Hirdetés

2019. november 18., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-11-27 17:56:13

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobil szolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

(#26651) Sztbeni válasza erdoke (#26642) üzenetére

Sztbeni
(őstag)

azt tudom, nekem Németországban Telekom.de jelent meg a kijelzőn két éve

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#26652) Varszegig válasza crhis86 (#26636) üzenetére

Varszegig
(veterán)

Akkor már csak egy apróság kéne, hogy a duosim legyen kisebb mozaikokra, és kánaán:)

(#26653) pnauser

pnauser
(senior tag)

"a Next L díjcsomaggal mobil hálózatán belül havi 15 990 Ft-ért"

16e-ért még korlátozva van a hívásirány... :(((

(#26654) #99546112 válasza Sztbeni (#26633) üzenetére

(törölt tag)

Bezony! :P
--
pnauser, minden nem lehet tökéletes, pláne a Trénél. :D

[ Szerkesztve ]

(#26655) Sztbeni válasza #99546112 (#26654) üzenetére

Sztbeni
(őstag)

Telekom? Elsőre kicsit furán hangzik, de jobb mint a Tré. Kíváncsi leszek, hogy hány év múlva terjed el a név. Jó ideig mindenki T-nek fogja még hívni, mint a Telenort Pannonnak.

(#26656) pepe091 válasza Sztbeni (#26655) üzenetére

pepe091
(MODERÁTOR)

Meg majd akkor My-Telekom lesz? :DDD

(#26657) Roli27 válasza Sztbeni (#26633) üzenetére

Roli27
(őstag)

Igen, meg a T-Home brand is. :)

Telekom IPTV Szuper Családi Mozi + Sagemcom F@st 3890V3 - DigiNet FTTH 2x1000 + Huawei HG8242H ONT + Asus BRT-AC828 AC2600 Dual-WAN VPN router

(#26658) Sztbeni válasza Roli27 (#26657) üzenetére

Sztbeni
(őstag)

T-Home? Az az emberek 90%-ának még Matáv :DDD

(#26659) TheMarci válasza Sztbeni (#26655) üzenetére

TheMarci
(addikt)

Kivéve, akik eddig is telekomnak hívták, pl a német cég miatt. :)

Do You Dream?

(#26660) Roli27 válasza Sztbeni (#26658) üzenetére

Roli27
(őstag)

Sose hívtam Matávnak. :) Egy ideje már én is csak Telekomnak hívom mind a kettő brandet. :)

Telekom IPTV Szuper Családi Mozi + Sagemcom F@st 3890V3 - DigiNet FTTH 2x1000 + Huawei HG8242H ONT + Asus BRT-AC828 AC2600 Dual-WAN VPN router

(#26661) Sztbeni válasza Roli27 (#26660) üzenetére

Sztbeni
(őstag)

nekem van pár ismerősöm (főleg idősebbek), akik a mai napig matávoznak ;)

(#26662) sifarr válasza djculture (#26641) üzenetére

sifarr
(tag)

Sok értelme van, inkább emeljék a legkisebb csomagnál is 10 gigára azt az adatmennyiséget ami után lassítanak. Akkor tényleg versenyképes lenne a mobilnet így egy oltári hülyeség.
Egyáltalán nem hülyeség.
Rövidebb válaszidő + gyorsabb letöltés = rövidebb ideig lefoglalt hálózati kapacitás,
Azaz a cella egységnyi idő alatt több ügyfelet tud kiszolgálni.

Eddig csak azért adták az LTE-t a drágább csomagoknál, mert azt remélték, hogy így többen váltanak rájuk. Ez nem igazán jött be. :N
Az új píár a "mi vagyunk a leggyorsabbak, legjobbak, legügyfélbarátabb" általános képét akarja közvetíteni. Pedig a váltás oka inkább technikai.
Azért ennek is igazi hatása csak akkor lesz, ha jobban elterjednek az LTE-s készülékek a közép és alsó szegmensben.

(#26663) TheMarci válasza Roli27 (#26660) üzenetére

TheMarci
(addikt)

És amikor matáv volt, akkor hogy hívtad? ;]

Do You Dream?

(#26664) polonic válasza TheMarci (#26663) üzenetére

polonic
(nagyúr)

A "köcsög cég"-nek. :DDD

(#26665) Roli27 válasza TheMarci (#26663) üzenetére

Roli27
(őstag)

Sehogy mert nem voltam ügyfelük. :DDD

(#26666) djculture válasza sifarr (#26662) üzenetére

djculture
(félisten)

Ezzel az erővel akkor 1 mega letöltést is adhatnának minden csomagba a Koreában már élő 5G mobil hálózattal. egy ezred mp alatt letöltődne az 1mega és utána senki se terhelné a hálózatot tovább.
Itthon szokás ezekkel a mobil hálózati szabványokkal marketingelni de normális használat feltétele meg nem adott hozzá.
Talán nem ártana ha sebességet emelnek akkor hozzá igazítani a leforgalmazhatóságot is mert ez igy egy nagyon nagy blöff.

[ Szerkesztve ]

(#26667) #48525824

(törölt tag)

1430-on érdemes érdeklődni garis csere miatt vagy nem tudnak mondani semmit az ügy állapotáról? :)

(#26668) erdoke válasza djculture (#26666) üzenetére

erdoke
(titán)

Két hónap 4G után az a tapasztalatom, hogy pontosan ugyanazokat az oldalakat nézem meg, ugyanazokat a híreket olvasom el, ugyanúgy és ugyanannyi képet, videót, dokumentumot töltök le-fel LTE-n, mint korábban HSPA+-on. Talán kicsit bátrabban frissítek appokat a telefonon, de ennyi az extra használat. Nem is igazán értem, miért forgalmaznék lényegesen többet azért, mert gyorsabban töltődik be/le valami. :F

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#26669) Sztbeni

Sztbeni
(őstag)

Ezt nem hiszem el :D . Meg akartam ma venni ezt a Domino Web kártyát. 18kor zár a T-Mobile, ezért 17:30-kor elkezdtem sprintelni az innen 5 kilométerre lévő boltig, úgy hogy annyira náthás vagyok, hogy levegőt se kapok :DDD . Odaértem időben, gondolom milyen fasza vagyok. Hát bent közlik velem, hogy rábasztam, mert elfogyott a kártya, majd holnap lesz. Hát ez nagyon fasza :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#26670) sarkanyolo2 válasza #48525824 (#26667) üzenetére

sarkanyolo2
(senior tag)

27 napja náluk az L9-em (22-t volt nálam összesen), de semmit nem mondtak még. Pénteken megyek, hogy na mi a f*sz van, már én kérek elnézést...!?

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG U620 / Lenovo Z50-70

(#26671) lugosi válasza Sztbeni (#26661) üzenetére

lugosi
(félisten)

Idősebb ismerősök meg szokták még westelnek hívni ha be akarják azonosítani.

(#26672) #48525824 válasza sarkanyolo2 (#26670) üzenetére

(törölt tag)

Én kb. 5 percet használtam. :D

(#26673) polonic válasza erdoke (#26668) üzenetére

polonic
(nagyúr)

Az lte-re váltásnál kellett valamit csinálni? Ilyenekre gondolok, hogy felhívni az ügyfélszolgálatot, új sim kártyát kérni, készüléken plusz beállítást csinálni.

(#26674) adam3 válasza polonic (#26673) üzenetére

adam3
(aktív tag)

Ha tudja a telefonod, akkor nem. Ha aktiválják központilag, a hálózat rá fogja engedni a telefonod LTE-re

(#26675) zoli62

zoli62
(addikt)

Ez a márkaösszevonás már két éve iparági pletyka volt. Gondolom a régi Westelesek "nagyon örülnek" hogy egységesek lesznek a folyamataik a T-Home-éval. Számlázásban a T-Home kritikán aluli, ügyintézésben sokkal rugalmatlanabb, mint T-Home. Most, hogy az egész CRM is egységes lesz, nem lehet tudni hogy színvonalban melyik közeledik a másikhoz.

(#26676) sarkanyolo2 válasza #48525824 (#26672) üzenetére

sarkanyolo2
(senior tag)

Akkor egy csónakban vagyunk... :(((

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG U620 / Lenovo Z50-70

(#26677) Tim82

Tim82
(nagyúr)

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. Május közepén jár le a jelenlegi mobilnetes előfizetésem hűségnyilatkozának érvényessége a T-Mobilnál, a T-Mobil oldala szerint Arany kiemeltségű szintű előfizetésnek számít.

Szeretném megújítani az előfizetést + új készüléket venni náluk, de egyben kisebb díjcsomagra is szeretnék váltani, nyilván újabb két éves hűségnyilatkozat aláírásával. A díjcsomagom Relaxnet XL volt (amit elég sokáig ki is használtam, de most már nincsen szükségem ekkora adatforgalmú mobilnet-csomagra), erről váltanék lefelé Net&Roll S-re (és vennék mellé részletfizetésre egy iPad Mini-t -> gondolom, díjmentesen adnak mellé/vágnak nekem a régiből nano-sim-et). A kérdésem: hogy ezt megtehetem-e május közepe (tehát az eddigi hűségnyilatkozatom lejártának időpontja) előtt? Ha megtehetem, akkor mennyivel előbb érdemes megtennem? (Nem egészen két hónapom van ugye a lejáratig.)

Még valami: annak, ha én igénylek Arany Kapcsolat Kártyát valamelyik T-Pontban, annak milyen gyakorlati hasznát láthatom?

Előre is köszönöm a válaszokat. Mindennek igyekszem utánaolvasni, de alapvetően nem T-s ügyfél vagyok, így inkább rákérdezek a nem tiszta pontokra. :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - JVC HA-S500 fejes és JBL Control 1C hangfalpár eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26678) djculture válasza zoli62 (#26675) üzenetére

djculture
(félisten)

Én azt várom tőle hogy végre ha az egyik üzletágnál van az embernek előfizetése évek óta akkor a másik üzletágnál ha akar elkőfizetést nem néznek rá úgy mint egy newbie-re...

(#26679) polonic válasza djculture (#26678) üzenetére

polonic
(nagyúr)

Én nem ezt tapasztaltam. A t-home előéletemnek köszönhetően nem kérdeztek semmit és nem is kértek semmi előleget új mobilos előfizetés kötésénél.

(#26680) Wa2x_ válasza Tim82 (#26677) üzenetére

Wa2x_
(veterán)

Nem válthatsz kisebbre (csak nagyobbra) amíg nem jár le a hűségidő. Az Arany Kapcsolat Kártyának semmi gyakorlati haszna nincs, legalábbis nálam sosem kérték, mert bent a rendszerben is.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#26681) djculture válasza polonic (#26679) üzenetére

djculture
(félisten)

Én meg elég sok ismerőstöl hallom ezt sőt volt akinek előadták hogy nem látnak bele a másik rendszerére.

(#26682) polonic válasza Wa2x_ (#26680) üzenetére

polonic
(nagyúr)

Azért van gyakorlati haszna. Mondjuk cinema city-be mész hétköznap és kapsz 15 % kedvezményt. De ez csak egy a jópár közül.

(#26683) polonic válasza djculture (#26681) üzenetére

polonic
(nagyúr)

Ez így felettébb érdekes. Ha így lenne, akkor a duplanet 400 kedvezményt sem lehetne igényelni. Felhívtam a t-mobilet a 1430-on, mondom ez kell. Pillanat, ellenőrzöm. Igen, látom, hogy meg van t-home oldalon a feltétel, mehet a duplanet 400 kedvezmény.

(#26684) Wa2x_ válasza polonic (#26682) üzenetére

Wa2x_
(veterán)

Jah én most a T-n belül értettem.

(#26685) Tim82 válasza Wa2x_ (#26680) üzenetére

Tim82
(nagyúr)

Nem válthatsz kisebbre (csak nagyobbra) amíg nem jár le a hűségidő.

Ez világos lenne, de mintha az Arany kiemeltségi szint kedvezményei között lenne, hogy 1-2 hónappal a lejárat előtt válthatok. Lehet, hogy én értettem félre, persze.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - JVC HA-S500 fejes és JBL Control 1C hangfalpár eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26686) pepe091 válasza Tim82 (#26685) üzenetére

pepe091
(MODERÁTOR)

Készüléket lehet váltani 3 hónappal a hűség lejárta előtt arany kiemeltségi szinttel (igaz drágábban egy kicsit a normál árhoz képest), viszont a kisebb csomagra történő váltás, az csak a lejáratkor lehetséges azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#26687) Tim82 válasza pepe091 (#26686) üzenetére

Tim82
(nagyúr)

Köszönöm, akkor májusban foglalkozok ezzel újra. :R

(#26688) KZP válasza Tim82 (#26685) üzenetére

KZP
(őstag)

Én pont most vettem egy másik telefont, készülékváltással, nekem is májusig tartott volna a hűgégidőm. Mintha a webshop engedte volna a kisebb díjcsomag választást is, de akkor még drágább lett volna a készülék. De majd jön 1430 kolléga és megmondja a tutit. :))

(#26689) dedike válasza KZP (#26688) üzenetére

dedike
(addikt)

De neki egy viszonylag drága díjcsomagra is van hűsége, nem csak az előfizetésére. ;)

Jó szerencsét!

(#26690) polonic

polonic
(nagyúr)

Mobil segítségével vettem vonatjegyeket. Ez eddig rendben is van, minden jól ment.
Később találtam rá a T-nek a mobilfizetési oldalára, ahove bejelentkezve lehet látni a tranzakciókat.

Utána később vettem észre, hogy eltűntek a kapcsolat pontjaim, majdnem 2000 pont. Ekkor megint megnéztem az előzőleg említett oldalt és ott látom, hogy alapértelmezésre az volt beállítva, hogy ezekből teljesüljön elsődlegesen a mobilvásárlás.

Ez rohadtul felbosszantott. Miért van ez így? Miért nem alapból a havi számlára megy? Vissza lehet ezt csinálni? Úgy értem, hogy a pontjaimat jó lenne visszakapnom és akkor az összes mobilvásárlás a számla terhére menne.

1430! Kérlek írj erre valamit.

(#26691) St3ven válasza polonic (#26690) üzenetére

St3ven
(addikt)

Szerintem sokkal jobb, ha elsődlegesen a kapcsolat pontokból megy a fizetés. Most kaptál ingyen egy vonatjegyet. Miért nem jó így?

"Ultimate Windows Phone megoldás: factory reset" 😈

(#26692) polonic válasza St3ven (#26691) üzenetére

polonic
(nagyúr)

Nekem nem jó, másra gyűjtöttem őket.

(#26693) St3ven válasza polonic (#26692) üzenetére

St3ven
(addikt)

Másra gyűjtheted azt a pénzt, amit most nem költöttél el vonatjegyre. :D Azzal a különbséggel, hogy a pénzed kamatozik, ameddig azt a valamit meg nem veszed, viszont a pontjaid nem.

(#26694) Wa2x_ válasza St3ven (#26693) üzenetére

Wa2x_
(veterán)

De a pénzhez előbb nyúl az ember, mint a pontjaihoz (tehát az megmarad garantáltan, mivel azon nem lehet jégkrémet venni egy hirtelen jött vágy miatt), sztem a vásárlók kb. 90% új teló vásárlásánál számíttatja be.

(#26695) St3ven válasza Wa2x_ (#26694) üzenetére

St3ven
(addikt)

Hja, én csak közgazdaságilag vizsgáltam a kérdést, az emberi vetületet nem számoltam bele. :DDD

Akkor én azt hiszem, abba a 10%-ba tartozom, aki alapértelmezés szerint a pontjait vásárolja le, pl. lottózás során. :) Nincs is általában 100-nál több pontom egyszerre. :DDD

(#26696) Ronam

Ronam
(őstag)

Sziasztok!

Tegnap este ellopták a telefonomat, van készülékbiztosításom. Az előfizetés nem az én nevemen van, a rendőrségi feljelentést nekem kell tennem vagy akinek a nevén van az előfizetés? Olvastam a részletes tájékoztatót, de semmi információ nincs erről.

(#26697) HateEternal

HateEternal
(tag)

Sziasztok.Olyan problémám lenne, hogy a 0.facebook.com nem megy már a telefonon. Eddig semmi probléma nem volt mindig ment és nem vett le pénzt. Viszont ma már ezt az üzenetet kaptam amikor felpróbáltam menni."Sorry, 0.facebook.com is only supported by select mobile carriers and is not avaliable from your mobile carrier. If you are contacting your mobile carrier, mention that your ip adres ............. is not supported. na már most lefordítani én is letudom de nem értem.... az oldalon 31. ig mennie kellene és mégse.... esetleg más találkozott ezzel a problémával? Köszi a válaszokat. :)

(#26698) Beca1990 válasza HateEternal (#26697) üzenetére

Beca1990
(senior tag)

nekem is ez van. de csak ritkán. én is kérdeztem ezt nemrégen... :(((

(#26699) HateEternal válasza Beca1990 (#26698) üzenetére

HateEternal
(tag)

de ha nincs net előfizud akkor ez az üzenet mindig 13 forintba kerül.... nekem már vett le pénzt így... minden alkalommal amikor próbáltam...

(#26700) Beca1990 válasza HateEternal (#26699) üzenetére

Beca1990
(senior tag)

jah hát igen sajnos...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.