Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) sipeti2 válasza sipeti2 (#20629) üzenetére


sipeti2
tag

Azt nem tudjátok, hogy hogyan lehet független vizsgálatot kérni az ügyemben?

(#20652) djculture válasza sipeti2 (#20651) üzenetére


djculture
félisten

A bizonyítási kötelezettségnek a felek általában úgy szoktak eleget tenni, hogy bevizsgáltatják a terméket. Jelenleg több független, akkreditált minőségvizsgáló szervezet van, amelyek szakvéleményt állítanak ki. A szakvélemény azonban nem kötelező, tehát előfordulhat, hogy a fogyasztó saját költségén – mivel a szakvélemény költsége a vizsgálatot kérőt terheli – bevizsgáltatja a terméket, és a szakvélemény szerint jogos az igénye, a kereskedő mégsem ismeri el azt. A békéltető testületi, illetve bíróság előtti eljárásban viszont felhasználható a dokumentum.
Ha a szakvélemény szerint megalapozott a fogyasztó igénye, akkor kérheti a forgalmazótól a szakvélemény költségének megtérítését is.

Magyarán én a fogyasztóvédelemhez mennék legelőször de amúgy a MEEI kft szokta ha jól emlékszem vizsgálni ezeket atermékeket. [link]

[ Szerkesztve ]

(#20653) sipeti2 válasza djculture (#20652) üzenetére


sipeti2
tag

Köszi a választ,de én a telefont nem vettem át a t-től ilyenkor hogy lehet független szakvéleményhez fordúlni?

(#20654) djculture válasza sipeti2 (#20653) üzenetére


djculture
félisten

De jegyzőkönyvet kellett adniuk amiben leirják hogy mi miatt nem javitható garanciában a készülék mivel kötelességük hitelt érdemlően bizonyitani hogy miért tagadják meg a javítást. Evvel meg már lehet a fogyasztóvédelemhez fordulni ha nem ismered el. Azok meg több mint valószínű hogy a békéltető testülethez fognak küldeni, ez ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#20655) gergo0007 válasza sipeti2 (#20629) üzenetére


gergo0007
tag

"Na mondom köszi nem,de a vásárlók könyvét még mindig nem kaptam meg...Végül odaadták..."

Ez alapból szabálytalan, a vásárlók könyvének az ügyféltérben bárki által elérhető helyen kell lennie és nem a pult mögött/alatt.
Javaslom hogy ezért külön tegyél bejelentést a fogy.véd.-nél.

(#20656) sipeti2 válasza djculture (#20654) üzenetére


sipeti2
tag

köszi skacok,akkor megyek fogyasztóvédelemhez,majd írom hogy mi volt!

(#20657) Def26 válasza dedike (#20638) üzenetére


Def26
félisten

Köszi az ötletet. Megkérem majd hátha segít, ha meg nem akkor fizetek érte. Ezen nem húzom fel magam. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#20658) BéHGT válasza dedike (#20638) üzenetére


BéHGT
senior tag

Azért tuti van pár pasi is, aki díjazza a kutyaszemű nézést... 2012-ben ez már nem elítélendő. :DDD :DDD

(#20660) Nietzsche_ válasza 1430 (#20543) üzenetére


Nietzsche_
tag

Gondolom akkor a webshopnál is az a preferált, hogy lenyomozzák, hogy az ügyfél hol lakik és hogy melyik legközelebbi T-Pontban van éppen raktrákészleten a kívánt áru... ;) félrerakatnak egyet neki, hogy mielőbb az új előfizetéséhez/készülékéhez juthasson.

_____

Egyébként kevesen tudják, de vannak az iPhone értékesítésben kiemelt üzletek is (vidéken is), ahova 1-2 nappal az értékesítés megkezdése előtt nagyobb darab számban várható új iPhone is. Sokszor amikor a webshopon esélytelen egy-egy időszakban a rendelés, ezekben az üzletekben található akár nagyobb darab számban is a készülékből.

[ Szerkesztve ]

(#20661) Nietzsche_ válasza Nietzsche_ (#20660) üzenetére


Nietzsche_
tag

Na bacchus.. nem jegelték végleg :( véletlen így sikerült megyek is reklamálni a modderekhez :D

(#20662) proradeon válasza Nietzsche_ (#20661) üzenetére


proradeon
őstag

Szerk.: Elnezeset, NEM valasz. Veletlen arra kattintottam. :B

Udv!

Par napja jottem at T-mobile-hoz szamhordozassal. Tegnap vegbement a hordozas, ma mar a T-s sim kartyaval hasznalom telefont.

Like nevezetu havidijas elfizetesem van, es ez magaban foglal havi 100 ora erejeig 3 db kivalasztott T-mobile szam ingyenes hivasat. A kerdesem az, hogy ez a "Kedvenc 3 szam" kedvezmeny lenne? Mert akkor ha jol latom - termeszetesen dijmentes - akkor ezt most kulon meg kell me'g rendelnem my t-mobile-ba. (?) :U

Masik kerdes: Tavszamlahoz mindenkepp meg kell varnom az elso - papir alapu - szamla megerkezeset? :U

Az esetleges valasz(oka)t elore koszonom! :R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#20663) laca500


laca500
aktív tag

Na skacok, kicserélték a sim kártyámat, és ami fontos, hogy ingyen.
Igaz, hogy meg kellett etetnem 9V-al, de legalább ki lett cserélve.
A sztori:
Bementem az egyik T-mobile üzletbe, ahol pár perc várakozás után már mehettünk is az egyik ügyintézőhöz. Mondjuk neki, hogy beadta a kulcsot a sim kártya. Kérdezi, mégis miből gondolom, hogy a sim rossz? Talán abból, hogy a telefon nem ismeri fel, úgy viselkedik mint ha nem tettük volna be. Erre szétkapta a telcsit kivette a simet, nézegette kb. negyed órát, (nem tudom, mi a fenét nézegette ennyi ideig) aztán közölte, hogy szerinte a telefon a rossz. - Jót mosolyogtam magamban, mivel ugye én tudtam, hogy a 9V-t a ludas és tök biztos, hogy a sim a hibás. Csak próbálkozott hátha palimadár vagyok :DD - Na most bajban vagyok, mit is mondjak erre, hogy ne bukjak le. Mondtam neki, hogy szerintem meg biztosan a sim a hibás, mert másik telefonnal sem megy. Erre rám nézett és csak annyit mondott, hát jó akkor kicseréli a kártyát. HÓHÓHÓ, nyerésre állok. Mondom neki, ne siessen annyira. Ha már cserélni kell, akkor legyen szíves olyat hozni ami már micro sim is egyben. Erre megint ránk nézett, elmosolyodott, és csak annyit mondott, hogy rendben olyant hoz. :C
Szerintetek is tudta, hogy miről is van szó? ;] :F
Vagy csak én érzem, hogy tudta mi a dörgés? ;]

Csak azt nem értem, mi a fenéért kell ilyen trükközésre rákényszeríteni az embereket. Semmi mást nem kellene tenniük, csak egy sim vágóval 500 Ft.-ért levágni microra.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#20664) zack válasza laca500 (#20663) üzenetére


zack
nagyúr

A tippadónak egy rozé fröccs. ;]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20665) laca500 válasza zack (#20664) üzenetére


laca500
aktív tag

Legyen kettő.
És köszi. :C :R

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#20666) bozsozso


bozsozso
őstag

sziasztok
külföldön vagyok és nem tudok hálóra csatlakozni havidíjas elöfizetőként. mi lehet a probléma? nem tudok telefonálni

(#20667) kali válasza bozsozso (#20666) üzenetére


kali
legenda

barangolás nincs tiltva?

(#20668) 1430 válasza proradeon (#20662) üzenetére


1430
senior tag

Igen, a kedvenc 3 szám szolgáltatásban kell megadni az ingyen hívható T-Mobile-os számokat.
Nem kell megvárnod a számlát, a szerződésen is szerepel a "folyószámla szám" (most már 8 jegyű szokott lenni), ezt kell megadnod a Távszámlán belül. Másik lehetőség, hogy a My T-Mobile-ban elektronikus számlát igényelsz, és a Távszámlát kihagyod (illetve később - ha meggondolod magad - a számla betöltéséről érkező levélben lévő linken keresztül is regisztrálhatsz Távszámlára).

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#20669) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok! Visszakerestem, de nem találtam, ezért megkérdezem: Valaki nem tudja, készülékbiztosítást a vásárlás után is lehet kötni egy ideig? Mint pl. Apple cuccoknál,hogy van 90 napod dönteni. Nem találom a készülékbiztosításos pdf-ben.

(#20671) atillaahun válasza sipeti2 (#20651) üzenetére


atillaahun
veterán

Grat hozzá, ahogy végigjátszottad az ügyet mindennel együtt, egy ilyen geci helyzetben szerintem ez a legjobb amit tehettél. 10-ből 9-en tuti aláírták volna a papírt, vagy lekoptatják őket máshogy, aztán bukó...

Annyit még esetleg megoszthatnál, hogy a vásárlók könyvéből kapott jegyzőkönyvre mit írtál. Remélem rajta van minden szarságuk, hogy először nem engedtek panaszt tenni, alá akarták íratni az átvételi, nem volt elérhető a vásárlók könyve, aztán kérésre sem adták, meghamisították a bizonyítékot (mert ahogyan összevágták a képet az mellesleg annak minősül), ezekkel akkorát fognak szívni, hogy öröm lesz nézni. :C

[ Szerkesztve ]

(#20672) atillaahun válasza atillaahun (#20671) üzenetére


atillaahun
veterán

Válaszolva egyébként a kérdésedre, hemzseg a net, és ez a fórum is a szervizesek geciségeitől, csak a saját telefonom topicájban 3 esetről tudok, amik függetlenítési kísérlet, vagy más szoftveres macerálás miatt vonták meg a garanciát olyanoktól, akik még azt sem tudták a gyári frissítő programot hogy kell használni.
És ezek még a szolgáltatók szervizei, sehol sincsenek a gsm boltok trükközéseihez képest, én már nem is viszek vissza hibás telót kizárólag márkaszervizbe. Na nem mintha ott még senkit se próbáltak volna átbaszni, de talán ott a legkisebb az esélye.

[ Szerkesztve ]

(#20673) Dany007


Dany007
veterán

Hello!

Az tényleg úgy van, hogy a T-mobilos webshopban vásárolva ugyanaz a készülék akár 10 ezer forinttal is olcsóbb, mintha bemegyek a boltba és ott veszem meg? :S
Amúgy is lenne elintéznivalóm ezért gondoltam bemegyek a T-be, megveszem a készüléket, kérek hozzá mirco-simkártyát és akkor elintézek mindent egyszerre... De aztán olvasom, hogy a készülék ott 10k-val drágább...

(#20674) dedike válasza Dany007 (#20673) üzenetére


dedike
addikt

Általában 10% kedvezménnyel vásárolhatsz a Webshopban.

Bővebben

Jó szerencsét!

(#20675) guest666


guest666
aktív tag

Hi !

Érdeklődnék, hogy Defy+ lesz még kapható a webshopban?
Már régóta a "Jelenleg nem kapható, újabb készlet várható!" szöveg van. Ez azt jelenti hogy tényleg várható még készlet, vagy azt hogy már nem lesz ilyen telo ? :)

(#20676) Def26


Def26
félisten

Hülye kérdésem van. Euro -val lehet fizetni t-mobile ban? :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#20677) dedike válasza Def26 (#20676) üzenetére


dedike
addikt

Persze.

Csak Magyarországon nem... :D

Jó szerencsét!

(#20678) sarkanyolo2 válasza guest666 (#20675) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Rendelni már nem fognak, csak azokat a darabokat adják el, amiket a T-Pontokból küldenek vissza a központba.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#20679) Vangelis válasza Def26 (#20676) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Bankkártya?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#20680) zsoleer


zsoleer
senior tag

sziasztok

Egy gyors kérdés, májusban vettem egy teljesen uj elöfizut és mellé részletre telefont, és tudom hogy három havonta lehet uj elöfizetést kötni de eza részlet fizetésre is vonatkozik? Tehát vehetek részletre még egy telefont ugy hogy egyet már fizetek? vagy csak akkor ha lejár?

(#20681) BéHGT válasza zsoleer (#20680) üzenetére


BéHGT
senior tag

Teljesen új számra megint? Szerintem vehetsz, vagy társkártyára nem gondoltál? Lassan olyat is igényelhetsz.

(#20682) dedike válasza BéHGT (#20681) üzenetére


dedike
addikt

Legalább 7 hónap kell az arany szinthez.

Jó szerencsét!

(#20683) BéHGT válasza dedike (#20682) üzenetére


BéHGT
senior tag

Karácsonyra meg is veheti! :DDD :DDD :P

[ Szerkesztve ]

(#20684) Def26 válasza Vangelis (#20679) üzenetére


Def26
félisten

Futár hozza. De nem gáz, mert váltok át, csak gondoltam megkérdem. Tescoban is lehet fizetni euroval.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#20685) dedike válasza Def26 (#20684) üzenetére


dedike
addikt

Szerintem a futárnál hamarabb tudnál fizetni euróval, ha jó árat tudtok kialkudni rá, és nem félős az illető... ;)

Jó szerencsét!

(#20686) truefx


truefx
aktív tag

Hogyan lehet online Domino internet napijegyet venni a T-nél?

(#20687) dedike válasza truefx (#20686) üzenetére


dedike
addikt

Tehát ha a Domino Go! NapiNet-re gondolsz, akkor csupán arra kell figyelned, hogy a megfelelő összeg a rendelkezésedre álljon az egyenlegeden!

Megrendelés: +GONAPINET a 1430-ra. Elég egyszer megrendelni, a következő napokon adatforgalom esetén automatikusan megújul.

Jó szerencsét!

(#20688) BéHGT válasza truefx (#20686) üzenetére


BéHGT
senior tag

SMS-ben megrendeled, és annyi...

[ Szerkesztve ]

(#20689) KMan


KMan
őstag

Melyik a legnormalisabb dijcsomag szerintetek iPhone-hoz ami nem ikon?

Thx :R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#20690) 1430 válasza zsoleer (#20680) üzenetére


1430
senior tag

Bár új előfizetést (akciós készülékkel) valóban 3 havonta vehetsz, ilyen új előfizetéshez tartozó részletfizetésből egyszerre csak egy futhat. Tehát vagy kifizeted az előző készülék hátralévő részleteit vagy az új készüléket kell egy összegben megvenned.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#20691) truefx válasza dedike (#20687) üzenetére


truefx
aktív tag

Köszi!

(#20692) dedike válasza KMan (#20689) üzenetére


dedike
addikt

Szerintem a Mozaik díjcsomagok között érdemes keresgélned!

Persze csak akkor, ha nem vagy jogosult valamelyik Like-ra! :)

(#20691) truefx:

Nincs mit! :)

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#20693) bozsozso válasza kali (#20667) üzenetére


bozsozso
őstag

nincs. most már nem is fontos mert megyek haza. hazaérek bemegyek t-hez

(#20694) Soulfly842 válasza bozsozso (#20693) üzenetére


Soulfly842
addikt

A manuális hálózatválasztás sem oldotta meg egyébként ezt a problémát?

(#20695) dedike válasza Soulfly842 (#20694) üzenetére


dedike
addikt

Találd már meg magad!.... ;] :P

Jó szerencsét!

(#20696) n@p@lm válasza laca500 (#20663) üzenetére


n@p@lm
őstag

én annak idején mikrosütővel oldottam meg ezt a problémát, a 9v-ról nem hallottam :))

(#20697) rgeorge


rgeorge
addikt

Sziasztok! Próbáltam a T-Mobile-től választ az alábbi kérdésemre, de még nem reagáltak, így hát itt is felteszem: a webshopban lehet rendelni készüléket Go!Net L díjcsomaggal, de a díjcsomag információi szerint ez csak meglévő díjcsomaghoz rendelhető. Ezek szerint önállóan készülékkel ez nem rendelhető?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#20698) dedike válasza rgeorge (#20697) üzenetére


dedike
addikt

Így van! Önállóan nem rendelhető a Go!Net egyike sem. :N

Jó szerencsét!

(#20699) rgeorge válasza dedike (#20698) üzenetére


rgeorge
addikt

Köszönöm, kár...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#20700) icecave


icecave
nagyúr

Beírom ide is: Most telefonált a T-mobile ügyfélszolgálat. Péntek délelőtt hozzák az iPhone 5-öt. Direkt rákérdeztem, és mivel készülékváltással hosszabbítok hűséget, tehát a számom marad, hozzá csomagolnak egy nano sim-et is, amit majd csak aktiválnom kell ügyfélszolgálaton keresztül, és arra "ugrik át" a jelenlegi számo, egyúttal pedig a micro simem deaktiválódik.
Tehát a lényeg, hogy a micro sim-nano sim cserére sem kell menni sehova, megoldják így. 1430 természetesen már mondta, hogy ez így lesz, de gondoltam beírom, megerősítvén őt, hogy ismét mindent jól és pontosan tudott :)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.