Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) Nightmare válasza Ijk (#22265) üzenetére


Nightmare
senior tag

Tegyünk különbséget az élsportoló, és a topicot látogató átlagember között. Nekem, de még Neked sem kell több, mint amire Te gondolsz. Míg az élsportoló ha nem eszik 2-3 óránként tényleg veszít az izmából, olyan szintű a nagy izom miatt a katabolizmus, addig nálunk ez nem olyan nagy probléma. Egy 50 kilós lánynál nem hinném, hogy bármiféle félelem kell, hogy legyen az izomvesztés miatt. Persze minél nagyobb darab valaki, annál több izmot veszíthet, de ezt úgyis tudod, kár ragozni. De nem hinném, hogy egy átlagos legyen 80 kilós, jó formájú edző embernek szüksége van napi 1 kiló csirkemellre, ami 250 gr fehérje, plusz ami hozzá jön. A fele bőven elég. Nagyon sarkítva adjátok elő a dolgokat, mintha "sportolók" lennénk. Messze van az attól. Hetente 3X edzeni még messze nem az. Sportolsz, lehet mondani.

És kérdés még, hogy mi a cél? Hogy nagy legyél? Elérhetetlen vágyakat nem fogok kergetni. Átlagemberek vagyunk. Normálisan kajálok, úgy hogy ne kerüljön többe sokkal, mint általában. Nekem ennyi elég. Nem fogom hajszolni, ami nem megy. A topicban mindenki azt teszi, kevés eredménnyel.

[ Szerkesztve ]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#22302) Woodslave válasza Nightmare (#22301) üzenetére


Woodslave
nagyúr

szégyellem, de :K :R ;] ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#22303) Nightmare válasza Radnix (#22267) üzenetére


Nightmare
senior tag

Volt mikor közel 300 gr. Most olyan 120-130, mindennel együtt. Akkor se fejlődtem jobban, mint most (se). ;]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#22304) Nightmare válasza Woodslave (#22302) üzenetére


Nightmare
senior tag

most rózsás pír lepte el az orcámat:D

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#22305) CriticalHit válasza Nightmare (#22220) üzenetére


CriticalHit
őstag

tökéletes összefoglaló
a profitéhség hajtja a táplálékkiegészitő piacot (is)
a túró (különösen a sima, száraz ricotta túró) kiváló tejsavó fehérje forrás, zabpehellyel vagy puffasztott rizzsel pedig komplett étkezés is

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#22306) Coccolino_O válasza CriticalHit (#22305) üzenetére


Coccolino_O
őstag

A túróban kazein van, ami lassú felszívódású fehérje, a tejsavó fehérje meg gyors felszívódású, szóval ennek még azért olvass utána inkább... :U

A túró fajlagos árát nézve amúgy egyáltalán nem éri meg.

(#22307) brownus válasza Nightmare (#22301) üzenetére


brownus
veterán

És kérdés még, hogy mi a cél? Hogy nagy legyél? Elérhetetlen vágyakat nem fogok kergetni. Átlagemberek vagyunk. Normálisan kajálok, úgy hogy ne kerüljön többe sokkal, mint általában. Nekem ennyi elég. Nem fogom hajszolni, ami nem megy. A topicban mindenki azt teszi, kevés eredménnyel.

tegnap voltunk a vírus estek előadásán, és a függőségek volt a fő téma, az egyik. és megemlítették a gyúrást is, a testépítést, hogy nem kicsit lehet ezt is túlzásba vinni. nem csak amiatt, hogy még nagyobbak, és még nagyobb izomtömeget akarnak az emberek, hanem a sport adta élvezetek hajszolása miatt is. mert edzés végén, én legalábbis kurva jól szoktam magam érezni, endorfin termelés maxon, stb... meg ez is lehet valami hiány pótlás, a megszokások miatt, kinél éppen mi. de a legfrissebb kutatások alapján párhuzamot vontak a drog/szerencsejáték/sport és egyéb függőségek között, érdekes. talán feltesznek valami anyagot a témáról, jó lenne elolvasni...

még egy gondolat, nem értem, hogy miért ostorozzátok itt magatokat, oké, ez félig viccesben megy, de miért?
van itt sok ember aki jóval az átlag felett teljesít, egészségesen él!
hirdessétek az igét, szórjátok szét a magvaitokat a jövő nemzedékének érdekében:)
és igen, nem szabad túltóni! ennyit nem ér, hogy aztán 50, 60+ éves korunkban bogyókon, és félig lerokkanva éljünk...

(#22308) Nightmare válasza CriticalHit (#22305) üzenetére


Nightmare
senior tag

Igen, de ezt nem fogja Neked sem Bunnyi, se senki mondani a dietetikusokon kívül. Pl bunnyi azt mondta, hogy a reggeli túró belassítja az emésztést egész napra. Nem tudom elhinni. Eccer láttam egy videóban, valami bedurrantót tesztelt. Az edzés végére(mutatta) elpattant egy ér a vállában!!! és átütötte a bőrt. Persze. Ez meg egézséges dolog. És el is hiszem. :U

(#22306) Coccolino_O: de valamit nem értesz. Itt rendszer szinten kell gondolkodni. Mit képzelsz, hogy a megevett fehérje 3 óra múlva kivándorol belőled? Ott van az, egészen sokáig, még lehet, hogy másnap is. Elárulom, hogy mégcsak nem is kell egy étkezésen belül elfogyasztani a fehérjéket. A szervezet bevárja. Abból fejlődsz, amit aznap eszel. És ha lassú? Mi van akkor? Nem elfér benned? Ha nem kell, majd kiürül.

[ Szerkesztve ]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#22309) Woodslave


Woodslave
nagyúr

kis tudomány a tesztoszteron.hu- ról 2006-os szóval lehet már nem igaz :C :D

Az elfogyasztott ételek glikémiás indexét (GI) sok kutatás összefüggésbe hozza a testösszetétellel és különösen a zsírsavak oxidációjával, elégetésével, illetve a zsír raktározással. A hipotézis alapja, hogy a feltételezések szerint a magasabb szérum glükóz szint, a magas glikémiás indexű szénhidrátok által kiváltott inzulin válasz alacsonyabb zsírsav oxidációval és magasabb zsír raktározással jár együtt összehasonlítva az alacsonyabb glikémiás indexű szénhidrátok zsírsav oxidációra és zsír raktározásra gyakorolt hatásával. Az elmélet szerint tehát a magas glikémiás indexű ételek elősegítik az elhízást, a testtömeg növekedést, míg az alacsony GI-jű ételek gátolják, esetleg csökkenthetik azt. A nézet népszerűségével szemben az idáig elvégzett tanulmányok mégsem támasztják alá ezt: a kutatások szerint az eltérő glikémiás indexű szénhidrátok órák, napok és hetek alatt sem idéztek elő igazolható változásokat a szubsztrát oxidációban, tehát a különböző tápanyagok elégetésében, vagy a testösszetételben. A glikémiás index által kiváltott szérum inzulinszint különbségek, vagy nagyságukban, vagy hosszukban nem elégségesek a tápanyag oxidáció módosításához. Ez persze nem jelenti azt, hogy az egyszerű szénhidrátok és magas glikémiás indexű finomított, értékes tápanyagoktól megfosztott komplex szénhidrátok túlzott fogyasztása előnyös volna számunkra, de erősen megkérdőjelezi az alacsony glikémiás indexre épülő diéták és termékek előnyeit egészséges, vagy elhízott emberek számára. A GI diétáknak a vizsgálatok egy részében mutatott eredményessége mögött egészen más okok lehetnek: magyarázat lehet a nagyobb rosttartalom, a több elfogyasztott emészthetetlen szénhidrát, az alacsonyabb zsírtartalom, vagy az alacsonyabb energiasűrűségű ételek fogyasztása. További érdekessége ennek a tanulmánynak, hogy újra felhívja a figyelmet az alacsony GI-jű szénhidrátok közé sorolt fruktóz kérdéses helyzetére.

Következtetés:
Egyes elméletek szerint a magas glikémiás indexű ételek elősegítik az elhízást, míg az alacsony GI-jű ételek gátolják, esetleg csökkenthetik azt. Tanulmányok mégsem támasztják alá ezt: az eltérő glikémiás indexű szénhidrátok órák, napok és hetek alatt sem idéztek elő igazolható változásokat a különböző tápanyagok elégetésében, vagy a testösszetételben.

Publikálva:
Glycaemic index effects on fuel partitioning in humans., Obes Rev. 2006 May;7(2):219-26
Kutatók:
Diaz EO, Galgani JE, Aguirre CA.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#22310) Casanova* válasza Nightmare (#22308) üzenetére


Casanova*
veterán

nemá! :D Majdnem minden reggel túrót eszek. Ezt elb@sztam nagyon. :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#22311) Coccolino_O válasza Nightmare (#22308) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Írtam én bármi ilyesmit? Akkor ne képzelj be olyan dolgokat, amik ott sincsenek. Leírt egy hülyeséget, én meg leírtam, hogy az hülyeség.

Amúgy köszönöm, de a felvilágosításod nélkül is tisztában vagyok ezekkel az alapvető dolgokkal. :B

#22312: Oké. :K

[ Szerkesztve ]

(#22312) Nightmare válasza Coccolino_O (#22306) üzenetére


Nightmare
senior tag

Még azt értsd meg, ha tudod az ételeket kombinálni, akkor pénzt spórolsz. Mert a zabban is van fehérje, ami egy másikkal jó párost alkot, tehát? Lóvé marad a zsebben.

(#22311) Coccolino_O: azzal vagy tisztában, amit a gyúrós oldalakon olvastál. És az nem feltétlen tükrözi a valóságot. ;)

[ Szerkesztve ]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#22313) Nightmare válasza Woodslave (#22309) üzenetére


Nightmare
senior tag

Akkor most meg lett cáfolva az, ami már be lett bizonyítva. :D

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#22314) deniro2 válasza Woodslave (#22309) üzenetére


deniro2
senior tag

Eretnek :Y

(#22315) drogery válasza Nightmare (#22312) üzenetére


drogery
tag

Azt ismered, hogy az étkezés hús nélkül olyan, mint a szex partner nélkül? :U

(#22316) Nightmare válasza drogery (#22315) üzenetére


Nightmare
senior tag

Aha, ezt még nem hallottam. :B
De csak azt nem értem, és akkor be is fejeztem, ha válaszoltál. Csak a húsban van fehérje?

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#22317) spammer válasza Woodslave (#22309) üzenetére


spammer
veterán

"Gátolják az elhízást"

Kíváncsi lennék, ki hol írt ilyeneket, hogy az alacsony GI "gátolja" az elhízást. :W

Egyébként diétában is nyilván azért jó, mert tovább kihúzza vele az ember, és nem az lesz, hogy 1 óra múlva megint zabálhatnékja támad. De mondjuk én pont leszarom, mert nem kell diétáznom ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22318) Woodslave válasza spammer (#22317) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nőklapja.hu-n biztos volt ilyen :D

amúgy haladunk gyerekekm lassan megvan minden mit csinálunk feleslegesen :C ;] és miért nem ezek miatt nem vagyunk izmosak :K (vagy valami ilyesmi ezt a mondatot már én se értem :D )

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#22319) Casanova* válasza Nightmare (#22316) üzenetére


Casanova*
veterán

húst kell enni,abba van az erő! Ne legyél vega! :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#22320) Woodslave válasza deniro2 (#22314) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:F mé' mert végre magyarul van? :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#22321) Nightmare válasza Casanova* (#22319) üzenetére


Nightmare
senior tag

Dehogy leszek. :) Ma is eszem húst, asszem 10 deka csirke mell megy le. Meg tojás, sajt, túró. Ami kell. Én csak a rettentő hús fogyasztást nem értem sokszor. Ráadásul savasító is...bla bla bla... :U

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#22322) drogery válasza Nightmare (#22316) üzenetére


drogery
tag

Nem csak a húsban van. Viszont nem is ez a lényeg, hanem hogy az ősi bölcsességeket nem szabad félvállról venni. ;]
Vegyél body tojást és meg van oldva a problémád.

10 dekát hány étkezésre eszed? :))

[ Szerkesztve ]

(#22323) deniro2 válasza Woodslave (#22320) üzenetére


deniro2
senior tag

A tesztoszteron báni ellensége és Radnai nem is izmos... :(
Mi jön ezután, hogy nem is csak rizst lehet enni és Jézus fekete

(#22324) Coccolino_O válasza Nightmare (#22312) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Nyilván te jobban tudod, hogy mit és hol olvasok, hiszen itt szoktál mellettem ülni. Oh wait.

(#22325) Ijk válasza Nightmare (#22301) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mi a cél? Egyrészt hogy ne legyek gyenge szar, egy jó testkompozíció. Ami ad egy jó erőt, jó állóképességgel, úgy hogy még sem kell hét napig gyötörnöm magam edzésekkel, mint valami olimpiai sportoló. Hétköznapi élet mellett fenntartható életmód.
Másrészt meg hogy kiemelkedjek testileg is a csoffadt tömegből, ami az én magasságomnál kb. 100 kiló száraz tömeget jelent. Most befogytam 96-ra, ezzel a szálkássággal meg is elégednék. Jelenlegi formát napi kb 300g fehérjebevitellel hoztam össze.
Nem ennyivel kezdtem, fokozatosan emeltem a bevitelt mire ezt elértem, ráadásul soha nem volt 10% és alatti testzsírom (nem is lesz). A megbízható szakmai oldalak mind a magas fehérjebevitelre alapoznak, a versenyzők sem csak a cucctól nőnek. Ezt az alapot próbálod megcáfolni folyamatosan.
Túrót meg azért nem eszek mert drága és szar. Persze ha valaki szeretne minden este 400ft-os száraz túrót lapátolni, én nem szólok egy szót sem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22326) Woodslave válasza deniro2 (#22323) üzenetére


Woodslave
nagyúr

azért már izmosabb lett :K (igazából ez lenne a lényeg, hogy honnan-hova tud valaki fejlődni)

amúgy meg god is black.. Yes she is ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#22327) Ijk válasza Woodslave (#22309) üzenetére


Ijk
nagyúr

Remélem ezután bűntudat nélkül tolod be a palacsintát.
Na jó, bűntudat eddig sem volt. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22328) Woodslave válasza Ijk (#22327) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:K legközelebb túrós lesz. A liszt meg a túró teljesebb értékű fehérjeforrás mint a hús :K :Y :D

amúgy mindenre van egy jó tanulmány ;] /eredménye meg annak van amit te csinálsz :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#22329) deniro2 válasza Ijk (#22327) üzenetére


deniro2
senior tag

Szóval azt mondod, hogy hosszú kísérletezés után jutottál el a 3g fehérjéig, pl. nyomtad egy évig 1,5 grammal és nem fejlődtél?
Egyébként kurva kíváncsi lennék, hogy, ha napi 100g fehérjével fenntartható (és folyamatosan megújítható) a meglévő jópár 10 kilós izomzatod, akkor a havi max. fél kilós (100g fehérje) gyarapodáshoz miért szükséges további 6000g/hó...

Wood: azémondom... :)

[ Szerkesztve ]

(#22330) Ijk válasza Woodslave (#22328) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egyébként semmi bajod nem lesz egy kevés gyors CH-tól. A lényeg az hogy kevés legyen.
Én is néha megeszek ilyeneket, úgy vagyok vele hogy kevés, de az legyen jó minőségű.

12-15% közötti hobbigyúrós testzsírba belefér egy kis luxus, csak az ilyen Dani féle őrültek akarnak szálkásabbak lenni, de nekik meg úgy sem sikerül. ;]

deniro2: Fél évig nem volt kiszámolva és nem is figyeltem. Utána kezdtem számolgatni és 2,5 év alatt fokozatosan felépíteni a kajálást. Mindig egy kicsit hozzátettem. Egyébként úgy 200g-al indítottam, 90 kiló fölé nem is nagyon sikerült menni.
Ezt a napi 100g-al fenntartható dolgot meg nem értem :F.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22331) shteer válasza Nightmare (#22321) üzenetére


shteer
titán

na ez a savasító elméletek a másik ami kiveri a biztit. lúgosítani kell meg lúgos vizet inni.. aha

..szerintem jónak tűnik

(#22332) deniro2 válasza Ijk (#22330) üzenetére


deniro2
senior tag

Ezt a napi 100g-al fenntartható dolgot meg nem értem

Elvileg 07-1g/tskg a szintentartó mennyiség, anyagcseréstől mindenestől...
Egyébként, ha jól emlékszem pár hónap alatt elérted a 100 kilót 90-ről, amikor elkezdtél "tömegelni", nem lehet, hogy előzőleg simán alacsony volt az összkalória?

(#22333) Tomi0703 válasza meroly (#22299) üzenetére


Tomi0703
őstag

Aha. Furcsa mert a simától nem fájt a térdem, hacktől pedig igen.
Hát talán kcisit gyenge, úgyhogy folytatom a kábelest.

Köszi. :R

(#22334) meroly válasza Tomi0703 (#22333) üzenetére


meroly
veterán

Alsó hát erősítésre még a hiperhajlítás nagyon jó aztán később meg a felhúzások.

Impossible is nothing

(#22335) Ijk válasza deniro2 (#22332) üzenetére


Ijk
nagyúr

Elvileg fenntartható, de az ilyen kétes elméleteket nem fogom saját magamon kísérlettel ellenőrizni.

Az én meglátásom az hogy körülbelül a test számára a magasság-100 kg (15% tzs) testömeghez megfelelő izomtömeg az optimális, ami 2g/tskg-al felépíthető és meg is tartható hosszútávon. Minden plusz kilóval túllövöd a tested, egyre nehezebb lesz felépíteni és megtartani is az energiazabáló plusz izomtömeget. Tehát kajálással is úgymond folyamatos többletet kell bevinni, mert biztos nem építesz a bevitt fehérjéből 100%-ban tömeget.

Kb fél év alatt értem el a 100 kilót, de nyilván volt is zsírosodás. Nyilván mielőtt tömegelsz, diétában alacsony az összkalória :)
Megemeltem a CH-t és jött a tömeg, és a zsír is. Szerintem 3-4 kiló max amit felépítettem izomban. Az is sokat számított hogy fél éve nem toltam L-karnitint.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22336) #11527168 válasza Yeffy (#22292) üzenetére


#11527168
törölt tag

Ja, nem rugózom túl a dolgot, nem dőlt össze a világ. "Azóta" már nem érdekelnek ezek a dolgok, ez csak egy darab vas.

Tipo PM.

Mer? Nekem szólt? Amúgy edzek, se tornászni, se gyúrni nem járok ;]

(#22337) Tomi0703 válasza meroly (#22334) üzenetére


Tomi0703
őstag

Hiperhajlítást nem szoktam, felhúzást viszont igen. De gépen, szóval beállítok egy súlyt (amennyit "segítsen") rátérdelek és tolom. + ugye lehúzást szoktam. Ezt a 3-at hátra, de hiperhajlításra én is gondoltam, hogy kellene már...

(#22338) meroly válasza Tomi0703 (#22337) üzenetére


meroly
veterán

Nemrég csináltam és baromira beállt az izom az alsó hátamban (derekamban), egy 10 percig járni is alig tudtam, szóval jó gyakorlat. :K

Impossible is nothing

(#22339) hrvp válasza Nightmare (#22308) üzenetére


hrvp
aktív tag

"Eccer láttam egy videóban, valami bedurrantót tesztelt. Az edzés végére(mutatta) elpattant egy ér a vállában!!! és átütötte a bőrt. Persze. Ez meg egézséges dolog."

Ezt azért csinálták, hogy bizonyítsák, hogy a sok pupák minden szart elhisz, amit mondanak neki. :) Kb. már előző nap lila volt a válla.

(#22337) Tomi0703
Nem kevered te véletlenül a húzódzkodást a felhúzással?

[ Szerkesztve ]

(#22340) Woodslave válasza Tomi0703 (#22337) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na az biztos nem felhúzás :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#22341) meroly válasza hrvp (#22339) üzenetére


meroly
veterán

Na ez az a gép amit mondtam, hogy van speedfitben :K

Impossible is nothing

(#22342) Woodslave


Woodslave
nagyúr

[link] - egy érdekes blog (a szerző nem izmos, szóval nem tudom ezeket honnan szedi ;] )

Eating protein regularly. Here what seems to be the most advisable approach is to eat protein throughout, in amounts that make you feel good. (Yes, you should rely on sense of well being as a measure as well.) There is no need for overconsumption of protein, as one does not need much to be in nitrogen balance when doing strength training. For someone weighing 200 lbs (91 kg) about 109 g/d of high-quality protein would be an overestimation (11) because strength training itself pushes one’s nitrogen balance into positive territory (12). The amount of carbohydrate needed depends on the amount of glycogen depleted through exercise and the amount of protein consumed. The two chief sources for glycogen replenishment, in muscle and liver, are protein and carbohydrate – with the latter being much more efficient if you are not insulin resistant.

How much dietary protein can you store in muscle? About 15 g/d if you are a gifted bodybuilder (13). Still, consumption of protein stimulates muscle growth through complex processes. And protein does not usually become fat if one is in calorie deficit, particularly if consumption of carbohydrates is limited (14).

- lényege angolt annyira nem vágóknak, hogy rendszeres proteinfogyasztás kell, de nem kell túlságosan sok, 91 kg-s embernek napi 109 gramm már túlzott. Mert maga a súlyzós edzés tolja a nitrogén egyensúlyt pozitív irányba (egyébként erről máshol is volt szó, hogy pont nem több protein kell a súlyzós edzés mellé...) A ch attól függ mennyire ürül ki a glikogén. Két forrása a glikogénnek a protein és a ch. (utóbbi értelemszerűen a preferáltabb - itt jön képbe ha csak protein van edzés után, akkor elsősorban ez kerül felhasználásra, mert a glikogén a prioritás.)
Mennyi protein tárolunk izomként? 15gramm naponta a szerző szerint ha "áldott" testépítő vagy. Ettől függetlenül a protein komplex módon stimulálja az izomépítést és nem nagyon alakul zsírrá (ezt is tudjuk, inkább energiaként használja a test és a ch meg zsír lesz zsír ;] )

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#22343) Tomi0703 válasza hrvp (#22339) üzenetére


Tomi0703
őstag

és (#22340) Woodslave: De, összekevertem, bocsi. :B :R Na, amúgy ilyen gépen szoktam csinálni. :)

(#22338) meroly: Akkor mindenképp kipróbálom, ha más nem akkor ma, igaz ma nem arra edzek, csak próbaképp. :DDD

(#22344) _NCT válasza Shadowbull (#22300) üzenetére


_NCT
őstag

Szilárd kaja után semmi baja a gyomromnak a turmixal, viszont éhgyomorra meghajt. De szerencsére kiegészítők közül eddig csak a kreatin okozott gondot.

[ Szerkesztve ]

(#22345) Casanova* válasza _NCT (#22344) üzenetére


Casanova*
veterán

nekem is meghajtott a scitec whey. Viszont a natúr ízesítetlen whey nem.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#22346) Nightmare válasza Ijk (#22325) üzenetére


Nightmare
senior tag

szép célok. remélem sikerül majd elérni egyszer.:)
én ennyit nem tudok belerakni, nincs elég erő és energia meg idő hozzá. sajnos.

wood.ahány mellette, annyi ellene. valahol olvastam testépítőket, ki mennyi fehérjét ajánl. a vége az lett, hogy 8 testsúly százaléktól 25-ig mindenki mást.:D

[ Szerkesztve ]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#22347) Casanova* válasza Sotho (#22272) üzenetére


Casanova*
veterán

,,Pedig abbahagytam, meló meg a gyerekek mellett nem megy az edzés, sajna.,,

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#22348) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Basszus annyi tanulmanyt linkeltek meg irtok, lassan nem tudok kiigazodni rajtuk. :)

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#22349) Nightmare válasza drogery (#22322) üzenetére


Nightmare
senior tag

10 dekát? Egész nap. :)) Ki van egészítve tojással, sajttal ésatöbbivel. Én csak annyit mondtam, hogy nem kell örökösen húst enni. Nekem már rohadt unalmas amúgy. Diéta alatt többet eszem, mert ugye csak fehérje. Legalábbis este biztos az fog menni, meg tojás, és túró. Nem várom, nem szeretek éhes lenni. :(

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#22350) Casanova* válasza Nightmare (#22349) üzenetére


Casanova*
veterán

csinálj házi bio fehérjés kenyeret. kenyérbe tegyél 3 adag olcsó natúr tejsavó proteint. aztán szilárdan veszed be azt a fehérjét. ennyi! :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.