Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50401) npera válasza Samott (#50376) üzenetére


npera
újonc

Hát, ki- és beszálláskor egy nadrág szerencsésebb lett volna. Ott huzigatja magán a szoknyát, hogy ne legyen kinn az egész segge amikor megpróbál kimászni belőle :U

(#50402) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

mielott valaki komolyan venne, azt irtak hogy a ketfarku kutyak csinaltak :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#50403) Samott válasza npera (#50401) üzenetére


Samott
addikt

Gondolom ez volt a cel, ez az uzleti model a csatorna mogott. Piper se bizza a veletlenre a francia nyelvoktatast (Gabibacsinak soxeretettel :) )

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#50404) eattila válasza npera (#50401) üzenetére


eattila
csendes tag

Nadragban se lenne szimpatikusabb...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#50405) zetor2000 válasza eattila (#50349) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem 1200ról is szokott. Azt mondják, lehet konfigurálni a terminált, hogy mennyitől kérjen, nálunk ~10Ft tól felfelé kér. Itt a Lidlben is lecseréltek pár terminált (1 kivételével mindet), az újak nem szeretik a kártyám paypass részét. Céges büfés terminál sem.
Mindenhol máshol patent a kártya.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#50406) Grillo


Grillo
senior tag

Na, megvan az első két itthoni koronázott. Valakinél elrendelt otthoni munkavégzés, vagy hasonló?
Kolléganő holnap utazik dél Franciaországba síelni, csak kissé tartok a következményektől. Mondjuk azt ő is mondta, hogy a busz várhatóan nem áll meg majd a szokásos Milánó melletti pihenőben. :DDD

(#50407) eattila válasza Samott (#50403) üzenetére


eattila
csendes tag

Piper mas dolgokban sokkal ugyesebb. Borzaszto idegesitoen beszel szerintem :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#50408) npera


npera
újonc

Ez a kerékpáros átkelő valóban csökkenti a kerékpáros sebességét :C

(#50409) npera válasza Samott (#50403) üzenetére


npera
újonc

Érdekes ez is.

(#50410) WiZARD válasza npera (#50400) üzenetére


WiZARD
addikt

De a Leaf nem is egy olyan autó, amiről ránézésre/specifikációk alapján a hétvégi pályanapozás ugrik be elsőre.
Persze ott sincs folyamatos 1 perc padlógáz, de az a pár kanyar utáni/egyenes beli "gázadás" az hamar összeadódik, és kiad 1 percet szerintem. Visszatöltéssel kicsit visszakap, de nem olyan túl sokat.

50 km tuti wltp, meg a 950km benzines hatótáv is. Hogy egy 1700 lovas sportautó specifikáció közt bármi jelentősége van-e a wltp hatótávnak, abban nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#50411) Bujdy81 válasza Samott (#50384) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

30-as, vagy 40-es táblával az egész falura és sok-sok trafival. Mivel itt kb. ugyanazok közlekednek, ezért a körzeti meghízott már kb. ismeri, hogy melyik autó helyi és melyik nem. Na, utóbbiakat esetleg igazoltatja. Vagy csak mindenkit igazoltat, akik reggel jönnek Sukoró felől a faluba.

Van erre sok, jó ötlet, csak akarat kell! ;)

(#50412) Samott válasza npera (#50408) üzenetére


Samott
addikt

Csak alkalmaztak a felgyult tapasztalatokat. Normalis esetben az az egy Stop tabla is eleg lenne. De ugye ez bicikliut. :DDD Talan a korlatok meg a betonakadaly eleg lesz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#50413) Samott válasza Bujdy81 (#50411) üzenetére


Samott
addikt

Ja, na ez nem lesz. Lampas zebrat kerjetek, sokat, az lehet. Ha van sok penze a falunak. Meg kerekparutat az ut szelere (mi most nyertunk palyazaton, elvileg iden az egesz varosban megcsinaljak a fout szelen).

Vagy ilyet.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#50414) npera válasza WiZARD (#50410) üzenetére


npera
újonc

Ha utcán szeretnéd látni rendszámmal, akkor elég komoly köze van a WLTP homologizácónak hozzá. Ha csak zárt pályán akarnád hajtani, akkor már csak az esetleges zajkorlátozást kell betartani.

Érdekes lenne egy pályán (mondjuk Nürburgring) megnézni, hogy kicsit Top Gearesen egy kis akksis Leaf (24 kWh) padlógázon próbál menni, míg egy Gemera rendesen lemaradva tőle (hogy ne szélárnyékban vitorlázzon) azonos sebességgel követi. Aztán ki áll meg előbb.

Már csak a két kocsit kellene egy időben elkérni, aztán összedobjuk a pályajegyet valahogy.

(#50415) Bujdy81 válasza blueboi69 (#50395) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az olyanok vannak sokan, mint Te! :)

Viccet félretéve, a napi ingázók Sukoróról, Velencéről, Kápolnásnyékről, egyéb helyekről erre járnak reggel, délután.

Ha kibírod, hogy 30/40 a megengedett, akkor gyere erre, szívesen látunk. :)

Az a baj, hogy nincsen használható kerékpárút és emiatt az lenne racionális, ha a gyorsabb bringások is a "főútat" használnák. Ahhoz viszont az kellene, hogy kisebb legyen rajta az autóforgalom.

Sajnos a faluban elég sokan nem értik meg, hogy a bringa faluhelyen nem a gyaloglás, hanem az autózás alternatívája, ezért (is) kellene az úton menni a forgalom egy részének...

(#50416) Bujdy81 válasza Samott (#50413) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ez a nyitott kerékpársáv nem jó ötlet, ha nem csökken a forgalom. Akkor ott fogják centizni a kerósokat, hiszen az út közepén nem fér el két autó egymás mellett...

Azt már az új polgi is mondta, hogy olyan lámpás zebrát kellene csinálni, mint Sukorón, hogy ha gyorsan hajtasz, akkor default piros lesz. Na, azt kombinálni a 40-es táblával, akkor már hasznos lehetne...

(#50417) Samott válasza Bujdy81 (#50416) üzenetére


Samott
addikt

Annak a kerekparsavnak pont az a lenyege. Csak akkor elozhet az autos ha van hely. Es pont ettol lassulna le a forgalom. Neztem streetview-n hogy nem biztos hogy elfer nalatok a 2x1 sav kerekparsavval a szelen. De ez elfer tuti.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#50418) Gabibácsi válasza Samott (#50403) üzenetére


Gabibácsi
tag

Aranyos csaj, tehetséges nyelvérzékkel :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#50419) Phülöp válasza Gabibácsi (#50418) üzenetére


Phülöp
addikt

Kockacukorra rányerítene.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#50420) Gabibácsi válasza Grillo (#50406) üzenetére


Gabibácsi
tag

Kolléganő helyében maradnék a seggemen.
nálunk nincs elrendelve semmi otthoni munka, csak aki veszélyes helyen volt, de jött olyan levél hogy igyekezzünk vigyázni magunkra. Szóval én ebben a hónapban már nem fogok bemenni.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#50421) Gabibácsi válasza Phülöp (#50419) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ja, a fejét nem láttam

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#50422) blueboi69 válasza Bujdy81 (#50416) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ott is 50nél vált be pirosra elvileg. Nálam még sosem váltott be, de igen, ennek van értelme.
Egyébként kb 1 kanyart leszámítva teljesen jó a bicikliút. Azt kell felfogni, hogy a bringaút az nem sportpálya és problem solved. :C

(#50423) Bujdy81 válasza Samott (#50417) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

De itt óra szerint 70-nél járnak most. Tehát ha bevezetjük ezt a koncepciót, akkor az első években elég sok kerós meg fog halni... :(

Ráadásul a forgalom is nagy egy ilyen szituhoz, ezt kisebb forgalmú utakon lehet megcsinálni szerintem.

A 2x1 sáv, plusz kerékpársáv nem fér el, az tuti!

(#50424) BobaHWSW válasza Samott (#50403) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...... :W :W :W :W :W :W

Uramisten. Ez tenyleg borzaszto. Az akcentusatol okadni tudnek (kvebekieket amugyis by default gyulolom, rosszabbak mint a franciak) de az egesz lenye valami elkepesztoen idegesito. Szamok alapjan kisebbsegben vagyok ezzel ugy erzem.

(#50425) Samott válasza Bujdy81 (#50423) üzenetére


Samott
addikt

Azt montad van rendor, trafizni kell egy par honapig. Aztan megtanuljak. Es utalni fogjak, szoval elkerulik. Az ott lakoknak meg ez a legjobb. El kell venni a savot az autoktol es mindenkinek jobb lesz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#50426) Samott válasza BobaHWSW (#50424) üzenetére


Samott
addikt

Csak Gabibacsi figyelt arra, amire kell. Ez elszomorit.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#50427) BobaHWSW válasza Samott (#50426) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nemnem, eszrevettem amit eszre kellett venni, nem vagyok bzui. :D

Csak az elso megszolalas utan elkapott az agygorcs.

Tegnap volt egy jol sikerult randim egy ujzelandi hadseregben dolgozo kikepzo tiszt csajjal. Ket ujjal kette tudna torni ha akarna. Nekem az edzett kicsit vekonyabb alkatu csajok jobban bejonnek mint a nagy mellek. Evvan. Legalabb nem veszunk ossze Gabibacsival es tuti O se fog rarepupni arra a csajra aki meg nekem bejon. :K

(#50428) blueboi69 válasza Samott (#50426) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hinnye én az első 5percben csak a dudáit néztem. Amúgy aranyos csaj, sztem szépen is beszél, nekem bejön ez az akcentus. Asszem a bolgárok is hasonlóan beszélnek angolul :)

(#50429) blueboi69 válasza BobaHWSW (#50427) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Lehet edzett normális mellekkel, nem kell ahhoz deszkának lennie.

(#50430) zetor2000 válasza Gabibácsi (#50418) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hja, "mellesleg" nem rossz :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#50431) npera válasza Samott (#50417) üzenetére


npera
újonc

Az átlag autós ott előz, ahol van aszfalt. A felfestések vagy tábla nem számít. Svédországban városon kívüli országúton simán szembeelőz, pedig láthatósági mellénytől kezdve mindenféle reflex van rajtam és fényes nappal igen jól látható vagyok. Nekem kell lehúzódni a padka peremére, hogy ne nyomjon el kábé 120+ km/h sebességgel. Szoktam őket középső ujjal üdvözölni.

Ha hátulról érkezik és jönnek szembe, akkor meg úgy "kerül ki", hogy majdnem elsodorja a könyökömet adott esetben. Páran kikerülnek rendesen mondjuk.

(#50432) A. Crowley válasza Grillo (#50406) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nálunk fejlesztők otthonról dolgoznak, nekem is tiltott, hogy a hónapban menjek Zürichbe.

(#50433) zetor2000 válasza Grillo (#50406) üzenetére


zetor2000
senior tag

Felénk olyan jött, hogy - és itt egy lista van - hova nem illik utazni, amíg mást nem mondanak. Azt nem tudom, hogy aki hosszabb szabadságon van, és az alatt utazik, akkor ezt a javallatot nem olvassa, akkor mivan?. Vagy ha most jött vissza onnan.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#50434) Bujdy81 válasza blueboi69 (#50422) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mindegy, téged utálunk, fogadd el! ;)

Viccet félretéve: akkor Te vagy a faluban a tranzitból az üdítő kivétel.

Amúgy a bringaútnak hívott járdának nem tudom melyik kanyarjára gondolsz, de elég sok veszélyes/használhatatlan rész van. És nem csak a sportolóknak! Nem igazi bringaút, hanem kerékpáút és járda egyben. Ezért nem ritkán előfordul, hogy jelentős a gyalogos forgalom. Amikor a 2-3-4-5 éves lurkók kismotoroznak és/vagy futóbicajoznak, akkor oda nem szívesen vezetném be a teljes tókerülő kerékpárforgalmat. Vagy amikor az iskolások járnak át enni a suliból az Ingókő étterembe (mert a suliban nincsen menza), meg vissza. Van jópár gázos pontja a bringaútnak, sajnos az ott lett elszúrva, hogy járdát akartak építeni, de csak bringaútra volt EU-s pénz...

(#50435) Bujdy81 válasza BobaHWSW (#50427) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mondjuk ezen azért az a cirka 18000 km is segít... :D

(#50436) BobaHWSW válasza Bujdy81 (#50435) üzenetére


BobaHWSW
újonc

A repulogepek vilagaban... Gabibacsi (vagy barki!) akar jonni latogatoba van egy nem hasznalt haloszobam.:)

(#50437) Jahno válasza BobaHWSW (#50427) üzenetére


Jahno
őstag

Jelentem Gömbibánál több alapvető feltétel is durván újra lett gondolva.

(#50438) Gabibácsi válasza Jahno (#50437) üzenetére


Gabibácsi
tag

Figyellyémán, annyira azért nem :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#50439) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#50436) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi, majd nézek repjegyet, de csak ha lecseng a vírus
de a pókokat el kell zavarnod :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#50440) zetor2000


zetor2000
senior tag

Itt menet közben a Lidl összeszedte magát, minden konzerv, meg liszt, meg akármi a helyén. A napi fogyasztásból eredő 1-1 karton hiányzott. Konzervveknél láttam, hogy volt, hogy 1--1 oszlop nem volt feltöltve, de volt mellette másik, ugyanolyan termék. Tésztafélék is voltak. Szárazáru (bab, lencse, akármi) is. Azaz, ahogy láttam, visszatért az élet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#50441) Jahno válasza Grillo (#50406) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk leadtuk, hogy van 5 darab laptop raktáron vésztartaléknak, ahogy a szabály előírja. Cég ránk mordul, hogy miért csak ennyi. Azért, mert ez van leírva ez a szabály (ráadásul Te találtad ki, hülye). Ebből ASAPsürgős fontos high priority odabasz dráma kapcsán kettő el is fogyott, mire irtak úgy kb. 8an odafentről, hogy mind az 5 kell az embereknek. Gondolkozni nem kell, azt csak ki tudjuk, hogy az embereinek már van laptopja... Na de. 8 ember ír, hogy kell mind az 5 darab, az saccperkábé minimum 40 darab, de inkább 70 plusz kerekités. Két napja magyarázatuk, hogy összesen van ennyi, mert ez a szabály (bazmeg) de ebből másnak is kellene adni. Elég magas beosztásúak, hogy ezt ne értsék és itt toporzékolnak, meg kell oldani. És napi háromszor felhív ugyanaz az arc, hogy nem lett-e véletlenül több laptop, vagy került elő, vagy egyéb. És oldjuk meg és ez Ő nem érti, mert 2 napja még volt öt. És Neki kell, délután ugye érdeklődhet, hogy mi alakult? Nem (bazmeg), nem itt nől az ablakpárkányon és szüreteljük, nem. Itt folyamat és szabály lenne. Bazmeg. És ezek kombinációi.

Júzerek meg alapban úgy elhülyültek, hogy egy wifi kódot nem tudnak önállóan beírni, mindenki ugráltat mert az biztos poén.

(#50442) Jahno válasza Bujdy81 (#50411) üzenetére


Jahno
őstag

Na, toljad. Ugyanúgy tereljenek ki minden nap és igazoltassanak. Aztán meglátjuk.

(#50443) Jahno válasza Samott (#50413) üzenetére


Jahno
őstag

Velencei tónál is megcsinálták 10 éve :-D Még adós vagyok vele, hogy a kritikákra egy átlag szavazó miképpen reagált.

(#50444) Jahno válasza Bujdy81 (#50415) üzenetére


Jahno
őstag

Falun szerintem megértik, ezért sem vannak gyorsabb bringások, mert az menjen a versenypályára, míg többiek nyuggeresen ide-oda csalinkázva, nem?

(#50445) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#50427) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ha újzélandi, akkor nem szláv, nem veszünk össze :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#50446) BobaHWSW válasza Gabibácsi (#50445) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ennyi.

(#50447) Jahno válasza zetor2000 (#50440) üzenetére


Jahno
őstag

Jajj, ilyesmik voltak nekem témán az állásinterjún, hogy ki mit csinál vakhajnalban mikor csak én vagyok egyedül ügyeletes szerte a világon és komissiózás meg minden, aztán nagyon megáll és meg kell oldani, hogy nyitáskor hülye júzer ne verje meg a pénztárost.

(#50448) qnadam válasza Grillo (#50406) üzenetére


qnadam
veterán

melót már sztornóztak miatta.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#50449) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Nova:

[Salvatore Ganacci: Boycycle]
A Horse utan mi mast is vartunk.

(#50450) ncc1701


ncc1701
veterán

És te erre nem írod vissza, h még vagy kb 3 hetet, és nem érzed sajátodnak a problémát, és h hivogassák az utódod?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.