Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63151) ncc1701 válasza npera (#63148) üzenetére


ncc1701
veterán

Sokat filóztam, h amikor úgy döntök, nem akarok tovább fogyni, h mit egyek pluszban, de szemetet nem akarok. Asszem a délutáni negyed kiló túró+fehérje kombómba fogok beleborítani némi zabpelyhet. Majd kiszámolom, kb 1kg zsír az ~9e kalória, ezt kell visszaosztani egy hónapra. Elvileg ha ennyivel többet viszek be havonta, akkor megáll a fogyás a jelen mozgás mennyiség mellett.

[ Szerkesztve ]

(#63152) Gabibácsi válasza npera (#63140) üzenetére


Gabibácsi
tag

De szerintem ő az :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63153) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Busz előtt büntisatuzó fasz

[link]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63154) Jahno válasza eattila (#63149) üzenetére


Jahno
őstag

Csávókám szerintem kipróbálta a puskáját aztán ez lett belőle. Lehet kicsit felfelé lőtt, 2 kilométeren meg fene tudja mennyit esik de valahol már biztos megírták, hogy sok méteres íves pályán száll.

(#63155) hobizoli válasza npera (#63145) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nagyon szep.... de ez szenszalbol csinalva is 2351kg..???

az qqqqqqqqrrrrva sok

a Model X vmi ~2.8tonna

több drón kell ;P

(#63156) Phülöp válasza ncc1701 (#63143) üzenetére


Phülöp
addikt

Mindig irigyeltem azokat a népeket, akik képesek időt szakítani edzésre munkába menet előtt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#63157) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Asszony anyukája lehet elkapta :( lázas, tüdőgondok
holnap megy röntgenre

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63158) Gabibácsi válasza Phülöp (#63156) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én is
meg azokat is akik tudnak fehérjeporon, meg csirkemellen élni

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63159) JonesC válasza Phülöp (#63156) üzenetére


JonesC
csendes tag

Viszont a számolgatást már nem tudom irigyelni.

(#63160) Phülöp válasza Gabibácsi (#63158) üzenetére


Phülöp
addikt

Őket inkább sajnálom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#63161) Jahno


Jahno
őstag

Végre találtam kicsi egyszerű timelapse proggit. Nem a legjobb, de legalább van, így a tegnap esti teljesen más célból készült képeket összefűztem, majd megállapítottam, hogy lesz ez még majd jobb is: [link]

Ha valaki winre tud egyszerű proggit, akkor ne tartsa magában. Nagy igényeim sincsenek. Sőt, inkább egyszerű legyen aprópénz még megérne a dolog.

(#63162) Samott válasza Phülöp (#63156) üzenetére


Samott
addikt

Fel kell kelni idoben. :) En csak reggel birok edzeni, delutan se kedvem se erom hozza.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#63163) Phülöp válasza Samott (#63162) üzenetére


Phülöp
addikt

Negyed 5-kor kelek, hogy beérjek melózni. Szerinted?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#63164) qnadam válasza Jahno (#63161) üzenetére


qnadam
veterán

még a virtualdubnál is legyen egyszerűbb?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#63165) zetor2000 válasza Jahno (#63115) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyennel nem nagyon találkoztam még ezen a vackon.
A régebbin - az szerintem ~10-12 éves lehet, és ARM alapú - voltak furcsaságok, de azt
-használtan vettem
-akitől vettem, nyomogatta összevissza,
-telepített rá mindent IS (olyat is megpróbált, ami nem megy azon a platformon, de hátha)
-visszaállított majdnem mindent, saját bevallása szerint törölt is mindent, de 8 terából 2,3 volt nekem szabad, szóval megtaláltam a vackait
Na, ez olyan, hogy a MusicStation nem jól megy. Néha megy, de inkább nem. Az is igaz, hogy nincs igényem hetente mókolni extra megosztásokkal, megcsináltam azt a párat, ami kell, és azokhoz tudok usert adni, ha kell, meg törölni, meg ilyesmi. Meg van a kényelem, hogyha soklemezes NASra váltanék erről, akkor elvileg elég a fiókokat beledugni, és az is képes ezeket lekezelni, adatvesztés nélkül. ELVILEG! :D

DLinket egyszer láttam, akkor azt gondoltam, hogy ez nem nekem való, nem leszek a barátja, és amúgy is ronda. :D De tényleg nem tetszett. Ehhez képes Döncike mögöttem pörgeti a három és feleseket, de halkan. Mellette torrentezik, tesóm meg a kollegáim néha leszednek ezt-azt, nem látják a poreszhegyet, ami van rajta, de tudnak ha akarnak upolni maguknak. Mellette rendesen seedel / leechel. És van neki még egy ethernete, ami akár másik hálózatban is lehetne, ott meg akár a kameráim képét is rögzíthetné. És küldene levelet, ha van valami baja.
Mellette lehetne okosotthon vezérlő, mert képes futtatni Domotiz-t.
Ez a cucc 80 ropi volt, egy lepratelep intel atom valami hajtja, 3 GB rammal. A lemezei 120ba fájtak, baráti áron tavaly. 12 TB ,4x3TB WD Red. Ilyet nem tudnék rajzolni 200ért másik cumóval. Ez ilyen Out-of-the-box volt, használt ugyan, lemezek nélkül, de rendesen a varázslóval indított. Instant love.

Nem mondom, hogy mindenkinek való, de nekem bejött, és merem másnak is ajánlani. Az ARM alapú cuccokat kevésbé, mert nincs annyi extra alkalmazás, mint az intel alapúakra. Biztos a "mélyben" vannak dolgok, amik nekem sosem kellettek, és ott én is erdőznék, de nincs kedvem bszakodni vele, egyszer rászántam ~2-3 órát, azóta megy stabilan.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63166) Jahno válasza qnadam (#63164) üzenetére


Jahno
őstag

Azt még csak futtában láttam úgy 15 perccel ezelőtt, hogy tud ilyesmit. Meg fogom nézni. Videóval és csoda leírásokkal kampányoló blogokkal már lukra futottam párszor :W

(#63167) Samott válasza Phülöp (#63163) üzenetére


Samott
addikt

Az szivas. De akkor hamarabb vegzel? Vagy sok az utazas?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#63168) Phülöp válasza Samott (#63167) üzenetére


Phülöp
addikt

Délután 3 és 5 között érek haza valamikor. És utána elájulok a kanapén.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#63169) qnadam válasza Jahno (#63166) üzenetére


qnadam
veterán

tud kevés kattintásból, de tisztességes videószerkesztő programok is tudnak képszekvenciát videóként kezelni.

nemrég én is találtam magamról 11 évvel ezelőtti őrületes száguldozó timelapse-t :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#63170) Samott válasza Phülöp (#63168) üzenetére


Samott
addikt

Ez valami muszak, vagy mi a logika benne hogy ennyire koran kezdtek es koran vegeztek? CNC gepekkel dolgozol, jol emlekszem? En irodista vagyok, 9-5 torzsido, ez is eleg szabadon ertelmezve.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#63171) zetor2000 válasza Jahno (#63090) üzenetére


zetor2000
senior tag

Aszongya, hogy olyan kéne, ami "egyben van", és a klasszik zöld Videoton. Olyan, amit bedugsz ide-oda (hálózat / TV), és megy. Az utánérzések hidegen hagyják.
Ha van ilyesmi, akkor szólj, majd adok elérést azt összehozzátok.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63172) Jahno válasza qnadam (#63169) üzenetére


Jahno
őstag

Jéééé, Pinnaclébe behúzom, mind kijelöl, jobb gomb, ott megadom, hogy mennyi ideig mutasson egy képet és kész is lett. Századmásodpercnél kisebb nincs, az csak elég lesz.

(#63173) zetor2000 válasza Samott (#63170) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nálunk de. 10- du.2 közt van "törzsidő"- ekkor fixen ott kell lennie az embernek (dolgozni kell), de 4 heti átlagban ~168 órának meg KELL lennie annak, aki rugalmasabb munkaidőben dolgozik. Persze ha dolog van városban / ügyfélnél, akkor nem pont íróasztalnál kell lenni, hanem ott, ahol a meló van.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63174) Phülöp válasza Samott (#63170) üzenetére


Phülöp
addikt

Hivatalosan 6:00-14:00, de Finnországban az első munkanaptól számítva a következő április 1-ig nem vehetsz ki szabadságot. Gyűlik, de nem hozzáférhető. Ellenben timebank-ba lehet gyűjteni időt, ha van lehetőség rugalmas munkaidőre, és azt 1:1-ben el is lehet használni bármikor.
Ha munkahelyet váltasz, kezdheted elölről.
Én tavaly szeptemberben váltottam, ápr. 1. meg most volt nemrég.
Mindehhez hozzájön napi 2x35 km autóval.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#63175) qnadam válasza Jahno (#63172) üzenetére


qnadam
veterán

annál rövidebb nem is nagyon kell, ha egy század hosszú egy kép, azzal már 100 fps jön ki.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#63176) Jahno válasza Samott (#63170) üzenetére


Jahno
őstag

6-14 óra köztre gondolok erősen. Nálunk is van ilyen képletes törzsidő, meg szabadon értelmezés, de 8ra azért legyél bent. Most nekem fura, beesek 9 körül, holnapot meg már előre emlegették, hogy délben záróra. Ez sem mindig jó. Előző helyeken meg teletoltak mindenféle időpontokkal és értekezletekkel, ami mindig fontos így a szabadon értelmezhetőnek is csak képletes értelme volt.

(#63177) Jahno válasza zetor2000 (#63171) üzenetére


Jahno
őstag

Videotont ahhoz nagyon át kell alakítani, hogy csak bedugd és menjen, mert eleve RF tuneres és biza lehet vele szívni. Enyémet átszereltük AVra, az mestermunka lett. Majd egyszer megmutatom.

Ezt akkorészben tartom, egy okkal több, hogy 30 órányi megfeszített munkával rendbe szedjem a száját és legyen gazdája. Potikat már kialmolltam, az innentől örök darab lesz.

(#63178) Phülöp válasza Phülöp (#63174) üzenetére


Phülöp
addikt

Az kimaradt, hogy induláskor bérszámfejtési hiba miatt véletlenül több fizetést kaptam. A pénz jól jött, ellenben a szabadságnak eléggé odab.szott, hogy mínusz 50-ről indult a meccs.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#63179) Jahno válasza qnadam (#63175) üzenetére


Jahno
őstag

Mikor hány képre :-P Itt azért 300 képből lett ez a kb. 20 másodperc, de ha videós cucc akkor remélem gyorsítani is lehet rajt. Ez már csak kifacsarom a kugliból. És csoda, hogy még elindult a proggi, mert 7 éves a licensz. Átlagos kodekek benne vannak és ahogy látom 4 videó sáv. Iszom is egy sört :C

(#63180) Samott válasza Phülöp (#63174) üzenetére


Samott
addikt

Es kettokor bezar a ceg, vagy jon a masodik muszakra a kovetkezo brigad?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#63181) Phülöp válasza Samott (#63180) üzenetére


Phülöp
addikt

Néhány ember két műszakba jár, de nem mindenki.
Én általában mikor-hogy. Ha nem volt délutános műszak utánam, akkor maradtam tovább. Ha jött váltás, akkor csak az játszott, hogy korábban kezdtem a napot.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#63182) ncc1701 válasza Phülöp (#63156) üzenetére


ncc1701
veterán

Én is. De esküszöm, jólesik. Sajna nem tudom ébredés után rögtön csinálni, mert a maci ébredéstől számított fél órán belül rázza a rácsokat. :)

(#63183) Sipi- válasza Jahno (#63179) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem van kb. másfél évnyi, azthiszem 2 óránként készült képem. Azt kellene összerakni videónak, de már futottam vele egy kört, de a folyamatos villogás visszavett a lendületemből. Egyszer süt a nap, utána beborul az idő, esik, megint süt, stb. Ez felgyorsítva nem túl élvezhető.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#63184) eattila válasza Jahno (#63154) üzenetére


eattila
csendes tag

Jaja. Az eses az kaliber meg csohossz fuggo is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#63185) Gabibácsi válasza Phülöp (#63181) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ezek a cnc-sek ilyenek, apukám is 6-14 ig dolgozott, reggel 3 után kelt, 4 óra valahanyas busszal ment be mindig

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63186) eattila válasza Phülöp (#63156) üzenetére


eattila
csendes tag

En is. Nekem eleg estefele az eves ido. Mar van sulyzom is, szoval valtozatosabb a program. Meg a gyerek uj rollert kap, en meg az elsot, es majd az is mozgas lesz. Meg kozos ido.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#63187) eattila válasza Gabibácsi (#63157) üzenetére


eattila
csendes tag

Crap. Remeljuk konnyen megussza.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#63188) hobizoli válasza Gabibácsi (#63185) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ennyire messze lakott a melohelyetol?

több drón kell ;P

(#63189) npera válasza eattila (#63150) üzenetére


npera
újonc

Nem mesélhetek túl sokat a hátteréről, de igazából csodálatos, hogy kész lett ez a kocsi. P1800 koncepcióként indult, egy hármas koncepció sorozat részeként. És az első hírek kábé 2013-ban jelentek meg róla és gyakorlatilag most lehet vásárolni. Közben a vágóhíd átment egy nagyon durva hullámvölgyön olyan okokból, amiről nem írhatok. És utána kivált belőle a Polestar, ami szintén megjárta a hadak útját.

Egyszerre félelmetesen elavult az egész, rendkívül disszonáns (Volvo vs exkluzivitás), miközben igazából tele van high-tech dolgokkal amit csak nagyon mélyre ásó lelkes kívülállók és a tervezői tudnak érzékelni.

A valós torque vectoring például nem sok más kocsiban létezik. Oké, vannak mindenféle szintű és fejlettségű elektronikusan vezérelt differenciálművek. Mind a Porsche és a Ferrari tud ilyesmit, de ez egy magasabb szintű megoldás. Itt egymástól független elektromos gépek vannak hátul két külön inverterrel. Egy jobb elektromos diffi át tud rakni kábé 2000 Nm-t a két oldal között, de csak egy adott quadránsban egy időben. Vagyis amit a motor lead nyomatékot azt tudja differenciálni a két oldal között. De ha van két elektromos géped, akkor olyan irányú és mértékű nyomatékot vezérelsz oda és akkor, amikor akarod. Nanoszekundumok alatt.

Most rámszólt asszony, hogy zavaró a gépelés, letészem a lantot..... :Y

(#63190) eattila válasza npera (#63189) üzenetére


eattila
csendes tag

Amugy is csak a p1800 volt ismeros fogalom :)
A lenyeg asszem ertem a mondandodnak.

Az enyemet ugy ertettem, hogy szep. Kene. De nem az en tarcamhoz van meretezve.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#63191) zetor2000 válasza npera (#63189) üzenetére


zetor2000
senior tag

És még csak nem is egy Cherry Blue kapcsolós klavit használsz... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63192) zetor2000 válasza Jahno (#63177) üzenetére


zetor2000
senior tag

Köfi!'

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63193) Jahno válasza Sipi- (#63183) üzenetére


Jahno
őstag

Virtualdubban van villództásmentesítő plugin, ha érdekel :-P A többit én nappal is rendesen hozzáigazítotttam, hogy egyforma legyen az expó, de szerencsére a felhő/nap az valamennyire látszik. 2 óránként az a zűrös, hogy a terep és egyéb miatt is villog, ott minden nehéz.

Volt amikor folyamatos videót csináltam és amikor semmi nem történt azt kivágtam. Aztán favágó módszer, nem nagyon bírtam gyorsítani és megfejteni, így abból szedtem ki kockákat és raktam össze videónak. Azért értelmes lett. Most meg már benyomom a gépnek, időzítőnek és csinálja. Vagy akár a fotómasina is megcsinálja magának kompletten az egészet, de azt nem mertem rá bízni. Valamennyire jók bírnak lenni a manuális módszerek :-P

(#63194) Jahno válasza zetor2000 (#63192) üzenetére


Jahno
őstag

Azért tedd talonba, hogy ez itt van:

(#63195) Gabibácsi válasza hobizoli (#63188) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, nem mindenki budapesti, azon kívül is van élet. Faluból járt be Kaposvárra....
ahogy én is gimisként es fősulisként

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63196) Gabibácsi válasza Jahno (#63194) üzenetére


Gabibácsi
tag

Vasárnap szülinapom lesz, kéne egy ilyen buli majd lassan

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#63197) Jahno válasza Gabibácsi (#63196) üzenetére


Jahno
őstag

Júniusra már lehet nézegetek időpontot. Ma matekoztam, hogy megkérdezem Borkuckót és valami kisebb mókát csinálunk, akkor legalább a bográccsal nem mi szívunk és jó is lesz (:-

(#63198) FőDudu válasza Gabibácsi (#63157) üzenetére


FőDudu
addikt

En is ma voltam dokinal. Lovesuk sincs mi bajom. ;)
Jobb oldalon a fulto mirigynel faj ha mozgatom az alkapcsomat.
Duzzadt kb az egesz izom/izulet - lehet csak rosszul mozdult.

Nem mentem volna dokihoz, ha ejjel nem arra ebredek, hogy kurvara kellene egy fajdalom csillapito.

Eleve jo volt, hogy fulet/fogat/garatot/nyelvet kellett nezniuk, ugyebar le kellett vennem a maszkot - urruhaba beoltozes, majd utana szemetbe kidobas. Tan azt a fejvedos izet nem (olyan mint amit a hazi nyomtatgatosok csinaltak), minden masbol ujat bontottak.

Nem fulgyulladas (kulso es belso ful es hallojarat megnezve), nem fogfajas (nincs nyoma ilyesminek, kocogtattak, nyomkodtak), nem fulto mirigy gyulladas (mumpsz). Torkom piros, mirigyek duzzadtak, mandula duzzadt. Lovesuk nincs, allitolag van valami herpesz virus feleseg hasonlo tunetekkel (nem az amelyik a szajat es a repat rugyezi ki). Szoval kuldtek vervetelre, majd mehettem utamra.

Kb 1 ora milva hiv, hogy igazabol minden normalis (teljes verkepet kertek), talan a feherversejt magas, de meg hataron belul. Mi legyen?
Ird ki az antibigyot, ha fog sugarzik oda, akkor kelleni fog.
Anyos ebben szakerto elotte hivtam.

Kiirta, nyolc napra, napi 2x2 amoxicillin kapszula.
Delutanra jobban voltam, most megint kicsit erosodik.

Arccsontot megnyomva faj - ez nagyon ugy tunik sinusitis (arcureg gyulladas).
Csak azt nem tudom hogyan kaphatok arcureg gyulladast a lakasban...

Nem sokat jarkaltam mostanaban ahol fertozest kapjak, vagy durvan megfujjon a szel.

FőDudu

(#63199) Jahno válasza FőDudu (#63198) üzenetére


Jahno
őstag

"Nem sokat jarkaltam mostanaban ahol fertozest kapjak, "

Ez általában nincs ráírva senkire, de napi étterem, obi, medencés bolt, csiribiri megteszi a hatását.

(#63200) Gabibácsi válasza FőDudu (#63198) üzenetére


Gabibácsi
tag

Arcüreg lehet tényleg, azt meg bárhol elkaphattad, hiába vigyáztál.
Főleg ha érzékeny vagy rá, kis szél is talán elég.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.