Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51901) eattila válasza JonesC (#51898) üzenetére


eattila
csendes tag

Dec 20-án raktam le / gyújtottam rá utoljára. Január elején 1-2 hétgi meg akartam fulladni kb. Utána alább hagyott. Múlt héten megint nagyon köhögtem. De azt a gyerektől kaptam el szerintem, légcső gyulladása volt.
Most is fáj a torkom, de az valszleg azért, mert nem kellett volna leizzadva/nedves hajjal/egy szál köntösben kimennem....

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51902) Jahno válasza Gabibácsi (#51888) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig egész értelmesen kezd működni a világ. Aztán meglátjuk egyelőre hétvége is volt.

(#51903) npera válasza qnadam (#51900) üzenetére


npera
újonc

Én igen nagy tisztelettel viseltetem a quadok előtt, pedig már egy ideje kóstolgatom őket. És az alkatrészek tekintetében nem merek felső polcról válogatni, mert az benne van a pakliban, hogy odakenem jól a földhöz. Fához. Falhoz.

Egyből DJI-rendszerrel kezdeni az bátor.

(#51904) JonesC válasza eattila (#51901) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nekem két hete kezdődött, az első három-négy nap nagyon szar volt. Éreztem hogy valami van a tüdőmben, de ambroxollal is alig akart jönni. Aztán lassan egyre jobb lett, most meg kábé semmi, minimál ritka köhhintéssel.

(#51905) eattila válasza JonesC (#51904) üzenetére


eattila
csendes tag

Én is szedtem köptetőt. Meg inhaláltam is. Mondjuk 20 év dohányzás nem múlik el 1-2 hónap alatt. Majd kitisztul.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51906) Grillo válasza Jahno (#51842) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, én nem párszor. Persze kevesebb van, de nem fogytak el. És addig sem a BKV volt velük tele, hanem az elektromos kisbuszok, azokért most is megy a harc.

Ha erre jársz munkaidőben, csörögj meg, aztán mutatok pincét (túrista mentes garantáltan).

(#51907) JonesC válasza eattila (#51905) üzenetére


JonesC
csendes tag

Jaja. Én most is füstölgetek.

(#51908) Jahno válasza Grillo (#51906) üzenetére


Jahno
őstag

Hjahh, jókor mondod, mostanában heti több alkalommal is jártam arrafelé, most ez kicsit nehezebb lesz. De ebben az esetben megfejtem, mert szomszédban lesz a melóhelyem és érdekel mindenféle marhaság.

(#51909) qnadam válasza npera (#51903) üzenetére


qnadam
veterán

igen, a lightbridge nem a legracionálisabb választás egy kezdő gépre.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#51910) Jahno válasza halapidori (#51766) üzenetére


Jahno
őstag

Na majd meglesem az Icingát, hogy mennyivel mászott fel a terhelés az előzményekhez képest.

(#51911) eattila válasza JonesC (#51907) üzenetére


eattila
csendes tag

En mar nem. Nem mondom hogy nem hianyzik neha. De eddig meg tudtam allni. Es nem szeretnek visszaesni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51912) JonesC válasza eattila (#51911) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ez olyan, hogy amikor olyanom van, évekig nem gyújtok rá. Aztán meg igen.

(#51913) Gabibácsi válasza zetor2000 (#51894) üzenetére


Gabibácsi
tag

A törlesztőm a harmada sem lenne a fizumnak, úgy sem volt jó nekik. A saját bankom, ahol kb 22 éve vagyok. Csok nálam nem játszik, 40 felett

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51914) eattila válasza JonesC (#51912) üzenetére


eattila
csendes tag

Mazlista.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51915) npera


npera
újonc

Ruszkik meghajtanak pár SUV-ot terepen. Rendesebb terepen. Ahogy nézem az abroncsok területén elég széles a spektrum.

(#51916) Samott


Samott
addikt

Ez is komoly: A Magyar Orvosi Kamara a lakhelyelhagyás korlátozásának bevezetését javasolja a kormánynak

A fenti intézkedések bevezetését követően 10-14 nappal várhatóan megállna a új esetek számának gyors növekedése, majd nagyjából két hónap alatt a járvány jelentősen visszaszorítható lenne.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#51917) qnadam


qnadam
veterán

(#51918) Gabibácsi válasza Samott (#51916) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az jó lenne, nem hagyhatnám el Somogysárdot, pedig nem is ott vagyok

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51919) ncc1701 válasza Gabibácsi (#51918) üzenetére


ncc1701
veterán

Oszt fizetés ki adna ilyenkor? Vagy a bótban is ingyér kapnék bármit? :)

[ Szerkesztve ]

(#51920) zetor2000 válasza Gabibácsi (#51913) üzenetére


zetor2000
senior tag

Erre mondtam a két "tyúkocskát", hátha.
Nekem az egyik elég sokat segített. Ex-szel vettem fel a hitelt, de most már egyedül is menne a törlesztés. Régebben is ment volna, csak akkor ehettem volna a küszöböt hóvége felé :)
Az meg nem finom.
Sajna a CSOK eléggé felbas nyomta az ingastlan árakat, így most nem jó venni. Ráadásul az ÁFA változott, most az 27%, ami régen 5% volt... Vagy az újépítésű lakásoké volt ennyi, vagy az építőanyagé, vagy mind a kettőé, de ezek is jelentős emelkedéshez vezettek.
Felénk épül jó kis lakópark, igaz, 3 hónapja épül, de gépet meg melóst még nem láttam erre. :) egyszer majd csak elkészül. Fain ingatlan alaprajzot viszont láttam benne. 2 erkély, egyik 2, másik 10 nm, emellé meg ~68nm kégli. Kelet-nyugati tájolás. Ha jól sejtem, ahogy épül, nincs előtte semmi, és nem is lesz már. Nap csak 3 után kezd odasütni, azaz nem túl meleg, de napos. Reggel meg a másik oldalt éri, oda ki lehet ülni reggelizni is, ott az erkély.
Klímának elő van készítve minden lakás, gondolom, azt a 45-500mm es lukat gondolják annak, ahol a klíma cuccai átmennek a falon.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#51921) FőDudu


FőDudu
addikt

Olasz napilapok szerint van egy hatasos szer a virus okozta durva tudogyulladas kezelesere - foleg idosebb betegeknel hatekony.

Az egy sokizuleti gyulladas kezelesere hasznalt szer. Tocilizumab hatoanyag.
[link]
[link]

Amugy az infektologusok azt mondjak, valoszinuleg minannyian atmegyunk a fertozesen, kerdes hogy mikor. Azaz nem valoszinu, hogy olyan hamar lenne megfelelo vedooltas amilyen hamar atszalad a teljes populacion. Majd kiderul.

FőDudu

(#51922) Gabibácsi válasza zetor2000 (#51920) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mégegyszer csajjal együtt nem, de amúgysem számít itt egy orosz fizu, bármekkora is. Meg basszameg, nehogymáne legyen elég a fizum egy szaros 200-as törlesztőhöz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51923) FőDudu válasza zetor2000 (#51920) üzenetére


FőDudu
addikt

A veresegyhazi lakoparkban (Gyermekliget) vannak fejlemenyek. Ugyebar a helyzet eleg durva - ennek ellenere ismerosek, akik a teljes vetelarat kifizettek anno - arrol szamoltak be, hogy a beruhazo es ugyvedje megkereste oket es a nevukre kerulhet vegre a lakas.
Dolgoznak a hasznalatba veteli engedely megszerzesen ami utan mar lehet csinalni a papirmunkat.

Az elmult par hetben elkezdtek az eddigi legvezetekek megszunteteset - amin a beruhazotol kaptak az aramot - villanyorat szerelnek fel, illetve a folyoson levo villanybojler helyett is felkerulnek a vizorak es a tomb kozponti kazanjabol jon majd a futes/meleg viz is.
Kivancsi leszek mi lesz azokkal akik nem a teljes arat csengettek be 2-3 eve. Naluk tippem szerint kulonbozetet fognak kerni az akkori es mostani ar kozott - ami fajni fog....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#51924) FőDudu válasza Gabibácsi (#51922) üzenetére


FőDudu
addikt

Az a kerdes mennyi onreszt tolsz be vagy milyen fedezet lesz a hitelre.
Ha csak mondjuk a haz/lakas ertekenek a felet venned fel, netan lenne adostars vagy egyeb komoly fedezet akkor nyilvan maskepp allnanak hozza.

FőDudu

(#51925) Jahno válasza ncc1701 (#51919) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt mondom Dudu repteres sztorijára, hogy akkor még akkora drasztikus lépést nem lehetett tenni, mert csak. Korlátozások meg vannak ja. Aztán ki tudja mit merre. Erre a hónapra kb. 20 gépre való alkatrészt fektettem be és akartuk kiárulni, de annak is lecsó lesz. Áááááá. Persze én kicsi vagyok nem számítok, a nagyok meg a nagy méret miatt tudnak nagyot zakózni össze-vissza.

Reptér? Napi 30-50ezer utas jár arrafelé, +teher, meg egyáb sallang. Tudom, nem számít. Aztán még ezek és hasonló munkahelyek. Nem egyszerű egy hirtelen huszárvágással összedönteni.

Persze itthonról könnyű magyarázni, hogy csukjuk be, csak víz, Tv, internet meg ilyesmik legyenek folyamatosan akkor nem lesz baj. Meg persze gyógyszer, alap ellátások ésatöbbi. Végén meg kiderül, hogy minden mindennel összefügg, T-s ismerősök 1 hete csak végpontokat bővítenek és eszközöket cserélnek, hogy legalább valamennyire menjen az ipar és ne dögöljön meg teljesen a kontinens.

(#51926) Gabibácsi válasza FőDudu (#51924) üzenetére


Gabibácsi
tag

A fedezet a fizum, adóstárs nincs

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51927) eattila válasza Gabibácsi (#51922) üzenetére


eattila
csendes tag

Nalunk anno eleg volt az, hogy a torleszto nem haladja meg a fizu 30%- at. 3-4 eve. Mondjuk a lakas ertekenek 1/4-et vettuk csak fel.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51928) zetor2000 válasza Gabibácsi (#51922) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én nem a barátnődre gondoltam, hanem ilyen hitelközvetítőre.

Mellesleg szerintem a rubel stabilabb, mint a forint.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#51929) hobizoli válasza zetor2000 (#51928) üzenetére


hobizoli
nagyúr

majd sokaig lesz 30USD korul vagy alatt a koolaj arfolyama, akkor nem fog

több drón kell ;P

(#51930) zetor2000 válasza FőDudu (#51923) üzenetére


zetor2000
senior tag

Áhhh, ahol ilyen a szitu, ott nem tudom, mi lesz / lehet.
Én a válság után éppen hogy felvettem a hitelt, de itt akkor épp ilyen ingatlan boom volt. Volt miből válogatni, itt a kerületben ~5 100+ lakásos lakópark épült, nagyjából egyidejű átadással.
Nekem nem adatott meg a lehetőség, hogy csak X%-ot fizessek, az eladó felé ki kellett fizetni a teljes mindent IS. Így viszont albetétesítették, meg mindenhez lett mérőóra, meg akármi, ami kell ilyenkor.
Cserébe mindenki, aki itt lakik, kifizette íígy-úgy, vagy hitelezi neki egy bank.
Sokan elmennek innen, mert azért a lakások alapterülete nem túl nagy. Jellemzően ~50nm körüli nettó, és ilyen 60-70-80 nincs, talán csak 4-5 lakás. A legfelső emeleten asszem van 2db 90 körüli is, de ott nagyban beszámolódik a tetőterasz, ami ~20nm, meg a tető ferdesége miatt is macerás számolni, mert ki így, ki úgy számolja. Szóval a fiatalok, akik ideköltöztek, megszaporodtak, és lett 1-2-3-x gyerek, és ezek az ingatlanok kicsik lettek nekik.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#51931) eattila


eattila
csendes tag

Itt ma jelentették be, hogy holnaptól bezár az ovi. Vagyis kicsoportos foglalkozás lesz, aki nem tudja megoldani az viheti a gyereket, mindenki más ne vigye. Szóval a hétre ezt meg kell oldani. Mert anyám még dolgozik majd, utána nyugdíjas. (Óvónő)
Holnap még szabin vagyok, anyámnak kell beszereznem oldajat meg wcpapírt. Meg itthonra veszek még némi csirkemellet. Pár darab még befér a fagyóba talán.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51932) Gabibácsi válasza zetor2000 (#51928) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jah elnézést félreértettelek

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51933) Jahno válasza FőDudu (#51921) üzenetére


Jahno
őstag

Ez még kérdéses, csak kezdeti stádiumban van, de persze akinek valójában ilyesmi hatóanyagú gyógyszer kell, az szopolik a felvásárlások miatt.

(#51934) blueboi69 válasza Gabibácsi (#51926) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A fizud nem lehet fedezet, mert akkor megvennéd a kecót kp-ra :)

Lakáshitelt néztél vagy szabadfelhasználásút?

(#51935) Gabibácsi válasza blueboi69 (#51934) üzenetére


Gabibácsi
tag

Majd azt én tudom, hiszen szabadfelhasználásút
nem akartam jelzáloggal baszakodni

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51936) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Jah, kipróbáltam tegnap a witchert, gyerekaltatás után. Éjfél után néztem rá az órára hogy jah, aludni kéne :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51937) zetor2000 válasza Gabibácsi (#51935) üzenetére


zetor2000
senior tag

A szabadfelhasználású hitelek kamata általában magasabb, mint a jelzálog alapúaké. Emiatt lehet, hogy nem szeretik a fizetésed. Meg mert mi van, ha nincs melóhelyed...
A bankok részéről teljesen megértem, hogy aggódnak a pénzükért, pedig semmi nem utal arra, hogy az üfféllel bármi be fog következni. A másik, hogy az ügyintéző úgy csinál, mintha a sajátját adná, pedig nem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#51938) Gabibácsi válasza zetor2000 (#51937) üzenetére


Gabibácsi
tag

Bakker, ezt mind tudom, a kamatot is. De a csaj azt mondta menni fog, ezért indítottam el. Nem zavar ha magasabb a kamat, előtórleszten akartam úgyis. Csak nem akartam pénzügyileg lenullázni magam.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51939) eattila válasza Gabibácsi (#51938) üzenetére


eattila
csendes tag

De nem a csaj biralja el. Hanem a kozpontban valaki. Ha jol tudom. Legalabbis a legtobb banknal.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51940) FőDudu válasza Samott (#51882) üzenetére


FőDudu
addikt

Fogadni mertem volna, hogy semmi korlatozas nincs pl. Spanyolorszagbol. Erre tessek.

FőDudu

(#51941) FőDudu válasza eattila (#51939) üzenetére


FőDudu
addikt

Biztosan lehet valahogy jelezni az elbiralonak ;)

Anno meg alairasos penzfelvetelnel (alairast hasonlitgattak a tarolt verzioval) arulta el a kiscsaj, hogy mivel mar latasbol ismer ezert ugy kuldi el a kerdest az alairast vizsgaloknak, hogy azok tudjak az ugyfel az akit az ugyintezo is ismer...

Ennek ellenere igen sokszor kellett uj alairasmintat leadnom, mert sajnos nincs 2 egyforma alairasom...

FőDudu

(#51942) WiZARD válasza FőDudu (#51941) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem ugyanabban a bankfiókban 2 teljesen külön módon kell aláírnom, attól függően hogy épp a lakossági vagy a céges számla ügyeit intézem. Mert épp úgy írtam alá amikor nyitottam a számlát. De szó nélkül odafordítja a monitort és mutatja hogy kb milyet kellene alkotnom, hogy elfogadjk :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#51943) Jahno válasza Gabibácsi (#51936) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam asszonynál tetszett ahogy PS1en rázuhant a Time Crisisre. Van remény :C

(#51944) Jahno válasza FőDudu (#51941) üzenetére


Jahno
őstag

Az aláírás meg az ismerés megint más. De ez a sunyítás régen volt. Én is csináltam legalább 500at vagy nem is tudom mennyit :DD

(#51945) Vodike


Vodike
tag

Király, Anyukáméknál 9 nővér és 1 orvos került karanténba, így mivel fogynak a dolgozók, előléptették első vonalas és fokozottan védett orvossá, ami azt jelenti, hogy amíg meg nem betegszik (remélem nem lesz ilyen), addig ő a főnök az osztályon és védeni kell, mert olyan tudása van, ami egyedülálló bent. Pedig csak diabetes doki. Most vizsgálják a 10 dolgozó hozzátartozóit és a váltóműszakot illetve akikkel együtt ebédeltek az étkezőben, stb. Muter nem az a félős fajta, de azért felhívott, hogy kezdődik...

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#51946) Jahno válasza WiZARD (#51942) üzenetére


Jahno
őstag

Ezzel minket Gyafival nagyon átkúrt egy ügyfél.

Aláírásom meg olyan, amilyen. Elmúlt 5 napban legalább 100 aláírást osztottam, szóval hagyjanak békén. Házasságkötésnél nem akarták elfogadni, de aztán asszony csúnyán nézett és hirtelen jó lett minden :-D

(#51947) WiZARD válasza Jahno (#51946) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem direkt csináltam így, valószínűleg ha nyitnék még 2 számlát, akkor még 2 féle képpen kéne aláírnom onnan kezdve.
Igazából nem is értem hogy 2020ban még mindig itt tart az azonosítás/hitelesítés.

Bemegyek a fiókba, ott van nálam a személyim, lakcímkártyám, bankkártyám (amihez pinkódot is kér), zsebemben a mobilom (amire jöhet akár sms, akár netbank cucc), de nembaj ezek mellé a tollal papírra firkált paca ami a döntő.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#51948) FőDudu válasza Vodike (#51945) üzenetére


FőDudu
addikt

Az emberek nehezen veszik tudomasul, hogy valtozik az elet. Jopar hetig/honapig.

Nekem is sok kollegam boldogan posztolgat a facsen a csaladi kirandulasukrol.
Szerintem hamarosan elkezdem lekurni oket, hogy tessek otthon maradni, nem tavaszi szunet van.

Amirol meg nem esett szo: ruhazat. A kinai es del koreai infok alapjan a ruhazatot amint hazaertel erdemes azonnal nylon zsakba rakni a mosasig. Sajnos megmarad rajta orakig a virus, hazaerkezes utan ajanlott a hajmosas is (mar ha nem sapkaban voltal el otthonrol).
Azaz erdemes elokapni 2-3 hasznalhato kabatot es naponta cserelni/mosni. Lehet tulzasnak tunik, de ha ezzel megelozheto a fertozes tovabb adasa, akkor nem marhasag.

Reggel megnezem mi ujsag a boltokban, kivancsi leszek a panikra.
Beugrok ceghez is, bezarjuk a boltot egy idore.

FőDudu

(#51949) FőDudu válasza WiZARD (#51947) üzenetére


FőDudu
addikt

Nincs mobil alkalmazas amiben mondjuk ujjlenyomattal irsz ala?

FőDudu

(#51950) Jahno válasza WiZARD (#51947) üzenetére


Jahno
őstag

Cégnél még faxolunk is, amit faxon elfogadnak, azt postán/személyesen/emailban nem... Mikor a júzer hülye volt és szoptujk és amúgy is, már azt modtam, hogy itt az Erste székház kb. 100 méterre, ha már oda kell faxolni akkor átsétálok vele. Csak nem fogadták el. Ezek ilyenek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.