Hirdetés

2019. december 10., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-11-27 17:56:13

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobil szolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

(#25851) Gergőke88 válasza ördög82 (#25849) üzenetére

Gergőke88
(addikt)

Csak a készüléket cserélik, tartozékokat nem. Fóliás, karcmentes, de nem új készülék. Viszont a garancia szintén 1 év lesz újra.

(#25852) Rolly válasza GLOCK34 (#25850) üzenetére

Rolly
(addikt)

Egyébként ilyenkor már ki is fizethetnék az óradíját ... pl ha egy vállalkozó akkor elég sok kiesése lehet már pusztán az utánna járásból :(

(#25853) ördög82 válasza Gergőke88 (#25851) üzenetére

ördög82
(csendes tag)

Értem... Köszönöm srácok a segítséget! :R

(#25854) tPedro_ válasza ördög82 (#25849) üzenetére

tPedro_
(senior tag)

Refurbished: Amit valaki valamiert mar visszavitt. Viszont tokeletesen mukodik es nincs hibaja.

(#25855) FRENK1988

FRENK1988
(veterán)

Megint mi változik az Ügyfélszabályzatban?

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :) <3 dCI

(#25856) kali válasza tPedro_ (#25854) üzenetére

kali
(legenda)

illetve felújított darab, amiben szinte mindent kicseréltek, és ellenőrizték is!

(#25857) StLui válasza tPedro_ (#25854) üzenetére

StLui
(veterán)

És teljesen újjávarázsolnak! nem csak visszarakják a dobozba.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25858) tPedro_ válasza kali (#25856) üzenetére

tPedro_
(senior tag)

@StLui:

Igazatok van. Erre gondotlam en is, csak kicsit rovidre fogtam a mondandomat. :DDD

Koszi a kiigazitast.

(#25859) GLOCK34 válasza Rolly (#25852) üzenetére

GLOCK34
(aktív tag)

Pont erre gondoltam. Nekem kb 3 éve volt gar.ügyintézés telefonnal a T-nél és nem mondhatom,hogy elégedett voltam. Cseretelefont alig akartak kiadni,végül amit megkaptam az bedöglött a 4. napon. :DDD
Pedig ha nem vagyok betegszabin mint most akkor nagyon sokat használom a telefont. (Gar. szervizes vagyok csak teljesen más területen) :)
Tiszta szégyen amit csinálnak.

(#25860) Rolly válasza GLOCK34 (#25859) üzenetére

Rolly
(addikt)

Engem a szolgáltatás minősége zavar miközben apró drágulások vannak ... kb 10 éve dominósként 20 forint körül beszéltem, most meg előfizetőnként 37 forintért ... Így valszeg átmegyek a vodafone-hoz 12 év után mert a céges flotta ott van. Bár a szolgáltatás minősége ott is hasonló :(

(#25861) club1 válasza Rolly (#25860) üzenetére

club1
(veterán)

Sok mindenben rosszabb. De ebből a szempontból a Telenyomornak nyomába sem érhetnek (már ami az ottani bűn rossz ügyfélszolgálatot és hálózatminőséget - elsősorban a 3G-t - illeti).

(#25862) Rolly válasza club1 (#25861) üzenetére

Rolly
(addikt)

Én ahol most vagyok újpest az egydül használható szolgáltató minden körülmények között a Telenor... csak hát nekem nem mindegy, hogy ha már váltok akkor mit választok...

Nekem a Telenorral kapcsolatban eddig csak pozitív tapasztalatom volt a korábbi cégnél a kapcsolattartó hozta nekem másnap a 50%-os akcióban vásárolt telefont ... amit egy 30 km-re lévő üzletben foglalt le és hozta el nekem ... Szóval le a kalappal ... T-mobileal se volt komoly gondom, de az, hogy 12-13 év után semmi extrát nem tudok igénybe venni sőt még olyan szolgáltatást is bekapcsoltak amit nem kértem...

(#25863) club1 válasza Rolly (#25862) üzenetére

club1
(veterán)

Elmondom neked, ez a Telenyomornál is pontosan ugyanígy van. :K Persze lehet, hogy a mi flottánk is túl régóta van már náluk...
A Telenyomor hálózata a legrosszabbul optimalizált, az adott ponton jó vétel 100 méterrel odébb csapnivaló is lehet. Én rálátok Dél-Budán 4 cellára is, és itt pont ez a problémám, mert össze-vissza váltogat a telefonom, nem tudok 3G-n befejezni egy hívást, mert 10-20 perc alatt garantáltan megszakad. 2G-n ok, csak ott meg időnként szavak hiányoznak a beszélgetésből (ha épp jól terhelt a környék).

[ Szerkesztve ]

(#25864) polonic válasza club1 (#25863) üzenetére

polonic
(nagyúr)

"időnként szavak hiányoznak a beszélgetésből"

Nekem is volt sokszor ilyen, még a zte-s idők előtt is. Jó pár telefon és sim csere után is fenállt ez. Fogalmam sem volt, hogy ez mi lehet. Nem is foglalkoztam vele. Mióta T-nél vagyok, azóta feltűnt, hogy ezek a szókimaradások megszűntek. Most már utólag tudom, hogy a Telenor hálózata volt a ludas.

(#25865) (jan) válasza Gergőke88 (#25839) üzenetére

(jan)
(őstag)

Utána kérdeztem és tényleg annyi :( kicsit sokallom...

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#25866) Phreetsie

Phreetsie
(tag)

ha nem vallalok huseget a dijcsomagra... csak az elofizetesre. akkor is kerhetnek eloleget? fun dijcsomag erdeklne foleg

van naluk 2 elofizetesem mar. de meg nem vagyok arany. mert ha igy kerem, a honlapon nem irja, hogy kene a eloleg. ha ugy kerem, hogy huseget vallalok a dijcsomagra, akkor irja, hogy lehetseges az eloleg. most akkor?

Lumia 710 BLACK | vodafone HU

(#25867) BroCreSt válasza Phreetsie (#25866) üzenetére

BroCreSt
(aktív tag)

Ha van előfiz., akkor nem szoktak.

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#25868) Phreetsie válasza BroCreSt (#25867) üzenetére

Phreetsie
(tag)

nekem elsore is kertek 40et, masodikra is kertek nekem 40et.. azert kerdem

(#25869) BroCreSt válasza Phreetsie (#25868) üzenetére

BroCreSt
(aktív tag)

Érdekes, bár szerintem életkor függő is, meg hogy mondtál-e akkor be munkahelyet.

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#25870) Phreetsie válasza BroCreSt (#25869) üzenetére

Phreetsie
(tag)

melo helyet nem is kerdeztek sohase /igaz, mindig csak webshoprol rendeltem/

(#25871) qfm

qfm
(senior tag)

Valaki erre esetleg? Szeretném megtartani a likeot újabb 2 évig, viszont ez az egyetlen lehetőségem rá, ha megoldható.

Köszönöm előre is.

(#25872) pepe091 válasza qfm (#25871) üzenetére

pepe091
(MODERÁTOR)

Természetesen akkor is kérnek ha webshopból rendeled. Nem lehet kijátszani a rendszert.

(#25873) polonic

polonic
(nagyúr)

A net&roll 1 gigás opciónál az első aktiváláskor kell egy ezrest fizetni?

(#25874) 1430 válasza guppy_83 (#25843) üzenetére

1430
(senior tag)

Úgy érzem, ugyanazt írtad le mint eddig, csak pepitában. :U

Nem azt írtam, hogy menj a Nokiához, hanem azt, hogy ha ragaszkodsz a cseréhez, azt a Nokiának mond, mert a Telekom csak közvetítő.

A többire nem is reflektálnék, mert úgy sem lenne értelme. Feladom! :R

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#25875) zoli62 válasza 1430 (#25874) üzenetére

zoli62
(addikt)

Miért nem reflektálsz? :) Erre én is kíváncsi vagyok. :)

(#25876) domerator válasza zoli62 (#25875) üzenetére

domerator
(addikt)

... és én is.

Beam me up Scotty! ... iPhone 4S 8GB iOS 6.1.3 (!!!), Samsung Note 8, Gear Frontier, MacBook Air 2017

(#25877) Mottie

Mottie
(őstag)

Sziasztok! A Következő kérdéssel fordulok hozzátok, hátha valaki tud segíteni.

Ha egy telefonnak T-mobile simlock-ja van, akkor az ugye arra az 1 darab szolgáltatóra vonatkozik. Tehét pl egy magyar T-Mobile függő telefont nem használhatok Angol T-Mobile kártyával?

Be Victorious!

(#25878) attiati

attiati
(veterán)

Domino web mobilnetcsomagot lehet igényelni hangalapú domino kártya mellé?

(#25879) Phreetsie válasza 1430 (#25874) üzenetére

Phreetsie
(tag)

mi van? mondjad mivan!

(#25877) Mottie: nem hasznalhatsz

(#25880) .bruszli. válasza attiati (#25878) üzenetére

.bruszli.
(aktív tag)

Persze,1 ilyen-1 olyan. :D
"Opcióként" nem.

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#25881) attiati válasza .bruszli. (#25880) üzenetére

attiati
(veterán)

tehát olyat nem lehet, hogy beszélek is róla dominó kártyásként, és rendelek mellé ugyanarra a sim kártyára domino web-et is?

(#25882) .bruszli. válasza attiati (#25881) üzenetére

.bruszli.
(aktív tag)

Nem. A mellé csak a Go!Net és RelaxNet csomagokat lehet rendelni.

(#25883) guppy_83 válasza 1430 (#25874) üzenetére

guppy_83
(tag)

Szia,

Igen, szinte ugyan az, csak próbáltam érthetőbben leírni. Nekem az elvvel van gondom, rossza a telefon többször is akkor a t ezt miért nem ismeri be egy cseretelefonnal?

Na sebaj, ma futok egy újabb kört.... :(:(:(:( :W :W

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#25884) adam3

adam3
(aktív tag)

Amúgy amikor egyik ismerősöm Nokia telefonja elromlott, ő egyszerre a Nokiához ment, és egy rövid indoklás után tőlük kapott cseretelefont a javítás idejére . Ha nem is hasonló specifikációjút, de kapott.

(#25885) tPedro_

tPedro_
(senior tag)

Valaki emlitette, hogy hamarosan megszunik a Go!Net S csomag.

Ez azt jelenti, hogy lesz egy uj, vagy marad az M es az L?

500MB nem tul sok es ha jol ertem mobilhoz nem lehet Net&Roll csomagot venni.

(#25886) .bruszli. válasza tPedro_ (#25885) üzenetére

.bruszli.
(aktív tag)

Az akciónak lesz vége ( 90 ft/hó az aktiválás hónapjában és az azt követő 2 hónapban )

(#25887) sifarr válasza 1430 (#25874) üzenetére

sifarr
(tag)

Nem azt írtam, hogy menj a Nokiához, hanem azt, hogy ha ragaszkodsz a cseréhez, azt a Nokiának mond, mert a Telekom csak közvetítő.
Ez nem teljesen igaz, illetve félreértésre adhat alapot. Nem csak "közvetítő" a TMob a telefonvásárló és a Nokia között.
A garanciális (jótállási) kötelezettség a forgalmazót terheli, amely ebben az esetben a TMob.
(151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet)
Az már más kérdés, hogy a kötelezettségét közvetlenül a forgalmazó teljesíti (ő intézi a garanciális ügyet) és/vagy szerződött szakszervizen keresztül. Márkaszerviz közvetlenül is vállalhatja a garanciális ügyek intézését a forgalmazótól függetlenül.
De az alapkötelezettség a forgalmazóé és nem a gyártóé!
Az indoka könnyen belátható.
Egy gyártó bármikor tönkremehet, de ettől még a jótállási jogait a fogyasztó nem veszítheti el.
Legfeljebb akkor, ha a forgalmazó megy csődbe és a gyártó nem vállalja át a jótállást.

Az esetileg eldöntendő kérdés, hogy a garanciális kötelezettségét javítással vagy cserével oldja meg. Ezt a forgalmazó valóban eldöntheti.
Mint ahogy a konkrét esetben a TMob-nak jogában áll a szakszerviz véleményére hagyatkozni a javítás/csere kérdésében. De ki is cserélheti, ha úgy látja jónak. :K

[ Szerkesztve ]

(#25888) guppy_83 válasza sifarr (#25887) üzenetére

guppy_83
(tag)

Szia,

Köszönöm szépen! Hasznos infó!

További szép napot!

(#25889) tPedro_ válasza .bruszli. (#25886) üzenetére

tPedro_
(senior tag)

"A Szolgáltató megszünteti a Go!Net S és a Domino Go!Net S adatdíjcsomagok értékesítését. Ezen díjcsomagot használó előfizetők a díjcsomagot változatlan feltételekkel vehetik igénybe."

[ Szerkesztve ]

(#25890) .bruszli. válasza tPedro_ (#25889) üzenetére

.bruszli.
(aktív tag)

Igaz,ez elkerülte a figyelmem...bocs. :R

(#25891) szilard28 válasza 1430 (#25874) üzenetére

szilard28
(aktív tag)

A vevő a T-mobillal áll jogviszonyban, és nem a Nokiával, hiába próbálja a T hazugságcunamival lerázni az ügyfelet.
A T pofátlan módon visszaél az erőfölényével, mert tudja hogy a vevőnek nincs ideje és pénze pereskedni.

(#25892) club1 válasza szilard28 (#25891) üzenetére

club1
(veterán)

A jogviszony igaz. A hazugságcunamit én nem vettem észre, pedig végigolvastam a hozzászólásokat. A fogyasztónak pont annyi joga van, mint amit a jogszabályok számára biztosítanak. Én itt úgy láttam, hogy a T a jogszabályok szellemében jár el. Természetesen a jogszabályoktól az ügyfél számára kedvezően el lehet térni, de ez a szolgáltató döntése, ha nem tér el, akkor ezért nem hibáztatható. A 80 előfizetésünkből egy T-s és 2 db T-Home-os van, ennyi közöm a céghez.

(#25893) guppy_83 válasza club1 (#25892) üzenetére

guppy_83
(tag)

Tehát amennyiben a szolgáltató nem bal lábba kel fel és süt a nap, akkor ők jófejként esetleg kicserélhetik a 3x szervizelt még mindig hibás és számomra 4 hete használhatatlan telefont, amit kifizettem?....... :C :C :C

(#25894) motoflug

motoflug
(őstag)

Korábbann kérdeztem,de nem jött még válasz: a letiltott készülékek garanciája érvényét veszti a letiltással?

(#25895) club1 válasza guppy_83 (#25893) üzenetére

club1
(veterán)

Azokat a törvényhozókat tapsold meg, akik a 2003-ig élő és tényleg fogyasztóbarát törvényt úgy harmonizálták az EU-hoz, hogy abban a 3 munkanapon belüli cserén kívül egy konkrétum sem maradt.
A régi törvény alapján 5 javítás után csereutalványt kellett a gyártónak kiállítania. Az aktuális törvény szerint pedig törekednie kell a jótállásra kötelezettnek, hogy 15 napon belül a készüléket kijavítsa. Ez sem konkrétum, hiszen én is törekedhetek, ha egyszer szorulásom van...

(#25896) .bruszli. válasza motoflug (#25894) üzenetére

.bruszli.
(aktív tag)

Igen.

(#25897) club1 válasza motoflug (#25894) üzenetére

club1
(veterán)

Egy szerződés nem írhat felül jogszabályi kötelezettséget. A jótállás jogszabályi kötelezettség. Más a gyerek fekvése, ha a tiltásnak speciális oka volt.

(#25898) alien19

alien19
(tag)

Sziasztok!
A kérdés a következő:
Van egy előfizus telefonom, meg egy usb internet előfizum társkártyában.
Tudok venni notebookot előfizetéssel másik társkártyával?

Galaxy S8+/PS 3/PS4 Pro/Nintendo Wii/LG UH6207/ PSN ID: gzsolti

(#25899) motoflug válasza club1 (#25897) üzenetére

motoflug
(őstag)

Én már így vettem a készüléket,nem történt átverés,vagy ilyesmi.Ha beviszem egy T-üzletbe, akkor imei szám alapján el tudják mondani,hogy mi a helyzet a letiltással/garanciával, igaz?

(#25900) dokee78

dokee78
(félisten)

Adott egy Mozaik XS aminek lejárt a 200MB adatforgalma.
Volt mellé egy GoNET 30MB. Ugye már lassított a NET-em,mert az is elfogyott.
Viszont ma az ügyfél szolgálaton lemondtam a GoNETet.
Kellett csinálom egy telefon restartot.
Most fura módon nem lassított a NETem.
Miért van ez?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.