Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63951) -NoVa- válasza FőDudu (#63948) üzenetére


-NoVa-
őstag

Értelmes pár tizedmm vastag ólommentes gyantamagot tartalmazó cucc, és kész. Folyik, mászik, nem kell tudomány. 20 éves ólmos szarhoz kell is a fancy páka meg fogkefe meg izék.
Pucolni meg acélvatta, semmi nedves szivacs.

(#63952) FőDudu válasza -NoVa- (#63951) üzenetére


FőDudu
addikt

A szaraz es nedves tisztitas nem ugyanaz. Az elso egy mechanikai tisztitas aminel az oxidokat es a hegyen levo anyagokat lehuzod, masodiknal a kepzodo gozfelho segit kicsapni a folyaszto szert - kis gombokben lathato is marad, nem mellesleg meg jobban nedvesiti a pakahegyet. Es mellette lehuzod a felesleget is. Legalabbis nekem igy tanitottak az oreg szakik.

Ahogy a lemosas is a fluxerbol kivalo es a fem reszeket oxidalo anyagok eltavolitasara van.
Hobbira tokmindegy (nem tartos cuccokat gyartanak), de par ev alatt szepen megzabalja a forrasztast (marmint az alkatresz labat) a le nem mosott folyasztoszer ami a ott marad. Igy mondjuk egy erosito paneljet mar illik lemosni, az nem 1-2 evre keszul. Aztan jon a nem erintkezik, stb.

Nekem 0,32mm vastag de nem olom mentes a Multicore gyarmanyu onom.
Mostanaban mar kevesebbet forrasztok, eleg is lesz amig elek.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#63953) ncc1701 válasza FőDudu (#63948) üzenetére


ncc1701
veterán

A réggi forrasztó cuccokban még volt anyag. Az újabbak, mondjuk úgy, h nem az öröklétnek készültek. Meg a vele forrasztott cuccok sem, de hát éljen a környezet.

(#63954) FőDudu válasza ncc1701 (#63953) üzenetére


FőDudu
addikt

En regi motoros vagyok. Nem konyitok az ilyen ujkeletu olommentes buzisagokhoz es femgyapjuhoz ;)

Tiszta es megfelelo hofoku pakahegy, jo forraszanyag, femtiszta forrasztando feluletek vagy jo fluxer. Forrasztas utan tisztitas. Ennyi a tortenet, nem atomfizika.

FőDudu

(#63955) npera válasza FőDudu (#63946) üzenetére


npera
újonc

Köszi, akkor cserélek benne fejet. Lehet ennyi is már komoly segítség lesz. Úgyis akartam még forrasztani az 5"-os gépen, akkor ezt kipróbálom.

(#63956) npera válasza FőDudu (#63949) üzenetére


npera
újonc

Fullra fel van tekerve a páka, elvileg 400-450 fok olyankor. És le szoktam törölni a páka hegyét és futtatok rá rendszeresen friss ónt.

Kipróbálom a vastagabb hegyet.

(#63957) npera


npera
újonc

(#63958) FőDudu válasza npera (#63956) üzenetére


FőDudu
addikt

Az meg mar tul sok. Persze aminel csak a powerrel lehet a hofokot szabalyozni, ott erosen maceras az idealis hofok megtalalasa.

Mert ott minden egyes forrasztas mas lesz.

FőDudu

(#63959) Gabibácsi válasza Jahno (#63941) üzenetére


Gabibácsi
tag

Hozhatod kedden :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63960) Gabibácsi válasza npera (#63942) üzenetére


Gabibácsi
tag

Akkor jó, akkor ez már megteszi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63961) FőDudu válasza npera (#63955) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyakorolj elektromos vezeteken.
Ha ott kitapasztalod milyen a gyors es jo forrasztas, akkor mashol nem fogod elegetni a muanyagokat.

Elektromosnal a szigeteles elkezd visszahuzodni ha tul melegited, lathato ha rosszul csinalod.

Forraszanyagot a paka es az alkatresz kozti V alaku resbe told be, ott konnyeden olvad es jol fog terulni.
Tehat nem az alkatresz tuloldalarol adod neki.

FőDudu

(#63962) Gabibácsi válasza -NoVa- (#63947) üzenetére


Gabibácsi
tag

Úgy könnyű ha tudsz forrasztani :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63963) npera válasza FőDudu (#63961) üzenetére


npera
újonc

Igen, forrasztok ilyesmit "gyakran". Ma csináltam két XT60-XT30 konvertert a töltő és az új akksik közé.

AWG18-as vezeték.

Figyelem a vezetéken a szigetelés színét is, elkezd elmélyülni a színe ahogy túlmelegszik, aztán a visszahúzódásnál már kábé el is lett cseszve az egész, azt kár is megvárni.

Amikor vezetéket ónozok be először, akkor a vezetéket becsiptetem a "3. kézbe", aztán a pákát rárakom a blankolt végre és a draut és a hegy közé adagolom az ónt. Aztán amikor van rajta kábé elég, akkor a páka hegyével lehúzogatom a felesleget, hogy ne legyen túl sok rajta.

A vezetékeken a zsugorcső színe azért lett ilyen, mert voltak régi végek, amiket elhasználtam. Maga a vezeték a polaritásnak megfelelően van színkódolva.

(#63964) npera válasza FőDudu (#63961) üzenetére


npera
újonc

Itt van még pici mütyűrke, amit forrasztottam. Kis párhuzamos kötésű akksi csatlakozó, amivel a pici akksik kapacitását tudtam duplázni.

(#63965) FőDudu válasza npera (#63963) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerintem nem jo az onod.
A jo az belekuszik a vezetekbe, nem a kulsejen marad.
Pont annyit tudsz adagolni, hogy ne kelljen lehuzni semmit.

Ilyen cstlakozonal en eloszor a vezeteket beonozom, majd a kontaktot belulrol megtoltom onnal (kb felig) es a forro tuskebe beledugom a beonozott veget. Kis melegites (ha kell) oldalrol es kesz is a forrasztas.

FőDudu

(#63966) npera válasza FőDudu (#63961) üzenetére


npera
újonc

Ilyen méretű cuccokkal mókázom.

(#63967) hobizoli válasza npera (#63964) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ne szopass mar... ezt egy saruzofogoval ossze lehet rakni egyetlen mozdulattal ugy, hogy sosem jon szet

több drón kell ;P

(#63968) zetor2000 válasza npera (#63937) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azért nem olyan vészes, de nem a te általad linkelt, hanem ez az enyém. Kiegészítők nélkül.

A forrólevegő nekem kellhet, mert néha használok zsugorcsövet is, meg akármi. Isminek elbsztam a laptopjában az egér csatlakozót (touchpad pontosabban), azt kéne reparálni -oda pont kell is.
Hordozható cuccnak nem elektromost használnék, hanem gázost. Dremel:

Amit írsz, hogy 20mp melegítés után jön meg a hő, az valami elbszás lehet. Ahogy a többiek is írják, a felületet kell tudni átmelegíteni. Ehhez tiszta hegy, meg kellő hőátadó felület kell. SMD cuccokhoz elég a tűhegy, vagy a levegő,. csak akkor le kell venni a légszállítást, mert elfújja a levegős cucc. Vagy le kell ragasztani pl. körömlakkal az alkatrészt előbb. Színtelennel.
A nedves szivacs is jó, meg a mosogatáshoz használt acél gombolyag is. Kínaiaknál van az rézből is.
A mai forrasztó anyagok ~180-200 fok körül olvadnak, elvileg nem kéne 400-450 fok nekik, mert szénné égnek... vagy a folyasztószer bennük. inkább ~250 fok, csak megfelelő felület. A régebbi Sn60Pb40 cuccok még ón-ólom ötvözetek voltak, de manapság EU előírások, meg minden ilyen egészségügyi akármi miatt az ólom már nincs jelen - a jelek szerint rosszabb is a forrasztások minősége, ezek ~250-280 fok körül olvadtak, asszem.
Meg vannak csoda cuccok, amik egyszer megolvadnak alacsony hőfokon, utána meg valami elég bennük, és felmegy az olvadáspont ~600-800 fok köré. Az a mókás, mert azt pákával szét nem szeded. :)
Vezetékekhez nekem elég a régi Weller, ez egy TCP-S 24V / 50W, tápos hangfalvezetéket még beónoztam vele. Aztán azt visszavágtam, mert megjött a Nakamichi feliratos kínai banándugó. Vagy a mostani Yihua, de nem mindennapos a használata.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63969) FőDudu válasza npera (#63964) üzenetére


FőDudu
addikt

Ranezesre nem gaz, bar ez a csatlakozo epp nem forrasztando.

Krimpelo szerszammal szoktak a kabelt belesajtolni - azert vannak azok a nyitott karok, hogy azt jol rahajtsak a bedugott kabelre. ;)

Amikor en ilyet forrasztottam, akkor kiszedtem a tut, kis csoros fogoval rahajtottam a karokat a kabelre - pont ahogy a szerszam csinalna - es utana forrasztottam bele ovatosan.

FőDudu

(#63970) zetor2000 válasza hobizoli (#63967) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, vannak érvéghüvelyező fogók, meg cserélhető betétes fogók, amik az érvéghüvely helyett ilyesmi csatikat krimpelnek. De nincs mindenkinek "kedve" ilyenbe beruházni.
Mondjuk én pont vettem valami 5000Ft ért a kínaiaktól, de nem sokat használtam még. Pár érvéghüvelyen van túl csak. Azt viszont meglepően olcsó onnan rendelni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63971) zetor2000 válasza FőDudu (#63969) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez szerintem jobban megéri, de kinek mi...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63972) FőDudu válasza npera (#63966) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet csaloka a kep.

A stepdown konverter 3 amperes vezeteke lehet a legvaskosabb, ahhoz kepest a tobbi mar nem olyan combos.

A fekete kabelek forrasztasai nem rosszak - bar kicsit tul sok rajtuk az on.
A tobbi az mar velemenyes.

Nem a furatokon kellene attolni a kabelt alulrol es ugy beforrasztani felulrol?
Akkor nem szakitana le a feszulo kabel a folia szigeteket a panelrol...
Nekem igy tunik logikusnak - lehet nem kivitelezheto a helyszuke miatt.

FőDudu

(#63973) npera válasza FőDudu (#63965) üzenetére


npera
újonc

A helyi vasedény Biltema ónját vettem asszem még pár éve. Nem túl jó.

Most vettem Stannol Kristall 600-at, 0,7 mm-es tekercset.

alt="" title=""

Ez máshogy folyik, érezhető a különbség. Jobban tapadt a terminálra és nehezebben akart belefolyni.

Pont így csinálom, ahogy írod.

[ Szerkesztve ]

(#63974) npera válasza hobizoli (#63967) üzenetére


npera
újonc

Forrasztom, hogy ne legyen felesleges veszteség. Meg nehogy elengedjen és elkezdjen szikrát húzni gázra. Ezen ment a betáp a 3"-os quadba, 2 db 450-es 3S akksi futott rajta.

(#63975) npera válasza FőDudu (#63969) üzenetére


npera
újonc

Én ezeket forrasztom, aztán összehajtom rá a csatlakozót is kombinált fogóval. Majd betolom a tűket a csatiba. Működik szépen, megy rajta az amper.

(#63976) npera válasza FőDudu (#63972) üzenetére


npera
újonc

A vékony vezetékek elég vékonyak. Azok szignált visznek csak. A rádióvevőtől be a flight controllerbe. Optimálisan át kellene tolni őket a lyukon, de az annyira kis tömeg és annyira be van passzintva egy "szendvicsbe"', hogy nem keletkezik nyomaték rajta.

A fekete kábelek a 3-fázisú AC-kábelek a motorokhoz, az a 4:1 inverterből jön ki. Az egy 40A-es ESC, motoronként 8A-t tud folytonosan kinyomni. Rövid időre többet.

(#63977) JonesC válasza hobizoli (#63967) üzenetére


JonesC
csendes tag

Azért megpöttyenteni sosem árt

(#63978) FőDudu válasza npera (#63973) üzenetére


FőDudu
addikt

The Stannol Kristall 600 solder wire is suitable for both manual and machine soldering of electrical and electronic components. The flux residues do not need to be removed. Solder tip temperatures should be set to 120/140K above the melting point of the used alloy, i.e. when using TC Sn99.3Cu0.7 with a melting point of 227°C you can solder with ~340-360°C at the tip, if thermal management is appropriate for the specific application.
If cleaning is required for optical or technical reasons, use Stannol Flux-Ex 200/B.

Ehhez nagyon meleg paka kell. Itt a bibi.

Az enyem az SN62 nevu (Tin/Lead/Silver otvozet (60/36/2%)).
Kb 180 fokon olvad, 240 fokon hasznalhato. 100 fok kulonbseg pedig hatalmas.

[link]

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#63979) hobizoli válasza npera (#63974) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerinted ez a forrasztas nem tud leszakadni? meg annyi onmennyiseg a ruszki TV-k NYÁK paneljan volt anno

en inkabb beforasztanek egy tűsort oda, es radugdosnek olyan vezetekeket, ami Arduino-hoz is van

több drón kell ;P

(#63980) FőDudu válasza FőDudu (#63978) üzenetére


FőDudu
addikt

[link]
Recommended soldering temperature 217-244 Celsius.

Szoval keress valami hasonlo forraszanyagot - ez mar az olommentesseg okan nem beszerezheto.

Olommentesben itt az osszetetel szerinti olvadaspont. Igy nagyon nem lohetsz melle...
[link]

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#63981) zetor2000 válasza npera (#63973) üzenetére


zetor2000
senior tag

A Somogyinál is ilyen Ón/ólom cuccok vannak, 180-200 fokon olvadnak. A címke szerint.
Vélhetően a tied magas hőmérsékleten olvad, az meg annyira nem jó. Emiatt melegedik meg annyira a vezetéked, hogy a szigetelése is visszahúzódik. Kicsit másabb forrasztóón nagyobb sikerrel kecsegtetne.
A kínai taknyos tubus is 180-190 fokon olvad, a forrólevegős okosság.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63982) zetor2000 válasza FőDudu (#63980) üzenetére


zetor2000
senior tag

Amit linkeltél, ott van ólmos is. Mid-range, 179 fok, pont jó. :D
Sn62Pb36Ag2, van mindenféle formában. Vezeték, paszta...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63983) FőDudu válasza zetor2000 (#63981) üzenetére


FőDudu
addikt

63/37 a legjobb on/olom arany az alacsony olvadasponthoz - az enyemben ezt javitottk meg 2% ezusttel.

Igy 183 helyett 179 fokon olvad es nem okoz gondot az ezustozott feluletek forrasztasa sem.

Szerintem ha vesz rendes forraszanyagot, akkor sokat javul majd a technikaja.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#63984) FőDudu válasza zetor2000 (#63982) üzenetére


FőDudu
addikt

Enyem az, legjobbabb. Viszont a 362-es FLUX az tisztitast igenyel, mert agressziv.

FőDudu

(#63985) zetor2000 válasza hobizoli (#63979) üzenetére


zetor2000
senior tag

DuPont csatlakozónak hívja a vezetékes részét a kínai. :D ez krimpelős, mint a PCk előlapi csatlakozói. A nyákos része duplasoros tüskesor náluk is.
De gyanítom a mini drónon minden ilyen cucc extra súly, ami csak csökkenti a repülési időt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63986) zetor2000 válasza FőDudu (#63983) üzenetére


zetor2000
senior tag

Igen, az ilyen magas olvadáspontú cuccok elég sok macerát jelentenek, szóval esélyes, hogy jóval szebb/jobb forrasztások jelennek meg, ha ilyen forrasztóónt fog használni. És lehet, új / másik páka sem fog kelleni, mert jó lesz, ami most van, az is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63987) FőDudu válasza zetor2000 (#63986) üzenetére


FőDudu
addikt

Es nem egeti el a muanyagokat sem.

FőDudu

(#63988) npera válasza hobizoli (#63979) üzenetére


npera
újonc

Ezt a kis párhuzamos kötésű akksi betáp kábelre mondod? Mert az nem teherviselő, a quadból kilógó kábelbe csatlakozik be, míg a másik oldalról az akksi kis pár centis kábelvégére. Csak lóg a levegőben. Viszont áram megy rajta adott esetben erősen. Ezért van forrasztva.

Még a kis hibrid motoros-vitorlázós repülőmmel volt olyan, hogy kontakthibás volt a motor felé menő AC-vezeték egyik ága. A motoron levő széthúzható bullet-connector a motor felőli forrasztása volt hibás gyárilag. Az inverter irányából érkező csatlakozót én forrasztottam fel az inverter AC-ágára. Ott a motor oldalon volt szikra, aztán el is égett a kábel vége picit. Egy 40A-es vezérlő hajtotta.

A jelenség egy tó felett következett be, elment a motorerő és rendes hajtás helyett inkább csak rángatódzott a motor.

Ha a kis rádióvevőbe menő 3 színes kábelre gondolsz, akkor az be van szendvicselve a karbon váz és az alatta levő UBEC közé. A drótokon nem keletkezik nyomaték, nem tartják az alkatrészt.

(#63989) Jahno válasza zetor2000 (#63970) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem csak az a bajom, hogy ami szett tetszene az rengeteg sok pénz, így csak kb. 10 darab 8ezer pénzeset vettem és mindig azt nem tudom vele megcsinálni, amit éppen kellene :-D

Fogó és ón még kellene.

(#63991) zetor2000 válasza npera (#63990) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyet rendelj onnan, ahol nagyon sokat használnak: Kínából. Ott van nagyon sokféle. 60/40 Sn/PB (ón / ólom), vagy a képeken néha 60/40, vagy ilyesmi. Én olyat használnék, ami ~200 fok alatt már olvad. Nem is égeted össze magad annyira / előbb gyógyul a seb. :)
Kábé gombokért lehet venni nagyon nagy mennyiséget. Igaz, nálatok Stockholmban rugdalni fogják a bevándorlók a Póstán, de egyszercsak megérkezik :D Fél kiló kábé egy fél életre elég.
Én nemrég vettem 0.3 mm-eset, mert ahhoz a laptophoz, amit fenn írtam, ilyen vékony szarság kell.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63992) zetor2000 válasza Jahno (#63989) üzenetére


zetor2000
senior tag

Vannak olyan lehetőségek, hogy csak azt a prés betétet veszed meg, ami épp kell. 3$ körül mennek. Van elég :D Ami épp akkor nincs nálad, amikor kéne :D Mert én is így szoktam járni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63993) FőDudu válasza npera (#63990) üzenetére


FőDudu
addikt

180 fok korulit keress. Minnel alacsonyabb, annal jobb.
Ha markat ajanlhatok, akkor Multicore.

Amazon, Ebay, stb. Hamarabb megvan mint kinabol.

FőDudu

(#63994) Jahno válasza zetor2000 (#63992) üzenetére


Jahno
őstag

Neki sem mertem látni, hogy 6 havonta érkezzen egy basz, ami majd nem lesz jó az előző fogóba és később vehetek hozzá fogókat :-D

(#63995) npera válasza FőDudu (#63993) üzenetére


npera
újonc

Most néztem egy csomót és vagy nincs kiírva a hőmérséklet vagy 220 körül valami (217 vagy 227).

(#63996) zetor2000 válasza Jahno (#63994) üzenetére


zetor2000
senior tag

"így csak kb. 10 darab 8ezer pénzeset vettem"
ez alsó hangon 80 ropi, ha nincs szerencséd + posta. Ennyiből pont kijön egy mindennel is ellátott szett. A fogót keresd meg, ez a szett, ha mindent megveszed ~120 USD: A fogó legyen 50 (de nincs annyi), az 170 USD, ami ~60 ropi jelen árfolyamon, 20 rugót elsörözhetünk :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63997) -NoVa- válasza Gabibácsi (#63962) üzenetére


-NoVa-
őstag

Alapvetően én pont akkor akartam programozónak tanulni (céltudatos kocka), amikor az elektronikai mindenféle iskolákban próbálgattak ilyesmikre tagozatokat indítani, de még tanár és tudás híján csak próbálgattak, a maradék időt meg mással töltötték ki. Úgyhogy Kuka robot programozástól forrasztáson át az áramkörtervezés, CPU tervezés, műszaki rajz, meg hasonló mókák ragadtak rám. A műszakira is leginkább a pénzügy/jog órákra szerettem emiatt bejárni, az legalább adott némi tudásalapot.

Postán jártam ma, maszkot hordott mindenki. Kártyával contactless kifizettem végre a tegnap majdnem átvett csomagomat, és kb 3 óra hallgatva bejáratás után kezdem megállapítani, hogy ezzel most igazán jól belenyúltam. Csodás hang, technikás, gyors, részletes, pedig rendesen be sincs járatva. Remek a kábele, a hozzá járó eartipekkel sincs semmi gond, mindenféle tuning nélkül is kényelmes, nem erősítőigényes, simán telefonra dugva is jól szól. És a csodás hangot nem az árához képest mondom, már most a planarommal hasonlítgatom a képességeit, és már csak az a kérdés, hogy az aktuális dobogómon a 2. helyre rakjam, vagy rögtön kapja meg a csúcsot holtversenyben. A tiszta élő közép és magas tartomány az alap, basszusban nem túloz erősen, kiegyenlített. Viszont egyáltalán nincs visszaesés legalul sem, ilyen tisztán lineáris basszust még nem hallottam. 10Hz alatt szűnik meg a hangja kb, más fülesek inkább 25-30Hz környékén kezdenek elfogyni, ha egyáltalán lemennek addig.
Persze akad ellenérv, mitől ócsókínai. Az MMCX csatlakozója totálisan szabványtalan, a saját kábelén kívül más nem marad meg benne, vagy ha meg is marad, nem érintkezik a bal oldalán. Szerencsére kivételesen a saját kábele nagyon minőségi darab, de sokaknak még az sem érintkezik, nagy a selejtarány.
A másik komoly ellenérv, hogy később csináltak javított kiadást, jobb csatlakozóval... Amiben lecserélték a berylliumborítású membránt valami lényegesen nagyobb tömegűre, tehát a jó hangú változat egy QA szerencsejáték, ahol az a főnyeremény, ha hibátlanul működő példányt hoz a posta. Ráadásul a kereskedőben is vakon kell bízni, hogy bemondásra még a régről felhalmozott első szériát árulja. Gambling.

(#63998) FőDudu válasza npera (#63995) üzenetére


FőDudu
addikt

Farnell mindenhova szallit.
[link]

FőDudu

(#63999) npera válasza FőDudu (#63998) üzenetére


npera
újonc

Köszi! Be is raktam könyvjelzőbe, hogy megtaláljam. Ezt akkor kell takarítani utána vagy simán csak forrasztok és a frizura tökéletes?

(#64000) zetor2000 válasza npera (#63999) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez kábé olyan, hogy ha már nem melegíted, akkor tökéletes lesz.
Ha jó a forrasztásod, akkor a forrasztó ón felülete fényes, és a felületet "befutotta". Az alkatrész lábon / vezetéken is ilyen "J" alakban felfutott. Azaz befutotta a panelen a lyuk szélét is és a vezeték / alkatrészlábat is.

Ezzel szerintem sokkal szebb / egyszerűbb lesz forrasztanod. Messze nem kell annyi időt pepecselni, mire megolvad a cucc, és mivel alacsonyabb az olvadáspont, nem olvad meg semmi. Időben talán úgy veszed észre, hogy ami eddig 40 mp volt, most lesz 3-4.

Izéke

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.