Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63401) Jahno válasza eattila (#63396) üzenetére


Jahno
őstag

Hájlájt vagy mi, de két véglet volt itt is, előző adag képből valami sötétet szerettem volna csinálni, de baromi ronda eredmények lettek. Úgyis meg fogom oldani :-)

(#63402) eattila válasza FőDudu (#63400) üzenetére


eattila
csendes tag

Akarod mondani férjül vették.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#63403) eattila válasza Jahno (#63401) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez ilyen. Én vakuval fényelni azóta se tudok. Nem is nagyon próbáltam mondjuk. De mostanság ez az itthoni, ablak melletti lövöldözés kezd tetszeni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#63404) Phülöp válasza eattila (#63403) üzenetére


Phülöp
addikt

Én tudok erdőt meg macskát fotózni. Úgy-ahogy.
Szerencsére erdő meg macska pont van, lehet gyakorolni.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#63405) eattila válasza Phülöp (#63404) üzenetére


eattila
csendes tag

Erdőt én is. Macska is van. Csak nem működik együtt.
Múltkor kiderült, hogy akár hattyú is van közel, nem is kevés. Meg szürke és vörös gém, meg nagy kócsag. Csak az időjárás nem volt sokszor kegyes. Meg egyes területekhez kéne terepjáró :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#63406) WiZARD


WiZARD
addikt

Nyitnikék!

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#63407) Jahno válasza eattila (#63405) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem terepjáróm van :-D

Hétvégén volt szopolás, mikor elfogyott az út, aztán matekozhattál, hogy autót hagyod a közepén és hátha jön szembe egy ideges traktor, vagy egyáltalán mi legyen, mert visszafelé nem lehet menni, alja érjen le vagy oldalád húzod meg? Aztán műholdkép alapján találtunk egy kihajtót, többiek előre sétáltak egy kiugróig, ott meg bírtam fordulni. Érdekes, hogy sok helyen nem a 10+ centi mély vájatoknál vertem oda, mert azt lehet látni, elkavartam a tetején, hanem teljesen ártalmatlannak tűnő izéken még visszafelé a civilizált városban is. Most rendberakatom az alját is, utána vagy lekotlott kölcsön Suzukival fogok ilyen helyre menni vagy szerezem kell Nívát :C

(#63408) Jahno válasza WiZARD (#63406) üzenetére


Jahno
őstag

Dehogy.

(#63409) ncc1701 válasza WiZARD (#63406) üzenetére


ncc1701
veterán

Nyitnikell.
És ez nálunk sem jobb.

(#63410) eattila válasza Jahno (#63407) üzenetére


eattila
csendes tag

A swift nekem is az volt. De azért kolléga vitarája megfelelőbb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#63411) WiZARD


WiZARD
addikt

Elmúlt ~5 hetes kórházba járási tapasztalat és a komoly megelező intézkedések a János kórháznál:
5 hete: sorompónál jegyhúzás, simán beengedtek, semmit se kérdeztek
4 hete: főbejáraton mentünk be gyalog, be kellett diktálni hogy melyik osztályra megyünk és az egyikünk nevét+sz.ig.számot
3 hete: sorompónál szintén név+szigszám
2 hete: u.a.
1 hete: sorompónál hőmérőzés (de csak a páciensét, velem mint kisérővel nem foglalkoztak), rövid kérdéssor (volt-e rosszul, találkozott-e koronással) - ezeket a4 papírra ráírta, bent le kell adni, egyikünk neve+szigszám listára,

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#63412) eattila válasza WiZARD (#63411) üzenetére


eattila
csendes tag

Miskolcon múlt hét előtt asszonytól is kérték ezeket az infókat. Meg fertőtleníteni kellett a kezét.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#63413) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

"Ausztriában alacsonyabbak a bírságok, mint nálunk" témában:

Most jött a levél, hogy síeléskor 100 helyett 113-mal mentem. Ez jó eséllyel egy későn észrevett 100-as tábla volt az autópályán. A bünti összege itthon: 0 EUR, Ausztriában: 50 EUR. Nekem az utóbbi többnek tűnik...

Amúgy jött egy kétnyelvű levél, aminek a magyar példányában volt vagy három bántó stilisztikai hiba, meg még néhány kevésbé bántó, de alapvetően nagyon korreltül le van fordítva. Link nincsen, ahol meg lehet nézni a bizonyítékot, tehát akár blöffölhetnek is, de ismerve magamat, jó eséllyel nem blöffölnek úgysem, felesleges fergődni! :D

(#63414) -NoVa- válasza Bujdy81 (#63413) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#63415) Sipi- válasza WiZARD (#63406) üzenetére


Sipi-
tag

Hétvégi túrázásunk során néhol alig bírtuk az embereket kerülgetni, pedig nem volt annyira kifejezett túraidő (18 fok körül. borús, többször szemerkélő eső, nem fás területeken szél).
Mi Márianosztrától indultunk, ott alig voltak. A Szent Orbán hotelnél nagyon sok autó parkolt.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#63416) Jahno válasza Bujdy81 (#63413) üzenetére


Jahno
őstag

Én most Dunaharasztinál vergődtem kicsit, mert mellékútról kavartam be, felu táblát nem láttam, 2-4-sok sávos az út, aztán tippelgettem, hogy merjek-e menni vagy sem. Lakott területnek is leht, de eléggé ipari környékék és mindenhol lámpa. Végén találkoztam a lakott terület vége táblával, mondom de jó, hogy annyira nem mentem gyorsan, de még így is beszophatom.

(#63417) ncc1701 válasza Sipi- (#63415) üzenetére


ncc1701
veterán

Ma is voltam üffélnél. Beszéltünk erről a vírus bigyóról, kérdeztem, h komolyan vette-e, röhögött, legyintett. :)

(#63418) Jahno válasza ncc1701 (#63417) üzenetére


Jahno
őstag

És ebből mi a következtetés?

(#63419) ncc1701 válasza Jahno (#63418) üzenetére


ncc1701
veterán

Semmi. Nem ismerek embert továbbra sem, aki komolyan vette volna.

(#63420) Samott válasza ncc1701 (#63419) üzenetére


Samott
addikt

Mondjuk nekem eleg komolynak tunt amit Gabibacsi irt a virsrol magaval kapcsolatban.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#63421) Jahno válasza ncc1701 (#63419) üzenetére


Jahno
őstag

Én olyat is, aki túl komolyan vette, de passz. Lehet azért vagyok úgy, mert kiccsávó koromban tök egyszerű dolgokra láttam legyintést, aminek aztán csúnya vége lett. Nem kellene most vízbe menned, ne edd meg azt az uborkát/banánt, ilyesmik. Biztos van még valami, ami nem jut szembe :-D Amilyen mákod lesz megúszod, de ez azért nem bír ilyen kerek lenni.

(#63422) Jahno válasza Samott (#63420) üzenetére


Jahno
őstag

Kiccsávó koromban faternak is olyat mertem mondani mikor maszkban mászkált, hogy jajjj mitizélszmá, nem lehet az annyira olyan. Aztán sokszor mégis de olyan.

(#63423) eattila válasza ncc1701 (#63419) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez csak rolad es a kornyezetedrol alkotott kep es nem a lakossagrol.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#63424) Jahno válasza eattila (#63423) üzenetére


Jahno
őstag

Gyúrósok :-D

(#63425) Phülöp válasza ncc1701 (#63419) üzenetére


Phülöp
addikt

én komolyan vettem
de tagadj le nyugodtan

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#63426) Jahno válasza Samott (#63420) üzenetére


Jahno
őstag

Elég sok ismerős van még így. Lehet ilyen ez az infós szakma. Vagy a mintavételem szűk és ha nekem sok az infós simerősöm, akkor nyilván nem asztalosoktól szerzem az infókat, asztalos klubban meg biztos asztalos ismerősök vannak többen így abból a körből kerül ki a veszélyeztetett mennyiség is.

Teljesen más az is, mikor valaki több 100 fős irodákban szocializálódott és látja miképpen megy körben egy átlag influnze meg a gyerek hordja haza a taknyoshányós bármti az óvodából és sorban végigmegy a családon, vagy mikor Lezli bemegy egy raktár mélyén fekv szervert megtákolni, 1-2 emberrel beszél és már húz is a dolgára miközben elképzelni sem bírja, hogy a vírus nem az alapján válogat, hogy ki nyom fekve 80 kiló alatt és felett, hanem még néha teljesen véletlenszerűnek is néz ki, de már sokan rajta vannak a témán és 2 év múlva rendes statisztika lesz. Mármint nem csak itthoni ferdített KSH, hanem kicsit rendesebb.

(#63427) Jahno válasza Phülöp (#63425) üzenetére


Jahno
őstag

Én erre nem is szóltam be, ez olyan, aminél tökre nem lehetünk okosak. Néztem, hogy rendre kesztyűztetek, ami nekem éppen sok lenne, de ez megint az a fajta orosz rulett, hogy ha pont nem ez a sok én meg idő előtt elkapom, akkor mi lesz az egyenleg?

Ismerősök is csomagolást mosnak le kicsit hipós vízzel, rendszeres kesztyű csere, utcára is csak maszkban mennek és még ennyit sem járnak dolgozóba, mint én. Obiba muszájból elmentem, kerültem a sűrűbb embermennyiséget.

Itt most már élednek ház júzerestől, meglátjuk mennyit fogunk rásegíteni a statisztikára, ha pár irodaház egy közös levegőztető rendszerrel és összefogdosott korláttal majd beindul.

Feléd nem tudom mi van, max. elmész gyíkot dobni, állsz a gép mellett, NCseknél meg mindig volt kéznél ultraderm (az én időmben) de ember 10 méteren belül kb. sehol. Alapjában véve nem olyan jellegű meló, mint az enyém aki egy elég sűrűn lakott irodában rohangál fel-le, vasakat cserélget, szomszéd folyosón cserélődnek a vendégek, lift folyamatosan jár több emberrel és ilyesmik.

(#63428) eattila válasza Jahno (#63424) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem attol fugg szerintem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#63429) -NoVa- válasza Jahno (#63427) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én meg fix home office még sokáig, asszony is, gyerekek iskola/ovoda is csak névlegesen fog beindulni, ténylegesen nem, mindenkit megkértek, hogy arra a pár hétre ne szivassuk már egymást, folytassuk otthon. Az irodaházat sem kapkodnak nyitni, elenyésző arányban kaparják az ajtót, hogy visszamennének.

(#63430) Jahno válasza eattila (#63428) üzenetére


Jahno
őstag

Már ötletem volt, felhívtam Novát :C

(#63431) Jahno válasza -NoVa- (#63429) üzenetére


Jahno
őstag

Ismerős csajt nem is értem, megszokta, hogy mindig utazik, kb. betartja a munkaidőt is, napokat tölt vidéki kirendeltségeken, közben csak Exceleket tologat amit bármikor bárhol meg lehetne oldani és odahaza rugalmaskodni. Ő már alig várja, hogy napi 2+ órákat basszon el autós bejárással meg ilyesmik.

(#63432) qnadam válasza Jahno (#63431) üzenetére


qnadam
veterán

nincs gyereke?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#63433) -NoVa- válasza qnadam (#63432) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vagy van :)

(#63434) Jahno válasza qnadam (#63432) üzenetére


Jahno
őstag

Nincs, nem is lesz. Macskája azért akad.

(#63435) npera


npera
újonc

Nálunk most indul a bárányhimlő. A fiam elkapta, tegnap bedurrant rajta a sok pötty. Aztán ma jött SMS a lányom részlegéről, hogy ott is egyre többen kapják el.

Most kinn zúznak a játszótéren. Én kinn voltam másfél órát a lányommal, aztán asszony csatlakozott a fiammal. Aztán én bejöttem, mert lefáradtam már tőlük agyban. Egy idő után kábé zombi leszek a játszótértől....

(#63436) qnadam válasza -NoVa- (#63433) üzenetére


qnadam
veterán

igen, így értettem a kérdést :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#63437) Jahno válasza npera (#63435) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg most látom belvárosi vagy messzebb lévő ismerősöknél, hogy Csepelre jönnek játszótérre, mert ez nyilván sokkal jobb mindennél :-O Már nyári közös körutazásokat terveznek ide Mordorba :Y

Lehet mutattam, annak az apropóján borultak meg, hogy lett jóféle trambulin, új verziós rakétás mászóka meg mittomén:

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#63438) Sipi- válasza -NoVa- (#63429) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem be kell mennem az irodába valamelyik nap, ki kell pakolnom a szekrényemet. Költözik az iroda, Infoparkba megyünk át. Jelen állapotok szerint egy darabig nem fogok megismerkedni az új irodával, mert parkolót nem adnak. Infopark meg nem arról híres, hogy teli van üres parkolóhelyekkel folyamatosan.
De én jól elvagyok home office-ból is, már korábban is csak két heti egyszer mentem be az irodába.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#63439) npera válasza Jahno (#63437) üzenetére


npera
újonc

Jól néz ki!

Csepel fantasztikus távolságra van mindentől az emberek fejében, de igazából nem. Felültünk a HÉV-re és kábé ott is voltunk. Elképesztő hamar oda lehet érni, nem tudom mitől félnek az emberek.

A palacsintázó remélem fut újra rendesen, az eléggé rendben volt.

(#63440) Jahno válasza Sipi- (#63438) üzenetére


Jahno
őstag

Legfurmányosabb megoldások nálam a távmunkára azok voltak, mikor Pestre kellett bejárnom irodába, hogy onnan Hollandiát reszelgessem, vagy másik esetben kiküldtek Angliába ahol két percet sem foglalkoztam helyi dolgokkal, csak távolról simogattam a pesti felhasználókat :-)

(#63441) npera válasza Sipi- (#63438) üzenetére


npera
újonc

Az nem kerékpáros távolság?

(#63442) Samott


Samott
addikt

Ez de beteg sport ebben a formaban - lehet hogy atlagot kellene hozni valahogy a ket karbol, mert nem kicsit feloldalas a feherpolos srac. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#63443) qnadam válasza npera (#63439) üzenetére


qnadam
veterán

Csepel fantasztikus távolságra van mindentől az emberek fejében, de igazából nem.

de.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#63444) Jahno válasza npera (#63439) üzenetére


Jahno
őstag

Azért ahonnan Ti jöttetek, onnan elég szép kihívás bír lenni. Bár egy olyan palacsintáért néha én is kimennék Solymárra vagy valameddig :C Mikor a Nagykovácsi, Törökbálint és vissza vonalat olvastam tömegközzel, kölkökkel azért rángatózott a szemöldököm és gondolom sok fröccs kellett Neked is.

(#63445) Jahno válasza qnadam (#63443) üzenetére


Jahno
őstag

Hozzám közel van, szóval nem :C Melóhely viszont érdekes tömegközös, mert igazából Borárostól körbe mászok 4es6osssal, aztán Moszkvától még gyalog. Majd három különböző útra optimalizálok, de igazából egyik sem lesz különb a Deákné vásznánál.

(#63446) eattila válasza Jahno (#63434) üzenetére


eattila
csendes tag

Így azért érthető. Ha nincs gyerek, lehet van neki ilyen-olyan szórakozás.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#63447) Sipi- válasza npera (#63441) üzenetére


Sipi-
tag

De. Vagy nem :) 5,5 km gyalok, kocsival 6,5-et ír. De a biciklivel nem tudom a srácokat suliba/suliból vinni. De egyelőre ez most nem téma, majd ha aktuális lesz kialakul :)
Kocsim sincs még, csak a Yarisunk van.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#63448) qnadam válasza Jahno (#63445) üzenetére


qnadam
veterán

dehogynem, ráadásul szigetre van telepítve az egész.
de merre körbe, pesten vagy budán?
most maps nekem olyanokat mondott hogy 2-es villamos és metró a kossuthtól, 6-os móriczig és onnan 17-56-61 a villányin, vagy 4-es és újbuda központtól 56 a rakparton.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#63449) qnadam válasza qnadam (#63231) üzenetére


qnadam
veterán

gyanús volt, hogy a tableten is szakad néha a tv stream, bár laptopon hibátlanul megy a net... aztán rájöttem, hogy a router újraindítása nem jár együtt az ap-k újraindulásával, így azokat is újraindítottam így 60 nap uptime után. rögtön meggyógyult minden :W

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#63450) Gabibácsi válasza WiZARD (#63406) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nagy teher lehet ennyire okosabbnak lenni mindenkinél

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.