Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) werszomjas


werszomjas
őstag

A T-mobile garancia hogy van a telefonokra?

Vásárlástól számított 2év?

1 év teljes körű garancia + 1 év készülékgarancia mit takar pontosan?

Illetve garanciás probléma esetén hasonlóan a bolti garanciás készülékekhez, a T-mobile dönti el, hogy az adott probléma garanciális-e vagy nem, vagy köteles a készüléket továbbítani a telefon gyártójához, tehát lényegében gyártói garanciás a telefon?

[ Szerkesztve ]

üdv

(#20952) ESP válasza ESP (#20901) üzenetére


ESP
senior tag

Ma sikerült felhívnom az ügyfélszolgálatot és letiltották a barangolást.
Szóval most már nem kell aggódnom :)

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#20953) ESP válasza werszomjas (#20951) üzenetére


ESP
senior tag

Készülékgarancia azt jelenti hogy csak magára a telefonra szól és a tartozékokra mint pl töltő füles nem. De az iphone-nál csak 1év van pl.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#20954) dedike válasza werszomjas (#20951) üzenetére


dedike
addikt

Ezen az oldalon találsz a kérdésről több információt. Általában töltőre, akksira, egyéb tartozékokra a 2. év már nem vonatkozik.

Jó szerencsét!

(#20955) tomy86 válasza Soulfly842 (#20941) üzenetére


tomy86
addikt

Én is így gondolom, de inkább tutira megyek és felhívom a 1430-at. Múlt hét óta úgy vagyok vele, hogy t-pontba csak akkor megyek, ha végképp semmi más megoldás nincs :) Köszi a segítséget.

(#20956) sarkanyolo2 válasza werszomjas (#20951) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Akksira semmiképp sem! Erre figyelj!

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#20957) sarkanyolo2 válasza szabogabor10 (#20931) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Na annak örülök, hogy T-s dolgozók is nézegetik a fórumot.

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#20958) Varszegig válasza werszomjas (#20951) üzenetére


Varszegig
veterán

Ha pl. Samsungot veszel, akkor nem érdemes garis problémával a T-hez menni, hívsz egy szervizfutárt, és háznál megjavítja. Természetesen a T-s garijegy felmutatásával.

(#20959) werszomjas válasza Varszegig (#20958) üzenetére


werszomjas
őstag

Sony Xperia P a kiszemelt.

Köszi mindenkinek, én is így gondoltam, a lényeg, hogy a készülékre él a 2év :R

üdv

(#20960) guest666


guest666
aktív tag

[link]
kérdésemre esetleg valaki?

(#20961) 1430 válasza guest666 (#20947) üzenetére


1430
senior tag

Bár ezzel a díjcsomaggal már a 1435 foglalkozik, de a fő szabály az, hogy ha 30 napon belül van a hűségidő vége, akkor már olyan áron kapod a készüléket, mintha letelt volna a hűség. Persze ettől függetlenül még érdemes lehet várni a vásárlással, mert lassan jönnek az ünnepi akciók.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#20962) xSide válasza 1430 (#20961) üzenetére


xSide
őstag

Eddig a régi (lezárt) Eco díjcsomagot használtam és külön Go!Net 500 MB csomagot.
Ennek ára: 2020 + 2000 (+hivósz. kijelzés)
Átváltottam Mozaik XS-re:
Ennek ára 3200 (hiv. szám kijelzéssel, 200 MB nettel), +1GB limitbővítés 1000 ft-ért többet (és sebesebb netet) kapok ugyanannyi pénzért, mint korábban valamint nem kell tovább szenvednem a sebességcsökkentés idegesítő böngészés miatt a hónap utsó heteiben...

Köszönöm a kérdezőknek és válaszadóknak, hogy a limitbővítés lehetőségre felhívták a figyelmem :)

(#20963) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok!

Egy előfizetésen 3 telefonszámunk van. Új telót készülök venni (Xperia T), ami ugye MicroSIM-es. Viszont nem arra a számra venném, amelyhez tartozó kártya a készülékben lenne. Lehet-e esetleg ingyen azt csinálni, hogy nem ahhoz a számhoz kérném a MicroSIM-et, amire a telót vettem, hanem másikra, ami benne lesz az új készülékben vagy fizetni kell külön 4500 Ft-ot? Esetleg neten is meg lehet így rendelni?
Ja és készülékváltásos konstrukcióban venném, ha ez nem derült volna ki.

Remélem érthetően fogalmaztam, kicsit fáradt vagyok már :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#20964) lesaux


lesaux
veterán

Sziasztok!
Feleségemnek Fun előfizetése van, amit ugyebár tölteni is lehet, ha kevésnek bizonyul a havi 1725 forint. Hónap vége felé rendszeresen szól, hogy töltsem fel, és 3-4 alkalommal meg is tettem.
Most kíváncsiságból küldtem egy egyenleglekérdezést a *102#-re, és azt mondja:
Havi keret: 1549 Ft.
Feltöltött egyenleg: 7288 Ft (ebből vásárlásra is fordítható: 7288 Ft).
Díjcsomag: Fun.

Na most kicsit félek, mert annak idején úgy hallottam, hogy kétféle egyenleg van, az egyikből autópálya-matricát meg telefont lehet venni, a másikat pedig le lehet beszélni. Ezek alapján melyiket töltöm hónapok óta kitartóan? Itt szoktam: http://www.t-mobile.hu/lakossagi/ugyintezes/domino_utmutato/egyenlegfeltoltes

(#20965) lesaux válasza lesaux (#20964) üzenetére


lesaux
veterán

Továbbgondoltam a dolgot, beléptem a my-t-be:

Ezek után nem értem, miért kellett egy hete töltenem, ha ennyi lepofázható. Merthogy az, jól gondolom?

(#20966) 1430 válasza lesaux (#20964) üzenetére


1430
senior tag

Valóban két féle egyenleget lehet feltölteni, de ezek nem különálóak, hanem van egy bővebb körben (telefonálás és vásárlás) egy szűkebb körben (csak telefonálás) felhasználható. Te a bővebb körben felhasználhatót töltögetted, amit telekomunikációs szolgáltatásokra és mobilvásárlásra is költhettek. ;)
Mellesleg ha rendszeresen szűkös a keret, akkor ki lehet bővíteni havi +500 Ft-tal (ami a számlában fizetendő). Egyszer kell aktiválni, és folyamatosan minden hónapban számlázódik.

Szerk.: Ha a feleséged elhasználja az 1725 Ft-os havi keretet, akkor arról lemegy a figyelmeztető SMS, de ez nem azt jelenti, hogy a feltöltött egyenleget is lebeszélte, mert arról külön SMS megy. Magyarán mikor a feleséged azt hitte, hogy lebeszélte a havidíjat és már nincs egyenlege, akkor még volt neki egy rakás feltöltött egyenlege korábról. :D

szabogabor10
Papírforma szerint csak azon a hívószámon díjmentes a SIM csere, amelyikhez a készüléket vásároljátok, de ebben a fórumban is voltak visszajelzések, hogy sikerült másik számhoz is díjmentesen elintézni a cserét (méltányosságból vagy SIM hiba miatt).

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#20967) lesaux válasza 1430 (#20966) üzenetére


lesaux
veterán

Köszönöm a választ, 1430!
A Szerk. utáni résszel meg már világossá is vált, hogy mi történt. Ki van ez találva, kérem. :)
Mellesleg mi a biznisz abban, hogy a havidíjbővítőt megveszem 500-ért, és 400 forinttal nő az egyenlegem?

(#20968) 1430 válasza lesaux (#20967) üzenetére


1430
senior tag

Nem vezették még át a szeptemberi havidíj emelést a honlapon lévő leírásban. :DDD

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#20969) lesaux válasza 1430 (#20968) üzenetére


lesaux
veterán

L:DL

(#20970) i7design


i7design
csendes tag

Valaki nem akar kötni uj előfizetést?:D

kellene egy iphone 5 90ért 11 ezres előfizetéssel de az előfizetés nem kell.

Aki segitene: ndruxx@gmail.com

(#20971) Totheground válasza i7design (#20970) üzenetére


Totheground
addikt

Ja, biztos találsz rá embert. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#20972) i7design válasza Totheground (#20971) üzenetére


i7design
csendes tag

legalább megpróbálom :)

(#20973) kutga válasza i7design (#20972) üzenetére


kutga
nagyúr

Végülis sokan vagyunk akik szeretnének havi plusz 11 ezer forintos kiadást a semmiért. :P

Let the Zone take me if I am.

(#20974) i7design válasza kutga (#20973) üzenetére


i7design
csendes tag

nem a semmiért.

Akinek csak előfizetés kell annak mind1 hogy kér e mellé készüléket vagy nem. :/

(#20975) kutga válasza i7design (#20974) üzenetére


kutga
nagyúr

A T-Mobile ikon díjcsomagok kizárólag iPhone készülék megvásárlása esetén vehetőek igénybe, ráadásul két év hűséget és két év díjcsomag hűséget kell vállalni.

Aki készülék nélkül szeretne szerintem ennél jobb ajánlatot is talál a tarifák között, de nem akarok elrontani semmit, remélem jelentkeznek rá.

Let the Zone take me if I am.

(#20976) szabogabor10 válasza 1430 (#20966) üzenetére


szabogabor10
veterán

Köszi a gyors választ! Igazad lett. ;)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#20977) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Egy 26 év alatti számára van bármi előnye a T Domino Nap csomagjának a Djuice Kártyás 29 Mentőcsomagjával szemben? :U

(#20978) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Olyan kérdésem lenne, hogy a külön SIM-en lévő mobilinternet forgalmi adatokat hol tudom megnézni térítésmentesen? a My T-mobile-ba pénzbe kerül. Vagy ezt nem lehet amúgy másképp megnézni?

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#20979) dedike válasza Mexildos (#20978) üzenetére


dedike
addikt

A használt eszközön...

Viccen kívül, ingyen sehol. :(

Jó szerencsét!

(#20980) kbn válasza mclaren777 (#20977) üzenetére


kbn
csendes tag

Az, hogy lehet kapni. :)

A Djuice Kártyás 29-et júniusban kivezették, egy hónappal később már nem lehetett kapni sehol mentőcsomagban sem - a gyártásával tehát láthatóan leálltak, de a díjszabásban egyelőre bent tartják, hogy aki vett, de még nem regisztrálta, ezt meg tudja tenni.

Ha nem degradál a LIDL-ben SIM-kártyát venni, kis kártyás csomagnál jelenleg messze a Blue Mobile a legolcsóbb.

(#20981) werszomjas


werszomjas
őstag

A T-mobile garanciáztatásnál elegendő a garanciajegy, vagy a számlát is kérik???

A számla elveszett, csak a garjegy van meg :R

üdv

(#20982) dedike válasza werszomjas (#20981) üzenetére


dedike
addikt

Elvileg kell, gyakorlatilag nem szokták kérni. Az IMEI számából úgy is nagyon jól látja, hogy az ő készülékük-e.

Jó szerencsét!

(#20983) atike


atike
nagyúr

Üdv!

Mivel félelmetes mennyiségű tarifacsomag létezik, ezért gondoltam így talán gyorsabb lesz megtalálni az ideális választást...

Szóval tudnátok segíteni abban, hogy melyik tarifacsomag lenne ideális, ha:
- előfizetéses tarifa kellene
- lebeszélhető legyen az előfizetési díj (természetesen az lenne a tuti, ha minden irányba)
- havi díj 3.000 Ft körül legyen (alapdíj)
- nincs szükség sem netre, sem sms-re, csak a telefonálás a lényeg
- minél kedvezőbb percdíja legyen
- lehetőleg ne percalapú legyen

Én úgy láttam, hogy a T-nél az Eco S díjcsomag nem egy rossz ajánlat a megadott paraméterekhez. Az egyperces egység mondjuk nagyon nem tetszik az tény.

Tud valaki jobbat? :)

Előre is köszönöm!

Érdekes, hogy nincs még egy nagy tarifa összehasonlító topic... :) Most sajna ezt a hozzászólást mindhárom szolgáltatóhoz beírom...

(#20984) tomy86 válasza atike (#20983) üzenetére


tomy86
addikt

Nézd meg, mit dob ez az oldal. Talán ez is közelebb visz a megoldáshoz.

(#20985) Varszegig válasza dedike (#20982) üzenetére


Varszegig
veterán

Elvileg sem kell, a törvény a garanciajegyet írja elő.

(#20986) werszomjas válasza Varszegig (#20985) üzenetére


werszomjas
őstag

& (#20982) dedike

köszi

És azt a számla hiányában meg lehet tudni valahogy, hogy előfizetésre lett-e vásárolva a telefon vagy domino csomagban?

Vennék ugyanis egy használt Sony P-t, de az eladó elhagyta a számlát, csak a garancia jegy van meg, elvileg dominoban vásárolta, én viszont nem szeretném, hogy esetleg előfizetésre lett véve és letiltsák.

üdv

(#20987) 1430 válasza werszomjas (#20986) üzenetére


1430
senior tag

Aha, na persze, pont akkor hagyja el a számlát, mikor Domino-ban vette...
Szerintem azért nincs meg a számla, mert az bizonyíthatná, hogy mégsem Dominoval vette, de ez csak az én feltételezésem. :)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#20988) n000rbi


n000rbi
senior tag

Lenne egy pár kérdésem:

1. Ha microsim-es telefonra váltok, akkor a mostani sim-en lévő számok, stb lementéséről nekem kell gondoskodnom, vagy megcsinálja a T?

2. Számhordozáskor (pl telenor-ról T-re) mi a helyzet a régi sim-en lévő adatokkal? A váltáshoz szükség van a régi simre?

Lehet hülye kérdések, de nem vagyok egy mobilguru. :) Légyszi segítsetek :)

(#20989) csemberlen válasza werszomjas (#20986) üzenetére


csemberlen
őstag

Számla bármikor pótolható, menjen el a vásárlás helyére és kérjen másolatot.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#20990) Varszegig válasza n000rbi (#20988) üzenetére


Varszegig
veterán

számok a simen? 2012-ben? :Y

(#20991) n000rbi válasza Varszegig (#20990) üzenetére


n000rbi
senior tag

Hol legyen? Telefonon? 6303 Classic-ról hova szinkronizáljam? Nem megrökönyödni kell, hanem válaszolni a kérdésre :D

(#20992) kutga válasza n000rbi (#20991) üzenetére


kutga
nagyúr

Nokiánál könnyen meg tudod csinálni, úgy hogy telepítesz egy Nokia PC Suite programot, csatlakoztatot a telefont mondjuk USB-n, és a Névjegyek menüből kimásolod a kontaktokat PC-re.

Egyébként a legtöbbünk a telefon memóriájában tárolja a névjegyeket, mert ott legtöbbször nincs korlát míg a SIM összesen csak 250 darabot kezel belőlük.

De ha elmondod milyen készülékre váltasz, más megoldás is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#20993) n000rbi válasza kutga (#20992) üzenetére


n000rbi
senior tag

Pc Suite fent is van a gépemen, de nem sok mindenre használtam, bluetooth-on raktam rá a telóra ezt azt, ha éppen kellett.
Az tiszta sor, ha lementem pc-re dolgokat, de a majdani Xperia P (ezzel szemezek) mit tud vele kezdeni? (úgy értem a pc suite-os mentéssel - vagy nem nokia-specifikus formátuma van?)

[ Szerkesztve ]

(#20994) rizso válasza werszomjas (#20986) üzenetére


rizso
addikt

"Elhagyta", ja.

Ha elhagyta, akkor kérjen egy számlamásolatot a T-től. Óvatosan a kétes eredetű telefonokkal...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#20995) kutga válasza n000rbi (#20993) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez esetben ha a Nokián lévő kontaktokat szinkronizálod mondjuk Outlookkal, onnan az Xperia már le tudja húzni.

A másik megoldás ha kiexportálod őket .csv formátumba és azt importálod az Xperiára.

Let the Zone take me if I am.

(#20996) n000rbi válasza kutga (#20995) üzenetére


n000rbi
senior tag

Értem, köszi. :R

A számhordozásos telefonok viszont ősrégiek, azokkal szívás lesz...

(#20997) werszomjas válasza 1430 (#20987) üzenetére


werszomjas
őstag

& (#20989) csemberlen & (#20994) rizso

Köszi, természetesen én is erre gondoltam, bár kitudja még igaz is lehet hogy elhagyta :)

De akkor a számla hiányában sehogy máshogy (valamilyen telefonba beütött kód pl) nem lehet megnézni, hogy hogyan lett vásárolva?

Bármelyik T-mobile üzletben kérhető másik számla, vagy csak ott, ahonnan megvette?

Pénteken venném át Pesten, akkor max egy Tmobile üzletbe beszélem meg a találkozót és vásárlás előtt kikéretem vele a számlát :R

üdv

(#20998) rizso válasza werszomjas (#20997) üzenetére


rizso
addikt

Neked nem mondanak semmit az ügyfélszolgálatosok arról, hogy milyen konstrukcióban vette az illető a készüléket.

Egyszer találkoztam itt hardveraprón egy sráccal, aki telefont akart velem cserélni. Mondta, hogy dominós számlától kezdve mindene megvan, ne aggódjak. Mondtam rendben, ha elküldi előre, és tényleg rendben van vele minden, akkor küldöm én is a cseretelefont. Meg is jött a csomag, de a számla hiányzik. Na ott jött a kavarás, hogy hát a barátnője adta fel, és biztos kifelejtette, de higgyem el, minden rendben vele. Mondtam, hogy mondom rendben, de akkor legalább fényképezze le a számlát, és küldje át a képet. Jött a duma, hogy most nincs mivel lefényképeznie, és nem is lesz, de tényleg minden okés vele, és én is küldjem a készüléket. Na mondom az felejtős. Érdekes módon ~2 órán belül küldött fotókat a számláról. A baromja paintben(!) módosítgatott rajta, ami egy témában jártasnak egyből feltűnik. Átírta az összegeket, de azok sehogy sem passzoltak, ráadásul ha jobban megnézte az ember, akkor el is ütött a szövegkörnyezettől a betűtípus, nem igazodott a papír gyűrődéseihez, és szerencsétlen a vario simet sem írta át domino simre. Mikor mondtam neki, hogy ne nézzen hülyének, még ő volt felháborodva, hogy ilyet feltételezek, hisz - az ő szavaival - "mink nem értünk ilyenekhez...". Mondom okés, közben beszéltem egy T-s ügyfélszolgálatossal (ami persze nem volt igaz), és megerősítette, hogy előfizetéses készülék, és hogy jelentsem fel őket a rendőrségen, mert ez szándékos megtévesztés. Itt már egyből bevallotta a kis g*cije, hogy tényleg nem dominós, és hogy inkább ne menjek rendőrségre, csak küldjem vissza neki a telefont. Amit meg is tettem, faszán értékbiztosítva, hogy fizessen csak, amiért át akart verni ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#20999) werszomjas válasza rizso (#20998) üzenetére


werszomjas
őstag

Uhh, az kemény :D

Én sem venném meg semmiképp ha nem vagyok biztos a dolgomban.

Akkor a legjobb úgy gondolom, ha átvétel előtt elbattyogunk egy T-mobile-ba és kérünk egy számla másolatot (mármint az eladó kikéri).

üdv

(#21000) rizso válasza werszomjas (#20999) üzenetére


rizso
addikt

Szerintem ez lenne a legegyszerűbb mód - persze ha az ő nevén van az előfizetés.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.