Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#87265) blueboi69 válasza WiZARD (#87250) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Átmenet számomra nem elfogadható. Vagy bent van és tiszta, nem hullik a szőre. Vagy kinti."

Ezzel én is így voltam/vagyok. Asszonnyal együtt csatolmányként jött a Havanese kutyája, de ő szigorúan benti. Jahno látta is. Szeretnivaló bújós jószág, viszont nem túl okos. Oké, a mienk tud pár dolgot, de ez nagyon sok munkának köszönhető (nem az én munkám) és még így is messze elmarad a másiktól.

A másik már sajátom én is mindennek IS utánaolvastam.
Ajánlom ezt az oldalt itt sok fajta és pontos és részletes leírással:
https://www.amarqt.com/magazin/fajtak/

Alapvetően vannak ilyen "milyen kutya illik hozzád" kezdetű kvízek. Azok is segítenek, nyilván többnek az eredményéből kell metszetet keresni.

Nálunk szempont volt a
1. szőrhullatás
2. gyerek-családbarát legyen
3. ne legyen a legkisebb méretű szobacirkáló, hanem inkább közepes, de ne is 50kg
4. intelligens legyen (a többihez képest)

Az, hogy lustább vagy mozgékonyabb az már mindegy volt. Mi alapvetően keveset sportolunk, de ehhez képest egy aktív munkakutyát vettünk. Ha megvan a mozgása akkor egész nap fekszik és felveszi a család ritmusát. Pl a mikor a gyerekek alszanak, akkor ők is.

Voltunk pár kutyakiállításon is (Fehova szokott lenni február környékén).
És végül így esett a választás egy hullámosszűrő portugál vizikutyára. (a fenti oldalon a képek nem túl pontosak, mivel nyírós kutya, olyan fazonra nyírod amilyen tetszik, érdemes gugliban rákeresni hogy tud kinézni hosszú vagy rövid szőrrel)
Ha te is ide jutsz, akkor tudok tutkó tenyésztőt ajánlani, természetesen azt akitől a miénk van és akitől vennék még és akit nyugodtan ajánlani bárkinek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.