Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63901) Jahno válasza eattila (#63754) üzenetére


Jahno
őstag

Mondom összekeverte...

Ez mondjuk marha jól szemléltet, tavaly még csak szimulációkat láttam ilyesmikről, aztán lehet nem is volt rá igény, hogy rendes szemléltető készüljön. Vagy akkor még rosszul kerestem, az is előfordulhat, mert MRIvel és a többivel jobban foglalkoztam.. Valamire az is jó volt, most meg lehetne nézni mennyire vág egybe a mért dolgokkal egy maszk hatékonysága:

[link]

(#63902) ncc1701 válasza BobaHWSW (#63897) üzenetére


ncc1701
veterán

Úgy értettem amúgy, h 1 gyerekkel egy kisautó is elég. Swift, Yaris.

(#63903) eattila válasza ncc1701 (#63902) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, bizonyos kor felett. Alatta azért a babakocsi, kismotor, tonna ruha kihívássá teszi. Nem lehetetlen, csak nem ideális.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#63904) -NoVa- válasza ncc1701 (#63902) üzenetére


-NoVa-
őstag

Arrafelé azért van pár extra paraméter, Yarissal mindenen IS fennakadna folyton, és 3 naponta meghalna, mert az oldalszél átdobja a szomszéd sávba.
EU-ban meg 2 gyerekkel teljes nyaralási cuccal is elférünk egy Fiat500-ban, de az utak simák, a parkolóhelyek meg telefonfülke méretűek.

(#63905) Samott válasza qnadam (#63900) üzenetére


Samott
addikt

Es mindig kaphato nala friss banan. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#63906) FőDudu válasza ncc1701 (#63871) üzenetére


FőDudu
addikt

Most megy.
Gond volt?

FőDudu

(#63907) Phülöp


Phülöp
addikt

#sarki köpködő

több földterületet a tulajdonosuk tudta nélkül próbál megszerezni egy székesfehérvári család

gyönyörű történet

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#63908) hobizoli válasza ncc1701 (#63761) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en dec elejen voltam itthon ket hetig tudogyulaval, de annyit reg kohogtem osszesen, mint akkor
reggelre rekeszizomlazam volt mar a kohogestol, egesz ejjel fent voltam miatta, kb azert tudtam csak elaludni reggel, amikor mar kezdett vilagosodni is, mert kimerultem abban es faradtsagtol aludtam el vhogy

mondjuk nekem taknyom is annyi volt, hogy 100db-s pzs az fel nap alatt elfogyott, utana konyhai keztorlo volt a helyettesito eszkoz

több drón kell ;P

(#63909) eattila válasza Phülöp (#63907) üzenetére


eattila
csendes tag

Most olvastam én is. Csudálatos.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#63910) ncc1701 válasza FőDudu (#63906) üzenetére


ncc1701
veterán

Összes vps elérhetetlen volt, meg a náluk hostingolt oldalak is elérhetetlenek voltak. Küldtek valami kamu emailt, h pár 3 szolgáltatásunk nem volt elérhető, de a nagios szerint az összes (10+) offline volt, engem meg ugye hivogattak. Aztán valamikor rendbejöttek.

(#63911) ncc1701 válasza eattila (#63903) üzenetére


ncc1701
veterán

Már bizonyos kor felett vannak. :) Haveromék is meg tudták oldani 1 gyerekkel, egy corsával. És egy mai kisautó már veri a 4 métert, az meg 10 évvel ezelött egy astra kategória volt.

(#63912) ncc1701 válasza -NoVa- (#63904) üzenetére


ncc1701
veterán

Duduék nem hiszem, h sokat terepeznének. Mi is yarissal voltunk ott, nem emlékszem, h bármi gond lett volna. :)

(#63913) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Astrába is befért a kád, babakocsi, meg minden hátra, de azért jól jött később a vectra csomagtartója ami írtó hosszú és mély, és könnyedén elnyelte 3 felnőtt meg egy gyerek nyaralását napernyőstől

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63914) ncc1701 válasza hobizoli (#63908) üzenetére


ncc1701
veterán

Február közepén volt totál koronás megbetegedésem. 2 nap magas láz, izületi fájdalom, szaglás-ízlelés elment, és gyenge voltam. Volt még hasmenés, meg orrfolyás is. Viszont a 4. nap már mentem melóba, és edzeni is.
Ha nem lenne 30e egy teszt, már csináltattam volna.

(#63915) eattila válasza ncc1701 (#63911) üzenetére


eattila
csendes tag

Igaz. Mondjuk nekem a swift az a régi swift marad, ha szóba kerül. Mert olyanom volt :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#63916) Bujdy81 válasza ncc1701 (#63703) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Vidéken járok. Sem Pákozdon, sem Fehérváron nem mehetsz be pl. boltba maszk nélkül. Utcán is sok emberen van.

Itt a faluban, ha valaki maszk nélkül akar bemenni a boltba, akkor kizavarják a picsába!

(#63917) Jahno válasza BobaHWSW (#63896) üzenetére


Jahno
őstag

Autópálya, infrastruktúra, hegyek? Bár jól kinéz, de ez tényleg messze van Csepelről. Felétek már autó nincs is. Lehet itt kellene turistáknak rendes csőrössel élménytúrát tolni, akkor megtapasztalnák mi a jó. Bár most elbizonytalanodtam, mert egy régi szögletes Rába vagy csapatszállító is jó lehet. Aztán tudományosan veretni a helyi folklórt. Biztos van valami dudvákból készült alig iható szeszes italotok, turista lerak egy jelentős mennyiségű újzélandi űrdollárt, aztán ha nem természetvédelmi terület, akkor terepizét vezethet is. Ez legalább KGST és szar :-D Mehet a vízesésnéző túra. De ha az nincs, akkor távolbanézős terepen grillezős open :-D

(#63918) hobizoli


hobizoli
nagyúr

több drón kell ;P

(#63919) Jahno válasza Bujdy81 (#63916) üzenetére


Jahno
őstag

Elvétve pár kisebb helyet találok, vagy ahol félig van maszk az eladón és látszik, hogy reakciót vár a belépőtől, ennek függvényében felveszik.

Cég mellett a maszek zöldséges nem használja, ez konstans, pár futár próbált kesztyűben bohóckodni, azt hamar feladták. Posta, állami, egyéb helyek szorosan vannak fogva, Aldi/LIDL evidens. Elmúlt pár hétben lehet én is jártam kettőnél több helyen, de sokan az utcán is hordják, tömegköz is szinte 100%os arány, hangosbemondóból le is basznak ha nem.

Persze ez eddig mind Pest, de azt hiszem jártam már vidéken is, de valaki mondja meg mi a vidék (:-

(#63920) ncc1701 válasza Jahno (#63919) üzenetére


ncc1701
veterán

Szerintem pár hét, és megszűntetik a maszkolást is. Igény nincs rá túl sok, és értelme sincs, mivel nincs ki fertőzzön. De legalább tele lesznek a tengerek/óceánok ezzel a hulladékkal is.

[ Szerkesztve ]

(#63921) eattila válasza ncc1701 (#63920) üzenetére


eattila
csendes tag

Pont annyira van rá igény, mint amennyire nincs. Szerintem. Még mindig 1300 regisztrált fertőzött van, és még mindig vannak új fertőzöttek minden nap. Tehát még van aki fertőz. Ennél fogva én nem szívesen mennék be olyan boltba, ahol nem hordják az emberek a maszkot.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#63922) Jahno válasza ncc1701 (#63920) üzenetére


Jahno
őstag

"mivel nincs ki fertőzzön." Ez így kicsit erős, aztán meglátjuk. Te amúgy az óceánba szoktad dobni a hulaldékot? Az nettó köcsögség.

(#63923) npera


npera
újonc

Top tip from the coach:

Ha XT30-as csatlakozót kell forrasztani, akkor dugjátok össze félig a hímet, meg a nőstényt (male, female) és akkor sokkal kisebb az esélye, hogy a hőtől felpuhuló műanyagban elferdülnek vagy megsüllyednek a tüskék.

Persze a legjobb, ha valamennyire hőálló bőrötök van és tudtok ténylegesen forrasztani, akkor nem melegítitek fel az egészet feleslegesen.

Álomszép lett. Külön kiemelném a nem konzekvens zsugorcső színválasztást, ami az ellenség megtévesztésére szolgál.

(#63924) npera


npera
újonc

Nova, egy ilyen forrasztóállomás értelmes dolog?

Most egy ilyennel küzdök. 48W, 299 SEK-ért vettem egy helyi elektronikus boltban.

Egy kicsit is jobb Weller 2k SEK, akkor van digitális vezérlés és 70W. Meg gondolom a páka kidolgozottsága mérföldekkel jobb, mint az első kínai cuccon. De a vezérlés nem feltétlenül lesz jobb a drágább cuccon.

(#63925) Phülöp válasza Jahno (#63919) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem Kijev már eléggé vidék.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#63926) Sipi- válasza Bujdy81 (#63916) üzenetére


Sipi-
tag

Nagymarosi ismerős elmondása szerint ott az emberek felén sincs maszk, piacon szinte senkin, ellenben jó nagy tömeg van.
Vidéki szüleim elmondása szerint ott kb. 50% a maszkviselés aránya, de van pl. aki a hobiföldön is viseli, ahol minimum 15-20 méteres körzetben sincs másik ember :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#63927) Jahno válasza npera (#63924) üzenetére


Jahno
őstag

48 watt kevés lesz, mindjárt előkeresem mik vannak felém bekedvencelve.

(#63928) npera válasza Jahno (#63927) üzenetére


npera
újonc

Közben találtam a cuccról rivjút. A lényege az, hogy hamar reagál és jó helyen fűt.
Lehet rittyentek egy ilyet, mert a mostani pákával pont azt nehéz megcsinálni ami a lényeg lenne a forrasztásban: hamar odatenni a hőt és nem felmelegíteni az egész miskulanciát hosszú ideig tartó melegítéssel.

16 perc körül mutatja milyen szépen tartja a hőfokot. Állat!

[ Szerkesztve ]

(#63929) Samott válasza Sipi- (#63926) üzenetére


Samott
addikt

Videki Aldiban voltam reggel, a vevok rendesen maszkban az eladokon elvetve volt.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#63930) npera


npera
újonc

Én a héten láttam egy embert maszkban a LIDL parkolójában. Olyan csodamaszk volt rajta, amin van szelep. Szemüveg nem volt rajta, meg a fülei is szabadon voltak. Szóval rendes védettséget az sem ad.

A LIDL pénztára előtt kinn vannak a távolságot jelző matricák, de a sok effendi úgyis belemászik a nyakadba, mert annyira egyszerűek, mint egy faék.

(#63931) -NoVa- válasza npera (#63924) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én egy USB-ről hajtott 5$-os alis noname pákával operálok, nekem jó:)
Ha a 4 pólusú balanced jacken tudtam vele stabil pontokat rakni 1mm-es helyeken, akkor elég jó.

(#63932) zetor2000


zetor2000
senior tag

A Wellereknek az a jó tulajdonsága megvan, hogy a páka vezetéke nagyjából hőálló. Ez nem minden más gyártó termékéről mondható el.
Nekem van egy átlagszar Weller, ami már inkább Puskás ISZ, mint Weller (a nyele és a főtőbetét cserélve lett). Ez nem egy nagy csoda, de cserélhető a hegye, ezzel lehet hőfokot szabályozni is. Valami hidegen mágneses, melegen nem mágneses csoda kapcsoló van benne.
E helyett / mellé vettem egy Yihua állomást, az egy más világ.
Jelentősen olcsóbb, mint egy Weller belépő valami. 23 ropiért a kezemben volt (kihozta futár). Van forrólevegős része, és rendes páka része, hőfok szabályozóval. Mind a 2 részhez. Pákához 1 hegy járt, a levegőshöz vagy 4-5 adapter, ami megfelelően tereli a levegőt. Szerintem jobban megéri, mint az ilyen himihumi dolgok.
Yihua YH-853D vagy DA. Van benne 5V USB táp, hátha kéne, meg valami tápegység féle is.
Ennyiért szerintem nincs jobb. Aliexpressen olcsóbb, de a szállítással annyi, mint idehaza véve. Meg így a boltban van/lesz gari, ha kéne.

A forrasztás minőségét nagymértékben tudja javítani egy állítható satu. Olyanra gondolok, amin a befogott tárgyat tudod mozgatni. Nekem egy Lidlis golyós van, mindenhez is használom, teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63933) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#63916) üzenetére


Gabibácsi
tag

Két napja órásnál voltam, bejött mögöttem egy srác maszk nélkül, kedvesen zavarták ki. Gyakorlatilag auchanban, sparban, mindenki maszkban, szóval leslie nem tudom merre járhat, az utcákon is több a maszkos mint maszknélküli.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63934) Jahno válasza Gabibácsi (#63933) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy csak azt látja meg, amit akar.

(#63935) Gabibácsi válasza npera (#63923) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jó hír, rendeltem ilyen feszültség akármit, ami 6v-t enged át csak. Meg egy 6 helyes aa tartót, abból csinálok 5-öst

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63936) Gabibácsi válasza npera (#63924) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem van kínai állomásom, meg régebbről, sosem találtam hozzá új hegyet, szóval el van rakva jól. Olyat vegyél amihez tuti van hegy. Illetve amit linkeltél, olcsó cucc, gyenge, de amúgy ilyen makettkodáshoz elég lehet.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63937) npera válasza zetor2000 (#63932) üzenetére


npera
újonc

Ez már nem kapható, de az új 210 USD. Az már egy másik dimenzió.

Joshua Bardwell (egy quados guru) Ultimate Shopping List oldalán a forrasztópákák alatt kétfélét ajánlanak. Van a T100-as cucc, ami hasonló csak a hegyet melegítő technika és PID-vezérelt.

Ezt lehet kinn a mezőn is hajtani lipóról.

Meg van az asztali Hakko kábé 105 dodóért.

(#63938) Jahno válasza Gabibácsi (#63935) üzenetére


Jahno
őstag

Az jó drabig úton lesz, addig oda is érek, tudok adni 5 darabos tartót. Csak már hosszú a lista, amit ígértem és nem tudom :-D

(#63939) Gabibácsi válasza Jahno (#63938) üzenetére


Gabibácsi
tag

Már mindent is ígértél

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63940) npera válasza -NoVa- (#63931) üzenetére


npera
újonc

Ah! Ez egy elég jó ellenérv. De te ezek szerint tudsz forrasztani is.

Én először egy 30W-nak mondott pákával hobbiskodtam. A repülőt és helikoptert ezzel forrasztottam. Iszonyatosan pocsék volt.

Ha vennék valami jobbat, akkor az vélhetően sokat segítene abban a problémában, hogy túl szoktam melegíteni a dolgokat. Tudom, hogy rövid időre kell a hőt lokálisan bevinni és aztán nem melegíteni tovább.

De ez a mostani páka olyan, hogy odateszem mondjuk az XT60 terminálhoz a hegyét és kábé 20 másodpercig semmi nem történik, aztán kezd el olvadni az ón. De akkor viszont meg annyira, hogy ha nem hagyom abba nagyon hamar a melegítést, akkor pedig kezd olvadni a műanyag is körülötte.

Az első XT30-as csatit simán beolvasztottam úgy, hogy átesett rajta a terminál. A másodikat csak megolvasztottam annyira, hogy ferde lett.

Utána elfogytak a csatik, de most megjött amit rendeltem. Ott már nagyon igyekeztem rövid ideig melegíteni és úgy sikerült.

Lokál hobbiboltból vásárolt hegyet használok, a legvékonyabbat. A 48W-os páka pedig fullra fel van tekerve.

Amikor pici dolgokat forrasztok, akkor igyekszem egyszerre felmelegíteni a dolgokat. Tehát picit előmelegítem a draut végét, amikor már sejtem, hogy olvadni fog az ón a terminálon például. Szóval próbálom az elméletet megvalósítani.

(#63941) Jahno válasza Gabibácsi (#63939) üzenetére


Jahno
őstag

Jött egy cartridge, tesztelni kellene. C64em még karantéban :-P Aztán következőhöz gyűjteni a prg-ket.

(#63942) npera válasza Gabibácsi (#63936) üzenetére


npera
újonc

Ehhez van hegy.

Különféle csomagok vannak, nekem ilyen nagy nem is kell szerintem.

Egy ilyen 4-es elég. Gyakorlatilag Hakko cuccal kompatibilis.

(#63943) npera válasza -NoVa- (#63931) üzenetére


npera
újonc

Ilyen?

Mert akkor még inkább full respect!!!! :R :R :R

(#63944) FőDudu válasza npera (#63943) üzenetére


FőDudu
addikt

Multkor lattam, hogy kijaro szervizes Weller Pyropen pakaval forraszt.
Az is nagy truvaj.

FőDudu

(#63945) Jahno válasza FőDudu (#63944) üzenetére


Jahno
őstag

Az kurva jó cucc. Egyszer gyengültem el, aztán persze többet nem kellett, de haveroknál azóta jól szolgál.

Ebben a kategóriában a kínai össze sem mérhető vele. Egyik az hirtelen a tövében is lángolni kezdett, hegye viszont nem melegített, az utolsót meg azért hajítottam ki mert állásában eresztette a gázt, vagy nem lehetett lekapcsolni, lángolt, mint egy öngyújtó.

Egy időben sorba jöttek a riasztós/tűzvédelmes taknyolások, vezérlés, kamerás szarok aminél álmenyó felett meg lehetetlen helyeken kellett pákászni, aztán meg nem jöttek. És pár alkalomhoz inkább vittem az 50 méteres kábeldobot.

(#63946) FőDudu válasza npera (#63940) üzenetére


FőDudu
addikt

50 Wattos pakaval a 2-3 mm atmeroju tomor rezvezetekig kb mindent meg lehet forrasztani.
Ha nem eleg a teljesitmeny, akkor tul kicsi a pakahegy (felulete) es nem tud eleg hot szallitani.

Nem nagyobb teljesitmenyu pakara van szukseged, hanem lapos hegyre.
A tuhegy nem jo nagyobb hot igenylo alkatreszeket forrasztani.

Nekem 2 fele hegy van a Wellerhez. PT-O7 ez tuhegy es 370 fok.
Valamint PT-B5 ez lapitott es 260 fok.
[link]

Ezzel a kettovel mindent meg tudtam forrasztani eddig.
Pedig a mobiltelefon javitastol a 47000 mikrofarados literes sorosdoboz meretu kondenzatorig mindenfelet forrasztottam vele. Utobbi a panelhoz csavarral rogzitodott, de a kivezetesei forraszthatoak voltak.

Autoban is a nagyobb sarukat meg tudtam vele forrasztani, igy nalad valoszinuleg hovezetesi gond lesz a pontszeru hegy miatt.

Szerintem a holegsugaras pakat felejtsd el, azzal dolgozni rendes vakuumcsipesz nelkul eleg maceras. Az meg mar nem a hobbi kategoria. Nekem tanitottak a forrsztast, meg jegyet is kaptam ra, kb minden fajtajat probaltam a hullam forrasztastol az SMD technologiaig.

Ha megteheted vegyel egy Weller TCP 24 voltos pakat - amit hobbikent nem lehet azzal megcsinalni az mar badogos munka ;)

A magneses hegy nem romlik el, futobetet is cserelheto, szabvanyos, bevalt cuccok.

FőDudu

(#63947) -NoVa- válasza npera (#63943) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pontosan, csak jó helyet kell jó ponttal jó ideig melegíteni. Pl az ónt ott, ahol fel kell futnia, egy pillanatig, amíg megfut. Semmi extra.

(#63948) FőDudu válasza -NoVa- (#63947) üzenetére


FőDudu
addikt

Es ahogy mar mondtam: Multicore on kell.
A tobbi - amiben nincs benne a fluxer - az csak szivat, nem nedvesit, nem terul.

En vettem egy tekercs ilyet vagy 20 eve - meg van belole. Igaz ez hajszal vekony es ha nagyobb mennyisegu forrasz kell akkor metereket hasznalok el belole, de ennel jobb cuccot meg nem lattam.

Persze Multicore utan kell a Kontakt-WL lemoso - de egy olyan jo elektromos tisztito eleve kell minden haztartasba ;)

Es fogkefet hasznalni a lemosoval...
Ezt nem tanitjak, de tobbet er a fultisztitos makettkodasnal.

FőDudu

(#63949) FőDudu válasza npera (#63940) üzenetére


FőDudu
addikt

Visszaolvasva, a 20 masodperc melegites az nagyon sok. Nem csoda ha elolvadnak a uanyagok. Olyan 4-5 masodperc alatt a forrasztas megvan - ha nem akkor ott baj van.

Vagy a forraszanyagod szar - magas hofoku, ismeretlen cucc, vagy hovezetesi gond van.
Vagy alacsony hofokon probalsz forrasztani. Szerintem nyugodtan lehet 300 fok korul kezdeni, minnel kisebb a pakahegy, annal feljebb kell venni a hofokot.

Pakahegyet rendesen le kell pucolni, nem veletlenul van a nedves szivacs (nem muanyag, az a sarga tengeri ize)(ha nem talalom meg, akkor a nedves PZS is megteszi). Azzal lehuzni a rajta levo oncseppet, egy icipici ont a vegere a tisztitas utan, az majd atadja a hot a melegitendo cuccnak.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#63950) FőDudu


FőDudu
addikt

Amugy 11-en nyitunk, eleg rendes foglaltsaggal a jelek szerint.

Itt lakosonkent (rezidensenkent) 200 Eurot ad az allam a polgaroknak, szallodai szolgaltatasokra koltheto formaban (gyerekeknek 50). Azaz mi pl. 450 Eurot kapunk. Ki kell talalni hova menjunk. Ez is rendesen nyomja majd a belfoldi turizmust. Necces, mert valami termalba mennenk el mondjuk a hideg bekoszonte utan - hacsak nem lesz masodik fazis.

Ezen kivul a tulajunk 3 napos pihenest adott a koronavirus elleni harcban resztvevo egeszsegugyi dolgozoknak koszonetkent a mi szallodankban, az is hoz majd jo sok latogatot.

Erdekes szezon lesz, az tuti.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.