Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25501) kali válasza enginev3.0 (#25497) üzenetére


kali
legenda

t-mobile jótállási jegy esetén nem, mert azonosat nyomtatnak a domino és az előfizetéses vásárlás esetén.
mutassanak hozzá számlát, azon látható, vagy segít az ügyfélszolgálat!

(#25502) Pttypang válasza enginev3.0 (#25497) üzenetére


Pttypang
veterán

Gondolom azon szerepel az IMEI szám, ha ki van töltve, nem? :U

Everybody lies.

(#25503) tomy86 válasza tjb007 (#25498) üzenetére


tomy86
addikt

Menjünk még egy kicsit vissza az időben (az első telefonomhoz, még ilyen fém dobozban adták a papírokat):

(#25504) Pttypang válasza tomy86 (#25503) üzenetére


Pttypang
veterán

Régi házban még nekünk is volt pár ilyen dobozunk, de költözéskor elvesztek.. anno még nem kis kartondobozban vágták hozzánk azért a cuccokat :)

Everybody lies.

(#25505) enginev3.0 válasza Pttypang (#25502) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen elvileg
Ha minden igaz az úriembertől mindjárt kapok egy fényképet és akkor utánaérdeklődöm
Majd csak a telefonszám kell ahol megmondják:)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#25506) Pttypang válasza enginev3.0 (#25505) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem van egy olyan tippem, hogy azért a szolgáltatók közös adatbázist tartanak fent, minimum a feketelistás emberkékről gondolom. De ha nincs igazam, akkor is maximum 3 szolgáltatót kell felhívnod, de ha tudod, milyen szolgáltatótól van a telefon, akkor csak egyet, az általános ügyfélszolgálaton elküzdöd magad a menürendszeren át egy humanoidhoz, aztán ő meglesi neked az IMEI alapján.

Everybody lies.

(#25507) tjb007 válasza polonic (#25499) üzenetére


tjb007
nagyúr

Majd kutatok egy kicsit itthon még, hátha találok egy-két érdekességet.

(#25500) dedike

Van itthon még pár "régi" dolog, mint például ezek:

(#25503) tomy86

Nekem is megvannak még valahol ezek a fémdobozok.
Emlékszem, hogy sokan tolltartónak használták :)

(#25508) kali válasza tomy86 (#25503) üzenetére


kali
legenda

ilyen nekem is van néhány! :C
meg a dupla cd tokos is!

(#25509) enginev3.0 válasza Pttypang (#25506) üzenetére


enginev3.0
félisten

T-mobilban vásárolt
Megvan a garanciapapír rajta az imei számmal

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#25510) kali válasza enginev3.0 (#25509) üzenetére


kali
legenda

hívd; 1430

(#25511) 1430 válasza enginev3.0 (#25505) üzenetére


1430
senior tag

Ha azért telefonálsz be, mert arra vagy kíváncsi IMEI szám alapján, hogy előfizetéssel vagy Domino-val lett e vásárolva, akkor a T-Mobile-t felesleges felhívnod. A vásárlási számla alapján is csak közvetve vagy az árból tudsz következtetni erre. Ugyanakkor IMEI szám alapján (bemondás után, tehát azonosítás nélkül is) kiadható az infó, hogy le van e tiltva (a lekérdezés pillanatában).

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#25512) pepe091 válasza tjb007 (#25498) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Az igen. :D Muternak még most is Westel-es a SIM kártyája. :D

(#25513) enginev3.0 válasza 1430 (#25511) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az nem jó, mert ha most nincs letiltva és ezt el is mondja nekem a Tmobil akkor lehet hogy következő hónapban már le lesz tiltva nem fizetés miatt
Tehát most akkor mit tehetek?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#25514) kali válasza 1430 (#25511) üzenetére


kali
legenda

hopp, akkor szabálytalan volt, amikor a telefonos ügyintéző megerősítette, hogy domino keretében lett vásárolva egy készülék? igaz, ez már régebben történt...

(#25515) Pttypang válasza enginev3.0 (#25513) üzenetére


Pttypang
veterán

Felhívod, és reménykedsz, hogy jófej ügyintézőt fogsz ki, aki bevállalja érted a kis szabálytalanságot :) :F

Everybody lies.

(#25516) raziel01 válasza enginev3.0 (#25513) üzenetére


raziel01
veterán

Nem veszel használt mobilt. Nem értem mi ez a nagy használt mobil vásárlási mánia.
T-nél is lehet részletre telót venni. Vagy legfeljebb spórolsz még az új telóra 1-2 hónapot.
Ez ilyen. Használt telókat bármikor letilthatják. Ráadásul fene tudja mennyire van szétcseszve a belseje.

(#25517) 1430 válasza kali (#25514) üzenetére


1430
senior tag

Hidd el, az IMEI szám alapján ilyet nem fognak megmondani. :N
Ha neked ki is adtak ilyen infót, kizártnak tartom, hogy IMEI alapján tették. Számla alapján (a rajta lévő adatokra keresve) nyilván már kinyerhető a kívánt válasz, de azt is csak azonosítás után, az arra jogosultnak adhatják ki. Ha azonosítás nélkül adta ki neked az infót a kolléga, akkor hibázott. ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#25518) kali válasza 1430 (#25517) üzenetére


kali
legenda

igaz, nem csak az imei volt adott, de az biztos, hogy nem az kérte az infót, akinek az adatai szerepeltek a szerződésen, és ezt mondta is a telefonos ügyintézőnek!
bár, már saját t-home ügyintézéseimből - azért ezt írom, mert ott 2 év alatt több problémám volt, illetve jelenleg is van, mint a közel 16 év t-mobile (és jogelődei) esetén - okulva is tudhatnám, hogy ügyintézője válogatja... :(

(#25520) Zollkid100


Zollkid100
tag

Sziasztok!
Vettem egy iPhone 4-et, ezért a normál SIM kártyám nem jó bele ugye.
Kivágtam microSIM méretűre, de a telefon nem ismeri fel, mert elméletileg a mintázatával van valami katyvasz.
Néztem újabb mintázatú kártyával, azt felismeri. Szóval most itt vagyok egy microSimmel, ami rohadtul nem jó a telefonhoz. Domino-s vagyok. Mennyibe fáj a csere? Vagy van valami alternatív megoldás erre?
Így néz ki a sim:
Kép

(#25521) Vangelis válasza tjb007 (#25507) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem jó pár darab praktikumos pénztárca van.

Vadi újak. Nemrég találtam meg őket.

emlékek :)

Igaz pannon... de mindegy :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#25522) enginev3.0 válasza raziel01 (#25516) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem akarok új telefont venni.
Nekem tökéletes a 20-30ezerrel olcsóbb használt garanciás ha nem kell tartani a letiltástól, szerintem ez elég egyértelmű, főleg hogy nincs havi jövedelmem

Ráadásul olyat akarok ami lehetőleg független és pl One X-nél az első eladott telefonok függetlenek
Blue mobilos kártyával akarom használni...

Olyan lehet hogy flottában lett véve, de nincs rá hűség? (nem kell tartani a letiltástól)

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#25523) Pttypang válasza enginev3.0 (#25522) üzenetére


Pttypang
veterán

T-nél nem kérnek ilyesmi igazolásokat, csak személyit meg adókártyát asszem, vagy vmi hasonló.. de se számlakivonat, se egyéb nem kellett ^^

Everybody lies.

(#25524) enginev3.0 válasza Pttypang (#25523) üzenetére


enginev3.0
félisten

A havi jövedelmet azért írtam mert még a havi 5ezret sem tudnám fixen előteremteni ami a legolcsóbb tarifa :) Vagy is vodánál az a legolcsóbb

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#25525) 1430 válasza kali (#25518) üzenetére


1430
senior tag

Azért tegyük hozzá, hogy a számlán vannak olyan közvetlen adatok, amik segítenek, és ehhez nem kell személyes adatokat kiadni. Például ha rajta van, hogy csak "részletfizetési melléklettel érvényes", abból következik, hogy részletre vették, ami azt is jelenti, hogy legalább 2 év hűség van rajta. Ezt a vásárlás dátumához adva kiderül, élhet e még a hűség (és addig tilthatják, hacsak nem mutat be az eladó egy kötbérfizetési összesítőt is, ami bizonyítja, hogy kiváltotta a hűséget). További támpont lehet, hogy van "folyószámlaszám" (jobb felső részben), vagyis havidíjas ügyfél vette havidíjas konstrukcióhoz. Domino esetén vevőazonosító van, ráadásul ha a második oldalt is megkapja az érdeklődő, azon rajta van a cikk kód, illetve ha új Domino hívószámot is kapott hozzá, akkor a Domino SIM is megjelenik egy tételként a számlán. Szóval azért közvetve beszédes a számla.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#25526) kali válasza 1430 (#25525) üzenetére


kali
legenda

számla nem volt, csak ismert volt arról néhány előfizetői adat!
köszi, a számla valóban árulkodó, láttam is már néhányat, több, mint 20 mobiltelefont vettem már különböző konstrukciókban a t-től a szűk 16 év alatt! :)
ja, egy módon még nem vásároltam, díjcsomagra még sosem írtam alá hűséget, a többi opció kipipálva! :DDD

(#25527) izoli76


izoli76
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni a vaterán egy mobilt amit elvileg az eladó úgy hirdet hogy dominós készülék. Milyen papírt kérjek az eladótól, annak a bizonyítására hogy ez valóban domiós készülék? Nem szeretnék venni semmilyen előfizetéses vagy részletre vásárolt készüléket nehogy véletlenül számlatartozás után én járjak pórul! A számla az nincs meg!
Mit javasoltok, hogy mire vigyázzak? Elvileg ha dominós akkor azzal nem lehet semmi gond!?-értem itt a letiltást!
A válaszokat előre is köszönöm!

(#25528) villamos


villamos
őstag

Sziasztok!
Ismét itt vagyok a rendkívül értelmes kérdéseimmel.
Van egy t-mobile -os internet előfizetésem, egy RelaXnet M, amelyhez egy mobilstick -em van. Ezért jelenleg havi 2500Ft -ot fizetek (duplanet kedvezmény okán), és hamarosan le fog járni a hűségem. Ráadásul maga a tarifacsomag már nincs. Mindösszesen egyfajta tartalékképpen van rá szükség, amennyiben a vezetékes kapcsolat (T-home) meghibásodna, legyen helyette valami (volt már ilyen, és jól is jött a mobilnet).
A szándékom a következő: szeretnék a mobilinternet mellé kérni egy telefonszámot, valamilyen olcsó előfizetéssel, és esetleg egy készüléket is vásárolnék hozzá, ha találok számomra megfelelőt, nem túl drágán.
A kérdés, hogy melyik előfizetést válasszam, és melyik készüléket.
Problémáim a következőek:
Nem szeretnék sokkal többet fizetni, mint most (havonta). Telefonálni igen igen, keveset szoktam, inkább arra kell, hogy elérjenek ha szükséges. A telefonomat mp3 lejátszóként használom. Jelenleg egy Nokia X202 készülékem van, de nem vagyok vele igazán megelégedve.
Szinte csak ilyen taperolós telefonokat lehet kapni, de egyáltalán nem ismerem őket. Érdemes ilyet venni? 30-nál sokkal többet nem szívesen fizetnék érte.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#25529) enginev3.0 válasza izoli76 (#25527) üzenetére


enginev3.0
félisten

Épp most volt róla szó hogy ha nincs meg a számla akkor szinte lehetetlen kideríteni hogy tényleg dominós-e

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#25531) izoli76 válasza enginev3.0 (#25529) üzenetére


izoli76
tag

Akkor most mit csináljak? Azt írta hogy megszerzi a "dominós papírt"! Na az mi lehet?

(#25532) .bruszli. válasza izoli76 (#25531) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Számlamásolatot tud kikérni.

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#25533) turbobusa


turbobusa
senior tag

Sziasztok!

Októberben vettem egy mobilt mozaik s csomaggal, ha most akarnék egy iphone-t venni ikon csomaggal aminek ugyanennyi az ára akkor áttesznek rá ?

(#25534) izoli76 válasza .bruszli. (#25532) üzenetére


izoli76
tag

Nem tudom! Megkérdezem! Elektronikus úton ezt meg lehet oldani?

(#25535) izoli76


izoli76
tag

"A szolgáltató kizárólag az előfizetői SIM kartyat tilthatja le. A telefont ezt nem érinti. Nem tudom ezt honnan szedik az emberek!" ez igaz? Én úgy tudom hogy a telefont is letilthatják! Vagy nem ?

(#25536) kali válasza izoli76 (#25535) üzenetére


kali
legenda

volt már példa a telefon letiltására is!
lásd; aszf (10.4.)

[ Szerkesztve ]

(#25537) izoli76 válasza turbobusa (#25533) üzenetére


izoli76
tag

Nem szerződés másolatra gondoltál?

(#25538) izoli76


izoli76
tag

A számla nélkül érvényes a garancia?

(#25539) kali válasza izoli76 (#25538) üzenetére


kali
legenda

elég a jótállási jegy is!

(#25540) .bruszli. válasza izoli76 (#25534) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Nem,csak személyesen.

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#25541) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Ezek a régi képek nagyon jók! :)

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#25542) Phreetsie


Phreetsie
tag

hany dominos telot vehetek egy evben? megszoktak engedni kettot?

[ Szerkesztve ]

Lumia 710 BLACK | vodafone HU

(#25543) .bruszli. válasza Phreetsie (#25542) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Igen,kettőt vehetsz.

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#25544) Phreetsie válasza .bruszli. (#25543) üzenetére


Phreetsie
tag

:R

Lumia 710 BLACK | vodafone HU

(#25545) OverKiller


OverKiller
tag

Sziasztok!

Van egy Mozaik csomagom, és mivel nem szoktam felhasználni az egészet minden hónapban, és az összeg nem tolható át következő hónapra, ezért az az összeg kuka. Viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy emelt díjas SMS-re nem lehetne ezt elhasználni?
T-Mobile Mozaik díjcsomag oldalán lévő leírás: "A díjcsomagok havi díja 100%-ban lebeszélhető alapdíjas hálózaton belüli, valamint más belföldi mobil- és vezetékes hálózat előfizetői felé indított hívásra, illetve felhasználható SMS küldésre,[...]"
Nem túl egyértelmű az elválasztás az SMS és a hívás között.. Akkor most az "alapdíjas" szó mindkettőre vonatkozik, vagy csak a hívásra?
Illetve ez sem tudom, hogy mit jelent, és hogy számít-e jelen kérdésben: a *102# ezt írja: "Mobil Vásárlásra fordítható univerzális egyenleg: 0 Ft."
Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.

(#25546) Phreetsie válasza OverKiller (#25545) üzenetére


Phreetsie
tag

emelet dijjasra sztem kizart h felhasznalhatod
de lehet rosszul tudom.. univerzalis egyenleg van arra szerintem, amit kulon kell feltolteni? talan

Lumia 710 BLACK | vodafone HU

(#25547) .bruszli. válasza Phreetsie (#25544) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Egyedi elbiralas alapjan akar tobbet is. Nekem 2 eve sikerult vennem egy dupla rendelessel egy masodikat es egy harmadikat is...nem dobtak vissza a megrendelest.

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#25548) 1430 válasza OverKiller (#25545) üzenetére


1430
senior tag

Egyik díjcsomag havidíja sem használható emeltdíjas forgalomra, így a Mozaik sem. Az idézett mondatban az "alapdíjas" szó minden felsorolt elemre vonatkozik.
Az univerzális egyenleged úgy tudod feltölteni, mint egy Domino-t, legalábbis a meghatározott csatornákon. Ezt aztán kizárólag mobil vásárlási termékekre használhatod fel (az oldalon sajnos nem így írják, mert az csak Domino és Mix típusú előfizetésekre igaz).

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#25550) .bruszli. válasza motoflug (#25549) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Nem.

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.