő valahogy általában kimarad a szórásodból:

„Nem tervezzük, hogy elnézést kérünk azért, mert gondolkodtunk. Ha megbüntetnek minket, a CAS elé visszük az ügyünket, és biztosak vagyunk a győzelmünkben.

Nyomást gyakoroltak kormányok, országok és önmaga az UEFA is, és a versenysorozat formátuma nem létezik. Most létezik egy vállalat a jogokkal, amit elismert egy bíró, aki továbbította az ügyet az Európai Bíróságnak annak megerősítésére, hogy jogunkban állnak ezek a lépések.

Ha meg akarnánk szervezni a versenysorozatot, meg tudnánk szervezni. Le fogunk ülni az UEFA-val, FIFA-val és az összes érintett féllel. Azért védjük az ügyet, mert itt ez a probléma, és a klubok szenvednek. Az UEFA azt mondja, hogy megoldással fog szolgálni, de nem tette. Jobb, vonzóbb formátumot kell keresnünk.”

[ Szerkesztve ]

(#148379) Datsyuk válasza venember83 (#148377) üzenetére


Datsyuk
aktív tag

Segítek, az egyik alapító tag éppen egy valag pénzt készül kiadni, míg a másik még mindig a "gazdasági csőd szélén álltunk ezért akartuk" dobot üti. Kvázi éppen demonstrálják miért is vannak a "csőd szélén".

Barcelonát se kell félteni. Megkérték Dembele&Coutinho duót, hogy sztrájkoljanak hátha könnyebben elengedik őket majd fizettek értük összesen 280 Mio. €. Abszolút felelős gazdálkodás és példamutató viselkedés. Már csak ezért megérdemelt az alapító tagságuk, nem is fér hozzá kétség. :C

(#148380) jbalint18 válasza Datsyuk (#148379) üzenetére


jbalint18
tag

+ A Griezmann story aminek a végösszeges nem 120 lett hanem 140 körül hogy az Atletico ne jelentse fel őket . Erkölcsös egy banda ez a .......

(#148381) villamos válasza Soulfly842 (#148369) üzenetére


villamos
őstag

A mérkőzések alatt nyugodtan le lehet venni a kommentátorok hangját, a kábelszolgáltatóknál javarészt elérhető a funkció. :U

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#148382) perempe válasza Soulfly842 (#148369) üzenetére


perempe
addikt

:R

* Brahms: 4. szimfónia *

(#148383) venember83 válasza Datsyuk (#148379) üzenetére


venember83
nagyúr

Én ezt értem, csak azt nem, hogy mi köze van ehhez a Juventus elnökének, miután a felelős vezetőségű United a szerződés aláírása után 48 órán belül megtagadta a Szuperligát, szembeköpte az abban maradókat, majd lebratyizott az UEFA-val is. Ezek után nyilvánvaló, hogy folytatják/folytathatják azt, amit eddig csináltak, nem? Ők költekeznek, talán az ő dolguk. Nekik talán nincs 110 milliós mínuszuk az előző szezon első 6 hónapjában.

Engem az zavar, hogy valahogy mindig Agnelli nevét kell köpködni, mert megpróbált valamit, ami akkor valósulhatott volna meg, ha:
1) az UEFA/FIFA elismeri,
2) bíróság állásfoglalása alapján a kluboknak egyértelműen jogukban áll kiírni a versenysorozatot, nem sérülnek egyéb kötelezettségek.

Ezek egyike sem történt meg, ergo nincs Szuperliga, max. egy cég s egy tervezet. Plusz a szerződésben egyértelműen benne van, hogy az adott klubok ugyanúgy szerepelnek a bajnokságukban, így a bajnokság érdekei sem sérülnek.

Plusz, amint látható, Laporta egyértelműen utal rá, hogy nem fogják megrendezni a Szuperligát, cserébe tárgyalni akarnak az új formátumról. De egyelőre nincs kivel.

Most akkor bármit is tesz az angol top 6 csapat, a spanyol top 3, illetve a két milánói csapat, azért a Juventust és Agnellit kell köpködni?

[ Szerkesztve ]

(#148384) Richard! válasza jbalint18 (#148380) üzenetére


Richard!
addikt

Ugyanannyiért vissza is vehetitek, garanciába. És örülj, hogy nem jelentenek fel benneteket a katalánok, az ászf megsértése miatt.
Mr. MindentiskihagyócopFOS. 🤮

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#148385) jbalint18 válasza Richard! (#148384) üzenetére


jbalint18
tag

Azért szerintem a szezon második felében nem volt ő annyira rossz. De azért egye meg amit főzött magának . :U

(#148386) Datsyuk válasza venember83 (#148383) üzenetére


Datsyuk
aktív tag

Értem, hogy zavar Agnelli köpködése de azt is értem miért jön ilyen hírek után a szurkolók haragja.
"szerződés aláírása után 48 órán belül megtagadta a Szuperligát, szembeköpte az abban maradókat, majd lebratyizott az UEFA-val" Ez nagyon jól leírja, hogy milyen az a társaság akitől sokan a megváltást várták / vagy még mindig várják.
És igen, őket ez a paktum már megbélyegezte, különösen a főszervezőket. Fair vagy nem fair....tettek és a következmények.

(#148387) venember83 válasza Datsyuk (#148386) üzenetére


venember83
nagyúr

A PL-t megalakító angol csapatokról mikor vált le a bélyeg? Mert fontszázmilliókért cselekedtek ők is anno, talán még jobban kirekesztve tévenéző szurkolók millióit és a kisebb csapatokat.

(#148388) Datsyuk válasza venember83 (#148387) üzenetére


Datsyuk
aktív tag

Ha engem kérdezel akkor ott van rajtuk. Én pl óriásit csalódtam a Liverpoolban és azt vettem észre, hogy már nem szorítok nekik és nem is nézem a meccseiket. Hiába van ott Klopp. De én is észrevettem, hogy sokan enyhébbek velük mert a sajtó részleg kiadta a" tévedtünk" sablon szöveget. Engem speciel nem hatott meg különösebben.

(#148389) venember83 válasza Datsyuk (#148388) üzenetére


venember83
nagyúr

A '92-es puccsra gondoltam, nem erre a mostanira.

(#148390) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

este 6órás holland-meccset adja valami?

(#148391) Richard! válasza Tibiajax (#148390) üzenetére


Richard!
addikt

Egy stream-et majd keresünk ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#148392) Tibiajax válasza Richard! (#148391) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

(#148393) venember83 válasza Tibiajax (#148392) üzenetére


venember83
nagyúr

de Ligt lesérült, csak hogy következetesen folytatódjon ez a szétkovidolt, szétvarozott, szétszuperligázott szezon. Ugye jól tudom, hogy van Dijk sincs a válogatottban a biztos felépülés jegyében? Lassan tényleg az lesz, hogy többet kell rúgniuk, mint kapniuk. Mármint gólt persze.

(#148394) Tibiajax válasza venember83 (#148393) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

(#148395) BenHans válasza venember83 (#148389) üzenetére


BenHans
addikt

Az azért más, de részben persze jogos a kérdésed, nem véletlen emlegetem Pound Łeague néven. Az FA beleegyezése nélkül pedig a hajukra is kenhették volna, de az FA FL ellentét miatt rábólintottak. Elviekben és gyakorlatban is nagy különbség van a PL és az SL ötlet között. Nem csak az volt a lényeg, hogy na szarban vagyunk kicsit, sok volt a mutyi meg a hitel és mi alanyi jogon Covid alatt/után is 300M€-t akarunk költeni, mi egy-két évre sem húzzuk meg a nadrágszíjat a felelőtlen gazdálkodásunk miatt sem.

"a szerződésben egyértelműen benne van, hogy az adott klubok ugyanúgy szerepelnek a bajnokságukban, így a bajnokság érdekei sem sérülnek" A szurkolók nem nézők akik két nap múlva másnak szurkolnak vagy nem nézik, a szurkolók érdekei, a többi csapat érdekei pedig igen, azoké is akik kisebb pénzből is fenyegetést jelentenek.

"mindig Agnelli nevét kell köpködni" Fent idéztem mit sírt össze, fogom is köpködni egy képmutató alattomos retek az ember, ugyanaz mint Perez, a két fő szószóló akik nem tudják mikor kéne elkussolni a kartellnek.

Ha kiléptek és offos a téma, akkor miért hirdetik, hogy igazából nem lehet csak úgy kilépni és csak kivárnak? "Ha meg akarnánk szervezni a versenysorozatot, meg tudnánk szervezni." :D Kicsit visszás a dumájuk nem? Ezekkel nem tárgyalnék, készek voltak hátba szúrni bárkit, és továbbra is fenyegetőzés van.

Az van, hogy az FFP is értük volt, bebetonozta a gazdasági előnyüket, de nem volt jó mert fölötte akartak költeni, fel lettek verve az árak is, itt a főztjük amit nem akarnak megenni.
Na elég volt, túl nagyra fújták már így is a lufit.
Úgy szenvednek, hogy igazolni tudnak és nem ők és nem ez lesz az egyetlen komoly, de komoly távozó így felszabaduló magas fizetés és bevétel nem lesz, de krízis van, mert nem lehet egyszerre leigazolni Haalandot és MBappét és a mai fociban túl kevés a BL hely és ha úgy van marad az EL ahol egy Villarrealtól milyen ciki kikapni. Verseny nélkül nagy pénzt és nagy cirkuszt csinálni, na én is szeretnék munka nélkül minden nyáron új lluxusautót venni és a NAV ne kérdezze miből de a támogatást adják meg mindenhonnan, mert a cégem ugyan elismerten jól dolgozik, de túl sok volt a hitel.

De én befejezem inkább, mert már össze lesz mosva minden mindennel és az alapvető elvi problémák csak úgy elsikkadnak, a lényeg, hogy szegény önjelölt előbb felfújódó elit kapjon még több pénzt, minden más le van szarva, csak nyűg a foci és a többi csapat mert tőlük csak játékos kell. Amúgy is a bangladesi kisgyerek is az SL 12-re kíváncsi, kaja nincs, SL kell, csak az a cél, hogy többet adjunk magunkból. Undorítóan hitvány ez az érzékenyítés, mint Agnelliék nyüszítése is "it was a desperate cry for help". Akkor b+ el kell adni 2-3 játékost, mint mindenki más aki pl az FFP miatt tette, de nem, viszont ha Alkesz a PSG-be zsebből többet ad a játékosnak és benyeli a covid hiányt akkor ő a g*ci.
Remélem Friedkin is egy rohadék lesz, mert zsebből betolta a Roma hiányát és még igazolni is fog a féreg, miután kiadott több száz milliót a csapatért a rohadt.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#148396) venember83 válasza BenHans (#148395) üzenetére


venember83
nagyúr

A Juve CR és de Ligt leigazolása után kénytelen volt nadrágszíjat húzni, ezért jöttek az átigazolási díj nélküli emberek, úgy tűnt, magasabb fizetés mellett is jobban jön így ki a matek. Mindegy, nem ez a lényeg, ne vesszünk el a részletekben.

Nem vitatkozok azzal, hogy Andrea Agnelli milyen ember, feltehetően a családi felmenőkhöz hűen egy minden hájjal megkent vérbeli üzletember, aki minden helyzetet kihasznál, vagy éppen megfelelő helyzetet generál, hogy a családja (amibe olykor a Juve is beletartozik) jobban jöjjön ki a végén. Nem vitatkozok azzal, hogy Florentino Pérez milyen ember, Laporta kapcsán pedig végképp nem, utóbbi két személy múltját kevésbé ismerem, mint az Agnellik lajstromát. De a Chelsea pl. BL-t nyert, s ki az elnök? Tán csak nem egy oligarcha, ő jobb bármivel is a fenti három személynél? Míg mások FFP-vel szívnak, ő önti a pénzt a klubba. Mindegy.

Továbbá nem vitatkozok azzal, hogy a Szuperliga ötlete, megvalósítása, stb. mennyire helyes vagy helytelen. Természetesen egyáltalán nem tökéletes az elképzelés, sok-sok hibát rejt, akár alapvetőeket. De az nem kérdéses, hogy Agnelli éveken át valóban belülről próbálta megváltoztatni a rendszert, hiába (ECA elnökként is próbálkozott több évig). Mert az UEFA nem akarta, és továbbra sem akarja. Érdekes módon nem a Juventus találta ki az FFP-t, s elhiheteted, nem is ők voltak a legnagyobb nyertesei. Vagy szerinted az financially fair play, hogy a manchesteri klubok, a londoniak nyaranta akár többszázmillió eurót elverhetnek/klub? Mindezt úgy, hogy szemberöhögik az UEFA-t a jogászaikkal, lásd City vs. UEFA és BL-ből kizárás, majd mégis döntőznek?

Mindazonáltal ki változtathatta volna meg az európai erőviszonyokat, mint a topklubok? A PL-ben sem a negyedik osztály kardoskodott a szétválásért.

Ez az egész rendszer fenntarthatatlan, ezzel szerintem egyetértünk. És ismét csak nem vitatkozom azzal, hogy RÉSZBEN a szuperliga klubjai generálták ezt a helyzetet (PSG - Neymar pl. nem szuperligás klub, elég jelentős kivétel talán), idióta költekezéssel, túlvállalással, túl magasztos célokkal (pl. Juve CR leszerződtetésével csak és kizárólag a BL-sikerért), de az európai élfutballnak kell kitalálnia, hogyan tovább.

Az UEFA megpróbálta a millió kiskaput tartalmazó FFP-vel, láthattuk, mennyit ért. Most pedig az olajos klubok révén megfelelő támogatást is kapott, hogy fennmaradjon ez a rendszer. S most ne említsd a United, a Real vagy akármelyik gigaklub igazolásait, hanem nézd meg, mi van Olaszországban. Tizedpénzből szart sem tudnak felmutatni a spanyol, angliai nagycsapatok ellen, s lassan már a párizsiak ellen sem. Hogy erre nem megoldás, hogy megerősítjük a Juventust, amelyik az elmúlt években általában a legtovább képviselte az olasz futballt? Ez igaz, ezért is volt benne két másik történelmi olasz klub.

De igen, a szuperligás megvalósítás nem tökéletes, ezért is kellett volna a párbeszéd. Amitől az UEFA elzárkózott, s hála az angol kluboknak, Al-Khelaifinek az ECA élén, most próbálja is minél jobban védeni az álláspontját. Friedkin pedig a legmagasabb pénzügyi és morális elköteleződés mellett is csak kiskakas lehet a talján szemétdombon, hacsak nem jár úgy, mint Rocco, aki nagy tamtammal érkezett Amerikából, sok-sok pénzzel, most meg már legszívesebben szabadulna a Fiorentinától, csak éppen nem tolonganak az érdeklődők. Nézd meg az Intert, bajnokcsapat Olaszországban, mégis nehéz helyzetben van most a kínai tulajok helyzete miatt.

[ Szerkesztve ]

(#148397) sh4d0w válasza BenHans (#148395) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Annyi kiegészítést hozzátennék, hogy nem Perezék verték fel a játékosok árait, hanem Abramovics meg a sejkek Manchesterben és Párizsban. Mindenki más úszik az árral, amit ők szabadítottak el a fociban.

Az FFP-t elméletileg ellenük hozták, hát pont ők azok, akik magasról tesznek rá, de közben egy nem-milliárdos Milant meg lehet cseszni miatta.

https://www.coreinfinity.tech

(#148398) Soulfly842 válasza Tibiajax (#148390) üzenetére


Soulfly842
addikt

Itt van vagy 5 tucat link. Egy-két link esetében a megjelölt stream kliens-programra szükség lehet.
[link]

(#148399) Tibiajax válasza Soulfly842 (#148398) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nagyon szépen köszönöm, tástvírem.
mindjárt kezdünk

(#148400) Soulfly842 válasza Tibiajax (#148399) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nm.

A legtöbbnél még csak annyit fogsz látni, hogy még nem kezdődött el az esemény :D

Ha adblock-ot használsz, akkor lődd le az adott oldalra

(Ne a P2P-seket nézd, vagy a külső prog telepítése elvárt.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.