Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) atross válasza kungzi (#21150) üzenetére


atross
csendes tag

Hi!
Nem tudom jó helyen járok-e de úgy láttam itt hozzáértő emberek vannak. Azt szeretném kérdezni, hogy a fenébe tudnék trémobilos like díjcsomaggal ellátott sim kártyát venni, ha nincs hozzá fősulis diákom és ilyen közeli ismerősöm sem , akinek lenne..?

(#21152) lupus_l válasza blueye (#21147) üzenetére


lupus_l
aktív tag

De tarifahűség mellett is bárki szabadon válthat drágább csomagra. Eco csomagnál pedig gyakorlatilag csak drágább csomagok léteznek.

(#21153) dedike válasza atross (#21151) üzenetére


dedike
addikt

Szia!

Szerintem te magad is tudod a választ: sehogy. :N

Jó szerencsét!

(#21155) atross válasza #40993792 (#21154) üzenetére


atross
csendes tag

köszi, ezt tudtam. :F

(#21156) Newyorker válasza kali (#21149) üzenetére


Newyorker
addikt

Köszönöm :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#21157) dedike válasza #40993792 (#21154) üzenetére


dedike
addikt

Az illegális viszont már okirat hamisítás... :Y

Jó szerencsét!

(#21158) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Tök jó ez a szabály a T-nél, hogy a panaszlevelekre van 30 napjuk választ adni, az időhúzás legprofibb lehetősége ez...
Telefonon meg tök suta volt a csaj (1430-on), csak kinyomta a mikrofont és nem szólt bele...
közben ahogy beszéltem az ügyfélszolgálattal, azalatt hívtak 30/9303100-ról tök jó, ugyan mit akartak... persze most vacakoljam végig a süket szöveget lenyomó hanggal....

Tele van vele a hócipőm...
Ha leadtam panaszt telefon készülékkel kapcsolatban (szervizelés, 3 szervizelés már volt (ebből 1 volt hiba a többi s a szervizelés hanyagsága mint a mostani is) de ismét be kellene küldeni szervizbe, de már a 1,5 hónap várakozás után nincs kedvem többet várni) emailben mikorra fogok választ kapni? már nagyon unom ezt az ügyintézési módszert...
Nem azért vettem a készüléket, hogy a szerviz elkúrja...

(#21159) kali válasza ANDROID??? (#21158) üzenetére


kali
legenda

ezt a profi időhúzási lehetőséget nem feltétlenül a szolgáltató találta ki, csak él a vonatkozó jogszabályok adta lehetőségekkel!
próbálj cserét kieszközölni, vagy kérdezz rá, hogy mennyiben van mód és lehetőség az elállásra - visszaolvastam a kapcsolódó hozzászólásaidat, de sajnos így is kevés az információ, ezért írom feltételes módban...

[ Szerkesztve ]

(#21160) ANDROID??? válasza kali (#21159) üzenetére


ANDROID???
addikt

[Ebben a hsz-ben kicsit több info van. ]

Összesen 3alkalommal volt a telefon a szervizben utolsó alkalommal a kijelzon található szemcsek+kijelzo mozgás miatt. A kijelzo mozgása nem szunt meg, de roszabb lett...

[ Szerkesztve ]

(#21161) kali válasza ANDROID??? (#21160) üzenetére


kali
legenda

akkor amit korábban is írtam, illetve amit a garis témában is írtak; csere vagy elállás erőltetése!
nem mondom, hogy egyszerű lesz, akár hosszú - bírósági - eljárás is lehet belőle, de ha a megfelelő hozzáállással próbálkozol a szolgáltatónál - vonatkozó jogszabályok ismerete, udvarias de határozott fellépés...stb -, akkor talán dűlőre jutsz a szolgáltatóval, és nem kell nagyobbat dobni...

(#21162) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok!

Múlt héten megkaptam az Xperia T-met. MédiaMánia S díjcsomagban vagyok. Előfizettem a Net&Roll opcióra a sebességnövelés és a +1 GB céljából. Az 1 gigát meg is kaptam, de a sebesség ugyanolyan maradt (5-6 mega). Az előző telómmal is ennyit mértem általában. A telefon elvileg 42 Mbit/s-t tud HSPA+ hálón lefelé. Szekszárdon se a belvárosban, se külső részen nem megy soha 6,5 mega fölé a sebesség. A feltöltési sebesség is maradt 1,2-1,3 körül. Valami biztos, hogy nem okés. Térerő maximális. A teló H+-t jelez.

Szerintetek mi lehet a probléma? Nagyon idegesítő. Nyilván nem várhatok el 21 Mbit/s-t, ez elméleti érték, de azért 12-14 Mbit/s mindenképpen reális lenne.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#21163) Ati007 válasza szabogabor10 (#21162) üzenetére


Ati007
őstag

nekem hasonló problémám van csak samsung s2vel budapesten :F

[ Szerkesztve ]

(#21164) szabogabor10 válasza Ati007 (#21163) üzenetére


szabogabor10
veterán

Akkor megnyugodtam, hogy legalább nem vagyok egyedül. Valamit nagyon el**eszhettek a tisztelt T-Mobile-os technikus kollégák :(((
Az mindenesetre biztos, hogy ezt nem fogom hagyni, mindenáron utána fogok járni a problémának. Legvégső esetben a fogyasztóvédelemnél fogok kikötni, de ezt sem én, sem ők nem akarják, legalábbis gondolom. És ha azt merik mondani, hogy a telóm nem alkalmas rá, olyan lebaszást kapnak, hogy asszem pár évig emlékezni fognak rá.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#21165) szabogabor10


szabogabor10
veterán

1430: légyszi te is érdeklődj utána a dolognak belső körökben, hátha te megtudsz valamit, amit én nem fogok. Bízom benned. ;)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#21166) 1430 válasza szabogabor10 (#21162) üzenetére


1430
senior tag

A Net&Roll 1GB opciót sebességre gyakorolt hatása annyi, hogy nem korlátoz le a hálózat 7,2 Mbit/s-nál, hanem enged akár 21 Mbit/s-ig. Tehát ha eddig is 5-6 Mbit/s-ot mértél, akkor ezután is annyi lesz.
Amúgy a H+ biztos a HSPA+-t jelöli? Addig oké, hogy a logika ezt diktálná, de nem használtam még Androidot, és a neten rákeresve nem találtam erről túl meggyőző oldalakat, illetve a kézikönyv sem említi ezeket az ikonokat. :)

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#21167) szabogabor10 válasza 1430 (#21166) üzenetére


szabogabor10
veterán

Androidnál nincs lehetőség válsztani HSPA és HSPA+ között, ha a HSPA+ elérhető, akkor automatikusan arra áll rá. Márpedig Szekszárdon bizonyosan elérhető. Az is 100%, hogy a telefon támogatja.
Amúgy értem, amit mondasz, de engem az idegesít, hogy H+-on önmagában gyorsabbnak kellene lennie a netnek, mint HSPA-n, köszönhetően a fejlettebb technológiának. Nálam ez semmilyen mértékben nem jelentkezik. Kolléga írta, hogy Budapesten ugyanezt tapasztalja, amit én. Ebből kiindulva ez bizonyosan nem a telefonok hibája.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#21168) blueye válasza szabogabor10 (#21167) üzenetére


blueye
veterán

Nézz utána a garantált sebességnek az ÁSZFben... sajnos ez szélmalom harc lesz. :(

(#21169) kali válasza Ati007 (#21163) üzenetére


kali
legenda

mérj rá a főváros több pontján is, nekem s2 anno h+ kapcsolattal is nagyot szórt a mért sebesség tekintetében, de több helyen is profitált a h+ a h sebesség maximumához képest!

szabogabor10; sok helyen hiába a h+ kapcsolat, csak a lomhább (h) sebesség valósul meg a gyakorlatban - a szolgáltatós miértre lenne tippem, de inkább nem térek ki rá -, viszont ezzel nem tudsz mit kezdeni, de még a fogyvédesek sem, papíron minden rendben van!

[ Szerkesztve ]

(#21170) dedike válasza szabogabor10 (#21164) üzenetére


dedike
addikt

Miért? Mi a probléma? Szerintem a 0 Mbit/sec az elmondásod alapján megvan, úgyhogy dühöngd ki magad, éls örülj, hogy ennél a célértéknél nagyobb sebességet biztosít neked a T.... :DDD

Ahogyan blueye is írta, totál szélmalomharc lenne a dolog...

Jó szerencsét!

(#21171) csoki46


csoki46
aktív tag

Üdv!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Vettem hardverapron egy iphone 3GS-t, most szeretném garanciáztatni viszont nincs hozzá semmi papírom, (garilevél, számla) hoigyan tudnám érvényesíteni a garanciát? Ezek nélkül lehetetlen? Doboz és minden tartozék megvan, az alapján ellenőriztem érvényes még a garancia. Köszönöm a segítséget!

(#21172) kali válasza csoki46 (#21171) üzenetére


kali
legenda

hivatalosan kérnek hozzá papírt (jótállási jegy vagy számla), de volt már rá példa, hogy csak a telefont kérték el - persze ez ritka, és illetékese válogatja, mert így nem köteles ügyintézni...
az eredeti tulajdonosnak biztosan pótolná a papír(oka)t a szolgáltató, mert ő ugye tudná igazolni a személyét, hogy ő vette anno a készüléket!

[ Szerkesztve ]

(#21173) szabogabor10 válasza dedike (#21170) üzenetére


szabogabor10
veterán

Már ezek is? Hogyaza.... :W

Kali: lehet benne valami. Ez lehet az oka annak, hogy nem írják sehol, hogy minden HSPA+ által lefedett helyen 21 megabit a maximális érték. De ez akkor is nonszensz. Amit a magyar szolgáltatók művelnek, teljességgel felháborító, kezdve a pontatlan tájékoztatástól az árakon át a 0 Mbit/s célértékekig. Átfogó reformokra lenne szükség minél előbb, de álom, álom... :W

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#21174) csoki46 válasza kali (#21172) üzenetére


csoki46
aktív tag

Akkor ha van szervizes ismerős ő el tudja intézni, nem kell fénymásolat a garijegyről vagy valami..

(#21175) jemm


jemm
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy két kérdésem, hátha valaki tud rá válaszloni:

2011.márc.16-tól él a hűségidőm, díjcsomagra vállalt kötelezettség nélkül.
Eddig úgy tudtam, hogy 18hó után lehet készüléket váltani. Fel is léptem hétvégén webshopba, és engedte a meglévő havidíjas opciót választani.
Pár perce hívtam a 1430-at egy szimpla kérdéssel..közben azt a tájékoztatást kaptam, hogy nem 18, hanem már 21hó után lehet csak megújítani.
Jeleztem, hogy minap még engedte, a válasz az volt, hogy pár napig a rendszer lehet nem állt át, közben mondja hogy ez szept.1-től érvényes. Mondták azt is, hogy lehet kiválasztani engedi, de tovább nem fogja hagyni.
Felléptem az imént, szépen végigvittem, és hozza az utolsó részt a fizetendő összeggel, odaírja hogy meglévő előfiz. megújítása, és már csak a megrendelésre kellene kattintanom..

Most akkor hogy is van ez?
Ha megrendelem, akkor mi történik? Számítsak kötbérre?
vagy így hogy a webshop viszi, és írja rendesen, szállítják és kész....a saját hibájuk...?

Köszi előre is..

(#21176) kali válasza szabogabor10 (#21173) üzenetére


kali
legenda

álom, mert a két szélsőséget nem lehet arany középútra terelni, és bizony az előfizetői oldalon is akad bőven - a magyar pláne leleményes, meg háborgó típus, sokszor még olyankor is, amikor nem a szolgáltatói oldalon adott a hiba -, de a szolgáltatót sem kell félteni, ott védi le magát - néha túlzottan is -, ahol csak tudja...

csoki46; egy belsős esetlegesen segíthet, legyen az ő dolga, hogy miként papírozza le, és milyen módon védi le magát, ha esetlegesen problémája adódna belőle a későbbiekben...

jemm; itt is írták korábban t-s illetékesek, hogy 21 hónap lett, így én nem ugranék bele a rendszer csapdájába, nem bíznám magam arra! pláne nem úgy, hogy már rögzített felvétel is van arról, hogy erre felhívta a figyelmedet az illetékes!

[ Szerkesztve ]

(#21177) jemm válasza kali (#21176) üzenetére


jemm
csendes tag

Köszi, erre gondoltam én is ..a felvétel is ott van..akkor még várok inkább.

A szép benne, hogy engedte, rá hagyatkoztam, és épp most elpasszoltam a telóm :D vagy vissza minden, vagy elő pár hónapra egy őskövület :)

[ Szerkesztve ]

(#21178) KZP válasza jemm (#21177) üzenetére


KZP
őstag

Ha a rendszer engedi, én biztosan megrendelném. Egyébként bizonyos készülékek esetén -pl. iPhone- még mindig 18 hónap az a 21. (Az ügyintézők (tisztelet a kivételnek!) tájékozottságáról már igen sok történetet lehetett olvasni.)

(#21179) jemm válasza KZP (#21178) üzenetére


jemm
csendes tag

Felmerült bennem is...csak tartok 30e kötbértől azért...
Áh, csak egy mezei Alcatel Ot995ről lenne szó.

(#21180) KZP válasza jemm (#21179) üzenetére


KZP
őstag

De készülékváltásnál, ha marad az eredeti díjcsomagod, miért kellene kötbért fizetned? Nem megszünteted az előfizetésedet vagy ez nem olyan, hogy átváltasz egy kisebb díjcsomagra, és felszámolják a kötbért.
Itt vagy engedi a rendszer, vagy nem. Ha megrendeled, és valami bibi lenne, fel fognak hívni és elmondják majd, hogy sajnos nem lehet még készüléket váltanod.

(#21181) jemm válasza KZP (#21180) üzenetére


jemm
csendes tag

MédiaMánia S van most 5650
MozaikS-re lenne 5400

ez lefelé váltásnak számít?
igaz mindegy, mert nincs a csomagra hűségem!

[ Szerkesztve ]

(#21182) dedike válasza jemm (#21181) üzenetére


dedike
addikt

Nem, nem számít annak. :N

(Különben én is megpróbálnám, nincs mit veszteni vele. )

Jó szerencsét!

(#21183) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hali
egy kérdésem lenne nagy a különbség a 3G és a 3G+ közt (sebességre értem)

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#21184) jemm válasza KZP (#21180) üzenetére


jemm
csendes tag

Kötbér sztem azért lehetne, mert anno lejárt húség után újra aláírtam..a mostanit. Nem a tarifa miatt. Hanem mert az akkori telefon olcsóbb volt előfizetéssel..és most ebbe babrálok bele..nem?

Amúgy ennél a megújításnál az eredeti 24hó+ 2év, vagy 21hónaptól 2 év?

(#21185) dedike válasza jemm (#21184) üzenetére


dedike
addikt

Kötbér akkor sem lenne. Ha sz@r a rendszerük, és engedi a készülékváltást 18 hónap után, az meg ne már a te bajod legyen! :N

Mindig a váltás dátumától kezdődik újra a hűségidő!

Jó szerencsét!

(#21186) St3ven válasza vgyuri (#21127) üzenetére


St3ven
addikt

Fú, ez a megoldás engem is érdekelne! Akkor csak bemegyek, veszek egy SIM kártyát, aktiválom a netet és ennyi? Vagy kell valami egyéb dologra figyelnem?

És ez működik 3G-s modemben? Mert akkor én már inkább szgéphez használnám, ameddig ugyanis ez a helyzet, jobban megérné, mint a Domino Web.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#21187) dedike válasza St3ven (#21186) üzenetére


dedike
addikt

Olvass utána, de egyelőre igaz a dolog! ;)

Jó szerencsét!

(#21188) St3ven válasza dedike (#21187) üzenetére


St3ven
addikt

Most mondjak a Telenor topicban, hogy a kartyas csomagokban lassitanak. :(

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#21189) Foose válasza St3ven (#21188) üzenetére


Foose
addikt

Hazudnak! :DD Én is kártyás vagyok,február óta használom ezt a net csomagot,és még egyszer sem lassítottak le...!!
Minél tovább beszélünk itt erről,annál hamarabb fogják megoldani a problémát,és lesz korlátozás... :(

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#21190) St3ven válasza Foose (#21189) üzenetére


St3ven
addikt

Hm, akkor most 1-1 az allas. Neked is ez a 100 megas Klikk van?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#21191) sarkanyolo2 válasza Foose (#21189) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Engem belassítottak! :(((

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#21192) vgyuri válasza sarkanyolo2 (#21191) üzenetére


vgyuri
őstag

Nem lehet, hogy helyfüggő a lassítás?

(#21193) Foose válasza sarkanyolo2 (#21191) üzenetére


Foose
addikt

Érdekes. Nekem már lement a 100MB ebben a hónapban,és még nem vagyok lassítva. Meg a beszélgetés alapján pl Darvinya sem...

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#21194) Foose válasza vgyuri (#21192) üzenetére


Foose
addikt

Vagy,lehet már próbálják megoldani a gondot,hogy nem tudnak lassítani. Ha viszont ez van,akkor hamarosan mindenki lassítva lesz. Ne így legyen :D De nem hiszem,hogy jó ötlet ilyen nyílt helyen erről beszélgetni... :N

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#21195) blueye válasza Foose (#21194) üzenetére


blueye
veterán

Miert? Szerinted nem tudnak rola? :)

(#21196) Foose válasza blueye (#21195) üzenetére


Foose
addikt

Nyilván tudnak. De ha ide valaki bekukkant,csak azt látják,hogy egyre több embernek adjuk tovább. Van így nekik pénzkiesés bőven,gondolom rajta lesznek amúgy is hogy megszüntessék a hibát. Bár,nem hiszem hogy azon múlna a dolog,hogy épp ezen az oldalon,ebben a fórumban hányan adják tovább :)

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#21197) club1 válasza sarkanyolo2 (#21191) üzenetére


club1
veterán

Gondolom klikked van...

(#21198) sarkanyolo2 válasza club1 (#21197) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Mivel ez egy T topik ezért egyértelműen a T-s netről beszélek. Most a Go!Net M megy ugye 90 Ft-osan mert 2 hónapig csak ennyi. :D Na de hát akkor is, naaaaaaa! :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#21199) sarkanyolo2 válasza club1 (#21197) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

double

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#21200) Foose válasza St3ven (#21190) üzenetére


Foose
addikt

Nem,nekem nem 100MB klikk van,ezért nem lassítanak. Nekem Online 100MB van. De ez már nem ide tartozik,T-s topicban vagyunk :D

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.