Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) szilard28 válasza dokee78 (#25900) üzenetére


szilard28
aktív tag

nem aktiváltak véletlenül valamilyen forgalmi díjas netet?

(#25902) Red@Arc


Red@Arc
tag

Mobilnet változások!

...csak álmodni mentél! https://www.flickr.com/photos/138293221@N04/

(#25903) kengyel


kengyel
nagyúr

Szép estét urak !

Lenne egy kérdésem amivel sosem voltam tisztában ,mert nem jártam utána . Létezik olyan T-Mobilos telefont vettem dominóval, és lehet olyat is kérni hogy díj ellenében nem írom ki hogy mit lehet kérni. Tudjátok mire gondolok ,más kártyával is tudom használni ? Válaszaitokat előre is köszönöm.

kengyel

(#25905) pepe091 válasza kengyel (#25903) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nem is olyan rég volt erről szó, dominó esetén azt hiszem 25.000 Ft a függetlenítés. (Elvileg Blue-SIM-el továbbra sem fog működni, ha esetleg ez lenne a cél.)

[ Szerkesztve ]

(#25906) kengyel válasza pepe091 (#25905) üzenetére


kengyel
nagyúr

Először is köszönöm és Zsolt_72 fórumtársnak is a gyors választ. :R Na most ha függetlenítem attól a szolgáltatói garancia megmarad ? A sima cél egy másik kártya használata. És onnantól teljesen függetlennek minősül akár frissítések esetében is ?

kengyel

(#25907) erdoke


erdoke
titán

Szerintetek miért választható ugyanaz a hotspot két különböző áron előfizetés nélkül? Az egyik független lenne? Sehol nem írja...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#25909) kengyel válasza #40993792 (#25908) üzenetére


kengyel
nagyúr

Teljesen kielégítő válasz :) Nagy köszönet uraim :R

kengyel

(#25911) dptrsk válasza erdoke (#25907) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Pár napja vásároltam én is hotspotot, egy T-Pontban. Az olcsóbb ár elméletileg tartalmaz egy 30%os aranykártyás kedvezményt(a 66.000Ft-ból) és erre jön rá a webshop 5% kedvezmény(így 43890).
Én nem ezt az eszközt vásároltam hanem a másik hotspotot, bementem a T-Pontba és mondtam, hogy egy XY eszközt szeretnék listaáron A összegért, erre az ügyintéző megnézte, és nála a listaár B(magasabb) összeg volt. Megnézte a rendszerben és a T-mobile előfizetés mellé lehetett 30% kedvezményt kapni.(Annál a terméknél a neten csak az olcsóbb ár volt feltűntetve)
Ja és természetesen, SimLock-al kapod listaáron.
Ha nem így lenne valaki kijavít.

Szerintem, ha nem vagy aranykártyás és megrendeled az olcsóbbat oda kell adniuk mert így hirdették.

[ Szerkesztve ]

(#25912) erdoke válasza dptrsk (#25911) üzenetére


erdoke
titán

Platina kártyás az előfizetés, amivel be vagyok lépve a képen. Kösz a tippet, a másikból már van, most az LTE-s verziót akarom beizzítani. Amíg nincs LTE roaming, addig nem érdekel a függetlenítés, aztán majd meglátjuk...
Neten 500 dollár a legolcsóbb helyen (ahol van is belőle) ugyanez a hotspot. :Y

A legjobb aláírás a héten

(#25913) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Dominós készülékre is lehet biztosítást kötni. Az áll benne, hogy véletlen leejtésre, vízbe ejtésre stb. hasonlóra jó.

Most komolyan, ha ezt valaki igényli és a 11. hónapban (a 12-ből) felmászik valahova magasra és "véletlenül" leejti majd behal, akkor az önrész befizetésével megkapja az új készüléket, vagy egy újat? (a 110%-os határig)

Ugyanez mondjuk egy jó kis vízbe ejtéssel? :D

Válaszotok előre is köszönöm: sarkanyolo

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#25914) szilard28 válasza sarkanyolo2 (#25913) üzenetére


szilard28
aktív tag

van biztosítási díj és önrész is, vagyis nem olyan jó biznisz.
amúgy meg ez bűncselekmény.

(#25915) raziel01 válasza szilard28 (#25914) üzenetére


raziel01
veterán

Bűncselekmény nem itt kezdődik.

(#25916) #99546112


#99546112
törölt tag

Ezt olvasta már valaki?

[link]

Vélemény?!

[ Szerkesztve ]

(#25917) pepe091 válasza #99546112 (#25916) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Talán egy órája berakta valaki, de törölték.

(#25918) kali válasza #99546112 (#25916) üzenetére


kali
legenda

pont ezért hőbörögtem a minap!
eco volt, ahhoz 500 megabyte a legnagyobb mobilinternet, ami manapság már kevés!
azóta megoldottam, de akkor is, megy az adott irányba történő terelés rendesen...

[ Szerkesztve ]

(#25919) Soulfly842 válasza alien19 (#25898) üzenetére


Soulfly842
addikt

Abban az esetben, ha legalább fél éves ügyfélmúlttal valamint aranykártya szinttel rendelkezel akkor akár kamatmentes részletre is (ha aranytárskártyás mobilneted van, akkor gondolom ez adott). Ami még fontos, ha az elmúlt fél évben volt egyirányúsításod, akkor laptop vásárlásnál mobil előleggel kell számolnod (egyébként aranykártyásként több ilyen netet vehetsz igénybe). Viszont, ha a másik nettel is laptopot vásároltál akkor fentebbről kell, hogy rábólintsanak a tranzakcióra :)

[ Szerkesztve ]

(#25920) domerator válasza #99546112 (#25916) üzenetére


domerator
veterán

Bazz, nem semmi...

Ha ez így ebben a formában igaz, akkor a ténél az "istenek" a fejükre estek. :W :W :Y

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#25921) 1430 válasza zoli62 (#25875) üzenetére


1430
senior tag

zoli62 & domerator & Phreetsie
Arra nem kívántam reflektálni, hogy...
1. ..."aláírod hogy 2 évig használod az x terméket" - nem ezt írta alá
2. ..."a haszálodon van a hangsúly" - ez érthető, de gondolom senki sem kíván például 150 Ft-os percdíjakat fizetni csak azért, hogy legyen miből fedezni a hibás készülékek cseréjét (a gazdaságosabb javítás helyett).
3. ..."Nekem az emberi hozzáállással van bajom." - ennek ehhez nem sok köze van, legfeljebb annyi, hogy mindenki (még én is) átérzi a helyzetet, de ez nem érzelmi hanem gazdaságossági kérdés. És ebben az utolsó bekezdésben a többi mondatot már nem is kommentálnám.

sifarr
Értem és köszönöm a helyesbítést. :B
Azért abban egyet tudunk érteni, hogy a gyakorlatban - legalábbis míg létezik a gyártó és a Telekom megteheti, addig - mégis csak "közvetítő"? Illetve megérheti közvetlenül a gyártónál kérni a cserét, ha ez a cél?

tPedro_
Igen, holnaptól a Go!Net S lezárásra kerül és nem lesz helyette új. Ellenben az M és L csomagra lesz akció.

dokee78
Mondjuk úgy, hogy ez így normális. ;)

erdoke
A 66 ezres ár a kiskereskedelmi listaár, míg a 44 ezres ár a WebShop 5%-kal csökkentett akciós kiskereskedelmi listaár. Mindkettő SIM Lock-os. Az akciós listaár anno azzal a céllal jött létre, hogy csak a T-Mobile ügyfeleinek és csak egyetlen egyszer lehetőségük legyen 30%-kal olcsóbban venni készüléket, mert akkor még nem minden készülék volt kapható Domino-val. Mára ezeket a "csak" kikötéseket nem figyelik, és már Dominoban is megvehető a legtöbb készülék (ez a HotSpot pont nem), így némileg okafogyott az akciós listaár, de esetedben jól jöhet.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#25922) erdoke válasza domerator (#25920) üzenetére


erdoke
titán

Nincs azzal különösebb gond, a hang alapú szolgáltatás teljes mellőzése ellen próbálnak dolgozni. Írta ott valaki a Mozaik XS-t, amit 1000 Ft-ért lehet +1 GB-tal bővíteni. 4200-ért van némi hang és SMS, illetve 1,2 GB mobilnet. Az nagyon gáz egy inkább netre gyúró lakossági felhasználónak? Szerintem leginkább azok ágálnak, akik besumákolják magukat mindenféle idegen céges flottákba, ahol viszont mobilnet nincs. Tehát pofátlanul olcsón telefonálnak, és szeretnének hozzá olcsó netet is. Háát, mindent nem lehet... Valahogy nem tudom sajnálni őket. :P

(#25921) 1430
Köszönöm, azt hiszem, rendelek belőle.
Hotspotoknál egyébként valahogy nem tartom reálisnak a függetlenítés árát. Nem itthon szeretném alkalmanként más szolgáltatóval használni, hanem külföldön. Tekintve a jelenlegi T-s roaming megállapodásokat, az általam sűrűn látogatott Törökországban és Svájcban 398 Ft-ot kellene fizetnem minden megkezdett 100 KB-ért, ami szerintem nem racionális elvárás a szolgáltató részéről. Ha egy 3 napos üzleti úton csak 60 MB-ot használok el, az durván 245e Ft, és ez mondjuk kétszer egy hónapban... Valaki a fejéhez kaphatna. :(( Ha kint veszek egy 30 napra jó 4 GB-os Turkcell SIM-et, az valami 29 (vagy 39?) török líra, azaz 3(-4)e Ft! Fél nap alatt térül meg a hotspot és a függetlenítés ára. :F

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#25923) Vangelis válasza 1430 (#25921) üzenetére


Vangelis
nagyúr

A Z vel mi volt ez a 44ezer forintos véletlen akciózás?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#25924) domerator válasza 1430 (#25921) üzenetére


domerator
veterán

zoli62 & domerator & Phreetsie
Arra nem kívántam reflektálni, hogy...

1. ..."aláírod hogy 2 évig használod az x terméket" - nem ezt írta alá

Valóban nem azt írta alá, hogy x terméket használja 2 évig.
Azonban már megbocsáss, de céged védelmében úgy teszel, mint aki a Holdon él... x terméket úgy vette meg olcsóbban, hogy y terméket (az előfizetést) KELL 2 évig használnia, ehhez x termék kiválóan alkalmas kellene hogy legyen, de nem az.
T-Mobilnak y terméken van a fő haszna, így ha kis esze lenne (és nem az egyharmados monopolhelyzetét használná ki), akkor azon lenne, hogy VEVŐ (ÜGYFÉL, AKIBŐL ÉL) minél jobban, minél több időt kihasználja y terméket és ennek érdekében akár ki is cserélné z márkájú telefonra, csak használja már a vevő az y terméket tovább)

2. ..."a használodon van a hangsúly" - ez érthető, de gondolom senki sem kíván például 150 Ft-os percdíjakat fizetni csak azért, hogy legyen miből fedezni a hibás készülékek cseréjét (a gazdaságosabb javítás helyett).

Nem csekély mértékű túlzásba tudsz esni. A jelenlegi percdíjak és egyéb díjak (sms, net, stb.) is már elegendőek mindenre. Amit soha semmilyen percdíjjal nem lehet kielégíteni, az a külföldi tulajdonosok és részvényesek kapzsisága.

3. ..."Nekem az emberi hozzáállással van bajom." - ennek ehhez nem sok köze van, legfeljebb annyi, hogy mindenki (még én is) átérzi a helyzetet, de ez nem érzelmi hanem gazdaságossági kérdés. És ebben az utolsó bekezdésben a többi mondatot már nem is kommentálnám.

A gazdaságossági megítélésben nem vagy olyan jó, mint az ügyfélszolgálati kérdésekben, helyedben annál maradnék. Efféle kérdésekre adott válaszod modorával (mely papírforma szerint nem támadható, mégis flegma, lenéző és nem ügyfélbarát) csak olajat öntesz az amúgy is meglevő tűzre.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#25925) pepe091 válasza Vangelis (#25923) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

2 éves hűségnyilatkozattal és Mozaik S-el volt 100+ ezer Ft
1 éves hűségnyilatkozattal és Mozaik S-el 44k... Egyszerű véletlen elírás, amit később korrigáltak, csak közben rengetegen megvették, és ami a legszebb benne, vissza is igazolták nekik, és meg is kapták a telefont... :)

(#25926) .bruszli. válasza 1430 (#25921) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Ellenben az M és L csomagra lesz akció.

Ez mikortól várható ? :U

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#25927) Vangelis válasza pepe091 (#25925) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Igen közben én is olvasgattam.

Igazából elég nagy véletlen elírás volt :D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#25928) Phreetsie válasza pepe091 (#25925) üzenetére


Phreetsie
tag

mazlistak :O

Lumia 710 BLACK | vodafone HU

(#25929) BroCreSt válasza .bruszli. (#25926) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Valószínű holnaptól..

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#25930) .bruszli. válasza BroCreSt (#25929) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Igen,úgy lenne logikus...szóval nem biztos,hogy úgy lesz. :D

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#25931) szilard28 válasza 1430 (#25921) üzenetére


szilard28
aktív tag

ja, a gazdaságosabb javítás.
fizesse ki a T a szervízbe szállítás meg elhozás költségét, idővesztességét meg a hasonlókat, és máris nem lesz olyan gazdaságos az ügyfelek leszarása. Az elégedetlenség miatt elpártolókról nem is beszélve.

(#25932) 1430 válasza domerator (#25924) üzenetére


1430
senior tag

Áááá! Csak belesétáltam a csapdába! ;]
Na mindegy, legalább bebizonyítottad, hogy miért is volt felesleges reagálnom a dolgokra, és hogy miért nem fogok válaszolni a legújabb, az enyémnél sokkal objektívebb írásodra! :P

.bruszli.
Mondjuk egy óra múlva? Na jó, azért várj, míg kiírják. :D

Vangelis
Én már csak annyit láttam belőle, amennyi itt a fórumokban megjelent.

Noá & Red@Arc
Mondjuk azért lehetett volna pontosabb is a szerző... Például az okostelefonokhoz nem jellemző az Eco díjcsomag (bocsi kali :) ), tehát a díjcsomagokhoz is lehet adatkeret illetve sok díjcsomaghoz igényelhető a Net&Roll 1GB opció is. Ráadásul már az elején jelezte az ügyfélszolgálat, hogy erre azért lenne igény, és úgy tudom, gondolkodnak is valami megoldáson. Például holnaptól már Like 300-hoz is igényelhető lesz a Net&Roll 1GB opció.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#25933) .bruszli. válasza 1430 (#25932) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Megvárom... :D

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#25934) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

És a Sony Z is kapható lesz az üzletekben is. :)

Arénás T-Pontba már hoztak hétfőn, csak a srác még akkor azt mondta, nem tud adni, mert az árlistában még nem szerepel. :)

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#25935) kali válasza 1430 (#25932) üzenetére


kali
legenda

nekem régóta eco volt, korábban frankó is volt a 3 gb-os mobilinternettel, csak sajnos leváltottam 500 mb-ra, ami a korábbi mobiltelefonokhoz elég is volt, de mostanság nem.
az újabb csomagokban drágább a keret és a percdíj, meg amúgy is inkább engem hívnak, néha még a havidíj sem lett lebeszélve, mert van családos...stb kedvezmény.
a kombó csomagok nem vonzottak korábban sem, nem tévéztem mobilon, a ráfizetős mobilinternetek sem voltak szimpik, szóval mindig volt valami bökkenő, ami miatt nem érte meg módosítani, de a muszáj lett az úr - ami inkább csak a szolgáltatónak jó...
kevés kimenő hívás, néhány sms, de sok és gyors mobilinternet, így mi lenne számomra az ideális csomag?

(#25936) bobooo válasza kali (#25935) üzenetére


bobooo
addikt

Mozaik XS/S és Net&Roll S?

[ Szerkesztve ]

(#25937) erdoke válasza kali (#25935) üzenetére


erdoke
titán

Mozaik XS + Net&Roll 1 GB 4200-ért? Ebben van durván 90 perc lebeszélhetőség és 30 T-s SMS (az egy ingyenes opcióval, vagy ugyanígy helyette 10 db bárhová küldhető), illetve 1,2 GB mobilnet, amit esetenként további ezresért bővíthetsz megint 1 GB-tal. Max. sebesség: 7,2 Mb/s

A legjobb aláírás a héten

(#25938) zoli62 válasza kali (#25935) üzenetére


zoli62
addikt

Látod rád se szabnak megfelelő díjcsomagot. :)

(#25939) kali válasza erdoke (#25937) üzenetére


kali
legenda

pont az a kombó van most, de ha az eco nem került leforgalmazásra, akkor a drágább sem fog, szóval kidobott többlet, amit normális esetben mobilinternetre fordítanék, ha lehetne...

BoboDJ; nem kell 8 gigabyte, de külön sim kártya sem!?!?

zoli62; mostanság nem.

[ Szerkesztve ]

(#25940) dptrsk válasza erdoke (#25937) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Net&Roll opcióval a max. sebesség 21Mbit/s-re nő, tudtommal.

(#25941) sifarr válasza 1430 (#25921) üzenetére


sifarr
senior tag

Azért abban egyet tudunk érteni, hogy a gyakorlatban - legalábbis míg létezik a gyártó és a Telekom megteheti, addig - mégis csak "közvetítő"?
De facto igen. :K

Illetve megérheti közvetlenül a gyártónál kérni a cserét, ha ez a cél?
Egy szolgáltatótól vásárolt telefon esetében szerintem nem.
Megmagyarázom.
Egy gyártói márkaszerviz a javításban érdekelt. Ez indokolja a létét, valamint a gyártó ellenőrizheti, hogy csak a valóban javíthatatlan garanciális készülékre adott ki cserére igazolást. (A javíthatatlanság itt gazdaságosan nem javíthatót jelent.)
A szolgáltató viszont egyszerre kétféle terméket ad el a vásárlójának. Az egyik a készülék, a másik a szolgáltatás. A vásárló szemében a két termék együtt határozza meg a szolgáltató megítélését, az ügyfél elégedettségét, a márkahűségét.
Tehát a szolgáltatónál hamarabb jöhet el az a pont, hogy márkavédelmi okokból a csere mellett dönt, mint a gyártónál a hasonló márkavédelmi szempont. A szolgáltatónál ehhez még hozzájön, hogy ha neki kell a garit intéznie, akkor ez nála költséget generál (a készülékhez kapcsolódó logisztika).
Ez a szolgáltatónál nem méltányossági szempont, hanem egy ponton túl üzleti érdek. Persze ez a pont annál hamarabb jön el, minél többet fizet havonta a vásárló a szolgáltatásért. ;)

Következtetés: ha az ember szolgáltatótól vesz telefont, és főleg, ha az átlagnál nagyobb a számlája, akkor mindig a szolgáltatótól kell kérni a gariztatást. :K

[ Szerkesztve ]

(#25942) azigazimoris válasza dptrsk (#25940) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Mozaik XS-nél nem, csak attól felfelé.

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#25943) polonic válasza azigazimoris (#25942) üzenetére


polonic
félisten

Pedig mértem én 10 mbit-es sebességet is az opció aktiválása után mozaik xs-sel.

(#25944) Lehiñito válasza sifarr (#25941) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Szia.

Én ha tehetem és van a közelben márkaszerviz, minden esetben oda vinném a telefonomat gariztatni.
Szerintem a márkaszervizben hamarabb megjavítják a készüléked.
Vagy lehet, hogy túl optimista vagyok?

(#25945) bubi92


bubi92
őstag

pont most akarom megrendelni a netandroll 1gb-t. látom, hogy van egy ezres belépési díj. ezt nem lehet kapcsolat pontokkal kifizetni?:D ha igen akkor merre?

(#25946) cris78


cris78
őstag

Itt azért elég nagy kedvezményt adnak most. Aranytárskártya Net&Roll XS [link] :W

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#25947) kali válasza bubi92 (#25945) üzenetére


kali
legenda

lehet, nekem is felkínálta a my t-mobile!

(#25948) azigazimoris válasza polonic (#25943) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

A honlapon csak S-től írja a sebességnövelést, bár nem egyértelmű, mert ugyanazon az oldalon minden díjcsomagot is ír :F

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#25949) sifarr válasza Lehiñito (#25944) üzenetére


sifarr
senior tag

Szerintem a márkaszervizben hamarabb megjavítják a készüléked.
Vagy lehet, hogy túl optimista vagyok?

A hamarabb kérdésében teljesen igazad van.
Hiszen ekkor kimarad a szolgáltató teljes ügyintézési része. Szolgáltató helyi ügyfélszolgálata a készüléket beküldi a központba (lehet, csak másnap vagy később), központ a szervizbe, szerviz vissza a központba, központ az eredeti átvevő helyre.
Viszont ha a márkaszerviz nem úgy oldja meg a problémát, ahogy a vevő szeretné, akkor nem kell vele vitatkozni. Irány a szolgáltató.

(#25950) guppy_83 válasza sifarr (#25949) üzenetére


guppy_83
tag

Értem én hogy gőzgép de mi hajtja???

...én nem a t-nél írtam alá minden?....

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.