Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) kp78 válasza bubi92 (#21100) üzenetére


kp78
addikt

Neked annyi mintha melletted lenne, ő fizet csak a fogadásért kb. 30 Ft-ot percenként.
Már ha jól értettem a kérdést :)

[ Szerkesztve ]

(#21102) bubi92 válasza kp78 (#21101) üzenetére


bubi92
őstag

igen ez volt a kérdés köszi.
de máris jön a következő

és ha azt mondja a kaucki armand, hogy a hívott fél nem fogad hívásokat, akkor az azt jelentheti, hogy nincs pénz a kártyáján?:O

[ Szerkesztve ]

(#21103) kp78 válasza bubi92 (#21102) üzenetére


kp78
addikt

Nem tudom, hogy pontosan ezt mondja-e be ilyen esetben, de jó eséllyel ez is lehet a gond. :U
Én ha hívtam vkit kint, eddig mindig elértem.

[ Szerkesztve ]

(#21104) Gedeon31 válasza Debesq (#21098) üzenetére


Gedeon31
addikt

Érdemes megnézned itt a My T-mobileban ez a csomagod meddig érvényes ,addig felesleges váltani kisebbre szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#21105) Varszegig válasza bubi92 (#21100) üzenetére


Varszegig
veterán

neked ugyanannyi, mintha itthon lenne.

(#21107) atillaahun válasza #40993792 (#21106) üzenetére


atillaahun
veterán

Nincs csekkdíj... második bekezdés(e).

[ Szerkesztve ]

(#21108) gergo0007 válasza #40993792 (#21106) üzenetére


gergo0007
tag

hatályos tv:
[link]

benyújtott javaslat:
[link]

(Csak annak javaslom, akinek sok fölös ideje van, mert a zárószavazásig még 30x módosíthatják a javaslatot)

(#21110) EkSYS válasza dedike (#21075) üzenetére


EkSYS
senior tag

Szia!

Most már teszem off.-ba:
Ezt is kiemelhetted volna:
szerk: mondhatták volna hogy akkor nem 353 huf hanem 575, azt is befizettem volna, miért kell utólag sarcolni??)
ad.2 szolgáltatás vs. kereskedelem - szerintem elmosódott a határ.
ad.3 : Sajnos nem hívták fel a figyelmünket!

Privát véleményem: Igaz, néha vannak olyan esetek amikor volt hogy egy cseverésző és a szolgáltatási listát részletesen felolvastatni kívánó hölgynek 1 órás kis magánszámát követően kerültem antidelérimos állapotba, mondván ha egyszer végre sorra kerülök stone cold-ot játszok, és amikor odakerültem, felszívva magam mint a legjobb somogyi iszap, kiderült hogy egy tök normális input tündért dobott elém a gép és minden frankó volt. Na..ez szerintem minden második szökőévben jó eséllyel elő is fordul.
Sajnos az van hogy m.o.-n a szolgáltatás még nem olyan mint mondjuk más országokban ahol mindened "megfényedzik" amíg vásárlási szándékot (és egy vastag bukszát) láthatnak rajtad. Amíg a gameboy a pult mögött ül napi 8 órában elbutulandó, ahvi 123.500 HUF-ért. (Én meg mellényzsebből kifizetek egy galasxy s3-at) addig miért ne utáljon, miért segítsen nekem?...
Na de ahogy ez a Conan végén is van: ez már egy másik történet

u.i.: Értem én a te álláspontod csak jó volna ha nem az ő helyes eljárásukat igazolnánk hanem azt hogy miként tegyük felhasználó barátabbá ezt rendszert, miként segítsen egy ilyen multi a rohadt szerződések és függelékek útvesztőjében és mért is érezzem azt hogy nem le akarnak húzni hanem hogy ügyfél vagyok aki menjen csak vissza szívesen költeni a pénzét. Érted? Gondolkodjunk 2-vel előrébb is, ne csak ilyen belesz@rosan. De lehet hogy erre az áttitüdre még egy 60-80 évet várni kell. Aki ezt a gondolkodást naivnak látja az nem tud hosszútávon gondolkodni (bár egy multinak bőven elég 10-15 évet lehúznia egy régióban ahhoz hogy pár vezetőjének generációja megszedje magát).pont.

Eki - az eredeti

(#21111) djculture válasza #40993792 (#21106) üzenetére


djculture
félisten

Majd kiderül mi lesz a pontos szöveg amit elfogadnak akkor pontosan kiderül, mert több verzió is felmerült. Ezért is egyik helyen ir irják a másikon meg úgy. Az biztos hogy mindegyikbe szigorítani akarják a hűség alatti áremelgetéseket. Mondjuk meg is értem mert az ember egy szollgáltatásra szerződik x havidíjért és vállalja hogy 1-2 évig fizeti akkor nem lehet annyival elintézni hogy fizess érte x+y árat mert igy döntöttünk. És az élő szerződés az smafu?

[ Szerkesztve ]

(#21112) EczkE


EczkE
addikt

Sziasztok!

Eladom az Alcatel OT-995-ösöm. Ha az új tulajnak valami gondja lesz a készülékkel és beadja garanciába akkor elég a jótállási jegy is vagy kérik a számlát is? Ha kérik a számlát nem lesz abból gond, hogy nem az ő nevén hanem az enyémen van a készülék?

Asszem mindenféleképpen!

(#21114) EczkE válasza #40993792 (#21113) üzenetére


EczkE
addikt

Természetesen adom a garancia jegyet is és ugye ott nincs név meg semmi. Akkor a számlát nem szükséges adnom?

Asszem mindenféleképpen!

(#21116) club1 válasza #40993792 (#21115) üzenetére


club1
veterán

Van ahol kérni szokták a számlát is, jogszabály alapján pedig csak a jótálllási jegyhez ragaszkodhatnának. Azonban ha a jótállási jegy nem megfelelően van kitöltve (nem egyszer előfordul), vagy gyanú merül fel a jótállási jegy hitelességével kapcsolatban, akkor a jótállásra kötelezett kérheti a számlát.

(#21117) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy tesom szeretne venni egy i4-et a T-mobilban!Ugye most 99ezer.Szerintetek lesz olcsobb,mondjuk karácsonyi akcióban,vagy ne várjon vegye meg most,mert ugysem lesz olcsobb.

Köszönöm!

(#21118) Viktor89


Viktor89
aktív tag

Sziasztok!

2 számlát nem fizettem be időben.Az első után csak a bejövő hivásokat tiltották le,most pedig már azt mondja a telefon,hogy ki vagyok kapcsolva a forgalomból. Tegnap befizettem az elmaradt számlákat. Lehetséges most az,hogy megszüntetem a mostani szerződésemet mindenféle további költség nélkül és kötök egy újat vagy mindenféleképpen be kell fizetnem még valami visszakapcsolási díjat vagy egyebet? Úgyis új előfizetést akartam. :)

Előre is köszi!

(#21119) djculture válasza Viktor89 (#21118) üzenetére


djculture
félisten

Gondolod hogy kötnek veled másik szerződést ha tartozásod volt az előfizetéseden és kikapcsoltak?

[ Szerkesztve ]

(#21121) dex02


dex02
tag

Hali!
Van még 1 év hűségem az előfizetésre és egyben egy telefonra amit sajnos elloptak. Szeretnék a meglévő előfizetés mellé lehet új telefont venni a régi helyébe.
Megoldható ez valahogy? (előfizetéses kedvezményes áron)
előre is köszi a választ

(#21122) lupus_l válasza dex02 (#21121) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Ha még van 1 év hűséged és aranykártyás vagy, akkor a meglévő előfizetés mellé egy társkártyás csomagot javaslok, ami minimális költségekkel jár.

(#21123) dex02 válasza lupus_l (#21122) üzenetére


dex02
tag

Nincs sajnos aranykártyám..

(#21124) blueye válasza dex02 (#21123) üzenetére


blueye
veterán

Akkor legfeljebb a Dominó készülékcsomagok között nézhetsz körül.

(#21125) Foose


Foose
addikt

Jó reggelt! Pár napja váltottam T-mobile-ra,eddig telenoros voltam. Olyan mobilnetem volt,hogy 100MB forgalom,aztán ha túllépem,lelassít. Ezt ugye elég hamar el is értem,de szinte semmit nem vettem észre abból,hogy lelassítottak volna. Androidos telcsivel használom 3G-n. Most érdekes módon (a T-nél is ilyen netem lett,100MB majd lassítás) ahogy átlépem a 100MB-t veszettül lelassul :( Pedig ugyanúgy 3G-n tolom. Akkor most ez hogy van,a T valóban lelassít,a telenor meg nem lassított le? Egy 1MB-os cuccot töltött le tegnap este google playről kb 6 perc alatt. Nálam van a hiba,vagy szokjam ezt meg? :U Jah,mindkét esetben feltöltőkártyás dologról van szó...

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#21126) 313313 válasza Foose (#21125) üzenetére


313313
addikt

T-mobil tényleg lassítja a netet, hiba nem a te készülékedbe van. Többen azt mondják telenor rendszere nem lassít...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#21127) vgyuri válasza Foose (#21125) üzenetére


vgyuri
őstag

A Telenor állítólag saját hibája miatt nem tud lassítani, a T-mobile viszont igen (4 kbyte/sec-re), ezért jött le olyan lassan az 1 mbyte. Telenornál csak sim 1.590 forint, 3 hónapig ingyenes rá a klikk (100 mbyte), 400 forint lebeszélhető, így 400 forint/hóért van rá net. 2 telefont használok, nem okostelefonban van a fősim-em, androidosban az eldobható feltöltős Telenor sim.

(#21128) Foose válasza 313313 (#21126) üzenetére


Foose
addikt

Hát ez elég szomorú. Amiatt váltottam szolgáltatót,mert nagyon régóta voltam Telenoros. Gondoltam a T-nél már azért komolyabb a minőség,és bár percdíjban 2ft-al drágább a mostani csomagom,(mint a telenoros volt) azt hittem jól járok vele. Főleg hogy 2 hónapig csak 90ft. Lehet érdemesebb lenne akkor netre a telenoros karimat használni?? :D Francba,ezt jól megszívtam... :B
vgyuri Meg van még a telenoros karim,nem akarok másikat. De akkor a telenoros nettel jobban járok,mert ugyanannyi az ára,és a forgalom is,csak nem tud lassítani. Na most akkor melyikről mondjam le a netet? :DD

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#21129) blueye válasza Foose (#21128) üzenetére


blueye
veterán

En nem ertem miert valtottal (annak alapjan amit leirtal).

(#21130) Varszegig válasza Foose (#21128) üzenetére


Varszegig
veterán

HA azt érted komolyabb minőségen, hogy betartják, ami a szerződésben van, akkor igen, a T képes megoldani, hogy ha túlléped a havi kereted, akkor lassítson. A Telenor erre nem képes, ennek meg is van az ára, ugyanis havi 100-200 GB-okat húznak le a hálózatán a legolcsóbb netre előfizetők is, így aztán a hálózatuk extra túlterhelt.
Ha többre van szükséged, akkor többre kell előfizetni.
(Mellesleg azt gondolom a telenornál sem tart örökké ez az állapot, a töketlenségnek is van határa, előbb utóbb megoldják a lassítást. Bár ha én lennék az illetékes részleg vezetője, azt hiszem már mindenkit kirúgtam volna, hiszen minden hónap hatalmas kárt okoz a cégnek.)

(#21131) Foose válasza blueye (#21129) üzenetére


Foose
addikt

Kicsit uncsi volt már,hogy pl ha át akartam állítani a hálózatot 3G-ről 2G-re,volt hogy sokáig semmit nem csinált a teló. Ezzel szemben a T-s karinál nincs ilyen gond,azonnal átáll. Meg ehhez hasonló gondok voltak,pl éjfél körül mindig lebénult a net. (telenor) Volt hogy hétvégén órákig nem volt netem,mert nem csatlakozott a hálóhoz. (telefonálni tudtam) Gondoltam a T ezzel szemben minőségibb,hátha nem lesznek ilyen gondok. De ezek után lehet muszáj leszek visszatenni a Telenoros karit,de csakis azért,mert nem éreztem lassulást a korlát elérése után.
#21130 Varszegig Nem,nem azt értem minőségen :) Hanem a hálózat kiforrottságára gondoltam. Viszont így ahogy leírod,a Telenor sem sokkal jobb,mert ha azt vesszük,biztos így van,hogy leterhelt a háló,és nem fog a végtelenségig így menni. Hidd el,ha lenne rá pénzem,drágább netre fizetnék elő. Manapság nem mindenkinek van 2-3-4 ezer ft-ja havonta arra,hogy a mobilján (is) legyen net.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#21132) tailor


tailor
őstag

Sziasztok!

Bennfentes kolléga tudna infót adni arról, hogy várható-e újabb Lumia 710 szállítmány? Egy ideje nem kapható a webshopban...

Előre is köszönöm!

(#21133) xSide válasza Foose (#21131) üzenetére


xSide
őstag

Ilyen a csomagom összetétele:
* 3200 ft alap havidíj (200 mega net benne)
* 1000 ft netroll limitbővítő (+1 giga net)
* 560 ft 2 szám féláron (arany)
= 4760 ft

Korábban gondolkodtam a problémás telenornál netezni csak, de hordjak két telót és osszam wifin a netet? A wifi megosztás jobban szívja az akksit (minek kapcsolgatni mikor kell), akkor legyen nálam töltő vagy mindkét telóhoz pótaksi?
Fölösleges herce-hurca, az 1.2 gigából kijövök a hònapban...

(#21134) n000rbi


n000rbi
senior tag

A t-mobile.hu-n a Készülékek\Szoftverfrissítés menüpont alatt el lehet navigálni a Sony oldalára. Most akkor miért nem szabad innen leszedni az ICS-t Xperia P-re, vagy miért kellene megvárni, amíg a T kiad valamit?

(#21135) Foose válasza xSide (#21133) üzenetére


Foose
addikt

Persze,előfizuval minden más. Pláne arany kártyásan...

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#21136) kali válasza n000rbi (#21134) üzenetére


kali
legenda

az csak navigációs alap, kiindulási pont, tájékoztatás, vagy nevezzük bárminek is...
a frissítési szándék során, a rendszer ellenőrzésekor product code, csc...stb alapján határolja be, hogy adott készülékre milyen firmware verzió mehet fel, független vagy szolgáltatós!?!? alapban, egyik esetben sem működik keresztirányban, tehát szolgáltatós specifikációkkal rendelkező készülékre nem megy fel a készülék gyártója által adott firmware verzió, és persze fordítva sem működik a dolog!
igaz, mostanság már nem nyúlnak bele annyira a szolgáltatók a firmware verziókba, mint tették azt régebben, de attól még tartalmaz(hat)nak olyan - szolgáltató-specifikus - módosításokat, ami miatt adott firmware verzió csak adott szolgáltató sim kártyájával és szolgáltatási technológiájával/paramétereivel működik megfelelően, ezért kell megvárni, hogy egy adott (friss) gyártói firmware verzió a szolgáltató által is testre legyen szabva, jóvá legyen hagyva, és úgy kerüljön kiadásra!

(#21137) xSide válasza Foose (#21135) üzenetére


xSide
őstag

Ne hidd, sokat nem jelent. Más is ennyiért kapja arany/platina nélkül kivéve talán, kapnék 100 mega netet 590-ért (erre nincs szükségem), és kapom a félarás (16ft) percdíj kedvezményt (sima előfizunál nem tudom miként van)...
Más előnyét nem veszem észre a 'hűségnek' (egyenlőre).
Kártyás nem akartam lenni, mert ùgy többet költenék még a korábbi díjcsomagomnál is a feltöltésre.

(#21138) n000rbi válasza kali (#21136) üzenetére


n000rbi
senior tag

T-s készülékről van szó. Azért is tettem fel a kérdést, mert hallottam már olyasmit is, hogy a T esetleg ki se adja az ICS-t, hogy a "paraszt" vegye meg az újabb telefont stb... Lehet hülyeség, de manapság nem lepődnék meg ezen sem.

(#21139) Foose válasza xSide (#21137) üzenetére


Foose
addikt

Én is voltam régen előfizető,de Telenoros. Ott nem kaptam szinte semmi engedményt... Most úgy alakult hogy kártyás vagyok. Így viszont nem tudok mit mondani arra,hogy neked viszont jó világod van :)

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#21140) kali válasza n000rbi (#21138) üzenetére


kali
legenda

gondoltam, hogy t-s készülékről - mivel t-s témában szóltál hozzá -, de nincs jelentősége, általánosságban igaz, amit írtam!
számtalanszor igaz, hogy a szolgáltató(k) nem ad(nak) ki bizonyos firmware verzió(ka)t, amit a gyártó kiad, néha csak kihagynak bizonyos köztes verziókat, máskor korábban befejezik a támogatást, és ennek nem feltétlenül az az oka, hogy vegye az ügyfél inkább az újabb típusú telefont, hanem sok más indoka is lehet...
arra inkább nem is térek ki részletesen, hogy ezek a dolgok még gyártó, oprendszer...stb függvényében is eltérően alakulnak, és nem is mindig a szolgáltató dönt az ügyben!
anno, én sosem féltem feltenni a szolgáltatós telefonjaimra a friss független firmware verziókat - ez symbian és android alatt is igaz volt -, mert mindig tudtam a módját, hogy miként állítható vissza - nyom nélkül - a megfelelő szolgáltatós állapot, de ezt csak akkor javaslom, ha adottak a megfelelő feltételek, ellenkező esetben akár a garancia is ugorhat!
jelenleg iphone 4s telefonom van, és itt nincs ilyen probléma, ahogy megjelenik az újabb gyártói firmware verzió, már húzhatom is fel a szolgáltatós telefonra, hivatalosan sincs beleszólása a szolgáltatónak a dologba!

[ Szerkesztve ]

(#21141) n000rbi válasza kali (#21140) üzenetére


n000rbi
senior tag

Mindenesetre bízom benne, hogy azért nem jött eddig T-s ICS, mert a JB-re gyúrnak :P

(#21142) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

eco XS csomagom van. hogy tudnék Mozaik XS díjcsomagra és Net&Roll 1 GB csomagra váltani díjmentesen?

(#21143) lupus_l válasza kungzi (#21142) üzenetére


lupus_l
aktív tag

http://www.t-mobile.hu My T-Mobile menüpontján keresztül tarifacsomagot váltasz.

(#21144) kungzi válasza lupus_l (#21143) üzenetére


kungzi
veterán

ez így ingyenes?

(#21145) lupus_l válasza kungzi (#21144) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Igen. Én Mozaik XS-re váltottam át így.

(#21146) kungzi válasza lupus_l (#21145) üzenetére


kungzi
veterán

köszönöm a segítséget :R

(#21147) blueye válasza kungzi (#21144) üzenetére


blueye
veterán

Ha nincs tarifahűséged akkor havonta egyszer ingyenes.

(#21148) Newyorker


Newyorker
addikt

Érdeklődnék, hogy korábban a T-nél vásárolt Iphone 3 GS-t - mely ugye szolgáltató függő (T-mobil) - milyen árban lehet náluk függetleníteni? Mi a feltétele? Mi a menete? Mennyi idő alatt készül el? Hova kell vinni? Mit kell hozzá vinni?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#21149) kali válasza Newyorker (#21148) üzenetére


kali
legenda

attól függ, hogy előfizetéses vagy domino konstrukcióban lett vásárolva?!?!
előbbinél; 15 e ft (az akció során igénybevett kedvezmény visszafizetésén felül - ha még lenne rá például hűség)
utóbbinál; 25 e ft
a telefonnal irány a szolgáltató üzlete (t-pont), tulajdonjog igazol (számla/jótállási jegy), kérelmet továbbítják az apple felé, és egyszer majd érkezik egy sms, hogy dugd rá a telefont egy munkaállomásra -> itunes -> visszatöltés/restore -> eztán lesz független a készülék!
az időintervallum tekintetében elég nagy a szórás, ismerősi körben 1 - 2 - 3 hétről is beszámoltak már!

[ Szerkesztve ]

(#21150) kungzi válasza blueye (#21147) üzenetére


kungzi
veterán

nincs tarifahűség :)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.