Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21801) TheMarci


TheMarci
addikt

Megnéztem más telefonokkal is, van, aminél kiadja a részletre opciót, van aminél nem. :) Igazából nem zavar, mert ha veszek, akkor úgyis bemegyek személyesen, csak feltűnt, meg, hogy így szóbakerült, gondoltam leírom.

Do You Dream?

(#21802) 1430 válasza TheMarci (#21801) üzenetére


1430
senior tag

Ezt már tényleg csak így játékon kívül kérdem, de ahol felajánlja a részletfizetést, ott milyen a konstrukció? Olyan, ahol Go!Net adatcsomagra is hűséget kell vállalni?

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#21803) djculture válasza Varszegig (#21783) üzenetére


djculture
félisten

Akkor az törvényt sért ha ezek nem állnak fenn:

Az előfizetőnek az átadó szolgáltatóval szemben számlatartozása vagy egyéb, szerződésen alapuló tartozása van, amelyet az átvevő szolgáltató nem vállal át, vagy
a számhordozást kérő előfizető nem azonosítható a meghatározott dokumentumok alapján,
az adott előfizető számára a szolgáltatás megindítása óta még nem telt el 30 nap.

Simán lehet jelezni a Hírközlési Fogyasztói Jogok Képviselőjének 1525 Budapest Pf. 75.
Email: hfjk@nhh.hu
Tel: (06 1) 457 7141
Fax: (06 1) 457 7105

[ Szerkesztve ]

(#21804) madmike válasza 1430 (#21800) üzenetére


madmike
őstag

max anyámat fogják hivogatni :DDD

hüségprogramos rész

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#21805) Daffni2 válasza djculture (#21803) üzenetére


Daffni2
addikt

Azóta már változott a törvény,
akkor is el kell engedni, ha számlatartozása van, de 30 napon nem túl.
Kötbér esetén is el kell engedni, majd behajthatja a kötbért később.

"Aki ad,az nyer"

(#21806) Varszegig válasza djculture (#21803) üzenetére


Varszegig
veterán

A legtöbb esetben arra hivatkoztak (alba-regia a kárvallott, ő hsz-eiben olvashatod), hogy nem tudták beazonosítani, pedig az adatok egyeztek. Ez akkora fail, hogy én is biztos vasalnám rajtuk a kötbért.
Két eset lehetséges: 1) informatikai bénázás (telenyomort ismerve simán lehet) 2) szándékos szivatás (ld. 1. pont)

(#21807) 1430 válasza madmike (#21804) üzenetére


1430
senior tag

Nos, ez alapján azt mondanám, hogy vagy egyedi hiba van, vagy sikerült legalább ennyire kivédeniük a WebShop-os rendelést, mert mint írtad is, ehhez neked papírt kellene bemutatni.
(október elején volt WS fejlesztés, lehet akkor jött ez is...)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#21808) t-bali3 válasza Varszegig (#21806) üzenetére


t-bali3
senior tag

Velem is ez történt a napokban :((
Az a probléma, hogy nem tudom ki a hibás, mert mindkét szolgáltató a másikra mutogat. T-nél kértem számhordozást (Telenortól), pár napra rá T megküldte az SMS-t, hogy a meglévő szolgáltatóm elfogadta a hordozást és időben meg fog történni, majd szépen vártam és persze nem történt semmi. Hívtam T-t, aki közölte, hogy telefonon nem tud információt adni, mert nem látszik az elutasítás oka. Később hívtam a Telenort is, ahol szentül állították, hogy jóváhagyták a számhordozást...
Örülök, hogy meg kellett változtatni az eddigi eljárást, mert ez aztán sokkal jobb lett.

(#21809) madmike válasza 1430 (#21807) üzenetére


madmike
őstag

De azert se hiszem, hogy igy vedik ki mert mikor baratnomnek rendeltuk a telot, erre a szamra mar akkor se engedte volna, de a masikra siman ment. Na mindegy, kivarom a munaltatoit, addig meg csak kihuzom valahogy butatelefonnal...

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#21810) tjokai


tjokai
senior tag

Hali
Valaki tudna nekem pontos infót adni arról, h mennyibe kerül a T-Mobilnál egy microSim? Jelenleg a hagyományos Simkártyám van, de szeretnék készüléket váltani, de abba már microSim megy. Telefonszámomat szeretném megtartani, mivel még hűségidőn belül vagyok az előfizetéssel...

Üdv!

(#21811) Gery1987 válasza tjokai (#21810) üzenetére


Gery1987
őstag

Szép napot!

Ha készülékváltással kötöd egybe akkor ingyen megcsinálják. Ha nem akkor 4.500 ft de csak külön a csere, vagy megpróbálhatod előadni, hogy nem jó a SIM a kártya de ott bevizsgálhatják és ha jó akkor a bevizsgálás díja+ha akkor is cseréled (4.500) terhelni fog. Egy szó mint száz: ha cseréled a készüléket ott szólj és ingyen cserélik a telefon miatt. A számod persze maradni fog.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#21812) tjokai válasza Gery1987 (#21811) üzenetére


tjokai
senior tag

2011.11.19-én vettem részletfizetéssel egy SE ARc-ot, a telefonra fennmaradó részleteket már visszafizettem most szeptemberben egyösszegben, de az előfizetésre 2013.11.19-ig hűségem van. Ismét vennék részletfizetésre új készüléket a T-Mobilnál, csak nem tudom h vehetek-e már.....
Nézegettem a T-Mobil weboldalán a My-Tmobile fiókomon belül meglévő előfizetésre vállalt újabb részletvásárlástűos megoldást, de azt irja a rendszer vissza, h a húségidő lejártáig nem élhetek újból ezzel a lehetőséggel.....tehát ismét vennék részletfizetésre új készüléket, csak nem tudom h a november 19-et kell megvárnom vele, amig az eredeti 1éves telefontörlesztés határideje szólt volna vagy az előfizetés hűségideje lejártáig nem vehetek újabb készüléket?

Egyébként Sony Xperia P-t vennék...

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#21813) s.adryen válasza tjokai (#21812) üzenetére


s.adryen
csendes tag

Szia! Épp erre jártam, gondoltam, lepötyögöm, amit ma tudtam meg a kérdéseddel kapcsolatban. Én is ezzel a gonddal küszködök, júniusban fog lejárni a hűségem, de most akarok telefont venni. Ma voltam bent T-nél, és azt az infót kaptam, hogy a hűségidő lejárta előtt 1 hónappal lehet venni készüléket. Ha aranykártyás valaki, akkor 3 hónappal előtte. Újdonság: október elsejétől megszűnt a T-mobile-nál az a lehetőség, hogy 6 hónappal a hűségidő lejárta előtt már lehet vásárolni készüléket. Így muszáj huncutkodni egy kicsit, ezért én azt a megoldást választottam, hogy családtag szerződését hosszabbítjuk meg, de ha valaki tud valami más megoldást, arra én is kíváncsi lennék, mert ha nem muszáj, nem terhelnék mást vele feleslegesen. :)

(#21814) tjokai válasza s.adryen (#21813) üzenetére


tjokai
senior tag

Hello
Értem, tehát akkor legkorábban majd csak jövőre ilyenkor cserélhetek készüléket :'( Köszönöm a segitséged :R

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#21815) Zoty4


Zoty4
őstag

Sziasztok

Nem tudjátok lesznek új havidíjas csomagok a T-nél?

Nekem úgy rémllik mintha novemberre lett volna valami igéret.

(#21816) Malachi


Malachi
addikt

helló mindenki. most látom én is, hogy a T-s webshopban számos ajánlat mellől kikerült a részletfizetés lehetősége. aranykártyás vagyok amúgy. ha bemegyek és személyesen intézek ügyet, akkor azért megmarad a részletfizetési lehetőség, vagy ennek akkor lőttek? iPhone-t és laptopot néztem éppen, ezeknél pár napja még biztosan felajánlotta minden hűségidős csomag mellé az opciót.

(#21817) Soulfly842 válasza madmike (#21788) üzenetére


Soulfly842
addikt

Hivatalosan készüléket sem vásárolhatnál anélkül, hogy a munkáltatóit nem mutatod be.

Egyébként, ha személyesen megveszed mégis aranykártyás lesz az az ár és némiképp olcsóbb.

(#21796) 1430

Ilyen nincs tény, de mégis... kiemeltségi szinttől függetlenül aranykártyás feltételek szerint vásárolhatna a honvédségi flottában, más kérdés, hogy a webshop ezt nem kezeli. :)

[ Szerkesztve ]

(#21818) lugosi válasza Zoty4 (#21815) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lesz majd korlátlan csomagjuk mint a yodafon Red. De pontosat nem tudok.

(#21819) Zoty4 válasza lugosi (#21818) üzenetére


Zoty4
őstag

és valami jóárasított iphone 5höz illő tarifa?

[ Szerkesztve ]

(#21820) szaszii


szaszii
tag

Sziasztok!
Január közepén fog lejárni egy 2 éves hűségem. Annyit már megtudtam, hogy hónapokkal előtte is lehet újítani, stb.
Az lenne a kérdésem, hogy miképpen is működik ez pontosan? Aranykártyás vagyok, új telefont szeretnék venni, és más tarifát is egyben. A webshopban az adott telefonnál csak a mozaik csomagokat választhatom, vagy maradhatok az eddiginél. Csak ezek közül választhatok akkor?
Új előfizetésként olcsóbban adják a telefont, mint meglévő megújításakor, gondolom megszűntetni nem szűntethetem meg, csak megújíthatom.
Remélem érthetők a kérdéseim, köszönöm előre is.

(#21821) blueye válasza szaszii (#21820) üzenetére


blueye
veterán

Héttel előtted kedves újonc:

[link]

(#21822) madmike válasza Soulfly842 (#21817) üzenetére


madmike
őstag

Azert olcsobb nem lesz szemelyesen, mert a webshopban minden jobb aron van.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#21823) szaszii válasza blueye (#21821) üzenetére


szaszii
tag

Aha, ez mind szép és jó, csak a kérdéseim fele nem kerülnek ezáltal megválaszolásra. Ha webshopban akarom intézni a vásárlást és valamelyik mozaik csomagot választom a jelenlegi helyett, akkor automatikusan felülírja a rendszer? Nem fogok két számlát kapni azután?

(#21824) blueye válasza szaszii (#21823) üzenetére


blueye
veterán

Nem zavar hogy butaságot kérdezel? (miért kapnál két számlát??? ha válthatsz akkor természetesen arról kapsz számlát amire váltottál)
(ha kicsit is visszaolvasnál mindenre kapnál választ)

Ja +1: csöppet erőszakosan válaszolsz ahhoz képest hogy a "felére kaptál választ".

(#21825) lugosi válasza Zoty4 (#21819) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem az hozzáillő. Valahol 16e ft környékén, esetleg drágábban de korlátlan adatcsomaggal, az szerintem 20 félett lesz.

(#21826) szaszii válasza blueye (#21824) üzenetére


szaszii
tag

Jó, rendben van, fáradt voltam, fátylat rá.
Viszont azt még megkérdezném, hogy jelenleg Mix díjcsomagom van, amit az internetes felületről nem lehet módosítani, legalábbis ez van odaírva. Új telefonnál viszont választhatok a Mix vagy Mozaik csomagok közül, ez esetben mégis lehet ily módon?
Illetve ha megveszem a webshopból, akkor fogja kérni a futár az aranykártyát felmutatásra?

(#21827) St3ven válasza szaszii (#21826) üzenetére


St3ven
addikt

Illetve ha megveszem a webshopból, akkor fogja kérni a futár az aranykártyát felmutatásra?

Nem fogja kérni azt soha senki, már rendeléskor tudja a rendszer, hogy aranykártyás vagy.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#21828) blueye válasza szaszii (#21826) üzenetére


blueye
veterán

A Mix: "Lezárt díjcsomag. A lezárás időpontja: 2012. április 1." Arra figyelj ha kiváltasz belőle már nem válthatsz vissza rá. (Félve kérdezem,nem EcoMix csomagod van, mert az még élő.)

Majd 1430 megmondja (mert én Mixet sosem használtam), de ha jól emlékszem SIMet kell cserélni (ingyenesen) ha másik díjcsomagra váltasz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#21829) tomy86


tomy86
addikt

Sziasztok!
Egy ismerősöm venne használt telefont. A jelenlegi tulaj a T-nél vette részletre (1év), hűségidővel (2 év). A telefon részleteit már kifizette viszont a hűség még nem járt le. Kérdés, hogy ilyen esetben is tilthatja a T magát a telefont számlaelmaradás esetén vagy nem? Ha az előbbi (szerintem igen), akkor nyilván lebeszélem a vételről.

[ Szerkesztve ]

(#21830) tjokai válasza tomy86 (#21829) üzenetére


tjokai
senior tag

Ez engem is érdekelne, én is kiváncsian várom erre a kérdésedre a választ :U

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#21831) bobooo válasza tomy86 (#21829) üzenetére


bobooo
addikt

Ha a hűség az előfizetésre (is) vonatkozik akkor igen.

(#21832) tomy86 válasza bobooo (#21831) üzenetére


tomy86
addikt

Ok. Akkor jól gondoltam. Köszi.

(#21833) tomasson91


tomasson91
csendes tag

Sziasztok! Van jelenleg egy telenoros előfizetésem ami még egy évig tart. Megjelent a t-mobilenál a zte grand x in, amit szeretnék részletfizetéssel elhozni. Van erre lehetőségem, ha a másik szolgáltatónál van előfizetésem?
Ill. kérnek előleget ilyenkor, mert azt olvastam hogy kérhetnek. Mitől függ? A választ előre is köszönöm.

(#21834) Malachi válasza tomasson91 (#21833) üzenetére


Malachi
addikt

két előfizetésed lesz párhuzamosan, egyit a telenornál, másik a T-nél. teljesen függetlenek egymástól. előleget sajnos nem tudom, én nem tapasztaltam rendszert benne eddig.

(#21835) tjokai válasza tomasson91 (#21833) üzenetére


tjokai
senior tag

Webshopban is megtudod nézni ha ott vennéd a készüléket, h kell e az adott készülék után kezdőrészletet fizetned.....de az esetek nagyrészében kell! Ez függhet a telefon értékétől és a T-Mobilon belüli "rangodtól" :)

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#21836) Pttypang válasza tjokai (#21835) üzenetére


Pttypang
veterán

Everybody lies.

(#21837) tjokai válasza Pttypang (#21836) üzenetére


tjokai
senior tag

Igen, új Mozaik XS előfizetés esetén, ezesetben 10.791ft a kezdőrészlet, azaz ennyit kell vásárláskor letenni az asztalra h elvihető legyen a készülék!

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#21838) tomasson91 válasza tjokai (#21835) üzenetére


tomasson91
csendes tag

Köszönöm az eddigi válaszokat! A kezdőrészlet nekem is világos, de (még nem rendeltem meg a készüléket) továbblapoztam a rendelésnél és ki volt írva, hogy minimum 10.000Ft előleget de ettől többet is kérhetnek, ami később 100%-ban leforgalmazható. Ez nekem nem világos eddig. Régebben akartam rendelni így telefont egy 30.000Ft értékűt részletre, és a végén felhívtak, majd közölték, hogy 30.000ft-ot kérnek előlegbe. Nem értem a logikát, az ember részletre akarja megvenni a készüléket mert nem tud rászánni annyit, de azért előlegbe elkérik a telefon árát ....

(#21839) Pttypang válasza tomasson91 (#21838) üzenetére


Pttypang
veterán

Forgalmi előleg, ezt tudtommal kb az eladó ügyfélszolgálatos mondja meg, gondolom a bevitt papírok, meg fejre.. :DDD
Forgalmi előleg címén asszem...
[Hogy a Jauzsi a teleprő ne hordhassa haza furikkal a 0 ftos telefonokat..]

Everybody lies.

(#21840) tjokai válasza tomasson91 (#21838) üzenetére


tjokai
senior tag

Hát ez nekem is új....sajnos ebben akkor nem tudok segiteni neked :(

Üdv!

(#21841) tomasson91 válasza Pttypang (#21839) üzenetére


tomasson91
csendes tag

És ha neten rendelem meg, akkor hogyan ellenőrzi le a bemondott adataimat? Szerintem nem tudja..

(#21842) dedike válasza tomasson91 (#21841) üzenetére


dedike
addikt

Te fogod elküldeni nekik valamilyen úton... ;)

Jó szerencsét!

(#21843) tomasson91 válasza dedike (#21842) üzenetére


tomasson91
csendes tag

Ez ilyen körülményes, hosszadalmas dolog? Minden esetben be kell küldeni? Mert akkor az 1 hét kézbesítési idő elnyúlhat a postának és t-mobile-on belül feldolgozásnak köszönthetően.

(#21844) tjokai


tjokai
senior tag

Hello
Tegnap érdeklődtem MicroSim kártyával kapcsolatban.....jelenleg a hagyományos Sim kártyám van, ha veszek egy MocroSimet ugyenezzel a tel.számmal a T-Mobilnál, attól függetlenül megtarthatom a régi hagyományos méretű Simet is és tudom is tovább használni ha olyan készőlékem lenne ismét vmikor, vagy azt bevonják?

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#21845) bobooo válasza tjokai (#21844) üzenetére


bobooo
addikt

Megtarthatod, de letiltják a normál méretű SIM-edet. De pár száz forintért kapható SIM adapter, amibe bele rakod a microSIM-ed és normál méretű SIM-ed lesz. :)

(#21846) tjokai válasza bobooo (#21845) üzenetére


tjokai
senior tag

Ja értem, világos. Köszi a választ :R

Üdv!

(#21847) dedike válasza tomasson91 (#21843) üzenetére


dedike
addikt

Igazság szerint igen. De mondjuk egy email viszonylag gyorsnak számít a Magyar Postához viszonyítva. Mondjuk ahhoz képest szinte bármi gyorsabb... :(

Jó szerencsét!

(#21848) tomasson91 válasza dedike (#21847) üzenetére


tomasson91
csendes tag

Mindenképp, csak nincs scanner-em. Fényképet a papírról gondolom nem fogadnak el..

(#21849) SziberTomi


SziberTomi
tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Van egy kártya a T-nél a nevemen, már Dominos, szept. 12-én váltottuk át a Mix-ről, mert az lejárt. De igazából ezt a kártyát a barátnőm használja és használná is a továbbiakban. Én jövőhéten vennék egy ZTE Grand X IN-t, a webshopból rendelném.
1.Kérdés: Átvételkor új havidíjas Like díjcsomag esetén, miket kell magamnál tartanom, és hogy megy a procedúra? Pl. az érvényes diákomat akkor kell megmutatnom vagy be kell mennem T-be?
2.Kérdés: A Domino-s kártyát a nevem miatt át lehet íratni a barátnőm nevére, hogy száma megmaradjon? És ez mennyibe kerülne?

A másik ötlet, hogy barátnőm megveszi az Ő nevén és az Ő diákjával és én használom a kártyát. De ez elég kusza...
Én ezekre gondoltam, de ha valakinek van könnyebb esetleg olcsóbb megoldása a problémára azt örömmel venném.
Köszönöm előre is a segítséget.

iPhone 5S

(#21850) blueye válasza tomasson91 (#21848) üzenetére


blueye
veterán

Mi a különbség a scan és a (jó minőségű) fénykép között?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.