Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#169651) rwin5 válasza HussarF (#169648) üzenetére


rwin5
őstag

Aggregátor? ;]

(#169652) Qtya123 válasza rwin5 (#169651) üzenetére


Qtya123
őstag

Fűkasza: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#169653) kissdani


kissdani
senior tag

Sziasztok. Egy kérdéssel fordulnék hozzázok ti azért jártasdabbak vagytok a témában, nem szeretnék a saját fejem után menni. Úgy alakult hogy 1 évig itthon leszek tervező suli miatt és egy olyan kondigépet szeretnék vásárolni ami átmozgat a futás kilőve nem birja a térdem 200kg és 200cm vagyok. Tudnátok ajánlani valamit? A keret olyan 150k jobb lenne új de a használttól se zárkózom el. Köszönöm aki segít.... :R

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#169654) BÁ Nutrition válasza Qtya123 (#169625) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ha izuleti gyulladas van akkor lehet h joval hosszabb idot is ki kene hagynni. Tokre nem biztos h annyira jo lesz ha barmennyi sullyal terhelgeted tovabbra is folyamatosan. Hosszu tavon jobban jarsz. Foleg ha kemenyebben szoktal edzeni. Van aki idonkent akkor is hagy ki 1-2 honapot ha semmi naja sincs, mondjuk jellemzoen versenyszezon utan

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#169655) marked one94 válasza kissdani (#169653) üzenetére


marked one94
őstag

Inkább menj el sétálni. Legyen meg a napi 10k lépés a pénzt meg inkább megfelelő kajára koltsd el.

You'll Never Walk Alone

(#169656) marked one94


marked one94
őstag

Legrosszabb tipp hogy pihenjen 1-2 hónapot. Inkább keressen fel egy manuálterapeutat+gyulladas csökkentő.
Nekem is rottyos lett bal oldalt a csipom, leguggolni se tudtam pihentettem első kisebb terhelesee előjött ugyan úgy a fájdalom. Utána gyulladás csökkentő, masszőr, + egy manuálterapeuta es 3 hónapra ra guggoltam egy fasza 210et 🤷‍♂️

You'll Never Walk Alone

(#169657) aelod válasza BÁ Nutrition (#169654) üzenetére


aelod
veterán

A totális pihenés sosem jó. Aktív pihenés kell, és amit marked is írt.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#169658) Madwe


Madwe
nagyúr

Na én feladtam a tömegelési programommal ilyen időben. A kaját se tudtam normálisan tartani, iszonyat erőltetés volt legalább szintentartási mennyiséget is bevinni ilyen időbe, pláne többletet, de végülis csak összeszenvedtem. De minek, mert a teremben képtelen vagyok értelmes progressziót elérni… szóval kényszerszálkásítás jön :)

az normális h szálkásítás alatt sokkal jobban jön az izomláz? Lassabb a regeneráció gondolom? Kissebb volumen, intenzitás mint tömegeléskor volt mégis jobban előjön az izomláz :)

[ Szerkesztve ]

(#169659) aelod válasza Madwe (#169658) üzenetére


aelod
veterán

Én most tömegelek. Nem okoz gondot az evés :DD
Covid lezárás alatt sikerült 10 kilót ledobni. Most visszaszedtem 5 kilót.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#169660) Madwe válasza aelod (#169659) üzenetére


Madwe
nagyúr

És neked teremben megy az értelmes edzés? nekem nem nagyon akar összejönni, hetek óta stagnálok sőt kicsit visszább is kellett vegyek... 10 kiló minusz :Y de akkor hamar visszajön, jó dolog ez az izommemória :D

[ Szerkesztve ]

(#169661) aelod válasza Madwe (#169660) üzenetére


aelod
veterán

Mihez képest megy? Vannak jobb napok és rosszabbak. De kezd visszajönni az erő is.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#169662) roti86 válasza Madwe (#169658) üzenetére


roti86
őstag

Normális. Mióta eleget eszem, azóta kisebb az izomláz (ha van egyáltalán) és hamarabb is elmúlik. Tapasztalatom szerint szálkásítás alatt az izmok sem kapnak annyi tápanyagot, hiába a magas fehérjebevitel, a regeneráció azért megsínyli a kevesebb kalóriát.

(#169663) Qtya123 válasza marked one94 (#169656) üzenetére


Qtya123
őstag

Köszi a tippeket, elmegyek majd manuálterapeutához.

Amúgy valóban a hosszú pihenés semmit nem ért. Korábban jópár hetet kihagytam, de azonnal visszajött.

Most meg megint a cerka rossz végén vagyok. Nem elég ez a váll dolog, szokott olyat csinálni a hátam (már évek óta), hogy kb pont a közepén a gerincnél becsípődik valami egy rossz mozdulatra és 2-3 napig fáj. Az első nap kifejezetten rossz. Ez évente 1-4 alkalommal előfordul. Hétfőn megvettem az új havi bérletet (az előző havival is csak két hetet mentem, mert utána jött megint a vállas dolog), hétfőn edzettem egyet, szerdán lett volna a következő, erre reggel megyek a konyha felé, semmi mozdulat, csak megyek és becsípődött...

Most kb vasárnapig megint nem tudok menni. Kicsit a tök televan már. :(

(#169664) Angel2014


Angel2014
addikt

Na fiuk ki állna oda mellé pozólni?

Koksz ide vagy oda rengeteg munka van benne nagyon jó genetikával!

Most írtam Zolinak a menyecske izmosabb mint Ádám most.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#169665) aelod válasza Angel2014 (#169664) üzenetére


aelod
veterán

Én szívesen megnéznélek mellette ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#169666) HussarF válasza aelod (#169665) üzenetére

+1 :C ;]

(#169667) basaharc502 válasza diegho (#169637) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Semmilyen fehérjét nem kell szednie.
Első ízben kezdjen el lejárni, majd ismerje meg melyik gép mire való, hogyan kell pontosan, szabályosan elvégezni 1-1 láb, has, váll, hát stb gyakorlatot. Alakítson ki magának valamilyen menetrendet heti x nap, amikor x féle átmozgató edzéseket, kardiót stb csinál. Tegye rendbe amennyire tudja a kaját, az pedig a másik fontos elem a történetben.
Amíg ez nincs meg addig lényegében teljesen felesleges bárminemű kiegészítőt használni.
A fentiek kb. fél év alatt elsajátíthatóak annyira, hogy azt lehessen mondani, hogy önállóan tud edzeni, tudja mit mikor kell/akarja megedzeni stb. Ennyi idő alatt ki is derül mennyire gondolja komolyan a dolgot.

A kreatinos dologkra pedig...most komolyan...az a 2g kreatin lényegében olyan, mintha ráfingtak volna egyet, kb. annyit is ér. A kedvencem a nem akarok izmos lenni szöveg...mintha ez olyna könnyen menne, főleg csajoknál :DD

Arról nem is beszélve, hogy az ilyen fellángolások - most itt nem a Te barátnődről beszélek természetesen - elég gyorsan el szoktak halni. Nőknél és féfiaknál is egyaránt...edzés előtti, alatti, utáni egy komplett utazótáskával megvan, 100k huf edzőruha megvan, kedv az első hetekben 110%-on pörög, lényegében minden gépen "dolgozik". Majd elkezd kimaradozni az edzés és végül mint a kámfor eltűnik. Ilyenből azt hiszem soka láttunk már sokfélét :DDD

[ Szerkesztve ]

(#169668) aelod válasza basaharc502 (#169667) üzenetére


aelod
veterán

+1 :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#169669) rwin5


rwin5
őstag

Lehet tanulni srácok ;] [link]

(#169670) rwin5 válasza Qtya123 (#169663) üzenetére


rwin5
őstag

Amúgy a millió találgatás helyett el kéne menj inkább egy MRI vizsgálatra. Lehet gyulladás, ideg becsípődés, vmi stressz reakció a szervezetben stb, de simán lehet egy kezdődő sérv is, arra meg aztán vizsgálat nélkül semmit nem kéne csinálni. Huszonévesen nem kell ilyeneken agyalni, de írtad régóta edzel, nem véletlen küldi a tested ezeket a jeleket, vmi nem kóser az tuti.

(#169671) Angel2014 válasza aelod (#169665) üzenetére


Angel2014
addikt

Összetörte a hölgy a hiúságodat mi?

Majd ha felemelsz annyi súlyt az évek alatt mint én, attól független hogy nézek ki akkor elfogadom a tanácsodat!

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#169672) aelod válasza Angel2014 (#169671) üzenetére


aelod
veterán

Nekem nincsenek komplexusaim, hogy egy nőhöz mérjem magam 😉 vagy bárkihez.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#169673) Qtya123 válasza rwin5 (#169670) üzenetére


Qtya123
őstag

Nem volt millió találgatás, a vállammal is elmentem a vállcentrumba (mivel államiban nem láttak semmit), csak nem igazán vagyok most előrébb megelőzés szintjén.

A hát becsípődéssel kapcsolatban igazad van, vizsgálatra kellene mennem. Nem hiszem, hogy sérv, mert olyan szakaszon van, ahol nem szokott sérv kialakulni, tipikus becsípődés és annak tünetei, de nyilván nem vagyok orvos.

Amúgy azért nem igazán van kedvem rohanni az orvoshoz, mert eddig egész kiskoromtól kezdve akármilyen mozgásszervi bajjal, sérüléssel, fájdalommal vizsgáltak meg, mindig az volt, hogy hát nem látunk semmit, nem tudjuk mi van.

[ Szerkesztve ]

(#169674) aelod válasza Qtya123 (#169673) üzenetére


aelod
veterán

Valószínűleg merev és be van állva az egész. SMR henger és nyújtó videók alapján ki tudod dolgozni a letapadásokat.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#169675) benfolds válasza Qtya123 (#169673) üzenetére


benfolds
őstag

nekem ez a becsípődés tavasszal és ősszel szokott előjönni, amikor előkerül a tavaszi kabát, de még nincs elég meleg hozzá / még pólóban futkozok, pedig már hideg van hozzá. nem vagy esetleg sokat túl hidegre állított légkondi közelében? amúgy ha idegszál becsípődés, az még a legjobb lehetőség, mert hamar elmúlik nyomtalanul.

(#169676) Qtya123 válasza benfolds (#169675) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen, 2-3 nap után elmúlik. Most, hogy mondod, klíma nem érte, de napok óta úgy aludtam, hogy a ventilátor folyamatosan nyomta a hátamra a levegőt éjjel.

(#169677) HussarF

Egy érdekes tapasztalatom van, amit már egy ideje meg akartam kérdezni, csak mindig elfelejtettem. Csigás, kétkezes letoláshoz elég nagy súlyt szoktam használni, általában be is kell akasztani a lábfejem valahova, hogy ne rántson fel.
Azt vettem észre, hogy ha ezt övben csinálom, akkor nem tudom törzsből úgy tartani magam, hogy ne hajoljak hátra a súlytól (nem tudom világos-e mit akarok mondani, tehát ne vigyen át homorításba a súly, hanem hasból ellentartsak felsőtesttel). Elképzelhető ez, hogy az öv kiiktatja valahogy a hasizmokat, tehát azok nem tudnak normálisan funkcionálni olyankor?

(#169678) Qtya123 válasza HussarF (#169677) üzenetére


Qtya123
őstag

Az övet passzolom, nem használtam hozzá soha. Viszont nálam öv nélkül is bizonyos súly felett már indult az általad említett homorítás, így nagyobb súllyal azt csinálom, hogy nem egymás mellett vannal a lábaim, hanem a jobb láb elöl kicsit, a bal láb hátul kicsit. Így van erőm már hasból tartani, mert nem megy a hasra akkora erő a kis előre-hátra irányú terpesz miatt.

Mondjuk olyan embert én még nem láttam, akit csigás letolásnál felemel a súly és a lábát be kell akasztani.
Pedig vannak akik ráaggatnak a max lapsúly mennyiségre még pluszban a tárcsákból mindent is.

Más:Vettem SMR hengert, a "hard" keménységűt. Még ismerkedek vele, próbálgatom. Találtam vele pár érzékenyebb pontot a hát izmaiban. Az a kissé jóleső fájdalom van ott, mikor gurítom rajtuk.
Naponta használni fogom, kíváncsi vagyok az eredményere.

[ Szerkesztve ]

(#169679) Qtya123 válasza Qtya123 (#169678) üzenetére


Qtya123
őstag

Bár azért utána kell még ennek a hengernek néznem rendesen, mert vannak pl ilyen videók is: [link]

(#169680) headhunter


headhunter
addikt

Mennyibe került az otthoni edzőterem?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
The Best Adjustable Dumbbells for 2021! (I Bought Every One Made)

(#169681) bigmasterg válasza headhunter (#169680) üzenetére


bigmasterg
addikt

Egy időben nézegettem egykezes súlyzókat otthoni terembe.
Akkor ezt néztem jó ár/érték arányúnak, de nincs vele tapasztalatom, mert végül nem vettem semmilyet, rájöttem, hogy nincs rá szükségem.

Havi 8 alkalmat tudok ingyen terembe járni, az elég kiegezésre, a főgyakorlatokat meg meg tudom csinálni otthon a rúddal, tárcsákkal, paddal, kerettel.

[ Szerkesztve ]

(#169682) Deck


Deck
titán

myprotein.com-ról már nem lehet rendelni Magyarországra? Vagy ez valami hiba lenne? :F

PS5

(#169683) aelod válasza bigmasterg (#169681) üzenetére


aelod
veterán

Egy időben nézegettem egykezes súlyzókat otthoni terembe.

Mi van ha azt mondom, hogy az egykezes súlyzókat két kézzel is lehet használni?

Tanuljuk már meg könyörgöm, hogy az KÉZI SÚLYZÓ. :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#169684) vaakuum válasza aelod (#169683) üzenetére


vaakuum
addikt

:U
De ez meg olyan, mintha lenne lábi súlyzó is...
Persze bokasúly az létezik, de azt is lehet csuklóra is rakni.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#169685) Janaboy válasza Deck (#169682) üzenetére


Janaboy
veterán

Keress vissza, azért nem lehet rendelni, mert UK-ből küldenék és miután kiléptek így ÁFA-t kellene fizetni, így gondolom a magyar oldalhoz képest nem éri meg.

Janaboy

(#169686) Deck válasza Janaboy (#169685) üzenetére


Deck
titán

Köszi a választ. :R Nagyon örülök neki... :((( (de a világon mindenhova szállítanak róla, csak ide nem.)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#169687) Janaboy válasza Deck (#169686) üzenetére


Janaboy
veterán

Lehet érdemes lenne kapcsolatba lépni akkor velük, itt még fel van tüntetve Hungary: [link]

Janaboy

(#169688) Deck válasza Janaboy (#169687) üzenetére


Deck
titán

Írtam nekik :R

PS5

(#169689) Madwe válasza Janaboy (#169685) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem csak a brexit történt hanem egy giga bírság is a magyar kormánytól megtévesztő marketing miatt, azóta a magyar oldalon már akciók sincsenek nagyon…

(#169690) aelod válasza vaakuum (#169684) üzenetére


aelod
veterán

Nem, nincs olyan. ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#169691) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

Kezdőnek milyen jó ár-érték arányú fehérjét ajánlanátok?

Nem célom a 2 ajtós szekrény,csak egy kis izmot+10kg zsírt (kb) ledobni,mindezt otthon+ezeken a szabadtéri edzős helyeken végezném, súlyzós dolgokat nem tervezek.

Annyi a lényeg hogy legyen kis kiállásom. Jelenleg inkább zsír van rajtam, 77-80kg közt mozgok. Kb 8-10kg lement 1 év alatt ugyan annyi mozgással mint előtte (napi teendők+munka) és azzal, hogy nincs nasi+sok csoki+dupla péksütemény este(1 vagy helyette szendvics) meg visszafogtam a gyorskaját heti nagyon max 1-re.

Szóval ha nincs nagy esemény akkor általában kalória deficit van folyton.

De ahogy számolgatom szerintem nem elég a bevitt fehérje, emiatt pótolni szeretném.

Most kezdtem este ilyen kezdetleges edzést, 25 guggolás, 2x25 hasprés, 2x10+1x5 fekvőtámasz és 2x1p plank.

Szóval főleg saját súlyos edzést szeretnék, főleg hogy a gyógytornász meg a doki is ezt ajánlották, mert gerincem elég rossz állapotban van.

Esetleg olyan tanácsot elfogadok hogy mit ne csináljak feltétlenül edzéskor.

Most vagyok 178/79kg.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#169692) Deck válasza laskr99 (#169691) üzenetére


Deck
titán

Makróid?

PS5

(#169693) Woodslave válasza laskr99 (#169691) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ilyen "edzés" mellett (no offense) tök mindegy milyen fehérjét szedsz, kalóriadeficitben maga a tény hogy "magasabb" a fehérjebeviteled az izomvesztéstől nem óv meg.

Kezdő és haladó fehérje sincs, szóval ha szükséges akkor bármilyen normális gyártó fehérjéje (tejsavó ha nem vagy allergiás) megteszi. Mivel Ízlések és pofonok próbálkozni kell.

Én most mindenkinek a pure gold belga csokisat ajánlom brutál jó íz, állag stb. De lehet neked pont nem jön be.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#169694) Janaboy válasza Woodslave (#169693) üzenetére


Janaboy
veterán

Pure gold protein most jól meg drágult :(
Lehetne náluk jobb csomag ajánlat is :D

Janaboy

(#169695) bigmasterg válasza aelod (#169683) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ok, felőlem.

Akkor már lehetne dumbbell meg barbell.
Bármit meg lehet fogni két kézzel is, de rendesen a rúd/fogó részét jellemzően egy kézzel használod.
Meg akkor egy kettlebell is kézi súlyzónak számít.

Persze a hivatalos neve gondolom tényleg kézi súlyzó, de szerintem mindenki megértette, hogy mire gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#169696) Dinter válasza Janaboy (#169694) üzenetére


Dinter
addikt

Gymbeam-es amix marha is 12->15->16k.. úgyh következőnek kipróbálom a scitec-eset, az csak 11k.

(#169697) Janaboy válasza Dinter (#169696) üzenetére


Janaboy
veterán

Az szép, most kaptam Biotechest havertol, a banános konkrétan annyira szar h visszaadtam neki.
Csokis keksz legalább iható.
Pure goldnak tényleg jó íze van.

Janaboy

(#169698) Madwe válasza laskr99 (#169691) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha a gerinced ramaty állapotban van a hasprést nem biztos h ajánlanám, ezt is leokézták? de amúgy a törzs izmokat meg fejleszd, szóval az irány jó, csak maga a gyakorlat nem a legjobb :D bár inkább a törzs stabilizáló izmok a fontosabbak ekkor... deadbug, birddog, plank s egyebek (sok van) valamint fenék... Ezeknek a volumenét is növelném, sztem több lehetne mint amennyit most csinálsz. alsóhátra is csinálnék valamit (ha nincs hozzá padod akkor supermant variációkkal).
guggolás s fekvő mellé még egy húzódzkodást is csinálnék egyéb izmokra.

(#169699) Woodslave válasza Janaboy (#169694) üzenetére


Woodslave
nagyúr

10500-ért nekem rendben van a 2.3kg-s teremben annyiért vettem múltkor

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#169700) bigmasterg válasza Woodslave (#169693) üzenetére


bigmasterg
addikt

De ő izmot is szeretne veszíteni. :DDD
",csak egy kis izmot+10kg zsírt (kb) ledobni,"

Korábban nagy builderes dogmákban nyomatták, hogy a kaja sokkal fontosabb mint az edzés, meg minden a konyhában dől el, stb stb, ami persze nem igaz.

Nyilván deficit nélkül nem fog az ember testsúlya csökkenni, de megfelelő, jól összerakott és megtervezett edzés nélkül fejlődni sem nagyon fog.
Főleg ha már edz pár éve és megakad egy szinten, amikor nautrálban a pumpálgatás, össze-vissza edzés már nem elég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.