Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) djculture válasza Vangelis (#20450) üzenetére


djculture
félisten

Lehet azt csak felkell tölteni a univerzális egyenleget, ami nem egyenlő a sima lebeszélhető egyenleggel.
[link]

pomk Örülj neki kitudja milesz még itt, merre emelgetik a díjakat folyamatosan. Nem muszáj aláirni éveket egy hülye telefonért.

[ Szerkesztve ]

(#20452) pomk válasza kp78 (#20381) üzenetére


pomk
őstag

Ma voltam a T-mobilnál egyéb ügyben. Decemberben vehetek csak új készüléket részletre. Egy összegben akkor veszek amikor akarok. Jó lesz gyűjteni... :C

(#20453) 1430 válasza Egorov (#20448) üzenetére


1430
senior tag

Ha nem alkalmas a készüléked MMS-re, mond le a szolgáltatást, de ha alkalmas rá, akkor állítsd be a készülékben a szükséges paramétereket. Ha nem teszel semmit, az MMS üzenet érvényességi idejének végéig 24 óránként leküldi a rendszer az üzenetet.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#20454) Soulfly842 válasza dedike (#20419) üzenetére


Soulfly842
addikt

Gondolj csak vissza, hogy a korábbi iphone-nál mi volt a gyakorlat... bejött az új és a régebbiből csak a kevesebb GB számmal megáldott maradt, lehet hogy...

Bár én csak találgatok... :)

(#20455) Soulfly842 válasza #40993792 (#20414) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem új, régi... A régi nevet már nem szerettem/untam (_Nietzsche)... S mivel névváltásra itt a fórumon nincs lehetőség ezért a régit végleg jegeltetettem a modokkal - s marad ez.

Egy ideig aláírásban kint volt, csak időközben már 'lekopott'. :)

(#20456) Egorov válasza 1430 (#20453) üzenetére


Egorov
aktív tag

Lemondanám én ezt a mobil lottót, csak nem tudom, hogy hol lehet. Meg azt sem, hogy mikor aktiváltam. :U
A linkeden meg nem találtam a telómat: Huawei y200 :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#20457) BéHGT


BéHGT
senior tag

A Dominó 5-nek ugye nincsen időszaki díja... De azt hol találom, hogy mennyiért tudok venni 1 SIM-et? És azon van lebeszélhető, vagy hulla üres?

(#20458) djculture válasza BéHGT (#20457) üzenetére


djculture
félisten

(#20459) djculture válasza BéHGT (#20457) üzenetére


djculture
félisten

dupla.

[ Szerkesztve ]

(#20460) 1430 válasza Egorov (#20456) üzenetére


1430
senior tag

Nem a mobil lottót kell lemondanod, hanem a kampányolhatóságot (ügyintéző tudja beállítani). Annak idején (legkorábban a szerződéskötéskor) úgy nyilatkoztál, hogy a Telekom megkereshet különböző akcióival, ajánlataival, ezért kaptál a mobil lottóról szóló MMS-t.

Ettől függetlenül az MMS beállításokat rendbe kellene tenned, mert most csak egy kampány MMS-t buksz el, de legközelebb egy fontosabb MMS-sel lehet problémád. Telefonos ügyintéző email-ben le tudja neked küldeni az általános beállításokat, vagy válassz egy Androidos készüléket a korábban linkelt oldalról. Ha a menüpontok nem is stimmelnek, a paramétereket megtalálod a leírásban. Ha nem sikerül a beállítás telefonos ügyintézőtől tudod kérni a mostani üzenet "kitörlését" is, különben 24 óránként kapod a hibás üzeneteket (kb. 2 héten át).

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#20461) club1 válasza BéHGT (#20457) üzenetére


club1
veterán

Mondjuk azért rávezethetne valaki, hogy miért jó ez a Domino 5 mondjuk a fixen 33 Ft-os percdíjú BM-el szemben. Mert ok, hogy 1 Ft-al olcsóbban tudom hívni azt az 5 számot, de az összes többit 16 Ft-al drágábban... Vagy ebben a 30 MB ingyennet a buli?

(#20462) BéHGT válasza djculture (#20458) üzenetére


BéHGT
senior tag

Köszi szépen! :R
club1: Semmi buli nincsen benne. A párom nem tudja megrendelni a családbarát kedvezményt az előfizetésére mert.... és ezért akarok venni egy olyan Domino krtyát, aminek nincs időszaki díja, csak megrendelem rajta a Családbarát kedvezményt, + az én előfizetésemen is, és tudunk beszélni. Csak erre lenne használva a Domino.

Ha már itt járunk, valaki elmesélhetné, hogy hogy működik ez a szolgáltatás. Előfizetek rá, és ugyanúgy megadom a párom számát, és Őt tudom hívni havi max 100 órát, ha neki is elő van fizetve, és Ő is az én számomat adta meg?
Tehát olyasmi, mint a Te+Én? Vagy hogy kell a "csoportba" meghívni?

[ Szerkesztve ]

(#20463) djculture válasza BéHGT (#20462) üzenetére


djculture
félisten

Az akkor bukta ugyanis tudomásom szerint a havidijas előfizetéshőz lehet hozzárendelni a további számokat és a 1066,8 Ft / hívószámonkénti díj is a havidijas bevonást végző számláján jelenik meg. Magyarán te a dominóhoz nem tudsz bevonni a csoportba senkit csak a havidijas előfizetéssel rendelkező párod tudna.

[ Szerkesztve ]

(#20464) BéHGT válasza djculture (#20463) üzenetére


BéHGT
senior tag

Tehát ha megrendeljük ketten, egy előfizetéses, és egy dominós, akkor én fizetem mindkettőt? Ez nem is rossz... Mert ugye azt írja, legalább egy előfizetésesnek kell lenni. Ha mindkettő előfizetéses, akkor mind a kettő a sajátját fizeti?

Szerk: Értem... Amúgy én is előfizetéses vagyok, csak neki vennék egy Dominot ( Ha a lentebb említett kártyát nem lehet újra aktiválni) mert a telefon amit használ az céges, és arra nem akarja megrendelni ezt az opciót.

És még egy kérdés. Még tavaly május végén kaptunk egy domino simet, 12x10 perc ajándék perccel. Ez 1-1.5 hete lett megtalálva, kibontottam, az van ráírva, hogy használati ideje 1 év. Ez azóta lejárt, de ha berakom egy telefonba, van térerő, a 1430 is megy róla persze, csak azt mondja, hogy ideiglenesen ki van kapcsolva, ha hívom. Ha ezt feltöltöm, akkor működni fog?

[ Szerkesztve ]

(#20465) djculture válasza BéHGT (#20464) üzenetére


djculture
félisten

Előfizetői (SIM) Kártya érvényességi ideje
Az az időtartam, amelyalatt az Előfizető nem jelentkezik be a Szolgáltató GSM
rendszerébe, azaz a Rendelkezésre állási idő nem indul el, mert az Előfizető az
értékesítést követően első hívást nem kezdeményez. Ennek időtartama a Szolgáltatás
értékesítésétől számított 1 (egy) év, amely után lejár a hálózatra való automatikus
feljelentkezés lehetősége és az Előfizetői (SIM) Kártyához rendelt hívószám
lekötésére való jog. Az Előfizető az 1 (egy) év lejáratát követő 1 (egy) éven belül a
Szolgáltató ügyfélszolgálatánál kérheti a lejárt és érvénytelen Előfizetői (SIM) Kártya
azonos Szolgáltatásokat biztosító, érvényes Előfizetői (SIM) Kártyára való
kicserélését a Díjszabásban meghatározott díj ellenében.

Magyarán jövő májusig kicserélhető, de felesleges mert ha jól rémlik majdnem annyiba kerül mint egy új kártya csomag.

[ Szerkesztve ]

(#20466) 1430 válasza BéHGT (#20464) üzenetére


1430
senior tag

Ha "átmenetileg ki van kapcsolva a forgalomból", akkor még feltöltéssel visszaaktiválódik a szám. Amúgy ha a *102#-tel lekérdezed az egyenleget, akkor láthatod a dátumot, ameddig feltöltheted a hívószámot.

A Családbarát díját minden számlás előfizető saját magának fizeti, míg a Domino hívószámok díját a csoportban lévő számlás előfizetőnek (több számlás előfizető esetén szabadon eldönthető, melyiknek) kell kifizetnie.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#20467) BéHGT válasza 1430 (#20466) üzenetére


BéHGT
senior tag

Köszi szépen, 10. hó 26.-ig feltölthető. :)
Akkor ha most feltöltöm, aktiválódik, és megrendelem mindkettőn (Számlás, és kártyás simen) a családbarát kedvezményt, akkor a pl 3500Ft-os Domino feltöltésből nem is von le semmit? Se a havidíjat, se a percdíjat, ha csak engem hív arról a kártyáról?
Ez miért jó, hogy így van megoldva? Mert ugye ha más, pl sms szolgáltatást megrendelsz kártyásnak, akkor ugyanúgy vonja le az egyenlegből, legalábbis régen így volt. :) De mindegy, a lényeg, hogy ne vonjon az egyenlegből percdíjat ha Ő hív.

(#20468) Vangelis válasza BéHGT (#20467) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Pl ha véletlen nincs a dominón elég egyenleg akkor ne legyen gond.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#20469) lafaty80


lafaty80
őstag

Mivel figyelmetlen voltam, kérdezném hogy a 635Ft-os fizetési felsz. díj szeptember 1-jétől él, vagy már korábban is volt?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#20470) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!

Van valami olyan e-mail cím ahová írni lehetne ügyfélmegtartás miatt?
Van 3 számom egy flottában és megszűnik a flotta, de nagyon nem akarok elmenni a T-től, viszont jelenleg nem tudok másik flottát.
Szerintetek érdemes írni egy mailt, hogy had használhassam az eddigi díjcsomagomat továbbra is? Egyáltalán lehetséges ilyen (hallottam ilyet, hogy egy saját névre írás után ugyan azt a flottát használhatta tovább)?
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20471) BéHGT


BéHGT
senior tag

Lenne még egy olyan kérdésem, hogy ha a kártyát feltöltöm 1000 Ft-al, akkor is 1 év lesz a rendelkezésre álló idő? Egyáltalán 1000-el is lehet tölteni, vagy van valami minimum? Mert nem tölteném fel 3500-al, ha úgyis az előfizetésesről vonja a családbarát kedvezmény díját.

(#20472) 313313 válasza BéHGT (#20471) üzenetére


313313
addikt

1500 ft-val ha töltöd, 180 nap lesz a rendelkezésre állási idő.
3000 ft-val töltöd, akkor kapsz 366 nap rendelkezésre állási időt.
De ha bankautomatánál (Budapest Bank, Citibank)töltesz 2500 ft-ért, akkor is366 nap rendelkezésre állási időt kapsz.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#20473) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Sziasztok!

Érdekelne, hogy mobilnetet kinéztem magamnak a Go!Net L csomagot, de az van oda írva, hogy megrendelhető (kivéve médiamánia csomagnak, üzleti csomagoknak). Én benne vagyok egy céges 40 fős csomagba ezek szerint nem lehet mobilnetem? Gondoltam először itt teszem fel a kérdést, mert a T-Mobileba a kedves szőke lányoknak általában lövésük sincs arról amiről kellene (elnézést az általánosításért).

(#20474) kano válasza b4zsi- (#20473) üzenetére


kano
nagyúr

Én is egy flottában vagyok benne és nekünk a publikus netek rendelhetők. Kérdezz rá az üfsz-on (1435???).
Ment pü.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20475) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Hali!
Kaptam ma egy ilyen SMS-t a T-Mobile-tól:
"Tisztelt Ügyfelünk! Tájékoztatjuk, hogy Arany kedvezményjogosultságának meghosszabbításához 2012.10.31-ig még 126 Kapcsolat pontot szükséges gyűjtenie. T-Mobile"
Ezzel most mit kezdjek? Valóban van ilyen, hogy megszüntetik az arany jogosultságomat? Kérdem én, mire fel, ha már egyszer megkaptam? :F
Hogyan lehet pontot gyűjteni? Like díjcsomagban vagyok, korábban dominós voltam. Kb. 2-3 éve vagyok arany fokozatú.

[ Szerkesztve ]

meg

(#20476) kali válasza peugeotmate (#20475) üzenetére


kali
legenda

itt minden szükséges információt megtalálsz; link

(#20477) peugeotmate válasza kali (#20476) üzenetére


peugeotmate
őstag

Sajnos még mindig nem tiszta nekem, hogy miért szeretnék megvonni tőlem, úgyhogy majd lehet inkább telózok velük egyet.

meg

(#20478) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van olyan opció a T-nél, hogy a meglévő (Paletta ill. Fun) előfizetéses csomagokhoz vegyek plusz adatforgalmat?
A weblapon nem találtam ilyet, csak aranykártyásoknak +100MB-ot, ami nem túl sok...

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20479) BéHGT


BéHGT
senior tag

Még egy kérdés... Érdekelne, hogy miért kaptam 5 héten belül 3 Kapcsolat kártyát a nevemre? Értelemszerűen csak a szám más mind a három kártyán, amúgy nekem jöttek... :U

(#20480) kali válasza peugeotmate (#20477) üzenetére


kali
legenda

erre tippelek;

A Kártyabirtokos Kapcsolat kártyához és annak felhasználásához fűződő joga akkor is megszűnik, ha a Kapcsolat kártya kibocsátása utáni 12. hónapban illetve azt követően 12 havonta esedékes feltételvizsgálat alkalmával az előző 6 naptári hónap során a T-Mobile előfizetői szerződéséhez vagy T-Home egyéni és Telekom üzleti előfizetéshez kapcsolódóan kibocsátott havi Kapcsolat pont értékeinek összege nem érte el a programszabályzat 1. számú mellékletében meghatározott mennyiséget.

(#20481) peugeotmate válasza kali (#20480) üzenetére


peugeotmate
őstag

Lehetséges, mert azért váltottam Like havidíjas díjcsomagra, mivel így kevesebbet fizetek a T-Mobile felé, mint anno feltöltőkártyásként.

meg

(#20482) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Másnak is vannak problémái a hálózattal Bp-en, a belvárosban? Elvileg nem vagyunk elérhetőek, pedig van térerő...

(#20483) djculture válasza BéHGT (#20479) üzenetére


djculture
félisten

Üdv a klubban:D Nekem a t-home küldött vagy hármat nemrég:)

[ Szerkesztve ]

(#20484) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Sziasztok!

A jövő héten utazunk Horvátországba. Pár napot leszünk kinn, és roaming kérdésköröm az lenne, hogy főnököm iPhone-jához kötött díjcsomagjához milyen opciók érhetők el a külföldi telefonhasználatához.

Természetesen a költséghatékonyságra törekszünk, ezért itt teszem fel a kérdést, hátha van valakinek egy jó opcióötlete.

Az ő előfizetése céges néven van, tehát üzleti opció is játszik - ha van.

Előre is köszönöm!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#20485) BéHGT válasza djculture (#20483) üzenetére


BéHGT
senior tag

Kár, pedig azt hittem, hogy csak én vagyok a tripla aranykártyás... :DDD :DDD

(#20486) hr2 válasza BéHGT (#20479) üzenetére


hr2
őstag

Nekem "csak" 2db jött egy hét alatt. :D

(#20487) Szólista válasza zsolidodd (#20482) üzenetére


Szólista
senior tag

Belvárosi hívásprolémák

Nem vagyok normális. Na és?!

(#20488) zsolidodd válasza Szólista (#20487) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Köszi! Azóta néha működött is.

(#20489) duronx


duronx
senior tag

Sziasztok! Egy kis információ kellene.
Mi az a "Domino UPG sim csomag"?
(Új telefont akarok venni a meglévő
előfizetésem mellé és a vásárlás végén
beteszi ezt a sim csomagot is a telefon mellé)
A segítséget előre is köszönöm!

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#20490) Soulfly842 válasza duronx (#20489) üzenetére


Soulfly842
addikt

Készülékváltással egyidejűleg kedvezményes áron juthatsz Domino kártyához (990 HUF).

Ezen lebeszélhetőség nincs, de egy éven keresztül kapsz rá 10 perc lebeszélhetőséget minden hónapban.

(#20491) atillaahun


atillaahun
veterán

Üdv, nem tudom mennyire vág a topic témájába (esetleg irányítsatok át), de annak mi az oka, hogy 3G-s adótoronyból sokkal kevesebb van mint 2G-ből? Nálam itthon csak 2 torony között váltogat a telefon ha 3G-n vagyok, viszont amint visszaváltok 2G-re, máris elkezd ugrálni a hálózat 8 torony között. Ennyit egyébként arról, hogy a 2G mennyivel kevesebbet fogyaszt... főleg még ha adatot is forgalmazok rajta a lassúságát figyelembe véve.
Most a 3G-s tornyok technológiailag jóval nagyobb hatótávúak, és több telefont el tudnak látni, vagy szimplán azért van kevés, mert még nagyon kevesen használnak mobilnetet okostelefonnal és nincs többre szükség?

[ Szerkesztve ]

(#20492) duronx válasza Soulfly842 (#20490) üzenetére


duronx
senior tag

Köszönöm a segítséged :R

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#20493) club1 válasza atillaahun (#20491) üzenetére


club1
veterán

A 3G cellák jóval kisebb hatótávolságúak mint a 2G-sek, így teljesen logikus, hogy adott helyen kevesebbet lát a telefonod, mint 2G-st. Amúgy pedig a szolgáltatók 3G-vel a sűrűbben lakott/használt területeket fedik le elsősorban, tehát azért logikus, hogy fizikailag is kevesebb 3G cella van.

(#20494) atillaahun válasza club1 (#20493) üzenetére


atillaahun
veterán

Na de minek van lefedve adott pont/terület 8 db 2G-s toronnyal?
(Miskolc kertvárosról van egyébként szó.)

[ Szerkesztve ]

(#20495) club1 válasza atillaahun (#20494) üzenetére


club1
veterán

Biztos hogy 8 toronyról van szó és nem csak 8 külön celláról? Utóbbi előfordulhat egyetlen tornyon is, persze gyakoribb az 1-2-4. Nagyon sűrűn lakott területeken előfordul, hogy 1-200 méteres hatósugarú egy-egy cella lefedettsége (ha nagyobb területet fedne le, könnyen túlterhelhetővé válna), kertvárosokban pedig előfordulhat, hogy a külön cellák közül mondjuk 1-4 van a közeli tornyon, a többi a szomszéd települések, autópálya/főút melletti tornyokról látható, mivel az utóbbiaknak pedig akár 10-15 km-es lefedettséget kell biztosítaniuk. Ritkábban és sűrűbben lakott területek határában látnak a telefonok talán a legtöbb cellát, az ilyen területek megfelelő minőségű lefedése, a nagyobb és kisebb hatótávolságot lefedő cellák között a hívás átadása-átvétele szép kihívás a hálózattervezőknek/üzemeltetőknek (sok helyütt nem is tudják rendesen megoldani, példa rá az M0 néhány szakasza).

(#20496) knyitogato válasza Szólista (#20487) üzenetére


knyitogato
őstag

Mi még most is tapasztaljuk ezt, én legalábbis azt látom, hogy egymástól függetlenül mindhárom telónkon rapszodikus a 3G, van, hogy lepotyog minimálra, aztán vissza, stb.

(#20497) atillaahun válasza club1 (#20495) üzenetére


atillaahun
veterán

Húh. Előttem eddig nem volt teljesen ismert a torony és cella közötti különbség. Gondolom a torony az torony, egy magas pont, ahova fel van szerelve egy rádió antenna. A cella meg akkor ezen antenna által sugárzott különböző frekvenciájú sávokat jelentené?
Lehet egyébként akkor cellákról van szó, bár ez nem tudom miből derül ki, én ezeket az azonosítókat látom 2G-n:
GSM:131.4212
GSM:131.6191
GSM:131.13037
GSM:131.6383
GSM:131.13039
GSM:131.4211
GSM:131.6188
GSM:131.6373
Ezek szerint a 131 a torony azonosító az utána következő pedig a frekvenciasáv lenne?

[ Szerkesztve ]

(#20498) 313313


313313
addikt

Az lenne a kérdésem az okosokhoz, hogy az Alkatel ot 995 raktár söprés miatt lett akciózva, mert websoppba se kapható, vagy ez csak átmeneti dolog?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#20499) Soulfly842 válasza 313313 (#20498) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem, alapból ilyen az ára, nincs szó 'raktár söprésről'. Nap mint nap látom, hogy brutális mennyiségben visznek belőle. Valószínűleg éppen ezért van most átmeneti készlethiány is a webshopban.

Nem véletlen: ár-tudás arányában talán most a legjobb a piacon.

(#20500) Frozzy


Frozzy
őstag

jól behúztam magam a csőbe.. nézem nagyban a Like díjcsomagot. a 300-as is 2690 asszem. nézem 300MB-net percdíj is kiváló. már itt gondolkozok, hogy váltok. méghozzá most egy xperia U is potom pénzbe kerül ezzel a díjcsomaggal. megnézem fent: csak egyetemistáknak és főiskolásoknak érvényes felsőoktatási diákigazolvánnyal. :W :W :F

valami normális díjcsomagot kitalálhatnának már.. és nem CSAK az egyetemistáknak és főiskolásoknak.. talán a sima Diákok is kaphatnának valami finomságot. :C

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.