Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65805) zetor2000 válasza Bujdy81 (#65774) üzenetére


zetor2000
senior tag

A leírásod vélhetően okés, csak kevés olyan mai 2x éves fiatal párt ismerek, akik havi 250et félre tudnak tenni. Ez több eset miatt lehet:
- Eleve nem keresnek annyit, hogy nettó 250 legyen akármelyikőjük fizuja, szóval a két fizetés és a megélhetés (albi+rezsi, kajapia, utazás...) nem teszi lehetővé
- Félre tudnának tenni mondjuk 250et, de fiatalok, övék az éjszaka, kell menni bulikázni, és akkor a 250 megtakarítás ugrik
- Eleve nem akarnak félretenni

A mai ifjúságnak szerintem f*ngja nincs arról, hogy 18 éves koruktól kezdve illene félretenni akármennyit is, mert fog kelleni pár év múlva. 25-28 évesen nem biztos, hogy gyereket akarnak, mert egyikőjük kiesik a munkából, ugrik a fizetés - egy ideig biztosan. Itt megborul az elmélet, mert egy fizetés, meg a másik gyes/gyed/akármi nincs annyi, hogy 250félre tehetődjön. 2 gyereknél ez még bajosabb... 3 nál már más a szitu, mert ott családi adókedvezmény van, és ha rendes pénzt keresnek, akkor az jó. Abból már lehet félretenni. De ilyenkor kattan be valamelyik, hogy még csak 30x vagyok, előttem a világ, helló. És koccol.
Viszont van a másik rész, hogy ezt a babavárót vagy a CSOKot, amit előre odaadnak, azt meg lehet forgatni valami állampapírban, erről volt szó indexen, meg pár másik oldalon is, a lényege, hogy 5 év alatt lesz ~3M Ft extra. Az már egy rendes plusz....

A probléma meg ott van, hogy a CSOK és az összes többi ilyen jellegű családtámogatás felkúrta a lakásárakat az egekbe. Az újat pláne, de a régi lepukkantak is rendesen megemelkedtek. Nemrég volt cikk valamerre, hogy a panelek ára 7-10 év alatt megháromszorozódtak. Az ugye nem gyenge. Még a napsütötte Havanna lakótelep árai is emelkedtek. A további remek lépés az építőanyagok áfájával való móka. Néha 5%, néha 27%... Ismi pont jókor vett lakást, ő kapott vissza ilyen csökkenésből 4misit, elmentek 3 hétre Kubába nyaralni. Pár évre rá felment az építőanyag áfája. Az X időpontig átadottaknak talán nem, de a többinek igen. Ami eddig volt X misi, most lett egy "kicsit" több, ~20-25%+...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.