Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50951) FőDudu válasza Bujdy81 (#50949) üzenetére


FőDudu
addikt

Magasabb, mint mashol.
Valami 5% koruli halalozasi rata van az olaszoknal, mashol meg 2% korul.

Marmi t a fertozottek 5%-a meghal.
Es nem tudjak miert.

Mas orszagokban alacsonyabb, van ahol 1000 fore 0 halal jut.

FőDudu

(#50952) Bujdy81 válasza JonesC (#50948) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Jogos, nemrég változott, akkor már minket nem érintett! :D

Amúgy most komolyra fordítva a dolgot:
Az, hogy a gyerekeket menedzselni lehessen, sok szempontból fejben dől el. Pl. sokan ki vannak akadva, hogy már két gyerek esetén is gáz, hogy mennyit kell rohangálni ide-oda, hozni, vinni, edzés, zongora, csiribiri. Valamiféle kompromisszum persze, hogy kell, tehát ne akarjon orgonálni, ha az csak a sulitól 35 km-re lehetséges, de pl. létezik a tömegközlekedés és egy 9-10 éves gyerek már használhatja. Főleg, ha van tesója és ketten mennek. Másik egyszerűbb a suli logisztika.

Illetve az is számít, hogy milyen a korkülönbség. Főnököm mondta, hogy az ismeretségi körben nem akart összejönni a gyermekáldás, így rámentek a mesterséges dolgokra, meg is születtek az ikrek. Doki mondta, hogy anyának valami olyan hormon baja volt, amit a terhesség LEHET, hogy rendbehoz, így csak óvatosan a répázással. Nem voltak óvatosan, így az ikrek után 11 hónappal megérkeztek az ikrek. 4 gyerek 11 hónap alatt. Hát az halál lehet, tényleg.

Ellenben ismerős párnak 2 évente jöttek a lurkók, összesen 6. A két legnagyobb már rendezi a 3. és 4. sorszámút, szülők az 5. és 6. gyereket fürdetik csak.

Másik ismerősnek 5 gyereke van, gyakorlatilag 2+2+1 eloszlásban. Tehát ilyen 26-24-17-13-6 évesen. Ott máris más a helyzet gyakorlatilag sosem voltak 5 gyerekes család. Mire a legkisebb megjött, a két legnagyobb már elköltözött.

(#50953) Bujdy81 válasza FőDudu (#50951) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Igen, magasabb, de az nem azért van, mert többen kapják el! ;)

Vannak magyarázó tényezők: pl. Olaszország Európa legöregebb társadalma.
De ezen felül is még értetlenkednek a tudósok, hogy miért magasabb a ráta.

(#50954) Jahno válasza Bujdy81 (#50943) üzenetére


Jahno
őstag

Tudja fene, kutyházért megdolgoztam, abból a normális nem éppen olcsó, de azért nem kell napi sok órát pesztrálni.

(#50955) -NoVa- válasza Bujdy81 (#50949) üzenetére


-NoVa-
őstag

Családban lévő Németországban dolgozó orvosok ebben kicsit realistábbak. Addig elhanyagolható a mortalitás, amíg kontroll alatt áll a dolog, és mindenkire jut gépészet meg idő. Az olasz kórházak már túl vannak terhelve, nincs mindenki annyi időt lélegeztetőgépen amennyit kéne, meg rendes koncentrált pillanatnyi állapotnak adott kezelés, onnantól romlik az arány. Ha influenza nagyságrendben lenne már elterjedve, akkor csúnyább arányszámokat látnánk. Addig jó, amíg némi odafigyelés van, eddig sem lett volna baj némi extra higéniából a többi járvány is egyszerűbb lenne.

Mi is átadtuk magunkat a pánikhangulatnak, és vettünk egy halkonzervet vacsorára. Jó volt.

(#50956) -NoVa- válasza Bujdy81 (#50952) üzenetére


-NoVa-
őstag

Amíg 4 gyerekünk volt ideiglenesen, addig jobban oda kellett figyelni a szervezésre, egy-egy ellazított nap után összeomlott a konyha, meg az ebédlőasztal, következényképpen elhódított jópár négyzetmétert a gyerekszoba padlójából a játékkupac, stb.
Most, hogy elhúztak egyetemre, néha már mertem aludni is 6 órát, hihetetlenül egyszerű 2 gyerekkel :D

(#50957) Gabibácsi válasza -NoVa- (#50955) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mi tegnap vettünk a lidliben wc-papírt is, egy csomaggal, felkészültünk :D
Lisztet nem vettünk, mert múltkor kenyérsütéshez vettem 2kg-ot

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#50958) blueboi69 válasza Bujdy81 (#50943) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A gyerekek beférnek, csak optimalizálni kell a pakoláson még :)

Háááát kutyától is függ. A kisebb az nem eszik sokat és orvoshoz is évente egyszer visszük, mert nincs vele gond, 8 éves.
A nagyobb, lassan 1.5éves, na ő többe van valóban, de meg sem közelíti a gyerek költégeit, mégha a kutyaiskolát is beleszámítom akkor sem.
Eleve gyerknek kellenek, játékok, ruhák, kaja,tápszer, miazmás. Halálom amikor van pl itt a korzón vmi ünnepség és vannak a felülős játékok, pl körhinta, kisvonat, lófasz. 2perc alatt elmegy 1-2ezer ft és nyilván ennyi nem elég neki. Lehet, hogy sóher vagyok ,de gyűgyölöm ezeket, mert akkora pénzrablás.

(#50959) JonesC válasza blueboi69 (#50958) üzenetére


JonesC
csendes tag

A felülős játékok üzemeltetőinek is valamiből meg kell élni, meg taníttatni a gyerekeiket :)

(#50960) blueboi69 válasza FőDudu (#50950) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A 1.5éves nemrég volt ivartalanítva. Kb 2havi tápjába került, szóval nem kiemelkedően drága. Mondjuk asszem szukáknál drágább valamivel.

(#50961) eattila válasza Gabibácsi (#50939) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem meg 4, ha minden összejön. 1 nappali, 1 háló, 2 gyerekszoba. De ez még a jövő zenéje. Már hogy kell e egyáltalán :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#50962) blueboi69 válasza Jahno (#50954) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nincsenek is kint a kutyák, ergo kutyaház sem kell, de valóban egy időtállóbb jóféle az simána 50-100e között is lehet.

(#50963) blueboi69 válasza JonesC (#50959) üzenetére


blueboi69
csendes tag

10ből 8 az ilyen fuxos cigó, a maradék meg vmi nagyon idősnek látszó bácsi....

(#50964) eattila válasza FőDudu (#50951) üzenetére


eattila
csendes tag

Tudják miért. Mert öregebb a társadalom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#50965) Gabibácsi válasza eattila (#50961) üzenetére


Gabibácsi
tag

jah, én úgy vagyok , ha összejön , akkor is elég egy gyerekszoba

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#50966) JonesC válasza blueboi69 (#50963) üzenetére


JonesC
csendes tag

Annak is kell enni :)

(#50967) Gabibácsi válasza blueboi69 (#50963) üzenetére


Gabibácsi
tag

így van, és nálunk már a gyerek is tudja hogy ez konkrétan rablás, és nem is vinnyog értük
egyedül dodzsemezni szoktunk, az jó móka közösen

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#50968) eattila válasza Gabibácsi (#50957) üzenetére


eattila
csendes tag

Én is vettem egy csomag wc papírt. 16 tekercsest, élni tudni kell. Meg vettem 1 kiló lisztet is. Elmúlt 2 évben nem fogyott annyi. :D
Mondjuk kicsit jobban betáraztam, mint szokás, van pár tészta, meg konzerv és rizs. De csak azért, hogy ha a boltokban itt is pánikvásárlás lesz, legyen mihez nyúlni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#50969) JonesC válasza Gabibácsi (#50965) üzenetére


JonesC
csendes tag

És ha ikrek? :)

(#50970) Phülöp válasza eattila (#50961) üzenetére


Phülöp
addikt

Igénylista:

- előszoba (kabát, havas csizma, miazmás tároló)
- nappali/konyha kertkapcsolattal
- hálószoba
- vendégszoba (betegen különalvós opció)
- dolgozószoba Amea-nak/gyíkfoglalkoztató megosztva
- budi
- fürdőszoba
- szauna (lehetőleg kertkapcsolattal)
- kétbeállós féltető az autóknak, elektromos oszloppal

Nem kötelező, de hasznos:

- spájz, mosókonyha
-fűtött garázs

És mindez betendezve a macskák ízlése szerint.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#50971) eattila válasza Gabibácsi (#50965) üzenetére


eattila
csendes tag

Egy ideig. Én is elvoltem 2 tesómmal 1 szobában, de kamaszként nem volt ideális, hogy télen alig lehetett némi (nemi) élet....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#50972) eattila válasza Phülöp (#50970) üzenetére


eattila
csendes tag

Dolgozószoba nekem is igény, de megoldom a nappaliban, ahogy most, ha kell.
Szaunára nem vágyom. Műhely inkább kéne.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#50973) Phülöp válasza eattila (#50972) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha van birtok, lehet rajta műhely. Igazából a szauna is lehet külön épületben, nagy móka onnan ugrani a hóba.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#50974) Gabibácsi válasza JonesC (#50969) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ikrek nem férnek el egy szobában?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#50975) JonesC válasza Gabibácsi (#50974) üzenetére


JonesC
csendes tag

De, egy darabig :)

(#50976) FőDudu válasza eattila (#50964) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem, mert nem annyival oregebb.
Tan 2 ev difi van az atlageletkorban (valami x4 az eus atlag es x6 az olasz (hogy 64 vagy 74 vagy 44 azt most nem vagom)), az meg nem akkora elteres.

FőDudu

(#50977) Gabibácsi válasza JonesC (#50975) üzenetére


Gabibácsi
tag

naugye :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#50978) FőDudu válasza blueboi69 (#50962) üzenetére


FőDudu
addikt

Ismeros rakott a 2 kutyahazba infras plafon futest. Kutyak persze nem mennek bele es bent alszanak ;)

FőDudu

(#50979) npera válasza -NoVa- (#50956) üzenetére


npera
újonc

Én úgy tapasztalom, hogy normális (!) gyerekek esetén a 3 nem gond. Amikor a kiscsaj barátnői jönnek és nem problémás gyerekről van szó, akkor a 3. gyerek nem oszt, nem szoroz.

Viszont a fiam most kezd teljesen megőrülni. Olyan, mintha az ADHD, a tagadási kor és egy kamasz keveredne benne. Valami iszonyatos. Verekedik a suliban, mindenkibe beleköt, egyfolytában feszíti a húrt, tegnap elkezdte leköpködni a többieket az oviban. Amikor fegyelmezni próbálják, akkor pedig kiröhögi a személyzetet. Fogalmam sincs honnan szedi ezt össze, mert itthon nem ezt látja. Olyan, mintha az oviban levő összes problémás gyerekből merítene mintát és szintetizálná egy gyerekbe.

A fentiek eredményeképpen amikor a hétvégén itt volt a kiscsaj barátnője és a fiam „feltekerte magát 11-es fokozatra”, akkor hirtelen nem tűnt olyan egyszerűnek a 3 gyerek. De amikor még nem őrült meg a fiam akkor teljesen harmonikus volt a dolog.

A nagy probléma otthon az, hogy feleségem teljesen azt hitte, hogy a liberális nevelés és az én nevelési elveimnek a gyerek számára is jól érthető módon történő aláásása majd oké lesz. Hát nem lett oké. Most itt állunk ezzel az elkényeztetett szarházival, aki csak röhigcsél, ha az anyja próbál valamit magyarázni neki. Aztán mondjuk lábon rúgja vagy beleboxol ököllel. Tegnapra értette meg asszony, hogy mekkora galibát csinált és hogy a következetes elennem dolgozása mit is jelent a gyakorlatban. Innen lesz szép menet a gyereket valami normális szintre visszahozni. Most ugyanis ellibegett messzire, mint egy lufi a szélben. Az utolsó 2 hétben kábé exponenciálisan romlott az egész, előtte csak rettentő idegesítő volt a gyerek.

Svédországban nem lehet pofozni a gyereket, de néha úgy érzem, hogy valami francia vagy bajor iskola nem ártana neki, ahol elegyengetik az egóját úgy istenigazából.
A megoldás csak az lehet, hogy egységes nevelési elvek mentén kommunikálunk vele. Az nem megy, hogy én lecseszem és büntetést helyezek kilátásba, aztán odamegy az anyjához aki ad neki kis csokikát, mert szomorú a gyerek…

(#50980) FőDudu


FőDudu
addikt

Itt a 100 fonel nagyobb rendezvenyek mar mennek a levesbe.
100 fonel nagyobb ettermek meg nem, de hamarosan.
Aprilisi reklam fesztivalt elhalasztjak.

Hataron csak papirral lehet atmenni (munkahelytol igazolas pl.), egyebkent nincs turistakodas. Horvat hataron is, az onnan bejarok orakat vartak az atjutasra.
Homerseklet meres, hova es miert megy, stb...

Dolgozoknal aki lehet megy szabira. Otthonrol dolgozas meg nem kerult elo.

Szoval a Jahno e heti korutja le van mondva. Valoszinuleg kemenyedni fog a szitu, akkor mar iskolak is bezarnak (nem csak a helyi egyetem).

FőDudu

(#50981) ncc1701 válasza cyberde (#50925) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát, akkor minimum illene popsiban befejezni a műveletet. Ha már dugni szeret. :)

(#50982) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Nálunk már pletykálják a kötelező home office-ot, de én magamnak már két hete elrendeltem :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#50983) FőDudu válasza npera (#50979) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez igy nehez, de nem lehetetlen.

Az egyik szomszed gyerek volt hasonloan ordogfioka.
Mindig azt kereste, hogyan basszon ki masokkal.

A nagy nyari melegben a kert helyett az arnyekos parkkoloban grilleztunk.
Veletlenul ott maradt az oliva olaj. Kilocsolta, majd biciklivel szanaszet hordta az egesz parkoloban. Szoltunk az anyjanak, felpucoltattak vele - ami aszfaltrol nem kis teljesitmeny.

Januar elsejen megjelent reggel nyolckor - pedig tudhatta, hogy ha nem all a nejem autoja a haz elott, akkor a fiam sincs itthon.

A cerna akkor szakadt el, mikor egymas utan tizszer becsengettek a haverjaval es lestek ahogy kimegyunk. Vesztukre nalunk az emeletrol lathato ki jon, es lattam hova rohannak es bujnak el a csongetes utan.

Akkor kiorditottam, mint egy orult, majd szoltam a szuleinek, hogy mi nem azert vagyunk itt, hogy legyen kivel szorakozni. Honapokig buntiben volt utana. Es mukodott.
Mintha kicsereltek volna - egy udvarias, normalis gyerek lett.

Lehet, hogy nem a bunti hatasa, hanem az iskola vagy csak a kor miatt valtozott, de nem lehetetlen a valtozas.

Meg mindig vannak hulyesegei, egy masik gyereknek pl. atfurta a bringajan a vazat keresztbe, meg lefujkalta kulonbozo szinekkel. De mar sokat javult.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#50984) -NoVa- válasza npera (#50979) üzenetére


-NoVa-
őstag

Korfüggően fiú az próbálgatja, tud-e dominanciát szerezni. Én nagyon liberálisan kezeltem, hagytam, hagy élje ki magát, és amíg üvöltözött, felvettem a Bose-t, zen nyugalommal összeszedtem egy ládába a játékait, párat felraktam a szekrénytetőre, a többit mosolyogva felvittem a padlásra.

Asszony addig félrevonult röhögni, mert meglátta a kicsi arckifejezését, amikor felismerte a helyzetet.

(#50985) ncc1701 válasza npera (#50979) üzenetére


ncc1701
veterán

Én anno kaptam jó pár pofont a fatertól. Megérdemeltem, tanultam belőle.

(#50986) ncc1701 válasza FőDudu (#50980) üzenetére


ncc1701
veterán

Itt már nyüszögnek a vendéglátós üffelek, h elmaradnak a külföldi népek rendesen.

(#50987) cyberde válasza ncc1701 (#50981) üzenetére


cyberde
csendes tag

Az is fogamzasgatlas. Kicsivel perverzebb mint egy koton, de akor is az. :K

(#50988) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#50989) Jahno válasza FőDudu (#50980) üzenetére


Jahno
őstag

Ez mondjuk kemény. Itt felénk legtöbben nem tudnak otthonról dolgozni, kell a papír, nyomtatás, meg persze sokan olyan iratokkal/adatokkal melóznak, ami nem hagyhatja el a céget. És akkor jönnek a szerződések meg az audit, amik ragaszkodnak a dolgokhoz és folyamatokhoz.

Éppen kérdezni akartam, de akkor így járás. Rakd a kupacot és érkezünk később. Eccer.

Úgysem az a kérdés, hogy lesz-e járvány, hanem az, hogy mekkora és miképpen éljük túl. Csúnya lesz. Légitársaságok már szívják a fogukat, sok rendezvény, fesztivál, ezeket működtető garázscégek azért erősen bajban lesznek. Kisebb utazási cégek, lemondott szállások, betervezett körutazások? Háááááát.

(#50990) ncc1701 válasza cyberde (#50987) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, értem. És ha anyunak más a vallása, ő azért tehetne valamit, nem? :)

(#50991) npera válasza -NoVa- (#50984) üzenetére


npera
újonc

A kissrác nagyon autófüggő. Már el lett rakva 2 db kedvenc kisautója és megmondtam neki, hogy egy olyan gyereknek adjuk aki kedves és hallgat a szüleire.

Nagyon szeretne egy Trabant kisautót nyáron, az most erősen függőben van. Ha viselkedik szépen folyamatosan, nem csak pár percre, akkor lehet róla szó. De akkor kitartóan jól kell viselkedni. Itthon, az oviban és másokkal is.

Ezen felül nem mehet a nagymamához, ha nem viselkedik jól. Akkor marad Svédországban apával büntetésben. És akkor az tényleg büntetés lesz, mert én leszek vele egyedül és egész nyáron fegyelmezem majd.

Szóval van neki üzenet és amikor megérti, hogy mi a következmény, akkor látszik, hogy jár az agya erősen.

Extra bünti: ha nem viselkedik, akkor nem nézhet rally crash compilationt sem.

(#50992) cyberde válasza ncc1701 (#50990) üzenetére


cyberde
csendes tag

Szerintem ezek a furcsa vallasok azert eleg belterjesek. Mint pl a mormonok. Kifele tilos nezgelodni, befele meg hulye lenne normalis ember bekerulni ilyen formak koze. :)

(#50993) npera válasza ncc1701 (#50985) üzenetére


npera
újonc

Nekem többet kellett volna kapni, apám túl liberális volt. Akkor jobb ember lett volna belőlem :C

(#50994) npera válasza -NoVa- (#50988) üzenetére


npera
újonc

Dűne :R

+ KCS

(#50995) npera válasza ncc1701 (#50990) üzenetére


npera
újonc

Hát őőőőő. Például a zöld színű vallás esetén anyu szépen befoghatja és ki sem mehet a lakásból férfi felügyelet nélkül. Ott szerinted?

(#50996) FőDudu válasza ncc1701 (#50985) üzenetére


FőDudu
addikt

En anno a suliban meg kormost is kaptam....

FőDudu

(#50997) FőDudu válasza Jahno (#50989) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk is a benti gepen melozik RDP-vel ;)
Persze VPN-en belul.

Nem megy sehov a kupac, mar a technikus is szabin van holnaptol.
Ma meg epp lenyomnak egy uj optikai kabel bekotest a kulsosokkel, aztan nincs ra szukseg.

FőDudu

(#50998) FőDudu válasza npera (#50991) üzenetére


FőDudu
addikt

TV es jatek (marmint playstation vagy hasonlo) az elso amit le kell tiltani, az unalom majd helyre rakja kicsit a lelki vilagat.

FőDudu

(#50999) FőDudu válasza ncc1701 (#50986) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt most csomo magyar van nalunk.
Szarnak a logikara.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#51000) Sipi- válasza Bujdy81 (#50945) üzenetére


Sipi-
tag

Nem, két gyereknél gyerekenként 20e a családi adókedvezmény.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.