Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) venge


venge
tag

:DDD :DDD :DDD
Hülyék vagytok, te mind!!!

(#22552) BÁ Nutrition válasza spammer (#22543) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

itt pl senki ;]

amúgy az a srác eléggé korlátolt már eleve szellemileg, szal ha testileg nincs rabságban agyilag még mindig abban van, aztán eltelik még 20 év és észreveszi apitsába :Y

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#22553) spammer válasza BÁ Nutrition (#22552) üzenetére


spammer
veterán

Az má' biztos :K :D Na jó, a Dani talán egy kicsit ;] Ő még a samponba is tesz egy kis BCAA-t ;]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22554) Balupapa válasza spammer (#22550) üzenetére


Balupapa
senior tag

Nem vagyok ilyen :D sőt, még izmos sem vagyok, de legalabb pár éve edzem és megittam 1-2kg whey pro-t :D

Csak baromira demotivál hogy ha az ember beleöl rengeteg energiát pénzt időt mondjuk 1 évre h összekapja magat magahoz képest, jo forma stb. valami tortenik ( mert az elet kiszamithatatlan ) es mondjuk 3-6 honap edzes off, minden ment a levesbe.
egy ido utan a fejlodes ugyis megall es akkor meg hova tovabb? kox? v "szinten tartas"?
nem tudom melyik a rosszabb....
azért edzeni h ugyan ugy nezzunk ki?

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#22555) BÁ Nutrition válasza spammer (#22553) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

meg melody, de kivétel erősíti a szabályt :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#22556) BÁ Nutrition válasza Balupapa (#22554) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem megy minden a levesbe, amiért megszenvedtél egyszer azt később nagyon könnyen eléred újra, vagy legalábbis megközelíted

mondjuk 10 év alatt eljutsz oda hogy nyomsz 200 kilót fekve, abbahagyod egy évet visszaesel mondjuk 100 kilós nyomásig de 3 hónap alatt 180 felett vagy, szal nem újabb 10 év
méretekben is hasonló
nyilván versenyző szintek nem így működnek, de itt csak gyúrnak amúgy :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#22557) spammer válasza Balupapa (#22554) üzenetére


spammer
veterán

Az út a fontos, nem a cél (illetve a cél maga az út, csak hogy bölcs is legyek) :) De amúgy ha úgy is alakul az élet, és sok megy a levesbe, akkor is vissza lehet térni a régi szintre (vagy közelire) később is, szerintem (szerk: na BÁ ugyanezt mondta épp előttem :) ). De egyébként is érdemes a realitás talaján maradni és olyan szintet belőni, amit el lehet érni és fent is lehet tartani.

Ha úgy érzed, hogy besokaltál, beleuntál, akkor szerintem tényleg próbálj ki más sportokat, aztán lehet, hogy az megint egy jó élmény/cél lesz, de az is lehet, hogy újra kedved lesz később a gyurmához visszatérni.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22558) tatabánya válasza Balupapa (#22554) üzenetére


tatabánya
senior tag

engem már az is vigasztal hogy 30-hoz közeledve nincs sörhasam, meg nem vagyok annyira eltunyulva mint a nagy átlag... izmos sose leszek hála a genetikának de legalább emberi alakom van :)

(#22559) #11527168


#11527168
törölt tag

Jobb esetben nem csak azért edzünk hogy jól nézzünk ki.

Ferinek meg igaza van, de ezért az egészért a magyar társadalmi elvárás is felelös. Amerikában meg látott egy szabadabb világot. Tudnék mesélni én is ... Az a baj hogy itthon ezzel a hozzáállással elásta magát, már most kiröhögik a háta mögött.

(#22560) spammer válasza #11527168 (#22559) üzenetére


spammer
veterán

Hát akkor mesélj, szerintem elfér itt a téma :) Persze ha magánjellegű, akkor megértem, hogy nem. Csak nem meg akartak dugni téged is a férfiak Ámérikában? ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22561) Zomb€€ válasza Woodslave (#22540) üzenetére


Zomb€€
őstag

150-nél meg akartam állni, csak mondom fszom... :D

Evezés is egész jó volt:
12*90
8*100
8*100
6*105
4*110
:K

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#22562) BÁ Nutrition válasza #11527168 (#22559) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem tudom, de azért elég érdekes hogy amikor a Vörös Zoli ment ki akkor mindenki megállította hogy közös fotót készítsenek vele meg gratuláltak neki, ezt a srácot meg mindenki buzinak nézte saját bevallása szerint is :U
akkor ki a hülye? :F

pont egy olyan országban ami iszonyúan méretmániás, XXL autó, xxl ház, xxl kaja, minden arról szól hogy nagy legyen, ne legyen kispórolva. a kocsik 30 litert esznek nem baj az a jó. 40 "-os kerekek 100"os tv stb
sport arénák akkorák hogy egy kosárcsanokba majd belefér a népstadion

persze én nem voltam kint, de ez elég jól látható. volt az a néger színész aki a halálsoronban volt főszereplő, akkora volt mint egy hegyomlás, de senki nem nézte homárnak :U :F

Zombi: evezés hogyan ment? gépen, döntött törzzsel, T rúddal? egykezes? :Y ;]

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#22563) #11527168 válasza spammer (#22560) üzenetére


#11527168
törölt tag

Nem, nem voltam meg Amerikaban meg izmos se vagyok hogy kiszemeljenek.

Arra gondoltam hogy mennyire bele vannak buzulva emberek a kulsosegekbe. En is ezen az uton voltam multevig. Azert is nevetek mar amikor itt nehanyan naturalon tanulmanyokkal meg csodamodszerekkel akarnak felszedni 2 gramm izmot. Aztan mit ersz vele? Nem art neha felhotlenul elni nem grammozni meg aggodni.

Jobban nem tudok most belemenni, megyek az ejszakaba

[ Szerkesztve ]

(#22564) Woodslave válasza Zomb€€ (#22561) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jóvan maradjunk annyiban hogy ez a deadlift sorozat nem normális ;] :K :D

a mai deadliftem után felállítom a szabályt, 5 ism. felé nem megyek :DDD :N

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#22565) Balupapa válasza #11527168 (#22563) üzenetére


Balupapa
senior tag

"vannak buzulva emberek a kulsosegekbe. En is ezen az uton voltam multevig. Azert is nevetek mar amikor itt nehanyan naturalon tanulmanyokkal meg csodamodszerekkel akarnak felszedni 2 gramm izmot. Aztan mit ersz vele? Nem art neha felhotlenul elni nem grammozni meg aggodni."

+1 :R

most mibe fekteteted egyebkent ezt az idot energiat penzt ha nem vagyok indiszkret?

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#22566) Woodslave válasza BÁ Nutrition (#22562) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hazudik, valahogy el kell adnia ami lett belőle. Semmi gaz vele egyébként nem kellene magyarázkodnia :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#22567) Ijk válasza Balupapa (#22554) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kétélű dolog ez, mivel 6 hónap alatt kellő ésszel és motivációval a szarból is egész jó várat lehet építeni. Döbbenetes fejlődést lehet produkálni a semmiből rövid idő alatt.
Melodynak ehhez két év kellett, de pár hete sikerült átesnie egy hatalmas áttörésen, és gombamód fejlődik. Szóval van akinél fordítva működik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22568) shteer válasza Ijk (#22567) üzenetére


shteer
titán

na jó de ő már átesett a ló túloldalára, túlnövesztette a mellizmát :)

..szerintem jónak tűnik

(#22569) gaborh válasza shteer (#22568) üzenetére


gaborh
aktív tag

Lehet Melody egy nő?! nagy csöcsökkel?

[ Szerkesztve ]

Gábor

(#22570) Dexar007 válasza Zomb€€ (#22561) üzenetére


Dexar007
veterán

Hagyjuk mán! Kammer vagy..ez esetleg a felhúzásod,azt még elhiszem.

Give me your cum,bull!

(#22571) Zomb€€ válasza BÁ Nutrition (#22562) üzenetére


Zomb€€
őstag

Döntött törzsű, rúddal.

Deszar: [link]

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#22572) #11527168 válasza Balupapa (#22565) üzenetére


#11527168
törölt tag

Felreertesz. Ugyanugy edzek, eszem, fogyasztok tapkieget, csak mar nincsenek illuzioim hogy valaha tenyleg izmos leszek. 14 evesen kezdtem el edzeni, nem volt olyan hogy valamilyen szinten ne lettem volna izmos (egy atlagemberhez kepest). Na ez mult evben egy betegseg miatt megvaltozott. De tudod mit vettem eszre 30 kilo fogyas utan? Az egvilagon semmit. Nem vertek szet sehol, a csajoknak nem tetszettem kevesbe, az uzletben semmi jelentossege. Most feluton vagyok a regi formamhoz, jol erzem magam es mar nem gorcsolok az egeszen. Regen az volt a meggyozodesem hogy az edzes majd mindent feljavit. Pedig ugyanolyan magabiztos maradtam, egzisztenciam is nagyjabol maradt. Azt hittem hogy reszben az izmaimnak koszonhetem a sikereimet, pedig rohadtul nem.
Es itt jon kepbe hogy mindenki kissebbsegi erzes miatt kezdi el, csak a legtobben benne is maradunk (belebuzulas az edzesbe, a tomenytelen koxhasznalat pl.)

[ Szerkesztve ]

(#22573) meroly válasza Ijk (#22567) üzenetére


meroly
veterán

Te már megint mi a faxról beszélsz ember? :F

Impossible is nothing

(#22574) spammer válasza meroly (#22573) üzenetére


spammer
veterán

Arról, hogy néhány hete kezdtél el teremben edzeni, azóta pedig olyan izmos lettél, mint egy ősmagyar huszár ;] :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22575) S e t h válasza spammer (#22574) üzenetére


S e t h
nagyúr

Genetika kérdése, ennyi.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#22576) meroly válasza spammer (#22574) üzenetére


meroly
veterán

Ezt ki mondta nektek? :F De komolyan?
Továbbra sem értem miért megint én vagyok több hsz óta a téma... :U
Aki azt mondta rám az egy évvel előtte látott, tehát egy év alatt fejlődtem annyit nem abban a pár hétben mióta terembe járok. Egyébként semmivel se vagyok nagyobb, jobb vagy különb mint más teremben edző, kajára figyelő ember kondis. Továbbra se értem mi bajotok velem? :F

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#22577) spammer válasza meroly (#22576) üzenetére


spammer
veterán

Te írtad, hogy neked mondták :) Meg mostanában teremben edzel, nem? Én legalábbis erre gondolok, hogy így értette. Feltételezem, hogy semmi rossz szándék vagy szarkazmus nem volt a mondandójában ;]

De amúgy az "amúgy gyúrás" volt a téma, meg az, hogy mennyire érdemes belebuzulni.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22578) meroly válasza spammer (#22577) üzenetére


meroly
veterán

Ahogy ismerem Ijk-t feltételezem hogy csak az volt a mondandójában.
Nem érzem hogy bele lennék buzulva de eddig mindent amit csináltam az életben, azt a tőlem telhető teljes erőbedobással tettem, mert a nélkül nem ér semmit szerintem az egész. Még ennél is biztos lehet sokkal jobban és komolyabban is csinálni, de nekem ennyi a max amit ki tudok hozni belőle. Fanatikus lettem az oké, de mi ezzel a baj? Mi baj a grammok számolgatásával? Persze akinek már van gogsz tapasztalata, az hülyeségnek és feleslegesnek tartja, ez jogos. De szerintem az ha valaki szereket használ az már nem sport szerű. A célhoz vezető utat is élvezni kell, ahogy írtatok már párszor. És én ezt teszem.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#22579) Coccolino_O válasza spammer (#22550) üzenetére


Coccolino_O
őstag

"Csak vannak tényleg, akiknek másról sem szól a életük, csak a gyurma és rosszabb esetben még kox és kész, ennyi.."

Ismersz ilyen embereket személyesen v. csak olvastad valahol, mert valaki megint okosnak képzelte magát?

(#22580) penene válasza meroly (#22576) üzenetére


penene
őstag

Beadtad a derekad, és terembe mentél? Grat! :)

(#22581) spammer válasza Coccolino_O (#22579) üzenetére


spammer
veterán

Nem, az egészet a bunni találta ki és ez egy összeesküvés és nem is léteznek ilyen emberek. Mint ahogy a PC-be belebuzult kockák sem léteznek, az is csak rosszindulatú megjegyzés :N

szerk:

A "vágyai rabságában" élő emberkéhez hasonlókról van szó, csak hogy jól értsd a lényeget.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22582) Coccolino_O válasza spammer (#22581) üzenetére


Coccolino_O
őstag

A kérdésre nem válaszoltál, csak terelsz, de hát ezt tőled már megszokhattuk.

"A "vágyai rabságában" élő emberkéhez hasonlókról van szó, csak hogy jól értsd a lényeget."

Nem mondod.

[ Szerkesztve ]

(#22583) Stirbi válasza Woodslave (#22401) üzenetére


Stirbi
addikt

Milyen magas is vagy te? :)

(#22584) meroly válasza penene (#22580) üzenetére


meroly
veterán

Be bizony, kösz :R

Impossible is nothing

(#22585) spammer válasza Coccolino_O (#22582) üzenetére


spammer
veterán

Vagyis, akkor mi olyan hihetetlen? A videóban ő maga mondta el, hogy ő ilyen ember volt. Azt gondolod, hogy ő az egyetlen és nincs más ilyen ember? Vagy akkor mi a problémád azzal, hogy azt mondtam, hogy sok ilyen ember van? :F

Gyúrósok közül más fórumokban olvastam anno, főleg koxerektől, hogy szúrás meg gyúrás és ennyi, ez érdekelte, semmi más. Drogosnál ugyanígy a narkó és kész, a PC buziknál meg csak a "Benchmark" és kész, ennyi az élet. Konkrétan egy másik fórumban leírta a srác, hogy sosem volt nővel és nem is érdekli, mert csak a PC-nek él. :U Függőségről, pszichés/lelki problémákról van szó.

Személyesen drogosokat ismertem, akiknél annyi az élet, hogy ex, fű, meg a többi szar legyen egész nap. Sokaknál még gyerek/feleség mellett is ennyi az élet. Szerencsére nem találkozom már ilyenekkel.

Tényleg nem értem, mi a problémád.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22586) BÁ Nutrition válasza spammer (#22581) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem te vagy Buni? :F :Y

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#22587) BÁ Nutrition válasza spammer (#22585) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"Személyesen drogosokat ismertem"
lebuktál, na azé ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#22588) spammer válasza BÁ Nutrition (#22587) üzenetére


spammer
veterán

Már hogy mivel buktam le? Hogy én vagyok a bunni, mert drogosokat ismertem? ;] Vagy hogy ha drogosokat ismertem, akkor biztos drogos voltam, vagy WTF? :D

Te gyúrsz amúgy? :F
;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22589) _NCT


_NCT
őstag

"Gyúróskaját" honnan szoktatok rendelni? Van-e olyan üzlet online ahol van választék, és tapasztalat alapján mernétek ajánlani?

Sajnos kajálni sem fogok tudni csak a gép előtt melóhelyen (épp most is ott rohadok). :(((

Előző gyúrós témákhoz: én is felébredtem h bele ér a bilibe a kezem, 5 hónap után vártam hogy majd húúú, lesz karom meg mellem, hát a nagy lóf@szt. Már mikor éppen jól kezdtem alakulni, ki kellett hagynom egy hetet, mert meló mellett nem volt rá idő és 1 hét kihagyás után tegnap nyomtam először fekve: 10kg-val kevesebbet nyomtam, igaz szériában, de meg se mertem próbálni azt, amit azelőtt 2 hete nyomtam. Magamon is látom, h "összeesek", hát még mi lenne ha kihagynék akár 3-4 hetet. Szomorú látni hogy amit hónapok alatt felpakoltam, azt 1-2 hét alatt hogy le lehet rombolni....

Fekvenyomáson kívül erőben nem estem vissza 'hálistennek.

[ Szerkesztve ]

(#22590) Coccolino_O válasza spammer (#22585) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Csak nem értem, hogy ez téged miért érdekel, vagy miért zavar ennyire. Felnőtt ember mindegyik, ő dolguk, hogy hogyan élnek vagy hogyan teszik tönkre magukat.

[ Szerkesztve ]

(#22591) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

Énprotkótól (magyar oldalról) rendeltem glutamint (1kg-s) és olyan irtózatosan büdös,hogy jááj. Másnál is ilyen? Mert eddig semmilyen márkától nem volt ilyen glutamin (szintelen íztelen elvileg,de ennek van egy kis utóíze is) ,még az sem amit direkt Angliából rendeltem májproteinről,pedig egyezik a csomagolás avval ami tegnap érkezett magyar kézen át.

(#22592) BÁ Nutrition válasza _NCT (#22589) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ne túráztasd magad ezen feleslegesen. abba gondolkodj hogyha elérted a plafont akkor lehet hogy egy év is kell mire 10 kilót fejlődsz fekvenyomásban, ha egyeltalán.. szal sokkal hosszabb távon kell gondolkodni mint pár hét
simán előfordul az is hogy 10 kilót visszaesel akkor is ha folyamatosan edzel

kaját a boltban szoktam venni :)
milyen gép mellett vagy?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#22593) spammer válasza Coccolino_O (#22590) üzenetére


spammer
veterán

Magával mindenki azt csinál, amit akar, ez igaz. Csak az a baj, hogy ezeknek a dolgoknak lehet a környezetre és más emberekre gyakorolt hatása is, ami már lehet, hogy téged is rosszul érinthet vagy zavarhat. Az is lehet, hogy a munkatársad lesz "függő", az is lehet, hogy rokonod, ismerősöd. Vagy csak éppen egy idegen ver téged pofán, ha éppen rájön a roid-rage, vagy öl meg téged, ha be van narkózva és stb.

szerk: de hogy ne kanyarodjuk el a témától. Igazad van, amíg kizárólag magának csinálja a dolgokat, addig az ő dolga, engem sem zavar. Csak nem értem ezeket az embereket. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22594) meroly válasza spammer (#22593) üzenetére


meroly
veterán

Ti kikről beszéltek? :F

Impossible is nothing

(#22595) spammer válasza meroly (#22594) üzenetére


spammer
veterán

Nem rólad, ne legyél paranoiás ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22596) meroly válasza spammer (#22595) üzenetére


meroly
veterán

Nem azért :D Nem vagyok paranoiás , csak mondhatnátok egy példát, hogy képben legyek kik azokat így leszóltok.
Biztos szó volt róla, a hosszú hsz-eket csak átfutom, a videok nem jönnek be, így elég korlátoltan kapom az infót :D

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#22597) _NCT válasza BÁ Nutrition (#22592) üzenetére


_NCT
őstag

milyen gép mellett vagy?

Körfűrész :D

Viccet félretéve PC előtt ülök, rendszerfelügyelet, karbantartás stb....

Valamikor múltkor linkeltetek olyan oldalt ahol ilyen ananászos csirke, csirkerizs, stb lehetett venni, szal ilyen futárszolgálattal kézbesített kész kajákra gondoltam.

Mod: na hála keresőnek meg is találtam az egyiket. :) Nem mondom nem olcsó...

meroly: köszi, sajnos én otthon nem tudok főzni, kb csak aludni meg fürödni járok haza, többre nincs kapacitás, ez az ingázás átka.

[ Szerkesztve ]

(#22598) meroly válasza _NCT (#22597) üzenetére


meroly
veterán

teletal-nál nagyon jó kaják vannak, régebben rendeltem, de én (mi) is átszoktam az otthoni főzésre, mert olcsóbb.
Nincs semmi gond a gép előtt evéssel, az ebéden kívül minden ott eszem én is. De lehet délben is átszokom rá, mert unom nézni ahogy eszik a szemetet a kollegáim (tisztelet a kivételnek) én meg le vagyok szólva, hogy megint csirkerizs... ;]

(#22599) Eagl3: én akkor sem leszek hegyomlás, ha nem hagyom ki. :D De amúgy nekem lelkiismeret furdalásom lenne ha kimaradna akár egy edzés is.

(#22597) MMA87: nálunk is az asszony főz :DDD én max feldarabolom a csirkét, meg rizst csinálok.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#22599) Eagl3 válasza _NCT (#22589) üzenetére


Eagl3
veterán

1-2 hét alatt ezen a szinten semmi nem fog eltűnni rólad, csak beképzeled. Amúgy sem értem mit problémáznak itt egyesek. Edzeni kell és kész, nem hinném, hogy versenyzői ambíciói lennének itt bárkinek is. Nem is értem mit várnak egyesek pár hónap edzés után...
Az egészségről, jobb közérzetről, ezáltal nagyobb önbizalomról, pozitív szemléletről kellene szóljon, nem arról, hogy a büdös életbe nem leszek hegyomlás, meg kihagytam egy edzést, összecsoffadok.

(#22600) jookomak válasza _NCT (#22597) üzenetére


jookomak
őstag

Minden ételfutárnál van valami roston csirkés étel, kérsz mellé rizst, rizibizit köretnek, meg egy savanyút, azt csókolom. Amúgy ezt keresheted gondolom: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.