Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63251) zetor2000 válasza eattila (#63250) üzenetére


zetor2000
senior tag

Úhhh, ha minden italra azt mondanám, amitől rosszul lettem, hogy phöjj, akkor szomjan halnék... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63252) hobizoli válasza zetor2000 (#63248) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hat,? szellozonek van rajta?

több drón kell ;P

(#63253) zetor2000 válasza hobizoli (#63252) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van, amelyiken csak "adat" van, kép/hang/ethernet nincs. De mondjuk egeret, meg klaviatúrát, akármit kezel.
Pl. telefonokon, amin van USB-C csati, nem biztos, hogy fog neked képet adni. De a telefon tartalmát tudod nézegetni PCn.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63254) Phülöp


Phülöp
addikt

#drágaszágaink

Vettünk Amea-nak bakancsot, a tegnapi erdei ösvény volt annyira technikás, hogy mostantól igény legyen ilyesmire. Amíg ő próbálgatta a szóba jöhető darabokat, én kinéztem magamnak egy jól kinéző kinézőt.

Délután gyors teszt is volt, mentünk egy 3.1 és egy 5.7km-es kört az erdőben. A második nem esett annyira jól, főleg a tegnapi 12km-es túra után.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#63255) qnadam válasza Phülöp (#63254) üzenetére


qnadam
veterán

nálunk is van erdő, de az asszem egyáltalán nem igényel ilyen elit holmikat :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#63256) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63257) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

#szakembör

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#63258) Grillo válasza qnadam (#63112) üzenetére


Grillo
senior tag

A szintis srác a patreon egyik alapítója.

(#63259) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

M7 kb mint nyáron, olyan volt
egy kormozó szart meg ledudáltam, nem elég hogy kivágott elém, akkora koromfelhőt nyomott mint kb egy kamion utánfutőja
valami kombi passat
nyomta neki, de nem gyorsult, es ahogy villogtam neki meg feltűnően legyezgettem a kezemmel, szerintem visszaváltott és még több kormot nyomott ki
ekkor már elkezdtem dudálni, na akkor visszament a külsőbe, ugyanis ott nem volt senki
amikor elmentem mellette, láttam hogy tele van cigánnyal, meg mutogatnak is valamit
asszony amúgy tók megijedt, azt hitte kigyulladt a kocsijuk

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63260) Sipi- válasza Gabibácsi (#63259) üzenetére


Sipi-
tag

Ti már mentek szüleidhez?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#63261) Phülöp válasza Grillo (#63258) üzenetére


Phülöp
addikt

Patreon csak a pénzt viszi.
Tapasztalatból mondom - 3 tartalomgenerátort is pénzelek ott.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#63262) Gabibácsi válasza Sipi- (#63260) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, lejöttünk, még a gyerek nem megy oviba, addig még jobb, utána már veszélyesebb lesz...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63263) hobizoli válasza Gabibácsi (#63259) üzenetére


hobizoli
nagyúr

fustvagen, mit varsz

ezek juzerei azt kepzelik mennyire raj a verda
ja meg hogy mas gyarto sem tud jobbat ennel, es uberalles nyolcvagen

tipikus mindegy milyen egy elavult uj koraban is halom szar technika van benne a ket rendszam tablicsku kozott, csak VAG legyen



most a napokban toltak fel egy videot FB-ra kecskemeti Tesco elotti 2x2 savos uton, meg egy tunnnner mk3 Golf trédéi, dol abbol is a fust, es egy PuntoGT kulonosebb erolkodes nelkul raeloz
PGT-ben egyetlen modositas a gyarihoz kepest a front intercooler (a side intercooler helyett), de gyari turbos, azaz 170-175lonal semmikepp nem lehet tobb jedi benne, mert annak a turbonak az volt a vege meg uj koraban is
a trédéjí-ben meg a motorter ki van cserelve
utana jonne bosszut allni egy Ibiza TDI visszaallitando a konszernvagenek becsuletet, de beszopja az is, a fust abbol is ugy jon, mintha muszaj lenne
ha 1.4-s akarmicsodacska ilyen piti moddal is lecigizteti ezeket a mindenbe bele van nyulva tunnnningalapnak almodott kotlakat, akkor az annyit is ert kb

:U

több drón kell ;P

(#63264) ncc1701 válasza Gabibácsi (#63259) üzenetére


ncc1701
veterán

Utálom az ilyen kormoló szarokat. Kapásból ablak fel, belső keringetés bekapcs.

(#63265) npera


npera
újonc

Tegnap jó nap volt. Áthívtam grillezni egy kollégámat, akit a családja kábé elhagyott és nagyon el van keseredve. (Ő törte össze magát bringával, aztán segítettem neki rendbe jönni)

A csóka rettentő jól főz és tud grillezni, simán lehetne szakács is. Átjött ebéd körül, hozott egy tri-point húst magával, meg fűszereket, aztán elkezdtünk grillezni.

Én rittyentettem salátát, meg szalonnába göngyöltem spárgát, gombát és kis sajttal töltött paprikát. A cimbora pedig főzött egy kis szójás-gyömbéres szószt, amivel kenegette a húst grillezés közben. Hozott magával grill hőmérőt is, amivel a húst megfelelő hőmérsékletre mérte. A cupák közepét 55-58 fok közé szerette volna felhozni.

Először megperzselte minden irányból, aztán beraktam alufóliába és kirakta az asztalra temperálódni. Amikor egyenletes lett a hőmérséklete, akkor újra ment a grillre, aztán temperálódni ismét fóliába.

Végül sikerült beküzdteni a kívánt tűrésbe.

A tarját is hasonló módon csinálta majdnem, de azt felszeleteltük. Az is be lett göngyölve picit fóliába, de előtte ment rá a szójás glaze. És utána temperálódott a grillben indirekt. Közben megsütöttük az én göngyölt cuccaimat.

A végén ment még kis kukorica és kolbászok, csak úgy levezetésnek. Közben pár sört is legurítottunk.

A jóember úgy látom jobban lett a társaságtól, most akkor használtuk a kiülős bútort is és üldögéltünk egy órát a dekken. Aztán jött egy vihar, így beszedelődzködtünk és a konyhában folytattuk.

(#63266) npera válasza Samott (#63257) üzenetére


npera
újonc

Itt igazából attól vagyok felháborodva, hogy a fekete csatlakozóval blokkolja a konnektor másik felét. Amikor asszony így dug be valamit akkor a biztosítékot kilövi az agyam....

(#63267) sutszi válasza npera (#63265) üzenetére


sutszi
veterán

Ez nagyon rendben van.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#63268) zetor2000 válasza npera (#63265) üzenetére


zetor2000
senior tag

Gyáááá... ez remek!
Biztos jólesett a komának, hogy gondoltál rá, és most eggyel nőtt az életkedve is.

Itt ma lesz valami karantén üldöző / játszótér nyitó grillezés a lakótársakkal. Még nem tudom, hogy lenézzek-e. Én nem készültem most semennyire sem, ráadásul fő a paprikás csirke. Meg az idő se az a fúú... Persze valami védőtávolságot mondtak, hogy fognak tartani. :)
A vicces, hogy a legtöbben az én raclete grillemet használtuk :D Nem nagy etwas, főtőszálon bevonatos fémlemez, de gyorsan felmelegszik (!) és könnyű elpucolni is. A szomszédoké nem annyira szeretett melegedni, mint ez. Volt tavaly valami kőlapos, az semennyire nem melegedett. :)

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63269) qnadam


qnadam
veterán

napi acapella

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#63270) eattila válasza npera (#63265) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez igen rendesen néz ki! Asszem jól jötték li a meghívásból :D Nem csak a kaja miatt.
Ma mi is grillezünk kollégánál megint. Vettem mentes sört, mert gyerekkel megyünk. Meg némi kenyeret és üdítőt, mert a legutóbbi után maradt sok kaja, amit nem sütöttünk meg. Meg grill sajtot :D

Aztán ha hazaértünk, akkor vár egy Paulaner lager meg egy búza.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#63271) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

A jó hír az, hogy végülis a kezem megmaradt, amikor a kerék meg a kocsi közé szorult. Pár vérhólyag, ilyesmi.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63272) qnadam válasza Gabibácsi (#63271) üzenetére


qnadam
veterán

örülök a jó hírnek, de asszem lemaradtam az előzményről.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#63273) JonesC válasza Gabibácsi (#63271) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nem érdemes odaszorítani szerintem.

(#63274) -NoVa- válasza JonesC (#63273) üzenetére


-NoVa-
őstag

Először jó ötletnek tűnt?

(#63275) Gabibácsi válasza qnadam (#63272) üzenetére


Gabibácsi
tag

Úgy volt hogy kereket cserélek, csak balfasz voltam. De vegülis lecseréltem, csak kicsit fájó kézzel.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63276) Gabibácsi válasza JonesC (#63273) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, igazad van.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63277) eattila válasza Gabibácsi (#63271) üzenetére


eattila
csendes tag

Leesett az emelőről?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#63278) FőDudu válasza eattila (#63277) üzenetére


FőDudu
addikt

Lattam oyan videot a napokban. Megcsuszott a krokodil emelo, kicsit megcsocsalta a kuszobot...

FőDudu

(#63279) Gabibácsi válasza eattila (#63277) üzenetére


Gabibácsi
tag

Dehogy esett le, én magam eresztettem rá az ottfelejtett kezemre kérlek :DD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63280) eattila válasza Gabibácsi (#63279) üzenetére


eattila
csendes tag

Ugy a jo :R :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#63281) zetor2000 válasza Gabibácsi (#63279) üzenetére


zetor2000
senior tag

Végülis van kettő, nem? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63282) Gabibácsi válasza zetor2000 (#63281) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ennyi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63283) ncc1701 válasza Gabibácsi (#63279) üzenetére


ncc1701
veterán

Vagy csak úgy gondoltad, h egy kézzel megemeled. :) Amúgy szerencse, h nem lett bajod. Nekem csak a lábfejemen gurult át autó, szerencsére a hátsó kerékkel.

(#63284) Gabibácsi válasza ncc1701 (#63283) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem, kihagyott az agyam, rossz irányba tekertem az emelő gombját, a kezemmel meg épp odafogtam a kereket. Úgyhogy felkézzel emelő vissza, emel, közben csöndben behugyozva tűr :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63285) zetor2000 válasza Gabibácsi (#63284) üzenetére


zetor2000
senior tag

Me' Vika biztos nézett, te meg büszke vagy ...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63286) Gabibácsi válasza zetor2000 (#63285) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem, de a szüleim szívrohamot kapnak tuti ha elkezdek üvölteni
:)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63287) npera válasza sutszi (#63267) üzenetére


npera
újonc

Valami elképesztően omlós lett. Igyekeztem figyelni hogyan csinálja, de nehezen reprodukálnám elsőre. Viszont még próbálkozni fogok a metódussal.

(#63288) npera válasza Gabibácsi (#63271) üzenetére


npera
újonc

Ó basszus. Ráejtetted a kocsit vagy mit csináltál?

(#63289) npera válasza Gabibácsi (#63279) üzenetére


npera
újonc

Jáááááááááj....

De akkor most már tudod, hogy ez nem jó. Jobbulás. Orvos látta? Nehogy valami szövődmény legyen.

(#63290) Gabibácsi válasza npera (#63289) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mozgatni tudom, a bőröm fáj nagyon, alatta nem nagyon
ha elfeketedik max levágom :DD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63291) eattila válasza Gabibácsi (#63290) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha feketedok akkor majd leesik magatol :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#63292) npera válasza Gabibácsi (#63290) üzenetére


npera
újonc

Szerintem legyél férfi és lefürészelt csövű shátgánnal lődd le, aztán pedig fékfolyadékkal fertőtlenítsed.

Az utóbbit nem találtam ki. Egy kolléganőm amikor még fiatal volt barangolt Afrikában és ott egy teherautó platóján utazva valamelyik helyi lakos (egy agysebész és egy rakétatudós kereszteződése) durván elvágta a kezét valamivel valamilyen összefüggésben és végtelen bölcsességében a sebet fékfolyadékkal akarta fertőtleníteni. Mert az volt kéznél a platón zötykölődve. Nagyon nem fertőtlenítette, cserébe viszont marta a sebet, mint az állat. A csóka úgy üvöltött a platón, hogy végül megállt a sofőr megnézni mi van. Túl sokat nem tudtak vele csinálni, mivel két falu között voltak a senki földjén, így aztán mentek tovább.

Ha tudod mozgatni holnap is, akkor vélhetően megmaradsz. De ha holnap nem mozog jól vagy nem full tartományban, akkor szerintem nézesd meg.

(#63293) Gabibácsi válasza npera (#63292) üzenetére


Gabibácsi
tag

Volt egy öreg bácsi aki anno a tanyán lakott a nagyszüleimmel, neki nem voltak lábujjai. A fronton lefagytak neki, aztán ő meg mesélte hogy kisbicskával levágta.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63294) npera válasza Gabibácsi (#63293) üzenetére


npera
újonc

Ja, a fronton durva dolgok voltak. Nagypapám is mesélt a hadifogságból, meg előtte mi ment a ruszki fronton "német" pilótaként. Ott nem igazán volt semmi olyan civilizációhoz kapcsolódó referencia, amire egyébként a társadalmak épülni szoktak. Csak a káosz, az erőszak és a primitívég legmélyebb bugyrai.

(#63295) npera


npera
újonc

Ez jó. Model S Raven 19"-os kerékkel. Long Range változat. És megcsinálta a 400 mérföldet 90 km/h-s sebességgel.

Ez gyakorlatilag egy facelift (a sokadik) a Model S-en, még mindig az első generáció. Ha kijön az új majd és bele az új hajtáslánc, akkor gyakorlatilag feltörlik a padlót kábé mindenkivel.

Ahogy Jeremy Clarkson mondotta: "this wasn't a win, this was a demolition...."

Egyszerre mókás és picit elkeserítő is látni, hogy mit bénázik kábé mindenki, mert egyre kevesebb a mentség, hogy miért is nincsen készen minden komoly OEM-nek a legalább Model 3-at megközelítő hajtáslánc. Csak össze kell dugni és hűteni, I mean how hard can it be..... (ahogy egyre több Tesla Model 3 benchmark workshop van, úgy kezdik belátni a legtöbben, hogy very hard...)

(#63296) WiZARD válasza npera (#63295) üzenetére


WiZARD
addikt

Hát igen, csúnyán le vannak maradva.

alt="" title=""

Nagyon várom már hogy legyen rendes gyorsulási mérés Taycanról, mondjuk dragtimes-tól, pályán. Nagyon nagy pofával, magabiztosan mondta a Porsche hogy a Taycan gyorsabb mint a ModelS, de az eddig látottak alapján nem lepne meg, ha ez nem így lenne. :DDD

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#63297) npera válasza WiZARD (#63296) üzenetére


npera
újonc

Igazából nem is a gyorsulás érdekel, hanem a műszaki megoldások.

A Model 3 tesztekben Björn a csoda kiolvasójával nézte, hogy 3500 W körül tud egy tengelyen melegíteni a kocsi, amikor fel kell hajtani a hűtővíz hőmérsékletét.

Van, aki HV "merülőforralót" használ, az egy megoldás. A Tesla "lefullasztja" az elektromos gépet és úgy termel veszteséghőt, amivel fel lehet fűteni az akksit. Ez nem annyira egyszerű szoftveresen. És mechanikailag sem. Ugyanis ha rosszul csinálod, akkor rángatódzik az elektromos gép kimenő tengelye, amin ül az osztómű. Mondjuk kábé 1:9-es (csak mondtam egy számot) áttétellel. A rángatódzás szét tudja cseszni a tengelyen a hornyozást, valamint a váltóban a fogaskerekek profilján a felületet. És ha nagyon-nagyon rosszul csinálod, akkor olyan mértékű vibrációt generálsz vele, amit a júzer érez a gépjárműben.

Nos, ezt a Tesla megoldotta úgy, hogy a kedves júzerek nem panaszkodnak semmi vibráicóról, a kocsi nem vágja haza a saját hajtásláncát és egyszerűen csak működik.

És ez csak egy kis műszaki részlet.

Ezek után a 0-100 idő igazából teljesen mindegy.

(#63298) Samott válasza npera (#63297) üzenetére


Samott
addikt

Munroek befejeztek a videosorozatot a bontasrol: Model Y E40: Mega Wrap Up Episode - Top 10 Takeaways and Future Plans

Ja es te Model 3-at emlegetsz, de Munroek az Y-t bontottak es hasonlitgattak a harmashoz, es soroltak hogy miben lett jobb... pedig nagyresz ugyanaz a ket kocsi.

Nekem az jott le belole, hogy a Tesla megtanult autot epiteni es amiben jobbak voltak abban megjobban elhuztak a mezonytol. Az oregbol frankon rajongo lett... :)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#63299) npera


npera
újonc

(#63300) WiZARD válasza npera (#63297) üzenetére


WiZARD
addikt

Persze, lényegtelen f*szméregetés a gyorsulás és az nem kérdés hogy a porsche valószínűleg többet ad vezetési élmény téren.
Attól még úgy gondolom ha a Porsche veri a mellét hogy milyen fasza sportautó gyártó, kiad egy modellt, amit Turbo S-nek hív, akkor egy alap tételben mint gyorsulás, ne kapjon már ki egy x éves limuzin ráncfelvarrt verziójától. ;)
Főleg ha magabiztosan nyilatkozzák hogy ez aztán minden gyorsulásnál, egymás után akárhányszor megveri a Teslát.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.