Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51451) Gabibácsi válasza -NoVa- (#51450) üzenetére


Gabibácsi
tag

nekem a kedvenc microsoft optical van, egyrészt működik mindenben is (amigában), másrészt nekem nagyon kézreáll, nem olyan kis vacak mint amiket most adnak

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51452) WiZARD válasza Samott (#51446) üzenetére


WiZARD
addikt

De, szerintem annak is a kérdése, hisz ide bárki mehet, és kb örülni kéne hogy mehet, és nulla elvárással, nulla munkára kap ennyit a jelenlegi viszonyok közt.

A többivel egyetértek. Ha nem lesz elég ember akkor emelni fognak, de úgy látszik még mindig bőven akad elég hülye, aki ennyiért is vállal x munkát. (és az x helyére nagyon sok mindent be lehet helyettesíteni)

kb 15 éve volt egy melóm, ahova új embert kerestek, mert akivel párban csináltam az lelépett. Én tudtam hogy az új ember jó alku pozícióban van, és tudna 3 egység helyett 5 egység pénzt kérni simán. Nagyon fel akarták venni, nem volt más alternatíva, azonnal kellett ember, bőven belefért, kb szó nélkül megkapta volna. Mielőtt bement a megbeszélésre mondtam neki hogy ragaszkodjon 5höz és ne vállalja el az alatt, biztos megkapja.
Kijön 10 perc múlva. Kérdem na mennyi? Hát maradt a 3 mert az is jó pénz és neki kell a munka és ezt ajánlották és kb mondani se merte hogy többet akarna. :W
1 hét múlva leléptem...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#51453) -NoVa- válasza ncc1701 (#51447) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szereti hogy abból, amit csinál, beutazhatja bármikor a világot, megveheti ami megtetszik, és bátran megmondhatja a főnökeinek, ha bármivel nem ért egyet, mert anyagilag független.

Az egyetemi csoporttársai közül is látszik a kontraszt, a szülőfalujába visszaremetésedett tanárnőtől a multi igazgatóságig minden van, nem úgy tűnik személyesen összefutva, hogy az a pár tanár lenne a legboldogabb kiegyensúlyozott ember közöttük.

(#51454) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Na, asszonyéknál van 2 hivatalos teszten eredményesen beteg kolléga, de a hivatalos listában nem jelentek meg. Kezd vicces lenni a helyzet.

(#51455) Phülöp válasza -NoVa- (#51454) üzenetére


Phülöp
addikt

Nálunk 155 a hivatalos, és gyorsul a növekedés.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#51456) WiZARD


WiZARD
addikt

Asszonynak mára volt időpont a védőnőhöz. Hívta hogy inkább nem megy, mert igazából minek menjen oda a váróba a rakás ember közé...
Erre a védőnő: Ok, akkor mikor megy, jövőhéten? :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#51457) Samott válasza WiZARD (#51452) üzenetére


Samott
addikt

"örülni kéne hogy mehet, és nulla elvárással, nulla munkára kap ennyit a jelenlegi viszonyok közt"

Mit ertesz a "jelenlegi viszonyok kozt" alatt? Pont azt mondtam, hogy munkaero hiany van, meg igy is talal masik melot. Mint minden elodje.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#51458) A. Crowley válasza -NoVa- (#51454) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Melyik város?

(#51459) -NoVa- válasza A. Crowley (#51458) üzenetére


-NoVa-
őstag

Árpád híd közeli irodaház a rendőrpalota/nyugdíjfolyósító mellett, hogy közelítsek :D
Elvileg nem mentek be dolgozni hazatutazás után, szóval az épület maradhat nyitva, ennyit hallottam.

(#51460) Jahno válasza Gabibácsi (#51422) üzenetére


Jahno
őstag

Amennyire vén vagy még lehet a sötét középkorban volt.

(#51461) WiZARD válasza Samott (#51457) üzenetére


WiZARD
addikt

Azt amennyit fizetnek egy rakás helyen ahol van elvárás is.

Hogy mennyire van munkaerő hiány, az jó kérdés. Általánosságban kijelenteni szerintem túlzás. Terület függő (mind fölrajzi, mind szakmai részről).
Mint láthatjuk működik minden, a bérek csomó területen nem emelkednek. Nekem ez nem mutat akkora hiányt.
Igen, a multiknál, a nemzetközi piacon versenyző szereplőknél volt némi bér növekedés, és talán valamennyi hiány is van.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#51462) Jahno válasza FőDudu (#51433) üzenetére


Jahno
őstag

Én ma mennék meg ismerős céghez távmunkát kitalálni, aztán hivatalba aláírogatni. Este lehet iszom egy sört is, mert a héten minden kimaradt és reggel már csináltam három fényképet úgy, hogy gépen hagytam a kupakot.

(#51463) ncc1701 válasza Phülöp (#51448) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálunk a muter olyannyira figyeli az akciókat, h olyankor ha teheti fél évre, 1 évre előre bevásárol, konkrétan annyit vesz, ami a lejárati időbe belefér. Ebből következik, h konkrétan (de teljesen) egy mini abc-t tudna nyitni.
Nálunk otthon 1 heti kaja szokott lenni, most asszony hívott, ezt kb dupláztuk. Mondjuk lisztünk nincs, mert gyakorlatilag nem eszünk kenyeret. :) Én elvagyok húson, zöldségen, rizsen, tojáson, túrón, meg kb almán bármeddig. Lett most otthon vagy 30db tonhalkonzerv, olajos magvak. Tegnap megérkezett egy 5 kilós vödör fehérje, hozzá egy kalap vitamin, egy darabig jól leszek. Csak edzeni tudjak járni, mert nélküle teljesen idegbeteg leszek, az nekem a stressz levezetéshez muszáj. Ez az egyetlen parám, mi lesz, ha bezárják a konditermet. Mondjuk a tulaj az haver, tán ki tudom tőle kunyizni a kulcsot. :)

[ Szerkesztve ]

(#51464) Jahno válasza FőDudu (#51436) üzenetére


Jahno
őstag

Áruszállításnak még azért értelme is lenne.

(#51465) ncc1701 válasza -NoVa- (#51453) üzenetére


ncc1701
veterán

A férje. a haverom elég jól keres, egy fizuból is meglennének, nem a pénz miatt tanít. De ott a gyerek is, fele annyiért dolgozik egy startup cégnél, mint amit kereshetne, mert azt szereti csinálni.

(#51466) Samott válasza WiZARD (#51461) üzenetére


Samott
addikt

Ha nem talal embert ennyiert, akkor ott hiany van. Marpedig nem talal.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#51467) ncc1701 válasza Samott (#51466) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát. Lenne ember, csak több pénzért. :) Van az a pénz, amiért az ember ki sem kel az ágyból.

(#51468) Samott válasza ncc1701 (#51463) üzenetére


Samott
addikt

Banyek, irtak valahol hogy a gyuras fuggoseget okoz. De en azert ki szoktam birni nelkule anelkul hogy megorulnek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#51469) FőDudu válasza Jahno (#51464) üzenetére


FőDudu
addikt

Allitolag sem a magyar sem az osztrak sem a horvat hataron nem engedik at az olaszoktol erkezo barmit, igy a fuvarosok szivatasa helyett be sem engedik oket.

Szivatas lenne, ha beengedne, de aztan a magyar/horvat/osztrak hataron allnanak kilometeres sorokban. Igy legalabb van lehetoseguk kerulni....

Legalabbis ezt magyaraztak.

FőDudu

(#51470) Jahno válasza Samott (#51468) üzenetére


Jahno
őstag

Mint megfejtettem bármi okozhat függőséget és jöhet a rontás.

(#51471) Jahno válasza ncc1701 (#51465) üzenetére


Jahno
őstag

Végül úgy néz ki én is az alacsonyabb ajánlatok közül választottam, mert elsőre jónak nézett ki.

(#51472) ncc1701 válasza Samott (#51468) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, én is kibírom, mikor mondjuk nyaralni vagyunk, eszembe sem jut. De az, h melóhelyen idegelnek, és nem tudom levezetni, az kicsit más. Akkor hajlamos vagyok agresszív kismalac lenni, és az senkinek sem jó. :)
Ráadásul mostanában nagyon jól megy...

[ Szerkesztve ]

(#51473) FőDudu válasza Jahno (#51471) üzenetére


FőDudu
addikt

Kell egyaltalan kezdened, vagy mar szoltak, hogy be se menj?

FőDudu

(#51474) ncc1701 válasza Jahno (#51471) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez ahol most vagy, vagy ahová mész? Nem mindegy.

(#51475) JonesC válasza WiZARD (#51461) üzenetére


JonesC
csendes tag

"Trógert" is alig kap ismerős (segédmunkást) napi 16 rongyért.

(#51476) Sipi- válasza -NoVa- (#51454) üzenetére


Sipi-
tag

Ebben a 3-ban nincs benne?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#51477) ncc1701 válasza JonesC (#51475) üzenetére


ncc1701
veterán

Azt nem csoda, mert már fél éve 20-22 körül kértek errefele naponta.

(#51478) npera


npera
újonc

(#51479) JonesC válasza ncc1701 (#51477) üzenetére


JonesC
csendes tag

Jaja.

(#51480) WiZARD válasza ncc1701 (#51477) üzenetére


WiZARD
addikt

Majd meglátjuk mennyire könyörögnek munkáért ha egy kicsit megbicsaklik/lassul a gazdaság mondjuk valami vírus vagy bármi egyéb miatt.
Persze addig nagy királyok...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#51481) Samott válasza WiZARD (#51480) üzenetére


Samott
addikt

Igen ez ilyen, akkor meg a munkaadok a nagy kiralyok. Ilyen ez a kapitalizmus.

#comic pictures

(most mar 19 ha jol latom a hireket)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#51482) Gabibácsi válasza WiZARD (#51480) üzenetére


Gabibácsi
tag

jaja, a rabszolgaság lenne jó, nehogymár az emberek azt csináljanak amit akarnak

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51483) FőDudu válasza Samott (#51481) üzenetére


FőDudu
addikt

Most emlitette valaki, hogy a teszt eloallitasi koltsege kb 2,5 euro.
Ennek ellenere 50-100 euroert adjak.

Kurva kapitalizmus, kurva gyogyszergyarak...

FőDudu

(#51484) WiZARD válasza FőDudu (#51483) üzenetére


WiZARD
addikt

https://mfor.hu/cikkek/makro/itt-lehet-maganuton-korona-virus-tesztet-vegeztetni.html

Miért adnák olcsóbban?
Ez ugyanaz mint a munkás, két oldala van a kapitalizmusnak ;)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#51485) ncc1701 válasza WiZARD (#51480) üzenetére


ncc1701
veterán

Igen, néha fordul a kocka, ez egy ilyen játék.

(#51486) Samott válasza FőDudu (#51483) üzenetére


Samott
addikt

Egyetlen év alatt több mint 65 milliárd forintot költöttek kommunikációs tevékenységre különböző állami szervezetek és vállalatok.

Ebbol meg 100 euros aron is egesz sok vizsgalat kijonne.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#51487) Jahno válasza ncc1701 (#51474) üzenetére


Jahno
őstag

Ahova megyek. Most estem ki a munkaügyről, aláírtam, van remény. Lehet meg kellett volna számolni, mert csak ma kb. 45 aláírást toltam papírmunkára. Lassan bemegyek az utolsó melónapomra leszerelni. És majd iszom egy sört :-)

(#51488) -NoVa- válasza Samott (#51486) üzenetére


-NoVa-
őstag

A kommunikációs kiadás az nem kiadás, hiszen baráti, felvásárolt zsebekbe megy a haszon. Az egészségügyet nem vásárolták fel, azért nem öntöttek oda pénzt, az tiszta pazarlás.

(#51489) Jahno válasza FőDudu (#51483) üzenetére


Jahno
őstag

Előállítás. Aztán nézd meg miképpen működik a gyógyszeripar. Bár érdekes, mert ehhez mint ha labor kellene.

(#51490) Jahno válasza WiZARD (#51480) üzenetére


Jahno
őstag

Na melyik és mennyire? Egyelőre akad ismerős aki szabit és fizetetlen szabit vállalt be, csak legyen majd hova visszamenni.

(#51491) WiZARD


WiZARD
addikt

https://g7.hu/vallalat/20200313/sirnak-az-ugyvezetok-egymasnak-teljesen-lenullazott-egy-magyar-iparagat-a-jarvany/

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#51492) -NoVa- válasza WiZARD (#51491) üzenetére


-NoVa-
őstag

Merre is mozdult a HWSW a fórum/hírportál irányából a múltkor? :D

(#51493) qnadam válasza WiZARD (#51491) üzenetére


qnadam
veterán

rendezvényes ügyfelem már befogadta a legutóbbi számlákat szerencsére, de ha erre hivatkoznak, nagyon el lesznek küldve a picsába. a lezajlott rendezvényeket nekik is kifizetik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#51494) npera válasza Jahno (#51489) üzenetére


npera
újonc

Az egyszerű. Van egy fehér szoba, benne szép fehér ruhás emberek. Picit hűtik, picit fűtik és picit világítanak. És porokat és löttyöket kevergetnek. Csak össze kell önteni, keverni és picit sajtolni pirulába.

Ezért azért ne kérjenek már pénzt...

:C

(#51495) Sipi-


Sipi-
tag

Aki el akarja hagyni Budapestet, az lehet, hogy jobb ha most teszi meg... Nemsoká lesz a szokásos sajtótájékoztató, bármit bejelenthetnek ott még.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#51496) ncc1701 válasza Sipi- (#51495) üzenetére


ncc1701
veterán

Az ingázók így is, úgyis elhagyják majd. :)

(#51497) WiZARD


WiZARD
addikt

A segédmunkás és a homeoffice.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#51498) FőDudu válasza ncc1701 (#51496) üzenetére


FőDudu
addikt

Mit panikoltok, ez csak egy influenza.... :C
Legalabbis ezzel hulyeztetek le amikor kisebb bevasarlast csinaltam.

FőDudu

(#51499) Samott válasza Sipi- (#51495) üzenetére


Samott
addikt

Ne kezdjuk a remhirterjesztest...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#51500) FőDudu válasza WiZARD (#51497) üzenetére


FőDudu
addikt

Krumplit pucolni vagy mandulat bevonni idealis elelmiszeripari eszkoz ;)

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.