Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51801) JonesC válasza Jahno (#51789) üzenetére


JonesC
csendes tag

Azt mindig érdemes. Az a pali zseniális.

(#51802) Samott


Samott
addikt

#animgif topic

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#51803) Vodike válasza ncc1701 (#51798) üzenetére


Vodike
tag

Tudom nehez felfogni, mert sok ezer/millio embernek nem sikerul, hogy nem az a baj, hogy te vagy en megusszuk egy orrfujassal es eszre sem vesszuk. Hanem az hogyha nem figyelunk es szarunk bele, akkor akar 2 hetig is hordozok es fertozok lehetunk es 1 fertozo maris csinal egy kis nem odafigyelessel mondjuk 100-at a ket het lappangas alatt. Es igen, akinek van egy kis szervi baja vagy esetleg idos es atadod neki, na ok vannak bajban, mert nagyon intenziv a cucc. Ha nem hiszed, muteromek varnak szeretettel segiteni a korhazban.

Es igen az olaszok, osztrakok es meg xy nep pont szartak bele, most pedig azon (mar nem) filoznak a dokik, hogy az erosebbet tartsak eletben, a gyengebbet, idosebbet pedig leallitjak a lelegeztetorol.
Az iskolak, ovik bezarasa is teljesen logikus, mert egy gyerek kevesbe tud figyelni a higieniara es siman hordozo es ebbol kifolyolag fertozo lesz, majd mondjuk kiirtja otthon a nagymutter..

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#51804) JonesC válasza Vodike (#51803) üzenetére


JonesC
csendes tag

Egyértelmű. Én sem attól tartok, hogy elkapom és megbetegszem, mert jó eséllyel túlélem.

Sokkal rémisztőbb, hogy még tünetmentesen átadom a 90.-et taposó nagymamámnak, és ő kevésbe sanszos az átvészelésben mint én.

(#51805) FőDudu válasza Vodike (#51803) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt matol offoltak a tomegkozlekedest. Lehet otthon maradni. Jo dontes.

Ez kellene Budapesten is. Nincs jarkalas, nincs fertozes a jarmuveken. Aztan 2 het utan ujragondolni.

Nem az elso ajtonal lefalazni a buszt a aofor erdekeben, ne is jarjon a busz.
Nem kell fertotleniteni, nem fertozodik meg a lakossag az utazas soran.

Pont ahogy megirtam par hete. 2 hetre offolni az egesz vilagot (utazast globalisan betiltani), betegeket begyujteni, aztan utana minden mas mehet tovabb. Igy idoben szettolva biztosan szarabb lesz. Mindenkinek. Elhuzodo valsag sosem jo.

Eddig olaszok voltak szarban, most jon az angolok/spanyolok es sok mas orszag is.

Nalunk 200 koruli fertozesrol van hir, de lassan atallnak az olasz mintara ahol csak a betegek szamat teszik majd kozze.

FőDudu

(#51806) JonesC válasza FőDudu (#51805) üzenetére


JonesC
csendes tag

Azért ami működik egy faluban, az nem biztos, hogy működik egy világvárosban.

(#51807) FőDudu válasza Vodike (#51803) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem ertem hogyan lehet egy nep ilyen szinten beleszaros mint az osztrak es az olasz.
Itt jarkalnak, itt turistaskodnak, mintha mi sem tortent volna.

(Mondjuk magyar politikusok detto. Neveket nem emlithetek, de meg tegnap is volt az erkezesi listan ismert nev).

Az alabbi beszelgetesnek fultanuja voltam penteken (osztrak vendeg):

- at lehet menni Horvatorszagba?
- a hataron ellenorzes van, csak az ott lakokat fogjak beengedni hamarosan. Nem javasolt a belepes. Lehet, hogy nem engedik vissza ha barmilyen tunetet eszlelnek onokon.
- nem baj, megprobaljuk. Megyunk a Stari Podrumba (ami egy hires etterem).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#51808) FőDudu válasza JonesC (#51806) üzenetére


FőDudu
addikt

Ettol fuggetlenul: meg sem probalni a legnagyobb faszsag.

FőDudu

(#51809) JonesC válasza FőDudu (#51808) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ez talán megint nem helyes következtetés. A gazdaság teljes bedöntése jóval veszélyesebbnek tűnik, mint maga a koronavírus jelenség.

Érdemes a saját, hozzáértést nélkülöző elképzeléseket időnként összevetni olyanokéval akik értenek is hozzá.

Ha már Zállatorvos: https://www.youtube.com/watch?v=fBVoXWOPYCc

(#51810) FőDudu válasza JonesC (#51809) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt (nagyon helyesen) a hatar a kovetkezo keppen mukodik:

Ha at akarsz kelni, akkor 14 napig nincs visszaut. ( adatokat felveszik, tudjak ha csalni probal). Az ingazoknak orszagot kell valasztaniuk, ahol minimum 14 napig maradnak.

Azaz aki at akar kelni azt figyelmeztetik, hogy ideje orszagot valasztani es vonuljon onkentes karantenba.

A gond nem a betegseg (hiszen 95% a tulelesi esely ami igen jo), hanem az, hogy egy meggondolatlan ember siman kiirthatja az idosebb szomszedait vagy csaladtagjait.

A tavol maradas az egyetlen igazolt modszer, sem a maszk sem a sok fertotlenites nem garantalja a fertozes elkeruleset.

Nem vagyok szakerto, de nekem egyszerre 2 hetes globalis leallas logikusabbnak tunik, mint az orszagonkenti tobb hetes szivas ami idoben szettagolt lesz a fertozesek terjedesi kulonbsegei miatt.

FőDudu

(#51811) blueboi69


blueboi69
csendes tag

He. Amugy a bringasok altal hasznalt szenszuros maszk az jo a virus ellen? :F

(#51812) Vodike


Vodike
tag

Amellett, hogy hülyén van előadva, az orvosi kamara szerint sokkal előbb lépett a kormány, mint a környező országok, már csak fegyelemre van szükség a nép részéről, ami nincs.

Ami most nagyobb baj, hogy sokkal több ember vár életmentő műtétre MO-on, mint corona vírussal megfertőzött és sajnos kb. januártól kezdve ki kell dobni az összes vért amit adtak a véradók. Így most komoly gond van országos vérellátóban, jelenleg úgy próbálnak véradókat szerezni, hogy megcsinálják náluk egyből a corona tesztet is.

exTiga

(#51813) WiZARD válasza JonesC (#51809) üzenetére


WiZARD
addikt

kérdés mi dönti be jobban a gazdaságot
2-3 hét totál szünet, vagy hónapokig elhúzódó problémák, bezárások, határlezárások, újra fertőzések, stb.

Én nem vagyok meggyőződve róla, hogy az első verzió lenne a károsabb.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#51814) JonesC válasza WiZARD (#51813) üzenetére


JonesC
csendes tag

Két három hét totál szünet csak gazdaságot döntene, a járvány simán körberöhögné.

(#51815) FőDudu válasza blueboi69 (#51811) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha legalabb FFP2 besorolasu, akkor igen.

FőDudu

(#51816) Samott válasza Vodike (#51812) üzenetére


Samott
addikt

Azert ez nem pont igy volt...

A Magyar Orvosi Kamara szerdán sajtótájékoztatón jelentette be, hogy nincs elég védőfelszerelés az egészségügyi dolgozóknak. Hozzátették: a védőfelszerelésekből az egész világon hiány van, de a kamara kéri a kormányt, hogy próbáljon hatékonyabban beszerezni, és ne a háziorvosokra hagyja ezt a feladatot. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma még aznap közleményt adott ki, ebben arról írtak, hogy a MOK veszélyhelyzetben zsarol és valótlanságokat állít.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#51817) Vodike válasza Samott (#51816) üzenetére


Vodike
tag

A bezárások, korlátozásokra értettem.

exTiga

(#51818) FőDudu válasza Samott (#51816) üzenetére


FőDudu
addikt

Ami igy kulso szemlelokent latszik az az, hogy Magyarorszag kb 3-4 napnyi lemaradasban van Szloveniahoz kepest (fertozottek szama alapjan).

Viszont otszor nagyobb a nepesseg, tehat lehet, hogy a 3-4 nap kb par napon belul megfordul es erosen beeloz.

Itt a virulensseget demonstralando van egy orvos aki megbetegedett, majd meglatogatott egy oregek otthonat ahol tobb mint 10 ember betegedett meg. Egy idosebb ember bele is halt, igy mar van halalos aldozat is Szloveniaban.

Hogy ne legyen minden fekete vagy feher, az olaszok most nyilatkoztak, hogy 30-40 eves korosztalyban is van sok durva megbetegedes es tobb halott is. Szoval a kortol senki nem lesz immunis.

Ettermek/barok hetfotol zarva lesznek. Hotelrol meg nincs info.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#51819) qnadam válasza Vodike (#51812) üzenetére


qnadam
veterán

akkor szerintem csapatok egy jó véradást a jövő héten.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#51820) qnadam válasza Vodike (#51803) üzenetére


qnadam
veterán

azok után, amit a cinema city meg az aquaworld csinál, meg se lepődök.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#51821) Grillo válasza qnadam (#51819) üzenetére


Grillo
senior tag

Én is gondoltam rá, de kicsit kapart a torkom,a gyerek köhög (nem úgy), szóval kb. előtte kiszűrnek, ha normálisan kitöltöm a kérdőívet.

(#51822) -NoVa- válasza Grillo (#51821) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tünet stimmel, torokkaparás, köhögés itt is mindenkinek. Azért már maszkban vásároltam be tegnap, ne terjesszük, bármi is.

(#51823) npera válasza Bujdy81 (#51784) üzenetére


npera
újonc

GöteborgsGirot még nincs eltörölve.

Västkusten Runt még nem tudni.

Ha nem törlik el, akkor megyek :C

(#51824) npera válasza Phülöp (#51785) üzenetére


npera
újonc

Én most kérdeztem meg a házsorban élő idős párt és egy özvegy mamókát, hogy mernek-e még kimenni és kell-e segítség a vásárlással. Még mernek, de örültek a kérdésnek.

(#51825) npera válasza hobizoli (#51788) üzenetére


npera
újonc

Ha nem tudod a választ, akkor nem karó, hanem force choke?

(#51826) qnadam válasza Grillo (#51821) üzenetére


qnadam
veterán

halvány takony+köhögés itt is van, azt megvárom még, de csak elmúlik pár nap alatt már.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#51827) zetor2000 válasza FőDudu (#51818) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ahogy olvastam, a fiatalabb korosztálynak azért van jobb túlélési esélye, mert az immunrendszere nagyjából erősebb. Persze az ilyen másodlagos betegségek, amik jellemzően időskorban jeletkeznek, vagy addigra eleget tett magáért a páciens, is hozzájárulnak, hogy az idősebbeket tizedeli a vírus.
A fő probléma náluk, hogy az immunrendszer eleve gyenge / védtelen, mert sokat ittak (eddigre), dohányoztak (ez ugye nem biztos), sok szennyezett levegőt nyeltek (a fiatalok még nem annyit), kialakult érrendszeri nyavajáik vannak, emellett jellemző a magas(abb) vérnyomás, cukorbetegség, etc. Emellé jön a vírus, ami ezt mégjobban leépíti. Illetve az immunrendszert ébresztő akármi egyfajta sokkot okoz a szervezetben, amire nincs felkészülve, és az immunredszer saját maga ellen akar védekezni, vagy épp nem tud vele mit csinálni, és ez nyírja ki a beteget.
A fentiek a fiatalokra kevésbé jellemző. Nem ittak annyit (még, pedig próbálnak), nem dohányoztak annyit (pedig szívnak rendesen), talán nem olyan magas az átlag vérnyomásuk és talán nincs súlyos érrendszeri / keringési zavaruk sem. És akkor itt jün be az, hogy de, van akinél van. Ő(k) sanszosabb, hogy nem ússzák meg 2-3 köhintéssel, torokkaparással...

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#51829) FőDudu


FőDudu
addikt

Holnaptol ettermek/barok zarva.
Szalloda is.

Gyereknek megjott a tananyag a kovetkezo 2 hetre.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#51830) Gabibácsi válasza -NoVa- (#51822) üzenetére


Gabibácsi
tag

3. Hete vagyok taknyos, gyerek mindig visszafertőzött.. kollégáknál ugyanez

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51831) Grillo válasza qnadam (#51826) üzenetére


Grillo
senior tag

Megmondom őszintén, a héten gondolkodtam már, hogy vajh elkaptam-e, mert néha kissé éreztem a tüdőm (nem tudom máshogy leírni), meg mintha melegedtem is volna. De aztán ez inkább fogható talán annak, hogy erősen poros környezetben dolgoztam, meg volt eső-hideg, kicsit meghűlhettem talán.

Másrészt 3 hete kb. folyamatosan a budai várban vagyok, tele külföldiekkel az utca, a bolt meg az étterem, bár a meló zárt építési területen van.

Mondjuk kb. esélytelennek tartom, hogy nem kaptam el ilyen környezetben, ha járt erre sok fertőzött (rengeteg az olasz meg a DK ázsiai), de jó lenne, ha a lányom nem kapná meg, ő épp kijött az infuleziából, nagyon lefogyott, bár már egyre többet eszik megint (reggel 5.45-kor azzal épbresztett, hogy éhes).

(#51832) FőDudu válasza npera (#51828) üzenetére


FőDudu
addikt

Persze. Utana kevesebb nyugdijat kell majd fizetni es meg egeszsegesebbek is lesznek.
Az egesz tarsadalom egeszsegenek jot tesz.
Mindenki jol jar. Ja, nem.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#51833) Jahno válasza ncc1701 (#51797) üzenetére


Jahno
őstag

Mert én magam fogdosom össze? Ezt nem mindig értem, de biztos.

(#51834) Jahno válasza ncc1701 (#51798) üzenetére


Jahno
őstag

5 éve januárban volt egy kis zűrös influenzám, meg most novemberben egyik este kókadoztam pár órát.

(#51835) Jahno válasza FőDudu (#51807) üzenetére


Jahno
őstag

Oalszoknál ezek szerint területenként változó. Lehet nem is onnan jöttek.

(#51836) Gabibácsi válasza Jahno (#51833) üzenetére


Gabibácsi
tag

A mobil tisztítás marhaság, ilyen alapon mindent is kell tisztani
esszerűbb a kezedet mosni, nem? :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51837) Jahno válasza FőDudu (#51805) üzenetére


Jahno
őstag

Pont ahogy megírtam, ez nem olyan egyszerű, hogy csak úgy leállítod a világot és majd 14 nap múlva bekapcsolod. No meg a 14 nap nem is 14, mert már hónapok óta húzódik. Egy komolyabb gyártási folyamatban a pár nap kiesés is éves lehet, akkor meg már mindegy, hogy ezek miatt lesz medmeksz vagy azért, mert mindenki is megdöglött.

Itt tömegközön most korlátoznak, az ránézésre nem olyan rossz, de hát nem csak mindenkinek 1 laptopos igazgatási munkaköre van sok pénzért, amit bárhonnan tud nyomkodni.

(#51838) Jahno válasza FőDudu (#51808) üzenetére


Jahno
őstag

Százalékosan is matekozható, egyik összedönti az ország gazdaságát, az elszabaduló vírus megint, ha korlátozások vannak egy szintig, akkor csak kicsit. Na, melyik kisebb rosszat kellene kibökni a három rossz közül, annak ellenére, hogy már így is problémák vannak? És ez még csak az eleje, de pár ismerős akik így egyik napról a másikra vergődnek vakarják a fejüket, hogy mi legyen az albérletekkel és egyébbel. Lesz itt szopó, miközben csapból is csak a Hello Event sírása hallatszik minden felől, miközben másokkal is kellene foglalkozni, mert így is kb.10ezrek maradnak majd munka és pénz nélkül. Az a szopó. Ha lezárod a fél világot, akkor meg milliós nagyságrend, +adósság halmozása mindenféle téren, egy cég azért nem 2 fillérrel szokott játszódni.

(#51839) Jahno válasza WiZARD (#51813) üzenetére


Jahno
őstag

2-3 hét alatt nem tűnik el a járvány sem. De rondán megállna az élet az biztos.

(#51840) Jahno válasza Vodike (#51812) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt mondtam, hogy volt honnan mintát meríteni és most ebben szerencsénk van, hogy le vagyunk maradva bezzegnyugattól :-D

(#51841) Jahno válasza qnadam (#51820) üzenetére


Jahno
őstag

Aqua amúgy is kocsog szemét cég, de ha valami később oda visszavezethető, akkor biztos van rá valami jogszabály, ami alapján meg lehet suhintani.

(#51842) Jahno válasza Grillo (#51831) üzenetére


Jahno
őstag

Párszor átmentem a váron, az eddigiekhez képest pont azt emlegettem, hogy kihalt. 16os buszon nem csak leülni bírtam, de kb. üres volt. Sok csomaggal is.

(#51843) qnadam válasza Gabibácsi (#51836) üzenetére


qnadam
veterán

miért marhaság egy olyan eszköz tisztítása, ami rendszeresen a kezedben és az arcodon is van?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#51844) JonesC válasza Gabibácsi (#51836) üzenetére


JonesC
csendes tag

Én szoktam fújni alkohollal és letörölni, de nem a vírusok hanem a zsír meg egyéb dzsuva miatt.

(#51845) qnadam


qnadam
veterán

meanwhile in north-korea:

kinek milyen maszk jut...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#51846) ncc1701 válasza Vodike (#51812) üzenetére


ncc1701
veterán

Akkor adok vért, ha eljönnek érte. Sajna nincs kapacitásom rohangálni, de ezt már mondtam nekik, mikor hívtak.

Mutert meg hívtam, h akkor most pár hétig nem megyek. Amúgy jókor jött ez a válság, mindenki vette fel nyakra-faszra a hitelt, most majd kicsit elgondolkodnak, mikor vissza kell fizetni esetleg állás nélkül.

(#51847) Jahno válasza ncc1701 (#51846) üzenetére


Jahno
őstag

Mert marhára rohangálni kell, néh amég jól is jött, hogy melóból elcaplattunk, de volt amikor kemény kb. 20 percet vett igénybe a napomból az tényleg olyan megterhelően borzasztó, hogy jajj. Nem is tudom miképpen bírtam ki.

(#51848) Gabibácsi válasza qnadam (#51843) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mert a saját kezemben és arcomnál van. A kezet kell mosni durván.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51849) Gabibácsi válasza ncc1701 (#51846) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én most akartam felvenni hitelt, szeretnék sajátban lakni.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51850) ncc1701 válasza FőDudu (#51818) üzenetére


ncc1701
veterán

Egyedileg elég sokat lehet tenni azért, h jó állapotban légy akár idős korodra is. Ha valaki egész életében bagózott, ivott, egészségtelenül kaját, bulizott, nem mozgott, stresszelte magát, akkor az nyilván 30-40 évesen gatyább állapotban lehet, mint más 50-60 évesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.