Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50651) Jahno válasza Jahno (#50645) üzenetére


Jahno
őstag

Na, asszem valami:

(#50652) hobizoli válasza blueboi69 (#50631) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez az hogy ennel is osszeszamolod, hogy felazott fal szigetelese vagy ujjaepitese eseten mennyiben lesz az a keco, amire lakhato is?
aztan meg ott a teto, nyilaszarok stb, vezetekek es csovek csereje a falakban
akkor meg mennyiben is van osszesen? siman egyszerubb es koltsegkimeleobb megvenni az ujabbat

es akkor ott vagy hogy van egy felujitott 50+ eves kegli a vasut mellett, vs 8-10 utcaval odebb a nyugis lakoparki reszen ugyananyiert egy par eves hasonlo aron

több drón kell ;P

(#50653) Jahno válasza hobizoli (#50652) üzenetére


Jahno
őstag

"siman egyszerubb es koltsegkimeleobb megvenni az ujabbat"

Attól függ mennyi idő alatt és milyen ütemezéssel.

(#50654) Gabibácsi válasza Jahno (#50653) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mert az összes sátortetős a vasút mellett van, szar tetővel és felázott szigeteléssel. A másikra meg annyit mondok hogy ok, akkor kérek ajándékba plusz 30 millát, hiszen úgy a fasza, az csak úgy a semmiből jön, míg a havi bevételből meg simán lehet ujítgatni ezt-azt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#50655) ncc1701 válasza blueboi69 (#50630) üzenetére


ncc1701
veterán

Á. Egy minőség felett, ami acél van a bicón, az mind vagy rozsdamentes acél, vagy a csapágy mondjuk tuti nem, de oda nem jut be a víz. Ami pedig nem rozsdamentes acél, az vagy karbon, vagy alu. Egy mai, középkategóriánál feljebb való bicó (sztem 3-500eft feletti) lesz@rja a vizet.

(#50656) ncc1701 válasza npera (#50642) üzenetére


ncc1701
veterán

Ugyanez. Jó időben kint hagyom a napon őket, de ha már nincs nap, akkor 10 perc után felakasztom bent az előszobánkban a falra. Még jól is néz ki. :) Anyának kéne majd vennem valami jó kis országutit, csak huzódozik tőle.

(#50657) ncc1701 válasza Bujdy81 (#50648) üzenetére


ncc1701
veterán

Gratula. Mi lett, toyota land cruiser? :)

(#50658) ncc1701 válasza Jahno (#50644) üzenetére


ncc1701
veterán

Ok, de nem is használod. :) Én sem megyek sokat, kb évi 3ekm megy bele. Ritka, h valamit azért cserélek rajta, mert kopott, inkább azért cserélek, mert az újabb jobb (drágább) cucc.

(#50659) eattila válasza Jahno (#50645) üzenetére


eattila
csendes tag

Kell hozzá valami progi amivel feltolod rá a cuccot. 1x mutatták

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#50660) eattila válasza Bujdy81 (#50648) üzenetére


eattila
csendes tag

Csak balesetmentest hozzá! :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#50661) qnadam válasza ncc1701 (#50656) üzenetére


qnadam
veterán

egyszer ültesd fel egyre, hogy milyen könnyű vele menni, utána tetszeni fog neki.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#50662) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#50663) zetor2000 válasza hobizoli (#50652) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az, hogy egy lakóparki lakás, és újépítésű, az nem jelenti azt, hogy a régi vágású épület rossz lenne. A mai építőipari _anyagok_ csodálatosak, ahogy a munkásaink is képesek "csodákat" művelni velük. És akkor itt mindenkinek ki lehet fejteni, hogy milyen "szép" kalandokon ment át vagy személyesen, vagy az ismerősei történeteit lehet beidézni.

Ha vezetéket kell cserélni, meg csövezést, azt én magamnak csinálnám. Még talán a vízvezetékeket is. Vagy ismerősökkel (haverok /barátok). Több ért sokmindenhez is. Az utána való helyreállítás (glett, festés) szintén.
Tető meg nyílászárók cseréje meg kivitelezővel. De szerintem még úgy is lehet, jobban jön ki az ember, mint egy olyannal, ami ugyan újnak mondható, de bajok vannak vele.

2 utcára ide (500 méter) a tavasszal indul egy építkezés. Lakópark. Majd kiderül.
Ha minden jól megy, felértékelődik a bérleti díj a teremgarázsban. :) Az nekem jó, mert van 3 beállóm.
Az új épület alá is terveznek garázshelyet, meg talán mellé is, de ahova épül, ott mindent el fognak foglalni a melósok. És a környező utcákban is. Utána meg akik költöznek, szerintem 1.5-2 autó/lakással lehet számolni. Gazdag kéglinek tűnik a terv.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#50664) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#50665) Samott válasza zetor2000 (#50664) üzenetére


Samott
addikt

Ausztral uriasszonyok nezetelterese nehany WC papir guriga felett

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#50666) Studi válasza Bujdy81 (#50648) üzenetére


Studi
addikt

Ezzel én is így voltam 9e km-rel ezelőtt. Még mindig jönnek meglepetések. :D

(#50667) Studi válasza Samott (#50665) üzenetére


Studi
addikt

ekkora s@ggekhez mondjuk kell is papír bőven...

(#50668) Jahno válasza ncc1701 (#50655) üzenetére


Jahno
őstag

500ezer felettit meg azért félteném. Nem autó az vaze, hanem műszer.

(#50669) Jahno válasza eattila (#50659) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, meg előtte a librarykat megfelelő helyre másolni és igazából egy zip filéből azt sem tudom melyik a program. De most tán rajt van. Meg persze kiválasztani, hogy melyek típus, de aki rá volt írva az persze nem jó és van kb. így 40 féle :-)

(#50670) Samott válasza Studi (#50667) üzenetére


Samott
addikt

Ez nekem is eszembe jutott, de ide nem mertem beirni, mert volt mar ebbol vita. Van aki erzekeny a testsulyon valo viccelodesre. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#50671) ncc1701


ncc1701
veterán

A csapatból egyik srác vett ősszel egy fél milla körüli bianchi bicót, 400 körülre le volt dobva az ára. Az előző bicajánál valami 4 kilóval könnyebb csak, de azt mondja, ég, és föld a diffi. A bicó súlya ezek szerint jobban számít, mint a sajátom. De lehet, igazad van, nem kerül semmibe. :)

(#50672) ncc1701 válasza Jahno (#50668) üzenetére


ncc1701
veterán

Féltem is, vigyázok rá. :)

(#50673) BobaHWSW válasza Samott (#50665) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En nem vagom de wellingtonban is tonna szam vasaroljak a klotyopapirt az emberek. Miert?

(#50674) zetor2000 válasza Samott (#50665) üzenetére


zetor2000
senior tag

Édes istenem...
Ilyen piti dolgokon hajbakapni...mintha egy csomag nem lenne elég hetekre. Meg aztán, hogy ez a klotyópapír biztos akciós volt, és keveset rendelt az áruház, vagy nem tettek ki eleget. De ilyen filléres vackok miatt egymásnak esni...
Megérett a világ a pusztulásra.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#50675) BobaHWSW válasza zetor2000 (#50674) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nem, valami mas van benne es halvany lila gozom sincs, hogy mi.

Ujzelandon tele kosarban viszik ki a wc papirt a boltokbol az emberek.

Ez kollegam tegnapi fotoja:

(#50676) qnadam válasza Bujdy81 (#50648) üzenetére


qnadam
veterán

mibe ültél?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#50677) qnadam válasza -NoVa- (#50662) üzenetére


qnadam
veterán

:C

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#50678) Studi válasza BobaHWSW (#50675) üzenetére


Studi
addikt

Lehet ők ezzel akarják letörölni a koronavírust? :Y

(#50679) Samott válasza BobaHWSW (#50673) üzenetére


Samott
addikt

Mert regen volt ujsagpapir ha minden elfogyott, de az ipadal mar nem olyan konnyu kitorolni.

A virus miatt van panik azert vasaroljak fel az emberek. Nalunk par napig a konzerves/lisztes/tesztas polc volt kifosztva a nagyobb helyeken.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#50680) zetor2000 válasza BobaHWSW (#50675) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt találgatom, hogy esetleg kéztörlőnek is viszik. Ha nem csak a feneket törlik vele, akkor max vizet jó felitatni, mert egy ilyen jellegű papír nem nagyon alkalmas másra.
Gondolom, a tömeges kézműves hobbi kialakulása elvethető, mert még mindenféle formára szárított papír, ami elképzelhető. :)
De ha kéztörlőnek kell, arra meg van konyhai törlő, szerintem némelyik jobb is a wc papírnál a toalettpapír eredeti céljára. Meg az jobban is issza a vizet, "sterilitása" kábé annyi, mint a budipapírnak.
Egy ismerős mesélte, hogy náluk tettek ki papírtörlőt a mosdókba, de van forrólevegős kézszárító. Meg mindenfelé kézfertőtlenítőket látok. Ez mondjuk nem probléma, csak érdekesen néznek, amikor kézfogás után kezet mosok/fertőtlenítek... :))

Egy haver meg jó tizenévvel ezelőtt WC ülőke formájú, egyszer használatos egészségügyi papír kereskedelmével is próbálkozott. Lehet, most betörne a piacra ezzel.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#50681) ncc1701 válasza zetor2000 (#50680) üzenetére


ncc1701
veterán

A forró levegős faszán szétszórja a bacikat amúgy a levegőbe.

(#50682) Phülöp válasza ncc1701 (#50655) üzenetére


Phülöp
addikt

"Ami pedig nem rozsdamentes acél, az vagy karbon, vagy alu."

Megatitán.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#50683) Phülöp válasza zetor2000 (#50674) üzenetére


Phülöp
addikt

Mi lesz majd, amikor az utolsó kiló kenyér marad csak a polcon, vagy valami komolyabb gyógyszeren ugranak össze?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#50684) zetor2000 válasza ncc1701 (#50681) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lehet amiatt tették ki a papírt, hogy inkább azt használják.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#50685) zetor2000 válasza Phülöp (#50683) üzenetére


zetor2000
senior tag

Indul a MadMax...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#50686) Grillo válasza zetor2000 (#50685) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, már a vezetőségen végigment a felmérés, hogy mi kell az otthoni melóhoz. Így két hónap után. De legalább valami.
Mondjuk olyan dolgok kellenének, ami miatt úgyis felejtős a többségnél.
És akkor arról ne is beszéljünk, hogy egész nap ott vagyunk a budai vár közepén, olyan helyen ebédelek meg vásárolok, ahol csak az anktartisziak nem járnak. Szóval biztosan az fog megvédeni, hogy nem kell bemennem az irodába. :DDD

(#50687) hobizoli válasza Grillo (#50686) üzenetére


hobizoli
nagyúr

de legalabb nem viszed be :P

több drón kell ;P

(#50688) Studi válasza ncc1701 (#50681) üzenetére


Studi
addikt

Ezért érdemes kézmosás után használni inkább.

(#50689) Studi válasza Grillo (#50686) üzenetére


Studi
addikt

Mondjuk most ért a közelbe a vírus. Nálunk is jött közlemény, hogy aki a csizmaország északi részén járt síelni lesz szíves két hétig nem bejönni az irodába. Bosszankodtam is, meg kéne tanulni síelni. :DDD

(#50690) FőDudu


FőDudu
addikt

Voltam ma gyogyszertarban. Mondja a patikus, van maszk. FFP3. 18 Euro per darab.
8 oran at hasznalhato, nem moshato. Ugy egy kicsit draga lenne.....

Amit Amazonrol vettem az moshato...

Boltban nem voltak ures polcok, szerintem kezfertotlenitot kiveve minden van...

Nejem szerint az egyik kozeli korhazban csinaltak egy koronavirusos bejaratot.
Emberrel nem talalkozik, nyilak mutatjak merre kell menni, stb...
Aztan megvizsgaljak a megfeloen vedett orvosok, stb...
Eleg utopisztikusan hangzik.... De nincs ketsegem, hogy az olaszoktol mar sok beteg athozta - meg amugy is sokan voltak sielni az olaszoknal....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#50691) Grillo válasza Studi (#50689) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, kolléganőről még nem hallottam, tegnap értek elvileg a francia alpokba, busszal. Jövő vasárnap jönnek vissza. Ha engedik...

Nekem így reggelre fáj kicsit a torkom, meg néha-néha köhintek, de ezt inkább arra fogom, hogy tegnap egész nap a szakadó esőben álltam kint.
Aztán majd meglátjuk...

(#50692) Jahno válasza FőDudu (#50690) üzenetére


Jahno
őstag

Meg olaszok amúgy is eléggé neveletlenek bírnak lenni. Szállodátok lehet érdekes, oda nem járnak sokan inenn a szomszédból? Vagy dumáltatok róla, ha esetleg korlátozás lesz? Önerőből mondhatok olyat, hogy bocsmá, vírusos okok miatt az olasz vendégek foglalásait visszamondjátok?

(#50693) Jahno


Jahno
őstag

Pfff, családot leraktam színházat nézni, elintéztem a faluban pár dolgot és egyből 110 kilométer lett a kocsifutás. És még koncertre megyünk, az is lesz még vagy 100as, de legalább nem város, bláááá.

(#50694) npera


npera
újonc

Megjártuk a norvég határ felé levő állatkertet 3 gyerekkel. Kivettem az egyik XC90-est, aztán gyí. 10-re mentünk a kislányért, akit magunkkal vittünk, azóta pozor van. Most értünk haza, a kiscsajok kábé 3 másodperc alatt már "diszkóruhában" voltak, aztán most "csajdiszkó" van. Feleségem a DJ, aztán mindjárt rázzák is magukat. Este pedig pizsama-party.

Szerintem estére nekem a fejfájás garantált lesz...

Vicces látni a fiamat, ahogy lesi a kiscsaj szavait, mivel nagyon oda van érte. Bár 1,5-évvel idősebb a lány, de derékig érző vörös haja van, amitől a fiam teljesen kikészül :C

(#50695) npera válasza Samott (#50665) üzenetére


npera
újonc

Ennyire kellett nekik rohanni WC-re? Durva roham lehetett.....

(#50696) npera válasza Studi (#50667) üzenetére


npera
újonc

Touché :C

(#50697) npera válasza ncc1701 (#50671) üzenetére


npera
újonc

Szerintem a nagy difi a kerék és a csapágy. Ha van egy decens bringád, ami nem feltétlenül full karbon, de egy jobb alu váz és teszel rá valami nagyon durva kereket és jó abroncsot, akkor az igen érezhető. Teljesen más érzés kanyarba dönteni.

(#50698) npera válasza FőDudu (#50690) üzenetére


npera
újonc

Kínai irodában is vannak rutinok.

- menza konyha zárva, kaphatnak egységcsomagot.
- menza zárva, nincs közös üldögélés
- legalább 1,5 méterre lehet ülni egymástól
- legalább 1,5 méter távolságot tartani egymástól
- maszk mindenkin egyfolytában
- meetinget kerülni
- ha muszáj meeting (mondjuk EU-ba Teams/Skype), akkor a mikrofont gumikesztyűben fogva lehet körbeadni és használat előtt alkoholos fertőtlenítő kendővel letörölni

A többit elfelejtettem, de volt még.

Mindezt kábé 1 hónapnyi otthoni karantén után. Szerintetek lesz bónusz jövőre ezek után? Én már csak azt várom, hogy mit fognak mondani amikor bejelentik, hogy az idei bónusz is ráment a koronára....

(#50699) npera válasza Grillo (#50691) üzenetére


npera
újonc

A néha mellettem ülő kolléga egész héten Észak-Olasz(h)ba síelt. Hétfőtől 2 hét karantén neki. Viszont az is kérdés, hogy kiengedik-e a hotelből, vagy engedik-e utazni Svédországba. Ez megkomplikálta a PI alatt az ő story pointjainak a megtervezését.

(#50700) ncc1701 válasza npera (#50697) üzenetére


ncc1701
veterán

Ilyenkor sajnálatos tény,h 105-110kg vagyok. Nem vehetem meg a profi, 20 küllős kereket. :) A jó gumi pedig könnyű, de ami könnyű, az meg nem defekt védett. Az meg megint öngól.

És nem is akarok gyengébb lenni, szóval a súly marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.