Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:03

LOGOUT.hu

~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148151) DeathAdder válasza mephi666 (#148150) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ireland nyomába sem érhet :N

(#148152) Ringman


Ringman
nagyúr

A Kicker szerint Szoboszlai Dominik kihagyja az Európa-bajnokságot.

(#148153) Soulfly842 válasza Ringman (#148152) üzenetére


Soulfly842
addikt

Pont ezt akartam én is lineklni :( Nso értesülés is kickerre hivatkozottak alapján is ezt állítja. :( Kár érte, ha tényleg nem játszhat :(

Válogatott: Szoboszlai Dominik kihagyja az Eb-t – sajtóhír

A Nemzeti Sport Online viszont úgy tudja, a szeméremcsont-gyulladás kiújulásáról nincs szó, de a magyar középpályás nincs megfelelő fizikai állapotban a hosszú kihagyás után, ezért valószínűleg nem szerepelhet majd az Európa-bajnokságon.

(#148154) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Szerencsétlen Szoboszlai :( Állítólag az edzőtáborban kiújult a sérülése. Reméljük nem hagy ki sokat, de baromira megérdemelte volna, hogy ott lehessen!

RM: nso szerint Ancelotti lesz a befutó.

(#148155) Peterhappy


Peterhappy
őstag

lol

:W

(#148156) Phoen|x válasza Peterhappy (#148155) üzenetére


Phoen|x
őstag

Ezt a story nem vágom, de szegény öreg Drogba-t is megpróbáltam leigazolni, csak nem volt elég vastag a buxa.

Go Gunners!

(#148157) jkrisztian válasza DeathAdder (#148144) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Igen, mi sem valószínűbb ennél, sőt magától értetődik, sőt ez tuti biztos, biztosabb mint a halál. :W :C

(#148158) venember83


venember83
nagyúr

Szerencsétlen Everton még az edzője megtartására sem képes. Szánalmas. Csóró szurkolók, ilyen komolytalan klubot támogatni. :(

(#148159) dudu5130 válasza venember83 (#148158) üzenetére


dudu5130
őstag

Carlo lelép?

(#148160) szotyika77 válasza dudu5130 (#148159) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Carlo papát szeretné a Real Madrid edzőnek. :)

(#148161) Phoen|x válasza szotyika77 (#148160) üzenetére


Phoen|x
őstag

Annyira jó ez a manapság divatos edzőkeringő...
Majd a memoárjaiban megírja, hogy 6 évig voltam a Real edzője, igaz 5 részletben.

Go Gunners!

(#148162) BenHans válasza Ringman (#148121) üzenetére


BenHans
addikt

Így van, de még mindig jobb mint első okosság, hogy csak A+B 20+20.
Elvileg lesz még további tárgyalás.

#148123 sh4d0w: Az SL kezdeményezést nem lehet ezzel összemosni semmilyen formában. Az egy 99%-ig kirekesztő, versenyellenes, gazdaságilag is egyoldalú védőpajzs, hogy bebetonozzák a helyüket olyan nagy támogatottságú csapatok amik sok esetben rosszabbak mint a szintén velük egy osztályban játszó társaik, nem beszélve többi topliga jobb csapatairól és a nevetséges "kiadó" helyekről ami pénzben ugyan BL szint de az első megerősödő bekerülőktől örökölni lehet legfeljebb a helyet minimális eséllyel.
--------
Én a Serie A-t és B-t is 18 csapatosra redukálnám, így marad 4 hely a kupára, és ha mindenképp ezt a 40 csapatos formulát erőltetnék, akkor a harmadosztályhoz hozzácsapnék kettőt, így az első hat indulhatna a negyedosztály top kettőnek pedig a maradékot.
Így az esélyt nem vennék el, csak teljesítmény alapján meg kell küzdeni érte.

Saját példámból kiindulva amúgy nekünk sem esett jól egy tucat gólt kapni NBII/III-as játékosok ellen, mert leküldték őket edzeni ellenünk a BLSZI-es tarcsijukba. :((( Már fél óra után éreztem, hogy nem fogom tudni tartani a tempót a második félidőben.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#148163) Ringman válasza venember83 (#148158) üzenetére


Ringman
nagyúr

conténak mi marad?

(#148164) Ringman válasza BenHans (#148162) üzenetére


Ringman
nagyúr

Én a Serie A-t és B-t is 18 csapatosra redukálnám

a serie b még pár éve 22 csapatos volt, most is lehetne az, v. maradhatna 20 szereplős.
az 1. osztályban sajnos valóban sok a 20 csapat.

[ Szerkesztve ]

(#148165) villamos


villamos
őstag

A magyar válogatott Európa-bajnoki kerete:

Kapusok: Bogdán Ádám (Ferencvárosi TC), Dibusz Dénes (Ferencvárosi TC), Gulácsi Péter (RB Leipzig).

Védők: Bolla Bendegúz (MOL Fehérvár FC), Botka Endre (Ferencvárosi TC), Fiola Attila (MOL Fehérvár FC), Kecskés Ákos (FC Lugano), Lang Ádám (Omonia Nicosia), Lovrencsics Gergő (Ferencvárosi TC), Orbán Willi (RB Leipzig), Szalai Attila (Fenerbahce FK).

Középpályások: Cseri Tamás (Mezőkövesd-Zsóry), Gazdag Dániel (Budapest Honvéd), Holender Filip (Partizan Belgrád), Kleinheisler László (NK Osijek), Nagy Ádám (Bristol City), Nego Loic (MOL Fehérvár FC), Schäfer András (DAC), Sigér Dávid (Ferencvárosi TC).

Támadók: Hahn János (Paksi FC), Nikolics Nemanja (MOL Fehérvár FC), Sallai Roland (SC Freiburg), Schön Szabolcs (FC Dallas), Szalai Ádám (1.FSV Mainz 05), Varga Kevin (Kasimpasa), Varga Roland (MTK Budapest)

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#148166) venember83 válasza Ringman (#148163) üzenetére


venember83
nagyúr

Elvileg nem volt kapcsolatfelvétel a Madrid részéről. Amúgy qrvára hidegen hagy, az egyetlen elfogadhatatlan lépést letudta, most már hidegen hagy a sorsa. Igen, tudom, ez meg őt nem érdekli nyilván. Ez van, egy legendával/ikonnal kevesebb.

(#148167) Tibiajax válasza venember83 (#148166) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

az egyetlen elfogadhatatlan lépést letudta
..ő tudtommal nem is volt az inter edzője

(#148168) BenHans válasza Ringman (#148163) üzenetére


BenHans
addikt

Poch - PSG folytatásra nem vennék mérget, ha ő visszatér a Spursbe, mehet Conte Párizsba.
Azt beszélik a Tottenham gondolt Contéra is, de valószínű nincs elég garanciájuk ahhoz, hogy aláírjon, így B tervként felmerült Fonseca neve is.
Jogos, Fonsi hajlandó az együttműködésre, ez Levy miatt elengedhetetlen, Conte biztos nem akarja, hogy más döntéseire kelljen hagyatkoznia.

#148134 venember83: 100+ milliós keretbe csak befér az aláírási pénzük. :)
Xhaka is több mint jó lesz/lehet 20M alatt vagy még kevesebbért, mert elfogadnák Diawarát a pletyi szerint.
Miki is kérte Raiolát, hogy ne indítson licitháborút, mert maradni akar, ő is 5 millát fog keresni 2023-ig.
De amúgy nem hiányzik ide, ha csinálni fogja a feszkót továbbra is, vegye meg a juve és jöhetne vissza a polák. :D

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#148169) venember83 válasza BenHans (#148168) üzenetére


venember83
nagyúr

20 milliós aláírási pénzről plusz 10 milliós bérről szóltak a pletykák. 100+ milla hamar elfogy így.

Tibcsi: Csak Contére vonatkozott a hozzászólás.

(#148170) LyonnaisFan1 válasza villamos (#148165) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Cseri Tamás beválogatását még mindig nem értem.
De Rossi mester tudja, el kell fogadni. ;]
Lehet Céeréknek betalál kétszer, és akkor már megérte. :C :C

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#148171) BenHans válasza venember83 (#148169) üzenetére


BenHans
addikt

Háhhááá, a hülyegyerek. Most, hogy jól kiqrt magával és hagyta hogy mérgezze az elméjét Raiola szerintem örül ha 6-7 milliót megkap más olasz csapatnál, vagy lehet menni a PL középmezőnybe.
3 éves szerződéssel számolva alsó hangon 50 millióért kéne eladni, hogy nyerjünk rajta.
Én azt mondom jobb a békesség és menjen a PSG-be. :D Ott Navas is 10 fölött keres és az idei teljesítménye alapján csereérett.
Talán mindenkinek így lenne a legjobb, nem utálná fél Olaszország.
--------
Miki végül csak +1 évre írt alá azaz 2022 júniusig.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#148172) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Engem egyébként nagyon elkeserít, hogy Szoboszlai kiesett :( Ma ezen forgok... :( az ő szenvedélyének, hitének - ami az átlag mezőnyjátékos felett áll - is köszönhető az, hogy Izalndot megvertük rendes játékidőben... A klasszisa meccseket dönt el, az, hogy hisz magában, hogy szabadrugásból olyan gólokat lő, amire csak a legnagyobb klasszisok képesek.... Hinni akarok, ebben segítség kell.

Megverük nélküle a törökeket.

A lengyelek ellen egy őrület meccsen jobbak voltunk. Talán a védelembe hiányzott egy kis plusz.

Egy olyan plusz, mint amilyen pl. Szalai Attila lehet. Nagyott futott az utóbbi időben. Top csapatok figyelik, de féltem a válogatottat, minden leheletnyi erőre szükség lesz. ebből Szoboszlai vitathatatlanul hiányozni fog :(

Hinni akarok a csodába, s látom azt, hogy van egy reménysugár. Jó a keret, erős az összetartás, de ez mégis egy halálcsoport.

Akkor is mondani akarom: Meglepetést kell, meglepetést fogunk okozni.

(#148173) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Carlo is back!

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#148174) Richard!


Richard!
addikt

2.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#148175) bandus válasza Soulfly842 (#148172) üzenetére


bandus
veterán

ha jol gondolom, nemetorszag, portugalia es franciaorszag ellen jatszunk, szerintem az eredmeny szempontjabol mindegy, hogy ott lesz-e szoboszlai vagy sem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#148176) sh4d0w válasza BenHans (#148162) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azért a rosseb, aki kiigazodik rajtad. Ha szuperklubok rekesztik ki maguk közül a többieket, az baj, ha a Serie A és B teszi, az nem.

A többiről: a Vidi a szezon elején elment vhova a Tisza mellé és rúgott egy 5-öst. Ez a nap abban a kis faluban valóságos népünnepély volt, a helyi játékosok örültek, hogy Mo. egyik nagycsapata látogatott el hozzájuk (@Tibiajax: tl;dr). Ugyanez megismétlődött, amikor a szomszédos Gárdonyba ment a Vidi (ahol gyaníthatóan többen szurkolnak a Vidinek, mint más mb1-es csapatnak).

https://www.coreinfinity.tech

(#148177) Peterhappy válasza bandus (#148175) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hetfield papat idezve (James, nem Ottmar) : Sad but true.

En sajnalom Szoboszlait. Jo mentalitasu, kiemelkedotudadu, valiban tehetseges jatekos, csipetnyi csibeszseggel es allitolag nemi nagykepuseggel, de talan meg az is elnezheto neki. Ha az egiek is vele lesznek, esznel lesz, elkerulik a seulesek es nem igazol ostoba modon (lsd. meg: Juják), Europa-szintu klasszis, sztar lehet belole!
Persze, hogy ervagas, ha nem lehet ott.

Bar mokas, micsoda vilagklasszisok, legendak hagytak ki, vagy jatszottak csupan perceket az elso vilagversenyukon.

(#148178) Peterhappy válasza Richard! (#148174) üzenetére


Peterhappy
őstag

Taps taps :K

@gyuromoj: es jo az nektek?
Barca-drukkerkent szerintem (remelem :B ) rossz dontes. Es Real drukker baratom mosolya sem oszinte, epp most valtottunk par uzenetet.

(#148179) gyuromoj válasza Peterhappy (#148178) üzenetére


gyuromoj
veterán

Egyelőre én örülök, főleg ha a többi pletyka is beigazolódik. (Masodedzo, sportigazgató, Pintus)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#148180) bagyulajuve válasza Soulfly842 (#148172) üzenetére


bagyulajuve
addikt

na, ennél rosszabb hírre nem is nézhettem volna be ide :(
de a lényeg, hogy rendesen épüljön fel és okozzon még az elkövetkezendő bő egy évtizedben sok örömet a magyaroknak :R

Resistencia eterna

(#148181) dudu5130 válasza gyuromoj (#148179) üzenetére


dudu5130
őstag

Pintus már hivatalos, hogy elhagyja az Intert.

(#148182) omfgk válasza gyuromoj (#148179) üzenetére


omfgk
addikt

Valaki drótozza össze Hazard-ot, ez a lényeg. :))
De a teljes csapat fizikailag elég trágya.

Esélyes volt ,hogy Pintus visszatérhet ha Zidane lép.

Ancelottinak örülök. Inkább ő mint Conte.

(#148183) bandus válasza omfgk (#148182) üzenetére


bandus
veterán

és még a jövő évi mez is baromi jól néz ki :K [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#148184) forceberg válasza bagyulajuve (#148180) üzenetére


forceberg
veterán

Én a további karrierjét illetően is lehet, hogy igen komolyan vissza fogja vetni.
Ansu Fati is éppúgy nagy kérdőjel, ilyen fiatalon ennyiket kihagyni.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#148185) gyuromoj válasza bandus (#148183) üzenetére


gyuromoj
veterán

Első látásra nem jött be, de most a nap végére már ott tartok hogy venni kéne. :DDD

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#148186) venember83 válasza omfgk (#148182) üzenetére


venember83
nagyúr

- 2024-ig szól a szerződés.
- Évi nettó 6 millió euró.
- Pintus és Davide Ancelotti a személyzet részét képezi.
- Lucas Vazquez hosszabbít 2024-ig.
- Sergio Ramos jövője tekintetében találkozó várható a jövőben.

(#148187) bandus válasza gyuromoj (#148185) üzenetére


bandus
veterán

én is gondolkodom rajta, hogy ha valamelyikért, akkor ezért kicsengetem a 90 eurot, jó ez a színkombó :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#148188) forceberg válasza bandus (#148187) üzenetére


forceberg
veterán

Hát a rózsaszín átok után felüdülés :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#148189) mephi666 válasza bandus (#148175) üzenetére


mephi666
nagyúr

Szerintem a németek ellen van esélyünk pontot szerezni: a fikamatyi hajlamos újabban betlizni és a keret is kiöregedőben... a portugálok nagyon kemények és a franciáknál is vannak nagyon jó játékosok... szerintem 80%, hogy portugál-francia-angol válogatottakból legalább 1 döntőben lesz :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#148190) bagyulajuve válasza forceberg (#148184) üzenetére


bagyulajuve
addikt

biztos visszaveti valamelyest, de ezért vannak az orvosi csapatok és rehabilitációk, hogy ezeken túl lépjenek, rendben lesz ő szerintem - bár ennek a sérülésnek nem kellene elhúzódnia eddig

Resistencia eterna

(#148191) BenHans válasza mephi666 (#148189) üzenetére


BenHans
addikt

Reménykedem két pontszerzésben, de alapvetően nem tartom valószínűnek, egyszerűen csak jó lesz majd nézni, hogy legalább ott vagyunk és 3 VB és/vagy EB csapattal meccselünk.
Tisztes helytállással már boldog vagyok, persze tudom hogy lesz megint hiszti, hogy feneketlen kút ócska magyar foci, ha nem szerzünk pontot azért, ha csak kettőt akkor azért.
Mint 2016-ban, "ezek lebőgnek", "na majd a következő meccsen", "megmondtuk" "brüsszel négyet üzent". Ezt az egyet nem várom, amikor a szellemi pöcegödörből Unicumos bácsi módjára kidugják a fejüket keserűék.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#148192) venember83 válasza BenHans (#148191) üzenetére


venember83
nagyúr

A futballhoz ők is hozzátartoznak, ugyanúgy, mint az agyatlan futballisták és szurkolók tömegei.

(#148193) mephi666 válasza BenHans (#148191) üzenetére


mephi666
nagyúr

mind a 3 ellenfél csapatban van játékos, aki egymagában többet ér, mint a teljes magyar keret... sőt ha a legértékesebb Szoboszlait beleszámítanánk, majdnem úgy is többet érne :) asszem mindhárom ilyen 800millió euró körül mozog, a magyar keret meg tán Szoboszlaival volt 80?

megnézem most tm-en:

magyar válogatott 75milla (legdrágábbak: Gula 13, Willi 16, Sallai 13, Szalai 7)
német: 936milla (Kimmich 90, Havertz+Goretzka+Gnabry 70-70-70, Werner 65, Sané 60)
portugál: 872milla (Fernandes 90, Felix 80, Dias 75, Silva 70... és CR7+Jota 45-ön áll)
francia: 1milliárd fölött kicsivel (Mbappé 160LOL, Varane 70, Coman 65, Griezmann+Koundé+Pogba 60, Kanté)

...és nem is említettem akkor minden nagyobb nevet :) reálisan mit is várunk el? én igazából csak tisztes helytállást... ha egy x-et ki tudunk hozni meg zakó nélkül megússzuk a többi meccset, már elégedett leszek... ilyen 3-1 / 4-2 meg hasonló eredmények legyenek, ne kapjunk 6-7 gólokat... ha már ezt teljesítjük, szerintem jók vagyunk... (amikor a bayern zakót mért a barcára nyáron, vagy 2014ben a német válogatott kitömte a brazilokat, szerintem nem lehet egy rossz szavunk se, ha rendes játékot játszva 4-2-re kikapunk mondjuk a franciáktól...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#148194) bagyulajuve válasza mephi666 (#148193) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Igen, sajnos az a realitás, hogy itt mi nem szerzünk pontot, esetleg akkor, ha végén olyan ellen játszunk, aki már biztosan továbbjutott. Mind 3 csapat szereti a támadó, gyors focit és ez nem jó nekünk.

De ha 0 pont lesz a 3 csoportmeccs után, én akkor is büszke vagyok és leszek a magyar csapatra, mert azért az elmúlt 4-5 évben sikerült olyan stabil csapattá fejlődni, amelyik képes tornákra kijutni - szemben az azt megelőző 25-30 évet.

De boruljon a realitás, legyen meglepetés és hajrá!!! :R

Resistencia eterna

(#148195) IreN!CuS válasza mephi666 (#148193) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Pont leszarom, hogy mennyi pontot szerzünk - legyen 3 értelmes meccs és normális hozzáállás. Szakadjanak meg a pályán, játszanak csapatként minden másra ott lesz az élmény, hogy telt házas meccsen "ülhetek" az öregemmel akivel sok sok év azon méláztunk, hogy lehet nem éljük meg, hogy közösen EB/VB meccsen legyünk.....

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#148196) atee_13


atee_13
őstag

Fa@a ebből azt sejteném, h most amikor az uefa az amúgy is látszat ffp re is tojik úgy odadurrant a city az átigazolási piacon, h csak na.

Most már csak abban lehet bízni, h pep ezt is megoldja ;]

(#148197) omfgk válasza atee_13 (#148196) üzenetére


omfgk
addikt

Pep biztos beéri majd egy fiatal tehetséggel az akadémiáról. :D

Fernandinho helyére is lehet ,hogy kell majd egy szűrő. Ez így 2x 60 misi. És mindketten ingyen mennek. Tehát rögtön - 120 misi.

És még Garcia is ingyen lép le ha jól tudom. Pedig tavaly el lehetett volna passzolni gombokért. De nem hajol le a City koszos 8-10 misiért.

[ Szerkesztve ]

(#148198) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Benzema + 70mill€ ---> Lukaku

forrás The Sun

(#148199) Soulfly842 válasza Tibiajax (#148198) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nekem ez 'házon belüli' csere lenne :Y :Y

Az öreg Benzin-nel se biztos, hogy rosszul járna az inter! Pénzügyeket megoldaná a transfer + ~3 évig egy olasz bajonságban meglőné ő még a kötelező 20-25+ gólt. Ez megmenthetné az Intert attól, hogy jelentősen vissza kelljen épülnie a csapatnak, áldozatok sorával. Kiváló kompromisszum.

Az egyik legalulértékebb játékos sok hozzá nem értő Real szurkoló szemében, pedig kevés manapság az olyan klasszikus befejező csatár, mint Benzema.

Viszont ha ez a transfer bejönne, akkor azt is jelentené, hogy Perez választási ígérete meghiúsult és csak egy marad a pakliban (Haaland, Mbappé)

[ Szerkesztve ]

(#148200) ZavaBalazs válasza bagyulajuve (#148194) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

azért tegyük hozzá lábjegyzetben a "képes kijutni"-hoz, hogy gyanúsan egybeesik az EB-k 24 csapatosra bővítésével, ami nélkül továbbra se jutottak volna ki.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.